Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

Arkadiusz.Czerepach 01.10.2021 22:44

wyraznie widac że jeśli odrzucimy PMS , to absolutny TOP to było Kiko !

wolfy 01.10.2021 22:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1572118)
Co oznacza, że może być tylko lepiej
:p

Albo że idzie na rekord.

Kac 02.10.2021 00:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1572118)
Co oznacza, że może być tylko lepiej
:p

raczej, ze mamy nowa serie i szybko poleci

bódyń 03.10.2021 11:30

No to dalej porównajmy Wisle po 10 kolejkach w stosunku do wczesniejszych sezonów.
Punkty narastajaco w 5 ostatnich sezonach
https://i.ibb.co/wh4JHYR/Zrzut-ekran...3-12-26-34.png
Jak widac nawet do ostatnich sezonów slabych dalej jestesmy slabi.


To teraz bramki strzelone i bramki zdobyte.
https://i.ibb.co/RgXjWsG/Zrzut-ekran...3-12-27-56.png
https://i.ibb.co/J2Rvk83/Zrzut-ekran...3-12-28-51.png


Bramki zdobyte to idzie slabo ale niestety najwiecej bramek straconych mamy.
Mialo byc slabo w defensywie (i jest)i dobrze w ofensywie(nie jest)

To jeszcze zestawienie ile punktow Wisla zdobyla w 5 mecach. Liczac od 2017/18 (1 oznacza 5 kolejke tego sezonu)
https://i.ibb.co/JRn9k3k/Zrzut-ekran...3-12-46-32.png

Widac serie 10 porazek.
Jeden raz wygralismy 5 kolejnych meczy, Byl to sezon 2019/20
1.Wisła Pogon 1:0 (19 kolejka)
2.LKS- Wisla 2:4
3. Wisla-Jagielonia 3:0 (pierwsza kolejka w roku 2020)
4. Zaglebie Lubin - Wisla 0:1
5. Wisla - Korona 2:0 (23 kolejka)

Kac 03.10.2021 15:46

no nie wyglada to dobrze, te wykresy to balansowanie na granicy utrzymania/spadku...

Kurz 03.10.2021 18:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kac (Post 1572190)
no nie wyglada to dobrze, te wykresy to balansowanie na granicy utrzymania/spadku...

Nie do końca. bo w sezonie 2019/2020 zdobyliśmy 11 punktów w 18 kolejkach (pamiętna seria 10 przegranych spotkań), a w 2020/2021 11 punkt wpadł nam w 12 kolejce. Na razie jest to nasz najlepszy sezon od czasu przejęcia Wisły przez trzech tenorów.

bódyń 03.10.2021 19:10

A tu taka statystyka ktora podaje SofaScore. Ilosc podan na mecz. Niby fajnie bo Wislacy na 1,5 i 7 miejscu. Zapewne duza czesc to podania na swojej polowie niestety
https://i.ibb.co/p3Lz6D6/Zrzut-ekran...3-20-08-43.png


A tu tez Sofascore: udane dryblingi na mecz. Yeboah pierwszy

https://i.ibb.co/G0dG07F/Zrzut-ekran...3-20-14-22.png

pepe72 03.10.2021 19:42

Wrzucę nasze staty jak będę miał lepszy humor (jak zdobędziemy punkt(y)).

Z ciekawostek:
Warta i Górnik Łęczna nie zdobędą już w tym sezonie 80 punktów więc zgodnie z (moimi) założeniami straciły szansę na mistrzostwo.

wolfy 04.10.2021 09:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1572195)
Wrzucę nasze staty jak będę miał lepszy humor (jak zdobędziemy punkt(y)).

Z ciekawostek:
Warta i Górnik Łęczna nie zdobędą już w tym sezonie 80 punktów więc zgodnie z (moimi) założeniami straciły szansę na mistrzostwo.

Sezon zaczyna się sensacyjnie. Warta i Łęcznanie zdobędą raczej mistrzostwa (ale możliwe są jeszcze puchary), za to my pewnie zmierzamy w kierunku strefy spadkowej. Kto by się spodziewał?

pan_premier 06.10.2021 22:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1572197)
Sezon zaczyna się sensacyjnie. Warta i Łęcznanie zdobędą raczej mistrzostwa (ale możliwe są jeszcze puchary), za to my pewnie zmierzamy w kierunku strefy spadkowej. Kto by się spodziewał?

:D:D
Czytałem wywiad z Nikitoviciem i chyba zatrudnią Smudę znowu żeby ratować Ligę Konferencji

pepe72 06.10.2021 23:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1572197)
Sezon zaczyna się sensacyjnie. Warta i Łęcznanie zdobędą raczej mistrzostwa (ale możliwe są jeszcze puchary), za to my pewnie zmierzamy w kierunku strefy spadkowej. Kto by się spodziewał?

Straciły w 10 kolejce więc jest to ciekawostka.
Po 10 kolejkach nasz max to jest 83 więc nadal mamy szansę :>

Przy okazji jeśli Amica utrzyma obecną średnią (2,10) to zdobędzie 71 punktów na koniec sezonu.
Drugi jest Raków ze średnią 2,00 co daje 68 na koniec sezonu.

pepe72 16.10.2021 18:54

Cenne zwycięstwo na wyjeździe!
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom  wyjazd
kolejka        11      5      6
punkty          14      7      7
średnia          1,27  1,40    1,17
Procent meczów  32%         
             
Utrzymanie      37         
Brakuje        23         
średnia na mecz  1,00   
             
puchary        66         
Brakuje        52         
średnia na mecz  2,26
             
mistrz          80         
Brakuje        66         
średnia na mecz  2,87


Arkadiusz.Czerepach 16.10.2021 21:36

wciąż są szanse na mistrza !

pepe72 17.10.2021 00:07

Maxa mamy 83, więc jeszcze raz możemy przegrać :)

!!IRIVER!! 17.10.2021 11:08

Nie wiem na jakiej podstawie przesłanki, że MP zdobędzie 80 pkt, skoro liderująca Lechia ma średnią 2 pkt na mecz, a podobno będący w gazie Lech - 2,1pkt na mecz co daje maksymalnie 68-72 pkt do MP. ;) Możemy więc jeszcze pare pkt stracić. :D

pepe72 17.10.2021 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1572453)
Nie wiem na jakiej podstawie przesłanki, że MP zdobędzie 80 pkt, skoro liderująca Lechia ma średnią 2 pkt na mecz, a podobno będący w gazie Lech - 2,1pkt na mecz co daje maksymalnie 68-72 pkt do MP. ;) Możemy więc jeszcze pare pkt stracić. :D

Na początku sezonu była dyskusja ile przyjąć za umownego mistrza. 80 to fajna liczba, bo okrągła. :rotfl:
Popatrz od #2122
https://wislakrakow.com/forum/showpo...postcount=2122

Ale faktem jest, że Raków i Lech mają średnią 2,1 co daje 71 punktów na koniec. Z drugiej strony średnia się po każdym meczu zmienia :)

Arkadiusz.Czerepach 30.10.2021 15:54

to moze tu sprobuje , bo cos nie moze ten motyw zaskoczyć , a jest to poniekad pytanie dla statystyków

kiedy ostatni raz w historii (niekoniecznie w PL) druzyna która była takim underdogiem bukmacherów , wygrala 5:0 ?

https://i.imgur.com/buCYyoA.png

s1mone 30.10.2021 20:41

Patrząc na obecne zdobycze punktowe wiele się nie myliłem :P
https://wislakrakow.com/forum/showpo...postcount=2121


Nasza kopana to nie La Liga :) Powyżej 68 punktów to będzie mistrz i dalej obstaję przy swoim :)

pepe72 31.10.2021 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1572942)
to moze tu sprobuje , bo cos nie moze ten motyw zaskoczyć , a jest to poniekad pytanie dla statystyków

kiedy ostatni raz w historii (niekoniecznie w PL) druzyna która była takim underdogiem bukmacherów , wygrala 5:0 ?

Jaki był kurs na BBT-Śląsk?
https://www.meczyki.pl/typy-bukmache...roclaw/3450815

luke1906 31.10.2021 11:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1572942)
to moze tu sprobuje , bo cos nie moze ten motyw zaskoczyć , a jest to poniekad pytanie dla statystyków

kiedy ostatni raz w historii (niekoniecznie w PL) druzyna która była takim underdogiem bukmacherów , wygrala 5:0 ?

Ot kilka dni temu, DFB Pokal
Moenchengladbach-Bayern 5-0

eFortuna.pl
1 6.80 X 5.40 2 1.34
STS.pl
1 6.55 X 5.45 2 1.40

Jaroo1 31.10.2021 13:15

Czy my się jeszcze liczymy w walce o mistrzostwo?

pepe72 07.11.2021 22:13

Po zwycięstwie w derbach:
Kod:

Wisła Kraków    razem  dom  wyjazd
kolejka          14      7      7
punkty          17      10      7
średnia          1,21    1,43  1,00
Procent meczów  41%         
             
Utrzymanie      37         
Brakuje          20         
średnia na mecz  1,00
             
puchary          66         
Brakuje          49         
średnia na mecz  2,45

Zakładając 80 punktów na mistrza to drużyny poniżej 7 miejsca nie zdobędą 80 punktów. Ostatnia jest Stal na 7 miejscu.
Edit: Jeszcze 12 Zagłębie, mając zaległy mecz, ma szanse na 80 punktów.

bódyń 08.11.2021 20:05

Oto lista meczow z frekwencja > 20000 na obecnym stadionie. Wczorajszy mecz na 12 miejscu
https://i.ibb.co/9T52N7N/Zrzut-ekran...8-20-01-26.png


a oto z podzialem na druzyny
https://i.ibb.co/jMFd3cT/Zrzut-ekran...8-20-03-43.png
i na sezony
https://i.ibb.co/SnQPqJ0/Zrzut-ekran...8-20-04-27.png
stan na 2021-11-08

czaro 21.11.2021 18:21

Czy nam się czasem nie zaczęło palić?

pepe72 21.11.2021 22:00

Jeszcze nie.
Średnią mamy 1,13 - do utrzymania trzeba 1,09

Kod:

#      Zespół    Mecze    Punkty    Bramki    średnia akt  Pkt.koniec    Pkt. Max
14    Wisła        15        17        -10        1,13              39    74
15    Bruk-Bet      14        12        -5        0,86              29    72
16    Warta        15        11        -9        0,73              25    68
17    Legia        13          9        -11        0,69              24    72
18    Górnik Ł      15          9        -20        0,60              20    66

Pkt.koniec to projekcja ile drużyna zrobi punktów na koniec sezonu.
37 punktów to statystyczne 15 miejsce.

Arkadiusz.Czerepach 22.11.2021 08:41

tylko umykając już cyfrom , a biorąc poprawke na realia , moiżemy z góry założyć że Legia z zagrożenej strefy predzej czy pozniuej wyleci

czaro 22.11.2021 11:30

A wystarczy, że BB zacznie punktować minimalnie lepiej, a my minimalnie gorzej i zamieniamy się miejscami.

wolfy 22.11.2021 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1573784)
tylko umykając już cyfrom , a biorąc poprawke na realia , moiżemy z góry założyć że Legia z zagrożenej strefy predzej czy pozniuej wyleci

Trzeba przyznać że Gula niezłe statystyki kręci. Tak naprawdę bujamy się od dawna nad strefą spadkową, nie tylko pod względem punktowania ale i gry.

Karherop 22.11.2021 11:57

Bilans jest dość prosty. Do zimy zapunktujemy na 3-4 pkt i będzie 15 miejsce lub niżej i bardzo gorąca zima.

5-7 pkt da nam pewnie 12-14 miejsce i względny spokój. Akurat liga wygląda tak pokracznie bo i strefie miejsc 5-14 dzieli tylko 5 punktów. Kto na wiosnę wystrzeli z forma ten wiele może zyskać. Nawet Legia.

W więcej nie wierzę, chyba że nagle przepędzony wszystkie demony.

krysztal 22.11.2021 12:33

Wygląda na to że jeśli któraś drużyna z czołówki nie wskoczy na level wyżej jeżeli chodzi o średnią punktów na mecz mistrza w tym sezonie nie będzie

wściekłe pięści węża 22.11.2021 12:38

Cytat:

Jeszcze nie.
Średnią mamy 1,13 - do utrzymania trzeba 1,09
Nie zaczęło nam się palić, bo mamy 0,04 punkta przewagi nad średnią, poniżej której jest spadek? No trzeba mieć nerwy jak stal, żeby coś takiego stwierdzić. :lol:

Szneka 22.11.2021 12:45

uważam że wystarczy się sprężyć jak na druga połowę z Cracovią a realne będzie 8-12 pkt do końca roku. Wtedy nasza sytuacja wyglądałaby całkiem dobrze.

wściekłe pięści węża 22.11.2021 12:46

Tylko, że nie ma ani grama przesłanki ku temu, że Wisła nagle zacznie grać dobrze w piłkę i punktować.

pepe72 22.11.2021 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wściekłe pięści węża (Post 1573809)
Nie zaczęło nam się palić, bo mamy 0,04 punkta przewagi nad średnią, poniżej której jest spadek? No trzeba mieć nerwy jak stal, żeby coś takiego stwierdzić. :lol:

Nie chcę nikogo obrażać ale temat statystyczny jest dość specyficzny i wymaga pewnej podbudowy matematycznej. I tak, 0,04 punktu w średniej całorocznej ma znaczenie. Zwłaszcza, że poruszamy się w zbiorze 0-3, a na dziś 0,6-2,0.

Legia ma 0,69, a wszyscy oczekują, że się wygrzebie.

Co do widoków na polepszenie to proponuję pogadać po przerwie zimowej.

luke1906 22.11.2021 17:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 1571181)
Pierwsza wiosenna kolejka poprzedniego sezonu była jednocześnie jego półmetkiem. Był to słynny już mecz z Piastem i frajerskie 3-4. Po 15 spotkaniach mieliśmy na naszym koncie ledwie... 14pkt. Teraz już mamy 10.
Ten sezon musi być dużo lepszy, nie ma innej opcji.

Przywołuję swojego posta, bo minęły raptem 3 miesiące i cały optymizm poszedł się je.bać.
Pierwsze 6 kolejek - 10 punktów. Kolejne 9 spotkań to zaledwie 7 punktów i bilans 2-1-6, bramki 5-19 (!)
Najlepsze są statystyki naszych napastników z tego okresu - ZERO bramek.

Oczekuję pełnej mobilizacji i zdobycia 9 punktów w meczach z Radomiakiem, Wartą i BBT. (w Lubinie będzie jak zwykle w ryj). W przeciwnym razie mogą się pakować i wypi.erdalać.

bódyń 26.11.2021 08:08

jak sie ma sytuacja po 15 kolejkach w stosunku do poprzednich sezonów
Tabela z 10 sezonów
https://i.ibb.co/zSbF5ZK/Zrzut-ekran...6-08-02-13.png


i wykres narastajaco z ostatnich 5 sezonow
https://i.ibb.co/VTCg4Kg/Zrzut-ekran...6-08-08-12.png

Arkadiusz.Czerepach 26.11.2021 08:55

wyyglada na to ze mamy najlepszy sezon od lat ! coprawda TRZECH lat , ale zawsze coś :)

maciekkk 26.11.2021 09:07

Ależ to wszystko jest przykre... Po ostatnim mistrzostwie, pamiętam, że się pisało, że teraz będą 2-3 lata chude, a potem wrócimy walczyć.

3 lata minęły i znowu, że jeszcze 2-3 sezony i będziemy walczyć o mistrzostwo.

Kolejne 3 lata minęły i że 2-3 lata i będziemy walczyć o puchary.

A teraz to już kibic łudzi się i liczy na górną połówkę tabeli :D

pepe72 26.11.2021 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maciekkk (Post 1573924)
Ależ to wszystko jest przykre... Po ostatnim mistrzostwie, pamiętam, że się pisało, że teraz będą 2-3 lata chude, a potem wrócimy walczyć.
...

Sorry ale od ostatniego mistrzostwa to Wisła zaliczyła zgon. A nie gramy w klasie A/4 lidze tylko dlatego, że PZPN patrzył na nas mocno przez palce. I nie mówię tu tylko o czasach za Trio!

Jakbyś nie pamiętał, to poprzednia prezeska ogląda(ła) świat zza krat. A jej poprzednicy też nie wyglądają najlepiej.

Karherop 26.11.2021 09:57

Z perspektywy czasu, te "chude lata" to i tak był przyzwoity poziom sportowy. 5-9 miejsce na przestrzeni bodajże 6 sezonów to był solidny poziom, przy którym praktycznie nie było widma spadku, jakie się pojawia od 3 lat. Przez pryzmat zmian wlascicielkich/burdelu w zarządzaniu /itd to pewnie nawet można nazwać cudem gospodarczym.

Fakt jednak że poza sezonem za Smudy 13/14, epizodu z Carrilo 17/18 i świetnej jesieni za Stolarczyka 2018 to ocieranie się o "puchary" było iluzoryczne.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl