Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

krakus76_ 24.07.2020 14:44

Nowe (gorsze) warunki wynajmu stadionu. Brawo.

https://dziennikpolski24.pl/krakow-w...ar/c1-15095331

wściekłe pięści węża 24.07.2020 15:55

Już chyba nawet Kuba, przy swojej nieskończonej wierze w ludzi, zrozumiał z jaką kreaturą ma do czynienia. Nie można liczyć na dobrą wolę tej małostkowej łajzy. Musimy po prostu przeczekać jego rządy, bo przy nim nie ma szans, żebyśmy byli traktowani uczciwie.

sanderuss 24.07.2020 16:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krakus76_ (Post 1554099)
Nowe (gorsze) warunki wynajmu stadionu. Brawo.

https://dziennikpolski24.pl/krakow-w...ar/c1-15095331

Ale jest tylko 30 kolejek - 15 meczy u siebie. Defacto to zaplacimy mniej. ( Nie uwzglednilem strat z dnia meczowego spowodowanego atakiem koronaparanoji rzadzacych.

Gorlicki Wiślak 20.08.2020 15:57

Tomasz Jażdżyński na Twitterze:

„Proście, a będzie wam dane” - w moim przypadku zadziałało! Żółto-niebieskie barwy powoli znikają z trybuny stadionu Wisły

https://pbs.twimg.com/media/Ef3UZWxX...pg&name=medium

Źródło: https://twitter.com/jazdzynski/statu...25805929762817

Gorlicki Wiślak 25.08.2020 19:21

https://pbs.twimg.com/media/EgRrLF9W...name=4096x4096

Na twitterze dyskusja a tutaj cisza więc wrzucam.
Sam nie wiem co o tym myśleć, w sumie miłe zaskoczenie że ludzie ze strony Wisły (Socios) którzy brali udział w konsultacjach chwalą że ten projekt nie najgorszy, aż mnie to dziwi że jednak te parkingi nie będą tak fatalne jak się wydawało?

Karherop 25.08.2020 21:05

O ile dalej parchaci nie będą rzucali klód pod nogi, bo dalej jest mniej miejsc parkingowych niż w planie zagospodarowania terenu.

Fakt faktem, takiego scenariusza się nie spodziewałem i na tym wstępnym planie wygląda to rewelacyjnie. Dawidzie i socios - czapki z głów.
Może za te 3-4 lata będziemy mogli z radością pocwalić się otoczeniem stadionu.

wiesniak842 26.08.2020 09:21

https://architektura.muratorplus.pl/...838.1595131182

Taki parking w Kielcach na ponad 600 mp zajmuje powierzchnie 4286m2(sama zabudowa). Na projekcie widocznym powyzej powierzchnia parkingu od strony Reymonta (tego na 400mp) jest na oko ze trzy razy mniejsza niz powierzchnia plyty stadionu (6607m2), mniej wiecej wychodziloby 2200m2. Teraz tak, skoro prawie dwa razy wieksza zabudowa umozliwia postawienie 5cio-poziomowego parkingu na 600mp, ile poziomow potrzeba zeby postawic 400mp?:D
600mp - 5
400mp - x
x= ok.3,33
Teraz 3,33x niecale 2 = jakies 6,7 poziomow (zalezy jeszcze jaka wysokosc beda mialy:D)
Teraz mi powiedzcie na jaka mniej wiecej wysokosc wznosic sie bedzie 6 badz 7 poziomowy parking od strony Reyomonta i czy nie bedzie wyzszy od samego stadionu?:D

Karherop 26.08.2020 10:56

Liczba mp ile jest upchniętych w danej przestrzeni bym się nie sugerował bo kij wie ile w tym założono miejsc dla autokarów.

Być może choć parkingi będą naziemne to będą poziomy -1 czy -2 tak jak przy niektórych galeriach.

Socios Wisła Kraków 26.08.2020 12:56

W ostatnich miesiącach nasze stowarzyszenie zaangażowało się w dyskusję na temat zagospodarowania Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana i otoczenia tego obiektu. Na początku roku zwróciliśmy się do Prezydenta Krakowa w tej sprawie z apelem w postaci petycji, podpisanej przez kilkanaście tysięcy osób. W ostatnich tygodniach zaś przedstawiciele Socios brali udział w spotkaniach roboczych z udziałem Zarządu Infrastruktury Sportowej, Wisły Kraków, Rady Miasta i Rady Dzielnicy. W trakcie tych spotkań wypracowane zostały wstępne założenia dotyczące aranżacji otoczenia stadionu. Pragniemy przedstawić Wam główne założenia tego planu i dalsze kroki, które będą w tym temacie podejmowane.

Plan przedstawiony 25 sierpnia na posiedzeniu Komisji Sportu Rady Miasta zakłada:

- Budowę wielofunkcyjnego boiska pomiędzy aleją 3-ego Maja i stadionem, potencjalnie z małą trybuną i zapleczem (szatnie)
- Przynajmniej częściową likwidację płotów od strony ulicy Reymana dla połączenia stadionu z Parkiem Jordana, likwidację płotów od strony alei 3-ego Maja i ul. Reymonta
- Miejsce na nowy pomnik Henryka Reymana i Aleję Gwiazd Wisły Kraków
- Budowę Muzeum Wisły Kraków
- Zaaranżowanie placu od strony ulicy Reymonta na przestrzeń publiczną (z zielenią i małą architekturą)
- Budowę 2 lub 3 parkingów naziemnych, zarówno od strony północnej, jak i południowej, łącznie na 1000 miejsc
- Brak większych zmian od strony zachodniej - pozostawienie strefy VIP z parkingiem na około 200 miejsc

Uważamy, że powyższy plan zmierza w dobrym kierunku i uwzględnia zgłaszane przez nas postulaty poprawy funkcjonalności stadionu i otwarcia go na mieszkańców. W petycji apelowaliśmy o budowę parkingów podziemnych - to rozwiązanie przekracza jednak możliwości finansowe miasta. Parkingi naziemne według przedstawionego planu mają jednak być stosunkowo niewielkie i tak zaprojektowane, by nie zdominować okolicy - uważamy to za realistyczny kompromis.

Chcemy też podkreślić, że spotkania robocze przebiegały w merytorycznej i partnerskiej atmosferze - pomysły zgłaszane przez klub i Socios były rzetelnie rozpatrywane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej i biuro architektoniczne i w bardzo dużym stopniu uwzględnione zostały w przedstawionym planie.

Plan ten ma charakter wstępny. Będzie on teraz przedmiotem otwartych konsultacji społecznych. Zachęcamy Was do zgłaszania wszelkich uwag i pomysłów - możecie to zrobić kanałami, które niedługo przedstawi miasto. Możecie też zgłosić swoje koncepcje do nas drogą mailową ([email protected]) - przedstawimy je zbiorczo urzędnikom i architektom. Konsultacje potrwają do końca września.

Warto podkreślić, że ten plan dotyczy jedynie otoczenia stadionu. Modernizacja samego obiektu (np. adaptacja przestrzeni pod trybunami, przebudowa pawilonu medialnego) będzie przedmiotem odrębnego postępowania.

petred 26.08.2020 15:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Socios Wisła Kraków (Post 1555599)
Warto podkreślić, że ten plan dotyczy jedynie otoczenia stadionu. Modernizacja samego obiektu (np. adaptacja przestrzeni pod trybunami, przebudowa pawilonu medialnego) będzie przedmiotem odrębnego postępowania.

Ciekawe jestem czy ten temat też będzie przebiegał tak bezproblemowo, czy jednak będą zgrzyty Między Wisłą a Miastem. Trochę się obawiam.

domin_czyzyny 24.09.2020 12:06

Do jutra można zgłaszać uwagi odnośnie zagospodarowania terenu wokół stadionu:

https://gazetakrakowska.pl/teren-wok...ar/c2-15196196

KOALIK 22.10.2020 01:00

Swego czasu wiele mówiło się na tym forum i ogólnie w środowisku TS-u oraz wśród wychowanków Ojca Chrzestnego Ludwika o spisku mającym odebrać świętą ziemię. Przekonywano, że tylko była prezes może powstrzymać te zdarzenia, dlatego nie można było jej krytykować, bo tylko TS może być właścicielem klubu. Wmawiano, że za tym spiskiem stoi Majchrowski, a nawet dawne WSI.

Minęło kilkanaście miesięcy i cisza. Nie ma już chętnych?

Jeszcze niedawno urażona Dorotka wykrzyczała: ,,nie sprzedamy świętej ziemi, nie pomożemy Wiśle". Dzisiaj widzimy po ostatnim meczu koszykarek ,,kompetencje" tego zarządu z zagubioną Dorotką w roli głównej.

W rzeczywistości, ta ziemia najbardziej kusiła symbole TS-u.

Z Migi zrobiono na pokaż wroga, ale gdy pisał o Stechercie, co spowodowało wzrost poparcia byłej prezes do 99,9%, to ich wspierał, czyli Miga działał na korzyść TS-u.

Już tego spisku służb nie ma?

czaro 22.10.2020 08:13

Aktualnie Spectre robi pieniądze na pandemii. Jak to się skończy, Blofeld wróci do ataków na Wisłę.

kornd 30.08.2021 12:10

Może kolejny cel dla Socios to odnowienie krzesełek na C? Serek c.2 co o tym sądzisz?
http://stadiony.net/aktualnosci/2021...iez_na_polonii

serek.c2 30.08.2021 12:16

Temat był już w klubie poruszany, dowiem się dokładnie na czym stanęło.

ciastek88 30.08.2021 13:28

Pozostając przy ewentualnych zmianach na stadionie - czy wiadomo czy te paskudne pleksi znikną kiedyś z południowej i północnej ?

Temat był grany kilka lat temu ale pleksi jak były tak są.

Nie pojmuję kto wpadł na tak genialny pomysł żeby odgradzać sektory gospodarza :P Ewenement na skalę światową.

master17 31.08.2021 08:41

Nie wymagało zmiany projektu takie działanie ? I tak jest duży plus, że przejścia na górze zostały otwarte. W przypadku pożaru, to powinno być wiele możliwości ucieczki, a tak ...

kornd 31.08.2021 23:44

A obok telebimu nie możnaby wstawić reklam , kolejny zysk dla klubu. Albo kopię tych malunków które były na wieżach po bokach starego C, "kibic wizytówka klubu". Na pewno jest to możliwe do wykonania.
http://www.wislaportal.pl/photo/mecz...8.2021/102.jpg

Karherop 01.09.2021 07:21

A siedziałeś kiedyś na najwyższych rzędach za telebimem?

Ja bym jeszcze bardziej nie ograniczał kibicom widoczności.

sevenheaven 01.09.2021 08:53

a ja uważam, że warto.. zrobić tam miejsca z ograniczoną widocznością.. na ilu meczach w sezonie masz komplet ? jesli w ogóle już się zdarzy taki mecz ?
a zysk z reklamy w takim miejscu byłby spory, według mnie bardzo dobry pomysł i etstetyke poprawi znacząco

Arkadiusz.Czerepach 01.09.2021 10:40

zysk z reklamy nie bylby spory , bo nie widać by ich było w TV , ciekwaszym pomysłem sa te śmieszne obrazki z tych budynków starego stadionu , to by był taki fajmny most w przeszłość

ciastek88 01.09.2021 11:21

Mi tam wystarczy jak "tylko" dach przestanie przeciekać, znikną pleksi, odnowione zostaną krzesełka na północnej i południowej, poprawią elewację stadionu, zlikwidują zacieki na betonie , chociaż te najbliżej murawy i wyp... ten beznadziejny pawilon medialny lub zastąpią coś z bryłą pasującą do reszty. Wtedy stadion będzie TOP bo zdaję sobie sprawę , że z odległością trybun bocznych od murawy nic się nie da zrobić . Całe szczęście miasto chętne do współpracy i pomocy :)

Karherop 01.09.2021 11:36

słusznie @Arkadiusz.Czerepach zauwazył że i tak reklama obok telebimów byłaby niewidoczna.

@ciastek88 na ile większość z tych pomysłów jest realna okaże się do 31 października. Jeśli nie będzie IE w Krakowie to co najwyżej kibice za własną kieszeń odnowią krzesełka, pleksa może będzie usunięta i z czasem otoczenie stadionu będzie rewitalizowane, bo na to podobno fundusze mogą się znaleźć.

Na miasto bym (w tej chwili) aż tak nie zwalał, bo sytuacja jaka jest teraz a była jeszcze 2,3 czy 5 lat temu to jest o niebo lepsza. Trudno żeby być dla nich jakimkolwiek poważnym partnerem jeśli ciągle wisi się grube miliony z tytułu wynajmu.

Abrakadabra 01.09.2021 19:49

Ja ciągle nie rozumiem dlaczego na tym wyświetlaczu jest miejsce na wynik dwucyfrowy? Kiedy ostatnio taki był? Przez to jest mało miejsca na herby klubów.

kornd 04.09.2021 16:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1571283)
A siedziałeś kiedyś na najwyższych rzędach za telebimem?

Ja bym jeszcze bardziej nie ograniczał kibicom widoczności.

Nie siedziałem, czyli architekt nie potrafił nawet zaprojektować telebimu, żeby nie ograniczał widoku na boisko? Czytałem ostatnio w artykule na Interii, że to delegatka UEFA nakazała zmienić lokalizację kamery , żeby lepiej widać boisko i reklamy. Dobrze, że podsylamy pomysly, jest socios, więc może kolejne małe cele na stadionie zrealizujemy.

mwj88 15.09.2021 13:49

Witam,
to mój pierwszy post od wielu lat dlatego proszę o wyrozumiałość. Mam pytanie a może i sugestię dotyczącą betonowych balkonów miedzy poziomami trybun. Czy nie warto byłoby je zagospodarować estetycznie tak jak na wielu nowoczesnych stadionach np datami zdobycia mistrzostw lub innych sukcesów? Podejrzewam że koszty takiego przedsięwzięcia nie byłyby wysokie a poziom estetyki by się znacząco podniósł.
Przykładowe zdjęcie przedstawiające o co mi chodzi załączam w linku (stadion Arsenalu)
https://zapodaj.net/669d0620f350f.jpg.html

kornd 15.09.2021 23:38

Takie pomysły i plany już były, ale jak to w przypadku tego stadionu realizacje trwają latami. Pamiętam jak wyglądal stadion przy okazji meczu kadry przed Euro 2016. Może serek c.2 zbierze nasze pomysły przedstawi je zarządowi i może przy wsparciu Socios uda się niektóre zrealizować.

mwj88 16.09.2021 06:20

Dokładnie - jestem za. No na meczu Repry wyglądało to pięknie. Dla przypomnienia wrzucam zdjęcie
https://zapodaj.net/8060ce6217330.jpg.html
Tak niewiele a wg mnie zmienia estetykę wnętrza stadionu o jakieś "23%" :p

Arkadiusz.Czerepach 25.11.2021 16:15

https://gazetakrakowska.pl/krakow-po...fW_ZG4LMDfyKJQ

Adasss 20.01.2022 20:57

Z wywiadu z Krzysztofem Kowalem, dyrektorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie:
https://sport.lovekrakow.pl/aktualno...owa_44398.html

Cytat:

Rok 2022 to także inwestycje związane z przygotowaniem Krakowa do Igrzysk Europejskich w 2023 roku.

W OSiR Kolna przewidziana jest modernizacja toru kajakarstwa górskiego, a przy Hali 100-lecia KS Cracovia budowa boisk do koszykówki 3x3. Planowana jest także modernizacja Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana.

W przypadku stadionu, na którym gra Wisła, mówimy także o dokończeniu obiektu, budowie boisk i parkingów. Rok temu mówił pan, że w połowie 2022 powinien być gotowy projekt.

Potwierdzam. Prace projektowe trwają, zajmuje się tym pracownia Archetus. Potem trzeba będzie znaleźć środki.

Adasss 24.01.2022 18:24

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 12 stycznia 2022 r. w sprawie wykazu przedsięwzięć III Igrzysk Europejskich w 2023 roku
https://dziennikustaw.gov.pl/D2022000014501.pdf
Cytat:

4 Remont Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana

aNouc 01.02.2022 21:35

Do usunięcia

Adasss 02.02.2022 21:22

Wg. dzisiejszych informacji ma być coraz bliżej do podpisania umowy, potwierdzonej gwarancjami rządowymi, odnośnie finansowania IE w Krakowie.
Pojawiły się też informacje o tym jak miałby wyglądać podział tych pieniędzy. Wg nich na nasz stadion przypadłaby kwota 87 mln zł.

Mixu 02.02.2022 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1576757)
Wg nich na nasz stadion przypadłaby kwota 87 mln zł.

Czy jest gdzieś rozpiska albo plan na co by te pieniądze konkretnie byłyby rozdysponowane?

Adasss 07.02.2022 11:18

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/co...wrBWZLxel3v6vU

Na razie chyba nic konkretnego nie wiadomo, poza poniższym:
Cytat:

Wcześniej w planie zamówień publicznych na drugi kwartał 2022 roku znaleźliśmy dwie pozycje: remont dachu trybuny od strony Błoń, wybudowanej jaki pierwszej (szacowany koszt 2,5 mln zł), i zakup dwóch nowych telebimów (300 tys. zł).
Lovekrakow wysłał zapytanie do ZIS, więc jeśli dostaną odpowiedź, to może dowiemy się więcej.

kolarz90 07.02.2022 23:24

https://lovekrakow.pl/aktualnosci/st...sta_44718.html

Karherop 07.02.2022 23:37

Te środki to trafiły nam się jak ślepej kurze ziarno i tylko się zastanawiam, na ile sezon 22/23 spędzimy na trybunach, a na ile pracę na to nie pozwolą?

sandomingo 07.02.2022 23:45

W pierwszej lidze zapowiada się kilka hitowych spotkań: Mecz przyjaźni z Ruchem, powrót Małego.na R22, Derby małopolski x 3 (Puszcza, Sandecja, Termalika) czy kosy z Tychami, Arką może Koroną.
Oby stadion był dostępny!

buczo85 09.02.2022 20:01

Sorry za głupkowate pytanie, ale jakie dyscypliny będą rozgrywane w ramach tych igrzysk?


A co do samych prac to mega się cieszę. Mimo wszystko lubię nasz stadion, a po poprawkach będzie super ;)

Coglin 10.02.2022 06:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo85 (Post 1577380)
Sorry za głupkowate pytanie, ale jakie dyscypliny będą rozgrywane w ramach tych igrzysk?


A co do samych prac to mega się cieszę. Mimo wszystko lubię nasz stadion, a po poprawkach będzie super ;)

Lista dyscyplin sportowych – Igrzysk Europejskich 2023 Kraków i Region Małopolska

Sporty olimpijskie

Badminton
Boks
Gimnastyka
Judo
Kajakarstwo (sprint&slalom)
Kolarstwo (górskie&BMX)
Koszykówka 3x3
Lekkoatletyka
Łucznictwo
Pięciobój nowoczesny
Rugby 7
Piłka Siatkowa plażowa
Szermierka
Tenis stołowy
Wspinaczka sportowa

Sporty nieolimpijskie

Biegi górskie
Karate
Kickboxing
MMA
Muaythai
Piłka nożna plażowa
Piłka ręczna plażowa
Skoki narciarskie (letnie)
Teqball

Dyscypliny w randze Mistrzostw Europy

Kolarstwo (MBX i MTB )
Pięciobój nowoczesny
Szermierka
Judo - drużynowe
Lekkoatletyka – drużynowe
Badminton


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:04.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl