![]() |
Sobolewski najslabszy. Zmiennicy za wiele sie nie pokazali, Wisla juz przystopowala od ok 80 minuty, ale fajny meczyk i fajnie ze Maly sie rozkrecil.
|
Cytat:
aaaaaaaaaaa.... rozumiem, za mało beznadziejnych dośrodkowań było. |
Pajlić , Sobolewski ja .......e ;/ Dalej nie rozumiem późnych zmian Maaskanta , następna sprawa , prawie wszyscy się chowają za przeciwnikami , Iliev , Melikson to za mało.
Wygrana cieszy ale dalej to za mało. |
Druga polowa moze juz napawac optymizmem http://www.sfd.pl/buziaki/31.gif. Małecki co prawda w pierwszej polowie nie zachwycal, ale w drugiej juz bylo nie zle http://www.sfd.pl/buziaki/31.gif. Ladnie Genkowhttp://www.sfd.pl/buziaki/3.gif. Fajnie zagral tez Wilk mial pare dobrych momentówhttp://www.sfd.pl/buziaki/31.gif. Zobaczymy co pokazemy z Litexem... Osobiscie jestem optymista http://www.sfd.pl/buziaki/31.gif
|
Orson, Alvarez przynajmniej robił z przodu różnicę, był szybki, zwrotny - Lamey mnie w ogóle nie przekonuje i wydaje mi się, że w pełni sezonu nie będzie wcale ale to wcale dynamiczny. Obym się mylił.
|
Po meczu na plus tradycyjnie Pareiko, Meliskon, Illiev i o dziwo Lamey (bardzo pozytywnie zaskakuje w każdym spotkaniu - całkiem możliwe, że dobrze wyjdziemy na wymianie Cikosa na Holendra)
Na minus - Palić (on to powinien za ten mecz zostać wy.......ony dyscyplinarnie jak mawia Tomaszewski) i mimo gola Mały. To jeszcze nie jest ten sam Małecki co w zeszłym sezonie. W pierwszej połowie co dotykał piłki to tracił, nie widzi kolegów na dogodniejszych pozycjach (np 50któraś minuta miał możliwość pięknego podania do Ivicy a zdecydował sam iść na trzech obrońców...piłkę stracił) w drugiej trochę się rozkręcił ale nadal było dużo niedokładności w jego zagraniach. Jeszcze zdanie o Genkovie. Chłop ZNIKA a jak się pojawia to nie dochodzi do podań, ogólnie jest mało pożyteczny. Rozumiem, że testowanie nowego napastnika w pucharach jest dość nieodpowiedzialnie ale w lidze w pierwszych meczach chciałbym zobaczyć Bitona. |
Zwycięzców się nie sądzi :) macz w Bułgarii będzie dla Nas prawdziwym testem.
|
Z meczu na mecz bedzie coraz lepiej
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie ma co się podpalać z wprowadzaniem nowych zawodników, większe szanse otrzymają z pewnością przeciw kopaczom z ekstraklasy. Robert dobrze poustawiał zespół pod przeciwnika, nie ma co szaleć, lepiej spokojnie, z rozwaga niż na hurra i odpadać z Florami itp. |
Zmiennicy niebardzo dzisiaj grali, za to powiem wprost - jestem pod ogromnym wrażeniem gry Ivicy. Wchodził w to pole karne jak w masło. Piękna bramka. Nasi niechybnie dostali w szatni ochrzan za pierwszą połowę, zwłaszcza Małecki się poprawił i zdobył ważną bramkę.Kawał dobrej roboty wykonał Sobol.
Wielka szkoda, że Paljic nie zrozumiał tego ochrzanu w szatni. Grał słabo,najgorzej ze wszystkich i w drugiej połowie cały czas na granicy błędu. Melikson jak zwykle klasa. Dobrze, że już tak go nie kosili dzisiaj. Troszkę się nie podobało że gra naszych siadła od ok. 75 min. pewnie to zmęczenie i nowo-wprowadzani gracze... Z Bułagarami będzie trudniej. Brawo za dzisiejszy mecz! |
Oceny:
Lamey - 5,5/10 Jaliens - 4/10 Chavez - 7/10 Palic - 1/10 Małecki - 6/10 (tylko i wyłącznie za 2 połowę, za pierwszą 1/10). Sobolewski - 5/10 Wilk - 4/10 Iliev - 8/10 Melikson - 7/10 Genkov - 3/10 |
Nie chodzi nawet o te dośrodkowania, chodzi o to, żeby boczni obrońcy wspierali w akcjach ofensywnych pomocników(żeby zagrać z klepy, zgubić obrońców i potem puścić piłkę po ziemii do wychodzącego partnera), a tu ani lewa, ani prawa strona obrony nie funkcjonuje tak jak powinna. Owszem dokładność dośrodkowań Lamey'a na plus, ale w jego grze strasznie brakuje szybkości. Paljic znowu jest tak pasywny, że aż się słabo robi. Na dobrą sprawę to w tej chwili jest jeden dobry obrońca(niestety ma problem z wprowadzaniem piłki do gry) i tyle. Ofensywa się zgra, będzie dobrze. Iliev jest naprawdę dobry, Melikson wiadomo, Genkov siadł jak mu założyli opatrunek. Jestem też ciekaw jak będzie z tym Nunez'em. Wydaje mi się, że może być to wzmocnienie, ale jak to się mówi - pożyjemy zobaczymy. Małecki potrzebuje czasu. Będzie dobrze, z Litex'em musimy zagrać na 100% aktualnych możliwości. No i mam nadzieję, że nie będę miał zmiany na noc ;)
|
Analiza taktyczna Wisła - Skonto: http://www.taktycznie.net/2011/07/wi...-bezruchu.html
|
Cytat:
jak widać wyszło na moje |
Po rewanzu ze Skonto:
Pareiko- malo pracy ale widac ze zawsze czujny. Chavez- coraz lepszy, powolio staje sie profesorem defensywy. Jaliens- Malo obecny, i brak zaangazowanie. Paljic- Niby sie jakos tam stara ale mu to nie wychodzi, glupie bledy, nie bierze niczego na siebie i i malo akcji ofensywnych. Diaz za niego. Lamey- podobnie ale jednak troche poprawniej. Denerwuje mnie jego jego grra typu: "nie brac nic na siebie aby nie spierdzielic, oddac i nie nawalici ". Sobolewski- Tradycyjnie na swoim poziomie ale glupia zolta kartka. Wilk- Dorbze w destrukcji ale w konstruowaniu Wilk jest bardzo slaby. Nie pamietam zadnego jego podania do przodu. Melikson - Nasz mesjasz.40% Wisly. Iliev- bardzo pozytywnie. Duzo biega, swietnie sie rozumie z Meliksonem. Cieszy ze wkomponowal sie tak szybko. Malecki-1 polowa bardzo slaba, jednak wzial sie w garsc i zagral duzo lepiej w 2 lepiej. Czasami nie gra w tempo i ma duzo niedokladnych podan. Genkov: Ladny strzal z pierwszej pilki w pierwszej polowie. Ogolnie to poprawnie ale rowniez malo widoczny. Czasami ciezko gra z pierwszej. Zadanie wykonane ale Boje sie ze na Litex to nie wystarczy :/... Widac ze Wisla w ataku pozycyjnym nie radzi sobie najlepiej. Duzo lepiej im wychodzi gra z kontry co bylo widac jak w 60 minucie Skonto troche sie otworzylo. Znajac szczescie Wiselki w losowaniach, 4 rundy LE napewno nie przedjziemy a wiec daj boze przejsc ta 3 runde a pozniej niech stanie sie wola Boska... |
Jednak jestem zdania że Mesjaszem był dzisiaj Ivica. Kto widział mecz ten się zgodzi. Melikson zaraz za nim, ciut ciut ale za ;)
Wejdźcie sobie na UEFA.com - Sobol na głównej! |
Spokojna gra o awans. Bez ryzyka i z rozwagą. Na plus Melikson, Iliev (choć nurek żenujący) i Lamey mi się podobał widać że ma pojęcie o taktyce w przeciwieństwie od Cikosa i niezłe dośrodkowanie. Para stoperów równierz ok jeden rozbija ataki, drugi dobrze konstruował akcje. Najsłabiej tradycyjnie Paljic i to jest najsłabszy zawodnik podstawowy, Diaz z miejsca powinien na lewej go zastąpić mimo że sam ma mankamenty. Generalnie mecz był ok bez strachu że może dojść do katastrofy.
|
Moje opinie po meczu:
-> Mimo, że wszyscy krytykowali Małeckiego głównie dzięki niemu druga połowa wyglądała lepiej- strzelił bramkę, kilka razy coś tam zamieszał. Chociaż po pierwszej połowie był do zmiany. Wiedziałem, że trzeba dać mu szansę. -> Pajlić, masakra!! Nic chłopak nie wnosił do gry ofensywnej, a i gra defensywna nie najlepsza. Rozumiem go, bo chłopak grał większość kariery na pozycji pomocnika. Na tą chwilę zdecydowanie Diaz, mimo, że nie wiadomo w jakiej formie. Trzeba dać mu szanse. -> Lamey- duży +, mimo, że czasami nie widoczny w ofensywie to zaprezentował się dobrze, ładnie czyścił, fajne wrzutki w pole karne. Pozytywnie, może być lepszy od Cikosza. -> Jaliens- moim zdaniem na 0, ja oczekuję dużo więcej od tego zawodnika, Cleber w formie przykrywał go czapką. Denerwuje mnie jego powolność i jakaś taka flejowatość w obronie. I nonszalancja!!! Moim zdaniem trzeba zagrać Bunozą, przynajmniej spróbować, chociaż mam wrażenie że Maascant będzie ciągle na niego stawiał. -> Iliew, klasa. -> Maor, klasa, chociaż jeszcze nie to co w zeszłym sezonie, trzeba mu świeżości. -> Genkow? Średnio, ale dla tego, że nie otrzymywał podań. -> Sobol i Wilk, połączenie nie trafione! Cały czas mamy dużą lukę w ataku, a za rozgrywanie bierze się Melikson, co powoduje, że nie mamy podwieszonego napastnika czy jak kto woli ofensywnego pomocnika... A ta dziura w ataku podczas wrzutek- przerażająca. Trzeba stawiać na parę Sobolewski- Nunez/Jirsak/Garguła. Bezapelacyjnie. Musimy mieć łącznik -> Nunez zaprezentował się pozytywnie z mojej strony, fajnie piłkę klepie, ma drybling i ładnie piłkę rozrzucił w jednej akcji. Tyle z mojej strony, myślę że jeśli coś jeszcze przyjdzie mi do głowy to dopiszę. MEcz z Liteksem niebawem i myślę sobie, że nie jesteśmy na straconej pozycji. Liczę że Stan da nam jeszcze jakąś niespodziankę przed 3 rundą, ale to marzenie. Brawo dla chłopaków za wygraną. |
Gratulacje za awans!
Koniecznie przejdźcie Litex Panowie! |
Cytat:
Sobol - wolny, zle wybory. Co tu duzo mowic Melikson i Iliev najlepsi, potem Maly z drugiej polowki i Genkov z pierwszej. Cezary tez dobrze, choc w pierwszej polowie troche zachowawczo. Dobry mecz pozostalej trojki obron/. |
Dla mnie zagraliśmy o klasę lepiej, niż w pierwszym meczu ze Skonto - stworzyliśmy sobie dużo więcej sytuacji i pokazaliśmy jaka jest dysproporcja między nami a Łotyszami :-)
Natomiast znowu zawiódł Dragan Paljić - jego dośrodkowanie były bardzo niskiej klasy, a w obronie popełniał dziecinne błędy. Ja już wolę, żeby grał Junior Diaz... |
Ok, a wiec awansowalismy:rotfl:
Pare rzeczy, ktore mi sie nasunely: 1. Jest progres. W Porownaniu z meczem w Rydze jest pewien postep. To moze oznaczac, ze za tydzien bedzie lepiej. 2. Obrona pewniejsza choc rywal wiadomej klasy. Jednak cieszy zero z tyl i to, ze sami sobie smrodow z tyl nie robilismy. 3. Iliew. Zawodnik, ktory przypuszczam, ze jeszcze nie raz wprawi nas w dobry nastroj. Widac, ze wie o co chodzi w pilce, umie grac kombinacyjnie, rozumie sie z Meliksonem a te ich "male gry" sa bardzo przyjemne dla oka. W dodatku potrafi strzelac bramki. 4. Malecki. Po pierwszej polowie jego miejsce bylo jasno zdefiniowane - lawa. Jednak na druga polowe wyszedl inny pilkarz, gol plus kilka szarpniec z przodu. Jednak jak na niego i oczekiwania wobec niego to wciaz malo. 5. Sobolewski - Wilk. Grajac ta para z tak slabym i defensywnie nastawionym rywalem ciezko bedzie nam kreowac gre. Mam nadzieje, ze Maaskant wresdzcie to zauwazy.... 6. Genkow. Mam wrazenie, ze on po dluzszej przerwie potrzebuje troche czasu, kilku spotkan, zeby zlapac wlasciwy rytm. Mysle, ze jego gole sa kwestia czasu. Jestesmy w trzeciej rundzie. Do meczow z Litexem podchodze z duza ostroznosci. My w meczach ze Skonto nie rzucilismy swoja gra na kolana mimo, ze rywal byl slaby. Z kolei po Litexie do konca nie wiem czego sie spodziewac. To moze byc bardzo trudny dla nas dwumecz i licze na to, ze podejdziemy do niego maksymalnie skoncentrowani i zmobilizowani. Tym bardziej, ze od tego dwumeczu w duzej mierze zalezy nasza przyszlosc w pucharach w tym sezonie. Awansujemy - mamy min. faze grupowa LE. Nie awansujemy - trafiamy do IV rundy LE gdzie nie bedziemy rozstawieni a wiec z duzym pradopodobienstwem mozemy odpasc. Litex jest kluczowy. Te mecze pokaza czy jestesmy gotowi na gre w fazie grupowej. |
Wbrew pozorom z Litexem może być trochę łatwiej. Z myślą właśnie o takich (i silniejszych) przeciwnikach Robert wdrożył ustawienie z dwójką defensywnych pomocników w środku. Mam nadzieję, że nasz następny mecz będzie wyglądał, jak ostatnie spotkanie z Lechią, bo spotkania ze Skonto przypominały raczej mordęgę z meczów ze Śląskiem, na szczęście z lepszym ostatecznym efektem.
|
Cytat:
Natomiast Genkow ma zbijać długie podania do tychże zawodników, czy też dzięki jego dobrej umiejętności gry głową, wykańczać ich dośrodkowania. Ich akcje wspierać mają boczni obrońcy o inklinacjach ofensywnych, czyli Paljic / Diaz i Lamey, który w akcji bramkowej w Rydze i dziś tej z Genkowem pokazał, że potrafi celnie dograć w pole karne. Po to został kupiony, bo pasuje do takiego stylu grania. Taka jest taktyka Wisły Maaskanta i moim zdaniem dopiero w starciach z silniejszymi rywalami wyjdzie, czy była to słuszna droga, Skonto mieli po prostu przejść, grając w miarę uważnie i bezpiecznie. Nawiasem mówiąc myliłem się co do Lamey'a, Branco to to nie jest, na razie jest nie gorszy od Jaliensa, co też mu może specjalnie wysokiej noty automatycznie nie wystawia, ale źle nie jest. Edit: Kolega Kurz mnie uprzedził...:D |
Mecz lepszy niż w Rydze , ale tez jakiś rewelacji nie było
Po pierwszej połowie do zdjęcia był Małecki . To była jedna wielka katastrofa . W drugiej w końcu wyszło mu cokolwiek , ale i tak to jest za mało aby zasłużyc na wysoką notę . Nie przypominam sobie sytuacji by odegrał komuś z piwrszej piłki , a prosiło się dziesiątki razy... Iliev - klasa . Można w ciemno strzelać że będzie czołowym strzelcem ekstraklasy . Obok Meliksona najlepszy na boisku . Piłkarz który robi różnicę . Reszty nie ma co wyróżniać . Melikson swoj poziom , Lamey równiez trzyma pewną klasę . Chavez dobrze w obronie . Jaliens prawie bez kiksu . Oceny indywidualne (1-10) Pareiko - 7 Lamey - 6 Chavez - 6 Jaliens - 5 Paljic - 3 Sobolewski - 4 Wilk - 5 Melikson - 7 Małecki - 4 Genkov - 3 Iliev - 8 |
Cytat:
|
Cytat:
Co do Liteksu, to oglądałem dziś mecz i mam wrażenie że ich obrona stoi na podobnym poziomie jak nasza, też nie są pewni. Więcej zamieszania robili im piłkarze Morgen i myślę że gdyby nie szybko stracona bramka (3min) to mogli by powalczyć. Warto dodać, że piłkarz Morgen we wcześniejszej akcji nie umiał przelobować bramkarza, bo było by 0-1. Myślę, że spokojnie mamy szanse przejść Liteks. |
Cytat:
Co do meritum to jest na razie ten scenariusz którego prawdopodobieństwo sugerowałem, czyli brak konkurencji dla zawodników z 11-tki za sprawą ostrożnej taktyki Maaskanta. Nunez 75.min Jirsak 86 min.(!) i Jovanović 88 min. (!). Sezon jest na szczęście długi i będzie okazja to zmienić, ma nadzieje że za sprawą samego Maaskanta :-D . |
Cytat:
|
Panowie, ale skąd Wy wiecie jak zaprezentuje się nasz najbliższy rywal, jak trudnym/łatwym jest on przeciwnikiem? Wygrali dzisiaj 3:0 ale Wisła to nie Mogren(chyba tak to się pisze). My możemy stawić większy lub mniejszy opór. To będzie prawdziwy sprawdzian. I tak właściwie o Liteksie mało co wiemy my kibice. Dlaczego? Bo w sparingu Bułgarzy zagrali w połowie słabszym składem, więc trudno wyrokować. Zostawmy robotę naszym analitykom vel Maaskant i Moskal.
Na razie Litex zdobył więcej bramek od nas w dwumeczu, nie popadajmy w hurraoptymizm. Cieszmy się i delektujmy własną victorią - naszym dzisiejszym awansem. Na resztę przyjdzie pora. PS. Mnie też dzisiaj Czarek w duecie z Radkiem nie zachwycilii. Robert powinien zwrócić uwagę na tych piłkarzy przed III rundą. |
Cytat:
A powaznie, Paljic od poczatku gry w Wisle nie przekonuje bo nie jest to naturalny obronca. Jego gra bedzie wygladac tak jak wyglada i raczej sie juz nie zmieni (na lepsze). Po przyjsciu Lameya wszyscy drzeli o prawa obrone a tymczasem Holender gra poprawnie choc narazie na tle slabego rywala a najwiekszy bol mamy po lewej stronie. Paljic dzis najslabszy u nas i to jest spory problem. Za Diazem nie tesknie (bo nie nalezy do moich faworytow, ot taki pilkarz-karateka) ale przypuszczam, ze gorszy od Paljicia nie bedzie. Co do Jaliensa. Jego CV robi wrazenie i mysle, ze wielu (takze i mnie) troche ono zmylilo. Poziomu na miare tego CV nie oczekujmy dlatego moje wymagania wzgledem niego zostaly troche obnizone (liczylem, ze bedzie gral na poziomie Clebera z pierwszej przygody z Wisla). Dzis gral niezle, bykow nie robil, nie prokurowal zagrozenia pod bramka, to najwazniejsze. |
Cytat:
|
Brawo za zwycięstwo, awans pewny - może w kiepskim stylu ale trudno o fajerwerki przy zaparkowanym przegubowcu. Najlepsi - Ivica, Maor, Mały (oczywiście II połowa) i Lamey. Najgorzej wypadł zdecydowanie Paljic - nonszalancja w grze co skutkowało bezsensownymi stratami.
|
Może ktoś wrzucic liste potencjalnych przeciwnikow z rundy IV?:)
|
Cytat:
Rangers FC SCO Q3 56,028 FC København DEN Q3 51,110 BATE Borysów BLR Q2 23,216 Maccabi Hajfa ISR Q2 21,400 NK Dinamo (Zagrzeb) CRO Q2 20,224 |
Robimy chyba tak jak Petrescu z Unireą - po prostu wygrywamy. Widać nie jesteśmy zbyt dobrzy, żeby grać pięknie i wygrywać, więc Maaskant robi wszystko żeby wygrać i to się udaje. Radzę się przyzwyczaić, bo brak gracza w środku pola, który umie rozegrać i odebrać jest aż nadto widoczny. Przydałby się w środku proporcjonalny do naszych realiów Sahin i myślę, że to jest następny cel transferowy, jak nie w tym okienku to następnym.
|
Skrót meczu. Każda z połów w osobnym linku:
http://www.youtube.com/watch?v=0zk0wemoY08 http://what-a-goal.com/2011/07/wisla...t-meczu-wideo/ Same bramki: http://what-a-goal.com/2011/07/51-malecki-1-0-2/ http://what-a-goal.com/2011/07/64-iliev-2-0-2/ |
Awans cieszy, chodź gra nie koniecznie ja się pytam po cholerę Małecki gra sam? zamiast podawać szczególnie w pierwszej połowie,fakt coś tam odgrywał, ale mało.Teraz czas na Litex może być ciężko,ale nie musi ważne aby się ich nie przestraszyć.
|
Cytat:
Oki, to mamy awans, kompromitacji nie było. Teraz czas na Liteks. Moim zdaniem właśnie w tym meczu trzeba zagrać z dwoma defensywnymi, bo: -> Silniejsza drużyna, która będzie atakować; -> Wyjazd, potrzebny dobry wynik; -> Jest potrzeba zdominowania pola gry; -> Kontrataki! Więc moje ustawienie na kolejny mecz to: 4-2-1-2-1 ----------------------Pareiko--------------------------- Lamey------ Bunoza----- Chavez------Diaz------- ----------------Wilk---------------------------------- ----------------------------Sobolewski ------------- ------------------------------------------------------- Małecki---------------- Melikson-------------- Iliev --------------------------Genkov------------------------- Lub ustawieniem bardziej skoncentrowanym na grę środkiem, długimi piłkami a nawet kontrą 4-3-3: ----------------------Pareiko----------------------- Lamey------ Bunoza----- Chavez------Diaz------- ----------------Wilk----------Sobolewski----------- ---------------------- Melikson----------------------- ----Małecki----------------------------------Iliev------ ----------------------------Genkov------------------------ |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:42. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl