Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa 2009/2010 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5997)

saklak1906 26.09.2009 11:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 797261)
Libor Pala będzie nowym trenerem Poloni jeśli przegra w Sosnowcu.
http://www.eurosport.pl/pilka-nozna/...72/story.shtml

Ja na miejscu trenera nie pojechal bym na mecz a prezesowi kazal sie w dupe pocalowac. To co robi ten Wojciechowski to juz jest parodia a nie zarzadzanie klubem pilkarskim. On powinien sprzedac ten klub komus kto ma pojecie o pilce a samemu co najwyzej burdel zalozyc.

wisl@k_TS 26.09.2009 11:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 797275)
Ja na miejscu trenera nie pojechal bym na mecz a prezesowi kazal sie w dupe pocalowac. To co robi ten Wojciechowski to juz jest parodia a nie zarzadzanie klubem pilkarskim. On powinien sprzedac ten klub komus kto ma pojecie o pilce a samemu co najwyzej burdel zalozyc.

Ale czego Ty oczekujesz od zwykłego chama i prostaka z podwarszawskiej wsi?

Dla mnie ten klub to nic innego jak Groclin, w dodatku bez kibiców, z prezesem a'la Antoni Ptak. Niech nawet spadnie, nikt w Warszawie (no prawie nikt :) ) po nim nie zapłacze.

Pan Jotka 26.09.2009 11:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisl@k_TS (Post 797277)
Ale czego Ty oczekujesz od zwykłego chama i prostaka z podwarszawskiej wsi?

Dla mnie ten klub to nic innego jak Groclin, w dodatku bez kibiców, z prezesem a'la Antoni Ptak. Niech nawet spadnie, nikt w Warszawie (no prawie nikt :) ) po nim nie zapłacze.

Gdy tylko się dowiedziałem o tym gościu ok.10 lat temu to od początku mi się nie podobał. Te jego amerykańskie sposoby zarządzania są niczym innym jak zwykłym waleniem w kły w wersji "Polacy w USA".
JW Construction to firma, która gdy przedstawiała umowę do podpisu swoim klientom, a ci szli do prawnika, to ten aż łapał się za głowę ile niedozwolonych klauzul umownych mozna bylo zmieścic w jednym wzorcu umowy. W zasadzie rola kupującego mieszkanie ograniczała sie do wpłacenia--a potem to był niewolnik , który nawet nie wiedzial kiedy to mieszkanie będzie mu wybudowane. Wzięli sie za niego w koncu i sie zreflektował. Może jak poleci do I ligi to otrzeźwieje burek jeden. Chpć z drugiej strony co można mówić o ludziach ktorzy sie pchaja na popracowanie w Polonii przez 3-4 mecze.....

Krissu 26.09.2009 12:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 797298)
Chpć z drugiej strony co można mówić o ludziach ktorzy sie pchaja na popracowanie w Polonii przez 3-4 mecze.....

Za chwilę żaden szanujący się trener nie będzie chciał u niego pracować.

flamengista 26.09.2009 13:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez saklak1906 (Post 797275)
Ja na miejscu trenera nie pojechal bym na mecz a prezesowi kazal sie w dupe pocalowac. To co robi ten Wojciechowski to juz jest parodia a nie zarzadzanie klubem pilkarskim. On powinien sprzedac ten klub komus kto ma pojecie o pilce a samemu co najwyzej burdel zalozyc.

Ale dostanie za swoje, bo Pala to trener pokroju Majewskiego, tyle że sympatyczniejszy.

Od razu mam życzliwą radę: Panie Prezesie, po Pali (bo że Wojciechowski wkrótce go zwolni, to pewne) proszę zatrudnić Wernera Liczkę:-D

Wojciechowski gotów osiągnąć niemożliwe - z taką rotacją trenerów Groclin gotów nie wywalczyć europejskich pucharów, ba - może nawet tak obniży loty że zacznie się bronić przed spadkiem (ech, marzenia).

A na polskie warunki drużynę mają bardzo silną.

MatMario 26.09.2009 13:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 797300)
Za chwilę żaden szanujący się trener nie będzie chciał u niego pracować.

Szanujący i trener w jednym zdaniu nie leży :)
A tak obok tego to czemu nie Jurek Engel? Przecież już pisali że jest blisko!

Krissu 26.09.2009 13:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 797335)
Szanujący i trener w jednym zdaniu nie leży :)
A tak obok tego to czemu nie Jurek Engel? Przecież już pisali że jest blisko!

Że niby Jurek Engel się nie szanuje?
A kto sprzedał 100 ton "Futbolu na tak" ?

Pan Jotka 26.09.2009 14:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 797337)
Że niby Jurek Engel się nie szanuje?
A kto sprzedał 100 ton "Futbolu na tak" ?

Pytanie raczej brzmi : Kto kupił taki chłam??? :-)

pirat.z.karaibow 26.09.2009 14:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 797348)
Pytanie raczej brzmi : Kto kupił taki chłam??? :-)

Odpowiedź brzmi- to bardzo rzeczowa pozycja.

Krissu 26.09.2009 15:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 797348)
Pytanie raczej brzmi : Kto kupił taki chłam??? :-)

Zgaduję, że za jakieś 50% odpowiada Wisła Kraków SSA :D
Cytat:

Pierwotnie napisane przez pirat.z.karaibow (Post 797353)
Odpowiedź brzmi- to bardzo rzeczowa pozycja.

http://www.jerzyengel.pl/sklep
Może się skusisz?

Ciekawe czy są zniżki przy zakupie wszystkich trzech pozycji.

flamengista 27.09.2009 08:05

mamy właśnie przekroczoną połowę rundy, a tym samym 1/4 sezonu. Pewne rzeczy zaczynają się klarować.

1. Są wreszcie realne szanse na spadek Odry Wodzisław, klubu za którym nie przepadam.

2. Jagiellonia będzie niestety miała spore problemy z utrzymaniem. Do zniwelowania 10 ujemnych punktów trzymał się ich entuzjazm, potem my ich sprowadziliśmy na ziemię. Od w miarę bezpiecznej pozycji (Pasy) dzieli ich już 5 punktów i ten stan rzeczy utrzymuje się od pewnego czasu.

3. Legia niby gra topornie, ale punkty zbiera i na chwilę obecną jest naszym głównym rywalem do mistrzostwa.

4. Amika jeśli chce marzyć o MP musi radykalnie poprawić się - w następnych 3 meczach (wyjazdy nad morze i we Wronkach z nami) potrzebuje nie tylko 9 punktów, ale przekonywujących zwycięstw. Te 3 mecze prawdopodobnie rozstrzygną, czy Poznaniacy z Wronek będą dalej walczyli o całą pulę, czy tylko o puchary.

5. Dramatyczna indolencja strzelecka napastników - jeśli liderem klasyfikacji jest Podstawek, który w 7 meczach strzelił 4 gole (dziś może ten wynik poprawić), to jest to odzwierciedlenie poziomu ligi. Ciekawe, czy król strzelców dobije do 20 goli, obawiam się że nie.

AYALA 27.09.2009 08:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 797575)
.

5. Dramatyczna indolencja strzelecka napastników - jeśli liderem klasyfikacji jest Podstawek, który w 7 meczach strzelił 4 gole (dziś może ten wynik poprawić), to jest to odzwierciedlenie poziomu ligi. Ciekawe, czy król strzelców dobije do 20 goli, obawiam się że nie.

ja myśle że to jest też właśnie głółwna przyczyna że nasze zespoły przygode z pucharami zakończyły już w sierpniu kiedy nawet jeszcze na dobre sie one nie zaczeły.

Ogólnie uważam w ciągu ostatniego roku poziom naszej ligi jeszcze bardziej sie obniżył.Niektóre mecze są tak nudne że można zasnąc.

Rewelacją dla mnie jest postawa Polonii Bytom i jej trenera Szatałowa

eye63 27.09.2009 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez flamengista (Post 797575)
mamy właśnie przekroczoną połowę rundy, a tym samym 1/4 sezonu. Pewne rzeczy zaczynają się klarować.

1. Są wreszcie realne szanse na spadek Odry Wodzisław, klubu za którym nie przepadam.

2. Jagiellonia będzie niestety miała spore problemy z utrzymaniem. Do zniwelowania 10 ujemnych punktów trzymał się ich entuzjazm, potem my ich sprowadziliśmy na ziemię. Od w miarę bezpiecznej pozycji (Pasy) dzieli ich już 5 punktów i ten stan rzeczy utrzymuje się od pewnego czasu.

3. Legia niby gra topornie, ale punkty zbiera i na chwilę obecną jest naszym głównym rywalem do mistrzostwa.

4. Amika jeśli chce marzyć o MP musi radykalnie poprawić się - w następnych 3 meczach (wyjazdy nad morze i we Wronkach z nami) potrzebuje nie tylko 9 punktów, ale przekonywujących zwycięstw. Te 3 mecze prawdopodobnie rozstrzygną, czy Poznaniacy z Wronek będą dalej walczyli o całą pulę, czy tylko o puchary.

5. Dramatyczna indolencja strzelecka napastników - jeśli liderem klasyfikacji jest Podstawek, który w 7 meczach strzelił 4 gole (dziś może ten wynik poprawić), to jest to odzwierciedlenie poziomu ligi. Ciekawe, czy król strzelców dobije do 20 goli, obawiam się że nie.

1. Niestety, oni są chyba niezatapialni. Po jednej z rund jesiennych też się wydawało, że zlecą - ale zobaczysz, że zrobią dobre ruchy w zimie i się obronią. A nadzieję, że zlecą mam chyba jeszcze większą niż Ty.

4. Lech najprawdopodobniej po tych meczach pożegna się z Zielińskim, moim zdaniem jeśli nie zatrudnią do gwiazdek mocnego trenera z nazwiskiem, to mają posprzątane w tym roku.

5. Pełna zgoda, ale jeszcze dołączę do tego co napisał Ayala powyżej. Napastnicy to tylko jedna z bolączek. Polska piłka obniżyła strasznie poziom, mecze są rozgrywane na stojąco, naprawdę poza szlagierami (a i nie zawsze) trudno zobaczyć kawałek dobrej gry. Polonia Bytom gra ładnie - w defensywie, a w ataku jest tylko przyzwoicie. Ale taki okres miał też Śląsk w poprzednim sezonie, Korona dwa lata temu - chodzi o to, by taki trend w drużynie utrzymać, wtedy będzie można powiedzieć, że ktoś jest dobrym szkoleniowcem, a nie na siłę robi się z niego gwiazdkę po jednym sezonie - a'la Michniewicz, Tarasiewicz itd.

szczebrzeszcz 27.09.2009 10:20

puki ponad połowa meczy nie jest rozegrana nie można być niczego pewnym, 5 pkt. przewagi nad Legią to jest nic... jedynie jakiś tak komfort psychiczny


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 797359)
http://www.jerzyengel.pl/sklep
Może się skusisz?
.

Jerzy, a któż to taki?
z CV:
Władysław George Engel
:D

jasnyGwint 27.09.2009 10:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 797610)
Dla mnie mimo wszystko Amika jest naszym głównym rywalem do MP.

Teraz harmonogram do końca rundy sprzyja zamrożonym,
Arka, Lechia, Polonia B - wyjazdy. Wisła, Śląsk, Ruch, Zagłębie, Piast i Korona u siebie.

U nas dużo ciężej, Śląsk, Amika, Korona, Odra, Ruch wyjazdy. Piast, Legia, Cracovia, Zagłębie u siebie.

A trzeba wziąć pod uwagę najwazniejszą rzecz - zamrożeni prawdopodobnie na ostatnie mecze w tej rundzie przeniosą się już do Poznania.
A jeśli od nowej rundy dalej będą tam grać, aż do końca może być kiepściutko, sami wiemy jaką moc mamy przy Reymonta i z pełnym zdecydowaniem uważam że gdybyśmy grali od początku przy Reymonta to nie byłoby wpadki z Polonią B. a resztę przeciwników odsyłalibyśmy z dużo pokaźniejszym kwitkiem aniżeli dotychczas grając w Sosnowcu.

Gdyby zamrożeni do końca sezonu zostali tam gdzie ich miejsce, na stadionie Amiki a u nas od nowej rundy wrócili Boguś i Garguła (wątpie żeby któryś z nich zagrał jeszcze w tej rundzie) to o MP byłbym spokojniejszy. A tak znów nerwówka do samego końca.

Amice tak swoje boisko służy, że w zeszłym sezonie zremisowali na nim 7 meczów i jeden przegrali. Strach się bać.

Aha, i wytłumacz jaki dokładnie czynnik wynikający z gry na Reymonta sprawiłby, że sędzia w tamtym meczu zaliczyłby gola, Kirm trafiłby do bramki zamiast w poprzeczke, wykorzystałby sytuacje sam na sam, Polonia nie zdobyłaby farciarskiego gola, itp... ?

masada 27.09.2009 10:48

Co do rozkładu jazdy na drugą połówkę rundy (fakt, ewidentnie silniejsi rywale niż na początku mieliśmy) to nie zapominajcie o jednej rzeczy: bywało, że ostatnio Wisła, w sezonach w których mistrzostwa nie zdobywała, traciła właśnie głupie punkty na wyjazdach z teoretycznymi słabeuszami (nawet w ostatnim sezonie tak było z wyjątkiem świetnej końcówki rundy wiosennej) i to bywało naszym przekleństwem. Co mamy teraz? Wszystkie mecze rozgrywane praktycznie na wyjeździe i niemal komplet punktów po 8 kolejkach. Kręćmy nosem na grę, ale to jednak musi imponować.

Dodatkowo paradoksalnie może się okazać, że z tymi teoretycznie mocniejszymi rywalami będzie grało się łatwiej, bo coś z kontry się ustrzeli na początku meczu, przeciwnik rzuci się do odrabiania strat i potem już poleci z górki, jak to często bywa. ;)

Legia cholera jednak mocna jest.. też tam fajerwerków nie ma, ale solidnie te punkty jednak ciułają. Lech niech jeszcze tylko z raz - dwa razy zgubi punkty z jakimś ogonem i atmosfera tam już całkiem będzie leżała, i tak trzymać ;)

Proud 27.09.2009 10:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 797627)
Aha, i wytłumacz jaki dokładnie czynnik wynikający z gry na Reymonta sprawiłby, że sędzia w tamtym meczu zaliczyłby gola, Kirm trafiłby do bramki zamiast w poprzeczke, wykorzystałby sytuacje sam na sam, Polonia nie zdobyłaby farciarskiego gola, itp... ?

chodzi o to, że zapewne, Wisła grająca na R22, oprócz tych sytuacji o których wspomnialeś, stworzyłaby sobie jeszcze 3-4. I którąś z nich by wykorzystała. Kibice jednak robią swoje...i napędzają zespół.

zresztą, mecze z Górnikiem czy Polonią z tametego sezonu to potwierdzają. Częściowo to my kibice, wygraliśmy te mecze. Sam Skorża o tym wspomniał. A ja, jak przypomne sobie "Wisełka gol" na Polonii to mam dreszcze :)

Pan Jotka 27.09.2009 14:23

Wg mnie zdobycie mistrzostwa grając wszytskie mecze na wyjeździe będzie konkretna sprawą. A za rok...Welcome to Reymonta :-)

Konrad. 27.09.2009 15:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jasnyGwint (Post 797627)
Amice tak swoje boisko służy, że w zeszłym sezonie zremisowali na nim 7 meczów i jeden przegrali. Strach się bać.

To tylko wyjątek potwierdzający regułę. Wszystkie pozostałe kluby ekstraklasy zdobyły więcej punktów u siebie, niż na wyjeździe... To samo jest w każdej lidze świata, także coś jednak jest w tym graniu u siebie, nie?

vote-for-mikey 27.09.2009 15:16

Bo Amica grała na wiosne same wyjazdzy.

Bo przecież który człon w nazwie Amica Wronki wskazuje na Poznań? :)

killzone 27.09.2009 16:18

a tak wracajac do mecz piatkowego Legii z Lechem.

ulotka jednego z pubu w Poznaniu(btw ladnie sie pub nazywa "IQ", pewnie to dla niepoznaki :D) zapraszającą na piatkowe spotkanie.

http://www.mmpoznan.pl/rep/newsph/7299/37352.3.jpg

A ponoc oni kompleksów wzgledem Legii nie mają :lol: :lol:

PS: Zawsze nad wami, przesolonymi pyrami :)

felipe 27.09.2009 16:35

Błąd na błędzie, przecież w piątkowy wieczór nie widzieliśmy ani "Ległej", ani "Lecha", ani drużyny z "Poznania".



Ależ oni są żałośni...

brylant17 27.09.2009 17:37

Jaki pub taka reklama, W wrocku skończył się mecz Śląsk-Ruch ma ktoś jakieś info czy po kogoś przyszli panowie z CBA? :> bo podobno kryzys ich dopadł i nie stać na benzynę :P

Pan Jotka 27.09.2009 17:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 797751)
Jaki pub taka reklama, W wrocku skończył się mecz Śląsk-Ruch ma ktoś jakieś info czy po kogoś przyszli panowie z CBA? :> bo podobno kryzys ich dopadł i nie stać na benzynę :P

Wątpie. W Ślasku zmienili chyba juz caly sklad, a Chorzów nie kupował(nbo nie miał za co :P) Także wyjazd zupelnie na luzie :P
W Bytomiu Arka pogrąża się coraz bardziej. Polonia jest na 3ecim miejscu :O

tofik 27.09.2009 17:50

Mam takie pytanie ilu zawodników Bytomia miałoby miejsce w podstawowym składzie Wisły ?
A zobaczcie jak im piłka chodzi. To się nazywa praca nad drużyną i nad grą.
Żeby to nie była taka polska Unirea :)

felipe 27.09.2009 18:05

Owszem, fajnie teraz grają. Ale takie "Bytomy" to co rundę się objawiają - wszak w tej żenującej lidze wystarczy trochę zebrac się w garść, parę razy przyjąc dobrze piłkę, trochę więcej potrenować i już odstaje się od standardów...

Takze nie przesadzałbym, Legia już jest wysoko, zaraz doskoczy Stilic i społka i wszystko wróci do normy. Reszta jest zbyt marna jakościowo by utrzymać długo dobra passę.

wisl@k_TS 27.09.2009 18:10

W tamtym sezonie taką Polonią był Śląsk Wrocław. Wcześniej Korona Kielce.

Podzielam zdanie felipe. Wisła, Legia, Lech i długo długo nikt.

Uran235 27.09.2009 18:20

Najsmutniejsze jest to, że Polonia Bytom to jest jedyna drużyna w Polsce, która gra na miarę swoich możliwości i stąd ich dobre wyniki. Mają bardzo przeciętnych, by nie powiedzieć słabych, kopaczy, ale każdy ich kopacz w każdym meczu daje tyle na ile go w danym dniu stać. I to jest ich recepta na sukces. Myślę, że gdyby wszyscy "gracze" w naszej lidze mieli tak poważne podejście do swojego zawodu jak gracze Polonii, to na naszą ligę naprawdę dałoby się patrzeć z przyjemnością, a nie z zażenowaniem.

0 22 27.09.2009 18:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wisl@k_TS (Post 797765)
W tamtym sezonie taką Polonią był Śląsk Wrocław. Wcześniej Korona Kielce.

Podzielam zdanie felipe. Wisła, Legia, Lech i długo długo nikt.

Moim zdaniem takie opinie sa krzywdzace dla Bytomia. To nie jest tak, ze oni graja nagle fajnie od tej rundy. Od kiedy weszli do ligi zawsze milej sie ogladalo ich mecze i skroty od meczow Odry czy Ruchu/ŁKS. To były zawsze ciekawe spotkania, pełno goli, naglych zwrotów. Dla mnie to jest jedna z najciekawszych druzyn ostatnich lat. Taki bardzo marny kadrowo przecietniak, ktory od naprawde dobrych 2 lat robi cos z niczego. Porownajcie sobie ich gre dwa lata temu z Zagłębiem Sosnowiec (startowali z podobnego pułapu), rok temu z Piastem Gliwice (to samo), a w tym roku z Arką czy nawet Lechią (która wyraznie się wypalila - oczywiscie jesli idzie o styl).

Im wiecej takich Polonii tym mniej zmarnowanych wieczorów z ligą. Mam nadzieje, ze zostana taka niezatapialna Odra Wodzisław (bo miasto wieksze i kibicowsko tez zdecydowanie mocniej).

RAFi89 27.09.2009 18:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Uran235 (Post 797770)
Najsmutniejsze jest to, że Polonia Bytom to jest jedyna drużyna w Polsce, która gra na miarę swoich możliwości i stąd ich dobre wyniki. Mają bardzo przeciętnych, by nie powiedzieć słabych, kopaczy, ale każdy ich kopacz w każdym meczu daje tyle na ile go w danym dniu stać. I to jest ich recepta na sukces.

Dokładnie na ten moment to jest chyba jedyna drużyna która regularnie gra na swoim poziomie, widać że zawodnikom chce się grać. A że reszta gra słabo to rzucają się w oczy, a oni poprostu wykorzystują słabości pozostałych zespołów.
Jesteśmy już po ośmiu kolejkach a dobrych spotkań toczonych w dobrym tempie było jak na lekarstwo.

tofik 27.09.2009 19:09

Ale też są ustawieni jak piłkarze, a nie jak zgraja barbarzyńców. Dlaczego jak są tacy słabi, to nie grają cały czas kick and run lagę na aferę ? Bo jest kolektyw, ale widać też pracę trenera.
I tu nawet nie piszę o tym dawaniu z siebie wszystkiego. Bo to chyba normalne, że wychodzi się w profesjonalnej piłce i gra na miarę pełni możliwości.

Uran235 27.09.2009 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 797781)
Moim zdaniem takie opinie sa krzywdzace dla Bytomia. To nie jest tak, ze oni graja nagle fajnie od tej rundy. Od kiedy weszli do ligi zawsze milej sie ogladalo ich mecze i skroty od meczow Odry czy Ruchu/ŁKS. To były zawsze ciekawe spotkania, pełno goli, naglych zwrotów. Dla mnie to jest jedna z najciekawszych druzyn ostatnich lat. Taki bardzo marny kadrowo przecietniak, ktory od naprawde dobrych 2 lat robi cos z niczego. Porownajcie sobie ich gre dwa lata temu z Zagłębiem Sosnowiec (startowali z podobnego pułapu), rok temu z Piastem Gliwice (to samo), a w tym roku z Arką czy nawet Lechią (która wyraznie się wypalila - oczywiscie jesli idzie o styl).

Im wiecej takich Polonii tym mniej zmarnowanych wieczorów z ligą. Mam nadzieje, ze zostana taka niezatapialna Odra Wodzisław (bo miasto wieksze i kibicowsko tez zdecydowanie mocniej).

W zupełności się zgadzam. Polonia już w zeszłym sezonie naprawdę fajnie grała w piłkę. Pozabierali im najlepszych grajków- Komorowskiego, Zabłockiego i drużyna nadal gra, przemeblowano skład latem i drużyna dalej gra.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 797791)
Ale też są ustawieni jak piłkarze, a nie jak zgraja barbarzyńców. Dlaczego jak są tacy słabi, to nie grają cały czas kick and run lagę na aferę ? Bo jest kolektyw, ale widać też pracę trenera.

Tutaj dochodzimy też do kwestii profesjonalizmu. Nie wierzę, że inne drużyny nie mają nakreślanych założeń taktycznych, ale tylko Polonia potrafi do nich podejść tak, żeby je wykonywać. Oni pięknie zagęszczają małe strefy, robią przewagi i klepią piłkę na małej przestrzeni. grają wycofania na rozegranie, gra na jeden/dwa kontakty, zmiana strony, umiejętność przytrzymania piłki i regulowania tempa gry. To powinny mieć nakreślone absolutnie wszystkie drużyny w lidze, a nie wykonują tego nawet te czołowe( ile razy przez ostatnie trzy lata słyszeliśmy z ust Wiślaków: "nie graliśmy tak jak ustaliliśmy w szatni/ tak jak powiedział trener"). I ja tutaj nie gloryfikowałbym Szatałowa- facet pójdzie do lepszej drużyny i nic nie zrobi, bo kopaczom gdzie indziej nie będzie się chciało pracowac na treningach. Po prostu w Polonii jest jak jest z finansami, mają piłkarzy o takich a nie innych umiejętnościach, ale każdy trener, który tam pracuje podkreśla, że zawodnicy chcą pracować i takich tam piłkarzy się sprowadza, a każdy kto się obija- wylatuje. Petrescu próbował pracować w Wiśle, to go szatnia zeżarła. Tak to jest jak w klubie piłkarze mają więcej do powiedzenia niż trener i ogólnie w lidze przepłaca się zawodników.

Pan Jotka 27.09.2009 19:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 797758)
Mam takie pytanie ilu zawodników Bytomia miałoby miejsce w podstawowym składzie Wisły ?
A zobaczcie jak im piłka chodzi. To się nazywa praca nad drużyną i nad grą.
Żeby to nie była taka polska Unirea :)

Odpowiedź prosta. Żaden. Dlatego , żę za mało by chcieli zarabiać , a za dużo pracować. To nie przystoi Wiśłakowi :P

krystiano 27.09.2009 21:21

A teraz z innej BECZKI
http://www.lechpoznan.com/index.php?op=view&id=3882

Tasio1906 27.09.2009 21:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 797758)
Mam takie pytanie ilu zawodników Bytomia miałoby miejsce w podstawowym składzie Wisły ?
A zobaczcie jak im piłka chodzi. To się nazywa praca nad drużyną i nad grą.
Żeby to nie była taka polska Unirea :)

Skaba mógłby realnie powalczyć z Pawełkiem

tofik 27.09.2009 21:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krystiano (Post 797862)

U nas Brożek też partaczył sporo sytuacji. Podejrzewam, że wyrośnie z tego. No a co do sodówki, to trochę zabawne. Niby uważa się za wielką gwiazdę, czy kogo ?

Gordian 27.09.2009 21:54

jeśli rzeczywiście mu sodówka odwaliła to prędzej będzie z niego drugi Zahorski niż drugi Brożek...

madenn 27.09.2009 21:59

:rotfl: Legia drugi mecz z rzędu wygrała 2:0. I to z kim! Jeden z najgroźniejszych rywali "Wojskowych" i jeden z największych wrogów warszawskich kibiców został bezlitośnie zepchnięty na piąte miejsce w tabeli. Bohaterem wieczoru przy Łazienkowskiej byli Chinyama i Grzelak, do którego przylgnęło stwierdzenie, że jak gra, to "właśnie wraca po kontuzji". Ale za to w jakim stylu! Przed rokiem strzelił gola Wiśle, teraz Lechowi. Powinno się otoczyć specjalną opieką i wystawiać jedynie w meczach przeciw najgroźniejszym rywalom. Wtedy strzela celnie i skutecznie, w innych wypadkach... strzelają mu głównie kości.

podsumowanie kolejki na wp.pl:rotfl:

eye63 27.09.2009 23:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez madenn (Post 797876)
:rotfl: Legia drugi mecz z rzędu wygrała 2:0. I to z kim! Jeden z najgroźniejszych rywali "Wojskowych" i jeden z największych wrogów warszawskich kibiców został bezlitośnie zepchnięty na piąte miejsce w tabeli. Bohaterem wieczoru przy Łazienkowskiej byli Chinyama i Grzelak, do którego przylgnęło stwierdzenie, że jak gra, to "właśnie wraca po kontuzji". Ale za to w jakim stylu! Przed rokiem strzelił gola Wiśle, teraz Lechowi. Powinno się otoczyć specjalną opieką i wystawiać jedynie w meczach przeciw najgroźniejszym rywalom. Wtedy strzela celnie i skutecznie, w innych wypadkach... strzelają mu głównie kości.

podsumowanie kolejki na wp.pl:rotfl:

Oni sięgają dna. Tytuły mają gorsze niż Fakt. Ogółem już tam nawet nie zaglądam...

Wojtas 27.09.2009 23:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krystiano (Post 797862)




To sprowadzic do parteru goscia albo wyslac na trybuny.

Zielinski nie ma jaj,bo paru gosci trzeba tam ostro poustawiac.
Mi to zresztą zwisa ale golym okiem widac ze jest tam nieciekawie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl