![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Efektowna gra w lidze polskiej :) . |
Cytat:
czy arka albo korona czy górnik ma lepszych piłkarzy niż nasz jak to nazwałeś "szrot" widziałeś jak tam zapierdalają piłkarze, jak się ustawiają. U nas nie ma ani zapierdalania ani taktyki ani ustawienia. kto ich ustawia ?? sami się ustawiają ?? |
Cytat:
Problem w tym, że X osób (nie tylko na forum, także w klubie, wszyscy wiemy kto jeszcze wtedy rządził) uwaliło sobie, że gramy o puchary i te dziewięć remisów było nie do przebolenia, a porażka w Derbach przechyliła czarę goryczy u Bossa. Podejrzewam, że wiele osób uważa do dzisiaj, że ówczesne zwolnienie Kazia było pochopne. |
Cytat:
|
Cytat:
Wystarczy wejść na transfermarkt, żeby sprawdzić, że "na papierze" to na żadnej pozycji szaleństwa nie ma. Piłkarzy, którzy przelotem zwiedzali topowe ligi, tak jak nasz nowy zaciąg, jest sporo w innych klubach. Łączna wycena daje nam siódme miejsce. Gdzie nam np. do "papierowej" kadry Legii (8 reprezentantów, w tym 5 Polski, 4 reprezentantów młodzieżowych) plus wyblakłe gwiazdy do odbudowania z historią w Serie A, Bundeslidze, Ligue 1, Celtiku, Panathinaikosie... Bez problemu złożę kadrę takich +/- osiemnastu piłkarzy Legii, którzy na papierze talentem, umiejętnościami czy doświadczeniem przebiją naszą kadrę. Inna sprawa, że Legia gra na tę chwilę porównywalnie do nas ;) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
"Na papierze"... ;) |
Na papierze w piłkę nożną to się grało, rysując kreski w zeszycie w kratkę ;)
|
Cytat:
Problem nie na papierze jest taki, że teoretyczne rozpatrywanie piłkarzy na papierze jest bardziej ryzykowne od inwestycji w papiery wartościowe wysokie ryzyka :D Liczy się forma, dopasowanie charakterystyką i właśnie mityczne zgranie z zespołem. |
Cytat:
Basha i Velez są słabsi od Brleka i Mąki (to też oczywiście piłkarze o innych cechach, ale na teraz nie ma porównania). Ogólnie jednak, poza Carlitosem, jedyni, którzy wypadają pozytywnie. Wojtkowski to wytwór zbiorowych halucynacji albo piłkarskie placebo. Inni grają tak słabo, a on jest dodatkowo młody, więc ocenia się go przez podwójne różowe okulary. Na razie nie pokazał nawet połowy tego, co Boguski w swoich co bardziej udanych występach w poprzedniej rundzie, wiec trudno mówić o nim, jako wzmocnieniu. Po prostu jest na boisku, a jako że młody i w dodatku Polak, mniej irytuje. Trener wpuszcza pierwszego gościa z samolotu, bo jak byś tego jeszcze nie zauważył, sparzył się na wszystkich, którzy przylecieli wcześniej. Gdyby Boguski, Brożek, Kostal, Halilović i Wojtkowski nie kopali się po czołach Ze Manuel nie dostałby tak szybko szansy. Gdyby Ze Manuel nie prezentował takiego syfu, jak poprzednicy, Jesus i Perez i Bałaniuk nie powąchaliby na tym etapie boiska. Problem polega na tym, że poza Kolarem nie ma już nikogo, kto mógłby dać jeszcze ciała. W poprzednim sezonie widziałem plan Kiko. Działał. Ogólnie twoja teoria brzmi przezabawnie, bo mniej więcej tak: Kiko w poprzednim sezonie miał słabszych zawodników, teraz dostał lepszych i dlatego drużyna gra gorzej :). |
Cytat:
Tylko gwoli przypomnienia w lutym w meczu z Koroną grali Brożek, Boguski, Popović, Brlek, Mączyński, Głowacki, Ondrasek i Zachara. Nie wszyscy od początku. Niby Popović, Zachara i Ondrasek nie wywołują takiej tęsknoty, jak Brlek i Mączyński, ale na razie Halilovićowi, Bałaniukowi, Kostalowi, Wojtkowskiemu, Ze Manuelowi, Jesusowi i innym. trochę do nich brakuje. Nie mówiąc już o tym, że Mały był wtedy w najlepszym momencie od powrotu do Wisły. I jeszcze a propos straty "tylko" 2 zawodników, niektóre drużyny rozsypały się po odejściu jednego :). |
Reasumujac część postulatów. Jesli Ramirez chce pracować z Wisla dłużej niż kilka tygodni (miesiecy) musi po prostu punktowac. Jak już kiedyś napisałem. Jesli do zimy bedziemy w 8 ze strata do lidera nie wieksza niz 6-8 punktów to Ramireza nikt nie wywali. Z kolei bez prezentowania solidnej gry punkty też nie przyjdą. Kolo się zamyka i każda ze stron będzie zadowolona. Musimy oczekiwać ze Kiko wyciagnie wnioski z poczatku sezonu i pokaże ze o ile krytyka wiele razy była słuszna, to jednak w dużym stopniu przedwczesna. Sam go ostro krytykuję, ale poki jest naszym trenerem życzę mu aby to poukładal.
Życzę mu dobrze, bo i będzie to znaczyło że Wisła idzie w dobra stronę, jednak oczekiwania mam wobec niego coraz mniejsze. Niech nas po prostu zaskoczy i pokaże że przedwcześnie go skreślono. Między meczem z Koroną, a meczem ze Śląskiem sa 3 tygodnie. To wystarczajacy czas aby doprowadzić wszystkich zdrowych pilkarzy do dobrej formy. |
Cytat:
a) nie rozumiesz co się dzieje lub b) celowo manipulujesz. Z tamtej drużyny z liczących się postaci zostali Małecki i Sadlok, obok Carlitosa najlepsi. Nawet nie wiadomo do kogo mieć pretensje - wszyscy wiedzieliśmy że czas upływa nieubłaganie, do tego kontuzje i brak pieniędzy. Pisanie że przyszedł jeden odeszło dwóch jest głupie i nie fair. Ile meczy opuścił Głowacki w tamtym sezonie? Ile kontuzji miał w tym? Tamtej drużyny już nie ma. Nie zostało z niej nic. Odeszli piłkarze kluczowi i dający kluczowe zmiany. Rozpadł się kolektyw który grał ze sobą przez wiele sezonów. Tak, mamy w kadrze Brożka i Boguskiego, mamy w kadrze Ondraska, mamy Głowackiego. Gra tak naprawdę jeszcze tylko Głowacki, na ile zdrowie pozwala. Innymi słowy - niedługo nie zostanie nic po czasach Cupiała. Pora to wreszcie zrozumieć i zaakceptować że budujemy coś nowego. Niekoniecznie lepszego, po prostu coś na co nas stać. |
Cytat:
Stilicia, Videmonta czy Kolumbijczyków nawet nie wliczałem do tej osiemnastki... Cytat:
Do nas przychodzili przez cały sierpień i jeszcze na początku września. Z tych, którzy przychodzili na początku grają Carlitos i czasami Arsenić oraz Wojtkowski. Reszta albo łapała kontuzje (Julian, Velez), albo nie łapała się do składu (Halilović, Kostal). Inaczej rzecz ujmując - już po tym, jak Korona zamknęła kadrę, do Wisły przez przeszło miesiąc i 5 kolejnych kolejek przyszło jeszcze 6 piłkarzy, czyli blisko połowa nowego zaciągu. Cytat:
BTW - nie wiem jak Kolega, ale ja po pół roku bez grania potrzebuję przynajmniej miesiąca żeby dojść do jako takiej formy. Oczywiście zawodowcem nie jestem, ale skoro już padło porównanie do gry na orlikach... ;) |
Cytat:
Widzę że to jednak zła wola, szkoda czasu na dyskusję z Tobą. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
- za Załuskę: Buchalik - ówcześnie trzeci bramkarz - za Głowackiego: Arsenić - brak jakiegokolwiek wpływu na atak, nawet w postaci dzid do Carlitosa - za Spicica: Sadlok - zmiana w składzie in plus - za Ondraska: realnie wg pozycji Bałaniuk - podobno był w składzie, już drugi mecz w drużynie (żaden w pełnym wymiarze) już dwa tygodnie po tym, jak podpisał kontrakt oraz Perez także dwa tygodnie w drużynie, drugi mecz z ławki - za 10 minut Semira: 17 minut Jesusa Imaza, nowego dobrego Imaza, już trzy tygodnie w zespole, trzeci mecz (dwa z ławki, żaden w pełnym wymiarze) - za 20 minut Urygi: Basha - w kadrze rekordzista, był już wtedy w Wiśle od całych 5 kolejek, tyle większość z nich spędził lecząc kontuzję, już trzeci mecz w zespole (drugi po kontuzji), pierwszy raz w pełnym wymiarze, jak sam mówi, jeszcze nieprzygotowany... No szacun... Cytat:
|
Panie MaLK, jedno ale...
Nikt nie kazal Ramirezowi bardziej walczyc o Boguskiego i Brozka niz o Zachare, Uryge czy Spicia. Chcial za wszelka cene zatrzymac Panów B. i to on odpowiada za ich przygotowanie do sezonu. Graja dno i nie szukajmy daleko winnych. Jakby tylko Kiko chciał, to by zarządził mniej rotacji w składzie, no ale przecież lepiej się dogada z ziomkami z Hiszpanii, beda dla niego umierali na boisku... Czemu Ze Manuel otrzymuje wysiadajac prosto samolotu 4 mecze w podstawowym składzie? Statystyki Instat z tych spotkań bardzo dobitnie pokazaly jego przydatność do zespołu i mam wrazenie że gdyby jakiś junior zagral zamiast niego to pokazalby tyle samo lub nawet wiecej. Tego sie jednak nigdy nie dowiemy bo tyle czasu na boisku nie dostanie z rzędu żaden zoltodziub. Zabawne jest też to ze jak juz Kiko uparl sie na tego Ze Manuela i dał mu pograć po czym wysyla go na trybuny i stawia na kolejnych grajkow z samolotu. To w końcu jest on taki zaje*** czy jednak nie? Fajnie gdyby Kiko wyjaśnił jego rolę w zespole. Tak po prostu. Stawianie na nieprzygotowanych zawodników to osobiscie moj największy zarzut do Ramireza. I nawet wiekszy niż to że gra wyglada jak wyglada ( zreszta wynika to m.in. z w/w faktu) Ludzie w klubie jak np. nasz koordynator zagranicznego skautingu też to krytykują... |
Wspominanie teraz Mączyńskiego, który nie gra od początku sezonu a mimo to prowadziliśmy w lidze po 5 kolejkach wydaje mi się trochę zabawne. Wtedy nikt po nim nie płakał, teraz jego nazwisko pojawia się raz pop raz. Z liczących się zawodników w tym sezonie straciliśmy Brleka i tyle. Niestety jedynego, który radził sobie z łączeniem formacji biorąc tak naprawdę grę na siebie.
|
Cytat:
Oczywiście, problem leży nie tylko w zmianach kadrowych, ale i niezbyt wysokiej formie Rafała oraz Pawła, a także mimo wszystko Małego, którzy byli ważnymi ogniwami drużyny w poprzednim sezonie. Co prawda Mały troszkę się poprawił w ostatnich spotkaniach ale nie mimo wszystko jeszcze sporo brakuje mu do dyspozycji sprzed roku. |
Panowie czytam Wasze analizy i brakuje jednego. Arka czy Korona czy Górnik zabiły nas AMBICJĄ I WOLA WALKI. tyle
|
Ja mam jeszcze jeden kamyczek w sprawie rzutów rożnych. Chodzi o wykonywane przez naszych rywali - dlaczego zawsze bronimy się w 11 chłopa i nie ma nikogo z przodu? Przecież to oczywiste że jak nie ma nikogo z przodu to rywale też wszyscy wędrują na nasze pole karne i ciężej jest przeprowadzić kontrę ...
|
Faktycznie z zespołami słabo wykonującymi rożne moglibyśmy grać bardziej ofensywnie, zostawiać z przodu Carlitosa (przegrał główkę w meczu z Koroną kiedy padła bramka), Małego.
|
Przecież Basha bardzo dobrze zastąpił MąkeTSW. W obronie ustawia się fantastycznie, sporo odbiera i nie boi się innych podań, niż to do najbliższego.
|
Zastąpi
milionznaków |
Cytat:
Cytat:
Co oznacza, że: - wcale nie uważam Kiko za geniusza (zresztą dopiero co dodałem do listy kolejny jego błąd w mojej opinii, czyli Małecki na prawej stronie), - co do Twojego zarzutu jest między nami pełna zgoda. |
Cytat:
Kiko realnie mógł walczyć tylko o Boguskiego i Brożka. No i może Urygę, ale bez jaj. Perez w czasie swoich krótkich występów prosto z samolotu pokazał więcej zagrań do przodu niż on, a Basha i Velez to trzy półki wyżej. Na plus Urygi przemawiał tylko brak konieczności aklimatyzacji i zdrowie. Cytat:
Trenerski geniusz nie prowadziłby biednej Wisły na obrzeżach cywilizowanego futbolu. Jest dobrym trenerem jak na nasze warunki (m. in. dlatego że nie pyskuje o rozbijanie mu drużyny i klasowe transfery, zna swoje miejsce w szeregu, nie chce dwudziestoosobowego sztabu swoich ludzi i mało zarabia) i znacząco lepszego raczej nie znajdziemy. Przyczyna obecnego kryzysu leży w wymianie kadry i chwała Kiko i piłkarzom że mamy aż tyle punktów na tym etapie. |
Cytat:
Jak masz z tym problem to poczytaj Weszło ("weszLo"): http://weszlo.com/2017/09/24/ramirez...anie-slusznie/ |
Cytat:
Poza tym jak ktos sie odnosi do tego że przegrywamy w składzie przez brak Zachary, Spicicia i Urygi to też podnoszę ich kwestię na forum. Sam takiej bzdurnej tezy nie wymyśliłem |
Cytat:
Tak więc brak Zachary jest bolesny kiedy Brożek jest bez formy Ondrasek kontuzjowany, Balanyuk dopiero przyszedł i nie wiadomo co umie. |
jak to nie wiadomo co umie Balaniuk? Przeciez Szewczenko za niego ręczył, do Milanu go polecał, to musi być przekocur. Tylko jeszcze tego nie pokazuje
|
Cytat:
|
Według Michała Knury jutro w Myślenicach zarząd spotka się z piłkarzami i sztabem szkoleniowym.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
No wlasnie nie wiem jak jest w Polsce ale za granica takie spotkania to nic szczegolnego
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl