![]() |
|
na tych krzesełkach folia jest, czy to tak docelowo jaskrawo będzie?
|
Na innym forum widziałem zbliżenia na których było widać ochronną folię.
Mimo wszystko krzesełka i tak wydają się być jasne. |
Inna fotka z tego samego dnia i jak widać nie jest tak źle no i jeszcze jest folia
http://img90.imageshack.us/img90/327/mg8847.jpg |
Ale dyskusja na TVP1...sami dyletanci, a to w koncu osoby odpowiedzialne za EURO2012. Bedzie niezla kompromitacja za rok. Jak Narodowy bedzie gotowy na marzec przyszlego roku to bedzie cud...juz nie mowie o infrastrukturze dookola czy pracach wykonczeniowych, i zagospadrowaniu przestrzeni na tym stadionie. W Poznaniu trzeba podobno kilka rzeczy przebudowac, we Wroclawiu masakryczne opoznienia, a w Gdansku tez nie wiadomo co. Parodia. Mamy czerwiec, a zaden(bo ten w Poznaniu nie spelnia wymogow UEFA) stadion nie jest gotowy...
|
W poniedziałek wszedłem na teren rozwalonej obecnie stacji PKP Warszawa Stadion. Całość budowy wygląda obecnie jak pobojowisko. Jest stadion, a w okół niego kompletnie rozkopany teren, zaczęto budowę nowej stacji, przygotowują się do budowy stacji metra, a także mają przebudować przystanek tramwajowy i autobusowy etc. O zagospodarowaniu terenów zielonych i małej architektury nie ma co wspominać. Port Praski kompletnie nie ruszony, most średnicowy do pomalowania. Zostało 12 miesięcy, a zegar tyka coraz to szybciej.
Jeszcze ta wada konstrukcyjna schodów i problemy z wykonawcą. Czarno to widzę. |
No ale przecież już wiadomo przez kogo te partactwo i chaos organizacyjny. To wina kiboli. Gdyby nie oni to społeczeństwo pod światłym przywództwem Donalda Tuska już dawno wybudowałoby stadiony, autostrady, lotniska, dworce itp.
Trzeba raczej się przygotować na informacje typu: "W Warszawie i Poznaniu ABW dokonała zatrzymania dwóch przywódców terrorystycznej siatki o pseudonimach "Staruch" i "Litar", której celem było opóźnienie rozpoczęcia Euro 2012. Oprócz działań propagandowych terroryści organizowali sabotaż polegający na dezorganizacji przygotowań do imprezy na, którą czeka cały świat". |
Trzeba być optymistą:)
We Lwowie nikt nie panikuje http://stadion.lviv.ua/upload/pub/lv..._stadion_2.jpg http://stadion.lviv.ua/upload/pub/lv...stadionu_4.jpg |
Ze schodami im się chyba upiekło. Aczkolwiek i tak to jest wielka wtopa wykonawcy.
Cytat:
|
Wydawalo sie ze jedyna rzecza ktora powstanie bez wiekszych przeszkod na to Euro beda stadiony. I chyba jeszcze tak wszyscy myslelismy zanim oddali stadion w Poznaniu. Tez okazuje sie ze do bubla w Poznaniu dolaczaja kolejne kwiatki.
I takw Poznaniu mamy pekajacy stadion o wygladzie robaka. Z jakimis sztukowanymi trybunami W Warszawie narazie tylko problem ze schodami (chociaz jak pisze emj nie tak powazny jak mowiono) i dodatkowe opoznienia We Wroclawiu zmiana projektu na stadion z trybunami jednopoziomowymi i jak sadze nie obejdzie sie tez bez opoznien Gdansk narazie trzyma sie najlepiej. Stadion wyglada pieknie ale tez juz z nim mozna wiazac swietna historie z rozegraniem meczu otwarcia z Francja. I moze narazie nie wyglada to tak zle, tylko mamy opoznienia i bubel w Poznaniu ale zobaczymy co sie stanie jak otworza pozostale 3 stadiony. Czy tez nie uzyskaja miana bubla co jest moim zdaniem wielce prawdopodobne bo nikt sie nie chce teraz chwalic ze stadiony zostaly zle zrobione i wyjdzie wszystko na jaw po otwarciu... |
Na jakiej stronie można oglądać aktualne zdjęcia stadionu w Gdańsku?
|
Kilka ostatnich stron tematu:
http://www.skyscrapercity.com/showth...48428&page=830 W Gdańsku też to nie wygląda tak super. Późna jesień ich zastanie zanim ogarną całość terenu i dopicują stadion. Obstawiam październik. Fotka z logiem sponsora. http://img820.imageshack.us/img820/2...64971024px.jpg |
Cytat:
u siebie potrafili wszystko wybudowac porzadnie) ale w przeciwnym razie pewnie budowa stanelaby na miesiace. Jak odwolaja Red Bulla to bedzie wstyd na caly swiat i dlugo takiej imprezy nie dostaniemy. Smiac mi sie troche chce jak czytalem, ze ludziom w Gdansku nie pasowal mecz otwarcia z Francja, ze niby Lechia bedzie otwierac ten stadion w pucharach meczem z jakimis Kazachami albo sparingiem z Juventusem (ten mecz sie okazuje jest bardziej w sferze marzen niz planow) no to beda miec na otwarcie mecz: Politych vs Gwiazdy TVN :D |
Tyle, że prawdziwe otwarcie to będzie mecz Lechii i niekoniecznie z Juve (choć rozmowy się już odbyły), bo może to być ktoś z wyższej półki także nie wiem skąd ten śmiech :)
Mecz z Francją to wymysł urzędasów i Laty a nikt normalny w Gdańsku i tak by na niego nie poszedł. |
Cytat:
Skoro czekali tyle, to 1 miesiąc nic nie zmieni w tym by otwarcia (z kibicami) dokonać na nowym (pięknym) stadionie w grze o coś, w dodatku Lechii a nie w meczu ważnym dla Tuska, Laty, Smudy i Kręciny. |
Pewnie w normalnej sytuacji malo kto z zagranicy 9powazny) chcialby przyjechac do naszego kraju i grac z Polakami. Ale przypominam ze na Lechii bylo juz Villareall, na Legii Arsenal, na Amice Borussia. takze wcale bym nie umniejszal szans na sciagniecie do Polski Juventusu ktory jakich spektakularnych sukcesow na czas obecny nie ma.
|
Jak dobrze zapłacisz to ściągniesz Barcę, Real, MU, a nawet reprezentację Brazylii. Rozchodzi się tylko i wyłącznie o pieniądze.
Żeby to źle nie zabrzmiało, ale mnie tak naprawdę gówno obchodzi kiedy te stadiony będą otwarte, podobnie jak to całe EURO w naszym kraju. Chodzi o to żeby te stadiony nie zawaliły się po kilku latach, aby służyły ludziom, za których pieniądze one powstają i przede wszystkim powinny być bezpieczne, bo jak się słyszy o takich trefnych schodach to aż włos jeży się na głowie. |
Cytat:
Mylisz się, problemem byly ceny a nie to ze to Francja czy ktos, bilety by sie rozeszly jak swieze buleczki, przyklad w Poznaniu z Wybrzezem. |
a juz niewazne
|
Cytat:
|
Co wy mowicie, ze z narodowym juz wszystko ok bedzie? Wlasnie ogladalem TVN24 i podobno glowny wykonawca dostal ultimatum, tzn. w ciagu 14 dni ma usunac usterki...a realny termin, to podobno 4 miesiace(pewnie wariant optymistyczny, wiec 6 miesiecy).
|
Cytat:
Rozumiem ze w grę wchodzi ogromna kara, ale ok. Dostanie tą kare zapłaci a stadionu dalej nie będzie i co wtedy z Euro ? Chyba ze otworzą pół stadionu a drugie pół zamknie Donald Tusq |
Cytat:
Chcesz mi powiedziec ze jakby byly ceny jak w Poznaniu to stadion i tak bylby pusty? :lol: Ludzie z calej Polski by sie zjechali jak u nas. Nawet na waszym forum temat o protescie powstal tylko dlatego ze ceny byly wysokie. |
No nie przesadzajcie. Bilety na mecze z Argentyną i Francją rozejdą się bez problemu. Są przeciez sponsorzy, firmy państwowe i resztówki tam pójdą. Na Francję sam już dostałem bilet od znajomego z roboty, więc będzie 2x komplet.
|
Skoro czytasz forum to powinienes wiedziec, że Francji B sobie nikt nie życzył, a wielu kibiców czeka na mecz Lechii nie reprezentacji. Nie twierdze, że ludzie by nie przyszli bo turystów stadionowych nie brakuje oczywiście :) A mentalności Gdańskiej do Poznańskiej nie ma co porównywać :) Sam znam multum ludzi którzy na stadion wybiorą sie dopiero jak zagra gopspodarz czyli Lechia, a nie są wielkimi fanatykami.
|
Cytat:
Zreszta nie ma co gadac bo oficjalne otwarcie i tak bedzie meczem: politycy vs TVN :D |
czytanie ze zrozumieniem sie kłania kolego :) zresztą ja mam wyje..ne na jakieś otwarcia, może to byc nawet mecz ligowy z Podbeskidziem
Mnie osobiście bardziej od stadionu cieszy to, że wkońcu powstanie profesojalna baza treningowa Lechii + boiska na Traugutta |
Narodowe Centrum Sportu przekazuje Konsorcjum Alpine – Hydrobudowa – PBG ostateczne wezwanie
http://www.stadionnarodowy.org.pl/ak...eczne-wezwanie czyli budowa pewnie STOP |
No to ostro. Na wiadomo jakim forum przewidują 3-4 miesiące opóźnienia.
Raczej wszystko idzie w kierunku zerwania umowy z ALPINE: Cytat:
http://www.skyscrapercity.com/showth...6120&page=1310 |
Blagam was o czym wy w ogole piszecie. Ani nie znacie tresci umowy pomiedzy NCS a Alpine (kwestia naliczania kar umownych), ani nie wiecie jak budowa wyglada w realu. Naprawde ktos kto choc troche zna sie na budowlance moze miec niezly ubaw z niektorych postow, a ktos kto zna ta budowe chocby pobieznie ma juz ubaw po pachy.
Jeden mowi o usterkach na 14 dni, w mediach juz byla informacja ze Alpine przedstawilo audyt firmy zewnetrznej na opoznienie do 10 miesiecy z winy NCS (glownie kwestie projektowe). Nastepny ze budowa stop bo w koncu sie mleko wylalo. Trzeci o zerwaniu umowy bo w desperacji NCS poszedl na skarge do mediow. Nikt oczywiscie nie zauwazyl ze NCS pisze o braku pracy w weekendy i przedstaweia tabelke pokazujaca zatrudnienie w weekendy :lol: Nikt tez ne zauwazyl ze dla mitycznych juz schodow, gdzie jest faktyczna wina wykonawcy, wedlug dzisiejszych doniesien medialnych juz sa przygotowane dzialania naprawcze i nie beda miec one wplywu na opoznienie. Czytam tez to co napisal na tych tablicach NCS i bez kitu ale sa niezle jaja. Co punkt to lepszy, niestety nie moge opisac szczegolowo to co tam zawarli ale gwarantuje ze jest to kabaret. Gratuluje tez wszystkim tym ktorzy wyrokuja na podstawie opinii jednej ze stron, nie wiem czy Alpine szykuje swoja konferencje ale jesli tak to byc moze wtedy przekonacie sie jak sprawa wyglada naprawde. |
Oczywiście, że posiłkujemy się tylko faktami medialnymi, bo do takich możemy mieć wyłącznie dostęp. Wiadomo, że każda ze stron będzie przedstawiała swój punkt widzenia, ale z każdym dniem wygląda to coraz gorzej dla głównego wykonawcy. Zobaczymy co na ta konferencję odpowie Alpine.
|
GW juz sie wypowiedzial, zapomniales o tym?
http://stadiony.net/aktualnosci/2011...e_i_tak_bedzie Cytat:
To jest fajny przyklad jak opinia publiczna lyka wszystko jak pelikan i jak "dzis" choc calkowicie sprzeczne z "wczoraj" jest prawda objawiona a to co bylo wczoraj jest juz nieistotne. emj10 czeka na igrzyska i "odpowiedz ze strony Alpine". Tu nie wygra ten kto zrobi glosniejsza konferencje tylko ten kto ma racje. NCS dostal audyt ktory zapewne byl dla nich szokiem bo GW przygotowal sie na to ze w koncu bomba wybuchnie zlecjajac audyt EC Harrisowi i w koncu inwestor w akcie desperacji poszedl do mediow. Pomysl sam, jesli kary umowne sie naleza Alpine/Hydrobudowie to co powinien zrobic NCS? Po prostu je przy.......ic a nie robic konferencje i grozic zerwaniem umowy. Jeszcze nie moge sie powstrzymac zeby nie wysmiac po raz kolejny "ekspertow" ze skyscrapercity, ktorzy sa dobrzy co najwyzej w roztaczaniu jakichs wizji, pstrykaniu zdjec i komentowaniu architektury i toczacych sie budow. Widac ze tam (z nielicznymi wyjatkami, m.in. "naszym" PiotremG) nie ma zbyt wielu ludzi ktorzy maja pojecie o procesach inwestycyjnych a jedynie banda studenciakow i niewiadomocorobiacych w zyciu kolesi. PS-teksty o Niemcach chcacych wydoic polski rzad, dawno sie tak nie usmialem :rotfl: Kazdy moze sobie sprawdzic dokladnie ilu Niemcow i na jakich stanowiskach pracuje na budowie SN. Przy czym Alpine to tylko polowa konsorcjum, druga jest polska firma ze skladem 100% polskim. |
Pytanie nie co odbiegajaće, pisze prace i musze wiedzieć:
Jaka jest wymagana pojemność stadionów do rozgrywania ćwierćfinałów, półfinałów i finału na ME ? |
Odwołano akrobacje motocyklowe na Stadionie Narodowym
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...Narodowym.html Red Bull odwolany - wstyd na caly swiat - mysle, ze dlugo nie dostaniemy organizacji takiej imprezy w Polsce. Nie wnikam w warunki umowy ale teraz juz kiedy nie trzeba sie spieszyc: mam nadzieje, ze wyjebia Niemcow z budowy i dowala im gigantyczne kary. To teraz czas na Wroclaw- ciekawe kiedy zacznie byc glosno o problemach z oddaniem stadionu na walke: Adamek-Kliczko. |
Zbanujcie tego tłuka bo dyskutuje na forum sam ze soba nie zwazajac na posty innych ludzi.
|
Cytat:
Jeśli nie proponuję, by reszta forum zwracała się do ciebie per tłuk. Sory za OT.. Wie ktoś na jakim etapie jest stadion Jagi, kiedy planują skończyć i czy zgodnie z terminem? |
Kompromitacja obu stron w/s narodowego. Spor wyjasni najprawdopodobniej sad, ja sie nie bede odnosil do tego kto jest winien takiej sytuacji...ale to oznacza, ze stadion bedzie moze gotowy na kwiecien przyszlego roku. Po zerwaniu umowy pewnie miesiac czasu nic sie tam nie bedzie dzialo, ale oczywiscie to tylko gdybanie.
|
Co do stadionu Jagi to obiło mi się o uszy ze opóźnienie w tej chwili jest na poziomie 5-6 miesięcy.
|
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32284,t...wiadomosc.html
Stadion Legii nominowany do nagrody najlepszy stadion na świecie.. Ciekawe czemu nasz nie został nominowany? |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl