Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

maciekTSW 13.09.2019 01:08

Nie śledzę tego wątku ale proszę niech mi ktoś napisze. Oddaliśmy ziemię miastu żeby zbudowało stadion i już nie mamy w temacie NIC do powiedzenia?

PvD 13.09.2019 06:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maciekTSW (Post 1543035)
Nie śledzę tego wątku ale proszę niech mi ktoś napisze. Oddaliśmy ziemię miastu żeby zbudowało stadion i już nie mamy w temacie NIC do powiedzenia?

Any odpowiedzieć że 100% pewnością jak jest, trzeba by było mieć wiedzę na temat całego procesu i zapisów jakie są na papierze, a nie wiem czy mamy tu kogoś kto by nam to opisał od A do Z. Może, któryś radny np. Hawranek który dość mocno na Twitterze się udziela. Mam nadzieję, że to nie wybory, a rzeczywista chęć pomocy Wiśle.

Opierając się na ogólnej wiedzy i to jak postępuje miasto wobec klubu, to wiele wskazuje, że nie mamy nic do gadania .

Czemu tak jest? To już historia zapewne wymagająca cofnięcia się +-15 lat wstecz.

PvD 16.09.2019 21:18

Z historii budowy stadionu.

Co się rzuca w oczy to Holendrzy wielokrotnie podkreślają,że systemy są drogie, jak również to, że można coś zrobić taniej.

https://i.ibb.co/mBNkfPD/Untitled-1.jpg
https://i.ibb.co/Jk19Kc1/Untitled-2.jpg

Dive Pirate 17.09.2019 00:48

Moze po derbach zrobic mala demonstracje, poprzechodzic przez aleje w te i nazad, przyblokowac ruch, pokrzyczecz cos na majchra i reszte tej bandy wcale nie trzeba tego robic pod urzedem w godzinach pracy zeby zwrocic uwage mediow i postronnych ludzi. Jak nie pomoze to robic to regularnie po kazdym meczu.

ABG Bochnia 17.09.2019 07:40

Przemarsz na rynek, tam demonstracja + feta po wygranych derbach. To wystarczy by zwrócić uwagę! A chętnych nie będzie brakować.

Adamik 17.09.2019 17:26

Nie wyobrażam sobie Wisły w innym miejscu niż R22. To jest kpina, że miasto tak lekką ręką chce przekreślić historię miejsca ważnego dla klubu. No i również nie potrafię zrozumieć gdzie i jak został popełniony ten błąd w którym jako spółka, klub, stowarzyszenie Wisła Kraków ma praktycznie związane ręce. Płać i płacz - w innym razie szukajcie nowego domu.

PvD 17.09.2019 19:50

Jak powstawał stadion ciąg dalszy...
https://i.ibb.co/FKJJHtV/stadion.jpg

Blixa 18.09.2019 18:50

Czas najwyzszy zeby Ziobro przeswietlil to towarzystwo w UM bo cos tutaj jest grubymi niciami szyte.

PvD 18.09.2019 19:27

Nieważne na który fragment dokumentu się spojrzy tam zawsze eksperci z Holandii wskazują na jedną istotną rzecz, a mianowicie, że drogo.

Przyjmując, że zastosowano się do rad Holendrów o obniżeniu kosztów bez straty jakości materiałów i ten stadion kosztował 600mln (tak się mówi i pisze) to strach pomyśleć ile ten stadion kosztowałby w pierwotnej wersji Obtułowicza ? 1mld? 1,5mld? a może 2mln+...? Niestety nie wiadomo czy wdrożono finansowe sugestie...

https://i.ibb.co/9vkkD5j/stad6.jpg

bódyń 18.09.2019 20:11

O stadionie na Weszlo
http://weszlo.com/2019/09/18/stadion-gordyjski/

PvD 18.09.2019 21:38

Z powyższego artykułu na Weszło

Cytat:

Aby otrzymać opinię ze strony miasta, trzeba się trochę nagimnastykować. W teorii wydawałoby się, że najlepiej byłoby skontaktować się z Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Jesteśmy jednak odesłani do Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Tutaj, po konsultacjach, czy na pewno oni jako podmiot powinni zabrać głos, otrzymujemy oświadczenie.

Michał Pyclik, Zarząd Dróg Miasta Krakowa: – Chcemy wprowadzić w stadionie pewne usprawnienia. Konkretnie: jest pomysł, żeby stadion trochę przerobić, dostosować do dzisiejszych potrzeb oraz wykupić prawa autorskie do projektu. Nasza idea sprowadza się do trzech aspektów: lepsze zagospodarowanie przestrzeni pod trybunami – poprzez wygospodarowanie nowych przestrzeni komercyjnych. Mogą one pełnić funkcje biurowe, ale nie wyklucza to również funkcji gastronomicznych. Druga rzecz, to poprawa funkcjonalność obiektu poprzez możliwość organizowania na płycie innych imprez niż tylko piłkarskich. 15 lat temu stadion, zgodnie z obowiązującymi wtedy wytycznymi był budowany jako obiekt mono-funkcyjny, dziś zaleca się stadionu multi-funkcyjne i o takiej zmianie myślimy. Trzecia rzecz, to zbudowanie parkingów, których brakuje.
Nie ładnie Panie Michale, oj nie ładnie
https://i.ibb.co/CQvsfYb/1.jpg

PvD 19.09.2019 16:41

Rok 2001 profesor Majchrowski startuje na urząd Prezydenta Miasta Krakowa i wygłasza takie oto piękne słowa do kibiców Wisły

https://i.ibb.co/8K9rgFN/stad7.jpg

CDN...

Karherop 19.09.2019 22:44

Z jednej strony dobrze że Wisła nie pozostawiła ostatnich słów płynących z Rady Miasta Krakowa bez wydźwięku, z drugiej strony szkoda ze strony więcej wypowiadają się w mediach niżeli z sobą rozmawiają.
To już wygląda na otwarty konflikt i za bardzo nie wiem jak miałoby się to zmienic na naszą korzyść.

Nikt w mieście się nie przyzna do błędu, a ich wytykanie publiczne (choć słusznie z punktu widzenia merytorycznego ) sprawi na dziś już całkowity pat negocjacyjny.

Błaszczu_WIŚLAK 19.09.2019 22:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1543218)

Nikt w mieście się nie przyzna do błędu, a ich wytykanie publiczne (choć słusznie z punktu widzenia merytorycznego ) sprawi na dziś już całkowity pat negocjacyjny.

Majchrowski w historii uginał się tylko jeżeli miał w tym interes lub był mocno (szczególnie medialnie) przyparty do muru. Imho nam zostałą tylko ta druga opcja:
- pokazanie klamstw urzędników (troche sie ich ostatnio uzbierało)
- oprowadzanie dziennikarzy po niedoróbkach
- konferencje prasowe

Musimy zacząć to jako środowisko rozgrywać, bo tylko tak coś osiągniemy.

Jaroo1 20.09.2019 08:28

Cytat:

z drugiej strony szkoda ze strony więcej wypowiadają się w mediach niżeli z sobą rozmawiają.
To już wygląda na otwarty konflikt i za bardzo nie wiem jak miałoby się to zmienic na naszą korzyść.
Nerwy musiały puścić, skoro się rok rozmawia z bydłem i nic do nich nie dociera a jeszcze dodatkowo wypuszczają tego psa Wantucha żeby swoje mądrości szerzył, no to ręce opadają i trzeba też jakoś reagować i bronić się. Siedzac cicho Wisła ugrała okrągłe nic. To powinno być nagłośnione na całą Polskę, że te szmaty zrobiły stadion bubel, za 600 mln złotych!!!!! Że nakradli przy tej okazji (chociaż wiadomo, ze tego się nie udowodni), że jest stadion bez praw autorskich.
A co do tego śmiecia Wantucha to nawet chcąc zrealizować jego pomysł o jednym stadionie dla Wisły i Cracovii to ok, stadion Wisły będzie dużo kosztował i jest droższy w utrzymaniu ale jeśli już na serio by rozwazać burzenie czegoś to pozostaje zburzenie marketu na Kałuży bo:
1) tamto gówno ma 15 tys pojemności. Jest to śmieszna liczba dla kibiców Wisły Kraków. Mozna też sobie zakładać, że nawet sracovia na wiele meczów (bo grają teraz dobrze) teraz lub w przyszłości za 5-15 lat będzie gromadzić dużo większe liczby. Tak więc po co zostawiać mniejszy stadion? Jak już wydano kasy tyle to niech zostanie stadion z dużą pojemnością, która już teraz się przydaje na wiele meczów Wisły. 15 tys to jest też śmieszna ilość jak na jakieś wydarzenia pozasportowe. A chwalił się ten idiota, że Kraków i okolice mają wiele miejsc do organizacji takich wydarzeń i stadion Wisły nie jest potrzebny jako kolejny taki punkt. No to chyba też lepiej żeby była pojemność 33 tys niż 15 tys na takie dodatkowe wydarzenia.
2) śmieszny jest ten pajac bo tak mówi o mieszkańcach Krakowa, podatnikach, zatroskanego udaje a wspomina, ze zawsze finansowo klub może wyjsć na swoje bo jak będzie pojemnosć 15 tys ale większy popyt to można dać wyższe ceny biletów. No to chyba nie o to chodzi aby ludzie mieli ograniczony ilościowo i cenowo dostęp do wydarzeń sportowych.

Dobra bo się zagrzałem, generalnie wstyd i żenada, że taki śmieć będzie swoje mądrości głosił a stadion jest przepłacony i nierentowny przez tych ludzi z miasta, którzy byli odpowiedzialni za budowę. Bardzo mnie śmieszy myśl, że Wisła by miała grać na 15 tysięczniku, to aż jest nie do wyobrażenia żeby taką głupotę wymyślić teraz jak już mamy te 33 tys i często na meczach jest około 20 tys a komplet też się zdarza nierzadko

PvD 20.09.2019 08:54

Kontynuacja poprzedniego wpisu.

Wybory, wybory i po wyborach. Profesor Majchrowski wybrany prezydentem miasta Kraków. Rządzi już jakiś czas i...

https://i.ibb.co/0hZY9LZ/IMG-20190920-084525.jpg

Bayern 20.09.2019 09:16

Tak patrząc na sprawę stadionu z perspektywy czasu, to czy Majcher nie miał długofalowego planu przejęcia ziemi TS Wisła??
- obietnica wybudowania stadionu na działkach TS-u które przejmie miasto,
- wybudowanie byle jakiego stadionu za ogromne pieniądze (dla krewnych, znajomych, powinowatych), (albo podanie mocno zawyżonych kwot, w celu ustawienia opinii publicznej negatywnie do stadionu i Wisły (obojętne czy TS-u, czy SSA))
- spowodowanie porzucenia Wisły przez Cupiała poprzez działania "kumatych",
- przejęcia Wisły przez "kumatych", doprowadzenie jej do upadku (w tle Mereś, Hulk Hogan i kambodżański król lumpeksu),
- Nie na klubu piłkarskiego w ekstraklasie, nie potrzeba 33 tysięcznego stadionu dla 4 ligowej drużyny (opinia publiczna mając na uwadze wojny między kibolami oraz działania przestępcze WSH jest po stronie prezydenta),
- miasto burzy stadion i może robić z działkami co chce.

???

Cena stadionu trochę psuje tą teorię, ale to były publiczne pieniądze - więc zdaniem wielu - niczyje

Arkadiusz.Czerepach 20.09.2019 09:53

bzdura , a najbardziej kuriozalne jest wykorzystanie kumatych , kogo obstawiacie jako człowieka majchra ?
chyba Dukata , nawet podobnie z oczów patrzy :)


nie , kolego sprawa jest o wiele prostsza

1 obiecywanie gruszek na wierzbie w 2001 żeby wygrać wybory (normalne dzialanie w polityce)
2 chuja robienie po wyborach
3 zrobienie przepłaconego stadionu , bo wiadomo że im drozsza inwestycja tym wiecej da sie nakraść a w perspektywie euro wiec usprawiedliwi to każdą cene
4 dalsze chuja robienie ze stadionem, zwalenie problemu na wisłe
5 improwizacja

żadnego długofalowegoplanu tutaj nie ma

Wojtator 20.09.2019 14:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bayern (Post 1543224)
Tak patrząc na sprawę stadionu z perspektywy czasu, to czy Majcher nie miał długofalowego planu przejęcia ziemi TS Wisła??
- obietnica wybudowania stadionu na działkach TS-u które przejmie miasto,
- wybudowanie byle jakiego stadionu za ogromne pieniądze (dla krewnych, znajomych, powinowatych), (albo podanie mocno zawyżonych kwot, w celu ustawienia opinii publicznej negatywnie do stadionu i Wisły (obojętne czy TS-u, czy SSA))
- spowodowanie porzucenia Wisły przez Cupiała poprzez działania "kumatych",
- przejęcia Wisły przez "kumatych", doprowadzenie jej do upadku (w tle Mereś, Hulk Hogan i kambodżański król lumpeksu),
- Nie na klubu piłkarskiego w ekstraklasie, nie potrzeba 33 tysięcznego stadionu dla 4 ligowej drużyny (opinia publiczna mając na uwadze wojny między kibolami oraz działania przestępcze WSH jest po stronie prezydenta),
- miasto burzy stadion i może robić z działkami co chce.

???

Cena stadionu trochę psuje tą teorię, ale to były publiczne pieniądze - więc zdaniem wielu - niczyje

Zdejmij czapkę z folii. Za bardzo mu schlebiasz ;)

regan 20.09.2019 17:47

Wolałbym Dukata na prezydenta...

PvD 20.09.2019 18:35

Pan Zdzisław na Twitterze zamieścił takie dane otrzymane od ZIS:
https://i.ibb.co/QQ8pkG3/IMG-20190920-183237.png

Błaszczu_WIŚLAK 20.09.2019 20:44

^^ Kluczowe jest pytanie ile jeszcze trzeba wydać rocznie, żeby ten stadion prawidłowo utrzymywać. Niektórzy wskazują, że dwa razy tyle...

wiertar 20.09.2019 21:52

Jeśli te liczby są prawdziwe* i faktycznie takie są.koszty utrzumania stadionu to coraz bardziej zaczynam wierzyć w to że najlepszym rozwiązaniem jest zburzenie tego kloca..

Chciał bym zobaczyć koszta utrzymania stadionu np. Legii czy stadionu narodowego.

* Nie wierzę w to że te liczby są prawdziwe, albo poprostu są podpisane jakieś bardzo nie korzystne umowy.


P.s. skoro wychodzi tak dużo za prąd to moze na stadionie jest cały czas prąd budowlany.... Bo przecież odbiorów jeszcze nie było

Arkadiusz.Czerepach 20.09.2019 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 1543246)
Wolałbym Dukata na prezydenta...

hehe no tak:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SzJ (Post 1543246)
Któregoś dnia "Zielak" pokazuje na Damiana i mówi: "Oto przyszły prezydent Krakowa".

:D


https://sportowefakty.wp.pl/pilka-no...-koks-z-biurka

aNouc 20.09.2019 23:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1543256)

P.s. skoro wychodzi tak dużo za prąd to moze na stadionie jest cały czas prąd budowlany.... Bo przecież odbiorów jeszcze nie było



Przecież ten stadion jest spieprzony po całości więc to jest pewnie przyczyna tak wysokich rachunków. Dodatkowo stawiam ze na tym stadionie znajduje się znikoma ilość urzadzen energooszczędnych. To wszystko było robione starą metodą, i po łebkach.

wiertar 20.09.2019 23:42

A to na pewno.

TSWojtas 21.09.2019 16:26

Ochrona? Przecież my za nią płacimy....

Vinci 21.09.2019 18:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWojtas (Post 1543267)
Ochrona? Przecież my za nią płacimy....

No właśnie...jak to w końcu jest? Kto za to powinien płacić?

wiertar 21.09.2019 20:39

Ale tu chyba nie chodzi o ochronę podczas meczu tylko ogólna ochronę stadionu

TSWojtas 21.09.2019 21:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1543274)
Ale tu chyba nie chodzi o ochronę podczas meczu tylko ogólna ochronę stadionu

A jest takową poza meczami? Pilnują w 10 stadionu przez rok?

Błaszczu_WIŚLAK 21.09.2019 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSWojtas (Post 1543276)
A jest takową poza meczami? Pilnują w 10 stadionu przez rok?

Nie wiem w ilu, ale pilnują.

Vinci 21.09.2019 22:15

83 tysiące PLN miesięcznie?

Konrad. 22.09.2019 09:31

Jeśli porównamy te koszty do stadionu Legii to nie wyglądają wcale źle:



Cytat:

Utrzymanie stadionu kosztuje około 9 mln zł rocznie, w tym 3,7 mln to czynsz płacony miastu.

A przecież stadion Legii został zaprojektowany dużo lepiej, no i pamiętajmy, że ich trybuny są otwarte dlatego odpada koszt ogrzewania/klimatyzacji...


Lech Poznań za 40 tysięcznika płaci miastu 500 tys złotych rocznie. Gdyby miasto zrobiło nam taką promocję na 5 lat, to po tym okresie moglibyśmy zostać bez długów. Miasto mogło by zwiększyć czynsz, Wisła miałaby większe szanse na inwestora...

wiertar 22.09.2019 10:02

Na Legii są otwarte trybuny? No chyba nie dokonca. Pozatym tam masz jeszcze podziemne parkingi które też swoje kosztują.
Dodajmy do tego że Legia ma (miala) sponsora stadionu, a spróbuj znaleźć sponsora na naszego gniota :D który płacił 6mln zlotych rocznie.

Vinci 22.09.2019 10:13

No i oczywiscie odpowiednia korekta względem lokalnych warunków w Warszwie, gdzie wszystko jest droższe...

Jak to jest z tą ochroną obiektu? Ktoś zorientowany w temacie może to wyjaśnić?

wiertar 22.09.2019 10:27

Majchrowski ci ładnie wyjaśni ;)

master17 23.09.2019 09:52

Za sprzątanie stadionu odpowiada miasto ? Swoją drogą pięknie wyglądają wejścia na trybunę całe zesrane przez gołębie i to nie są pojedyncze gówna, ale jakby ktoś kilka wiader na raz tego wylał ...

Armin 23.09.2019 10:50

Ochrona obiekty to Impel - 24 h jest paru facetów którzy pilnują obiektu,parkingu etc.
W dni meczowe jest Boss wraz z podwykonawcami.
Co chcesz Vinci wiedzec wiecej?

Vinci 23.09.2019 12:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Armin (Post 1543356)
Ochrona obiekty to Impel - 24 h jest paru facetów którzy pilnują obiektu,parkingu etc.
W dni meczowe jest Boss wraz z podwykonawcami.
Co chcesz Vinci wiedzec wiecej?

Na jakiek podstawie wybrano tą ofertę. I jak sie ma cena usługodwacy wobec innych porównywalnych obiektów w tej części Polski,

leszekm 23.09.2019 13:00

Spór o miejski stadion w Krakowie
https://krakow.tvp.pl/44505589/spor-...ion-w-krakowie


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl