Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

master17 18.01.2018 13:12

Taka sama zasada jak catering na stadionie. Nie wiem, czy możliwe jest ewentualnie połączenie cateringu wraz z restauracją.

domin_czyzyny 18.01.2018 13:27

żydy podowno płacą 500 tyś zł za stadion rocznie, a mają połowię mniejszy + to Oni chyba wynjamują powierzchnie na stadionie ? Czy ktoś się orientuje ile Oni płacą za media i utrzymanie tego stadionu ?

My 3 mln za samo wynajmowanie na mecze.

PSYCHOLTSW 18.01.2018 13:37

http://sport.lovekrakow.pl/aktualnos...ion_15811.html
tutaj jest napisane że 450 tys. + VAT. ciekawe czemu akurat tak...

Karherop 18.01.2018 17:31

Koszt wynajmu niejest wzięty z kosmosu tylko stanowi urzędową stawkę która stanowi jakis % od kosztu budowy stadionu. A wiemy jak bardzo został przeplacony. Nie pamiętam jaki to %, ale stąd płacimy chorą sumę. To tez odstraszalo ew. innych najemców poza oczywiście panstwowymi (gminnymi) spółkami.

aNouc 18.01.2018 17:42

Czytam w linku powyżej co kryje stadion... salka do jazdy na rolkach, magazyn rowerow i pomieszczenie z wystawą plakatow sportowych.... brakuje tylko skupu złomu i przechowalni płaszczów skórzanych. Mowa o stadionie za 600 mln zl..

kawiarnie i sklep trzeba upchać na silę w narozniku stadionu , postawic scianke działową i robić prowizorkę jak w alternatywy 4
Ale jak oni zrobią obejscia, dojscia, wstawią rury, zeby tam jakos kuchnie urządzic to jak nie wiem.. jezeli beda chcieli cos a'la restauracje otworzyc. przeciez ten stadion nie jest do tego przystosowany. a w narozniku to bedzie od ch...uja roboty.

I kolejna wisienka... truskawka na torcie ze stadionem Wisly, klimatyzacja kosztuje blisko cwierc miliona zł bo w wielu pomieszczeniech ... nie mozna otworzyc okien


A najlepiej wyburzcie kur.. ten stadion i przenosimy sie na Slaski.

Robimy zrzutke , kasa z klubu, sponsorzy, kredyt z banku i budujemy elegancki stadion za 150 mln zl na terenach TS Wisla na którym bedziemy zarabiać a nie ciagle doplacac

Karherop 18.01.2018 19:24

Ile klubów na świecie zbudowało stadion na swój koszt? 1%?

Na stadion bieda ma przyjść 10 tys kibiców w zimie, a kolega wyżej proponuje wyburzenie i zbudowanie nowego stadionu. Pogratulować fantazji.

PhantomRanger 18.01.2018 20:13

Nie mówiąc już o zrzutce.

Jasnym jest, że najlepiej byłoby zburzyć ten stadion i wybudować go od nowa, bo coraz większe kwiatki w nim wychodzą. Jednak nikt z nas nie ma 1 mld zł na zbyciu, aby wykupić stadion i wybudować nowy, funkcjonalny na 25 000 kibiców z ewentualną możliwością rozbudowy do 40 000.

krzaq12 18.01.2018 20:24

Mamy własne długi, jest na świecie przynajmniej kilkaset bogatszych klubów które własnych stadionów nie mają, a my dywagujemy w tej kwestii.

Stadion jaki jest taki jest, nic już nie zrobimy. Jedyne co możemy to wymuszać na zarządcy najmniejszą możliwą kwotę najmu oraz zgodę na poszczególne inwestycje które przyniosą nam konkretne korzyści finansowe (sklep klubowy, restauracja stadionowa, czy muzeum)
Fajnie, że władze myślą również o skwerze pamięci z pomnikiem Henryka Reymana i terenem zieleni. Całość może zyskać pod względem estetycznym i marketingowym.

Powiecie, dlaczego klub ma ładować kolejne tysiące w inwestycje stadionowe, skoro do naszego obiektu trzeba wiecznie dopłacać?! Bo to nasz dom, jedyny jaki mamy.

Przy pomocy sponsorów odnowili i nadali prestiżowy charakter strefom VIP, odmienią również teren wokół stadionu , postawią pomnik na wzór angielski, bo tam to normalka, stworzą pub na stadionie który będzie przynosił zysk,a miasto zobaczy że można tchnąć życie w to miejsce.

Gin 18.01.2018 20:58

Ja czekam tylko aż ktoś odpowie za niegospodarnosc w sprawie stadionu . Ciekaw jestem czy już wykupili prawa autorskie od biura architektonicznego czy nie?

krzaq12 18.01.2018 21:03

Prawdopodobnie nie odkupili jeszcze, gdy tak się stanie mają zabrać się za ponowne zamontowanie osłonek na dachu, po uprzednim utworzeniu systemu/podestów do usuwania lodu, które rzekomo stanowią zagrożenie (na osłonkach które chroniły przed zacinającym deszczem w zimie lubiły się tworzyć sople, postanowili usunąć więc osłonki.... fuck logic)

regan 19.01.2018 03:09

Ogólnie pierwsze co to wziąłbym sie za małe rzeczy i wymienił fotele na sektorze vip bo wygladaja jak obrzygane lub obsrane przez hordy gołębii. Naprawde niby prestiż a wygląda to dramatycznie. Tak swoja droga to naprawde ciezko polozyc na te siedziska plachte zeby nie padal na to deszcz, snieg itd. Przeciez o to sie powinno dbac, warunki atmosferyczne niszcza te siedziska, a tak nie wiele potrzeba zeby o to zadbać. Wystarczy przyslonic na codzień.

Druga rzecz to zaslonic w koncu ten beton na całym stadionie jakimis bandami... tylko estetycznimi a nie byle czym jak to zrobili nad lozą vip!
My oczekujemy wielkich rzeczy: pomnikow alejek muzeów nie wiadomo czego a w bardzo podstawowych i mozna powiedziec najbanalniejszych nie potrafimy nic zrobic od dawna. Stadion to jest niestety wizerunek, trzeba go odpicowac, podrasować pozaslaniac betony i inne przydkie elementy pomalowac itd. Bo nikt na syfie wizerunku swojego budowac chcial nie bedzie... i mowie tu teraz np. O sponsorze tytularnym stadionu.

brylant17 19.01.2018 07:48

Podłóż bombę i po problemie ;)

krzaq12 19.01.2018 07:59

Regan masz absolutnie rację, ja zamieniłem kilka słów z Dukatem na tt odnośnie band, które moglyby zaslonic beton. Napisal, że robią co mogą i będą beton systematycznie zakrywac.

Ja powiem Wam, że uslyszalem od znajomego, ktory byl na meczu z Litwą na naszym stadionie (wowczas ,,ubranym" w bandy pzpnu) że nie wiedzial ze stadion Wisły jest taki ładny w środku.

ArturBarlinek 19.01.2018 08:43

Bandy PZPN w meczu Litwą naprawdę zrobiły różnicę.
Zobaczcie sobie:
https://i.ytimg.com/vi/8867Q8WzHCA/maxresdefault.jpg
https://v.wpimg.pl/Mjk5Ny5qJANEA3ZJT...sAfEAMRmMAG1I=

KaRaSTSW 19.01.2018 10:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ArturBarlinek (Post 1492018)
Bandy PZPN w meczu Litwą naprawdę zrobiły różnicę.
Zobaczcie sobie:
https://i.ytimg.com/vi/8867Q8WzHCA/maxresdefault.jpg
https://v.wpimg.pl/Mjk5Ny5qJANEA3ZJT...sAfEAMRmMAG1I=

Zaje.iscie to wygląda, różnica na plus jest bardzo znaczna. Czy naprawdę koszt takich band np. w kolorze czerwonym byłby bardzo drogi? A najlepiej dogadać się z głównym sponsorem żeby ich logo LVbet było co 3-5 metrów widoczne i zrobią to w formie reklamy.

Fugiel 19.01.2018 10:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 1492013)
Ogólnie pierwsze co to wziąłbym sie za małe rzeczy i wymienił fotele na sektorze vip bo wygladaja jak obrzygane lub obsrane przez hordy gołębii. Naprawde niby prestiż a wygląda to dramatycznie. Tak swoja droga to naprawde ciezko polozyc na te siedziska plachte zeby nie padal na to deszcz, snieg itd. Przeciez o to sie powinno dbac, warunki atmosferyczne niszcza te siedziska, a tak nie wiele potrzeba zeby o to zadbać. Wystarczy przyslonic na codzień.

Sam mialem juz wziac szczotke i jakis srodek do czyszczenia skor i przed meczem wyczyscic swoje krzeselko. Masakra.

Bartuk1906 19.01.2018 11:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KaRaSTSW (Post 1492020)
Zaje.iscie to wygląda, różnica na plus jest bardzo znaczna. Czy naprawdę koszt takich band np. w kolorze czerwonym byłby bardzo drogi? A najlepiej dogadać się z głównym sponsorem żeby ich logo LVbet było co 3-5 metrów widoczne i zrobią to w formie reklamy.

Cena takich banerów "plandekowych" z oczkami w niezłej jakości przy zamówieniu hurtowym to w granicach +-10 zł za m2, nie mam pojęcia ile powierzchni betonu trzeba by było tym zakryć. Boisko ma długość około 100 metrów do tego 2 jak nie 3 poziomy do zakrycia w różnych kształtach, pomnożone przez 2 trybuny to pewnie około 500 metrów kwadratowych. Wychodzi na to, że cały koszt z montażem nie powinien przekroczyć 10 000 zł. Jeżeli jest jakiś specjalista proszę mnie poprawić.

Pytanie czy Wisła może na stałe zamontować takie banery, czy musi mieć każdorazowo pozwolenie od miasta na każdy mecz?
Pytanie drugie czy jak przyjdzie wiatr/deszcz/słońce to czy te banery będą wyglądać dalej tak fajnie, czy trzeba by było podobnie jak fotele VIP zabezpieczać po każdym meczu, bo inaczej po pół roku będzie wszystko wyglądać jeszcze gorzej niż teraz.

krzaq12 19.01.2018 11:24

Przez pelny sezon przyklejone byly reklamy totolotka, w kolorze pomaranczowym, nic sie temu chyba nie stalo, obecnie juz kilka miesiecy wisi czarna reklama lv bet.

regan 19.01.2018 12:10

Bandy pzpnu to byl kot i taki sam kolor powinny miec nasze bandy. Nad Vip klub zamontowal niebieskie okladziny z bialymi napisami... jesli chodzi o estetyke to jedyny plus ze nie różowe. Znowu idziemy po najnizszej lini oporu. Nie o to chodzi zeby zaslonic byle czym ale zeby zrobic to atrakcyjnie wizualnie!

Jak Dukat pisze na tt ze robia co moga z bandami... to zapytajcie ile wysilku trzeba wlozyc w zlecenie komus kupienia kilkuset metrow kwasratowych oklein wyslanie to do firmy ktora to oblepi logiem klubu czy czyms tam i zamontowanie tego na na stadione (to chyba wymaga najwiekszego wysilku). Skoro to są rzeczy na ktore trzeba sie wysilic to niech nie biora sie za pomniki muzea itd. bo wyjdzie jak ze strona internetową.
Koszty przy tym mozna ciac w barterze...

teo 19.01.2018 12:13

Najbardziej efektywnie z punktu widzenia ekonomicznego byloby zalozyc tam panele LED i po sprawie... wprowadzenie reklamy to wtedy 5 minut i mozliwosc dowolnej konfiguracji, ale to kosztuje jednorazowo duzo.

Co do plandek - sa odporne na warunki atmosferyczne, wiec nie trzeba co rusz zakladac zdejmowac i w kolko.

Patryko 19.01.2018 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez teo (Post 1492036)
Najbardziej efektywnie z punktu widzenia ekonomicznego byloby zalozyc tam panele LED i po sprawie... wprowadzenie reklamy to wtedy 5 minut i mozliwosc dowolnej konfiguracji, ale to kosztuje jednorazowo duzo.

To są koszty liczone w milionach złotych = zapomnij. Chyba że znajdzie się firma, która nam to sprezentuje w zamian za reklamę.

teo 19.01.2018 12:30

Pelna zgoda, ze wydatek jest duzy. Ale to ma sluzyc 20 lat i jak rozbijasz na rok to juz tak nie razi.
Poza tym pozwalac to bedzie sprzedawac reklamy drozej i "na klik" bo wystarczy prosty projekt przez grafika i za kilka minut reklame mozna emitowac. Zrobienie plandeki , przeslanie, montaz - to wszystko zajmuje kilka-kilkanascie dni.

Taka inwestycje powinno zrobic miasto i to na etapie budowy stadionu.

Ogryzek 19.01.2018 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez teo (Post 1492038)
Pelna zgoda, ze wydatek jest duzy. Ale to ma sluzyc 20 lat i jak rozbijasz na rok to juz tak nie razi.
Poza tym pozwalac to bedzie sprzedawac reklamy drozej i "na klik" bo wystarczy prosty projekt przez grafika i za kilka minut reklame mozna emitowac. Zrobienie plandeki , przeslanie, montaz - to wszystko zajmuje kilka-kilkanascie dni.

Taka inwestycje powinno zrobic miasto i to na etapie budowy stadionu.

Ale gotówkę musisz wydać od razu, bo ciężko sobie wyobrazić "paczwłork" przez 20 lat budowany.

teo 19.01.2018 13:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1492041)
Ale gotówkę musisz wydać od razu, bo ciężko sobie wyobrazić "paczwłork" przez 20 lat budowany.

Przy budzecie 600 mln w ogole nie powinno takie rozwiazanie byc przedmiotem dyskusji "czy nas stac" :-)

regan 19.01.2018 14:20

Panowie ale o czym wy mowicie? Bandy LED mamy przeciez na stadionie wzdluz murawy. Mowa jest o zaslonieciu betonu pomiedzy pietrami trybun zwyklymi panelami (ktorych kolor napisy i motyw graficzny jest przyjemny dla oka czyli w cieplych kolorach najlepiej w czerownym - podpowiadam) co jest kosztem max 10 tys zl.

ArturBarlinek 19.01.2018 14:38

jak widać PZPN sobie bez problemu z tym poradził i ładnie dla oka

teo 19.01.2018 16:26

To jest przestrzen hadlowa, ktora powinna generowac dla klubu okreslone srodki (imho koszt wynajmu stadionu).
Aby tak sie stalo nie jest rozwiazaniem powieszenie plachty za 10 tys i na niej wieszania reklam tylko bezposrednio na beton.
Z doswiadczenia wiem, ze ciezko znalezc firme/firmy, ktore kupie reklame na kilkanascie spotkan w stalych miejscach. To zazwyczaj sie udaje ze sponsorem strategicznym, znaczacym, tytularnym (w innych sportach). Natomiast mniejs sponsorzy zwykle wybieraja 5-6 meczow.
Dlatego panele LED zamontowane na tym betonie by ta sprzeda znaczaco ulatwily. Podejrzewam, ze nie ma tam reklam dlatego, ze problemem jest ciagly montaz i demontaz tych reklam. To wbrew pozorom jest troche karkolomne i kosztuje.

Poza tym z mojego punktu widzenia to klub ma obecnie inne problemy niz straszacy beton na stadionie ;-)
Zapewniam Cie regan ze w zadnej rozmowie o powaznym finansowaniu Wisly taki problem sie nie pojawil, pojawily sie za to inne.

krzaq12 19.01.2018 16:46

https://pbs.twimg.com/media/C-RI7giXsAIq1nj.jpg
https://pbs.twimg.com/media/C-RI8uXWAAAb466.jpg

Ja już tyle razy pisałem do Damiana Dukata na tt, marzą mi się klubowe bandy w kolorze czerwonym, w które można wpleść lata MP i nazwy naszych sponsorów. Jak wyżej

Może się kiedyś jednak doczekamy. Tym bardziej, że wówczas nasz stadion naprawdę robi się całkiem estetyczny w środku.

regan 19.01.2018 18:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez teo (Post 1492050)
To jest przestrzen hadlowa, ktora powinna generowac dla klubu okreslone srodki (imho koszt wynajmu stadionu).
Aby tak sie stalo nie jest rozwiazaniem powieszenie plachty za 10 tys i na niej wieszania reklam tylko bezposrednio na beton.
Z doswiadczenia wiem, ze ciezko znalezc firme/firmy, ktore kupie reklame na kilkanascie spotkan w stalych miejscach. To zazwyczaj sie udaje ze sponsorem strategicznym, znaczacym, tytularnym (w innych sportach). Natomiast mniejs sponsorzy zwykle wybieraja 5-6 meczow.
Dlatego panele LED zamontowane na tym betonie by ta sprzeda znaczaco ulatwily. Podejrzewam, ze nie ma tam reklam dlatego, ze problemem jest ciagly montaz i demontaz tych reklam. To wbrew pozorom jest troche karkolomne i kosztuje.

Poza tym z mojego punktu widzenia to klub ma obecnie inne problemy niz straszacy beton na stadionie ;-)
Zapewniam Cie regan ze w zadnej rozmowie o powaznym finansowaniu Wisly taki problem sie nie pojawil, pojawily sie za to inne.

Proponuje wrocic do rzeczywistosci i proponowac rozwiazania na miare naszych mozliwowci

Krzaq12 - o wlasnie... proste rzeczy a super to wyglada.

Arkadiusz.Czerepach 19.01.2018 18:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1492015)
Podłóż bombę i po problemie ;)

to Ci wyszło :D

CrazyBoy96 19.01.2018 19:02

Znając życie i ta bomba mu nie wypali :D

teo 19.01.2018 21:47

Ok regan, bomba, wracamy do rzeczywistosci :D

ashkeczup 19.01.2018 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez teo (Post 1492066)
Ok regan, bomba, wracamy do rzeczywistosci :D

https://www.wislakrakow.com/forum/sh...ostcount=20862

Czy ty niejako nie potwierdziłeś nadchodzącej ŚP bomby regana? I teraz próbujesz się nabijać?

teo 19.01.2018 22:47

Umiesz czytac ze zrozumieniem i do konca?

CrazyBoy96 19.01.2018 23:00

Róznica między Teo a Raganem jest taka, że Ragan zadeklarował, że bomba będzie na 100%, a Teo potwierdził tylko, że coś jest na rzeczy, a to jest wielka różnica :)

teo 19.01.2018 23:07

Dla pomidorka to jest to samo :D

ashkeczup 19.01.2018 23:12

Skoro coś jednak było na rzeczy, to może pora przestać się śmiać z racjonalnych postów regana? Szczególnie, że nie wypowiada się w temacie związanym z transferami.

CrazyBoy96 19.01.2018 23:13

Więc niech każdy zacznie pisać, że w następnym tygodniu będzie bomba transferowa na Wiśle, a nóż wypali...

ashkeczup 19.01.2018 23:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez CrazyBoy96 (Post 1492077)
Więc niech każdy zacznie pisać, że w następnym tygodniu będzie bomba transferowa na Wiśle, a nóż wypali...

nusz, 10 znaków

teo 20.01.2018 00:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1492078)
nusz, 10 znaków

Jak juz poprawiasz to zrob to poprawnie :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl