Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

zawszewiernyts 04.05.2010 15:31

A Ja pisałem o "Zdążyć przed Panem Bogiem" :D
A rozszerzona, szczerze to dość łatwa;d tematy lepsze niż na podstawowej.

grzesiek632 04.05.2010 15:35

Tu pisze w pierwszym akapicie że ŚWIĘTOSZEK jest głównym bohaterem:
http://www.bryk.pl/teksty/liceum/jęz...a_moliera.html

Tu również uwarzaja ze główna postacią był Tartuffe:
http://www.polskina5.pl/swietoszek_swietoszek

A teraz najlepsze.... ponoc wikipedia nie klamie.. Głównym bohaterem jest.... Orgon
http://pl.wikipedia.org/wiki/Świętoszek

Wiem że nic nie wiem. Ja jako głównego obsadziłem Świętoszka.

K-RWA MAĆ coś sobie uświadomiłem przed momentem.. Chyba zamiast TarTuffe pisalem Taruffe... czy praca w takim wypadku idzie do kasacji?;/

igortsw 04.05.2010 15:35

Tu macie też, że jednak Świetoszek był główną postacią przynajmniej według tej strony:
http://www.matura.pl/news.php?news_id=4105&news_start=0

P.S. Swoją drogą jak by tak doczepiali się, że Tartuffe nie jest głównym bohaterem i uzbali to za błąd kardynalny to 95% ludzi którzy wybrali temat nr.1 miało by po maturze, co nie jest realne.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek632 (Post 893002)

A teraz najlepsze.... ponoc wikipedia nie klamie.. Głównym bohaterem jest.... Orgon
http://pl.wikipedia.org/wiki/Świętoszek

Wikipedię może każdy edytować...

kubawislak 04.05.2010 15:42

Trzeba odłożyć na dalszy plan polski, jutro nasz ulubiony przedmiot po za fizyką!!!:-p
Może ktoś się orientuje czy na tablicach matematycznych, które jutro nam dadzą jest informacja ile wynosi sin 30 stopni, tg 45 stopni itd??

martin_6 04.05.2010 15:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek632 (Post 893002)
K-RWA MAĆ coś sobie uświadomiłem przed momentem.. Chyba zamiast TarTuffe pisalem Taruffe... czy praca w takim wypadku idzie do kasacji?;/

No i kolejny :D

Ludzie, jakby za literówki mieli unieważniać prace, to połowa szłaby do piachu :D

Cytat:

Trzeba odłożyć na dalszy plan polski, jutro nasz ulubiony przedmiot po za fizyką!!!:-p
Nasz, czyli kogo? Ja matmę i fizę lubię, na pewno bardziej niż polski :)

grzesiek632 04.05.2010 15:45

[QUOTE=martin_6;893008]No i kolejny :D

Ludzie, jakby za literówki mieli unieważniać prace, to połowa szłaby do piachu :D

Jesteś pewny? Bo ja chyba nie popełniłem tej literówki raz lecz.. nagminnie..

Olivia 04.05.2010 15:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zawszewiernyts (Post 892998)
A rozszerzona, szczerze to dość łatwa;d tematy lepsze niż na podstawowej.

A jakie były tematy na rozszerzonej?

Marcin_fan 04.05.2010 15:45

ja w 3 zadaniu też napisałem: ostrożność :D

igortsw 04.05.2010 15:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kubawislak (Post 893007)
Trzeba odłożyć na dalszy plan polski, jutro nasz ulubiony przedmiot po za fizyką!!!:-p
Może ktoś się orientuje czy na tablicach matematycznych, które jutro nam dadzą jest informacja ile wynosi sin 30 stopni, tg 45 stopni itd??

Nie wiem czy wszystkie tablice są takie same, ale w naszych z CKE, takich czerwonych jest nawet sin90 i 180 jesli sie nie mylę, także na pewno we wszytkich tablicach będzie.

Po za tym korzystajcie jak najwięcej z tablic, po naprawę jeśli np. nie rozumiecie Kombinatoryki, a rozumiecie przeczytany tekst i umiecie osadzić to w zadaniu, to w tablicach jest to wytłumaczone.

Cytat:

Nasz, czyli kogo? Ja matmę i fizę lubię, na pewno bardziej niż polski :)
Podbijam :)


Edit:

HAHA! Już nie ma że głównym bohaterem jest Orgon: http://pl.wikipedia.org/wiki/Świętoszek Przyznawać się to ktoś z was:D:D??

Marcin_fan 04.05.2010 15:48

kubawislak: musi to być zawarte w tych tablicach

martin_6 04.05.2010 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek632 (Post 893009)

Jesteś pewny? Bo ja chyba nie popełniłem tej literówki raz lecz.. nagminnie..

Wartałoby ustalić jedną sprawę.
BŁĄD KARDYNALNY - taki błąd, który niezbicie świadczy, że uczeń nie ma pojęcia o czym pisze. Powiedzmy, gdyby ktoś pisał o Potopie i traktował Kmicica i Babinicza jako dwie osoby :). Literówkę w nazwisku mogą co najwyżej potraktować jako błąd ortograficzny czy jakiś inny i odejmą Ci punkty za pisownię. Ale na pewno nie unieważnią pracy :)

BTW: Co tam na rozszerzeniu było?

zawszewiernyts 04.05.2010 15:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Olivia (Post 893010)
A jakie były tematy na rozszerzonej?

Na rozszerzonej było trzeba porównać losy zycia ludzkiego na podstawie tekstu Olgi Tokarczuk i Mikołaja Reja ze szczególnym uwzględnieniem na przyrode i czas, jakoś tak to szło.
A drugi to porównać jakieś konwencje literackie.. z Lalki i czegoś tam jeszcze:)

SzopAsR 04.05.2010 15:50

Mam pytanie co do zadania numer 2 .Dawaliscie po jednej odpoiwedzi do kazdego czy po dwie?:)

Marcin_fan 04.05.2010 15:58

SzopAsR: dokładnie !! ja dałem po jednej do każdego i nie wiem czy będe miał 2/2pkt czy obetną mi za to

kubawislak 04.05.2010 16:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 893008)
Nasz, czyli kogo? Ja matmę i fizę lubię, na pewno bardziej niż polski :)

Ja do macjy nic nie mam licze że jak bd podobna do próbnej to chce min 60%
Z fizyką to już gorzej nigdy sie jej nie uczyłem a na lekcjach graliśmy w piłkarzyki na kartce:-p

zawszewiernyts 04.05.2010 16:01

Jak tak patrzę na to odpowiedzi, to myślę że nie będzie tragedii i to jakoś będzie :D Zresztą ten Polski to żeby tylko jakoś wyglądał, liczą się inne przedmioty :)

SpongeBob 04.05.2010 16:01

PAny o czym wy rozmyslacie?Orgon glowną postacia? to jak chcieliscie napisac stosunek Orgona -do siebie samego?:|

UniaTarnówZKS1928 04.05.2010 16:01

Panowie podstawowy przedmiot jest po to żeby go zdać i mieć spokój na zawsze.

Martwcie się o wasze rozszerzenie choć jak komuś zależy na pracy z pasją a nie na zarabianiu pieniędzy to można podejść do rozszerzonej za rok i ja taką możliwość ze względu na kilka spraw rozważam.

No ale meritum to że podstawowa to na 31 i 100 % to to samo. I tak się na żadne dobre studia z podstawą nie dostanie.


Co do Orgona to ma być stosunek do TYTUŁOWEJ POSTACI a nie do głównej więc wszystko by się zgadzało:)

DominoForza 04.05.2010 16:17

kuzwa to tylko chyba ja mialem problem z ta matura ,same studenty na forum chyba,bede sie cieszyl jak mi sie uzbiera te 30%.
Az sie podlamalem po dzisiejszym dniu ,jak jutro przydupia to kuzwa leze i kwicze

grzesiek632 04.05.2010 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DominoForza (Post 893039)
kuzwa to tylko chyba ja mialem problem z ta matura ,same studenty na forum chyba,bede sie cieszyl jak mi sie uzbiera te 30%

Nie tylko Ty. Cholerka mi też nie poszło. I do tego nie jestem w 100% przekonany czy mi zechcą wypracowanie sprawdzać:-P
A z matmy licze na ściąganie od mądrzejszych dusz..;)

DominoForza 04.05.2010 16:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grzesiek632 (Post 893042)
Nie tylko Ty. Cholerka mi też nie poszło. I do tego nie jestem w 100% przekonany czy mi zechcą wypracowanie sprawdzać:-P
A z matmy licze na ściąganie od mądrzejszych dusz..;)

szlak moze trafic czlowieka modlilem sie o "Chlopow" cos takiego a dostalem dwie lektury jedyne ktorych nie znalem "Świetoszek" i "Zdążyć przed Panem Bogiem" ,wybralem drugi bo wiecej tekstu i wiecej mozna bylo sciemniac ale czy ktos to zlapie aach kurcze ..ciemnosc ciemnosc widze..
duzo farta Panowie na jutro i reszte matury

okooo 04.05.2010 16:29

Witam totalnie mi nie poszła matura z polskiego.Wie ktoś czy jak nie pójdę na resztę egzaminów,to będę mógł zdawać za rok?

grzesiek632 04.05.2010 16:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Svartis (Post 892997)

Czy mógł by mi ktoś to zapisać i wstawić na jakiś serwer? Bo za cholerę nie mogę tego otworzyć z moim netem.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez okooo (Post 893050)
Witam totalnie mi nie poszła matura z polskiego.Wie ktoś czy jak nie pójdę na resztę egzaminów,to będę mógł zdawać za rok?

Pewnie że tak. CO roku można pisać maturę tylko trzeba złożyć odpowiednie wnioski chyba.

Stanlej13 04.05.2010 16:35

A jeśli nie wiedziałem, że "Zdążyć przed Panem Bogiem" opowiada o getcie, a nie obozie koncentracyjnym i o miejscu akcji mówiłem właśnie "obóz"? Czy to nie będzie błąd kardynalny?

zawszewiernyts 04.05.2010 16:41

Ja zaś nie używałem tego typu zwrotów gdzie to jest i analizowałem tylko fragment, bo tak pisało w treści zadania :D
Zresztą matura podstawowa nie jest po to żeby na niej pisać Bóg wie jakie wypracowania - wszystko klucz trzyma.

Stanlej13 04.05.2010 16:45

Ja miałem takie jak to, że Krall opisuje obozową rzeczywistość, bla, bla, bla...

martin_6 04.05.2010 16:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stanlej13 (Post 893054)
A jeśli nie wiedziałem, że "Zdążyć przed Panem Bogiem" opowiada o getcie, a nie obozie koncentracyjnym i o miejscu akcji mówiłem właśnie "obóz"? Czy to nie będzie błąd kardynalny?

Tutaj przyznam szczerze, mogą się przyczepić. Zależy z jaką intensywnością używałeś tego określenia i czy konkretyzowałeś, że chodzi o obóz koncentracyjny (jeśli tak, to naprawdę nieciekawie). Ratuje Cię trochę fakt, że jakby się uprzeć, to getto jest pewnym rodzajem obozu, ale to wszystko zależy od dobrej woli sprawdzającego.

UniaTarnówZKS1928 04.05.2010 16:46

Maturę można zdawać przez 5 lat od zakończenia szkoły za frajer. Później nie wiem.

Też rozważam taki wariant ale tylko w przypadku rozszerzeń.

Stanlej13 04.05.2010 16:53

Właśnie najgorzej, że nie jestem pewien. Wydaje mi się, że użyłem tego zwrotu tylko w kontekście wagonów i wywożenia ludzi.. No nic, trzeba być dobrej myśli

pozdi91 04.05.2010 17:01

A ja mam pytanie o kalkulatory :D powstał juz pewien mętlik wśród znajomych. Podstawowy to taki na którym są funkcje: dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, pierwiastka, procentów, klawisz +/-, oraz klawisze: M-, M+, MRC, CE? Kupując poprosiłem o kalkulator prosty i nie wiem czy cos nie za dużo tych guzików?

Co do polskiego; czytanie ze zrozumieniem trochę beznadziejne, czekam na klucz CKE, a temat o Świętoszku... też sie zobaczy co pokaże CKE w kluczu, swoja drogą kiedy maja to opublikować?

sndr 04.05.2010 17:03

pozdi91-> tak kalkulator dokładnie taki, prostszego nie uświadczysz;) Nie ma się co przejmować kluczami z Interii, Onetu itp., z tego widzę każdy serwis niektóre pytania zgoła inaczej traktuje.

pozdi91 04.05.2010 17:09

To dobrze, że choć kalkulator na jutro pewny, bo z wiedza juz nie jest tak kolorowo ;)

A wiadomo coś kiedy będą publikowane klucze CKE?

Stavanger 04.05.2010 17:11

Kibice, Wiślacy, zdawał z Was ktoś polski rozszerzony? Jak wam poszło?

zawszewiernyts 04.05.2010 17:30

Ja pisałem. Uważam że całkiem nienajgorzej - jako że Polski mi do niczego niepotrzebny mam nadzieje z rozszerzonego na 60% :)

Jaroo1 04.05.2010 17:55

Cytat:

pozdi91-> tak kalkulator dokładnie taki, prostszego nie uświadczysz;) Nie ma się co przejmować kluczami z Interii, Onetu itp., z tego widzę każdy serwis niektóre pytania zgoła inaczej traktuje.
to fajnie ze przy ze tak powiem spornych pytaniach- tych trudniejszych serwisy podaja rozne odpowiedzi. Rozumiem ze te odpowiedzi pisze jakis polonista czy co najmniej osoba ktora skonczyla studia zapewne w kierunku humanistycznym. Skoro wiec takie osoby udzielaja roznych odpowiedzi to znaczy ze ktoras z nich nie trafi w klucz odpowiedzi wiec czemu w ten klucz ma trafic przecietny osobnik skoro dziennikarz czy polonista nie moga sie w niego wpasowac. Mysle ze niektore pytania sa naprawde tak zawile ze ciezko sie domyslec jaka odpowiedz chca od nas uzyskac. Oczywiscie kilka pkt straty to nie tragedia ale chodzi mi o to ze klucze sa zbyt zawile nawet dla osob ktore ksztalcily sie w kierunku humanistycznym a co dopiero ma powiedziec biedny maturzysta :P

KOALIK 04.05.2010 18:11

Jakie oczekiwania przed jutrem? Na ile liczycie? Z jakich działów chcecie otwarte zadania?

UniaTarnówZKS1928 04.05.2010 18:14

Najlepiej to same zamknięte;]

Wiadomo że im mniej geometrii tym lepiej bo czasem można zakończyć na rysunku;\

Stavanger 04.05.2010 18:15

Otwarte: wielomiany, funkcja kwadratowa, może trochę geometrii w układzie współrzędnym.
Liczę na jakieś 70% max. Broń Boże, żeby zadań optymalizacyjnych i z funkcji wymiernej ( te czasy,drogi i prędkości) nie było.

vabanq 04.05.2010 18:18

Matma w miare spoko, fajnie byloby miec tak powyzej 85% oczywiscie z podstawy, bo rozszerzenie ze tak ujme *******e:) Najgorzej u mnie z prawdopodobienstwem zwlaszcza losowania ze zwracaniem itp..

igortsw 04.05.2010 18:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez vabanq (Post 893106)
Matma w miare spoko, fajnie byloby miec tak powyzej 85% oczywiscie z podstawy, bo rozszerzenie ze tak ujme *******e:) Najgorzej u mnie z prawdopodobienstwem zwlaszcza losowania bez zwracania itp..

No bo w ogóle tzw. "Kombinatoryka stosowana" jest prosto mówiąc trudna. Trzeba albo ją dobrze zrozumieć i w dodatku nie zapomnieć bo i to się zdarza, albo wkuć na pamięc przykładowe zadania i potem je odtwarzać.

Ja na podstawie liczę na powtórkę z próbnej czyli 94%, wiem że pewnie nie którzy się będą podśmiewali, ale dla mnie wynik poniżej 80% będzie po prostu porażką, za dużo pracy włożyłem w nią...

Co do rozszerzonej matmy to się zgodzę:D:D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl