Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Zagadki europejskie i nie tylko... ;) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3044)

olTSchool 30.01.2010 12:25

Najspokojniejszy z trójki braci Kaczyńskich - Theo vel. Unabomber?

WISŁAZWE 30.01.2010 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez olTSchool (Post 848673)
Najspokojniejszy z trójki braci Kaczyńskich - Theo vel. Unabomber?

Jak najbardziej powiedzmy że najspokojniejszy :D
Jedziesz z zagadką.

olTSchool 30.01.2010 17:56

Kim był facet z rycinki n 1? Uzależniony od pielgrzymowania. W czasach kiedy nie było to nagminne. Tytuł jego dzieła poproszę również.

http://i46.tinypic.com/6rliqx.jpg

http://i49.tinypic.com/vn32tj.jpg

http://i47.tinypic.com/o597ro.jpg

WISŁAZWE 01.02.2010 17:32

Jakaś podpowiedź ??

olTSchool 01.02.2010 22:02

W sumie już była i to dosłowna. :foch:

W pewnym kraju znajduje się wielki kompleks handlowy, w którym wystrój wnętrz jest częściowo inspirowany podróżami tego chłopka. Coś takiego:

http://i49.tinypic.com/2brtdu.jpg

http://i50.tinypic.com/1zw0y2p.jpg

http://i49.tinypic.com/2nk8gwo.jpg

yoda79 01.02.2010 22:23

Dyrygent to Witold Lutosławski,ale gościa na wielbłądzie nie kojarzę.

harimata 01.02.2010 22:33

Muhammad Ibn Battuta ,,Osobliwości miast i dziwy podróży''

Ale co Lutosławski miał do tego to nie wiem a przeczytałem o nim na wikipedii :)

olTSchool 01.02.2010 22:46

Jak to co miał współnego? Batutę w ręku. :-D
A kompleks to: http://en.wikipedia.org/wiki/Ibn_Battuta_Mall

harimata 01.02.2010 22:51

Podaj imię jego żony.

http://img192.imageshack.us/img192/8308/niecigaj.jpg

Krissu 01.02.2010 23:37

Janina Fieldorf, z domu Kobylińska

Krissu 02.02.2010 21:34

Dobra.

Koledze nie spieszy się do potwierdzenia odpowiedzi, ale ja jestem pewien, więc:

http://i48.tinypic.com/303hi0j.jpg

Kto?

Tiramisu 02.02.2010 21:55

Kto co? :P
Augusto Pinochet.

Mata, zgadujta ;):
http://i50.tinypic.com/3355w1u.jpg
Co to za jedna?

Liczyłam na to, że będę mogła dać podpowiedź, ale łatwa nie będzie ;). Oto ona:
http://i48.tinypic.com/71ihbq.jpg
Chodzi o jego imię,,, ;>

Bóg Trybun (objawion) 04.02.2010 14:28

Katarzyna Medycejska, rzeź hugenotów

------------------

dla odmiany lżejsza zagadka - w jakieś ładne miejsce się przenieśmy:

http://img706.imageshack.us/img706/545/depress.th.jpg

http://img27.imageshack.us/img27/4641/depress2.th.jpg

jakiej miejscowości to zdjęcia?

WISŁAZWE 05.02.2010 14:34

Te łódki kojarzą mi się z Monako - ale to czysty strzał.

Bóg Trybun (objawion) 05.02.2010 15:08

Nie, to nie Monaco - zatoka, którą widać w tle na zdjęciach, dzieli swoją nazwę z pewnym rodzajem wierzchniego okrycia... a zagadka jak najbardziej europejska.

misiekpb 05.02.2010 19:39

czyżby to było hiszpańskie miasteczko Tossa de Mar??

WISŁAZWE 05.02.2010 21:33

To powiązanie zatoki z odzieżą to zapewne golf :D kolejny luźny strzał to Zatoka Lwia.

Ale tak poważnie to przeglądam te zatoki i już mi się mylą wszystkie takie podobne :)

Bóg Trybun (objawion) 05.02.2010 23:38

http://img707.imageshack.us/img707/2201/heddlu.th.jpg

niestety nie wiem jak będzie w tamtejszym języku 'acab'

http://img14.imageshack.us/img14/1950/antywisla.th.jpg

casual from Kałuży, nowe bluzy

Cetnik 06.02.2010 00:16

Swansea? :)

Bóg Trybun (objawion) 06.02.2010 09:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cetnik (Post 851317)
Swansea? :)

"blisko, coraz bliżej"

będę dopiero wieczorem, ale i tak bardziej podpowiedzieć się nie da :-) jezeli nikt nie zgadnie do wieczora - smigajcie z następną zagadką.

Pan Jotka 06.02.2010 10:08

Szetlandy? Dosyc dziwnym dialektem tam władają o ile dobrze kojarzę. I te sweterki.... ;-)

WISŁAZWE 06.02.2010 11:03

Do trzech razy sztuka - Zatoka Cardigan, Aberystwyth ??



Bóg Trybun (objawion) 07.02.2010 10:37

Wislazwe zgadł i sztafeta mknie dalej :-)

WISŁAZWE 07.02.2010 12:39

Łatwe:
http://i49.tinypic.com/qya9eg.jpg

co gdzie i parę słów o tym miejscu.

Bóg Trybun (objawion) 08.02.2010 12:08

Góra Pilatus w centralnej Szwajcarii... a jej specyficzna nazwa pochodzi wedle wiki od: "liczącej wiele wieków legendzie, według której zwłoki Poncjusza Piłata, byłego rządcy Judei, zostały wrzucone do niewielkiego jeziora na tej dzikiej i niedostępnej górze."

przekazuję pytanie

WISŁAZWE 08.02.2010 20:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bóg Trybun (objawion) (Post 852125)

przekazuję pytanie


Skorzystam jak nie ma chętnego:


http://i48.tinypic.com/mr5vdd.jpg

Co to za pan ??
Z którym państwem jest związany??

Cetnik 09.02.2010 11:14

Stefan III Wielki - hospodar mołdawski. Niech ktoś zada za mnie następne pytanie jeżeli dobrze. ;)

WISŁAZWE 09.02.2010 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cetnik (Post 852575)
Stefan III Wielki - hospodar mołdawski. Niech ktoś zada za mnie następne pytanie jeżeli dobrze. ;)

Dobrze, jest ktoś chętny do zadania zagadki to dawać żebyśmy nie stanęli w miejscu.

Danton 09.02.2010 15:47

Ile marszałek ten od zamachu majowego wziął ślubów kościelnych i dlaczego aż tyle:)

WISŁAZWE 09.02.2010 16:04

Najpierw wziął ślub protestancki z Marią Juszkiewiczową a potem katolicki z Aleksandrą Szczerbińską.

Nie był to jednak zwykły ślub. Maria Juszkiewiczowa była rozwódką, więc uroczystość w kościele katolickim była niemożliwa. Wódz jednak na tyle zakochał się w tej pięknej kobiecie, iż pragnął udowodnić jej swoje uczucie przed ołtarzem. Dla niej zmienił wyznanie z rzymskokatolickiego na ewangelicko – augsburskie, czego dokonał w Łomży 24 maja 1899 roku.

WISŁAZWE 09.02.2010 20:32

Zagadka:
http://i47.tinypic.com/a9vh40.jpg
Co to za obiekt gdzie się znajduje parę słów o tym obiekcie.

Danton 10.02.2010 16:02

jakaś podpowiedź?

WISŁAZWE 10.02.2010 17:05

Podpowiedź^ Architekt powyższego obiektu
http://i47.tinypic.com/21b0h9j.jpg


Kolejna podpowiedź:
http://i48.tinypic.com/11kclqb.jpg
Twórczość tego pana miała znaczący wpływ na wygląd tego obiektu na pierwszym zdjęciu.
A co jeszcze do obiektu to jest on jednym ze sztandarowych budowli pewnej grupy ( lub też kierunku w sztuce) aktualnie obiekt jest otwarty dla zwiedzających.

Bóg Trybun (objawion) 11.02.2010 11:40

To Dom Rietvelda w Utrechcie, idea przewodnia tego domku to próba rozbicia jednej bryły na części składowe, gra elementem, zarówno w elewacji jak i samym wnętrzu Domu etc. Z objawionego punktu widzenia straszne brzydactwo.

Wislazwe, kolejna zagadka architektoniczna, zbierasz minusy ;-)

PS. Równie dobrze w ramach podpowiedzi mógłbyś dołożyć topór :-P

Bóg Trybun (objawion) 11.02.2010 11:50

...bo liczy się detal!

http://img17.imageshack.us/img17/4106/cudne.th.jpg

łatwa zagadka architektoniczna - dla wszystkich entuzjastów estetyki i kunsztu :-)

liczę na szybką odpowiedź - co, gdzie (i czemu takie piękne;-)

pan_premier 11.02.2010 11:59

katedra w Mediolanie?

Bóg Trybun (objawion) 11.02.2010 12:04

Są jeszcze esteci na tym Bożym swiecie :-) jedziesz

pan_premier 11.02.2010 12:18

gdzie to:

http://i46.tinypic.com/zsrajk.jpg

Zdzis 11.02.2010 12:22

Guca w Serbii, znana z festiwali trębaczy.
----
Zagadka: Gdzie w taki sposób wykorzystuje się obiekty olimpijskie?


http://i45.tinypic.com/2hqgox3.jpg

pan_premier 11.02.2010 12:46

odpowiedz dobra

w sprawie twojego pytania strzelam że Sarajewo


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl