Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

Kurz 26.09.2017 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _al3x (Post 1484117)
To tylko podkreśla jakiego mamy treneiro i dziwi mnie że ktoś go jeszcze broni. Kwestią czasu jak go rzekome wyniki będę bronić. Kiko jak ktoś zauważył ma już prawie tyle meczy rozegranych co Moskal. Szkoda że tak Moskala wiślaka z krwi i kości nie broniliście. Ale Wy pewnie wolicie sukcesy Kiko.
Filozofia gry Wisły zawsze polegała nie tylko na efektywności ale i efektownej grze.

To niczego nie podkreśla. I nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek wynikami. Czy to tak trudno zrozumieć. Dyskusja sprowadza się do tego czy szrotem jest Kiko czy piłkarze, którymi dowodzi. Jako że Kiko był tu w poprzedniej rundzie i jakoś ogarniał sprawy, a jedynym elementem, który się zmienił jest skład (łącznie 27 zawodników), każdy choć przez moment powinien brać pod uwagę opcję, iż problem nie musi leżeć w trenerze.

Lemoniadowy Joe 26.09.2017 17:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _al3x (Post 1484117)
To tylko podkreśla jakiego mamy treneiro i dziwi mnie że ktoś go jeszcze broni. Kwestią czasu jak go rzekome wyniki będę bronić. Kiko jak ktoś zauważył ma już prawie tyle meczy rozegranych co Moskal. Szkoda że tak Moskala wiślaka z krwi i kości nie broniliście. Ale Wy pewnie wolicie sukcesy Kiko.
Filozofia gry Wisły zawsze polegała nie tylko na efektywności ale i efektownej grze.

Broniliśmy Moskala.

Efektowna gra w lidze polskiej :) .

_al3x 26.09.2017 17:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1484121)
To niczego nie podkreśla. I nie ma nic wspólnego z jakimikolwiek wynikami. Czy to tak trudno zrozumieć. Dyskusja sprowadza się do tego czy szrotem jest Kiko czy piłkarze, którymi dowodzi. Jako że Kiko był tu w poprzedniej rundzie i jakoś ogarniał sprawy, a jedynym elementem, który się zmienił jest skład (łącznie 27 zawodników), każdy choć przez moment powinien brać pod uwagę opcję, iż problem nie musi leżeć w trenerze.

czy ty oglądałeś choć jeden mecz w tej rundzie albo w grupie mistrzowskiej ??
czy arka albo korona czy górnik ma lepszych piłkarzy niż nasz jak to nazwałeś "szrot" widziałeś jak tam zapierdalają piłkarze, jak się ustawiają. U nas nie ma ani zapierdalania ani taktyki ani ustawienia. kto ich ustawia ?? sami się ustawiają ??

obikenobi 26.09.2017 17:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _al3x
Szkoda że tak Moskala wiślaka z krwi i kości nie broniliście.

Z tego co pamiętam, to akurat Kazek był broniony, a argumentem było, że orze jak może z tą kadrą, którą ma do dyspozycji. Kiedy był zwalniany po porażce w Derbach, sytuacja w tabeli była dość specyficzna - po tej feralnej kolejce zlecieliśmy na siódme miejsce, do czwartego był punkt straty, do trzeciego i drugiego siedem, a pięć przewagi nad 14. lokatą.

Problem w tym, że X osób (nie tylko na forum, także w klubie, wszyscy wiemy kto jeszcze wtedy rządził) uwaliło sobie, że gramy o puchary i te dziewięć remisów było nie do przebolenia, a porażka w Derbach przechyliła czarę goryczy u Bossa. Podejrzewam, że wiele osób uważa do dzisiaj, że ówczesne zwolnienie Kazia było pochopne.

Kurz 26.09.2017 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez _al3x (Post 1484123)
czy ty oglądałeś choć jeden mecz w tej rundzie albo w grupie mistrzowskiej ??
czy arka albo korona czy górnik ma lepszych piłkarzy niż nasz jak to nazwałeś "szrot" widziałeś jak tam zapierdalają piłkarze, jak się ustawiają. U nas nie ma ani zapierdalania ani taktyki ani ustawienia. kto ich ustawia ?? sami się ustawiają ??

Arka, Korona czy Górnik nie mają nic wspólnego z oceną sytuacji w Wiśle. Oceniamy jakość naszych piłkarzy a nie ich. Rozumiem, że wróżąc z fusów uznałeś, ze nasi są lepsi, ale grają gorzej i to wina Kiko? Bo w sumie do tego sprowadza się twój wywód.

MaLk 26.09.2017 19:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1484098)
Na papierze, Wisła Kraków ma chyba najsilniejszą kadrę w lidze. +/- osiemnastu piłkarzy, którzy talentem, umiejętnościami czy doświadczeniem prezentują się naprawdę nieźle.

Dyskutowałbym...
Wystarczy wejść na transfermarkt, żeby sprawdzić, że "na papierze" to na żadnej pozycji szaleństwa nie ma. Piłkarzy, którzy przelotem zwiedzali topowe ligi, tak jak nasz nowy zaciąg, jest sporo w innych klubach. Łączna wycena daje nam siódme miejsce.

Gdzie nam np. do "papierowej" kadry Legii (8 reprezentantów, w tym 5 Polski, 4 reprezentantów młodzieżowych) plus wyblakłe gwiazdy do odbudowania z historią w Serie A, Bundeslidze, Ligue 1, Celtiku, Panathinaikosie... Bez problemu złożę kadrę takich +/- osiemnastu piłkarzy Legii, którzy na papierze talentem, umiejętnościami czy doświadczeniem przebiją naszą kadrę.

Inna sprawa, że Legia gra na tę chwilę porównywalnie do nas ;)

MaLk 26.09.2017 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1484135)
Ze składnej akcji? Zbyt ryzykowne!

Najśmieszniejsze i najtragiczniejsze w tym wszystkim jest to, że składnych akcji, które powinny zakończyć się bramką w tym sezonie przeprowadziliśmy nie tak znowu mało, ostatnio choćby w początkowych minutach pucharowego meczu z Koroną. Ale zawsze zawodzi ostatni element układanki...

czaro 26.09.2017 20:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1484135)
Dla mnie skrajnie naiwne jest twierdzenie, że nasze problemy to problem zgrania (kiedy trener wpuszcza do pierwszego składu gościa z samolotu) lub braku ludzi do grania (o czym wyżej). To świadczy tylko o tym, że dla niego schematy rozegrania są po prostu nieistotne. Ot, bronimy i jakoś to będzie. Gość, który wpuszcza do grania piłkarza z samolotu, który nie grał kilka miesięcy i robi to kosztem tych, którzy przygotowywali się z nim do sezonu, zdaje się krzyczeć, że nie ma pomysłu na grę.

Zwracałem na to uwagę po derbach w odniesieniu do ze Manuela. Tylko o wiele delikatniej i bez wniosków dot. trenera. Zwrócono mi uwagę, że niezgrany z kolegami i nie w formie ze Manuel wciąż jest lepszy od wszystkich swoich konkurentów na tej pozycji.

MaLk 26.09.2017 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1484137)
Zwrócono mi uwagę, że niezgrany z kolegami i nie w formie ze Manuel wciąż jest lepszy od wszystkich swoich konkurentów na tej pozycji.

I owszem, jest.
"Na papierze"... ;)

czaro 26.09.2017 20:33

Na papierze w piłkę nożną to się grało, rysując kreski w zeszycie w kratkę ;)

MaLk 26.09.2017 20:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez czaro (Post 1484139)
Na papierze w piłkę nożną to się grało, rysując kreski w zeszycie w kratkę ;)

O to to. W sumie jeszcze na studiach i aplikacji w to grałem...

Problem nie na papierze jest taki, że teoretyczne rozpatrywanie piłkarzy na papierze jest bardziej ryzykowne od inwestycji w papiery wartościowe wysokie ryzyka :D

Liczy się forma, dopasowanie charakterystyką i właśnie mityczne zgranie z zespołem.

Kurz 26.09.2017 20:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1484135)
A kiedy był szał? Krótko: straciliśmy Brleka i Mąkę, ale dostaliśmy Carlitosa, Veleza, Bashę, Wojtkowskiego. Ok, możemy uznać, że środek mamy słabszy, ale chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że atak i skrzydła mamy lepsze. ...ale gramy kompletne gówno.

Dla mnie skrajnie naiwne jest twierdzenie, że nasze problemy to problem zgrania (kiedy trener wpuszcza do pierwszego składu gościa z samolotu) lub braku ludzi do grania (o czym wyżej). To świadczy tylko o tym, że dla niego schematy rozegrania są po prostu nieistotne. Ot, bronimy i jakoś to będzie.

Jedyny piłkarz zdecydowanie na tak z naszego zaciągu to Carlitos.

Basha i Velez są słabsi od Brleka i Mąki (to też oczywiście piłkarze o innych cechach, ale na teraz nie ma porównania). Ogólnie jednak, poza Carlitosem, jedyni, którzy wypadają pozytywnie.

Wojtkowski to wytwór zbiorowych halucynacji albo piłkarskie placebo. Inni grają tak słabo, a on jest dodatkowo młody, więc ocenia się go przez podwójne różowe okulary. Na razie nie pokazał nawet połowy tego, co Boguski w swoich co bardziej udanych występach w poprzedniej rundzie, wiec trudno mówić o nim, jako wzmocnieniu. Po prostu jest na boisku, a jako że młody i w dodatku Polak, mniej irytuje.

Trener wpuszcza pierwszego gościa z samolotu, bo jak byś tego jeszcze nie zauważył, sparzył się na wszystkich, którzy przylecieli wcześniej. Gdyby Boguski, Brożek, Kostal, Halilović i Wojtkowski nie kopali się po czołach Ze Manuel nie dostałby tak szybko szansy. Gdyby Ze Manuel nie prezentował takiego syfu, jak poprzednicy, Jesus i Perez i Bałaniuk nie powąchaliby na tym etapie boiska. Problem polega na tym, że poza Kolarem nie ma już nikogo, kto mógłby dać jeszcze ciała.

W poprzednim sezonie widziałem plan Kiko. Działał. Ogólnie twoja teoria brzmi przezabawnie, bo mniej więcej tak: Kiko w poprzednim sezonie miał słabszych zawodników, teraz dostał lepszych i dlatego drużyna gra gorzej :).

Kurz 26.09.2017 22:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1484144)
Nie. Moja teza jest taka, że stracił dwóch zawodników, dostał co najmniej jednego, a gra wygląda dużo gorzej, gdzie nie istnieliśmy przy Koronie, która zmieniła połowę składu. Przy czym przegrana 1:2 to najmniejszy wymiar kary. Ponadto ok. 4 miesiące temu wyglądaliśmy lepiej od Korony.

Pierdzielicie, że odeszło 13 zawodników, ale kto to był? Rezerwowy napastnik, czy chodzi o dwóch Kolumbijczyków, którzy nie łapali się do 18 meczowej? A może brakuje Stilica, która praktycznie i tak nie grał wiosną i wszyscy odetchnęli, gdy rozwiązaliśmy z nim kontrakt?

Fakty są takie, że Korona z nową kadrą gra; my bez dwóch zawodników z poprzedniego sezonu (gdzie doszło przynajmniej jedno duże wzmocnienie) nic nie gramy. NIC. ZERO. Nie ma drużyny, jest Carlitos i 10 innych.

Tak. Przegrana 1:2 była najmniejszym wymiarem kary. I, tak 4 miesiące temu byliśmy lepsi, ale nas przekręcono. W lutym wygraliśmy, ale z tego składu w ostatnim meczu grało tylko 4 zawodników. Wszystkie te fakty mają się nijak do oceny Kiko. Bo równie dobrze mogą świadczyć o tym, że Korona dokonała lepszych transferów (nie na papierze tylko w rzeczywistości), a my zamiast się wzmocnić, osłabiliśmy.

Tylko gwoli przypomnienia w lutym w meczu z Koroną grali Brożek, Boguski, Popović, Brlek, Mączyński, Głowacki, Ondrasek i Zachara. Nie wszyscy od początku. Niby Popović, Zachara i Ondrasek nie wywołują takiej tęsknoty, jak Brlek i Mączyński, ale na razie Halilovićowi, Bałaniukowi, Kostalowi, Wojtkowskiemu, Ze Manuelowi, Jesusowi i innym. trochę do nich brakuje. Nie mówiąc już o tym, że Mały był wtedy w najlepszym momencie od powrotu do Wisły.

I jeszcze a propos straty "tylko" 2 zawodników, niektóre drużyny rozsypały się po odejściu jednego :).

Karherop 26.09.2017 22:26

Reasumujac część postulatów. Jesli Ramirez chce pracować z Wisla dłużej niż kilka tygodni (miesiecy) musi po prostu punktowac. Jak już kiedyś napisałem. Jesli do zimy bedziemy w 8 ze strata do lidera nie wieksza niz 6-8 punktów to Ramireza nikt nie wywali. Z kolei bez prezentowania solidnej gry punkty też nie przyjdą. Kolo się zamyka i każda ze stron będzie zadowolona. Musimy oczekiwać ze Kiko wyciagnie wnioski z poczatku sezonu i pokaże ze o ile krytyka wiele razy była słuszna, to jednak w dużym stopniu przedwczesna. Sam go ostro krytykuję, ale poki jest naszym trenerem życzę mu aby to poukładal.

Życzę mu dobrze, bo i będzie to znaczyło że Wisła idzie w dobra stronę, jednak oczekiwania mam wobec niego coraz mniejsze. Niech nas po prostu zaskoczy i pokaże że przedwcześnie go skreślono.

Między meczem z Koroną, a meczem ze Śląskiem sa 3 tygodnie. To wystarczajacy czas aby doprowadzić wszystkich zdrowych pilkarzy do dobrej formy.

wolfy 26.09.2017 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1484144)
Nie. Moja teza jest taka, że stracił dwóch zawodników, dostał co najmniej jednego, a gra wygląda dużo gorzej, gdzie nie istnieliśmy przy Koronie, która zmieniła połowę składu. Przy czym przegrana 1:2 to najmniejszy wymiar kary. Ponadto ok. 4 miesiące temu wyglądaliśmy lepiej od Korony.

Nie. Zyskał napastnika, stracił dwóch środkowych pomocników którzy robili grę w ataku i obronie, trzech napastników i skrzydłowego który wygrał nam kilka meczy. Brożek, Boguski, Ondrasek - są w kadrze i w sumie tyle. Jak jeden sobie nie radził to inny cisnął. Do tego zmiany Zachary. Ja pamiętam jak wygrywaliśmy w tamtym sezonie, jeśli twierdzisz że odeszło dwóch a przyszedł jeden to:
a) nie rozumiesz co się dzieje
lub
b) celowo manipulujesz.
Z tamtej drużyny z liczących się postaci zostali Małecki i Sadlok, obok Carlitosa najlepsi.

Nawet nie wiadomo do kogo mieć pretensje - wszyscy wiedzieliśmy że czas upływa nieubłaganie, do tego kontuzje i brak pieniędzy.

Pisanie że przyszedł jeden odeszło dwóch jest głupie i nie fair. Ile meczy opuścił Głowacki w tamtym sezonie? Ile kontuzji miał w tym?

Tamtej drużyny już nie ma. Nie zostało z niej nic. Odeszli piłkarze kluczowi i dający kluczowe zmiany. Rozpadł się kolektyw który grał ze sobą przez wiele sezonów. Tak, mamy w kadrze Brożka i Boguskiego, mamy w kadrze Ondraska, mamy Głowackiego. Gra tak naprawdę jeszcze tylko Głowacki, na ile zdrowie pozwala.

Innymi słowy - niedługo nie zostanie nic po czasach Cupiała. Pora to wreszcie zrozumieć i zaakceptować że budujemy coś nowego. Niekoniecznie lepszego, po prostu coś na co nas stać.

MaLk 26.09.2017 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1484144)
Pierdzielicie, że odeszło 13 zawodników, ale kto to był?

Dwóch najlepszych piłkarzy w kadrze plus ogarnięty bramkarz oraz czterech solidnych zmienników. Licząc 18-osobową kadrę decydującą o sile zespołu - blisko 40% wartości kadry. Do tego kolejna degresja formy dwóch kolejnych graczy ze względu na ich wiek.

Stilicia, Videmonta czy Kolumbijczyków nawet nie wliczałem do tej osiemnastki...

Cytat:

Fakty są takie, że Korona z nową kadrą gra;
W której to nowej kadrze 1 (słownie: jeden) piłkarz przyszedł później niż w lipcu (konkretnie 4 sierpnia), 2 (dwóch) w końcówce lipca, a pozostali są od początku sezonu. Kadra całkowicie zamknięta po trzech kolejkach.

Do nas przychodzili przez cały sierpień i jeszcze na początku września. Z tych, którzy przychodzili na początku grają Carlitos i czasami Arsenić oraz Wojtkowski. Reszta albo łapała kontuzje (Julian, Velez), albo nie łapała się do składu (Halilović, Kostal).

Inaczej rzecz ujmując - już po tym, jak Korona zamknęła kadrę, do Wisły przez przeszło miesiąc i 5 kolejnych kolejek przyszło jeszcze 6 piłkarzy, czyli blisko połowa nowego zaciągu.

Cytat:

To były tego typu akcje, który przydarzają się znajomym spotykającym się pograć w piłkę na Orliku po dwóch-trzech latach przerwy. Innymi słowy, brak schematów, lecz improwizacja.
Czyli dokładnie to, czego można się spodziewać po graczach, którzy spotykają się ze sobą dopiero od niedawna, a niektórzy grają po kilku miesiącach przerwy od piłki.

BTW - nie wiem jak Kolega, ale ja po pół roku bez grania potrzebuję przynajmniej miesiąca żeby dojść do jako takiej formy. Oczywiście zawodowcem nie jestem, ale skoro już padło porównanie do gry na orlikach... ;)

wolfy 26.09.2017 22:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1484149)
Kto broni Ramirezowi wystawiać Brożka i Boguskiego?

Zaryzykuję, że te same powody dla których Żurawski nie gra już w Ekstraklasie.

Widzę że to jednak zła wola, szkoda czasu na dyskusję z Tobą.

MaLk 26.09.2017 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1484149)
Skład meczu z Koroną z maja:
Łukasz Załuska, Tomasz Cywka, Ivan Gonzalez, Arkadiusz Głowacki, Matija Spicić, Krzysztof Mączyński, Pol Llonch (63' Jakub Bartosz), Rafał Boguski (80' Semir Stilić), Patryk Małecki, Petar Brlek, Zdenek Ondrasek (70' Alan Uryga).
4 MIESIĄCE...

Dla ułatwienia, wytłuszczyłem tych zawodników z tego składu, którzy w ostatnim meczu z Koroną nie zagrali.

wolfy 26.09.2017 22:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1484151)
Dla ułatwienia, wytłuszczyłem tych zawodników z tego składu, którzy w ostatnim meczu z Koroną nie zagrali.

Do tego Llonch jest bez formy od czasu powrotu po kontuzji.

MaLk 26.09.2017 22:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1484152)
Do tego Llonch jest bez formy od czasu powrotu po kontuzji.

A Małecki większość meczu spędził na innej stronie niż zwykle, dzięki czemu straciliśmy najlepiej funkcjonujący "schemat" gry, czyli Sadlok-Mały na lewej - no ale to akurat uznaję za ewidentny błąd Kiko...

MaLk 26.09.2017 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1484153)
Załuska - przekozak w ataku. Bez niego nie byłoby rozegrania.
Głowacki - najlepsze dzidy do Carlitosa... zaraz po Gonzalezie, który gra.
Spicic - Sadlok może mu czyścić buty (dla przypomnienia, Spicić solidny w obronie, a zero w ataku).
Ondrasek - walczył o króla strzelców z Robakiem.
Semir - Stary dobry Semir.
Uryga - ulubieniec kibiców. Jedyny z pomocników, który praktycznie nigdy nie zagrywa do tyłu, a zawsze ma pomysł na niezłą prostopadłą piłkę do napastnika.

Odnosiłem się do kwestii tego, ile się zmieniło przez te 4 miesiące, ale proszę bardzo, możemy się bawić i tak:
- za Załuskę: Buchalik - ówcześnie trzeci bramkarz
- za Głowackiego: Arsenić - brak jakiegokolwiek wpływu na atak, nawet w postaci dzid do Carlitosa
- za Spicica: Sadlok - zmiana w składzie in plus
- za Ondraska: realnie wg pozycji Bałaniuk - podobno był w składzie, już drugi mecz w drużynie (żaden w pełnym wymiarze) już dwa tygodnie po tym, jak podpisał kontrakt oraz Perez także dwa tygodnie w drużynie, drugi mecz z ławki
- za 10 minut Semira: 17 minut Jesusa Imaza, nowego dobrego Imaza, już trzy tygodnie w zespole, trzeci mecz (dwa z ławki, żaden w pełnym wymiarze)
- za 20 minut Urygi: Basha - w kadrze rekordzista, był już wtedy w Wiśle od całych 5 kolejek, tyle większość z nich spędził lecząc kontuzję, już trzeci mecz w zespole (drugi po kontuzji), pierwszy raz w pełnym wymiarze, jak sam mówi, jeszcze nieprzygotowany...

No szacun...

Cytat:

Korona teraz (pogrubionych nie było w maju):
O tym na jakim etapie jest w porównaniu z nami Korona już pisałem wyżej.

Karherop 27.09.2017 05:43

Panie MaLK, jedno ale...

Nikt nie kazal Ramirezowi bardziej walczyc o Boguskiego i Brozka niz o Zachare, Uryge czy Spicia. Chcial za wszelka cene zatrzymac Panów B. i to on odpowiada za ich przygotowanie do sezonu. Graja dno i nie szukajmy daleko winnych.

Jakby tylko Kiko chciał, to by zarządził mniej rotacji w składzie, no ale przecież lepiej się dogada z ziomkami z Hiszpanii, beda dla niego umierali na boisku...

Czemu Ze Manuel otrzymuje wysiadajac prosto samolotu 4 mecze w podstawowym składzie? Statystyki Instat z tych spotkań bardzo dobitnie pokazaly jego przydatność do zespołu i mam wrazenie że gdyby jakiś junior zagral zamiast niego to pokazalby tyle samo lub nawet wiecej. Tego sie jednak nigdy nie dowiemy bo tyle czasu na boisku nie dostanie z rzędu żaden zoltodziub.

Zabawne jest też to ze jak juz Kiko uparl sie na tego Ze Manuela i dał mu pograć po czym wysyla go na trybuny i stawia na kolejnych grajkow z samolotu. To w końcu jest on taki zaje*** czy jednak nie? Fajnie gdyby Kiko wyjaśnił jego rolę w zespole. Tak po prostu.

Stawianie na nieprzygotowanych zawodników to osobiscie moj największy zarzut do Ramireza. I nawet wiekszy niż to że gra wyglada jak wyglada ( zreszta wynika to m.in. z w/w faktu) Ludzie w klubie jak np. nasz koordynator zagranicznego skautingu też to krytykują...

koniak 27.09.2017 06:38

Wspominanie teraz Mączyńskiego, który nie gra od początku sezonu a mimo to prowadziliśmy w lidze po 5 kolejkach wydaje mi się trochę zabawne. Wtedy nikt po nim nie płakał, teraz jego nazwisko pojawia się raz pop raz. Z liczących się zawodników w tym sezonie straciliśmy Brleka i tyle. Niestety jedynego, który radził sobie z łączeniem formacji biorąc tak naprawdę grę na siebie.

Kurz 27.09.2017 08:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koniak (Post 1484159)
Wspominanie teraz Mączyńskiego, który nie gra od początku sezonu a mimo to prowadziliśmy w lidze po 5 kolejkach wydaje mi się trochę zabawne. Wtedy nikt po nim nie płakał, teraz jego nazwisko pojawia się raz pop raz. Z liczących się zawodników w tym sezonie straciliśmy Brleka i tyle. Niestety jedynego, który radził sobie z łączeniem formacji biorąc tak naprawdę grę na siebie.

Wspominanie Mączyńskiego ma sens, ponieważ postawa piłkarzy do meczu z Zagłębiem także nie była ideałem. Po odejściu Brleka, zniknięciu ze składu Arka i Veleza, nastąpił kolejny regres.

Oczywiście, problem leży nie tylko w zmianach kadrowych, ale i niezbyt wysokiej formie Rafała oraz Pawła, a także mimo wszystko Małego, którzy byli ważnymi ogniwami drużyny w poprzednim sezonie. Co prawda Mały troszkę się poprawił w ostatnich spotkaniach ale nie mimo wszystko jeszcze sporo brakuje mu do dyspozycji sprzed roku.

Szneka 27.09.2017 09:41

Panowie czytam Wasze analizy i brakuje jednego. Arka czy Korona czy Górnik zabiły nas AMBICJĄ I WOLA WALKI. tyle

TSWojtas 27.09.2017 10:17

Ja mam jeszcze jeden kamyczek w sprawie rzutów rożnych. Chodzi o wykonywane przez naszych rywali - dlaczego zawsze bronimy się w 11 chłopa i nie ma nikogo z przodu? Przecież to oczywiste że jak nie ma nikogo z przodu to rywale też wszyscy wędrują na nasze pole karne i ciężej jest przeprowadzić kontrę ...

silver03 27.09.2017 10:35

Faktycznie z zespołami słabo wykonującymi rożne moglibyśmy grać bardziej ofensywnie, zostawiać z przodu Carlitosa (przegrał główkę w meczu z Koroną kiedy padła bramka), Małego.

ashkeczup 27.09.2017 10:45

Przecież Basha bardzo dobrze zastąpił MąkeTSW. W obronie ustawia się fantastycznie, sporo odbiera i nie boi się innych podań, niż to do najbliższego.

silver03 27.09.2017 11:11

Zastąpi

milionznaków

MaLk 27.09.2017 12:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1484158)
Stawianie na nieprzygotowanych zawodników to osobiscie moj największy zarzut do Ramireza. I nawet wiekszy niż to że gra wyglada jak wyglada ( zreszta wynika to m.in. z w/w faktu) Ludzie w klubie jak np. nasz koordynator zagranicznego skautingu też to krytykują...

7 stron tego tematu wcześniej napisałem coś takiego:
Cytat:

Broniących Kiko ze względu na przekonanie o jego geniuszu trenerskim to tutaj raczej nie ma, względnie jakiś promil.

Sporo jest natomiast broniących tego, aby Kiko dostał szansę ogarnięcia tego burdelu, bo ani na tę chwilę nie za bardzo miał taką realną możliwość, ani nie za bardzo jest sens teraz robić nerwowe ruchy ze względu na trudną sytuację samej spółki.
(...)

Moim zdaniem Kiko można na tę chwilę zarzucić dwa istotne błędy:
1/ Wprowadzanie "z marszu" zbyt wielu piłkarzy naraz - w sumie na początku sezonu, kiedy graliśmy składem, który razem przepracował przygotowania i gra, i wyniki były lepsze.
2/ Niezbyt umiejętne dopasowanie taktyki do rywala - nie jest z nami aż tak źle, żeby na każdego rywala wychodzić defensywnie, a coraz mniej przeciwników daje się zaskakiwać tymi naszymi zasiekami.

Reszta (np. kontuzje, indolencja Brożka/Boguskiego, odejście Brleka i Mączyńskiego, brak prawego obrońcy czy brak formy nowych zawodników) nie do końca jest winą Kiko (choć np. na odejście Brleka i Mączyńskiego mógł i powinien się przygotowywać już przed sezonem, bo były co najmniej bardzo prawdopodobne).
(...)
http://wislakrakow.com/forum/showpos...postcount=1994

Co oznacza, że:
- wcale nie uważam Kiko za geniusza (zresztą dopiero co dodałem do listy kolejny jego błąd w mojej opinii, czyli Małecki na prawej stronie),
- co do Twojego zarzutu jest między nami pełna zgoda.

wolfy 27.09.2017 12:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1484158)
Panie MaLK, jedno ale...

Nikt nie kazal Ramirezowi bardziej walczyc o Boguskiego i Brozka niz o Zachare, Uryge czy Spicia. Chcial za wszelka cene zatrzymac Panów B. i to on odpowiada za ich przygotowanie do sezonu. Graja dno i nie szukajmy daleko winnych.

Nie było szans utrzymać ani Zacharę, ani Spicicia. Pierwszy miał u nas gwiazdorski kontrakt a drugi zażyczył sobie zbyt wiele jak na nasze warunki. Boguski i Brożek zgodzili się na niskie kontrakty.

Kiko realnie mógł walczyć tylko o Boguskiego i Brożka. No i może Urygę, ale bez jaj. Perez w czasie swoich krótkich występów prosto z samolotu pokazał więcej zagrań do przodu niż on, a Basha i Velez to trzy półki wyżej. Na plus Urygi przemawiał tylko brak konieczności aklimatyzacji i zdrowie.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1484174)
7 stron tego tematu wcześniej napisałem coś takiego:

http://wislakrakow.com/forum/showpos...postcount=1994

Co oznacza, że:
- wcale nie uważam Kiko za geniusza (zresztą dopiero co dodałem do listy kolejny jego błąd w mojej opinii, czyli Małecki na prawej stronie),
- co do Twojego zarzutu jest między nami pełna zgoda.

Nikt go nie uważa za geniusza. Gdyby nie panował klimat histerii a tonu nie nadawali rozpuszczeni czasami Cupiała mentalni gówniarze którzy chcą kogoś "ukarać" za porażkę to pewnie można by o tym spokojnie porozmawiać.

Trenerski geniusz nie prowadziłby biednej Wisły na obrzeżach cywilizowanego futbolu. Jest dobrym trenerem jak na nasze warunki (m. in. dlatego że nie pyskuje o rozbijanie mu drużyny i klasowe transfery, zna swoje miejsce w szeregu, nie chce dwudziestoosobowego sztabu swoich ludzi i mało zarabia) i znacząco lepszego raczej nie znajdziemy.
Przyczyna obecnego kryzysu leży w wymianie kadry i chwała Kiko i piłkarzom że mamy aż tyle punktów na tym etapie.

pepe72 27.09.2017 13:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislak2214 (Post 1484072)
Jak widze telst typu "Kiko ma tylko 2 punkty straty do lidera to krew mnie zalewa.....To prosze tez zauważyć ile punktów przewagi ma nad miejscem 11.Co za sieroty go tutaj bronią to sie w głowie nie miesci...

Kolego, jakbyś miał jakąś komórkę w głowie, a nie tylko w kieszeni to może byś zrozumiał, że zmiana Kiko dziś to szaleństwo i głupota.
Jak masz z tym problem to poczytaj Weszło ("weszLo"): http://weszlo.com/2017/09/24/ramirez...anie-slusznie/

Karherop 27.09.2017 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1484175)
Nie było szans utrzymać ani Zacharę, ani Spicicia. Pierwszy miał u nas gwiazdorski kontrakt a drugi zażyczył sobie zbyt wiele jak na nasze warunki. Boguski i Brożek zgodzili się na niskie kontrakty.

Kiko realnie mógł walczyć tylko o Boguskiego i Brożka. No i może Urygę, ale bez jaj. Perez w czasie swoich krótkich występów prosto z samolotu pokazał więcej zagrań do przodu niż on, a Basha i Velez to trzy półki wyżej. Na plus Urygi przemawiał tylko brak konieczności aklimatyzacji i zdrowie.

.

Wszyscy znaja powody odejścia w/w trójki. Jednak Boguski mocno negocjowal z klubem i nie przyjął pierwszej lepszej oferty.

Poza tym jak ktos sie odnosi do tego że przegrywamy w składzie przez brak Zachary, Spicicia i Urygi to też podnoszę ich kwestię na forum. Sam takiej bzdurnej tezy nie wymyśliłem

wolfy 27.09.2017 14:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1484178)
Wszyscy znaja powody odejścia w/w trójki. Jednak Boguski mocno negocjowal z klubem i nie przyjął pierwszej lepszej oferty.

Poza tym jak ktos sie odnosi do tego że przegrywamy w składzie przez brak Zachary, Spicicia i Urygi to też podnoszę ich kwestię na forum. Sam takiej bzdurnej tezy nie wymyśliłem

Przeinaczasz. Pół roku temu był zgrany ze sobą kolektyw, którego większość grał ze sobą przynajmniej dwa sezony, w w wielu przypadkach mówimy o latach. Nawet Spicić przynajmniej przepracował okres przygotowawczy z drużyną, a w tym meczu był już kilka miesięcy w klubie, po masie treningów z resztą. Z tej drużyny nie zostało aktualnie nic i tak, to jest powodem tego że piłeczka nie chodzi.

Tak więc brak Zachary jest bolesny kiedy Brożek jest bez formy Ondrasek kontuzjowany, Balanyuk dopiero przyszedł i nie wiadomo co umie.

robert777 27.09.2017 14:54

jak to nie wiadomo co umie Balaniuk? Przeciez Szewczenko za niego ręczył, do Milanu go polecał, to musi być przekocur. Tylko jeszcze tego nie pokazuje

wislak2214 27.09.2017 14:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1484177)
Kolego, jakbyś miał jakąś komórkę w głowie, a nie tylko w kieszeni to może byś zrozumiał, że zmiana Kiko dziś to szaleństwo i głupota.
Jak masz z tym problem to poczytaj Weszło ("weszLo"): http://weszlo.com/2017/09/24/ramirez...anie-slusznie/

Na pewno w krainie gandzi wszyscy emanuja madroscią:) I skad wiesz jaki mam stosunek do jego zwolnienia? Moźe wole żeby go pogonili w zimie a teraz na spokojnie kogoś dogadali? Irytuje mnie po prostu przygadywanie typu 2 pkt do lidera jak nad 10 też sa 2 przewagi.... I jeszcze te jego wywody taktyczne jak to przygotowujemy sie na każdego przeciwnika... No widać to w każdym meczu:)

obikenobi 27.09.2017 15:10

Według Michała Knury jutro w Myślenicach zarząd spotka się z piłkarzami i sztabem szkoleniowym.

mitmichael 27.09.2017 15:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez obikenobi (Post 1484182)
Według Michała Knury jutro w Myślenicach zarząd spotka się z piłkarzami i sztabem szkoleniowym.

A nie robia tak przed kazdym meczem?

obikenobi 27.09.2017 16:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael
A nie robia tak przed kazdym meczem?

Nic mi o tym nie wiadomo. Są jakieś informacje lub przesłanki pozwalające sądzić, że spotykają się co tydzień?

mitmichael 27.09.2017 16:11

No wlasnie nie wiem jak jest w Polsce ale za granica takie spotkania to nic szczegolnego


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl