![]() |
Cytat:
A na północnej dalej nic się nie dzieje pomimo rozstrzygnięcia przetargu - czy to oznacza, że umowa jeszcze nie podpisana, czy też miasto znów coś unieważniło i czeka do zakończenia wyborów z ogłoszeniem tego? W ogóle tłumaczenia, że nie można oddać północnej przed ukończeniem zachodniej z powodu "połączenia obu trybun" jest kpiną i urąganiem sobie z ludzi. Chciałbym, aby Majchrowski zapłacił za to w wyborach. |
W sprawie sektora gości.
Z odpowiedzi na inerpelacje wynikało dla mnie, że sektor gości będzie usytułowany na G5 (obok okrąglaka). Po dyskusji ze znajomym, juz nie jestem tego tak pewien, bo jakoby nie moze być sektora gości tam gdzie wychodzą zawodnicy... hmmm... Wiadomo w ogóle gdzie ma być? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
11.11 ok 23 jechalem nowohucką i zdaje sie ze zdzierali asfalt z jednego pasa :) |
Cytat:
Teraz wychodza tymczasowo z okraglaka, a docelowo beda wychodzic dokladnie ze srodka trybuny zachodniej, na ktorej beda 2 szatnie, w wyjscie jest w miejscu VIPow.. |
A ja mam takie pytanie,czy sektor E już jest oddany w całości? Tzn czy w holu będą coś jeszcze robić, czy to co jest to już końcowa wersja?
|
Cytat:
niby są ale wcześniej na Lechii kupiłem hot-doga i dramat zimny taki gumowy bez smaku na Legii kupiłem kiełbasę i jeszcze większa tragedia zamiast tych wszystkich klaunów czy innych wolałbym żebym mógł coś zjeść dobrego zasilajac kase klubu |
Chcialbym cos dodac to tematu malowania schodow.
Otoz wlasnie wrocilem z Aviva Stadium na ktorym ogladalem final pucharu Irlandii. Otoz na stadionie na ktorym bedzie rozgrywany final tegorocznej edycji ligi europy schody nie sa pomalowane. Zwykly beton z przyklejonymi czarnymi tasmami antyposlizgowymi. W zaden sposob nie sa zaznaczone. |
W kwestii budowy nowej hali Wisły.
Jak wiadomo ogłoszono konkurs. Jednakże warunki konkursu są trochę nieprecyzyjne. Tzn - jest zapis mówiący, że nowa hala ma powstać na działce za starą, którą "ewentualnie" będzie można wyburzyć. Jednakże skądinąd wiadomo, że w klubie lepiej jest widziane pozostawienie starej hali jako zaplecza dla nowej. Więc tak do końca nie wiadomo, która wersja będzie atrakcyjniejsza dla inwestora. A jak na tą sprawę zapatrują się kibice ? Jak powinna być rozwiązana ta kwestia ? |
Jak dla mnie idealnie byłoby pozostawić starą halę na powiedzmy koncerty, treningi, czy inne eventy. A za nią postawić nową jak główną arenę zmagań sportowych.
Gdyby jednak istniała konieczność z uwagi na brak miejsca postawienia nowej w miejscu starej to należałoby ją wyburzyć do zera. Choć byłoby szkoda bo przecież choćby ostatniego lata klub zainwestował trochę pieniążków w jej modernizację. |
Cytat:
Dochodzą również poźniejsze koszty utrzymania dwóch obiektów i chyba jakiejś rewitalizacji elewacji zewnętrznej, która przez lata już, nie oszukujmy się trochę się zestarzała. Jednakże rozbiórka hali to też koszty - i to duże. Być może odetną nam je przy kosztach wykończenia nowej. Już sama nie wiem co byłoby lepsze... |
Cytat:
|
Cytat:
Przecież nikt nie przewiduje wyburzenia całego budynku, łącznie z basenem... |
Możemy tu prowadzić długie dysputy. Prawda jest taka, że aby móc dyskutować, powinny zostać wybrane 2-3 najlepsze projekty obu lokalizacji i dopiero wtedy może nastąpić wymiana poglądów które rozwiązanie jest lepsze.
|
Cytat:
Jednakże w warunkach jest napisane : Cytat:
QBAS - jednakże niektórzy architekci chcieliby wcześniej znać zdanie kibiców, aby moc przedstawić możliwe optymalną koncepcję ;) p.s. 2 http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...isly,id,t.html |
Sytuacja będzie bardzo trudna przy wyburzeniu obecnej hali. Wiślacka koszykówka stanie się bezdomna na czas budowy, nie wiem w jakim czasie jest możliwe wybudowanie nowej hali, ale na dzień dzisiejszy przy braku hali w Czyżynach nie wiem gdzie grałyby choćby koszykarki, chyba jest hala Tomexu ale jak wygląda i czy jest do czegokolwiek przystosowana to nie wiem.
Jako hala treningowa, czy drużyn młodzieżowych mogłaby zostać, po ostatni remoncie wewnątrz dostała jakiegoś świeższego oddechu więc czemu nie. |
ktoś mówił ze najbliższa hala jest w Jaworznie!! budowa minimum 1.5 roku ale przy polskich tradycjach budowlanych to ze dwa lata
|
teoretycznie najlepsze rozwiązanie to wyburzyć starą i mniej więcej w jej miejscu postawić coś nowego - oszczędność działki dla TS i myślę że ładniej by się to komponowało tylko z drugiej strony kwestie finansowe i oczywiście nie było by znów gdzie grać, jakby się znalazła gdzieś w krk hala to jestem za burzeniem
|
Jeżeli pozostawienie starej hali miało by zmniejszyć pojemność/funkcjonalność/itd. nowej hali to ja jestem za jej wyburzeniem, nawet kosztem bezdomności przez okres 1,5-2 lat. Jedną prowizorkę już mamy, i to całkiem niedaleko....
|
Cytat:
* Wisła ma obecnie dwie hale - "starą" i "nową" :) |
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...chodnia/42085/
To wyglada jak po wybuchu jadrowym a to wejście jak do ogromnego schronu... Kocham to zdjęcie... I tak wyglada stadion miejski jednego najwiekszych i najpiękniejszych miast Polski, Krakowa. No cóż przynajmniej rynek, Wawel i pare innych miejsc w naszym mieście wyglada ładnie.... Stadion miejski jest jaki jest.... Czy ktoś wie wogole co w tym wejściu będzie się znajdowało??? Co tam praktycznie będzie bo tam dość dużo miejsca jest z tego co widać... Zmiescilby się nawet transformers z rodzina.... . Stadion od środka jest naprawdę okazały i mimo wszystko podoba mi się ale z zewnątrz to aż żal patrzeć... Betonowy klocek ze z odstajacym na 20 metrów brutalnym wejściem otoczony możem asfaltu i krzakow.... I tu miałoby euro2012???? No nie róbmy sobie jaj..... Kwintesencja estetyki i architektonicznego polotu..... Coś pięknego!!!. Jak bedą sprzedawane prawa komercyjne do nazwy tego stadionu to powinna to wygrać jakaś duża cementownia by miała najlepsza reklama... |
Morze to ty żalu wylałeś właśnie. Stadion jaki jest wszyscy wiedzą i ciągłe powtarzanie, że coś jest nie tak, źle, brzydko do dupy etc. nie sprawi, że obiekt stanie się ładniejszy...
|
Na pewno Wisła zrobi wszystko, by w najbliższym czasie (kilka lat) nie burzyć starej hali.
1. Hala ta stanowi majątek klubu. Jej wyburzenie spowoduje spory uszczerbek w "słupkach". A nie jest to takie bez znaczenia. 2. W ostatnim czasie wykonano remont hali na kwotę zbliżoną do 1 mln zł. Poruszono niebo i ziemię, żeby wielu przyjaciół klubu zaangażowało się w ten remont, wyłożyło kasę lub wykonało za darmo wiele prac. I co, rok później wyburzamy odświeżoną starą halę? Na miejscu tych sponsorów bym się zdrowo wk..ił. |
Cytat:
|
Nawiązując do wypowiedzi poprzednika.
Cytat:
|
Za SSC...
Kraków: Dokończenie modernizacji stadionu Wisły Kraków - trybuna północna Numer ogłoszenia: 367790 - 2010; data zamieszczenia: 15.11.2010 OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - Roboty budowlane ZAMAWIAJĄCY: Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 18399746,94 PLN NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA: Mostostal Warszawa S.A., Region Południe, Kraków Cena wybranej oferty: 16375295,26 PLN Termin wykonania: 2 miesiące |
Nie do końca chwytam te przepisy budowlane. To jest ogłoszenie wyniku przetargu? Czy jeszcze mogą być protesty? Czy to jest wiążące (od 15.11 - 2 miesiące?)
|
To jest prawdopodobnie potwierdzenie przez UZP poprawności udzielenia zamówienia.
Czyli mogą wreszcie podpisać umowę z Mostostalem. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:00. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl