![]() |
Na jakiej zasadzie UEFA dokonała tego podziału?
|
Cytat:
Na dzień dzisiejszy przy kursie euro około 4,03 zł jest do wyciągnięcia za sam awans około 28 mln 613 tys zł. Do tego można doliczyć przejście Litexu : 2,1 mln E co daje 8 mln 643 tys zł. Plus ewnetualnie 6 meczów w LM, za sam udział w każdym meczu jest 325 tys E, co daje 6 x 325 tys E. = 1mln 950 tys E na PLN daje to około 7 mln 850 tys zł. Podsumowująć, jeżeli udało by się dostać do LM i nawet przegrać tam wszyskie mecze dało by to Wiśle 45 mln 105 tys zł. Kwota ta przewyższa nasz budżet o około 5 mln zł, więc jest się o co bić ! Obliczenia prowadziłem na podstawie informacji jakie znalazłem w internecie, więc kwota może się różnić. |
Cytat:
Cytat:
|
Legia ma takie losowanie pół na pół, Tottenham i Athletic na pewno nie odpuszczą IV rundy eliminacji, bo oni grają również dla prestiżu swojej ligi i odpadnięcie którejś z tych ekip na tym etapie na pewno odbiłoby się szerokim echem w Anglii czy Hiszpanii. Szczególnie, że obie te ligi rywalizują o miano najlepszej w Europie.
Natomiast Hapoel, PAOK i Spartak to są drużyny mniej więcej na poziomie Gaziantepsporu, tak że jak widać również i w zasięgu Legii. Hapoel sprzedał niemal wszystkich kluczowych zawodników w tym oknie, ich najlepszy obrońca i reprezentant kraju Bondarv przeszedł do Wołgi Niżny Nowogród, świetny golkiper Enyeama, gwiazda Nigerii z ostatnich MŚ poszedł do OSC Lille, dwóch najlepszych pomocników, czyli Zahavi (kreator gry) i Vermouth (prawoskrzydłowy) odeszli do Bundesligi, tak samo jak ich najlepszy napastnik Shechter. Spartak to fajna nazwa, ale piłkarsko są raczej średniakiem rosyjskiej Premier Ligi (aktualnie 7 pozycja), oczywiście ekipa silna, ale nie aż tak, żeby Legia przy dobrej organizacji gry defensywnej i odrobinie szczęścia nie moga ich ukąsić. PAOK jest silny, zwykle dobrze grają w pucharach, ale też nie jest to nie wiadomo jak silna ekipa, do tego raczej bazująca na doświadczeniu niż szybkości, gdyż mają bodaj pięciu zawodników 34-letnich w podstawowym składzie. Jak zatrzymają Vierinhię, to mogą ich przejść. Potencjalnie są nawet słabsi od Turków. --- Śląsk natomiast ominął absolutnie topowe drużyny, mają tylko Lazio które jest piłkarsko naprawdę szalenie silne i chyba zupełnie poza zasięgiem. Niemniej jednak takie Dynamo Kijów to drużyna, która jest bardzo podrażniona odpadnięciem z LM, na pewno będą chcieli odkuć się w LE, celując nawet w finał. PSV z tego co pamiętam to zawsze nieźle grało w LE, do tego jest to drużyna grająca szybko piłką. Birmingham w kontekście rywalizacji ze Śląskiem jest zagadką, na pewno są w zasięgu, jako angielski drugoligowiec, ale też na pewno zagrają na 110% możliwości, bo dla nich LE będzie wielką szansą na pokazanie się i kontakt z piłką na wysokim poziomie, a nie tylko młócką w drugiej lidze. Z drugiej strony pytanie jest takie, czy oni chcą sobie dołożyć 6 dodatkowych spotkań, kiedy ich głównym celem jest powrót do Premier League, kadry zbyt szerokiej to mieć raczej nie będą (aktualnie kontrakty ma tylko 21 piłkarzy, plus juniorzy), a jak pamiętamy w Championship w rundzie zasadniczej jest 46 (!) kolejek, do tego ewentualne baraże o Premier League, Puchar Anglii itd. Celtic, jak cała liga szkocka, jakiegoś oszałamiającego poziomu nie prezentuje. W lidze okazali się słabsi od Rangersów, a przecież Rangersi odpadli z bardzo przeciętnie grającym szwedzkim Malmoe. Na pewno Celtic, choć nazwa w dalszym ciągu robi wrażenie, nie byłby bardzo złym losowaniem dla Śląska. Biorąc pod uwagę, że tutaj w teorii każdy rywal dla Wrocławian jest raczej zbyt silny, jakość gry Celticu wśród tych potencjalnych rywali nie robi aż takiego wrażenia. Podobnie Rumuni są na pewno drużyną na dobrym poziomie, co pokazali w meczu z Wisłą, ale na pewno Śląsk jest w stanie z nimi powalczyć. Generalnie podział na grupy nie taki zły dla Legii i Śląska, teraz oczywista kwestia jest taka, żeby trafić na możliwie najsłabszego rywala. |
Moim zdaniem nie mamy szans z PAOKiem. To drużyna zdecydowanie bardziej doświadczona w pucharach (grają dłużej). Nie jest to Aris z którym Jaga sobie mogła z nadziejami popykać, a i tak przepaść była.
Athletic i Spurs to potencjalne ośmieszenie się, więc oby nie. Wyjazdowe soczyste 0-6 jest możliwe. Spartak jest wyjątkowo nieprzyjemny, bo mimo wszystko mało medialny, ale... to jednak nieco słabszy Szachtar z którym nie mieliśmy nic do powiedzenia. Poza tym są w pełni sezonu. I najlepsze. Pomyliłem Hapoel Tel aviv z Hapoelem Hajfa. Z Hajfą byłaby szansa, a tutaj raczej... nie :) |
Cytat:
W LE grają najczęściej drużyny "pół na pół" czyli połowa kluczowych zawodników, plus młodzi albo zmiennicy. Z tym, że w dalszym ciągu nie zmienia to faktu, iż każdy z tych zmienników byłby w naszej lidze absolutną gwiazdą, więc z naszej perspektywy mówienie, że np. Lech to ograł rezerwy Manchesteru City, bo w bramce mieli rezerwowego Shaya Givena, a w ataku rezerwowego Adebayora, jest po prostu groteską. Do czego zmierzam? Nie umniejszajmy sobie na siłę sukcesów, bo wygrana z City, czy Barcą (nawet po wcześniejszym 0:4) niezależnie od okoliczności jeszcze co najmniej przez najbliższe 20 lat będzie dla którejkolwiek z naszych drużyn olbrzymim sukcesem i trudność takiego zadania jest nie lata sztuką - pokażcie mi ile razy coś takiego udało się ostatnio Hapoelowi, Crvenie, Dinamo czy Partizanowi? Czyli topowym drużynom z lig o podobnym poziomie jak nasza. A u nas mówiąc, że przykładowe City wystawia rezerwy przedstawia się to w ten sposób, jakby dosłownie wystawili drużynę rezerw z angielskiej ligi rezerw, złożoną z 17-sto czy 19-sto latków... |
Cytat:
|
Cytat:
A Hapoel musielibyście pojechać tak z 3:0, żeby podtrzymać w Izraelu mit silnej ligi polskiej :P Athletic Bilbao też jest imo do powalczenia bo to dość specyficzny klub mający w porównaniu z innymi bardzo wąska pulę piłkarzy. Choć tu już są problemy bo mają 3 duże atuty; Llorente, Muniana i dobrego bramkarza EDIT: Śląsk ma przeje*ane po całości. Birmingham City - niby Championship ale wystarczy popatrzeć na skład, że łatwo nie będzie. Rapid Bukareszt to też nie będzie spacerek a reszta poza zasięgiem. Z resztą, z taką grą jaką Śląsk wczoraj zaprezentował to wszyscy ich tam pojadą. |
Ehhh... życzę powodzenia ale zespoły są zdecydowanie bardziej topowe niż w LM u nas.
Legia miała mega pecha ,że nie trafiła na potencjalnie słabszego rywala w tej 5 0 22 z kim jak z kim ale z PAOK mogą powalczyć , grecka piłka jest na zakręcie więc największe szanse widzę własnie w Grekach reszta wg. mnie zdecydowanie poza zasięgiem chyba ,że ktoś będzie miał kryzysową formę a tym kimś na pewno nie będą Rosjanie niestety... Śląsk to albo Celtic albo nikt zupełnie inny , Birmingham mówicie ze do przejścia ja jedynie sugeruję zobaczyć na aktualna kadrę , jeden błysk takiego Żygica czy Beausejoura i jest po grze , o reszcie nie ma co wspominać aaaa Rumuni dla nich LE to cel sezonu jak dla nas więc pewnie nie zlekceważą a to = temu że mają lepszą pakę niż Śląsk więc porażka dośc pewna. Tak czy siak to i tak dywagacje nawet z Londyńczykami można przejść przy dniu konia i ogromnym farcie ale...czy ktos w to wierzy ? :D |
Cytat:
A Hapoel gra w pucharach od lat jak Maccabi Hajfa :) Cytat:
2. :) 3. Nie no stary Athletic to pierwsza 10tka ligi hiszpańskiej od lat. Bez szans. U nas owszem, moze odpuszczą, ale w Bilbao w ciemno biorę 0-2, bo obawiam się masakry. |
Kurde, ci Legionisci przychodza tu jak do terapeuty: nie uda sie, jestesmy beznadziejni, nie mamy szans,
a mi im musimy podtrzymywać na duchu, ze nie sa tacy zli i moze bedzie dobrze :) |
Cytat:
Moje typy Hapoel/Tottenham i Rapid/Celtic. Może uda się 1 drużynie prześlizgnąć |
Legia i Śląsk wylądowały w "koszykach śmierci".
Ciekaw jestem losowania. O awans będzie naprawdę ciężko, no ale w piłce wszystko się może zdarzyć :) |
Cytat:
|
dynek.pl - akurat jeśli chodzi o legionistów, to na naszym forum nie od dziś sobie z nimi dyskutujemy i - poza niektórymi napinkami - nie zauważałem jakiejś większej wzajemnej pogardy (chodzi mi oczywiście o dyskusje na temat pucharów). Niech awansuje Wisełka, niech dobrze zagra Legia i Śląsk, silna liga nam wszystkim się przyda.
PS-1. Jednak nie wyobrażam sobie takich dyskusji i wspierania się na linii Wisełka - poznaniacy. PS-2. Moje życzenia dla złotej rybki na dziś: Wisełka - APOEL; Legia - Hapoel (nawet rywale podobni nazwą); Śląsk - hmm... Rapid? I aż chce się napisać: do zobaczenia w fazie grupowej! :-) Złota rybka mnie wysłuchała: Wisła - APOEL w pierwszej parze!!! |
....aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Cyyyyyyyyypr!!!!!!!!!!!!!!!!! |
Cytat:
Dodajmy jeszcze wypromowanie się naszych zawodników i ich sprzedaż. Melikson jeśli pokaże na co go stać w fazie grupowej to może być wart nawet koło 6-7 mln. euro. Powiedzmy, że opchniemy kilku kolejnych piłkarzy po 1-2 mln. eurasów i wychodzi na to, że ewentualne zyski są naprawdę niewyobrażalne. Za część z tych pieniędzy Valckx spokojnie będzie w stanie tak wzmocnić Wisłę, by przynajmniej nie obniżyła poziomu po transferach z klubu. |
Spokojnie, spokojnie- jeszcze w fazie grupowej nie jesteśmy. Przeciwnik jak najbardziej w naszym zasięgu- szkoda tylko, że pierwszy mecz na R22.
|
Legia - Tartak Moskwa
|
Moglo byc gorzej..
Co spartka gral ostatnio ? Fizycznie pewnie klasy Slaska ? Znaczy ze nastawiaja sie na fizycznosc a nie technike :P ? |
No i Legia ma Spartak Moskwa.
|
Cytat:
|
Wycieczka i minimalne szanse ale jednak szanse :)
Coz, bywa :D PS: Wisla,Legia losowane jako pierwsze, moze jeszcze Slask :lol: |
Legia - Spartak to nieomalże klasyk :) Jeszcze cholerny Siergiej Juran i ręka po wolnym Pisza :)
A powaznie pewnie klub 100 razy bogatszy od Legii z masą Brazylijczyków na poziomie lepszym od Rogera i Edsona no i w pełni sezonu. Dobrze, ze pierwszy mecz w Europie. |
Cytat:
|
Spartak - leżycie i kwiczycie Legioniści. Nie daje Wam specjalnych szans na zwycięstwo.
Za to Śląsk ma Rapid - trafili najlepiej jak mogli! PS. Litex ma Dynamo Kijów, więc Bułgarzy raczej z pucharami się żegnają. |
Cytat:
|
No to Śląsk ma farta
|
Śląsk z Rapidem u siebie
|
Śląsk wylosował najłatwiejszego rywala z możliwych.
|
no to Śląsk trafiłem :D Rapido :D
|
Slask ma szanse, tylko niech Lenczyk nauczy ich strzelac, codziennie 2 h treningow strzeleckich im potrzeba :P
|
Statystyki Spartaka z tego sezonu :
Miejsce 7 8 zwycięstw, 4 remisy, 6 porażek; bramki 20/20 |
No i co mamy szczescie. Slask trafil najlepiej jak mogl, super. Legia trafila chyba na taki Gaziantespor bis, moze wymecza awans ale wiadomo, ch.j z nimi :)
Maja polskie zespoly farta w tej edycji Europejskich Pucharow. A jak sie ma farta czyli np wygrywa z loweczem na wyjezdzie, broni sie przed Turkami czy przechodiz na karne Lokomotiw Sofia to nie pozostaje nic innego jak dalej grac solidnie i liczyc na dalsze szczescie. A wtedy moze by był cud i 3 kluby w grupach LM/LE co nie jest niemozliwe |
Spartak cienizne gra od ponad roku i Legia doprowadzi do karnych i wygra je ; ) A Rapid to cienka druzyna. Slask 1:0 u siebie i 0:0 na wyjezdzie hehe.
|
Legia ma super wyjazd, Śląsk nie bez szans. Naprawdę, choć raz panowie z UEFA "umyli ręce" przed losowaniem i dobrali naszym klubom przystępnych rywali!
|
Spartak już taki mocny jak kiedyś nie jest ale pamiętam jak Legia kilka lat temu nie dała rady FK Moskwa z Jopem.No ale pożyjemy zobaczymy....
|
Może przypomnę lipiec 2011 Wisła Rapid Bukareszt 0:2 ?????????????
Wygląda na najłatwiejszego, ale przy skuteczności chłopaków z WKS-u w skali 9,8 Ćwielongów (na 10 możliwych) to raczej nie stawiałbym na ich awans.... Legia trafiła podobnie, tylko, że Spartak to klub z możliwościami a bez większych szans na wielkie zyski ..... W sumie też nie jest faworytem. Najlepiej trafiliśmy my - APoel jest w naszym zasięgu o wiele bardziej niż Rapid dla Śląska czy Spartak dla Legii. |
Cytat:
|
Jeśli chodzi o aspekt kibicowski , to Legia będzie grała klasyk , mam nadzieję że świetnie się pokażą w Moskwie . Piłkarsko też nie są bez szans , zależy jak ułoży się pierwszy mecz .
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl