Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

northrop 14.05.2011 00:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GajowyDrwal (Post 1091782)
Jechałem w marcu samochodem 550 km, około 6 godzin trasa z trzema chyba przerwami. Od Brna leci się już cały czas autostradą, więc nie jest źle.. Można też jechać A4 a potem Nysa i Kłodzko, znacznie krócej bo wychodzi ponizej 500, ale trzeba liczyć się z małymi korkami po zjeździe z A4.

Koszt przejazdu zależy już od tego czym będziesz jechał, plus winietka na czeski autostrady 10 dniowa 55 złotych, lub miesięczna 72 złote.

Inna sprawa, że w zasadzie polecałbym chyba pociąg. W samym centrum jest zakaz parkowania dla nie rezydentów - musisz sobie to wykupić, bądź zaparkować na prywatnym parkingu.

W Pradze mają świetną komunikację - oprócz metra, tramwaje - jeżdżą tak często, że na rozkładach masz rozpisane tylko niskopodłogowe, pozostałe jeżdżą co 3-4 minuty...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bondTSW (Post 1092407)
Również polecam pociąg, np. do Cieszyna PL, spacer do Cieszyna CZ. następny do Pragi tanio i szybko. W Pradze opłaca się kupić dzienny bilet i jeździć wszystkim co jeździ... no i pić piwo ile wlezie!

Dziekuje za wyjasnienia. Gdybym mogl jeszcze zapytac ile mniej wiecej kosztuje taki bilet na pociag? Strona PKP nie jest za bardzo przyjazna, wybralem Krakow-Praga, klikam na "cena" ale nic nie wyskakuje :/

małpa 14.05.2011 00:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez northrop (Post 1092695)
Dziekuje za wyjasnienia. Gdybym mogl jeszcze zapytac ile mniej wiecej kosztuje taki bilet na pociag? Strona PKP nie jest za bardzo przyjazna, wybralem Krakow-Praga, klikam na "cena" ale nic nie wyskakuje :/

przy trasach typu inter city / międzynarodowych ceny nie wyskakują. Musisz pisać mejla tutaj z pytaniem o konkret połączenie:

[email protected]



dla przykładu, połaczenie Katowice - Ostrava ( około 150 km ) kosztuje 60 zł , II Klasa, studencki. Bez miejscówki ( kosztuje około 4 euro ).

Przypuszczam, ale mogę się mylić że pociąć z Krk do Pragi jedzie przez Katowice ( krk -> ktc 10 zł ), więc w ok. 150 zł powinieneś się zmieścić w jedną stronę.
Ale jak Ci odpiszą, daj mi znać, dobrze mieć rozeznanie.





ile kosztuje bus do Cieszyna Polskiego ?
I ile jedzie ? z 2 h ?

northrop 14.05.2011 02:01

^Raz jeszcze dziekuje. E-mail wyslany... teraz czekam :D

edit.

No i juz wszystko wiem:

Cytat:

Stacja Data Przyj Odj. Nr poc.

Kraków Główny 05-14 21:57 D 402
Praha hl.n. 05-15 7:33

Cena za bilet w 2 klasie w w/w relacji - 252 zł.
Dopłata za miejsce w kuszecie 6 miejscowej- 38 zł
Dopłata za miejsce w kuszecie 4 miejscowej- 56 zł
Dopłata za miejsce w sypialnym 3 miejscowym- 56 zł
Dopłata za miejsce w sypialnym 2 miejscowym- 84 zł

Cena za bilet w 1 klasie - 379 zł.
Dopłata za miejsce w sypialnym 1 miejscowym- 196 zł

Przy zakupie biletu w 2 strony (powrót w ciągu 30 dni) 40% zniżki od ceny
biletu.


Wszystkie ceny są przeliczane wg aktualnego kursu Euro i zaokrąglone do
pełnych złotych.

LuKaS TSW 14.05.2011 07:52

Kraków-Cieszyn chyba 16 zł kosztuje bus,a czas jazdy ok. 3 godzin.

Sensej 14.05.2011 15:51

Szukam Szewca, który prócz naprawy obuwia, czyści obuwie jest w Krakowie taki?

Tysiorrr 14.05.2011 20:17

A ja mam takie pytanie w środę przed meczem z Lechem zgubiłam legitymacje studencką gdzieś w okolicy błoń czy ktoś może jej przypadkiem nie znalazł ??? Proszę o pilną odpowiedź

syeb 15.05.2011 10:07

jakie tramwaje i autobusy dojezdzaja na Wąwozową ??

Manson33 15.05.2011 10:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez syeb (Post 1093500)
jakie tramwaje i autobusy dojezdzaja na Wąwozową ??

Google gryzą jak zwykle ?

http://krakow.jakdojade.pl/

Na przykład tramwaj linii numer 4 bądź autobus linii numer 138.

StelmiOriginal 15.05.2011 10:34

138, 142, 4

lub 1,5 i wysiadasz na Wiaduktach

syeb 15.05.2011 10:34

poprostu nie wiem jaki tam jest przystanek

StelmiOriginal 15.05.2011 10:35

Elektromontaż (4, 138, 142)
Wiadukty (1,4,5)

BRTS39 15.05.2011 12:49

http://www.youtube.com/watch?v=u4QFh...eature=related

Może to byc komiczne pytanie bo nei gustuje w tego rodzaju muzyce.
Możecie mi powiedzieć co to za gość 0 : 35 . Czy to jakiś lokalny DJ czy jakis znany czy jakiś syntezator?

a11 15.05.2011 13:00

takie dość specjalistyczne pytanie, ale może ktoś będzie wiedział
czy da się zrobić Rachunek Przepływów Pieniężnych na podstawie Bilansu i Rachunku Zysków i strat?

Krzysiek 15.05.2011 16:42

Mam problem z aqq. Dotychczas pracował bez zarzutu. Dziś natomiast wyskoczył mi taki błąd.

http://imageshack.us/f/855/problemzaqq.jpg/

Na laptopie wszystko działa, tylko na stacjonarnym problem występuje.

Z góry dzięki za pomoc!
Pozdro!

Syn Kangura z 1984 15.05.2011 17:41

Kto będzie gościem dzisiejszej L+ Extra? ;)

jumson 15.05.2011 18:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krzysiek (Post 1093686)
Mam problem z aqq. Dotychczas pracował bez zarzutu. Dziś natomiast wyskoczył mi taki błąd.

http://imageshack.us/f/855/problemzaqq.jpg/

Na laptopie wszystko działa, tylko na stacjonarnym problem występuje.

Z góry dzięki za pomoc!
Pozdro!

Po prostu skasowany(lub w innym miejscu) jest plik exe.. I ze skrótu nie może dojść do niego. Przenosiłeś gdzieś ,coś ? Kasowałeś ? Ktoś się komputerem bawił ? Jeśli nie to możesz wejść na konto administratora. Robisz to tak, na tym niebieskim ekranie logowania naciskasz dwa razy wielką trójcę - alt,control,delete. Tam masz nazwę użytkownika i wpisujesz administrator i enter . I sprawdź czy tak działa. Ale chyba najprostszym wyjściem będzie nainstalowanie jeszcze raz programu na ten poprzedni.

P.S. Ten sposób z administratorem jest jednym z najprostszych sposobów złamania hasła i wejścia do komputera. :D Wiele osób przy koncie administratora nie ma żadnego hasła (myśląc, że takie coś nie istnieję.). Oczywiście niezdalnego.

przemo 15.05.2011 19:03

Czy oficjalna strona Wisły jest tak przeciążona że zdjęcia z szatni tak długo "wchodzą" czy to ja mam jakieś problemy z kompem ? Jak u Was z tymi zdjęciami?


Cytat:

Pierwotnie napisane przez murray (Post 1093821)
U mnie też to długo idzie.
No ale, co się dziwić. Galeria, na którą czekano od dwóch lat.
:-)

Co prawda, to prawda :)

murray 15.05.2011 19:06

U mnie też to długo idzie.
No ale, co się dziwić. Galeria, na którą czekano od dwóch lat.
:-)

Krzysiek 15.05.2011 19:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jumson (Post 1093779)
Po prostu skasowany(lub w innym miejscu) jest plik exe.. I ze skrótu nie może dojść do niego. Przenosiłeś gdzieś ,coś ? Kasowałeś ? Ktoś się komputerem bawił ? Jeśli nie to możesz wejść na konto administratora. Robisz to tak, na tym niebieskim ekranie logowania naciskasz dwa razy wielką trójcę - alt,control,delete. Tam masz nazwę użytkownika i wpisujesz administrator i enter . I sprawdź czy tak działa. Ale chyba najprostszym wyjściem będzie nainstalowanie jeszcze raz programu na ten poprzedni.

P.S. Ten sposób z administratorem jest jednym z najprostszych sposobów złamania hasła i wejścia do komputera. :D Wiele osób przy koncie administratora nie ma żadnego hasła (myśląc, że takie coś nie istnieję.). Oczywiście niezdalnego.

Okazało się, że Kaspersky stwierdził (przy moim niedopatrzeniu), że aplikacja aqq.exe jest niegodna zaufania.

wszystko działa, obyło się bez rękoczynów.

Blacha92 15.05.2011 23:14

gdzie idzie obejrzeć szybką piłkę dzisiejszą?

piotrek1325 16.05.2011 09:05

Potrzebuje żeby ktoś mi dziś o 18:25 nagrał detektywów TVN. Jak ktoś nagra napiszcie na priv będę wdzięczny !!!

crazykaro 16.05.2011 09:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrek1325 (Post 1094221)
Potrzebuje żeby ktoś mi dziś o 18:25 nagrał detektywów TVN. Jak ktoś nagra napiszcie na priv będę wdzięczny !!!

A po co nagrywać jesli TVN udostępnia w internecie? IE9, Flash+ Silverlight i powinno chodzić bez problemu
http://vod.onet.pl/detektywi,2330,serial.html

mlody_ale_wierny 16.05.2011 14:51

można gdzies na necie ogladnac wczorajsze derby?

crazykaro 16.05.2011 15:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mlody_ale_wierny (Post 1094558)
można gdzies na necie ogladnac wczorajsze derby?

Przeklejone z tematu meczowego

http://www.speedway-video.com/topic/...956#entry13956

Serwatkus 16.05.2011 16:54

Jest gdzies w Krakowie gielda rowerowa?

BRTS39 16.05.2011 18:54

W jakim programie moge nagrac jakieś nagranie do prezentacji. za pomocą słuchawek z mikrofonem. ( mam nadzieje ze jakość będzie jako taka.)

Syn Kangura z 1984 16.05.2011 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BRTS39 (Post 1094717)
W jakim programie moge nagrac jakieś nagranie do prezentacji. za pomocą słuchawek z mikrofonem. ( mam nadzieje ze jakość będzie jako taka.)

W Windowsowskim rejestratorze dźwięku :-p

!!IRIVER!! 16.05.2011 20:54

Czy planowane jest wydanie mistrzowskich koszulek przez kibiców?

małpa 16.05.2011 21:03

teatry, muzea, galerie sztuki, opery etc to MIEJSCA KULTURY, CZY MIEJSCA KULTUROWE ?

krzysiek92 16.05.2011 21:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1094831)
Czy planowane jest wydanie mistrzowskich koszulek przez kibiców?

zawsze były więc pewnie i w tym roku będą.. czekamy!

WISŁAZWE 16.05.2011 21:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez małpa (Post 1094840)
teatry, muzea, galerie sztuki, opery etc to MIEJSCA KULTURY, CZY MIEJSCA KULTUROWE ?

Miejsca kultury.

-S- 16.05.2011 21:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez a11 (Post 1093583)
takie dość specjalistyczne pytanie, ale może ktoś będzie wiedział
czy da się zrobić Rachunek Przepływów Pieniężnych na podstawie Bilansu i Rachunku Zysków i strat?

Nie. Jakieś tam dane do sporządzenia RPP, na podstawie bilansu i rzis, się uzyska, ale nie wszystkie.

Blacha92 16.05.2011 21:42

Znacie jakiś internetowy outlet z butami markowymi badz zwykly internetowy sklep z markowymi butami , byle tani?

davids 16.05.2011 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzysiek92 (Post 1094843)
zawsze były więc pewnie i w tym roku będą.. czekamy!

a te co Piłkarze mieli to mozna sie ich spodziewac w Wiślackim Świecie ??

Bartuk1906 16.05.2011 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez davids (Post 1094869)
a te co Piłkarze mieli to mozna sie ich spodziewac w Wiślackim Świecie ??

Tak ;) w środę już mają być a cena tej koszulki ma wynieść 69 zł.

krzysiek92 16.05.2011 21:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez davids (Post 1094869)
a te co Piłkarze mieli to mozna sie ich spodziewac w Wiślackim Świecie ??

tak..........

RecordAble 17.05.2011 11:43

Jaki serwis komputerowy polecacie? Sprawdzony i pewny.

davids 17.05.2011 11:50

http://www.youtube.com/watch?v=qIfJQe1sxyM zna ktos tytuł tej pioseni lub ma pełna wersjie

Dean 17.05.2011 14:53

Czy ktoś nie wie czy ten model bluzy rozmiar M jest w Krakowie?

http://allegro.pl/show_item.php?item=1579114923#gallery

A jak nie to gdzie można ciuchy firmy Everlast znaleźć.

markokrk 17.05.2011 15:10

najszybciej to w sklepie Everlasta w g. krakowskiej


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl