![]() |
A nie mówiłem, że cena może sięgnąć 20mln?
Tam jest masa roboty... Do tego ten nierealny termin. Ciekaw jestem czy SKWK robi coś w sprawie dodatkowego oświetlenia / reflektorów do oświetlania opraw i samej trybuny. Kosztowałoby to grosze, a dałoby wielkie możliwości organizowania świetnych opraw. Z tym demontażem "pleks" to już chyba nic zrobić się nie da, do inwestora i policji całkowicie nie dociera ta sprawa... |
Cytat:
Dziękuję za wszystkie opinie. Przekażę ;) A swoją drogą proponowana kiedyś przez Salwator koncepcja hali była całkiem niezła : http://img844.imageshack.us/img844/16/2011halawisla.jpg Ciekawa jestem poziomu obecnych konkursowych prac. |
Cytat:
|
Cytat:
Po rozpisaniu konkursu w październiku pojawiły się artykuły prasowe, w których LMM jasno mówił, że najnowsza Hala powstanie na zapleczu starej. W każdym innym przypadku, istnieje zagrożenie, że koszykarki i siatkarki pozostaną bezdomne. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, aby śmiała wizja architektoniczna obejmowała II etap budowy. Za kilka lat być może znajdą się pieniądze, aby taki etap zrealizować. A przewidując pewne rzeczy teraz nie zamykamy mozliwości jego realizacji w przyszłości. W II etapie można by wyburzyć starą halę. Warunek dla mnie jest jeden : sport za sport. I oczywiście główny budynek pozostaje. W miejsce wyburzonej starej hali mógłby powstać kompleks sportowy obejmujący np. Halę z widownią na 200 miejsc dla rozgrywek młodzieżowych (tania w utrzymaniu) i salę treningową dla innych dyscyplin. To przykład, klub mógłby określić co tam chce mieć. A i o gustach się oczywiście nie dyskutuje, ale koncepcja Dunikowskiego to jest tani blaszak typu Biedronka :foch: Ładnie zrobiona wizualizacja, nic więcej. Mam nadzieję, że nowe koncepcję będą przynajmniej o dwie klasy lepsze. |
Cytat:
Materiał w architekturze robi dużą różnicę. Cytat:
Jest określony budżet, ktory na cuda raczej nie będzie pozwalał. Gdyby powstał takie proste pudełeczko, podobne to tego jakie proponował Dunikowski, ale z dobrych materiałów, dobrze rozwiązane jeśli chodzi o funkcjonalność i otoczenie i starannie wykończone, byłabym bardzo zadowolona. |
Cytat:
Co do budżetu, to problem nie jest w jego wysokości, ale to kto będzie nim dysponował. Gdyby tymi pieniędzmi dysponował podmiot zainteresowany wybudowaniem hali po realnych kosztach, z tego budżetu można by wykroić całkiem fajny obiekt. Ponieważ jednak dysponenetem jest miasto, to podobnie jak Ty liczę tylko na : Cytat:
|
Cytat:
|
Czy na naszym stadionie będzie 'magiczny' (z pewnością taki jest dla projektantów stadionu) system PayPass???? Może nowe karty do tego będą służyły... ??
|
Mam pytanie. Czy wiadomo jak będą wyglądać ławki rezerwowych? Czy bedzie to na wzor europejskich stadionów ? czy będzie to na wzór naszego stadionu i będzie to jakaś wiata w stylu przystanku PKS?
|
Witam Wszystkich !!! Stadion będzie rewelacyjny super bardzo podobny do londynskiego Spurs - tam tez maja rozbudowany system sprzedazy biletow (malo kto kupuje bilety w kasach wiekszosc przez internet a jeszcze inni maja karnety , bilety sprzedawane sa wg kolejnosci , pierwszenstwo do kupna maja kibice ktorzy sa kibicami przychodzacymi regularnie na kazdy mecz, nastepnego dnia bilety sprzedawane sa dla tych co maja karnety (a to dlatego ze moze sie pojawic ktos kto ma karnet a nie moze ) wszystko podliczane ile biletow zeszlo wystawiane sa znowu dla tych co maja karty kibicow a potem dla wszystkich - przyznam podoba mi sie ten system i chcialbym sie zapytac czy tez albo moze inaczej bedzie ??? a drugie pytanie czy bilety sprzedawane beda sektorami do ostatniego zapelnienia czyli najpierw trybuny północna i wschodnia potem zachodnia a na koncu poludniowa dól góra (beda mecze przy roznej frekfencji , problem oplacalnej gastronomi ochrony itd) ???
|
Cytat:
Jeśli chodzi o stadion ostatnio odwiedził mnie znajomy z Niemiec i chciał żebym pokazał mu stadion bo dużo o nim czytał w internecie. Nie jest architektem bo akurat ma inną profesję związaną z budownictwem drogowym. Przeszliśmy dookoła stadionu i... powiedział coś o czym ja myślałem od dawna. Pozwole sobie go zacytować: "Wielka, przytłaczająca bryła budząca grozę i respekt! Gdyby nie te dwie trybuny w poprzek boiska (chodziło mu o północną i połudiową) zachowano by ciągłość i wyglądało by to całkiem nieźle!" Ja patrząc na stadion pomyślałem to samo... ma w sobie coś co budzi grozę i przytłacza swoją kubaturą. Niestety tak jak on patrząc na stadion od strony Reymonta czy 3 Maja mam wrażenie, że efekt psują najwcześniej postawione trybuny. Poprostu nie pasują do ogólnej koncepcji... ale z tym już nie da zrobić się nic! Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Czerwony juz całkiem przewrócił Ci w dyni. Strasznie się boisz przegranej komucha, przynajmniej jakbyś miał stracić u niego pracę. |
gigant wszystko ok ale Majchrowski do tych krzaków to nic nie ma... To jest teren TF Kable. Tak aby była jasność.
|
Cytat:
Ktoś wcześniej pytał, tereny TF są do konca dawnego stadionu lekkoatletycznego parchów. Basen i baraki to teren ich. Paradoksalnie, zamiana Kabla za stadion lekkoatletyczny + dopłata 0,5 mln dolarów, prawdobodobnie uchroniła parchaty klub od całkowitej zagłady. Powinni Cupiałowi pomnik postawić przed Carrefourem przy Kałuży w ramach wdzięczności. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
serek.c2 - ono już się powinno pojawić.Da się z tego stadionu zrobić obiekt, który nie będzie odrzucał z zewnątrz a przyciągał wewnątrz.Na dziś on odrzuca z zewnątrz.Niby ma się coś zmienić ale nikt nie wie kiedy. |
a co powiecie na to, że w budżecie na 2011 rok towarzysz Majchrowski nie zapisał ani złotówki na nową halę ?
|
co tu mówić, trzeba działać
w niedzielę :] |
Odnośnie krzaków... idź i powyrywaj jeśli faktycznie Ci przeszkadzają.
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Ktoś wie z jakiego programu szło dofinansowanie do budowy hali TS?
Hala idzie z budżetu ZiS i jest tam 935tys zapisane na program unijny PPP. W pierwotnej wersji za halę miał się wziąć Salvator więc może to jest ta kasa na hale jako partnerstwo publiczno-prywatne? |
Salvator nie ma już nic wspólnego z projektem nowej hali.
|
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri..._szkla//42161/
co tu bedzie w tym pomieszczeniu ? |
kabina komentatorska
|
To nie będzie jedno pomieszczenie.
Zaczynając od strony południowej: - pomieszczenie dowodzenia stadionem - pomieszczenie speakera - miały być też 2 dodatkowe platformy kamer, ale patrząc na to, że elewacja jest ciągła, pewnie z nich zrezygnowano, być może w ich miejsce pojawią się dodatkowe studia TV. Z drugiej strony trybuny będzie podobna przeszklona strefa - tam zaplanowane są studia TV i też 2 platformy dla kamer, z których pewnie też zrezygnowali. Chociaż dziwi mnie to, kamery na linii 16m powinny być. Przydałoby się zdjęcie od frontu, ale nie ma. Pomieszczenia komentatorów będą gdzie indziej - po bokach platformy głównej kamery. |
Żeby usystematyzować: Czego na chwilę obecną brakuje na trybunie zachodniej, aby mogła zostać oddana do użytku? Może PiotrG zechce mniej więcej policzyć i wymienić :-).Orientacyjny czas wykonania danego brakującego elementu to... - znów liczę na PiotraG :-)
Trybuna północna: zero działań, mimo podpisania umowy na wykonanie klatek schodowych. |
Dokładnie nikt ci tego nie napisze, po pierwsze brak szczegółowych zdjęć, na trybunie tutaj nikt chyba nie bywa na bierząco. Są wylane posadzki na poziomie 0 to widać, instalacje wentylacyjne też już wiszą, ale ile dokładnie i na ilu poziomach to jest zgadywanie. Montują okna, pogoda sprzyja więc idzie to dobrze. Tak patrząc to na koniec marca z tą trybuną powinni zdążyć. Porównując co było na przeciwnej stronie i ile to zajęło.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl