Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Konrad. 09.01.2020 13:45

Cytat:

bardzo dobre przyklady...wystarczy spojrzec jak tam wyglada infrastrukura drogowa i kolejowa w sasiedztwie...
Na powyzszych przykładach, jak i na 90% dużych stadionów w Europie, mamy w pobliżu duży parking wielopoziomowy. Dlaczego uważasz, ze na stadionie Wisły ma być inaczej? Dlaczego na Wembley, gdzie można dojechać metrem może być gigantyczny parking, a na Wiśle ludzie mają parkować na chodniku na Cichym Kąciku?


Co do infrastruktury: widzę różnice, tylko nie wiem co twój pomysł, aby linie tramwajową wzdłuż Błoni puścić pod ziemią, miało by tutaj zmienić.


Koleji nikt nigdy nie puści obok stadiony Wisły. Koszty byłyby wielomiliardowe, a przecież stacja Łobzów nie jest tak daleko.


Metro byłoby super rozwiązaniem, natoamiast jest to wydatek kilku miliardów złotych zapewne, więc ni jak się ma do wydania 60 milionów na parking. To tak jakbyś powiedział, żeby zamiast wydawać 600 milionów na 30 tysięcznika, lepiej zbudować za 6 miliardów stadion na 200 tys osób... No może i lepiej, ale skąd kasę wziać?


A jeśli chodzi o komunikację zbiorową: mamy linię tramwajową z której można się przesiąść pod MN w linię autobusową do ogromnej części Krakowa. Naprawdę budowa jakiegoś tunelu nic tu nie zmieni.


Dlaczego kibice Wisły wolą auta?
- jest szybciej. Jeżeli nie planujesz pić na meczu, a nie mieszkasz w rejonie starego miasta, to nie ma bata, aby pod dom dostać się szybciej KM niż autem

- bezpieczniej. Znam gościa który mieszka 2 km od stadionu, ale woli jechać autem, aby nie musisz iść do klatki z szalikiem w ręce. Tyczy się drugiej strony błoń tak samo.

- wygodniej. Mój dziadek 80 letni, nie ma ochoty jeździć komunikacją w hałasie, czekać na przystanku, robić spacerów. Woli siedzieć 20 minut w korku w ciepłym samochodzie ze znajomymi...



Twój absurdalny pomysł niczego w tych kwestiach nie zmieni. Nikt nie rzuci samochodu, dlatego że tramwaj będzie jeździł pod ziemią.

Cytat:

kończe polemike.
Kończysz, bo nie jesteś w stanie obalić żadnego z kilku argumentów przytoczonych przeze mnie. To nie żadna polemika.



Bardzo często słysze ten argument: w Europie nie buduję się dużych parkinków w centrum. Po czym jadę do Londynu/Madrytu/Paryżu wynajmuje auto i parkuje 100 metrów od London Eye, katedry Notre Dame itd.


Owszem nie buduję się, ale dlatego, że te parkingu już istnieją od kilkudziesięciu lat. Bo są kibice którzy nie mogą/nie chcą przyjechać na mecz komunikacją publiczną, bo nie przeszkadza im stanie w korkach, opłata za parking. I ich również trzeba zadowolić.

Konrad. 09.01.2020 14:16

Jeszcze jedno tak na zakończenie. Gdyśmy mieli bawić się w "Europę" jak sugeruje Smyrgu to powinniśmy iść drogą Gdańska czy Wrocławia, czyli przenieść stadion na perferia, gdzieś w rejon Mydlnik np. Doprowadzić do tego szybki tramwaj kolej, zbudować drogę do najbliższego węzła autostradowego.


"Jedyne" co stracilibyśmy to klimat i historię.


Sęk w tym, że dla mnie w Polskiej lidze, gdzie zainteresowanie piłką jest nie wielkie, to nasze największe atuty. Dlatego frekwencja we Wrocławiu czy Gdańsku wcale nie jest wiele większa, niż była na starych obiektach. Bo co z tego, że z dalszych rejonów można dojechać szybciej, skoro z bardziej zaludnionego centrum dojazd jest bardziej utrudniony? Gdyby przenieść stadion, to kibiców którzy na mecz przychodzą na nogach by nie było.



Wielu kibiców Lechii czy Śląska, przyznaje że woleliby mniej efektowny stadion, ale położony w takim miejscu, aby po meczu można było iść z buta na piwko do centrum. A nie organizować cała "wyprawę"...

kowalkowskij 09.01.2020 14:26

Przerobić stadion na halę. Zadaszyć, zrobić dwa boiska do koszykówki, siatkówki, lodowisko, etc.

Na miejscu starej hali zbudować nowy stadion.

master17 09.01.2020 20:43

Jako jeżdżący samochodem na mecze, widzę większy problem z wydostaniem się z pod stadionu (korki) niż samo miejsce gdzie mógłbym zaparkować samochód.

Arkadiusz.Czerepach 01.03.2020 15:54

https://gazetakrakowska.pl/wisla-kra...ar/c2-14786326

Gorlicki Wiślak 19.04.2020 14:25

Ktoś wie co się stało z herbem wkomponowanym w trybunę zachodnią?
Pamiętam że zaraz po powrocie z Suchych Stawów czyli okolicach ostatniego mistrzostwa w 2011 r. przez jakiś czas był a później zniknął?
Pewnie musieli zdemontować na czas Euro 2012 gdy trenowali na R22 Holendrzy? Albo na mecz reprezentacji w 2016 (ale nie kojarzy czy był aż do tego czasu, chyba nie)
Tak czy siak zdemontowali i do dnia dzisiejszego nie wrócił co uważam za dużą stratę

https://pbs.twimg.com/media/EWCtC8WX...pg&name=medium


Fajnie jakby taki element był, nawet na obu trybunach wzdłuż boiska (żeby w TV też był widoczny) tylko najlepiej większy niż ten wyżej i podświetlany tak jak to było na starym stadionie:

https://pbs.twimg.com/media/EV9bIC7X...jpg&name=small

kornd 21.04.2020 19:10

10 milionów za prawa autorskie.

http://stadiony.net/aktualnosci/2020...wa_do_stadionu

rafalek 27.04.2020 10:13

A tymczasem - dokonalo sie.

https://sport.interia.pl/klub-wisla-...io,nId,4463285

Tylko teraz niech nic glupiego nie odpieprza, tylko pozwola Wisle zaproponowac sposob przebudowy...

Szelu_BRW 27.04.2020 10:16

Już oficjalnie. Ciekawe co teraz miasto "mądrego" wymyśli, bo patrząc jak jest zarządzane to zaczynam się bać...

http://sport.lovekrakow.pl/aktualnos...kow_35528.html

Karherop 27.04.2020 11:19

Gorszych relacji niż te dotychczasowe to nie bedzie.
Mogą być tylko lepsze.

Storpedowanie głupich pomysłów przy nowym zarządzie jest możliwe, bo i podobno pojawia się jakaś "wola" miasta...

To na pewno lepsza informacja niżeli status quo który trwał od lat..

wściekłe pięści węża 27.04.2020 15:15

Wydaje mi się, że teraz nadrzędnym celem Socios powinno być wynajęcie biura prawnego, które zablokuje możliwość budowy parkingów naziemnych i dalszego zamieniania stadionu w filię urzędu miasta.

Arkadiusz.Czerepach 27.04.2020 16:38

watpie zeby cos sie udalo ugrac jesli to miasto wyłożyło te miliony

dodatkowo jak mozna wywnioskowac z tekstu warunkiem było , ze dalej to samo biuro bedzie krecic lody

wściekłe pięści węża 28.04.2020 07:48

Chodzi mi chociażby o budowę parkingów piętrowych, których plan zabudowy miasta tam nie uwzględnia. I pewnie X więcej spraw. Po prostu nie można do tego dopuścić, bo to sprawi, że nasz stadion będzie dla Wisły bezużyteczny już na zawsze.

Arkadiusz.Czerepach 28.04.2020 09:27

z innej baczki , ale około stadionowej , czy coś sie zmieniło w temacie sposobu rozliczania za wynajem ?
bo jeśli nie to:
1 - ogromnie zyskaliśmy na takiej umowie w kontekście pandemii i odwołanych meczy (nie płacimy jak meczów nie ma)
2 - jesli mecze będą grane bez publiczności , można by wynająć jakiś inny stadion taniej

poddaje pod dyskusje punkt drugi , czy ktoś jest w stanie przedstawic jakikolwiek argument za tym aby grać na Reymonta ?

przecież żadne argumenty "emocjonalne" w kontekscie meczy bez publiczności nie maja racji bytu , porównał bym to raczej do nagrywania programu TV , na takiej zasadzie jak fame MMA obeszło zakaz organizacji wydarzeń sportowych , czy np ostatniej Wrestlemanii , jest to po prostu nagranie materiału i w zwiazku z tym możliwość gigantycznych osczednosci

no chyba ze z jakichs wzgledo nie wchodzi to w gre ( jakas umowa z miastem ktora nas zobowiazuje do grania wylacznei w krk , albo cos w tym stylu ? )

caucus 28.04.2020 09:45

stadion przedstawiony we wniosku licencyjnym chociażby

Arkadiusz.Czerepach 28.04.2020 10:16

tam chyba sa przedstawione jakieś backupy ?

ArturBarlinek 28.04.2020 12:44

mecze bez publiczności są prawie darmowe dla nas

JudasPriest 28.04.2020 13:24

A nie płacimy za wynajem?


W Lechii był ostatnio temat, że może wróciliby na stary stadion, ale uznali że to nie ma sensu, skoro Bursztynek jest i tak oplacony.

Matios98 28.04.2020 13:33

Płacimy, ale paręnaście tysięcy bo nie wynajmujemy całego stadionu, tylko pewnie jedną trybunę gdzie są szatnie itd.

botulum 28.04.2020 13:38

Rok temu Garbarnia płaciła ok 15-20 tys. za wynajem, a z trybun mieli tylko dół E. Więc jeżeli dogadamy się z miastem to istnieje szansa, że zmieścimy się w 20 tys. za mecz.

piotek 28.04.2020 18:15

Gdzieś, na TT bodajże, latała informacja, że mamy osobne umowy na wynajem boiska i trybun.

serek.c2 28.04.2020 19:28

Na część biurową jest osobna umowa

kowalkowskij 29.04.2020 09:44

@serek.c2

Będę projekty przygotowane/zamówione przez Socios? Gdzie to utknęło?

serek.c2 29.04.2020 10:47

Dajmy na razie czas na rozmowy na linii klub - miasto.

Cycu 15.05.2020 20:37

Problemy z rozbudową bazy treningowej w Myślenicach:

https://www.facebook.com/JaroslawSzl...43387139227762

Cycu 17.05.2020 17:05

Trochę więcej informacji: https://miasto-info.pl/myslenice/264...y-i-klubu.html

Arkadiusz.Czerepach 05.06.2020 07:48

a jeszcze tak wracajac do tych gruntów "mitycznych" to tam coś jeszcze zostało wogle?

bo jak jechałem 3 maja , to widze że budowa jakiegoś nowego osiedla (?) na tyłach stadionu idzie w najlepsze
na tyłach Kuro z koleji jakieś nowe hale sportowe powstały

Staszek 05.06.2020 11:39

Została działka po byłym basenie i pewnie ta na której jest boisko treningowe.Reszta to były tereny judaszy i Cupiała(boisko lekkoatletyczne),które pewnie sprzedał pod deweloperkę.

Błaszczu_WIŚLAK 05.06.2020 11:45

^^ Grunty Telefoniki.

MaLk 05.06.2020 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1552181)
bo jak jechałem 3 maja , to widze że budowa jakiegoś nowego osiedla (?) na tyłach stadionu idzie w najlepsze
na tyłach Kuro z koleji jakieś nowe hale sportowe powstały

Jak nic przydadzą się parkingi!

piotrek1803 05.06.2020 13:55

Byłe boisko lekoatletyczne Cupiał sprzedał pod deweloperke. Było jego bo zamienił sie z żydami lata temu za teren Kabla Kraków.
jedynie to pozostało parkingi za bramkami przystosować na boiska. Postawić las słupów na górze boiska pod spodem parkingi:). Za trybuną A można by w dalszej perspektywie zrobić to samo. Tylko pytanie kto za to zapłaci ? :D

Arkadiusz.Czerepach 06.06.2020 09:42

zaznaczam ze nie mowie o tych "apartamentach pod wynajem" czyli osiedlu przy samej ulicy 3 maja , lecz o okolicach sektora gosci

Staszek 06.06.2020 10:04

https://dziennikpolski24.pl/krakow-b...1540096884#dom

Na stronie725 w tym temacie masz odpowiedz na swoje pytanie.Mapkę wrzucona przez Heoij.

kornd 16.07.2020 17:08

Ciekawy artykuł, może zabudują okrąglak?
http://stadiony.net/aktualnosci/2020...fnego_pawilonu

zbyszek93 16.07.2020 17:59

https://sport.interia.pl/pilka-nozna...429.1590904624
Ciekawe jak będzie z opłatami za stadion w takim wypadku?

leszekm 16.07.2020 19:21

Miasto podpisało umowę na biura i parkingi na stadionie Wisły, zanim jeszcze zaczęły się konsultacje

https://dziennikpolski24.pl/krakow-m...ar/c2-15081809


Mam nadzieję że nasi właściciele trzymają rękę na pulsie i zrobią wszystko aby zostać operatorem stadionu.Stadion musi być wyremontowany zgodnie z sugestiami klubu.

Gorlicki Wiślak 21.07.2020 11:01

Konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania obszaru wokół Stadionu Miejskiego im. H. Reymana

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie przeprowadzi konsultacje społeczne dotyczące sposobu zagospodarowania, modernizacji i wykorzystania obszaru wokół Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. W piątek, 17 lipca działający w imieniu Gminy Miejskiej Kraków Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal oraz Dyrektor Zarządu Dróg Miasta Krakowa Marcin Hanczakowski podpisali z przedstawicielami ARCHETUS sp. z o.o. aneks do umowy zawartej w dniu 23 kwietnia 2020 roku pomiędzy ZDMK a Firmą ARCHETUS. Na mocy dokumentu ZIS przejął do realizacji, w imieniu Miasta, ważny i budzący duże zainteresowanie społeczne projekt.

Zanim projekt przejdzie konsultacje społeczne, Firma ARCHETUS sp. z o.o. przygotuje dwie koncepcje, które Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie przedstawi w pierwszej kolejności Wiśle Kraków SA. Współpraca Miasta – właściciela obiektu, Wisły Kraków SA – dzierżawcy stadionu, a także udział mieszkańców w późniejszych konsultacjach społecznych są warunkami niezbędnymi, aby modernizacja oraz zagospodarowanie i wykorzystanie otoczenia stadionu były nie tylko zgodne z planem zagospodarowania przestrzennego, ale także przyniosły wymierne korzyści dla wszystkich zainteresowanych stron.

Należy pamiętać, że Stadion Miejski im. Henryka Reymana został zgłoszony jako jedna z aren planowanych na 2023 rok Igrzysk Europejskich. W przypadku otrzymania przez Miasto dotacji z budżetu centralnego, ZIS przewiduje przystosowanie obiektu do potrzeb wynikających z organizacji imprezy.

https://zis.krakow.pl/konsultacje-sp...tegory=3&hl=pl

jaszczur90 23.07.2020 12:29

Będą wreszcie jakieś naprawy na stadionie:

źródło:
https://www.skyscrapercity.com/threads/kraków-hydepark-bez-polityki.1528609/page-145#post-169060473

W ramach gwarancji Polimex Mostostal naprawi uszkodzony dach oraz wymieni ponad 1600 krzesełek z loży VIP na Stadionie Wisły Kraków:

Cytat:

Qaromi said:
Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zarządza i gospodaruje w imieniu Gminy Miejskiej Kraków Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie. W ramach swoich kompetencji prowadzi i zleca także prace remontowo-naprawcze obiektu. Należy pamiętać, że stadion wymaga co jakiś czas napraw wynikających m.in. z naturalnego procesu zużywania się jego elementów, chociażby pod wpływem warunków atmosferycznych. Obecnie ZIS prowadzi kontrolę szczelności poszyć dachów nad trybunami oraz prace naprawcze w miejscach gdzie w ostatnim czasie pojawiły się przecieki. Zlecono również wymianę siedzisk w sektorach VIP.

Dach nad trybunami zostanie wyremontowany przed startem kolejnego sezonu PKO BP Ekstraklasy

W ostatnim czasie pojawił się problem przeciekającego dachu nad trybunami Stadionu Miejskiego im. H. Reymana. Sprawa dachu została niezwłocznie zgłoszona do pracowników merytorycznych zajmujących się Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana, którzy podjęli działania w celu usunięcia problemu.

Trybuna zachodnia, na której także zaobserwowano przeciekanie dachu, jest wciąż objęta gwarancją, dlatego awaria została zgłoszona firmie Polimex-Mostostal SA – generalnemu wykonawcy tego obiektu. W tego typu przypadkach, każdorazowo jest zgłaszana pilna potrzeba usunięcia awarii przed najbliższym meczem. Do przecieków doszło w miejscach gdzie znajdują się uszczelki, które zostały „wypchnięte” z gniazd, prawdopodobnie, poprzez pracujące termicznie płyty poszycia dachu. Usterki zostały usunięte przez przedstawiciela Gwaranta – firmę Polimex-Mostostal SA i na jego koszt. Miasto nie poniosło kosztów w związku z przeprowadzoną naprawą gwarancyjną.

Obecnie prowadzone są działania zmierzające do zlokalizowania pozostałych nieszczelności dachu oraz ich usunięcia. Jest to proces skomplikowany i czasochłonny. Przerwa pomiędzy rozgrywkami PKO BP Ekstraklasy zostanie wykorzystana na usuniecie ww. usterek w sposób kompleksowy. Dotychczas prowadzone interwencje zmierzały do szybkiego zażegnania problemu przed zbliżającym się meczem Wisły Kraków, by zminimalizować możliwość przecieków.

Jesienią nowe krzesełka na sektorze VIP

W związku ze zużyciem foteli w sektorach VIP oraz przebarwieniem części siedzisk zamontowanych na widowni trybuny wschodniej stadionu, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zawarł porozumienie z firmą Polimex-Mostostal SA, na mocy którego wymienionych zostanie 1638 siedzisk VIP. Nowe siedziska zostaną zamontowane jesienią br. Ponadto, wykonawca dostarczy 300 sztuk nowych plastikowych części zamiennych do siedzeń trybuny wschodniej stadionu (siedzisko wraz z oparciem). Kosztami powyższego porozumienia obarczona jest firma Polimex-Mostostal SA.

ZIS Kraków
zis.krakow.pl
W linku macie pismo z odpowiedzią ZIS oraz jakie krzesełka zastosują.


Coglin 24.07.2020 08:07

Cytat:

...W ostatnim czasie pojawił się problem przeciekającego dachu nad trybunami Stadionu Miejskiego im. H. Reymana. Sprawa dachu została niezwłocznie zgłoszona do pracowników merytorycznych zajmujących się Stadionem Miejskim im. Henryka Reymana, którzy podjęli działania w celu usunięcia problemu...
Rozpierdalają mnie takie brednie. Dach nad E przecieka dobre parę lat. A debile z ZIS napiszą, że "w ostatnim czasie".

leszekm 24.07.2020 14:18

Aneks do umowy dotyczącej projektu stadionu Wisły. Do dyskusji mają się włączyć kibice "Białej Gwiazdy"
https://dziennikpolski24.pl/krakow-a...ar/c2-15094877


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:38.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl