Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Plotki oraz Wasze propozycje dotyczące transferów (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4404)

Ma_niek 24.06.2018 21:30

Tez sie nie zdziwie jak pierwszego lipca bedzie prosty komunikat ze Carlios odchodzi i dziekujemy za gre.

Arkadiusz.Czerepach 24.06.2018 21:33

przecież to raczej oczywiste , a logiki w tym tyle co w zmianie Kiko na Carillo

TOMEK 11 24.06.2018 22:24

Carlitos odejdzie 1 lipca za darmo i pisałem to już tydzień temu, podziękujcie miernym, biernym, ale WIERNYM

MackoKurko 24.06.2018 22:33

Przecież nie ma podstaw do odejścia - od tego są kary umowne - przecież liczy się prawo miejscowe, a jeśli ktoś (tak, jak mówią plotki) zawalił, to od tego jest ubezpieczenie od błędów pracowników i tyle. Zawsze ktoś jest odpowiedzialny.

A tak BTW
Patrząc na to, co się dzieje w reprezentacji możemy się doczekać dużo szybszego powrotu Kuby na R22.

heoij 24.06.2018 23:37

Gdyby Carlitos był honorowy to nie robiłby takiego cyrku- w końcu to nam zawdzięcza, że się wybił i zarobi teraz kasę na swoją emeryturę...

Ale mam złe przeczucia, dlaczego taki Reca czy Piątek zostali od razu kupieni, a kluby od dawna zainteresowane Carlitosem dziwnym trafem zwlekają i czekają na rozwój sytuacji (koniec czerwca)?

Odpowiedź jest prosta, po co płacić teraz za zawodnika jeden czy dwa miliony euro jak od 1 lipca można go mieć za darmo...

wester 25.06.2018 00:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MackoKurko (Post 1505880)
A tak BTW
Patrząc na to, co się dzieje w reprezentacji możemy się doczekać dużo szybszego powrotu Kuby na R22.

Tylko że Wisła nie potrzebuje "starego Kuby" tylko nowego i nie kupionego za miliony, zarabiającego duże $ tylko wyprodukowanego przez wislacki system szkolenia lub przynajmniej znalezionego gdzieś w regionie i ukształtowanego już w Krakowie przez trenerów.

heoij 25.06.2018 00:21

@wester- dlaczego nie potrzebuje? Wizerunkowo i marketingowo byłby to strzał w dziesiątkę, a kontrakt na rok czy dwa i zakończenie kariery w naszym klubie byłoby ładnym podsumowaniem jego kariery. Na pewno dużo $$$ by z nas nie zdarł, bo swoje już w życiu zarobił ;)

Karherop 25.06.2018 07:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MackoKurko (Post 1505880)
Przecież nie ma podstaw do odejścia - od tego są kary umowne - przecież liczy się prawo miejscowe, a jeśli ktoś (tak, jak mówią plotki) zawalił, to od tego jest ubezpieczenie od błędów pracowników i tyle. Zawsze ktoś jest odpowiedzialny.

A tak BTW
Patrząc na to, co się dzieje w reprezentacji możemy się doczekać dużo szybszego powrotu Kuby na R22.

Ubezpieczenie od błędów pracownika (dyrektora?)? Ty tak na serio? Może rozwiniesz mysl? Pokaż mi taka ofertę PZU

Jedyna rzecz która moze wywinac Carlitos to... Wykupić swój roczny kontrakt (pewnie to ok 150 tys euro), oczywiście wsparty finansowo przez jakiś klub. Byłoby to bardzo nieczyste zagranie, ale czego nie zrobi manager, by przytulić pokaźną prowizje za transsfer (np 100 tys euro).

dawiss 25.06.2018 07:20

Gdyby ot tak można wykupować kontrakty, to robiłyby to setki graczy.

Karherop 25.06.2018 07:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dawiss (Post 1505887)
Gdyby ot tak można wykupować kontrakty, to robiłyby to setki graczy.

To są w światku piłkarskim bardzo nieczyste rozgrywki. Tak samo jak prawo Webstera. A jednak paru pilkarzy z tego skorzystalo, w tym u nas. A mogłoby znacznie więcej.

dawiss 25.06.2018 08:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1505888)
To są w światku piłkarskim bardzo nieczyste rozgrywki. Tak samo jak prawo Webstera. A jednak paru pilkarzy z tego skorzystalo, w tym u nas. A mogłoby znacznie więcej.

Możesz to czymś potwierdzić oprócz własnego zdania?

Czemu nie zrobił tak Kalu Uche? Przecież bardzo chciał odejść. Czemu nie zrobił tak Asmir Suljic?
Czemu Nejmar zapłacił całą klauzulę transferową, skoro mógł zapłacić tylko wysokość swojego kontraktu. Znalazłem jeden taki przypadek w Belgii bodaj z 2008, gdzie piłkarz zapłacił dwukrotność swojego kontraktu i sprawa ciągnęła się przez parę lat.

Dla mnie to bzdura z tym wykupieniem, przy tylu milionach piłkarzy, z których jakaś część jest niezadowolona z kasy i miejsca w którym grają dużo częściej by się.takie sytuacje zdarzały.

Jeśli zapis o przedłużeniu kontraktu faktycznie istnieje, a raczej istnieje skoro był w kontraktach wszystkich pozostałych zawodników, to skończy się.pewnie długą sprawą.w sądzie i zawieszeniem od FIFA.

funkykoval 25.06.2018 08:42

Carliots nie może wykupić kontraktu z WIsłą, gdyby tak można było robić, to przecież PSG nie płaciłby za Neymara 200 mln eurasiów tylko spłaciłby jego kontrakt o wiele mniejszy ;-)

MackoKurko 25.06.2018 09:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1505886)
Ubezpieczenie od błędów pracownika (dyrektora?)? Ty tak na serio? Może rozwiniesz mysl? Pokaż mi taka ofertę PZU

Wiele firm tak robi, ale w piłce to chyba nie jest popularne. W PZU nie znalazłem, ale uniqa, czy compensa mają.

Karherop 25.06.2018 09:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dawiss (Post 1505893)
Możesz to czymś potwierdzić oprócz własnego zdania?

Kokoszka tak od nas uciekł. To bylo 10 lat temu, ale jednak.

Nie wiem na jakiej podstawie w ogole Carlitos i jego menago podważają przedłużenie umowy. Nikt z nas jej nie widział na oczy i tak naprawdę ciężko przesadzać rozwój wypadków. Poza tym boli mbie osobiście "niewdziecznosci" Carlitosa i lapczywosc jego menago.

Codziennie setki pilkarzy na świecie rozwiązują polubownie lub nie kontrakty z klubami. Jeśli piłkarz nie jest sławny to się o tym nie słyszy.

W zasadzie w calej sytuacji widzę 4 mozliwe rozwiazania:
a) Carlitos zostanie normalnie sprzedany za przyzwoity hajs
b) Carlitos zostanie (najmniej prawdopodobne)
c) Carlitos podważy kontrakt i UEFA mu przyzna racje (Nie wiem na jakiej podstawie, ale będzie to oznaczalo calkowita kompromitacje Zarządu)
d) Carlitos zastrajkuje jak Uche i UEFA przyzna nam racje.

serek.c2 25.06.2018 10:21

Kokoszka odszedł na podstawie prawa Webstera.

wiertar 25.06.2018 10:31

Dokladnie, chuja wiesz karhepo
https://m.sportowefakty.wp.pl/pilka-...a-decyzja-fifa

funkykoval 25.06.2018 10:56

Carlitosowi do odejścia na zasadach Prawa Webstera brakuje tylko 2 lat kontraktu, a ma tylko jeden ;-)


Jedyna możliwość oprócz braku płatności jaka przychodzi mi do głowy, to ewentualna możliwość wykupienia kontraktu przez Carlitosa z karą umowną np. za 150% wartości kontraktu. Niorąc pod uwagę, że Carlos zarabiał na frytki, a po podwyżce dostał co najwyżej na keczup do frytek (mówiło się o podwyżce o 20 %). Jeżeli faktycznie dostawał 30 tys zł na rękę miesięcznie, po podwyżce 36 tys zł miesięcznie na rękę, to daje roczny kontrakt na poziomie 432.000 zł czyli jakieś 100 tys euro - tyle wyłoży nawet 2 ligowa Saragossa bez zastanawiania się...........

AYALA 25.06.2018 10:59

Ivan Kontek z chorwackiego NK Sesvete na testach.Może grać zarówno na środku obrony, jak i na pozycji defensywnego pomocnika. http://www.90minut.pl/news/287/news2...y-w-Wisle.html

Qadou 25.06.2018 11:12

To jest ta różnica po wywaleniu Junco - on nam załatwiał piłkarzy z 1 ligi Chorwackiej za darmo jak Arsenic, Halilovic, którzy dużo wnieśli do gry i można na nich sporo zarobić, (kolar może jeszcze odpali), a teraz zmiana strategi klubu na testowanie ogórków z 2 ligi Chorwackiej. Żenada

tsw biała gwiazda 25.06.2018 11:21

Według transfermarkt w tym samym wieku Halilovic miał trzy razy mniej występów na poziomie co najmniej 2 ligi. Tak więc z tymi określeniami "ogórki z 2 ligi chorwackiej" lepiej poczekać, a testować graczy nie zaszkodzi.

wiertar 25.06.2018 11:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Qadou (Post 1505913)
To jest ta różnica po wywaleniu Junco - on nam załatwiał piłkarzy z 1 ligi Chorwackiej za darmo jak Arsenic, Halilovic, którzy dużo wnieśli do gry i można na nich sporo zarobić, (kolar może jeszcze odpali), a teraz zmiana strategi klubu na testowanie ogórków z 2 ligi Chorwackiej. Żenada

Ty jesteś normalny?

filemon 25.06.2018 11:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Qadou (Post 1505913)
To jest ta różnica po wywaleniu Junco - on nam załatwiał piłkarzy z 1 ligi Chorwackiej za darmo jak Arsenic, Halilovic, którzy dużo wnieśli do gry i można na nich sporo zarobić, (kolar może jeszcze odpali), a teraz zmiana strategi klubu na testowanie ogórków z 2 ligi Chorwackiej. Żenada

Na każdej stronie z tym newsem dasz taki sam komentarz? Bo już trzeci taki widzę :-)

Qadou 25.06.2018 12:03

@wiertar


Jak najbardziej, zle napisałem? czy poprostu Ty uważasz że ta strategia tego testowania jest lepsza od tej strategi sprowadzania gotowych piłkarzy z 1 Ligi Chorwackiej przez Junco ? Bo skoro tak to odbijam Twoje pytanie



@filemon
Dałem 2 komentarze na 2 różnych stronach to nie wiem jak ci 3 wyszły ;)

wiertar 25.06.2018 12:38

Strategia testowania piłkarza z drugie ligi chorwackiej jest podyktowana jest pieniędzmi, teraz rozumiesz?

A tak btw to jakich my to gotowych piłkarzy ściągnęliśmy z 1ligi chorwackiej? Bo chyba nie mówisz o halilovicu który zagrał tam 800minut...

Hives4 25.06.2018 12:51

Testujemy piłkarzy z 2 ligi chorwackiej, bo nie stać nas na piłkarzy z 2 ligi polskiej. Jeszcze z rok mądrego zarządzania klubem przez Sarapatodukatów i nie będzie nas stać na piłkarzy z 2 ligi chorwackiej i będzie trzeba testować graczy z 2 ligi Kazachstanu.

Reser 25.06.2018 13:07

Pewnie bez znaczenia jest to, że 2 liga chorwacka prezentuje wyższy poziom od 2 ligi polskiej, a 1 liga chorwacka wyższy poziom od 1 ligi polskiej.

wolfy 25.06.2018 13:10

W innym temacie płacze po Wiktoruku którego pewnie w życiu na oczy nie widział, że niby odpalony z braku pieniędzy...

Qadou 25.06.2018 13:12

@wiertar


Uważaj bo zaraz ci żyłka pęknie na oku, i trochę kultury. Wyrażam tylko swoją opinie, skąd wiesz że przez pieniądze? byłeś tam na tych zebraniach zarządu? siedziałeś, słyszałeś? A może pod biurkiem się tam schowałeś i wszystko widziałeś? No nie, tylko przeczytałeś oficjalny komunikat zarządu który wystosowali,lub to co napisali dziennikarze działający pod usługami zarządu a jak wynika z moich obserwacji to oni nie zawsze są szczerzy wobec nas. Jakich my to gotowych piłkarzy ściągneli z Chorwacji? Arsenic wyróżniający się obrońca swojej drużyny, Kolar który strzelił kilkanaście bramek, Halilović który niezle radził sobie w juniorach Dinama Zagrzeb i rozegrał kilkanaście meczy w 1 lidze, no ale się musiałeś mnie czepić z braku argumentów że rozegrał tylko 800 minut i nie był gotowy na ekstraklase brawo :D Załóżmy że Taki Arsenić pójdzie za 3 mln euro , Halilović za 1,5 mln euro i nagle się okaże że ten Junco wcale nie przynosił takich strat finansowych.

Hives4 25.06.2018 13:37

Cytat:

Pewnie bez znaczenia jest to, że 2 liga chorwacka prezentuje wyższy poziom od 2 ligi polskiej, a 1 liga chorwacka wyższy poziom od 1 ligi polskiej.

Żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości? :D

tsw biała gwiazda 25.06.2018 13:42

1 liga chorwacka prezentuje wyższy poziom, nasza ekstraklasa prezentuje natomiast bardziej wyrównany. Mistrz Polski wałczyłby w Chorwacji o 3 miejsce, może 2 na jakimś farcie. Jeszcze jakby mistrz Polski dostawał takie same pieniądze jak w lidze chorwackiej to pewnie po jakimś czasie stałby się średniakiem, jeśli nie postawiłby na szkolenie młodzieży.

Reser 25.06.2018 13:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hives4 (Post 1505931)
Żyjesz w jakiejś alternatywnej rzeczywistości? :D

Bardzo lubię takie merytoryczne komentarze podważające czyjeś zdanie, od razu wiem, z kim przyszło mi dyskutować. :haha:

Ogryzek 25.06.2018 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Qadou (Post 1505928)
@wiertar


Uważaj bo zaraz ci żyłka pęknie na oku, i trochę kultury. Wyrażam tylko swoją opinie, skąd wiesz że przez pieniądze? byłeś tam na tych zebraniach zarządu? siedziałeś, słyszałeś? A może pod biurkiem się tam schowałeś i wszystko widziałeś? No nie, tylko przeczytałeś oficjalny komunikat zarządu który wystosowali,lub to co napisali dziennikarze działający pod usługami zarządu a jak wynika z moich obserwacji to oni nie zawsze są szczerzy wobec nas. Jakich my to gotowych piłkarzy ściągneli z Chorwacji? Arsenic wyróżniający się obrońca swojej drużyny, Kolar który strzelił kilkanaście bramek, Halilović który niezle radził sobie w juniorach Dinama Zagrzeb i rozegrał kilkanaście meczy w 1 lidze, no ale się musiałeś mnie czepić z braku argumentów że rozegrał tylko 800 minut i nie był gotowy na ekstraklase brawo :D Załóżmy że Taki Arsenić pójdzie za 3 mln euro , Halilović za 1,5 mln euro i nagle się okaże że ten Junco wcale nie przynosił takich strat finansowych.

1. Arsenić nie "pójdzie" za 3 mln ani więcej - bo w umowie którą Junco negocjował, ma kwotę odstępnego 1,75 mln euro. (podobno było jakieś zainteresowanie z Niemiec i tyle na razie.)

2. Jak Halilović pójdzie za 1,5 mln to podyskutujemy.
(Na razie 1,5 mln za Halilovica to SF)

Karherop 25.06.2018 14:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiertar (Post 1505908)

Przecież napisałem wyżej Panowie ze Kokoszka uciekł na podstawie prawa Webstera. Czytanie ze zrozumieniem się kłania Panowie.

serek.c2 25.06.2018 17:26

Nie byłem pewny, że to miałeś na myśli, bo odpowiadałeś na pytanie innego usera, który myślał raczej o przypadku, gdy ktoś "wykupił" kontrakt ;)

kacpaw91 25.06.2018 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1505943)
Nie byłem pewny, że to miałeś na myśli, bo odpowiadałeś na pytanie innego usera, który myślał raczej o przypadku, gdy ktoś "wykupił" kontrakt ;)

Pewnie komuś chodzi o ten przepis:

"ART. 7. – PRZEDŁUŻENIE KONTRAKTU NA CZAS OZNACZONY
1. Strony mogą przedłużyć okres obowiązywania Kontraktu na czas oznaczony za
porozumieniem stron.
2. Kontrakt może zawierać Opcję jednostronnego przedłużenia Kontraktu na poniżej
wskazanych, dookreślonych jednoznacznie w Kontrakcie i spełnionych łącznie warunkach
:
a. okres przedłużenia nie będzie dłuższy niż okres obowiązywania Kontraktu, z
zachowaniem zasad określonych w art. 6 ust 2 lit a Uchwały, chyba że Zawodnik w
drodze odrębnego, pisemnego oświadczenia, stanowiącego załącznik do
Kontraktu, złoży wniosek o dłuższy okres przedłużenia Kontraktu;
b. pisemne oświadczenie Klub o skorzystaniu z Opcji zostanie doręczone
Zawodnikowi najpóźniej w terminie 3 miesięcy przed zakończeniem pierwotnego
okresu obowiązywania Kontraktu, w przypadku Kontraktu zawartego na okres
powyżej 12 miesięcy albo najpóźniej w terminie 1 miesiąca przed zakończeniem
pierwotnego okresu obowiązywania Kontraktu, w przypadku Kontraktu zawartego
na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy włącznie;
c. za okres przedłużonego Kontraktu w drodze Opcji, Zawodnik otrzyma
wynagrodzenie indywidualne należne z tytułu profesjonalnego uprawiania piłki
nożnej w wysokości nie niższej niż 120% tego wynagrodzenia za ostatni rok
pierwotnego okresu obowiązywania Kontraktu oraz inne świadczenia pieniężne i
niepieniężne - na warunkach nie gorszych od obowiązujących za ostatni rok
pierwotnego okresu obowiązywania Kontraktu;
d. Zawodnik zrzeknie się uprawnienia do zawarcia przyszłego Kontraktu z innym
klubem piłkarskim na 6 miesięcy przed wygaśnięciem dotychczasowego Kontraktu,
w okresie poprzedzającym możliwość skorzystania przez Klub z Opcji albo
zobowiąże się do zapłaty kary umownej na rzecz Klubu, nie wyższej niż 50%
wynagrodzenia indywidualnego należnego Zawodnikowi z tytułu profesjonalnego
uprawiania piłki nożnej ustalonego zgodnie z ust. 2c powyżej, płatnej w przypadku
podpisania przez Zawodnika przyszłego Kontraktu z innym Klubem przed
złożeniem oświadczenia przez Klub wynikającego z Opcji. Wyklucza się możliwości
zastrzeżenia w Kontakcie odszkodowania przewyższającego wysokość kary
umownej.

3. Opcja niezgodna z postanowieniami ust. 2 jest nieważna, a skorzystanie z Opcji z
naruszeniem postanowień ust. 2 jest bezskuteczne. "

Pytanie czy Carlitos zrzekł się tego uprawnienia czy zobowiązał do zapłaty kary umownej. Obstawiam to pierwsze...

https://www.pzpn.pl/public/system/fi...o%C5%BCnej.pdf

siedzenaganku2 27.06.2018 10:08

Podobno Aris Saloniki interesuje sie Franem Velezem. Ciekawe o jakiej kwocie transferowej mowa

Reser 27.06.2018 11:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez siedzenaganku2 (Post 1506055)
Podobno Aris Saloniki interesuje sie Franem Velezem. Ciekawe o jakiej kwocie transferowej mowa

Ludzie podawajcie źródła.

Karherop 27.06.2018 11:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reser (Post 1506086)
Ludzie podawajcie źródła.

Janex89 nigdy nie podaje :P

Reser 27.06.2018 11:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1506087)
Janex89 nigdy nie podaje :P

Janex sobie zapracował na to, żeby sam występować w roli źródła - nasi forumowi piewcy jeszcze nie :P

Karherop 27.06.2018 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Reser (Post 1506093)
Janex sobie zapracował na to, żeby sam występować w roli źródła - nasi forumowi piewcy jeszcze nie :P

W zasadzie to w 99% przypadkow jesli ktoś nie powoluje się na informację z mediów to nie może zdradzić swojego źródła. Swiat jest zbyt mały.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:37.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl