![]() |
Co jakiś czas mam okazję oglądać na żywo mecze ligi francuskiej, głównie PSG. Jest to klub, który jak na swój budżet to praktycznie co sezon zawodzi i pytanie tylko jak bardzo, natomiast wynika to w dużej mierze z tego, że rywale nie są wcale słabi.
Jak dla mnie nie porównania pomiędzy meczami w Polsce a meczem chociażby PSG-Sochaux, czyli takich drużyn z dolnej strefy średniej ostatnimi czasy. Przede wszystkim gra nie jest szarpana, co chwilę jest jakaś dobra akcja, wymiana kilku podań, która podnosi ciśnienie na trybunach. W naszej lidze takich akcji jest 3-4 w każdej połówce, reszta to większy lub mniejszy przypadek. Generalnie w takich meczach nie ma momentów, gdy NIC się nie dzieje, co u nas jest niestety na porządku dziennym. I gdyby piłkarze naszej Wisełki biegali tyle co piłkarze takiego Sochaux czy Le Havre i umieli przeprowadzić połowę składnych akcji jakie przeprowadzają piłkarze tych klubów to z pewnością czekalibyśmy jutro na mecz fazy grupowej UEFA a i na mecze przychodziłoby po 15 a nie 10 tysięcy widzów. |
Poziom jest slaby ale i tak kazdy kto oglada lige polska od lat musi przyznac, ze troche sie poprawilo.
Przynajmniej wiekszosc druzyn stara sie cos grac, a nie tylko wybicia na pale na kontratak co przy podobnym nastawieniu obu druzyn nie moglo prowadzic do niczego dobrego. |
Cytat:
|
Cytat:
Ja odbieram Twój post jako ironię. |
Cytat:
A na poważnie - fakt, postęp jest. Bo jak pamiętam powiedzonka "nikt nie zapłaci ci tyle, ile Widzew obieca", "bez sianka nie ma granka" - to przypomina się mizeria finansowa polskiej ligi. Teraz warunki licencyjne przywróciły jako-taką normalność. Problem w tym, że postęp jest niesłychanie wolny. Tak naprawdę to w skali świata jesteśmy dość bogatym krajem (to nie żart) i powinno być to widać w infrastrukturze. Nie tylko stadionowej, ale i treningowej. Tymczasem w 800-tysięcznym Krakowie brakuje boisk nie tylko dla juniorów, ale i dla zwykłych chłopaków, którzy chcą po lekcjach pograć w piłkę. Postęp naszej ligi jest tak wolny, że wszyscy nas wyprzedzają. |
Panowie, dla rozluźnienia -
http://futbol.pl/index_2501.php?a_25...9ac44067f23ea2 same dobre wieści u sąsiadki :D Żal Stefana, ale jeżeli już będzie musiał zakończyć swoją tytaniczną pracę na Kałuży (tfu!) to ma godnego następcę. Kolejna małpa do cyrku. Nie da ci ojciec, nie da ci matka - radości którą daje sąsiadka : ) |
Cytat:
Wiadome liga się rozwiją, ale główny jej problem to ze to do czego my dochodzimy teraz, w większości krajów europejskich było kilkanaście lat temu. A co do tych "nowych silnych lig europejskich" typu Rosja, Ukraina, Białoruś, Rumunia, to wg. mnie w nich występuje sytuacja dośc silnego lidera ewentualnie 2-3 zespołów a reszta to niesamowita mizeria, podobnie jest w Szkocji czy nawet tam kilkanaście lat dość silnych a teraz przeżywających kryzys krajach takich jak Holandia, Belgia czy Portugalia |
Cytat:
juz nie zdarzy :( |
Powiem wam, że ja Filipiaka polubiłem, bo robi to co chcę.
Stefan trzymaj sie, twoi wrogowie juz siedzą, tylko ty masz rację! |
O to kupa straszna :( A tak towarzysz profesor przyczyniłby się do uratowania zbłąkanej duszyczki. Szkoda wielka.
Z drugiej strony - ładny trzeba mieć tupet, żeby takich trików się imać uciekając przed prokuraturą. Tonący chwyta się brzytwy, cwaniak naiwnego. Wyrobił sobie markę Filipiak :D |
Szkoda Wojcika Janusza.
W kontekscie Cracovii szkoda. Nawet krawat juz mial klubowy. |
Bardzo ciekawy wpis na blogu Michniewicza:
http://www.weszlo.com/blog/1/255 Jest trochę o Łobodzińskim. Najlepsze na końcu, tak się szanuje pieniądze podatników. Na pewno wiele rzeczy jest tu nieobiektywne, ale generalnie widać jak działa "polityczne" Zagłębie i jak działaczom zależy na wyniku. |
- Jak masz bialoruski chlopczyku na imie ?
- Czeslaw! "...w przypadku braku transferów zostanę tylko wówczas, jeśli dacie mi naprawdę dużą podwyżkę. Bo wiem, że nie mogąc sprostać oczekiwaniem ja tu polegnę jako pierwszy, zniszczę sobie nazwisko i muszę coś mieć w zamian." "znieszcze sobie nazwisko i MUSZE miec cos W ZAMIAN" : )))))))))) |
http://gospodarka.gazeta.pl/Gielda/1...go_ryzyka.html
Cytat:
|
Cytat:
miejmy nadzieje, że się za te pare lat odbuduje i zainwestuje (jako sponsor) w piłkę :-) aha i pieniądze będzie miał z transereó obecnych zawodniów Poloni W. a jako że jest od głownie eskporterem to na tracącej obecnie złotówce zyskuje :-) PS. ma ktoś całą listę tych spółek? bo naszczęście tych które są w portfelu nie mam :D |
Nie wiem czy Lech płaci im w jakiś sposób za takie artykuły ale redaktor chyba przeszedł sam siebie:
Cytat:
Brzmi, jakby tam doszło do jakiejś rewolucji...już chyba ktoś tu ściągał Hiszpanów do Polski i średnio na tym wyszedł... |
Cytat:
|
Mogę się mylić ale swego czasu a dokładniej w trakcie transferu Kuby do Borussi Dortmund, Wisła podpisała umowę o współpracy,i jak dotąd nic z tego nie ma
|
Cytat:
|
Cytat:
:( Robi sie goraco, ja znalazłem już stare prześcieradło, ogłaszam zbiórke na flamastry. Treść transparentu: Filipiak łapy precz od Stefana! |
Cytat:
BTW. - dziennikarze to mendy. Co oni się wszyscy tak na niego uwzięli? |
Eeee tam na wylocie...
Tyle razy był już na wylocie a jak na razie jedyne co wyleciało u pasiastych chłopaków to hala. W powietrze. Dohtór musi zostać! |
Nie traccie nadzieji. Nawet jesli wywala niedojde, to moze sie Filipiak skusi na Mietka Broniszewskiego, albo jakiegos Baniaka.
|
Dzisiejsza decyzja o wyeliminowaniu Boguskiego z meczu z Legią to kolejna granica śmieszności. Ale pewno nie ostatnia.
Ech, żałość d.pę ściska. |
Cytat:
W naszym małym futbolowym szambie wszystkie chwyty są od dawna dozwolone! |
ze strachem czekam do meczu, bo jeszcze coś nowego wymyślą , choćby na Clebera czy Sobola.
eh, to dopiero 1/4 sezonu, a już te dwa punkciki tak bolą :) |
Gdzie są teraz ci co tak pouczają, żeby nie pisać teorii spiskowych w kontekście PZPN Legia ? Musicie sie teraz mocno sprężyć, zeby to wytłumaczyć, bo ogólników i frazesów nie przyjmujemy !
|
Chyba żartujesz?
Co tu tłumaczyć, wystarczy obejrzeć: http://www.youtube.com/watch?v=Osez6Mgeg2Y Rafał wyłączył myślenie i niech teraz nie płacze. To Legia i PZPN kierowały jego nogą? REGULAMIN DYSCYPLINARNY PZPN Cytat:
MIELI DO TEGO PRAWO I Z NIEGO SKORZYSTALI. |
spidey - ile razy można powtarzać że sędzia widział zajście i nie zdecydował się na ukaranie zawodnika.
a Wy ciągle swoje ... szkoda słów |
Cytat:
W takim wypadku dosyc logicznie to daje sie zamknac. Sam jestem megawkurzony, ale Boguski dal podstawy do tego zeby dac sie wysiudac. |
Grzelak tez dał podstawy żeby go wyjebać
|
Już nawet nie chodzi o to, że go zawiesili tylko w jakim trybie się to odbyło (jednostajnie-przyspieszonym). Nie raczyli ani zawodnika, ani klubu poinformować, proces bez obecności oskarżonego, bez prawa do wyjaśnień, obrony, bez relacji świadków, na podstawie marnego zapisu video z jednej kamery. Czy tak to działa w praworządnym świecie? Poza tym sprawa została załatwiona przez sędziego (który widział zajście) już na boisku, więc po cholerę Komisja Ligi na siłę to rozdmu..... - DLATEGO, ŻE GRAMY Z LEGIĄ. Gdyby to był każdy inny mecz to sprawy by nie było.
|
http://www.weszlo.com/news/1539
myślę że jednak troszkę przeginacie... |
Cytat:
|
Cytat:
Ale słuszność moralna była po stronie leśnych dziadków. I co? Do dzisiaj na wspomnienie 93 nawet rozsądni Legioniści tracą nerwy. A my rozmawiamy o bardzo świeżej sprawie. PS. o dziwo MiBi pisze sensownie o tej sprawie: http://sport.interia.pl/news/wisla-r...iejsza,1199971 |
ludzie ludzie. Ja rozumiem waszą złość w 100%. A to dlatego, że MY LEGIONIŚCI też doświadczyliśmy nierówności wobec wszystkich. Nie była to sprawa sportowa, tylko kibicowska. Otóż, zapewne pamiętacie, sytuację z 2006 roku, kiedy to kibice Wisły wybiegli na boisko w meczu z Arką? I nie będę się tu rozpisywał, czy kogoś pobiliście czy też nie. Sprawa dotyczy czegoś innego. Pamiętacie jaką wtedy dostaliście karę? No właśnie. My w tamtym czasie mieliśmy zakaz wyjazdowy na całą rundę za...wybiegnięcie poza ogrodzenie kilku/kilkunastu kibiców w Gdyni. I powiedzcie, gdzie tu była sprawiedliwość? Dlatego rozumiem Wasze żale. Ale to niczego nie zmieni. I czy to dawało mi prawo do pisania 'Skisła' czy też Wisła plus PZPN? Odpowiedzcie sobie na to sami. Ja nie będę dalej brnął w ten temat, bo jest on bez dna.
Gwiaździsty przykład proszę |
Ludzie, przestancie wierzyc we wlasne teorie spiskowe, bo wysmiewacie cudze.
|
ToTylkoJa ! Najbardziej to pamiętam jak zamykano wam stadion,a potem odwieszano karę gdy mecze się zbliżały. Niezłe jaja, ubaw po pachy z tymi waszymu "karami". Była też "kara" zamykająca wam stadion chyba na czas przerwy w rozgrywkach. Chłopaki z Warszawy w tym PZPN-ie kombinują jak mogą.
|
Mysle, ze chlopakow z Warszawy jest tam tyle samo co chlopakow z Krakowa, albo chlopakow z Lodzi, Poznania i wielu innych miast i miasteczek. I wszyscy jakos zgodnie dla tej Warszawy kombinuja. Hmm.
|
No to źle myślisz, że jest tyle samo. A jak jest ze dwóch to pewnie pracuja na portierni.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl