![]() |
A Ja pisałem o "Zdążyć przed Panem Bogiem" :D
A rozszerzona, szczerze to dość łatwa;d tematy lepsze niż na podstawowej. |
Tu pisze w pierwszym akapicie że ŚWIĘTOSZEK jest głównym bohaterem:
http://www.bryk.pl/teksty/liceum/jęz...a_moliera.html Tu również uwarzaja ze główna postacią był Tartuffe: http://www.polskina5.pl/swietoszek_swietoszek A teraz najlepsze.... ponoc wikipedia nie klamie.. Głównym bohaterem jest.... Orgon http://pl.wikipedia.org/wiki/Świętoszek Wiem że nic nie wiem. Ja jako głównego obsadziłem Świętoszka. K-RWA MAĆ coś sobie uświadomiłem przed momentem.. Chyba zamiast TarTuffe pisalem Taruffe... czy praca w takim wypadku idzie do kasacji?;/ |
Tu macie też, że jednak Świetoszek był główną postacią przynajmniej według tej strony:
http://www.matura.pl/news.php?news_id=4105&news_start=0 P.S. Swoją drogą jak by tak doczepiali się, że Tartuffe nie jest głównym bohaterem i uzbali to za błąd kardynalny to 95% ludzi którzy wybrali temat nr.1 miało by po maturze, co nie jest realne. Cytat:
|
Trzeba odłożyć na dalszy plan polski, jutro nasz ulubiony przedmiot po za fizyką!!!:-p
Może ktoś się orientuje czy na tablicach matematycznych, które jutro nam dadzą jest informacja ile wynosi sin 30 stopni, tg 45 stopni itd?? |
Cytat:
Ludzie, jakby za literówki mieli unieważniać prace, to połowa szłaby do piachu :D Cytat:
|
[QUOTE=martin_6;893008]No i kolejny :D
Ludzie, jakby za literówki mieli unieważniać prace, to połowa szłaby do piachu :D Jesteś pewny? Bo ja chyba nie popełniłem tej literówki raz lecz.. nagminnie.. |
Cytat:
|
ja w 3 zadaniu też napisałem: ostrożność :D
|
Cytat:
Po za tym korzystajcie jak najwięcej z tablic, po naprawę jeśli np. nie rozumiecie Kombinatoryki, a rozumiecie przeczytany tekst i umiecie osadzić to w zadaniu, to w tablicach jest to wytłumaczone. Cytat:
Edit: HAHA! Już nie ma że głównym bohaterem jest Orgon: http://pl.wikipedia.org/wiki/Świętoszek Przyznawać się to ktoś z was:D:D?? |
kubawislak: musi to być zawarte w tych tablicach
|
Cytat:
BŁĄD KARDYNALNY - taki błąd, który niezbicie świadczy, że uczeń nie ma pojęcia o czym pisze. Powiedzmy, gdyby ktoś pisał o Potopie i traktował Kmicica i Babinicza jako dwie osoby :). Literówkę w nazwisku mogą co najwyżej potraktować jako błąd ortograficzny czy jakiś inny i odejmą Ci punkty za pisownię. Ale na pewno nie unieważnią pracy :) BTW: Co tam na rozszerzeniu było? |
Cytat:
A drugi to porównać jakieś konwencje literackie.. z Lalki i czegoś tam jeszcze:) |
Mam pytanie co do zadania numer 2 .Dawaliscie po jednej odpoiwedzi do kazdego czy po dwie?:)
|
SzopAsR: dokładnie !! ja dałem po jednej do każdego i nie wiem czy będe miał 2/2pkt czy obetną mi za to
|
Cytat:
Z fizyką to już gorzej nigdy sie jej nie uczyłem a na lekcjach graliśmy w piłkarzyki na kartce:-p |
Jak tak patrzę na to odpowiedzi, to myślę że nie będzie tragedii i to jakoś będzie :D Zresztą ten Polski to żeby tylko jakoś wyglądał, liczą się inne przedmioty :)
|
PAny o czym wy rozmyslacie?Orgon glowną postacia? to jak chcieliscie napisac stosunek Orgona -do siebie samego?:|
|
Panowie podstawowy przedmiot jest po to żeby go zdać i mieć spokój na zawsze.
Martwcie się o wasze rozszerzenie choć jak komuś zależy na pracy z pasją a nie na zarabianiu pieniędzy to można podejść do rozszerzonej za rok i ja taką możliwość ze względu na kilka spraw rozważam. No ale meritum to że podstawowa to na 31 i 100 % to to samo. I tak się na żadne dobre studia z podstawą nie dostanie. Co do Orgona to ma być stosunek do TYTUŁOWEJ POSTACI a nie do głównej więc wszystko by się zgadzało:) |
kuzwa to tylko chyba ja mialem problem z ta matura ,same studenty na forum chyba,bede sie cieszyl jak mi sie uzbiera te 30%.
Az sie podlamalem po dzisiejszym dniu ,jak jutro przydupia to kuzwa leze i kwicze |
Cytat:
A z matmy licze na ściąganie od mądrzejszych dusz..;) |
Cytat:
duzo farta Panowie na jutro i reszte matury |
Witam totalnie mi nie poszła matura z polskiego.Wie ktoś czy jak nie pójdę na resztę egzaminów,to będę mógł zdawać za rok?
|
Cytat:
Cytat:
|
A jeśli nie wiedziałem, że "Zdążyć przed Panem Bogiem" opowiada o getcie, a nie obozie koncentracyjnym i o miejscu akcji mówiłem właśnie "obóz"? Czy to nie będzie błąd kardynalny?
|
Ja zaś nie używałem tego typu zwrotów gdzie to jest i analizowałem tylko fragment, bo tak pisało w treści zadania :D
Zresztą matura podstawowa nie jest po to żeby na niej pisać Bóg wie jakie wypracowania - wszystko klucz trzyma. |
Ja miałem takie jak to, że Krall opisuje obozową rzeczywistość, bla, bla, bla...
|
Cytat:
|
Maturę można zdawać przez 5 lat od zakończenia szkoły za frajer. Później nie wiem.
Też rozważam taki wariant ale tylko w przypadku rozszerzeń. |
Właśnie najgorzej, że nie jestem pewien. Wydaje mi się, że użyłem tego zwrotu tylko w kontekście wagonów i wywożenia ludzi.. No nic, trzeba być dobrej myśli
|
A ja mam pytanie o kalkulatory :D powstał juz pewien mętlik wśród znajomych. Podstawowy to taki na którym są funkcje: dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, pierwiastka, procentów, klawisz +/-, oraz klawisze: M-, M+, MRC, CE? Kupując poprosiłem o kalkulator prosty i nie wiem czy cos nie za dużo tych guzików?
Co do polskiego; czytanie ze zrozumieniem trochę beznadziejne, czekam na klucz CKE, a temat o Świętoszku... też sie zobaczy co pokaże CKE w kluczu, swoja drogą kiedy maja to opublikować? |
pozdi91-> tak kalkulator dokładnie taki, prostszego nie uświadczysz;) Nie ma się co przejmować kluczami z Interii, Onetu itp., z tego widzę każdy serwis niektóre pytania zgoła inaczej traktuje.
|
To dobrze, że choć kalkulator na jutro pewny, bo z wiedza juz nie jest tak kolorowo ;)
A wiadomo coś kiedy będą publikowane klucze CKE? |
Kibice, Wiślacy, zdawał z Was ktoś polski rozszerzony? Jak wam poszło?
|
Ja pisałem. Uważam że całkiem nienajgorzej - jako że Polski mi do niczego niepotrzebny mam nadzieje z rozszerzonego na 60% :)
|
Cytat:
|
Jakie oczekiwania przed jutrem? Na ile liczycie? Z jakich działów chcecie otwarte zadania?
|
Najlepiej to same zamknięte;]
Wiadomo że im mniej geometrii tym lepiej bo czasem można zakończyć na rysunku;\ |
Otwarte: wielomiany, funkcja kwadratowa, może trochę geometrii w układzie współrzędnym.
Liczę na jakieś 70% max. Broń Boże, żeby zadań optymalizacyjnych i z funkcji wymiernej ( te czasy,drogi i prędkości) nie było. |
Matma w miare spoko, fajnie byloby miec tak powyzej 85% oczywiscie z podstawy, bo rozszerzenie ze tak ujme *******e:) Najgorzej u mnie z prawdopodobienstwem zwlaszcza losowania ze zwracaniem itp..
|
Cytat:
Ja na podstawie liczę na powtórkę z próbnej czyli 94%, wiem że pewnie nie którzy się będą podśmiewali, ale dla mnie wynik poniżej 80% będzie po prostu porażką, za dużo pracy włożyłem w nią... Co do rozszerzonej matmy to się zgodzę:D:D |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl