![]() |
Nie śledzę tego wątku ale proszę niech mi ktoś napisze. Oddaliśmy ziemię miastu żeby zbudowało stadion i już nie mamy w temacie NIC do powiedzenia?
|
Cytat:
Opierając się na ogólnej wiedzy i to jak postępuje miasto wobec klubu, to wiele wskazuje, że nie mamy nic do gadania . Czemu tak jest? To już historia zapewne wymagająca cofnięcia się +-15 lat wstecz. |
Z historii budowy stadionu.
Co się rzuca w oczy to Holendrzy wielokrotnie podkreślają,że systemy są drogie, jak również to, że można coś zrobić taniej. https://i.ibb.co/mBNkfPD/Untitled-1.jpg https://i.ibb.co/Jk19Kc1/Untitled-2.jpg |
Moze po derbach zrobic mala demonstracje, poprzechodzic przez aleje w te i nazad, przyblokowac ruch, pokrzyczecz cos na majchra i reszte tej bandy wcale nie trzeba tego robic pod urzedem w godzinach pracy zeby zwrocic uwage mediow i postronnych ludzi. Jak nie pomoze to robic to regularnie po kazdym meczu.
|
Przemarsz na rynek, tam demonstracja + feta po wygranych derbach. To wystarczy by zwrócić uwagę! A chętnych nie będzie brakować.
|
Nie wyobrażam sobie Wisły w innym miejscu niż R22. To jest kpina, że miasto tak lekką ręką chce przekreślić historię miejsca ważnego dla klubu. No i również nie potrafię zrozumieć gdzie i jak został popełniony ten błąd w którym jako spółka, klub, stowarzyszenie Wisła Kraków ma praktycznie związane ręce. Płać i płacz - w innym razie szukajcie nowego domu.
|
|
Czas najwyzszy zeby Ziobro przeswietlil to towarzystwo w UM bo cos tutaj jest grubymi niciami szyte.
|
Nieważne na który fragment dokumentu się spojrzy tam zawsze eksperci z Holandii wskazują na jedną istotną rzecz, a mianowicie, że drogo.
Przyjmując, że zastosowano się do rad Holendrów o obniżeniu kosztów bez straty jakości materiałów i ten stadion kosztował 600mln (tak się mówi i pisze) to strach pomyśleć ile ten stadion kosztowałby w pierwotnej wersji Obtułowicza ? 1mld? 1,5mld? a może 2mln+...? Niestety nie wiadomo czy wdrożono finansowe sugestie... https://i.ibb.co/9vkkD5j/stad6.jpg |
O stadionie na Weszlo
http://weszlo.com/2019/09/18/stadion-gordyjski/ |
Z powyższego artykułu na Weszło
Cytat:
https://i.ibb.co/CQvsfYb/1.jpg |
Rok 2001 profesor Majchrowski startuje na urząd Prezydenta Miasta Krakowa i wygłasza takie oto piękne słowa do kibiców Wisły
https://i.ibb.co/8K9rgFN/stad7.jpg CDN... |
Z jednej strony dobrze że Wisła nie pozostawiła ostatnich słów płynących z Rady Miasta Krakowa bez wydźwięku, z drugiej strony szkoda ze strony więcej wypowiadają się w mediach niżeli z sobą rozmawiają.
To już wygląda na otwarty konflikt i za bardzo nie wiem jak miałoby się to zmienic na naszą korzyść. Nikt w mieście się nie przyzna do błędu, a ich wytykanie publiczne (choć słusznie z punktu widzenia merytorycznego ) sprawi na dziś już całkowity pat negocjacyjny. |
Cytat:
- pokazanie klamstw urzędników (troche sie ich ostatnio uzbierało) - oprowadzanie dziennikarzy po niedoróbkach - konferencje prasowe Musimy zacząć to jako środowisko rozgrywać, bo tylko tak coś osiągniemy. |
Cytat:
A co do tego śmiecia Wantucha to nawet chcąc zrealizować jego pomysł o jednym stadionie dla Wisły i Cracovii to ok, stadion Wisły będzie dużo kosztował i jest droższy w utrzymaniu ale jeśli już na serio by rozwazać burzenie czegoś to pozostaje zburzenie marketu na Kałuży bo: 1) tamto gówno ma 15 tys pojemności. Jest to śmieszna liczba dla kibiców Wisły Kraków. Mozna też sobie zakładać, że nawet sracovia na wiele meczów (bo grają teraz dobrze) teraz lub w przyszłości za 5-15 lat będzie gromadzić dużo większe liczby. Tak więc po co zostawiać mniejszy stadion? Jak już wydano kasy tyle to niech zostanie stadion z dużą pojemnością, która już teraz się przydaje na wiele meczów Wisły. 15 tys to jest też śmieszna ilość jak na jakieś wydarzenia pozasportowe. A chwalił się ten idiota, że Kraków i okolice mają wiele miejsc do organizacji takich wydarzeń i stadion Wisły nie jest potrzebny jako kolejny taki punkt. No to chyba też lepiej żeby była pojemność 33 tys niż 15 tys na takie dodatkowe wydarzenia. 2) śmieszny jest ten pajac bo tak mówi o mieszkańcach Krakowa, podatnikach, zatroskanego udaje a wspomina, ze zawsze finansowo klub może wyjsć na swoje bo jak będzie pojemnosć 15 tys ale większy popyt to można dać wyższe ceny biletów. No to chyba nie o to chodzi aby ludzie mieli ograniczony ilościowo i cenowo dostęp do wydarzeń sportowych. Dobra bo się zagrzałem, generalnie wstyd i żenada, że taki śmieć będzie swoje mądrości głosił a stadion jest przepłacony i nierentowny przez tych ludzi z miasta, którzy byli odpowiedzialni za budowę. Bardzo mnie śmieszy myśl, że Wisła by miała grać na 15 tysięczniku, to aż jest nie do wyobrażenia żeby taką głupotę wymyślić teraz jak już mamy te 33 tys i często na meczach jest około 20 tys a komplet też się zdarza nierzadko |
Kontynuacja poprzedniego wpisu.
Wybory, wybory i po wyborach. Profesor Majchrowski wybrany prezydentem miasta Kraków. Rządzi już jakiś czas i... https://i.ibb.co/0hZY9LZ/IMG-20190920-084525.jpg |
Tak patrząc na sprawę stadionu z perspektywy czasu, to czy Majcher nie miał długofalowego planu przejęcia ziemi TS Wisła??
- obietnica wybudowania stadionu na działkach TS-u które przejmie miasto, - wybudowanie byle jakiego stadionu za ogromne pieniądze (dla krewnych, znajomych, powinowatych), (albo podanie mocno zawyżonych kwot, w celu ustawienia opinii publicznej negatywnie do stadionu i Wisły (obojętne czy TS-u, czy SSA)) - spowodowanie porzucenia Wisły przez Cupiała poprzez działania "kumatych", - przejęcia Wisły przez "kumatych", doprowadzenie jej do upadku (w tle Mereś, Hulk Hogan i kambodżański król lumpeksu), - Nie na klubu piłkarskiego w ekstraklasie, nie potrzeba 33 tysięcznego stadionu dla 4 ligowej drużyny (opinia publiczna mając na uwadze wojny między kibolami oraz działania przestępcze WSH jest po stronie prezydenta), - miasto burzy stadion i może robić z działkami co chce. ??? Cena stadionu trochę psuje tą teorię, ale to były publiczne pieniądze - więc zdaniem wielu - niczyje |
bzdura , a najbardziej kuriozalne jest wykorzystanie kumatych , kogo obstawiacie jako człowieka majchra ?
chyba Dukata , nawet podobnie z oczów patrzy :) nie , kolego sprawa jest o wiele prostsza 1 obiecywanie gruszek na wierzbie w 2001 żeby wygrać wybory (normalne dzialanie w polityce) 2 chuja robienie po wyborach 3 zrobienie przepłaconego stadionu , bo wiadomo że im drozsza inwestycja tym wiecej da sie nakraść a w perspektywie euro wiec usprawiedliwi to każdą cene 4 dalsze chuja robienie ze stadionem, zwalenie problemu na wisłe 5 improwizacja żadnego długofalowegoplanu tutaj nie ma |
Cytat:
|
Wolałbym Dukata na prezydenta...
|
Pan Zdzisław na Twitterze zamieścił takie dane otrzymane od ZIS:
https://i.ibb.co/QQ8pkG3/IMG-20190920-183237.png |
^^ Kluczowe jest pytanie ile jeszcze trzeba wydać rocznie, żeby ten stadion prawidłowo utrzymywać. Niektórzy wskazują, że dwa razy tyle...
|
Jeśli te liczby są prawdziwe* i faktycznie takie są.koszty utrzumania stadionu to coraz bardziej zaczynam wierzyć w to że najlepszym rozwiązaniem jest zburzenie tego kloca..
Chciał bym zobaczyć koszta utrzymania stadionu np. Legii czy stadionu narodowego. * Nie wierzę w to że te liczby są prawdziwe, albo poprostu są podpisane jakieś bardzo nie korzystne umowy. P.s. skoro wychodzi tak dużo za prąd to moze na stadionie jest cały czas prąd budowlany.... Bo przecież odbiorów jeszcze nie było |
Cytat:
Cytat:
https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...-koks-z-biurka |
Cytat:
Przecież ten stadion jest spieprzony po całości więc to jest pewnie przyczyna tak wysokich rachunków. Dodatkowo stawiam ze na tym stadionie znajduje się znikoma ilość urzadzen energooszczędnych. To wszystko było robione starą metodą, i po łebkach. |
A to na pewno.
|
Ochrona? Przecież my za nią płacimy....
|
Cytat:
|
Ale tu chyba nie chodzi o ochronę podczas meczu tylko ogólna ochronę stadionu
|
Cytat:
|
Cytat:
|
83 tysiące PLN miesięcznie?
|
Jeśli porównamy te koszty do stadionu Legii to nie wyglądają wcale źle:
Cytat:
A przecież stadion Legii został zaprojektowany dużo lepiej, no i pamiętajmy, że ich trybuny są otwarte dlatego odpada koszt ogrzewania/klimatyzacji... Lech Poznań za 40 tysięcznika płaci miastu 500 tys złotych rocznie. Gdyby miasto zrobiło nam taką promocję na 5 lat, to po tym okresie moglibyśmy zostać bez długów. Miasto mogło by zwiększyć czynsz, Wisła miałaby większe szanse na inwestora... |
Na Legii są otwarte trybuny? No chyba nie dokonca. Pozatym tam masz jeszcze podziemne parkingi które też swoje kosztują.
Dodajmy do tego że Legia ma (miala) sponsora stadionu, a spróbuj znaleźć sponsora na naszego gniota :D który płacił 6mln zlotych rocznie. |
No i oczywiscie odpowiednia korekta względem lokalnych warunków w Warszwie, gdzie wszystko jest droższe...
Jak to jest z tą ochroną obiektu? Ktoś zorientowany w temacie może to wyjaśnić? |
Majchrowski ci ładnie wyjaśni ;)
|
Za sprzątanie stadionu odpowiada miasto ? Swoją drogą pięknie wyglądają wejścia na trybunę całe zesrane przez gołębie i to nie są pojedyncze gówna, ale jakby ktoś kilka wiader na raz tego wylał ...
|
Ochrona obiekty to Impel - 24 h jest paru facetów którzy pilnują obiektu,parkingu etc.
W dni meczowe jest Boss wraz z podwykonawcami. Co chcesz Vinci wiedzec wiecej? |
Cytat:
|
Spór o miejski stadion w Krakowie
https://krakow.tvp.pl/44505589/spor-...ion-w-krakowie |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl