![]() |
Zapomniałem dopisać w swoim pytaniu, a chodziło mi o jakikolwiek ruch na naszym stadionie w kontekście tych dyscyplin. Ale raczej nic takiego nie będzie miało miejsca? Stadion posłuży tylko do otwarcia i zamknięcia imprezy?
|
może Rugby? ;)
|
Ja obstawiam jednak siatkówkę plażowa. Pomiędzy trybunami a linia boczna zmieści się kilka boisk więc nawet trawy na płycie głównej nam nie zadeptaja
|
Ten stadion ma naprawdę wiele do zaoferowania ------> http://www.uniquevisionstudio.com/blog/blog.html
|
Klasa sama w sobie :D
|
https://i.imgur.com/4WCYhxb.jpg
Panu O. nalezy się pośmiertnie jakiś medal architektoniczny , za tak subtelne wpisanie tego obiektu w pejzaż miasta |
Podobno chcemy iść w rozbudowę bazy w Myślenicach. Nie uważacie, że to jest poroniony pomysł? Przecież tam nie ma miejsca na bazę z prawdziwego zdarzenia. Chyba, że naprawdę spadniemy i się zadomowimy w 1 lidze na lata, no to wtedy to taka baza w sam raz dla drużyny zaplecza.
|
W bazie w Myślenicach jest obecnie, jeśli dobrze kojarzę:
- 2 boiska pełnowymiarowe trawiaste, w tym jedno z podgrzewaną murawą - 1 boisko ze sztuczną trawą. Mówi się, że jeśli Wisła wykupi bazę od miasta, to w planach jest dobudowanie 2 kolejnych boisk. W 2020 roku pisały różne portale, że Powiat Myślenicki, który jest właścicielem gruntów obok obecnej bazy, byłby skłonny sprzedać grunty pod rozbudowę bazy. Problemem była wysoka cena. Były różne podchody robione z klubu do Starostwa, możliwe, że się jakoś dogadali i dlatego zdecydowali się wykupić bazę, może te tereny też idzie teraz kupić na jakichś korzystniejszych warunkach ? |
Czyli stadion kosztował już 642 miliony. Czekamy teraz na 240 mln w związku z tymi igrzyskami.
|
642 miliony w oficjalnej wersji, sprzedanej dla mediów. Po mojemu, ta kwota przekroczyła już 700 melonów.
|
Stadion miejski przy Reymonta pochłonie kolejne miliony. Oto, co mogliśmy zbudować za te pieniądze!
https://krowoderska.pl/stadion-miejs...-te-pieniadze/ https://twitter.com/TomaszBorejza/st...09692105609221 |
Temat nieco umarł, a tu szykuje się nam remont. Wiadomo co będzie remontowane i jakie finalnie zmiany czekają stadion ?
|
póki co wiadomo że nie bedzie dostepny sektor gości , co wzburzyło społeczność kibice.net
|
no obok Arki, ŁKSu, Gieksy, Sosnowca i Sandecji to siedzieć nie będziemy... teoretycznie można by udostępnić im kawałek trybun, w praktyce pewnie była by imba na stadionie. Chociaż Ruch wpadnie ;)
|
http://stadiony.net/aktualnosci/2022...stadionu_wisly
Modernizacja stadionu obejmie remont fasady, zapewnienie bezkolizyjnych dróg komunikacji między trybunami, likwidację tzw. fos, wykonanie bieżni prezentacyjnej, niezbędnych prac adaptacyjnych wewnątrz trybun oraz remontu elementów konstrukcyjnych. Ciekawy jest też dalszy fragment: Planowane są również duże zmiany wokół samego obiektu, które będą realizowane w kolejnych latach. Na razie opracowano wstępną koncepcję, która zakłada, że od strony ul. Reymonta powstałyby dwa budynki o lekkiej konstrukcji. Pierwszy z przeznaczeniem na parking o pojemności 400 miejsc. Drugi ma pełnić m. in. funkcję muzeum Wisły Kraków, ze 100 miejscami parkingowymi. Wokół budynków nie zabraknie terenów zielonych. Aż boje się myśleć jak będą wyglądać budynki o lekkiej konstrukcji. Patrząc na nasz stadion to nasuwa mi się myśl, że postawią dwa blaszaki ala garaż :D hehe |
Cytat:
|
Cytat:
Wg mnie narożnik B lub C1 to może być potencjalnie miejsce dla kibiców gości. Oczywiście z problematycznym wejściem na sam stadion. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Uważam że w interesie klubu jest znalezienie miejsc na stadionie dla gości. Choćby dlatego by uniknąć samowolki o której mówisz. |
Szkoda, że twoja ortografia nie okazała się sukcesem półgłówku.
|
https://lovekrakow.pl/aktualnosci/el...cje_46739.html
Jedyny plus tych igrzysk, że wreszcie stadion przestanie straszyć z zewnątrz. Wygląda to całkiem fajnie a tyle szkła nada lekkości tej betonozie. |
Żeby się nie okazało że budżetu wystarczy na połowę elewacji
|
szybciej awansuje do pucharów niż to w realu bedzie wygladac tak jak render
|
Znacznie lepiej to wygląda, tylko czy zdążą na 2023? Na okrąglaku też jakiś ekran jest. A co z funkcjonalnością stadionu, w planach było zrobienie przejazdu dla samochodów ciężarowych, żeby mogły wjeżdżać na murawę. A sama murawę trzeba od nowa zrobić, ze wzmocniona konstrukcją, tak aby dało się koncerty organizować. A pomieszczenia biurowe z nieotwieranymi oknami i za drogą klimatyzacją?
|
Jakie wymogi. Po co robic wszystko na raz jak można za rok albo pięć, znowu jebnac jakiś remoncik za kilkadziesiąt mln złotych?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Na tym etapie to ja nie mam złudzeń że da się coś z tym strupem z zewnątrz zrobić...
To że nikt za ten stadion nie poszedł siedzieć to skandal. P.S. Robimy zakłady kiedy te szyby zaczną pękać i wypadać? |
Czyli będą podwójne okna.
|
Akurat jest to bardzo częsta praktyka. Widziałem takie rzeczy np w Monachium gdzie stare niezbyt estetyczne fasady sprzed lat zastępowano szkłem z przodu. Lepsze to niż obecne szkaradztwo którego samym tynkiem przykryć się nie da, bo tu problemem jest bryła która po prostu jest przytłaczająca i wygląda jak dawny budynek Telpodu na Zablociu. W dodatku ta zmiana byłaby bardzo szybka bo muszą zdążyć do igrzysk. Gdyby nie ta impreza to stadion straszyłby jeszcze z 20-30 lat aż by się nie rozsypał
|
Cytat:
Wątpię, że by to miało tak wyglądac. To tylko animacja komputerowa. Wizualizacja stadionu w photoshopie też nie wygląda jakoś źle, a na real wyszła katastrofa. https://www.urbanity.pl/images/build...g?v=1517953612 Bo taka animacja ma w sobie dużo przesady, która zawiera nienaturalne kolory, wszystko takie wyczyszczone dookoła, lśniące szkło, różowy odcień na trybunie, fasada bielsza od zębów murzyna,przystrzyżony trawnik, gładziutki deptak. Coś tam pomalują, tak jak byś se odświeżył ścianę w pokoju, sprzątaczki szyby wyczyszczą, i będzie. Bo nawet patrząc na tą wizualizację - choć mocno przesadzoną, nie zauważam jakichś wielkich zmian w konstrukcji, zasłonięciu trybun, okrąglaka, połączeniu dachów, żeby stadion stanowił jednolitą bryłę, po prostu jakby firma sprzątająca przyszła, pomalowała fasadę na biało, użyła karchera do mycia szyb i tyle. Po prostu źle to wygląda, nawet na tej wizualizacji, która jest doskonałym przykładem na to, że architekci nie mają pomysłu co z tym stadionem zrobić. Bo chyba już nic się nie da zrobić. Taniej byłoby zburzyć go i postawić nowy. Ale wiadomo, trzeba się męczyć dalej.. |
Tylko że ta wizualizacja sprzed lat która wrzuciłeś nigdy nie została zrealizowana. Tam zakładano beton architektoniczny i miejscami niebieską fasadę a mamy jednolitą szarość słabej jakości. Uważam że to co zaprezentowano obecnie to max co się da z tego stadionu wyciągnąć bez jego przebudowy. I tak jestem pozytywnie zaskoczony bo bardziej podejrzewałem zakup tony farby i samo malowanie trupa. Obszar wokół stadionu coraz bardziej się zabudowuje, place za bramkami pewnie też prędzej czy później częściowo zabudują więc przynajmniej niech z parku Jordana ten stadion godnie wygląda
|
Cytat:
|
https://www.sport.pl/pilka/7,65044,2...now-tak.html]]
Nie potrafię zrozumiec co będzie kosztowało, aż 90 mln zł... w tej cenie zrozumiałbym przebudowę stadionu. Serio tyle pieniędzy ma kosztować: "Wyremontowana zostanie zwłaszcza zewnętrzna część stadionu. Obiekt doczeka się m.in. oszklenia, aby w oczy nie raził surowy beton. Na elewacji pojawią się również białe obudowy liniowe, które też przykryją betonową konstrukcję. Na trybunach za bramkami znajdą się natomiast ekrany LED. Zapowiedziano również renowację wszystkich elementów stalowych. Zamontowane zostanie oświetlenie otoczenia i dachu. Ten również ma zostać naprawiony". Serio ale w tej cenie spodziewałbym się połączenia trybun i przebudowę okrąglaka, tak aby stadion miał jednolitą bryłę..., a nie że każda cześć stadionu jest jakby z innej parafii. Swoją drogą nasz stadion będzie kosztował ok. 700 mln zł, tj. budowa i modernizacja!!!! Przy czym nie wiem,czy ta kwota uwzględnia niekompetencje i późniejsze wykupie praw do projektu za dodatkowe 7,6 mln zł... Żródło: https://sport.tvp.pl/47768438/wisla-...-na-przebudowe. Ogólnie ww. artykuł jest ciekawy bo np. napisano, że: "Stadion Wisły to niezwykły obiekt. Wybudowanie go kosztowało około 640 milionów złotych, a do dziś nie jest ukończony. Nigdy nie został oddany do użytku jako całość, a pozwolenie na budowę wygasło. W świetle prawa można go więc traktować jak samowolę budowlaną." Jak rozumiem żadna z osób odpowiedzialnych za ten bajzel nie odpowiedział swoim stanowiskiem?! Z czystej ciekawości sprawdziłem, że stadion: 1. Pogoni Szczecin ma kosztować 364,4 mln zł (źródło: http://stadiony.net/w_budowie/pol/st...riana_krygiera), Przy czym wiem, że ten stadion będzie mniejszy od naszego bo docelowo ma być 20 900 osób ale np. 2. Legii Warszawa kosztował 374 mln zł (źródło: http://stadiony.net/stadiony/pol/sta...jska_polskiego), gdzie pojemność to ok. 31 tys osób. Czy ktoś to w ogóle rozumie... czy ktokolwiek za coś odpowiada w tym mieście... Swoją drogą ciekawy jest ile faktycznie kosztował cały stadion i jakie są realne straty jego użytkowania. |
Nikt tego nie rozumie i nikt za to nie beknął. To jeden z większych wałków Majrchowskiego i jego kumpli. Oczywiście, że dało się stadion zrobić dwa razy taniej i dwa razy lepiej, ale wtedy wiele milionów nie poszło by do kieszeni pewnych ludzi...
Przez kolejne dekady pozostaje tylko "pudrować" go z wierzchu, do czasu aż będzie niezdatny do użytku i trzeba będzie go rozebrać i postawić nowy. Nie wiem, czy tego dożyjemy P.S. Ogólnie stadiony większe niż 25 tysięcy siedzeń mają w Polsce sens tylko w dwóch przypadkach a) gdy jest to Stadion Narodowy lub b) gdy drużyna, która na nim rozgrywa mecze, gra rok w rok w LM. Oczywiście punkt "b" był do tej pory poza zasięgiem jakiejkolwiek polskiej drużyny. |
Białe elementy będą przepiękne, szczególnie nie czyszczone miesiącami.
|
@kopaczoholik
Takie pytanie nie byłoby dziwne w 2020 roku, ale dzisiaj to nie dość że 90 mln to będzie mało, a jeszcze będą musieli dolozyc z 10-20%, jeśli się jakaś firma rozypie lub ceny materiałów pójdą w górę. Przypomnę tylko że inflacje mamy prawie 16% a w budowlance to jeszcze wyższa. Samej robocizny dla pracowników będzie z 10 milionów, a gdzie koszt materiałów, zarobek firmy wykonawczej itd Nie zdziwię się jeśli na wiele przetargów albo nie będzie chętnych, albo będą się nie spinać z budżetem. Na "szczęście" ktoś w urzędzie pomyślał i rozbił cała inwestycje na 4 czy 5 przetargów. Większa szansa że zdążą w terminie, choć i tak daje im max 10% szans. O rok spóźniono się ze startem przetargów, ale wiemy kogo tu była wina PS. Chyba też nie doczytałes całego założenia, bo ma być zrobione połączenie między trybunami. |
Cytat:
Fajnie, że mają być połączone trybuny z okrąglakiem. Można powiedzieć jedynie nareszcie bo ten brak połączenia od początku był nieporozumieniem. Przy czym, jak na razie to na wizualizacji okrąglak wygląda tam samo jako pierwotnie, czyli pasuje on do stadionu jak pięść do nosa. A za 90 mln zł oczekiwałbym jednak czegoś więcej, co zapewne nie ma szans realizacji z uwagi na szalejącą inflację. Swoją drogą jestem ciekawy, czy zdążą z tym remontem... Patrząc na nasz kraj i historię różnych ważnych inwestycji to jest na prawdę mało czasu na przeprowadzenie przetargów, pozwolenia i sam remont... |
Specustawa pozwala na przyspieszony tryb przetargu publicznego, ale i tak nie nie mają praktycznie szans zdążyć że wszystkim.
Chyba nie ma osoby w Krakowie i Polsce która ma inne zdanie o tym co ma zbudowano za 600 mln. Dwa ładniejsze stadiony można było zbudować za tą kasę. I to jeszcze w latach tańszych materiałów budowlanych. Nie wiem czy trybuny będą polaczone z okrąglakiem, ale na pewno będą połączenia między samymi trybunami, czyli z narożników na trybunę C i G. Skala tej kwoty (90 mln) mnie osobiście zupełnie nie dziwi. Powinna być już jednak teraz jej waloryzacja, skoro od 2 lat była na tyle zaplanowana. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:25. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl