Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

Gwiaździsty 22.08.2009 13:55

Niektórzy na tym forum (nie trzeba wskazywać) byli by szczęśliwi, a nawet zaszczyceni gdyby koszulkę reprezentacji Polski założył ....szympans. Wystarczyłoby gdyby tylko strzelał bramki.

Jaroo1 22.08.2009 15:12

Kolego bez przesady. Nikt tu nie mowi o "wkladaniu" do reprezentacji byle kogo. Obraniak był zwiazany z Polska poprzez korzenie i to jest chyba jasne i klarowne ze przysluguje mu gra dla Polski. Chłopak zamiast gr w reprezentacji Francji (mysle ze keidy tam by sie udało mu wskoczyc) wybrał gre w kraju gdzie piłka jest na bardzo bardzo niskim poziomie, nie wiemy z jakich wzgledow tak postapil ale napewno nie z takich co super Polak Roger ktory poprzez gre dla Polski chciał sie wylansowac
I 100% poparcia dla takich Polakow jak Obraniak niz takich naturalizowanych ludzi ktorzy w Polsce sa tylko przelotem i jak tylko ich kupi klub z zachodu to tylko z Polska bedzie ich laczylo tyle ze kilka razy w roku zagraja w kadrze.
A czy zawodnik taki bedzie strzelał gole dla Nas to drugorzedna sprawa, ja bym wolał zeby taki Roger nie strzelil tego gola Austrii i wcale w kadrze nie wystepował bo z niego taki Polak jest i bedzie jak z koziej dupy trabka

BiałaGwiazda 27.08.2009 00:21

Cytat:

Kadra na mecze z Irlandią Północną i Słowenią
Leo Beenhakker spośród ogłoszonej wcześniej szerokiej kadry powołał 24 piłkarzy na mecze kwalifikacyjne do mistrzostw świata 2010 z Irlandią Północną (5 września, godz. 20:30) i Słowenią (9 września, godz. 20:45).

Kadra Polski na mecze z Irlandią Północną i Słowenią:

Bramkarze: Artur Boruc (Celtic FC, Szkocja), Łukasz Załuska (Celtic FC, Szkocja), Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa).

Obrońcy: Seweryn Gancarczyk (Lech Poznań), Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht, Belgia), Michał Żewłakow (Olympiakós SFP (Pireus), Grecja), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Dariusz Dudka (AJ Auxerre, Francja), Bartosz Bosacki (Lech Poznań), Marcin Komorowski (Legia Warszawa), Paweł Golański (Steaua Bukareszt, Rumunia).

Pomocnicy: Jacek Krzynówek (Hannoverscher SV von 1896, Niemcy), Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck, Ukraina), Łukasz Trałka (Polonia Warszawa), Rafał Murawski (Rubin Kazań, Rosja), Roger (Legia Warszawa), Ludovic Joseph Obraniak (Lille OSC, Francja), Jakub Błaszczykowski (BV Borussia 1909 (Dortmund), Niemcy), Wojciech Łobodziński (Wisła Kraków), Jakub Wilk (Lech Poznań).

Napastnicy: Robert Lewandowski (Lech Poznań), Marek Saganowski (Southampton FC, Anglia), Paweł Brożek (Wisła Kraków), Euzebiusz Smolarek
No to mamy kolejne ekstra powołania.Zastanawiam się czy Beenhakker wogóle ogląda polskich piłkarzy...Jak można powoływać zawodników typu Komorowski,Trałka czy Wilk??Przecież oni nawet nie wyrastają ponad przeciętność ligi.Szkoda słów.Do tego dochodzi emeryt Krzynówek,który ostatni dobry mecz rozegrał 2 lata temu i lansowany przez Beenhakkera a kompletnie bez formy Roger oraz nasz Wojtek Łobodziński,który czasami miewa "przebłyski".Zastanawiam się też w której szanującej się reprezentacji może grać zawodnik bez klubu(Smolarek) albo z 3 ligi(Saganowski).
Ciekaw jestem kiedy selekcjoner dostrzeże Peszke,Małeckiego czy Grosickiego.Ci zawodnicy wyraźnie wybijają się ponad resztę,a każdy widział,że gdy dwa lata temu powołał do kadry wyróżniających się ligowców(Golański,Bronowicki,Matusiak) to wprowadzili oni nową jakość i świeżość do repry.Niestety,teraz się na to nie zanosi:/

Jaroo1 27.08.2009 09:59

Zamiast Łobo Mały, zamiast Komorowskiego Piotrek Brozek, zamiast Krzynowka Peszko zamiast Trałki nie wiem kto :P i zamiast Sagana albo Smolarka bo naprawde tak jak mowisz to jest zenujace ze dostaja powolania za nazwiska dac szanse Grosickiemu i byłoby to z zajebistym pozytkiem dla naszej piłki. Pozbylibysmy sie tych reprezentantow ktorym sie miejsce w kadrze nie nalezy, ktorzy sa za starzy juz, ktorzy sa za słabi a weslziby młodzi perspektywiczni, rzadnis ukcesu, utalentowani pilkarze i to by była k... kadra a nie jakies zbiorowisko wynalazow Leło :( ale nie, ten dziad wie lepiej kogo powolac i oczywiscie Komorowski jest lepszy od Brozka a Krzynowek młodszy od Peszki i na Euro bedzie grał Krzynowek!

MaG* 27.08.2009 11:54

to jest k..wa kpina.Łobodziński w kadrze ?
Krzynówek?
Gdzie np Brożek Piotrek , Peszko? Czy chociażby już ten Małecki
Ten cały Leo niech lepiej idzie do tego Feyenoordu

WiślakMyślenice 27.08.2009 12:05

I styl 5-4-1 na wszystkich przeciwników. Obrońcy Leosia pewnie zaraz przypomną mi Portugalię, ale to ustawienie jest na mocniejszych rywali od siebie, ale nie na Boga ze Słowacją, Słowenią czy jakimś tam innym Burkina Faso. I jedynym wyjściem żeby się pozbyć Leosia, jest (o ironio!) brak awansu do Mundialu. Wolę poczekać 3 lata do naszego EURO z normalnym trenerem, który umie dobrać skład do graczy i przeciwnika, niż oglądać mecz otwarcia, o wszystko, o honor.

szprotson 27.08.2009 14:29

kto to ku**a mać jest KOMOROWSKI?
Mam nadzieje, że tu jest miejsca dla naszego generała i dowódcy?

Lecha nie trawię, ale ...Wilk - Peszko. Sławomir z Jedlicza jest dla mnie troszku lepszy.
No ale gdzie ja, a gdzie mądry Leo.

7 kotów 27.08.2009 14:50

Komorowski to ten ktorego Piechniak malym palcem przepchnal i przewrocil ?
Niezly as :lol:

Zaluska, Przyrowski, Komorowski, Bosacki, Krzynowek, Tralka, Roger, Lobodzinski, Wilk, Saganowski, Smolarek

OUT

kicu 27.08.2009 14:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 785266)
Komorowski to ten ktorego Piechniak malym palcem przepchnal i przewrocil ?
Niezly as :lol:

Zaluska, Przyrowski, Komorowski, Bosacki, Krzynowek, Tralka, Roger, Lobodzinski, Wilk, Saganowski, Smolarek

OUT

Kto w takim razie ma być Twoim zdaniem rezerwowym bramkarzem? Kontuzjowany Fabiański? Co do reszty się zgodzę. Kolejne powołanie dla Krzynówka "za zasługi"... :(

felipe 27.08.2009 15:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 785266)
Komorowski to ten ktorego Piechniak malym palcem przepchnal i przewrocil ?
Niezly as :lol:

Zaluska, Przyrowski, Komorowski, Bosacki, Krzynowek, Tralka, Roger, Lobodzinski, Wilk, Saganowski, Smolarek

OUT

Najgorsze, że z tej listy pomyłek (może poza bramkarzami, no żywcem nie ma kogo powołać ;) 3 zawodników na 90% rozpocznie mecz ze Słowacją w wyjściowej jedenastce...

A brak Peszki to skandal, chyba najlepszy obecnie ligowiec.
Piotrek Brożek za Komorowskiego.
Kosowski na lewą pomoc (jak on nie jest na international level to ja już k***a nie rozumiem jak sie definiuje to określenie :lol: )
Grosicki - choćby, zeby go dowartościować - dla dobra kadry trzeba liczyć na jego rozwój, talent ma niesamowity i wciąż jest młodym graczem.

szprotson 27.08.2009 15:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kicu (Post 785268)
Kto w takim razie ma być Twoim zdaniem rezerwowym bramkarzem? Kontuzjowany Fabiański? Co do reszty się zgodzę. Kolejne powołanie dla Krzynówka "za zasługi"... :(

Rezerwowym powinien być bramkarz...nierezerwowy.

Tak samo jak z powołaniami dla Wojtka Szczęsnego? Na ch** ?
Ma 21 lat, niech broni w U-19,20,21,23 najpierw.

A na 3 bramkarza? A niechże kogoś z ligi polskiej wezmą :)
W czym Załuska lepszy od Kuszczaka np?

W powołaniach nie zauważyłem Pralki..yy...Trałki.
Z całym szacunkiem dla zawodnika, ale takiemu Iwańskiemu, to on może buty czyścić.

MichauSzczu 27.08.2009 16:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kicu (Post 785268)
Kto w takim razie ma być Twoim zdaniem rezerwowym bramkarzem? Kontuzjowany Fabiański? Co do reszty się zgodzę. Kolejne powołanie dla Krzynówka "za zasługi"... :(

Rezerwowy Kuszczak ;D


Kuszczak Cierzniak/Bąk/Gikiewicz Brożek Głowacki Janota Iwański Peszko Grosicki Małecki może Franek... Jest wiele możliwosci i wiekszośc z nich wydaje sie lepsza od absurdalnych powołań Leośa:> Powołuje gości którzy nawet w polskiej lidze nie błyszczą :>

MichauSzczu 27.08.2009 16:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichauSzczu (Post 785319)
Rezerwowy Kuszczak ;D


Kuszczak Cierzniak/Bąk/Gikiewicz Brożek Głowacki Janota Iwański Peszko Grosicki Małecki może Franek... Jest wiele możliwosci i wiekszośc z nich wydaje sie lepsza od absurdalnych powołań Leośa:> Powołuje gości którzy nawet w polskiej lidze nie błyszczą :>

Zaraz sie odezwą głosy po co Janota, to dla nieuswuiadomionych dodam ze w bodajże 4 kolejkach ligi holenderskiej strzelił juz 3 bramki :>

Edit: Sory za podwojnego posta zamiast edytuj kliknelem Cytuj ;/ ...

Weez3r 27.08.2009 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichauSzczu (Post 785323)
Zaraz sie odezwą głosy po co Janota, to dla nieuswuiadomionych dodam ze w bodajże 4 kolejkach ligi holenderskiej strzelił juz 3 bramki :>

Edit: Sory za podwojnego posta zamiast edytuj kliknelem Cytuj ;/ ...

2 ligi holenderskiej gwoli ścisłości. Dla Janoty, podobnie jak dla Szczęsnego, jest jeszcze za wcześnie.

kicu 27.08.2009 16:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 785302)
Rezerwowym powinien być bramkarz...nierezerwowy.

Tak samo jak z powołaniami dla Wojtka Szczęsnego? Na ch** ?
Ma 21 lat, niech broni w U-19,20,21,23 najpierw.

A na 3 bramkarza? A niechże kogoś z ligi polskiej wezmą :)
W czym Załuska lepszy od Kuszczaka np?

W niczym. Ale skoro piszesz, że rezerwowym powinien być podstawowy bramkarz swojego klubu to bliżej Załusce (drugi bramkarz Celticu) do występu niż Kuszczakowi (trzeci bramkarz MU). Kiedyś wszyscy jarali się naszymi bramkarzami, teraz okazuje się, że nie jesteśmy taką potęgą jak się wielu wydawało. Kontuzja Boruca może sprawić, że w bramce stanie zawodnik na co dzień rezerwowy (Fabiański, Załuska, ew. Kuszczak). I mimo, że umiejętności będzie miał spore to mogą być problemy z ograniem.

Jaroo1 27.08.2009 17:50

A ja bym zrezygnował z Fabianow, Kuszczakow, Załuskow i postawił na... Kasprzika. Na rezerwe mysle ze akurat jest, niech Ci rezerwowi z ManU z Arsenalow i Celticow pojda sobie do slabszych klubow ale niech bronia regularnie! Nie wierze ze na ławce w ManU sie mozna bardziej rozwinac niz grajac w 1 jedenastce np Fulham czy ktoregokolwiek nawet najslabszego klubu z lig Hiszpanskiej, Angielskiej, Włoskiej!
Jak beda rozdawane powolania za nazwisko, za zasługi za to ze tkos ma talent to bedzie tak jak teraz, emeryt Krzynowek, rezerwowi bramkarze, pupilek Łobo, wieli talent Trałka hehehe to jest jakas paranoja. Niech tych starych pilkarzy bez ambicji, nieudacznikow - sory no ale trzeba nazywac sprawy po imieniu, porwali sie z motyka na słonce i wyladowali, jeden bez klubu drugi w 3 lidze angielskiej- czy dla takich ludzi powinno byc miejsce w kadrze, tozto nieudacznicy za słabi na gre w lepszych klubach ;/ trzeba raczej ludzi mlodych, ambitnch jak teraz Peszko, Lewandowski, Mały, Grosik napewno tacy pilkarze jelsi by sie ograli po kilku meczach w kadrze by lepiej wypadli niz te Smolarki , Sagany, Krzynowki i inne. Problem w tym ze chyb Leo sam pogubil sie w swojej filozofii fuybolu ;/

PS Słyszałem ze Majewski zobył pierwszego swojego gola w nowym klubie- jak w Polonii przygasł -vide Roger w Legii to teraz za granica mysle ze to inni pilkarze beda, znowu rzadni sukcesu i zadowoleni z gry

Cytat:

Kuszczak, Fabiański czy Dudek w Fulham? Niewyobrażalne. Za dużo kasy by stracili. Decyzjami o wyborze klubu za granicą przez polskich piłkarzy niestety rzadko kierują ambicje sportowe a zdecydowanie częściej kasa. Dlatego raczej musimy się pogodzić z rezerwowymi Polakami za granicą.
No wlasnie wiec niech dla takich palantow ktorzy wybieraja kase zamiast rozwoju sportowego nie bedzie miejsca w kadrze

kicu 27.08.2009 18:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 785376)
A ja bym zrezygnował z Fabianow, Kuszczakow, Załuskow i postawił na... Kasprzika. Na rezerwe mysle ze akurat jest, niech Ci rezerwowi z ManU z Arsenalow i Celticow pojda sobie do slabszych klubow ale niech bronia regularnie! Nie wierze ze na ławce w ManU sie mozna bardziej rozwinac niz grajac w 1 jedenastce np Fulham czy ktoregokolwiek nawet najslabszego klubu z lig Hiszpanskiej, Angielskiej, Włoskiej!

Kuszczak, Fabiański czy Dudek w Fulham? Niewyobrażalne. Za dużo kasy by stracili. Decyzjami o wyborze klubu za granicą przez polskich piłkarzy niestety rzadko kierują ambicje sportowe a zdecydowanie częściej kasa. Dlatego raczej musimy się pogodzić z rezerwowymi Polakami za granicą. Teraz w fazie grupowej LM jest ich 9, z czego 3 może liczyć na grę w pierwszym składzie. Ja bym wolał nie widzieć żadnego Polaka w zagranicznym klubie w fazie grupowej LM ale za to 15 w podstawowych składach drużyn grających w LE.

RAFi89 27.08.2009 23:47

Co do powołań to tak. O z pozycją na której mieliśmy mieć problem bogactwa (pozycja bramkarza) nie jest tak różowo. Bo oprócz Boruca reszta głównie grzeje łąwe. Co do obrony to co się stało że nagle Gancarczyk został powołany. Wystarczył transfer do polskiej ligi? ja to się stało że trener przekonał się nagle do jego umiejętności. Co do pomocy nie wiem co tam Trałka robi, Wilk i Łobodziński to wg. mnie też pomyłki chłopy ambicje może i mają ale umiejętności brak. Już Peszko jest od nich lepszy nie wspomne już o Kosowskim. Powołanie Smolarka też dziwne, zawodnik w formie potrafi sporo dać zespołowi ale on przez ostatnie pół roku w Boltonie bodajże kilkanaście minut rozegrał, teraz jest bez klubu więc do sezonu raczej nie jest przygotowany.
Ale trenera bronią wyniki jeśli wszystko wygra nikt mu powołań nie wytknie jeśli reprezentacja zawiedzie to suchej nitki nikt na nim nie pozostawi. A łatwo nie będzie.

Eleusis 28.08.2009 07:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 785302)
Rezerwowym powinien być bramkarz...nierezerwowy.

Tak samo jak z powołaniami dla Wojtka Szczęsnego? Na ch** ?
Ma 21 lat, niech broni w U-19,20,21,23 najpierw.

A na 3 bramkarza? A niechże kogoś z ligi polskiej wezmą :)
W czym Załuska lepszy od Kuszczaka np?

W powołaniach nie zauważyłem Pralki..yy...Trałki.
Z całym szacunkiem dla zawodnika, ale takiemu Iwańskiemu, to on może buty czyścić.

Szczęsny ma 19 lat.

AYALA 28.08.2009 07:02

jak sie patrzy na wyniki naszych drużyn w pucharach europejskich to i od Beenhakkera nie można wymagac cudów.

szprotson 28.08.2009 11:27

za pieniadze jakie dostaje, i za gwiazdę jaką robi

Ja osobicie oczekuje cudów. czyli. powołań akutalnie najlepszych krajowych 22 zawodnikow na mecze kadry. Bez układow, konszachtów, znajomości, promocji.

sandomingo 28.08.2009 11:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 785940)
za pieniadze jakie dostaje, i za gwiazdę jaką robi

Ja osobicie oczekuje cudów. czyli. powołań akutalnie najlepszych krajowych 22 zawodnikow na mecze kadry. Bez układow, konszachtów, znajomości, promocji.


Hmmm.... nie doczekasz się.

PrZemAs88 28.08.2009 12:37

Cytat:

Nowa oryginalna koszulka reprezentacji Polski firmy NIKE z autografami piłkarzy reprezentacji Polski oraz LEO BEENHAKKERA:

Na koszulce znajdują się autografy:

Leo Beenhakkera
Artura Boruca
Dariusza Dudki
Rogera Guerreiro
Euzebiusza Smolarka
Marcina Wasilewskiego
Michała Żewłakowa
Jakuba Błaszczykowskiego
Tomasza Jodłowca
Marcina Komorowskiego
www.allegro.pl/koszulka nike polska z autografami

http://photos01.allegroimg.pl/photos...1/55/721715597

Pablooo 30.08.2009 20:55

Dramat Wasilewskiego, otwarte złamanie

http://www.sport.be/fotospecial/5518/andstafs4.jpg - zdjęcie, nie dla osób o kiepskich nerwach

bridgeburner 30.08.2009 21:02

Tutaj to zdarzenie w formacie gif
http://i29.tinypic.com/33e1wfd.gif
korzystać po przemysleniu i
na własną odpowiedzialność

Żmijka 30.08.2009 21:13

Ja .......e (przepraszam z góry!) ale słabo mi się zrobiło ...

Oby zagrał jeszcze w piłkę ... zdrowia!

_ukoL 30.08.2009 21:21

Gdyby nie getra to by odpadła...Powinni munyna zdyskwalifikować do końca życia.

Wiślak178 30.08.2009 21:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislacki (Post 787110)
Tego idiotę powinni dożywotnio wyrzucić z piłki!

Nie koniecznie. Takiego ch*ja zdyskwalifikować do czasu aż Wasyl nastepny raz zagra w lidze. Jesli nie zagra w ogole to na zawsze bo on na zawsze nie dał zagrać Wasilewskiemu. Jeszcze w czwartek był w sektorze Lecha w Belgii ale mimo wszystko Wasyl trzymaj się!

martinius028 30.08.2009 21:26

To mi wygląda gorzej niż kontuzja Eduardo z Arsenalu...Szkoda Wasyla bo to taki charakterny piłkarz.Piłkarz z jajami. A taka kontuzja może mu kariere zakończyć (obym sie mylił)

ToTylkoJa 30.08.2009 21:29

http://www.youtube.com/watch?v=Vci0-_pVGBs

tutaj dłuższy film z dramatem Wasyla. Żal chłopa strasznie. Normalnie jak to zobaczyłem, to aż mi się płakać zachciało

Shizuke 30.08.2009 21:33

Za te gesty Witsela aka "Ja nic nie zrobilem" powinien ktos mu wyjebac... :-/

martinius028 30.08.2009 21:34

Jak dla mnie tragedia. Sam gram w piłke po czymś takim to bym się chyba załamał tu już transfer sie dobry szykuje a tu można mieć probleemy by chociaż do piłki wrócić. Wasyl trzymamy kciuki...

grzechu1991 30.08.2009 21:37

Jebany debil ten koles co mu wszedł. Pozostaje życzyć Marcinowi szybkiego powrotu do zdrowia, żeby się odbudował tak jak Eduardo. Mam nadzieje, że w sobote w Chorzowie kibice pokażą, że o Marcinie pamietaja...

koyoot 30.08.2009 21:43

Jak widzialem pare tygodni temu faul jednego goscia w RPA(bardzo podobnego nomen omen) to myslalem ze nic gorszego chyba sie juz nie wydarzy, a tu prosze... Tego sie nie da po prostu opisac ten faul wygladal jeszcze gorzej, wazne jest to by Marcina nie spotkalo najgorsze czyli amputacja bo naprawde tragicznie wygladal ten faul...


MARCIN, ZYCZYMY SZYBKIEGO POWROTU NA BOISKO!!

koker 30.08.2009 21:47

Ja nie wiem jak mozna sie po takim czys postawic i twierdzic ze on nic ****a nie zrobil. Chyba gdyby nie getry to by mu ta noga odpadla...masakra....

Marcin Jestesmy z Toba!

LAB 30.08.2009 21:49

ktos wie jak jest z taką kontuzją? Zrosnie sie kosc? Ktos wspominal o amputacji,mozliwe to jest?

Shizuke 30.08.2009 21:52

Jesli przy kontuzji Eduardo podobno bylo ryzyko amputacji, to tutaj tym bardziej

Fan Lecha 30.08.2009 21:53

Henrik Larsson miał podobną kontuzje. 1,5 roku gry ma z głowy z tego co pamiętam ;/

LAB 30.08.2009 21:56

Kontuzja Eduardo przy kontuzji Wasyla to ukąszenie komara :/ Ta noga latała mu na wszystkie strony,gdyby nie getry to niewiem czy skóra by wytrzymała ... Ironia losu,z tego co wiem to w lidze Belgijskiej wielu narzekało na ostrą grę Wasilewskiego..

koyoot 30.08.2009 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LAB (Post 787128)
ktos wie jak jest z taką kontuzją? Zrosnie sie kosc? Ktos wspominal o amputacji,mozliwe to jest?

Stary. Otwarte zlamanie, dodatkowo z przemieszczeniem(widac na filmie w zwolnionym tempie jak stopa pod swoim ciezarem "opada" w kierunku ziemi) kosci wewnatrz, to naprawde ciezka konruzja. On ma teraz kosc w drzazgach. Inaczej tego sie okreslic nie da. Ten facet ktory mial w RPA podobna kontuzje podobno stracil ta noge, ale potwierdzic nie jestem w stanie tego teraz. Mijemy nadzieje ze europejscy lekarze potrafia wiecej niz lekarze w RPA...


P.S. Nie chce byc zlym prorokiem, ale... slabo to wyglada na pierwszy(a moze i drugi, i trzeci) rzut oka...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl