![]() |
Tez sie nie zdziwie jak pierwszego lipca bedzie prosty komunikat ze Carlios odchodzi i dziekujemy za gre.
|
przecież to raczej oczywiste , a logiki w tym tyle co w zmianie Kiko na Carillo
|
Carlitos odejdzie 1 lipca za darmo i pisałem to już tydzień temu, podziękujcie miernym, biernym, ale WIERNYM
|
Przecież nie ma podstaw do odejścia - od tego są kary umowne - przecież liczy się prawo miejscowe, a jeśli ktoś (tak, jak mówią plotki) zawalił, to od tego jest ubezpieczenie od błędów pracowników i tyle. Zawsze ktoś jest odpowiedzialny.
A tak BTW Patrząc na to, co się dzieje w reprezentacji możemy się doczekać dużo szybszego powrotu Kuby na R22. |
Gdyby Carlitos był honorowy to nie robiłby takiego cyrku- w końcu to nam zawdzięcza, że się wybił i zarobi teraz kasę na swoją emeryturę...
Ale mam złe przeczucia, dlaczego taki Reca czy Piątek zostali od razu kupieni, a kluby od dawna zainteresowane Carlitosem dziwnym trafem zwlekają i czekają na rozwój sytuacji (koniec czerwca)? Odpowiedź jest prosta, po co płacić teraz za zawodnika jeden czy dwa miliony euro jak od 1 lipca można go mieć za darmo... |
Cytat:
|
@wester- dlaczego nie potrzebuje? Wizerunkowo i marketingowo byłby to strzał w dziesiątkę, a kontrakt na rok czy dwa i zakończenie kariery w naszym klubie byłoby ładnym podsumowaniem jego kariery. Na pewno dużo $$$ by z nas nie zdarł, bo swoje już w życiu zarobił ;)
|
Cytat:
Jedyna rzecz która moze wywinac Carlitos to... Wykupić swój roczny kontrakt (pewnie to ok 150 tys euro), oczywiście wsparty finansowo przez jakiś klub. Byłoby to bardzo nieczyste zagranie, ale czego nie zrobi manager, by przytulić pokaźną prowizje za transsfer (np 100 tys euro). |
Gdyby ot tak można wykupować kontrakty, to robiłyby to setki graczy.
|
Cytat:
|
Cytat:
Czemu nie zrobił tak Kalu Uche? Przecież bardzo chciał odejść. Czemu nie zrobił tak Asmir Suljic? Czemu Nejmar zapłacił całą klauzulę transferową, skoro mógł zapłacić tylko wysokość swojego kontraktu. Znalazłem jeden taki przypadek w Belgii bodaj z 2008, gdzie piłkarz zapłacił dwukrotność swojego kontraktu i sprawa ciągnęła się przez parę lat. Dla mnie to bzdura z tym wykupieniem, przy tylu milionach piłkarzy, z których jakaś część jest niezadowolona z kasy i miejsca w którym grają dużo częściej by się.takie sytuacje zdarzały. Jeśli zapis o przedłużeniu kontraktu faktycznie istnieje, a raczej istnieje skoro był w kontraktach wszystkich pozostałych zawodników, to skończy się.pewnie długą sprawą.w sądzie i zawieszeniem od FIFA. |
Carliots nie może wykupić kontraktu z WIsłą, gdyby tak można było robić, to przecież PSG nie płaciłby za Neymara 200 mln eurasiów tylko spłaciłby jego kontrakt o wiele mniejszy ;-)
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie wiem na jakiej podstawie w ogole Carlitos i jego menago podważają przedłużenie umowy. Nikt z nas jej nie widział na oczy i tak naprawdę ciężko przesadzać rozwój wypadków. Poza tym boli mbie osobiście "niewdziecznosci" Carlitosa i lapczywosc jego menago. Codziennie setki pilkarzy na świecie rozwiązują polubownie lub nie kontrakty z klubami. Jeśli piłkarz nie jest sławny to się o tym nie słyszy. W zasadzie w calej sytuacji widzę 4 mozliwe rozwiazania: a) Carlitos zostanie normalnie sprzedany za przyzwoity hajs b) Carlitos zostanie (najmniej prawdopodobne) c) Carlitos podważy kontrakt i UEFA mu przyzna racje (Nie wiem na jakiej podstawie, ale będzie to oznaczalo calkowita kompromitacje Zarządu) d) Carlitos zastrajkuje jak Uche i UEFA przyzna nam racje. |
Kokoszka odszedł na podstawie prawa Webstera.
|
Dokladnie, chuja wiesz karhepo
https://m.sportowefakty.wp.pl/pilka-...a-decyzja-fifa |
Carlitosowi do odejścia na zasadach Prawa Webstera brakuje tylko 2 lat kontraktu, a ma tylko jeden ;-)
Jedyna możliwość oprócz braku płatności jaka przychodzi mi do głowy, to ewentualna możliwość wykupienia kontraktu przez Carlitosa z karą umowną np. za 150% wartości kontraktu. Niorąc pod uwagę, że Carlos zarabiał na frytki, a po podwyżce dostał co najwyżej na keczup do frytek (mówiło się o podwyżce o 20 %). Jeżeli faktycznie dostawał 30 tys zł na rękę miesięcznie, po podwyżce 36 tys zł miesięcznie na rękę, to daje roczny kontrakt na poziomie 432.000 zł czyli jakieś 100 tys euro - tyle wyłoży nawet 2 ligowa Saragossa bez zastanawiania się........... |
Ivan Kontek z chorwackiego NK Sesvete na testach.Może grać zarówno na środku obrony, jak i na pozycji defensywnego pomocnika. http://www.90minut.pl/news/287/news2...y-w-Wisle.html
|
To jest ta różnica po wywaleniu Junco - on nam załatwiał piłkarzy z 1 ligi Chorwackiej za darmo jak Arsenic, Halilovic, którzy dużo wnieśli do gry i można na nich sporo zarobić, (kolar może jeszcze odpali), a teraz zmiana strategi klubu na testowanie ogórków z 2 ligi Chorwackiej. Żenada
|
Według transfermarkt w tym samym wieku Halilovic miał trzy razy mniej występów na poziomie co najmniej 2 ligi. Tak więc z tymi określeniami "ogórki z 2 ligi chorwackiej" lepiej poczekać, a testować graczy nie zaszkodzi.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
@wiertar
Jak najbardziej, zle napisałem? czy poprostu Ty uważasz że ta strategia tego testowania jest lepsza od tej strategi sprowadzania gotowych piłkarzy z 1 Ligi Chorwackiej przez Junco ? Bo skoro tak to odbijam Twoje pytanie @filemon Dałem 2 komentarze na 2 różnych stronach to nie wiem jak ci 3 wyszły ;) |
Strategia testowania piłkarza z drugie ligi chorwackiej jest podyktowana jest pieniędzmi, teraz rozumiesz?
A tak btw to jakich my to gotowych piłkarzy ściągnęliśmy z 1ligi chorwackiej? Bo chyba nie mówisz o halilovicu który zagrał tam 800minut... |
Testujemy piłkarzy z 2 ligi chorwackiej, bo nie stać nas na piłkarzy z 2 ligi polskiej. Jeszcze z rok mądrego zarządzania klubem przez Sarapatodukatów i nie będzie nas stać na piłkarzy z 2 ligi chorwackiej i będzie trzeba testować graczy z 2 ligi Kazachstanu.
|
Pewnie bez znaczenia jest to, że 2 liga chorwacka prezentuje wyższy poziom od 2 ligi polskiej, a 1 liga chorwacka wyższy poziom od 1 ligi polskiej.
|
W innym temacie płacze po Wiktoruku którego pewnie w życiu na oczy nie widział, że niby odpalony z braku pieniędzy...
|
@wiertar
Uważaj bo zaraz ci żyłka pęknie na oku, i trochę kultury. Wyrażam tylko swoją opinie, skąd wiesz że przez pieniądze? byłeś tam na tych zebraniach zarządu? siedziałeś, słyszałeś? A może pod biurkiem się tam schowałeś i wszystko widziałeś? No nie, tylko przeczytałeś oficjalny komunikat zarządu który wystosowali,lub to co napisali dziennikarze działający pod usługami zarządu a jak wynika z moich obserwacji to oni nie zawsze są szczerzy wobec nas. Jakich my to gotowych piłkarzy ściągneli z Chorwacji? Arsenic wyróżniający się obrońca swojej drużyny, Kolar który strzelił kilkanaście bramek, Halilović który niezle radził sobie w juniorach Dinama Zagrzeb i rozegrał kilkanaście meczy w 1 lidze, no ale się musiałeś mnie czepić z braku argumentów że rozegrał tylko 800 minut i nie był gotowy na ekstraklase brawo :D Załóżmy że Taki Arsenić pójdzie za 3 mln euro , Halilović za 1,5 mln euro i nagle się okaże że ten Junco wcale nie przynosił takich strat finansowych. |
Cytat:
Żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości? :D |
1 liga chorwacka prezentuje wyższy poziom, nasza ekstraklasa prezentuje natomiast bardziej wyrównany. Mistrz Polski wałczyłby w Chorwacji o 3 miejsce, może 2 na jakimś farcie. Jeszcze jakby mistrz Polski dostawał takie same pieniądze jak w lidze chorwackiej to pewnie po jakimś czasie stałby się średniakiem, jeśli nie postawiłby na szkolenie młodzieży.
|
Cytat:
|
Cytat:
2. Jak Halilović pójdzie za 1,5 mln to podyskutujemy. (Na razie 1,5 mln za Halilovica to SF) |
Cytat:
|
Nie byłem pewny, że to miałeś na myśli, bo odpowiadałeś na pytanie innego usera, który myślał raczej o przypadku, gdy ktoś "wykupił" kontrakt ;)
|
Cytat:
"ART. 7. â PRZEDŁUŻENIE KONTRAKTU NA CZAS OZNACZONY 1. Strony mogą przedłużyć okres obowiązywania Kontraktu na czas oznaczony za porozumieniem stron. 2. Kontrakt może zawierać Opcję jednostronnego przedłużenia Kontraktu na poniżej wskazanych, dookreślonych jednoznacznie w Kontrakcie i spełnionych łącznie warunkach: a. okres przedłużenia nie będzie dłuższy niż okres obowiązywania Kontraktu, z zachowaniem zasad określonych w art. 6 ust 2 lit a Uchwały, chyba że Zawodnik w drodze odrębnego, pisemnego oświadczenia, stanowiącego załącznik do Kontraktu, złoży wniosek o dłuższy okres przedłużenia Kontraktu; b. pisemne oświadczenie Klub o skorzystaniu z Opcji zostanie doręczone Zawodnikowi najpóźniej w terminie 3 miesięcy przed zakończeniem pierwotnego okresu obowiązywania Kontraktu, w przypadku Kontraktu zawartego na okres powyżej 12 miesięcy albo najpóźniej w terminie 1 miesiąca przed zakończeniem pierwotnego okresu obowiązywania Kontraktu, w przypadku Kontraktu zawartego na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy włącznie; c. za okres przedłużonego Kontraktu w drodze Opcji, Zawodnik otrzyma wynagrodzenie indywidualne należne z tytułu profesjonalnego uprawiania piłki nożnej w wysokości nie niższej niż 120% tego wynagrodzenia za ostatni rok pierwotnego okresu obowiązywania Kontraktu oraz inne świadczenia pieniężne i niepieniężne - na warunkach nie gorszych od obowiązujących za ostatni rok pierwotnego okresu obowiązywania Kontraktu; d. Zawodnik zrzeknie się uprawnienia do zawarcia przyszłego Kontraktu z innym klubem piłkarskim na 6 miesięcy przed wygaśnięciem dotychczasowego Kontraktu, w okresie poprzedzającym możliwość skorzystania przez Klub z Opcji albo zobowiąże się do zapłaty kary umownej na rzecz Klubu, nie wyższej niż 50% wynagrodzenia indywidualnego należnego Zawodnikowi z tytułu profesjonalnego uprawiania piłki nożnej ustalonego zgodnie z ust. 2c powyżej, płatnej w przypadku podpisania przez Zawodnika przyszłego Kontraktu z innym Klubem przed złożeniem oświadczenia przez Klub wynikającego z Opcji. Wyklucza się możliwości zastrzeżenia w Kontakcie odszkodowania przewyższającego wysokość kary umownej. 3. Opcja niezgodna z postanowieniami ust. 2 jest nieważna, a skorzystanie z Opcji z naruszeniem postanowień ust. 2 jest bezskuteczne. " Pytanie czy Carlitos zrzekł się tego uprawnienia czy zobowiązał do zapłaty kary umownej. Obstawiam to pierwsze... https://www.pzpn.pl/public/system/fi...o%C5%BCnej.pdf |
Podobno Aris Saloniki interesuje sie Franem Velezem. Ciekawe o jakiej kwocie transferowej mowa
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:37. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl