![]() |
Cytat:
Do tego dochodzi sytuacja na "naszym podwórku" (Ekstraklasa), która również się zmieniła, bo czołowe kluby polskie regularnie się wzmacniają (Lech, w Legii zaszła rewolucja kadrowa), do tego doszła Polonia z Wojciechowskim, który nie skąpi grosza i przebija wszystkich na naszym polskim rynku transferowym. Być może w końcu Cupiał zobaczył, że nie da się już więcej "wegetować" w polskiej lidze corocznie osłabiając skład o największe gwiazdy i nie inwestując w nowe by zapełnić luki w drużynie. Może w końcu zobaczył, że nie się już więcej "wegetować" w polskiej lidze i zdobywać kolejne MP, bo rywale doszusowali do nas budżetami a ostatnio są od nas aktywniejsi i bardziej konkurencyjni na naszym rynku transferowym. Może w końcu zobaczył, że nie da się już więcej "wegetować" w polskiej lidze i liczyć, że pokonamy w europejskich pucharach zespoły z niegdysiejszego "Trzeciego Świata Piłkarskiego", bo nawet ten świat piłkarski (który od lat wszyscy w Polsce traktowaliśmy z przymrużeniem oka nas już przegania). Może w końcu Pan Cupiał zobaczył, że nie da się już więcej "wegetować" w polskiej lidze, bo taka polityka transferowa i funkcjonowania klubu będzie nas coraz bardziej kierowała w kierunku przeciętności i mierności ligowej. To takie moje dywagacje. Dlatego właśnie mam nadzieję, że Pan Cupiał jednak się zmienił i właśnie zaczyna wyciągać wnioski. |
Cytat:
Po pierwsze, nie chce mi się wierzyć, że Cupiał się zmienił, bo za wiele widziałem i zbyt często zaskakiwał mnie jego brak zmiany, by teraz w nią wierzyć. Po drugie, nie rozumiem, dlaczego akurat klęska z Azerami, a nie Gruzinami, Estończykami, Norwegami. One nie dawały do myślenia? Nie zachęcały do rewizji obranego kursu? Ale załóżmy, że Twój optymizm ma oparcie w rzeczywistości. Że rzeczywiście, dwa tygodnie temu nastąpiła metamorfoza. Cupiał zrozumiał, że coś jest nie tak, że jeśli jest ciągle głodny, to może nie ma sensu wymieniać Danio waniliowego na truskawkowe; może czas na musli i jajeczko na miękko. Jak to możliwe, że tę zmianę dojrzeliście? Udzielił kolejnego, głośnego wywiadu? Wystąpił na konferencji prasowej? Nie. Dyrektora sportowego szuka już od pół roku, na Basałaja miał akurat kaprys, więc trochę mu podżyrował gażę, zatrudnił Jarosza i kazał bawić się w profesjonalny futbol. Odejście Kasperczaka, jeśli wierzyć doniesieniom prasowym, to nie efekt refleksji Cupiała, ale manifestacja bezradności i przyznanie się do porażki samego szkoleniowca - sygnał poszedł od Kasperczaka, wszak to on podał się do dymisji, a nie jego zwolniono. I teraz, w ramach tego nowego porządku, tej nowej, profesjonalnej Wisły, nie wstrzymano się z przyjęciem dymisji, nie poproszono Henia - Heniu, posiedź z nimi jeszcze ze dwa tygodnie, tylko zapowiedziano casting na trenera, a w zespole ogłoszono bezkrólewie. Bardzo bym chciał, żeby sprzedaż Głowackiego i Marcelo, nieuzupełnienie strat po odejściu Alvareza, a nawet dalej: Baszczyńskiego, Zieńczuka, Kosowskiego, Szymkowiaka (sic!) czegoś Cupiała nauczyła. Że nie można zjeść wszystkich ciastek i otworzyć cukierni. Ale od tej kolejnej, trudnej lekcji minęło tak mało czasu, że nie wiadomo, czy chociaż ta ostatnia zdołała się przyswoić. Na razie ta dyskusja przypomina analizę logiczną paradoksów Zenona - idea w umyśle Cupiała wystrzeliła, ale jeszcze nie została zrealizowana, bo tak naprawdę zrealizowana być nie może. |
Cytat:
No więc zacznijmy od tego, że to właśnie porażka z Azerami mogła dać owy impuls naszemu miłościwie panującemu panu Cupiałowi, gdyż w przeciwieństwie do porażek z Norwegami, Gruzinami i Estończykami była bezsprzeczna i pokazała słabość, a nie brak zaangażowania czy szczęścia naszej drużyny. Czy Cupiał się zmienił...? Szczerze w to wątpię, wierzę natomiast, ze jako wytrawny biznesmen zauważył spore braki w funkcjonowaniu klubu i ze względu na swoją podrażnioną ambicję postanowił pokazać wszystkim, że jednak można. Proces przemiany naszej drużyny rozpoczął się od zatrudnienia pana Basałaja, który dostał wytyczne dotyczące naszych mozliwości finansowych oraz tego, że bez względu na negatywne skutki mają zostać podjęte działania, które usprawnią klub w taki sposób, że za rok...dwa, a może nawet trzy drużyna będzie europejskim średniakiem mogącym realnie walczyć o Ligę Mistrzów. Pan Basałaj podjął owe działania i bez względu na chwilowe porażki szuka osób, które na lata zajmą najważniejsze stanowiska w klubie, co jest konieczne aby zespół wydostał się z marazmu. Co do wzmocnień to dziwić może pozyskanie na dwa lata Paljicia czy Bunozy, reszta zawodników jest wypożyczona bądź ma krótkoterminowe kontrakty. Poważne "wzmocnienia" nie mają w chwili obecnej żadnego sensu, gdyż brak siatki scautingowej, brak wiedzy na temat zawodników jakich będzie potrzebował nowy trener itp. raczej to uniemożliwiają. Nam kibicą pozostaje jedynie przeczekać zawirowania i słabe mecze/ wyniki naszej drużyny...dając panu Basałajowi i jego "wybrańcom" czas na dokonanie transferów, przygotowanie drużyny, stworzenie siatki scautów czy ośrodka treningowego. W obecnej chwili nie mamy co liczyć na wielką przemianą gry drużyny, gdyż nowy trener nie zmieni jej oblicza w przeciągu tygodnia, dwóch, a nawet miesiąca. Na to potrzebny jest czas...czas...i jeszcze raz czas.... Tak więc pozwólmy na zmiany zachodzące w klubie i nie udawajmy największych specjalistów w każdej dziedzinie(oczywiścię piję do wolfy'ego i Marcusa, a także kilku ich popleczników). Pozdrawiam Bohdan Krz..., znaczy się Reiro ;) |
Cytat:
Cytat:
1.Decyzja o zatrudnieniu nowego trenera będzie jedną z najważniejszych w ostatnich latach Wisły i każdy nieprzemyślany ruch może mieć ogromne konsekwencję. Jeśli wymaga tego dobro drużyny, wybór może się przedłużyć jeszcze o tydzień. Jeśli ma to doprowadzić do postawienia na najlepszą kandydaturę, poczekam. Nie to zadecyduje o mistrzowskim tytule w tym sezonie. 2. Sądzisz, że wybór trenera to jedyne zadanie, jakie ma Basałaj? Zważ, że musi wybrać dyrektora sportowego, szefa scoutów, rozruszać dział marketingu, rozmawiać z miastem na temat stadionu... mało? 3. Skąd wiesz, jak przebiegają negocjacje? Może to nie Basałaj, a ewentualni kandydaci przedłużają rozmowy, prosząc o czas do namysłu? A może współdecydowanie o trenerze to jeden z warunków, jakie postawił kandydat na dyrektora sportowego? 4. Wściekasz się na przeprowadzone "na chybcika" transfery z łapanki (tu się z Tobą zgadzam w 100%), a chcesz, żeby wybór trenera przeprowadzić wedle tej samej formuły? I co potem napiszesz, jak trener nie wypali? Że wzięto byle kogo byle szybko? Konsekwencji Markusie, konsekwencji! Mnie też zżera niecierpliwość, ale trzymam się zasady, że pośpiech jest wskazany, ale przy łapaniu pcheł. |
Cytat:
Trzeba pamiętać też, iż naszym coachem jest obecnie Kulawik, czyli trener, który kompletnie się do tej roli nie nadaje. To niestety, ale nakazuje pośpiech, a nie zwlekanie. |
Stan Valckx, były obrońca PSV Eindhoven, Sportingu Lizbona i reprezentacji Holandii (uczestnik MŚ w 1994 roku), spotkał się w Krakowie z prezesem Wisły Bogdanem Basałajem. Holender jest kandydatem na stanowisko dyrektora sportowego Białej Gwiazdy. Pisze " Przegląd Sportowy "
Taką samą rolę przez ponad trzy lata odgrywał w PSV, a ostatnio w chińskim klubie Szanghaj Shenhua. Za Wielki Mur udał się jednak po tym, jak w atmosferze skandalu i oskarżeń rozstał się z PSV. |
Cytat:
O tym, że jest przygotowany spisać ten sezon na straty w imię budowania klubu od podstaw, również pisałem. Mam nieodparte wrażenie, że niektórzy forumowicze jedyne, co czytają z uwagą, to własne posty. |
Cytat:
Ale skąd wiesz/po czym wnioskujesz to przewartościowanie? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Po prostu uwierz na słowo :) |
Szanowni Panowie i Panie!
Faktem było że dwa dni wcześniej widziałem Basałaja z tajemniczym osobnikiem,udającym sie przypuszczalnie na rozmowy do Sheratona.Raptusom i nerwowym radzę odrobinę spokoju!Możliwe że był to nasz,jakże oczekiwany trener! Ale na miłość boską!Nawet jeśli to ON,to pewnie pertraktacje trwają! Facet z łapanki nie jest,zatem normalne że chciałby optymalnych warunków do pracy! Łącznie z zabezpieczeniem środków na transfery i wszystko co związane jest z prowadzeniem drużyny! Dla mnie ,to takie spotkanie dwóch światów.Dajmy im troszkę czasu,niech pogadają.Nie wiem co musi miec w zanadrzu Basałaj by przekonać tak wybitnego trenera jak Jimenez by poukładac to z czym mu przyjdzie ewentualnie pracowac.Dla mnie to misja bez powrotu.Ale kto wie...Prezes ma dar przekonywania....Daj mu Boże... |
Cytat:
|
Fakty są takie:
Dzisiaj osobiście widziałem Marka Kozmaimińskiego w Krakowie. Ogólnie on z Krakowa pochodzi więc może nie ma w tym nic dziwnego... ale skoro ostatnio tak gorąco w jego temacie to może łączył przyjemne z pozytecznym. Niemniej mam nadzieje że był w Krakowie tylko odwiedzić znajomych a nie szukać pracy. |
Cytat:
w ogole witam na forum, czekalem chyba z tydzien na zaakceptowanie i juz dalem sobie spokoj, dopiero dzisiaj znow sprobowalem sie zalogowac. A tak to zawsze czytalem niezalogowany |
Cytat:
|
Jak dla mnie zatrudnienie trenera jest dla Basałaja ostatnią szansą aby zrechabilitować się za dotychczasowe niepowodzenia.
Jak narazie on i jago banda z Zdzisławem Wielkim na czele zaje** w tym sezonie wszystko co można było. -Transfery niestety kompletna łapanka, która jak narazie okazała się całkowitym niewypałem. -Rosprzedanie filarów i tak już słabo funkcjonującej drużyny - oraz brak rozsądnej reinwestycji zarobionych środków. -Odpadnięcie w zenujący sposób w LE co zrobiło z klubu ogólno krajowe pośmiewisko, i naraziło klub na potężne straty wizerunkowe, co wprzyszłości może mieć ogromne znaczenie. -Sprawa stadionu też nie wyląda najlepiej. -Dyrektor sportowy to jak narazie tylko sfera spekulacji. A wieć też brak. Dlatego stwierdziłem, że jeżeli najważniejsza na tą chwile sprawa dla przyszłości naszego klubu a więc, zatrudnienie nowego trenera, potrzebuję troche więcej czasu niż owe mityczne "10dni" to ja jestem w stanie poczekać, a jeśli wtedy okażę się. że mimo tego zatrudniono kogoś pokroju Kaczmarka, Majewskiego czy jakiegoś innego "zbawce" z serie C lub 3 Bundesligi - dlamnie czas Basałaja w Wiśle mimo, że krótki - dobiegnie końca. |
Cytat:
|
Coś chyba z nieruchomościami, skoro jest właścicielem terenu pod dworzec w Myślenicach i miał ambitne plany postawienia tam nowego dworca z małą galerią handlową. Lecz jak na razie nic z tego nie wyszło.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
To oczywiscie zart - tez uwazam, ze smieszne jest ocenianie Basalaja po 2 miesiacach. W Skarbie Kibica "PS" na pytanie co chcialby sobie pomyslec w grudniu ? odpowiedzial, ze chcialby zeby druzyna miala dyrektora sportowego i zoorganizowana siec skautingu - chyba by bylo fajnie co ? Co do transferow, czyli tego na co kibice najbardziej zwracaja uwage sam Basalaj w sumie posrednio przyznal, ze byla to troche lapanka ale kazdy wie jakie byly warunki. Poczekajmy do zimowego okienka. W tym klubie prowizorka i krotkowzrocznosc obowiazywala latami - nie da sie tego wyprostowac w 2 lata tym bardziej, ze mnostwo spraw jest pilnych i na teraz: transfery, stadion, szukanie trenera. |
Cytat:
|
Cytat:
|
dziś rano w radiu podali, że trenerem Wisły nie będzie nikt z nazwisk przewijających się w mediach (czyli nie Simeone, nie Jimenez), ale NA PEWNO będzie to obcokrajowiec
pewnie było w jakimś ogólnodostępnym wywiadzie z Basałajem, ale ja chwilę nie śledziłem tematu i dla mnie to nowość |
Cytat:
Mam nadzieje, że nie będzie to jakiś dziadziuś z Niemiec... |
Cytat:
|
Cytat:
Ja uważam że to tylko zasłona dymna B.B. mówi że żaden który się pojawił w mediach a potem na konferencji prasowej wielkie zaskoczenie bo B.B. podpisuje kontrakt z Jimenez:> |
Na pewno nie trenerem nie będzie nikt pokroju Jimeneza - zejdzmy na ziemie.
Bedzie to trener, ktorego pewnie nikt z nas nazwiska wczesniej nie slyszal, ale ma pewne doswiadczenie. Cos jak ten asystent Manciniego, ktorego nazwisko teraz sie pojawia w mediach. |
Niestety obawiam się, że będzie jak z transferami
Tajemniczy informatorzy wraz z prasa podrzucaja konkretne nazwiska a jak przychodzi co do czego skończy sie jakimś młodym no name, który dotychczas pracował w Serie B albo innej 2 Bundeslidze:-/ a i to zapewne przez chwile |
Cytat:
Pamiętacie ostatnio co się dziąło? Spekulacje, Schafer w Krakowie, info na weszło (dla niektórych wyrocznia :D ), że "jako pierwsi podają oficjalnie, że Wilfried Schafer trenerem Wisły", po czym konferencja i ... Heniek. Wszystko po cichu, bez rozgłosu. Juz sam nie wiem co dobre, zdystansowałem się do tego wyboru absolutnie :) Z każdej opcji wyciągnie się jakieś plusy i minusy. |
Cytat:
Zapytam inaczej, podaj mi jedną rzecz, o której można powiedzieć, iź jest dobrym posunięciem Basałaj Team. Chyba tylko to, że wysłał Zdziska na dalekie wakacje do Bułgari, w ten sposób ograniczając jego możliwości męcenia w klubie. |
Włoski trener Fernando Orsi (51 l.) jest kandydatem do pracy w krakowskiej Wiśle. To prawa ręka słynnego Roberto Manciniego (46 l.), z którym pracował w Lazio Rzym i Interze Mediolan
http://www.se.pl/sport/pilka-nozna/e...le_150483.html |
Na Futbolnews napisali że Orsi nic nie wie o jakiejkolwiek ofercie pracy w Wiśle
|
Cytat:
Co do występów w europejskich pucharach, to skompromitowali się kopacze, nie zarząd. Owszem, sprzedali Głowę i Marcelo, ale to były oferty nie do odrzucenia, co było już dyskutowane. Zatrudnienie dyrektora ds. marketingu. Nowi trenerzy - kwestionując ich pracę włożoną w (nie)przygotowanie drużyny do sezonu to raczej Kasperczak je zjebał, a nie oni. In + można zaliczyć spokojne działania dot. zatrudniania dyrektora sportowego i trenera 1-wszego zespołu. Najważniejsze, że z zagranicy byleby tylko uciec od polskiej myśli szkoleniowej. Nie od razu Kraków zbudowano. PS: Basałaj wracając do Wisły widzi jako klucz stadion, infrastrukturę. On rzeczywiście ma jakąkolwiek wizję na ten klub. Chyba że wolisz spowrotem Wilczka, który jest zaliczany jako zwolennik betonu w PZPN-ie (za koniecpzpn.pl) ? Poszukiwanie dyrektora sportowego |
Cytat:
Pominę to, że twoja krytyka Basałaja nie jest niczym poparta. Poniżej kilka powodów, dla których cenie naszego prezesa: - wznowienie rozmów z inwestorem w sprawie budowy stadionu - budowa profesjonalnego sztabu naszego klubu, kierownik druzyny, prezes ds. technicznych, trener - rozpoczecie budowy dwóch boisk treningowych (bodaj zbymak o tym wspominał) Jak na dwa miesiące pracy i burdel jaki miał do ogarnięcia po poprzednim półrocznym bezkrólewiu, to są wystarczające sukcesy. Zdaje sobie sprawę, że tobie lub twojemu "idealnemu kandydatowi na prezesa" udało by się przez ten czas wiele więcej, ale pozwól, że ja nie będę dzielił twoich utopijnych wizji. Co do kandydatury Orsiego. Wolałbym nie, koleś wprawdzie pracował u boku wielkich trenerów, ale gdy sam zaczał prowadzić drużyne (Livorno), spuścił ją do Serie B. |
Cytat:
Jedyne za co go możemy sądzić to sprzedaż Marcelo (mógł się postawić żeby nie rozje**wać drużyny, ale tu już wszystko jasne i po ptokach nie ma co płakać) i ewentualnie dyrektora sportowego, który i tak w tym okienku już pewnie nic by nie zrobił. Poza tym z tego co słyszymy, ma być nim ten holender, przedstawiony na dniach razem z trenerem. Basałaja na razie nie ma co osądzać, jeszcze weźmie ich wszystkich za dupę i ruszy to do przodu... oby. |
Cytat:
Proces rekrutacyjny zwykłego księgowego w mojej firmie to minimum miesiąc a ja nie muszę latać samolotem na rozmowy kwalifikacyjne, a ty życzysz sobie, żeby trenera zatrudnić szybciej. Może w ogóle zatrudnic tego który szybciej CV wyśle? Albo zrobić losowanie? Cieszę się, że Basałaj nie zagląda na forum, tylko robi swoje. Tym bardziej, że na głowie ma jeszcze dyrektora sportowego, budowę stadionu, następne wzmocnienia itp. |
Nie wiem czy ktoś pisał, ale w Futbol News(gazecie a nie na stronie) napisali, że kandydatem na trenera jest Erwin Koeman, którego nie tak dawno wyjeb*** z reprezentacji Węgier.
Jeśli ktoś pisał to sorry. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:36. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl