Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

buczo85 10.02.2022 15:44

Zapomniałem dopisać w swoim pytaniu, a chodziło mi o jakikolwiek ruch na naszym stadionie w kontekście tych dyscyplin. Ale raczej nic takiego nie będzie miało miejsca? Stadion posłuży tylko do otwarcia i zamknięcia imprezy?

Elendil 11.02.2022 23:10

może Rugby? ;)

ciacho 12.02.2022 00:41

Ja obstawiam jednak siatkówkę plażowa. Pomiędzy trybunami a linia boczna zmieści się kilka boisk więc nawet trawy na płycie głównej nam nie zadeptaja��

ricenb 12.02.2022 01:36

Ten stadion ma naprawdę wiele do zaoferowania ------> http://www.uniquevisionstudio.com/blog/blog.html

Griszka30KR 12.02.2022 08:08

Klasa sama w sobie :D

Arkadiusz.Czerepach 27.02.2022 11:10

https://i.imgur.com/4WCYhxb.jpg


Panu O. nalezy się pośmiertnie jakiś medal architektoniczny , za tak subtelne wpisanie tego obiektu w pejzaż miasta

ciacho 13.04.2022 17:11

Podobno chcemy iść w rozbudowę bazy w Myślenicach. Nie uważacie, że to jest poroniony pomysł? Przecież tam nie ma miejsca na bazę z prawdziwego zdarzenia. Chyba, że naprawdę spadniemy i się zadomowimy w 1 lidze na lata, no to wtedy to taka baza w sam raz dla drużyny zaplecza.

maciekkk 13.04.2022 19:56

W bazie w Myślenicach jest obecnie, jeśli dobrze kojarzę:
- 2 boiska pełnowymiarowe trawiaste, w tym jedno z podgrzewaną murawą
- 1 boisko ze sztuczną trawą.

Mówi się, że jeśli Wisła wykupi bazę od miasta, to w planach jest dobudowanie 2 kolejnych boisk.

W 2020 roku pisały różne portale, że Powiat Myślenicki, który jest właścicielem gruntów obok obecnej bazy, byłby skłonny sprzedać grunty pod rozbudowę bazy. Problemem była wysoka cena. Były różne podchody robione z klubu do Starostwa, możliwe, że się jakoś dogadali i dlatego zdecydowali się wykupić bazę, może te tereny też idzie teraz kupić na jakichś korzystniejszych warunkach ?

kornd 23.04.2022 14:09

Czyli stadion kosztował już 642 miliony. Czekamy teraz na 240 mln w związku z tymi igrzyskami.

aNouc 23.04.2022 14:14

642 miliony w oficjalnej wersji, sprzedanej dla mediów. Po mojemu, ta kwota przekroczyła już 700 melonów.

leszekm 30.05.2022 12:27

Stadion miejski przy Reymonta pochłonie kolejne miliony. Oto, co mogliśmy zbudować za te pieniądze!

https://krowoderska.pl/stadion-miejs...-te-pieniadze/
https://twitter.com/TomaszBorejza/st...09692105609221

South 29.06.2022 15:52

Temat nieco umarł, a tu szykuje się nam remont. Wiadomo co będzie remontowane i jakie finalnie zmiany czekają stadion ?

Arkadiusz.Czerepach 29.06.2022 16:14

póki co wiadomo że nie bedzie dostepny sektor gości , co wzburzyło społeczność kibice.net

Elendil 29.06.2022 20:19

no obok Arki, ŁKSu, Gieksy, Sosnowca i Sandecji to siedzieć nie będziemy... teoretycznie można by udostępnić im kawałek trybun, w praktyce pewnie była by imba na stadionie. Chociaż Ruch wpadnie ;)

kopaczoholik 29.06.2022 21:11

http://stadiony.net/aktualnosci/2022...stadionu_wisly

Modernizacja stadionu obejmie remont fasady, zapewnienie bezkolizyjnych dróg komunikacji między trybunami, likwidację tzw. fos, wykonanie bieżni prezentacyjnej, niezbędnych prac adaptacyjnych wewnątrz trybun oraz remontu elementów konstrukcyjnych.

Ciekawy jest też dalszy fragment:
Planowane są również duże zmiany wokół samego obiektu, które będą realizowane w kolejnych latach. Na razie opracowano wstępną koncepcję, która zakłada, że od strony ul. Reymonta powstałyby dwa budynki o lekkiej konstrukcji. Pierwszy z przeznaczeniem na parking o pojemności 400 miejsc. Drugi ma pełnić m. in. funkcję muzeum Wisły Kraków, ze 100 miejscami parkingowymi. Wokół budynków nie zabraknie terenów zielonych.

Aż boje się myśleć jak będą wyglądać budynki o lekkiej konstrukcji. Patrząc na nasz stadion to nasuwa mi się myśl, że postawią dwa blaszaki ala garaż :D hehe

MaLk 29.06.2022 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kopaczoholik (Post 1587166)
Aż boje się myśleć jak będą wyglądać budynki o lekkiej konstrukcji. Patrząc na nasz stadion to nasuwa mi się myśl, że postawią dwa blaszaki ala garaż :D hehe

Czego by nie wybudowali, oprócz może schronu atomowego, wszystko postawione obok naszego "brutalistycznego" stadionu będzie wyglądało na lekką konstrukcję ;)

Karherop 29.06.2022 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 1587163)
no obok Arki, ŁKSu, Gieksy, Sosnowca i Sandecji to siedzieć nie będziemy... teoretycznie można by udostępnić im kawałek trybun, w praktyce pewnie była by imba na stadionie. Chociaż Ruch wpadnie ;)

Ultras coś mówią że wezmą sprawy w swoje ręce. Brzmi to dość groźnie, ale żyjemy w wolnym kraju i kazdy kibic gości może zakupić sobie bilet na dowolny mecz w kraju, także mecz Wisły w Krakowie.

Wg mnie narożnik B lub C1 to może być potencjalnie miejsce dla kibiców gości. Oczywiście z problematycznym wejściem na sam stadion.

Elendil 29.06.2022 22:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1587168)
Ultras coś mówią że wezmą sprawy w swoje ręce. Brzmi to dość groźnie, ale żyjemy w wolnym kraju i kazdy kibic gości może zakupić sobie bilet na dowolny mecz w kraju, także mecz Wisły w Krakowie.

Wg mnie narożnik B lub C1 to może być potencjalnie miejsce dla kibiców gości. Oczywiście z problematycznym wejściem na sam stadion.

Bardziej neutralne ekipy spoko, ale siedzenie obok naszych kos? No nie wiem, ciężko mi sobie to wyobrazić. Ale może po prostu mam za małą wyobraźnie ;)

azor 29.06.2022 23:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1587168)
Ultras coś mówią że wezmą sprawy w swoje ręce. Brzmi to dość groźnie, ale żyjemy w wolnym kraju i kazdy kibic gości może zakupić sobie bilet na dowolny mecz w kraju, także mecz Wisły w Krakowie.

Wg mnie narożnik B lub C1 to może być potencjalnie miejsce dla kibiców gości. Oczywiście z problematycznym wejściem na sam stadion.

yeap, faktycznie udostepnianie jakiekojlwiek decyzyjnosci półgłówką zwizanym z szeroko pojętym środowiskiem ultrasów zawsze okazywało się sukcesem :) tego się trzymajmy

Karherop 29.06.2022 23:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1587175)
yeap, faktycznie udostepnianie jakiekojlwiek decyzyjnosci półgłówką zwizanym z szeroko pojętym środowiskiem ultrasów zawsze okazywało się sukcesem :) tego się trzymajmy

Czyli lepiej żeby np 50 ultrasow arki kupiło sobie incognito bilety przy sektorze rodzinnym i robiło burdel bez kontroli?

Uważam że w interesie klubu jest znalezienie miejsc na stadionie dla gości. Choćby dlatego by uniknąć samowolki o której mówisz.

Manhunt. 30.06.2022 00:03

Szkoda, że twoja ortografia nie okazała się sukcesem półgłówku.

radekogi 01.07.2022 13:11

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/el...cje_46739.html

Jedyny plus tych igrzysk, że wreszcie stadion przestanie straszyć z zewnątrz. Wygląda to całkiem fajnie a tyle szkła nada lekkości tej betonozie.

Karherop 01.07.2022 13:19

Żeby się nie okazało że budżetu wystarczy na połowę elewacji

Arkadiusz.Czerepach 01.07.2022 13:48

szybciej awansuje do pucharów niż to w realu bedzie wygladac tak jak render

kornd 01.07.2022 14:40

Znacznie lepiej to wygląda, tylko czy zdążą na 2023? Na okrąglaku też jakiś ekran jest. A co z funkcjonalnością stadionu, w planach było zrobienie przejazdu dla samochodów ciężarowych, żeby mogły wjeżdżać na murawę. A sama murawę trzeba od nowa zrobić, ze wzmocniona konstrukcją, tak aby dało się koncerty organizować. A pomieszczenia biurowe z nieotwieranymi oknami i za drogą klimatyzacją?

Jaroo1 01.07.2022 15:00

Jakie wymogi. Po co robic wszystko na raz jak można za rok albo pięć, znowu jebnac jakiś remoncik za kilkadziesiąt mln złotych?

FraMat 01.07.2022 15:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1587241)
szybciej awansuje do pucharów niż to w realu bedzie wygladac tak jak render

ano dokładnie, będzie to z pewnością wyglądało jak nieszczęsna fontanna "Kryształ" na Rynku jako sklepienie muzeum podziemnego https://dziennikpolski24.pl/fontanna...ar/c3-12525750

ciacho 01.07.2022 15:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radekogi (Post 1587238)
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/el...cje_46739.html

Jedyny plus tych igrzysk, że wreszcie stadion przestanie straszyć z zewnątrz. Wygląda to całkiem fajnie a tyle szkła nada lekkości tej betonozie.

Szkłem "zasłaniać" okna. No nie powiem... innowacyjnie:rotfl:

wolfy 01.07.2022 15:56

Na tym etapie to ja nie mam złudzeń że da się coś z tym strupem z zewnątrz zrobić...

To że nikt za ten stadion nie poszedł siedzieć to skandal.

P.S. Robimy zakłady kiedy te szyby zaczną pękać i wypadać?

kornd 01.07.2022 16:02

Czyli będą podwójne okna.

radekogi 01.07.2022 19:01

Akurat jest to bardzo częsta praktyka. Widziałem takie rzeczy np w Monachium gdzie stare niezbyt estetyczne fasady sprzed lat zastępowano szkłem z przodu. Lepsze to niż obecne szkaradztwo którego samym tynkiem przykryć się nie da, bo tu problemem jest bryła która po prostu jest przytłaczająca i wygląda jak dawny budynek Telpodu na Zablociu. W dodatku ta zmiana byłaby bardzo szybka bo muszą zdążyć do igrzysk. Gdyby nie ta impreza to stadion straszyłby jeszcze z 20-30 lat aż by się nie rozsypał

aNouc 02.07.2022 15:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez radekogi (Post 1587238)
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/el...cje_46739.html

Jedyny plus tych igrzysk, że wreszcie stadion przestanie straszyć z zewnątrz. Wygląda to całkiem fajnie a tyle szkła nada lekkości tej betonozie.


Wątpię, że by to miało tak wyglądac. To tylko animacja komputerowa.


Wizualizacja stadionu w photoshopie też nie wygląda jakoś źle, a na real wyszła katastrofa.

https://www.urbanity.pl/images/build...g?v=1517953612


Bo taka animacja ma w sobie dużo przesady, która zawiera nienaturalne kolory, wszystko takie wyczyszczone dookoła, lśniące szkło, różowy odcień na trybunie, fasada bielsza od zębów murzyna,przystrzyżony trawnik, gładziutki deptak.

Coś tam pomalują, tak jak byś se odświeżył ścianę w pokoju, sprzątaczki szyby wyczyszczą, i będzie. Bo nawet patrząc na tą wizualizację - choć mocno przesadzoną, nie zauważam jakichś wielkich zmian w konstrukcji, zasłonięciu trybun, okrąglaka, połączeniu dachów, żeby stadion stanowił jednolitą bryłę, po prostu jakby firma sprzątająca przyszła, pomalowała fasadę na biało, użyła karchera do mycia szyb i tyle.

Po prostu źle to wygląda, nawet na tej wizualizacji, która jest doskonałym przykładem na to, że architekci nie mają pomysłu co z tym stadionem zrobić. Bo chyba już nic się nie da zrobić. Taniej byłoby zburzyć go i postawić nowy. Ale wiadomo, trzeba się męczyć dalej..

radekogi 02.07.2022 18:05

Tylko że ta wizualizacja sprzed lat która wrzuciłeś nigdy nie została zrealizowana. Tam zakładano beton architektoniczny i miejscami niebieską fasadę a mamy jednolitą szarość słabej jakości. Uważam że to co zaprezentowano obecnie to max co się da z tego stadionu wyciągnąć bez jego przebudowy. I tak jestem pozytywnie zaskoczony bo bardziej podejrzewałem zakup tony farby i samo malowanie trupa. Obszar wokół stadionu coraz bardziej się zabudowuje, place za bramkami pewnie też prędzej czy później częściowo zabudują więc przynajmniej niech z parku Jordana ten stadion godnie wygląda

kowalkowskij 05.07.2022 07:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1587277)
Bo chyba już nic się nie da zrobić. Taniej byłoby zburzyć go i postawić nowy.

Stadion przerobić na hale sportowe (dwa piętra: do koszykówki, siatkówki, hokeja, ręcznej, siłownie, etc.). Starą halę zburzyć i zbudować tam nowy stadion.

kopaczoholik 05.07.2022 08:23

https://www.sport.pl/pilka/7,65044,2...now-tak.html]]

Nie potrafię zrozumiec co będzie kosztowało, aż 90 mln zł... w tej cenie zrozumiałbym przebudowę stadionu. Serio tyle pieniędzy ma kosztować: "Wyremontowana zostanie zwłaszcza zewnętrzna część stadionu. Obiekt doczeka się m.in. oszklenia, aby w oczy nie raził surowy beton. Na elewacji pojawią się również białe obudowy liniowe, które też przykryją betonową konstrukcję. Na trybunach za bramkami znajdą się natomiast ekrany LED. Zapowiedziano również renowację wszystkich elementów stalowych. Zamontowane zostanie oświetlenie otoczenia i dachu. Ten również ma zostać naprawiony".
Serio ale w tej cenie spodziewałbym się połączenia trybun i przebudowę okrąglaka, tak aby stadion miał jednolitą bryłę..., a nie że każda cześć stadionu jest jakby z innej parafii.

Swoją drogą nasz stadion będzie kosztował ok. 700 mln zł, tj. budowa i modernizacja!!!! Przy czym nie wiem,czy ta kwota uwzględnia niekompetencje i późniejsze wykupie praw do projektu za dodatkowe 7,6 mln zł...
Żródło: https://sport.tvp.pl/47768438/wisla-...-na-przebudowe.

Ogólnie ww. artykuł jest ciekawy bo np. napisano, że: "Stadion Wisły to niezwykły obiekt. Wybudowanie go kosztowało około 640 milionów złotych, a do dziś nie jest ukończony. Nigdy nie został oddany do użytku jako całość, a pozwolenie na budowę wygasło. W świetle prawa można go więc traktować jak samowolę budowlaną."

Jak rozumiem żadna z osób odpowiedzialnych za ten bajzel nie odpowiedział swoim stanowiskiem?!

Z czystej ciekawości sprawdziłem, że stadion:
1. Pogoni Szczecin ma kosztować 364,4 mln zł (źródło: http://stadiony.net/w_budowie/pol/st...riana_krygiera), Przy czym wiem, że ten stadion będzie mniejszy od naszego bo docelowo ma być 20 900 osób ale np.
2. Legii Warszawa kosztował 374 mln zł (źródło: http://stadiony.net/stadiony/pol/sta...jska_polskiego), gdzie pojemność to ok. 31 tys osób.

Czy ktoś to w ogóle rozumie... czy ktokolwiek za coś odpowiada w tym mieście... Swoją drogą ciekawy jest ile faktycznie kosztował cały stadion i jakie są realne straty jego użytkowania.

Elendil 05.07.2022 09:35

Nikt tego nie rozumie i nikt za to nie beknął. To jeden z większych wałków Majrchowskiego i jego kumpli. Oczywiście, że dało się stadion zrobić dwa razy taniej i dwa razy lepiej, ale wtedy wiele milionów nie poszło by do kieszeni pewnych ludzi...

Przez kolejne dekady pozostaje tylko "pudrować" go z wierzchu, do czasu aż będzie niezdatny do użytku i trzeba będzie go rozebrać i postawić nowy. Nie wiem, czy tego dożyjemy

P.S. Ogólnie stadiony większe niż 25 tysięcy siedzeń mają w Polsce sens tylko w dwóch przypadkach a) gdy jest to Stadion Narodowy lub b) gdy drużyna, która na nim rozgrywa mecze, gra rok w rok w LM. Oczywiście punkt "b" był do tej pory poza zasięgiem jakiejkolwiek polskiej drużyny.

silver03 05.07.2022 09:54

Białe elementy będą przepiękne, szczególnie nie czyszczone miesiącami.

Karherop 05.07.2022 09:55

@kopaczoholik

Takie pytanie nie byłoby dziwne w 2020 roku, ale dzisiaj to nie dość że 90 mln to będzie mało, a jeszcze będą musieli dolozyc z 10-20%, jeśli się jakaś firma rozypie lub ceny materiałów pójdą w górę. Przypomnę tylko że inflacje mamy prawie 16% a w budowlance to jeszcze wyższa.

Samej robocizny dla pracowników będzie z 10 milionów, a gdzie koszt materiałów, zarobek firmy wykonawczej itd

Nie zdziwię się jeśli na wiele przetargów albo nie będzie chętnych, albo będą się nie spinać z budżetem.

Na "szczęście" ktoś w urzędzie pomyślał i rozbił cała inwestycje na 4 czy 5 przetargów. Większa szansa że zdążą w terminie, choć i tak daje im max 10% szans. O rok spóźniono się ze startem przetargów, ale wiemy kogo tu była wina

PS. Chyba też nie doczytałes całego założenia, bo ma być zrobione połączenie między trybunami.

kopaczoholik 05.07.2022 12:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1587331)
@kopaczoholik

Takie pytanie nie byłoby dziwne w 2020 roku, ale dzisiaj to nie dość że 90 mln to będzie mało, a jeszcze będą musieli dolozyc z 10-20%, jeśli się jakaś firma rozypie lub ceny materiałów pójdą w górę. Przypomnę tylko że inflacje mamy prawie 16% a w budowlance to jeszcze wyższa.

Samej robocizny dla pracowników będzie z 10 milionów, a gdzie koszt materiałów, zarobek firmy wykonawczej itd

Nie zdziwię się jeśli na wiele przetargów albo nie będzie chętnych, albo będą się nie spinać z budżetem.

Na "szczęście" ktoś w urzędzie pomyślał i rozbił cała inwestycje na 4 czy 5 przetargów. Większa szansa że zdążą w terminie, choć i tak daje im max 10% szans. O rok spóźniono się ze startem przetargów, ale wiemy kogo tu była wina

PS. Chyba też nie doczytałes całego założenia, bo ma być zrobione połączenie między trybunami.

Oceniam wyłącznie projekt remontu i jego koszty na dzień ich sporządzenia/zaplanowania kiedy nie było mowy o obecnej inflacji. Zaplanowano wydatek 90 mln zł, a zakres prac remontowych nie pozwala sądzić, że to będzie jakiś wielki skok jakościowy. Stadion w porównaniu to swoich równolatków budowanych na Euro 2012 wygląda moim zdaniem zdecydowanie najgorzej, a przy tym jest mało funkcjonalny. Uważam, że za ponad 600 mln zł można było zbudować coś zdecydowanie lepszego. Dlatego boję się jak zostanie wydane kolejne 90 mln zł, szczególnie że obecna inflacja jest czynnikiem, który nie sprzyja takim inwestycjom. Strach wzbudzają działania naszych mędrców i próby gaszenia inflacyjnego pożaru socjalną benzyną pod znaku +... Można śmiało założyć, że dalsze drukowanie pustych pieniędzy i rozdawanie ich na lewo i prawo jeszcze dalej nakręci inflację. To, z kolei źle rokuje dla losów remontu stadionu... bo albo koszty wzrosną albo będzie trzeba skalę remontu ograniczyć... Biorąc jednak pod uwagę organizacje igrzysk to można założyć, że jednak dorzucą jakieś pieniądze, a tym samym koszt budowy tego architektonicznego potworka będzie jeszcze wyższy...

Fajnie, że mają być połączone trybuny z okrąglakiem. Można powiedzieć jedynie nareszcie bo ten brak połączenia od początku był nieporozumieniem.
Przy czym, jak na razie to na wizualizacji okrąglak wygląda tam samo jako pierwotnie, czyli pasuje on do stadionu jak pięść do nosa. A za 90 mln zł oczekiwałbym jednak czegoś więcej, co zapewne nie ma szans realizacji z uwagi na szalejącą inflację.

Swoją drogą jestem ciekawy, czy zdążą z tym remontem... Patrząc na nasz kraj i historię różnych ważnych inwestycji to jest na prawdę mało czasu na przeprowadzenie przetargów, pozwolenia i sam remont...

Karherop 05.07.2022 13:40

Specustawa pozwala na przyspieszony tryb przetargu publicznego, ale i tak nie nie mają praktycznie szans zdążyć że wszystkim.

Chyba nie ma osoby w Krakowie i Polsce która ma inne zdanie o tym co ma zbudowano za 600 mln. Dwa ładniejsze stadiony można było zbudować za tą kasę. I to jeszcze w latach tańszych materiałów budowlanych.

Nie wiem czy trybuny będą polaczone z okrąglakiem, ale na pewno będą połączenia między samymi trybunami, czyli z narożników na trybunę C i G.

Skala tej kwoty (90 mln) mnie osobiście zupełnie nie dziwi. Powinna być już jednak teraz jej waloryzacja, skoro od 2 lat była na tyle zaplanowana.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:25.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl