![]() |
Cytat:
Cytat:
Co do Lyonu. Jestem zaskoczony ich wynikami. Brzmi to dość dziwnie ale już wyjaśniam o co chodzi. Otóż pamiętacie jak przez długie lata zdobywali z wielką przewagę Mistrzostwo Francji?. Rządzili niepodzielnie w Ligue 1. Ale brakowało im sukcesu w pucharach. Oczywiście zależy co uznać za sukces. Z łatwością wychodzili z grupy LM i nagle odpadali. Przyznacie,że długo to trwało. Później przyszło wyprzedawanie zespołu, odświeżanie składu, ale Mistrzostwo nadal zdobywali. Z tym,że w LM nadal było cienko. Pamiętam rok,gdzie mieli potężną ekipę,ale nadziali się na Milan. Wlosi nieznacznie przeszli francuski zespół po golu na San Siro strzelonym,a jakże by inaczej plecami Inzagiego:). To był okres kiedy prezydent Lyonu mówił,że ma ekipę na finał LM, a tu strzał od razu zaraz po wyjściu z grupy. Bez znaczenia było czy mają mocny skład czy nie,zawsze odpadali. I nagle jakby spuścili z tonu, Benzema odszedł, w lidze średnio im się wiedzie, ale w LM wygląda na to,że mogą zajść nawet do 1/2. Poza ich zasięgiem jest CHFC,MU,ale z resztą spokojnie może powalczyć. Zgodnie z logiką powinni grać średnio,bo i w lidze idzie jako tako,nie ma takie dominacji. A tu proszę na ludzie,weszli sobie na 1/4. Może to jest sposób,na ludzie grać,nie napinać się z wiarą w własne siły,to i o niespodziankę łatwiej. Natomiast Real. Tak jak kiedyś piałem,że jest to zespół cyrk. Objazdowa grupa piłkarska. Przeciętny zespół,mocno zadłużony i w przyszłości nie wykluczam,że może mieć dość duże problemy finansowe. Skośni przestaną się zachwycać,no bo niby kim?Przestaną kupować gadżety,przejeżdzać na mecze,zapraszać na dobrze płatne spotkania pokazowe i będą problemy z spłatą dużych kredytów,gigantycznych. Oni są zadłużeni na naście lat,a wszystko wskazuje,że płynność może nie zostać zachowana,i kasy na raty nie będzie. To co raz się udało nie znaczy,że cały czas się będzie udawać. Ronaldo z czasem będzie zwykłym Ronaldo,co kiedyś dobrze grał ,a teraz zarabia w Realu. Mają fatalnie fundamenty,używając języka giełdowego.MU zrobił swego czasu znakomity deal sprzedając Portugalczyka. Fakt,że MU jest zadłużony,ale u nich sprawa ma się inaczej,rok rocznie znakomicie spisują się w LM i coś grają. Stadion pełny co mecz, Prędzej czy później spłacą te długi,ale z drugiej strony gdzie oni wydali ten miliard,to ja nie wiem. Przecież oni prowadzą politykę odmienną od Realu. Bazują na wychowankach i rokujących młodych zawodnikach. Wpływy mają raczej solidne,nie mam pojęcia. Co chyba,że klub jest jako zastaw na inne inwestycje Glazerów. Nie rozumiem. Przecież jest to maszyna do zarabiania pieniędzy. |
Dlatego obecnie trwa ta cała nagonka na glazerów, kibice już mają dość że glazerowie niszczą ich klub i prowadzą dziwne inwestycje przez co klub pierwszy raz od dawna ma 700 mln długu. Trwa zbieranie w United ludzi z wielkim portfelem, plany przewidują uzbieranie 1 mld funtów i wykupienie klubu z rąk glazerów. Na czele ma stranąć Ferguson, to jest człowiek któremu naprawdę zależy na piłce i jego klubie.
|
Cytat:
Lyon może nie dysponuje takim składem jak to bywało wcześniej ale dalej ma solidny zespół a w lidze francuskiej też poziom się wyrównał to i o dominację trudniej. Warto zauważyć że Lyon już jest w ćwierćfinale a może do niego dołączyć jeszcze Bordeaux które też świetnie spisuje się w tych rozgrywkach. |
Cytat:
ale co do Rooneya, muszę trochę znów "po.......ic":lol: Rooney rzeczywiści jest jednym z najlepszych piłkarzy świata(może najlepszy, może nie, ciężko to ocenić) ale porównanie go stylem do Inzaghiego czy Raula to gruba przesada...w sensie rodzaju zadań jakie mają wyżej wymienieni zawodnicy. Włoch i Hiszpan to lisy pola karnego, zawodnicy przebiegli. Inzaghi dodatkowo bardzo mało efektowny, za to efektywny. Raul za najlepszych lat grał piłkę ładną dla oka, elegancką. Natomiast Anglik jest typowym "harpaganem" (w dobrym tego słowa znaczeniu) harującym na całej szerokości boiska, z doskonałą wytrzymałością, z sercem do gry, z niesamowitym ciągiem na bramkę. Obecnie to On ciągnie cały ManUtd do przodu. Ciekaw jestem jak zagrają bez Niego. Jak porównujesz stylem Rooneya do Inzaghiego czy Raula, to nie dziwię się, że uważasz Real za bardzo techniczną drużynę. Taki Arsenal jest bardziej techniczny. |
Cytat:
A MU niedawno grało bez Rooneya - z Wolverhampton i męczyło się niesamowicie, wprawdzie wygrało 1:0 po golu Scholesa, ale tak siermiężnego MU dawno nie widziałem. A co do Arsenalu... C'mon... Wszyscy zachwalają Arsenal, pieją z zachwytu nad grą od lat, a ja sie, ****a, pytam, kiedy oni ostatnio coś osiągnęli? Ich głównym "hamulcowym" jest Wenger, który za nic w świecie nie chce wykładać funtów na nowych piłkarzy. Arsenal uzupełniony jednym zawodnikiem na każda pozycję powinien być najlepszy w Anglii, ale nic ponad to. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Kiedyś słyszałem, że jak Arsenal spłaci stadion, rozpocznie inwestycje w kadrę. Jak tak się stanie, i Wegner zachowa swojego "nosa" do zawodników Kanonierzy mogą być naprawdę znaczącą siłą w światowym futbolu. O ile nie największą siłą. Mają stadion, kibiców, zaplecze, trenera, zaplecze w postaci młodzieży na długie lata i tylko brakuje im kilku naprawdę dobrych zawodników. Może 3, góra 4. |
W LM nikt nie jest poza zasięgiem. Szczególnie na tym etapie rozgrywek często decyduje dyspozycja dnia.
Ciekawie prezentuje się MU, reszta nie powala na kolana. Zresztą, zobaczymy jak inni sobie poradzą w 1/8. |
Według mnie era Wengera w Arsenalu się skończyła. Potrzeba na ławce świeżej krwi i człowieka, który zaryzykuje głową i wzmocni zespół z myślą o sukcesach, a nie zdaniem "za rok będzie lepiej" bo do kibiców AFC słyszę to rok rocznie od paru lat.
A w tym sezonie LM ja osobiście po odpadnięciu Realu kibicuję MU, które musi sobie powetować zeszłoroczną porażkę z BArceloną, a formę mają wyśmienitą |
Wiem, że to tylko Liga Europejska ale muszę to napisać.
To, co w meczu Valencia-Werder robi sędzia Atkinson woła o pomstę do nieba. |
|
Cytat:
Nie wiem jak możesz nie dostrzegać tak prostej oczywistości:> |
z tego co wiem to także Ronaldo prognozował przed meczem , iż Real rozniesie Lyon.. no a tu przykra niespodzianka kolegów spotkała. Szkoda mi w sumie tylko tego Ronaldo i Kaki . Przyszli niby do wielkiego klubu z chęcią podbicia Europy a tu taka klapa. Teraz tylko liga im została i nic więcej.To już lepiej dla nich byłoby odpaść w fazie grupowej i walczyć teraz o trofeum w jak najbardziej ich zasięgu w Lidze europejskiej
|
Cytat:
|
Karny którego nie było. I nie chodzi o sytuację "był slizg, ale końcówką buta obrońca wybija piłkę", tylko nie było ŻADNEGO kontaktu pomiędzy zawodnikami w polu karnym podczas rzutu wolnego wyłączając dwusekundowe TRZYMANIE (nie POCIĄGANIE) za koszulkę w szesnastce. Napastnik nie zauważył kontaktu, sędzia tak, karny!
|
Coś jak Levandinho na Euro z Austrią ?
|
Coś znacznie bardziej przekręconego - w tej sytuacji zawodnik był trzymanu dosłownie przez sekunde, dwie i po całym zdarzeniu nawet nie protestował - po prostu czysta inwencja arbitra
|
Pizarro rozpychał się łokciami, a defensor nie pozostawał dłużny. Wszystko przed rzutem wolnym i centrą w pole karne Valencii.
Jeśli sędzia miał być konsekwentny, to w tym meczu powinno być 10 takich karnych. Do tego czerwona kartka dla obrońcy Valencii, do dzisiaj nie wiem za co. |
No to the blues maja 45 minut by pozostac w lidze mistrzow :P!
|
Obrona Interu niesamowita jak na razie.
|
Racja, inter niezle sie broni, zobaczymy czy do konca wytrzymają... powoli zaczyna pachnieć sensacja...
Jak tak dalej bedzie to Inter niebieskich ukluje i faktycznie to bedzie koniec :O! |
Powiem krotko. Niesamowity mecz Eto strzelil wlasnie.
|
Nie lubie takiej taktyki jaka obral inter, ale na The Blues to wystarczylo, nie wierze ze jeszcze do dogrywki doprowadza ;)!
|
no strzelił, strzelił niestety ( z mojej perspektywy oczywiście ;d). Kolejny puchar się szykuje dla Barcy, bo wątpię żeby ktoś im zagroził. Chyba że Rooney i spółka.
|
Sir Alex w tym roku rozjedzie barce ;)! Nani zaczyna spelniac pokladane w nim nadzieje, licze ze i Valencja wystrzeli jeszcze w tej edycji... a i Rooney ma taka forme ze co mecz 2 bramy wali :P!
|
Oby sie te wyniki utrzymały kurs 40 :)
|
Za 100 :D ?
|
hehe Marszałek będzie niepocieszony jak CHFC odpadnie :D
Aha i Honda wywalił Seville. |
Cytat:
:) |
Jutro zapewne Bordo awansuje i licze ze Stuttgart stac na sprawienie niespodzianki...
Cytat:
|
zabojstwo futbolu, dobrze, ze Drogba chociaz wyjebal pajacowi
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl