Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

krysztal 26.08.2024 20:35

U na sytuacja może być podobna,na szczęście udało się puchar zdobyć

doktor granat 26.08.2024 20:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1633233)
wg. Włodarczyka Fernandez pojechał do Rakowa na testy .... sportowe
:lol:

co więcej, manager proponował go Wiśle, ale... ze względu na pensję
(podobno 550 tys. euro rocznie - czyli wg. kursu z soboty 2 360 000 pln rocznie) Wisła grzecznie podziękowała

to jest jakiś absurd, żeby dać taki kontrakt kopaczowi, a po roku jak się klubowi pali w tylnej części wypychać gościa na siłę z klubu...

ps. podobnie w czarnej jest Pogoń, która do budżetu wliczyła sobie kasę za zdobycie PP i grę w europucharach :lol:
to jest tak absurdalne, ze szkoda gadać

Co do Pogoni to oni w końcu 2023 ogłosili stratę 27,5 mln za sezon 22/23, tak że goście są przechvjami. Najśmieszniejsze że prezes, który tak planuje i realizuje budżet ma się dobrze. Zresztą tak jak u nas.

Karherop 28.08.2024 20:14

Junca wylądował w Interze, tego się nie spodziewałem.

maxx304 28.08.2024 20:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1633430)
Junca wylądował w Interze, tego się nie spodziewałem.

Ta. Tylko że to nie ten Inter, o którym większość myśli. Tylko wicemistrz Andory.

Patryko 28.08.2024 20:45

Ciekawe na jakim poziomie mają fizjoterapeutów.

azor 29.08.2024 06:19

Pięknie weryfikowani są nasi magicy z Hiszpanii. Prawda Markus?

Markus 29.08.2024 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez azor (Post 1633436)
Pięknie weryfikowani są nasi magicy z Hiszpanii. Prawda Markus?

Pięknie weryfikowany jest przede wszystkim poziom sportowy naszej pierwszej ligi. Byle zawodnik z trzeciej ligi hiszpańskiej może robić tu za gwiazdę.

Jak większość tych jak to ujmujesz "magików" z Hiszpanii jest weryfikowanych przez nasze realia, najlepiej pokazują przykłady Rodado, Carbo, Igbekeme, Alfaro, Carlitosa, Villara, Imaza, Yeboaha - już nie chce mi się sypać długą listą nazwisk tych "magików" na tle 90% naszych obecnych krajowych kopaczy.

Oby było ich jak najwięcej, a takich Biedrzyckich, Wachowiaków, Niewiadomskich, Szywaczy, Młyńskich, czy Sapał jak najmniej.

Dla dobra Wisły. :-D

azor 29.08.2024 18:01

Myślałem, że Ty te listy masz gdzieś w wordzie zapisane. Przecież to masakra w co drugim poście wymieniać je z głowy.

Jaroo1 29.08.2024 19:39

Markus wincyj Hiszpanów, wincyj.

Markus 30.08.2024 09:32

Tak, takich jak Rodado, Carbo, Mula, Villar, Carlitos, itd. - czy takich piłkarzy stamtąd jak Igbekeme, Yeboah, Kalu Uche - jak najwięcej hejterku. :-D

A takich krajowych zawodników jak Sapała, Biedrzycki, Wachowiak, Szywacz, Talar, Młyński, Mikulec - jak najmniej.

krysztal 30.08.2024 10:05

Co wy macie z tym Mikulcem?Dla mnie ten transfer się broni.Jak ktoś oczekiwał,że przyjdzie chłop który będzie nogami krawaty wiązał(przenośnia :D ,wolę to podkreślić)to może czuć rozczarowanie.To jest taki pierwszoligowy rzemieślnik.Prochu już nie wymyśli ale zdrowie ma,wybiegany jest i jak pokazał wczorajszy mecz stać go na to by prezentować się zdecydowanie solidnie.Natomiast jeśli nie dostaje wsparcia pomocnika to sam tej lewej strony nie zarygluje.

Jagul 30.08.2024 10:21

Ja jedyne oczekiwanie jakie mam w stosunku do tej obrony to ograniczenie liczby prezentów dla drużyny przeciwnej.
To, że w pewnych momentach braknie zwrotności, szybkości, dynamiki dziwić nie może ale nie musimy od razu sami stwarzać sytuacji przeciwnikowi.

Szneka 30.08.2024 10:28

Zgadzam się z Kryształem. wczoraj Mikulec szybko murzyniątka z Belgii utemperował. nam potrzebny jest taki przecinaczek toporek, który nie da sobie w kaszę dmuchać. Na tle belgów wczoraj pozytywny mecz. Dziedzic też pozytywnie.
Wyzdrowiał Alfaro i raczej Młyński do odstrzału

wolfy 30.08.2024 10:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1633545)
Zgadzam się z Kryształem. wczoraj Mikulec szybko murzyniątka z Belgii utemperował. nam potrzebny jest taki przecinaczek toporek, który nie da sobie w kaszę dmuchać. Na tle belgów wczoraj pozytywny mecz. Dziedzic też pozytywnie.
Wyzdrowiał Alfaro i raczej Młyński do odstrzału

Młyńskiego z Olejarką Moskal odpalił na długo zanim Alfaro wyzdrowiał. Ostatnio grają w rezerwach, chociaż ten pierwszy ma aktualnie jakiś uraz.
Żeby się nawet na ławkę nie łapać przy takiej nędzy kadrowej to jest osiągnięcie.

MaLk 30.08.2024 12:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1633536)
Tak, takich jak Rodado, Carbo, Mula, Villar, Carlitos, itd. - czy takich piłkarzy stamtąd jak Igbekeme, Yeboah, Kalu Uche - jak najwięcej hejterku. :-D

Miałem już nie pisać, ale chyba się nie da. Rozumiem potrzebę rozpaczliwego zwiększania listy Hiszpanów, którzy się sprawdzili dla lepszego efektu marketingowego, ale po kiego podpinasz na siłę takich zawodników jak Kalu Uche czy Yeboah pod Hiszpanię? Jeden i drugi byli "produktem" zupełnie innych szkół piłkarskich, a ich umiejętności nie są żadnym efektem hiszpańskiej działalności.

Fakt, byli wygrzebani z drużyn hiszpańskich, ale jeśli mają służyć na jakikolwiek dowód, to co najwyżej na to, że w ten sposób można pominąć jeden szczebel scoutingu. W rezerwach wszystkich klubów lig top-5 znajdziesz piłkarzy, którzy u nas robiliby za gwiazdy, a tam są za słabi żeby się przebić. Hiszpania nie jest tu niczym szczególnym. Wygrzebywaliśmy w ten sposób choćby we Włoszech.

Jeśli natomiast to, że dany zawodnik wykształcony piłkarsko zupełnie gdzie indziej, sprowadzony do klubu z zupełnie innego kraju po sezonie czy dwóch poszedł gdzie indziej i się sprawdził ma być dowodem na cokolwiek w zakresie konkretnego kierunku sprowadzania, to... równie dobrze taki Kalu Uche, Yeboah czy inny el Mahdioui będą dowodem na to, że warto sprowadzać piłkarzy z polskiej ligi.

Karherop 30.08.2024 12:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1633546)
Młyńskiego z Olejarką Moskal odpalił na długo zanim Alfaro wyzdrowiał. Ostatnio grają w rezerwach, chociaż ten pierwszy ma aktualnie jakiś uraz.
Żeby się nawet na ławkę nie łapać przy takiej nędzy kadrowej to jest osiągnięcie.

Nędza kadrowa była na starcie przygotowań. Teraz Moskal może sobie przebierać w układzie 2 linii i ataku.

PS. Oby zgodnie z nazwą tematu w/w dwaj panowie znaleźli sobie jednak jakieś kluby na najbliższe pół roku/rok. Zostało 7 dni na finalizację transferów

Patryko 30.08.2024 12:59

Olejarka ma kontrakt jeszcze 2 lata, więc jemu akurat pasowałoby coś znaleźć, żeby nie zdziadział do reszty w tych rezerwach.

Młyński i tak jest już spisany na straty, więc przez ten ostatni rok kontraktu to może trawniki w Myślenicach przycinać.

Pulpet 30.08.2024 13:55

Lub ustawiać się jako mobilny pachołek na treningach.

Tymczasem Olo Buksa po powrocie w glorii chwały z zagranicy ładuje bramy w Zabrzu jak natchniony.

Patryko 30.08.2024 13:58

Wszechstronny, świetny technicznie napastnik, tylko bramek nie strzela.

wolfy 30.08.2024 14:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1633553)
Nędza kadrowa była na starcie przygotowań. Teraz Moskal może sobie przebierać w układzie 2 linii i ataku.

PS. Oby zgodnie z nazwą tematu w/w dwaj panowie znaleźli sobie jednak jakieś kluby na najbliższe pół roku/rok. Zostało 7 dni na finalizację transferów

I właśnie wtedy chłopaki przegrały u Moskala szansę na szeroki skład. Zanim do gry zdatni byli Fred i Alfaro Młyński dostał wędkę po 45 minutach i już się więcej nie pojawił, a Olejarka to nawet nie wyszedł na boisko.
Prawdopodobnie Moskal nienawidzi młodych Polaków, woli Hiszpanów, Węgrów i Portugalczyków.

W sumie możemy też o nich pisać w wątku poświęconym rezerwom Wisły.

@MaLk - głupie jest to co piszesz. Nawet bardzo.
Ligi do których przeszli El Mahdioui i Yeboah (Uche to zupełnie inna era, kiedy taka Wisła walczyła z dużymi europejskimi firmami jak równy z równym, więc sorry) są na poziomie gdzie wyróżniający się piłkarz Ekstraklasy może się przydać. Nawet takiego Biegańskiego w MLS na pół roku zabunkrowaliśmy. Podobnie w Secunda Division była moda na młodych Polaków.

Trzecia liga hiszpańska >>> polskie ligi (my stamtąd bierzemy co tańszych i za darmo, a i tak Villar, Rodado i Carbo to piłkarze na Ekstraklasę).
Na tej samej zasadzie topowy piłkarz Ekstraklasy spokojnie może trafić gdzieś do MLS. Kilku przyzwoicie grało.

Patryko 30.08.2024 17:52

Czuć rękę Sobolewskiego w Odrze.

0 strzałów na bramkę w pierwszej połowie z ŁKSem, gra totalna padlina, obawiam się, że po czymś takim kariera Radka zakończy się definitywnie.

Markus 30.08.2024 18:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1633551)
Rozumiem potrzebę rozpaczliwego zwiększania listy Hiszpanów

Potrzeba rozpaczliwego zwiększania listy Hiszpanów, którzy się sprawdzili istnieje tylko w Twojej głowie. W każdej chwili mogę wymienić kilkadziesiąt nazwisk zawodników z hiszpańskich niższych lig, którzy sprawdzili się w Polsce i okazali wartością dodaną czy nawet gwiazdami naszych lig.

Mam to znów zrobić, by wykazać jaką głupotą są Twoje słowa? :evil: :-D

Nie ma znaczenia czy Igbekeme, Yeboah, Kalu Uche są rdzennymi Hiszpanami dla faktu pozyskania ich z tamtejszych niższych lig.

To, że robotę zrobił tu ich scouting, a nie nasz, nie zmienia faktu, że na tym skorzystaliśmy i każdy z nich był w jakimś stopniu rozwijany przez ich system szkolenia, nawet jeśli zaczął jako piłkarz w innym miejscu.

Pokazuje to tylko wartość strategii sprowadzania piłkarzy z niższych hiszpańskich lig, gdzie jest mnóstwo takich, którzy wyszkoleniem przewyższają 90% tych biegających po polskich pierwszoligowych boiskach.

Oczywiście podobnie jak w niższych ligach włoskich czy francuskich, gdzie pełno jest zawodników nie łapiących się do składu czy zbędnych, którzy u nas mogliby być wyróżniającymi się piłkarzami pierwszej ligi. Stamtąd mając pieniądze i jakiekolwiek sensowne rozwiązanie tak samo moglibyśmy czerpać wartościowych graczy, którzy jak pokazuje choćby przykład Molentisa też wcale nie muszą być horrendalnie drodzy i poza naszym finansowym zasięgiem (zamiast rozpieprzać je na takich Biedrzyckich czy przedłużanie kontraktów krajowemu szrotowi).

Wcale nie musi to być tylko Hiszpania czy przede wszystkim ona. Ogarnięty Dyrektor Sportowy świetnie znający francuskie czy włoskie niższe ligi również mogły być dla nas prawdziwym skarbem.

MaLk 30.08.2024 19:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 1633566)
To, że robotę zrobił tu ich scouting, a nie nasz, nie zmienia faktu, że na tym skorzystaliśmy i każdy z nich był w jakimś stopniu rozwijany przez ich system szkolenia, nawet jeśli zaczął jako piłkarz w innym miejscu.

Wow, jesli chcesz tak na to patrzeć, "w jakimś stopniu", to zdecydowana większość tych piłkarzy, z Imazem, Carlitosem, Ivi Lopezem, Ramirezem, Fernandezem a nawet Kalu Uche czy Yeboahem wypłynęła na jakiś sensowny poziom dopiero w Polsce.

Oczywiście możesz nas przekonywać, że to dlatego, że rozwinął ich polski system szkolenia, nawet jeśli zaczynali jako piłkarz w innym miejscu (czyli w Hiszpanii).

Tylko obawiam się, że niezupełnie taki miałeś cel idąc w tym kierunku argumentacyjnym :D

Manhunt. 30.08.2024 19:14

2 połowa Odry to typowy Sobolenka, duże posiadanie piłki i zero korzyści z tego.

Drozd 30.08.2024 19:17

Seria chyba 5 wrzutów z autu na aferę w końcówce znamienna.

Patryko 30.08.2024 19:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1633572)
Seria chyba 5 wrzutów z autu na aferę w końcówce znamienna.

Akcentowane rykiem "wyjazd" zza linii bocznej.

MaLk 30.08.2024 19:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1633557)
@MaLk - głupie jest to co piszesz. Nawet bardzo.
Ligi do których przeszli El Mahdioui i Yeboah (Uche to zupełnie inna era, kiedy taka Wisła walczyła z dużymi europejskimi firmami jak równy z równym, więc sorry) są na poziomie gdzie wyróżniający się piłkarz Ekstraklasy może się przydać.

Prawdopodobnie o lidze saudyjskiej i MLS masz wyobrażenie sprzed dekady albo wcześniej.

Propozycje z Arabii Saudyjskiej ostatnio mieli Zieliński czy Szczęsny - to jest ten poziom, który ich od jakiegoś czasu interesuje. Żaden przypadkowy wyróżniający się piłkarz ekstraklasowy tam od dawna nie trafia. Przy okazji - el Mahdioui ostatnio był kapitanem w meczu bodajże superpucharu, podpowiem, grali tylko przeciwko drużynie CR7.

W MLS też nie ma żadnej mody na Polaków, świętem jest jak tam ktoś z polskim paszportem trafia i w większości nie bezpośrednio z polskiej ligi, ten manewr z Biegańskim to co najwyżej błąd w matrixie, a nie jakiś przypadek do rozciągania na inne (tym bardziej, że w praktyce trafił do MLS ale... tej drugiej, dla rezerw).

Aha, wyróżniający się piłkarze ekstraklasy lądują zwykle w średniakach ligi włoskiej lub niemieckiej, nie w MLS lub lidze saudyjskiej.

P.S. To nie ja sięgnąłem wykopalisk w stylu Uche, tylko Markus. Ale znamienne, że podniosłeś argument "z dawnych czasów" dopiero w momencie, kiedy nazwisko to pojawiło się u mnie, chociaż ja tylko polemicznie pociągnąłem wątek.

wolfy 31.08.2024 11:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1633574)
Prawdopodobnie o lidze saudyjskiej i MLS masz wyobrażenie sprzed dekady albo wcześniej.

Propozycje z Arabii Saudyjskiej ostatnio mieli Zieliński czy Szczęsny - to jest ten poziom, który ich od jakiegoś czasu interesuje. Żaden przypadkowy wyróżniający się piłkarz ekstraklasowy tam od dawna nie trafia. Przy okazji - el Mahdioui ostatnio był kapitanem w meczu bodajże superpucharu, podpowiem, grali tylko przeciwko drużynie CR7.

W MLS też nie ma żadnej mody na Polaków, świętem jest jak tam ktoś z polskim paszportem trafia i w większości nie bezpośrednio z polskiej ligi, ten manewr z Biegańskim to co najwyżej błąd w matrixie, a nie jakiś przypadek do rozciągania na inne (tym bardziej, że w praktyce trafił do MLS ale... tej drugiej, dla rezerw).

Aha, wyróżniający się piłkarze ekstraklasy lądują zwykle w średniakach ligi włoskiej lub niemieckiej, nie w MLS lub lidze saudyjskiej.

P.S. To nie ja sięgnąłem wykopalisk w stylu Uche, tylko Markus. Ale znamienne, że podniosłeś argument "z dawnych czasów" dopiero w momencie, kiedy nazwisko to pojawiło się u mnie, chociaż ja tylko polemicznie pociągnąłem wątek.

Wbrew temu co Ci się wydaje - nie wszyscy piłkarze w MLS i w Lidze Saudyjskiej to byłe gwiazdy najwyższego formatu na emeryturze. Ekstraklasa to bardziej materiał na uzupełnienie ławki, ale nie nazwałbym tego błędwm w Matrixie. Po prostu są nazwiska dla kibiców i są kolesie od noszenia fortepianu. W MLS kilku Polaków zostawiło po sobie dobre wspomnienia.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1633572)
Seria chyba 5 wrzutów z autu na aferę w końcówce znamienna.

Chyba muszę w ramach nostalgi zacząć Odrę oglądać.

MaLk 31.08.2024 12:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1633584)
Wbrew temu co Ci się wydaje - nie wszyscy piłkarze w MLS i w Lidze Saudyjskiej to byłe gwiazdy najwyższego formatu na emeryturze. Ekstraklasa to bardziej materiał na uzupełnienie ławki, ale nie nazwałbym tego błędwm w Matrixie. Po prostu są nazwiska dla kibiców i są kolesie od noszenia fortepianu. W MLS kilku Polaków zostawiło po sobie dobre wspomnienia.

Nie. Pomińmy na chwilę to, że liga saudyjska i MLS to obecnie dwa różne światy piłkarskie.

Tutaj masz w miarę świeży wywiad obrazujący aktualne podejście średniaka ligi saudyjskiej do "wyróżniających się piłkarzy" polskiej ekstraklasy:
Cytat:

Jesus Imaz, Josue - to dwa nazwiska z Ekstraklasy, które zostały wam zaproponowane. Dlaczego nie skorzystaliście z tego pomysłu? Pedro Rebocho bardzo dobrze odnalazł się w Al-Khaleej.

Nie interesowaliśmy się tymi zawodnikami, a byli nam proponowani przez agentów. W tamtym czasie, byli to najlepsi zawodnicy ligi. Było to więc naturalne, że zostaną nam zaproponowani. Zweryfikowaliśmy ich negatywnie, ponieważ mieliśmy lepsze opcje.

Czy możemy spodziewać się kolejnych Polaków w lidze saudyjskiej? Ci topowi, jak Piotr Zieliński, postanawiają pozostać w Europie. Czego wciąż brakuje Saudyjczykom?

To była decyzja Piotra Zielińskiego. Zamiast niego Al-Ahli ściągnęło Gabriego Veigę. Można było sobie wyobrażać sobie, że prędzej to on się nie zgodzi, a finalnie zdecydował się na to. To bardzo indywidualne decyzje. W tej chwili Saudyjczycy są w stanie zapłacić każdemu bardzo dobremu zawodnikowi gigantyczne pieniądze, bo taki jest plan - wypromować ligę i podnieść jej poziom. Oni się w tym nie zatrzymają. Zobaczymy, czy Casemiro i De Bruyne przejdą do Arabii Saudyjskiej, bo są to najgłośniejsze nazwiska. Piotr Zieliński również takim jest, natomiast Josue nie i nigdy nią nie był. Grzegorz Krychowiak trafił do ligi saudyjskiej jako bardzo uznany piłkarz, grając w przeszłości w Sewilli czy PSG. W naszej ekstraklasie mamy raczej młodych zawodników, którzy wyjeżdżają do dobrych klubów europejskich. Widzę taki trend i nie wydaje mi się, żebyśmy mogli pozyskać dobrego ligowca z polskiej ligi. Nie widzę takiego nazwiska.
źródło: https://www.polsatsport.pl/wiadomosc...-lepsze-opcje/

Innymi słowy, nikt w Arabii Saudyjskiej nie uważa, żeby piłkarze z ekstraklasy byli dla nich jakimkolwiek materiałem, czy to na gwiazdy, czy to na uzupełnienie ławki.

Choć oczywiście nie zdziwię się, jeśli wbrew faktom i wbrew temu, co mówią sami przedstawiciele ligi saudyjskiej, będziesz wiedział lepiej ;)

W MLS jest trochę inaczej. Oni obecnie ściągają albo polskich zawodników albo z lig zachodnich, albo młodych zawodników ekstraklasowych z potencjałem, mało jeszcze skażonych "dotknięciem ekstraklasy", których można jeszcze jakoś u siebie "obrobić" i nie na ławkę, ale do grania. Ale ciągle są to transfery incydentalne, raz na okienko albo nawet sezon.

Markus 31.08.2024 18:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1633570)
Wow, jesli chcesz tak na to patrzeć, "w jakimś stopniu", to zdecydowana większość tych piłkarzy, z Imazem, Carlitosem, Ivi Lopezem, Ramirezem, Fernandezem a nawet Kalu Uche czy Yeboahem wypłynęła na jakiś sensowny poziom dopiero w Polsce.

Oczywiście możesz nas przekonywać, że to dlatego, że rozwinął ich polski system szkolenia, nawet jeśli zaczynali jako piłkarz w innym miejscu (czyli w Hiszpanii).

Postawienie takiej tezy wymagałoby uznania, że polski system szkolenia czy pracy z już w jakimś stopniu ukształtowanymi zawodnikami jest równie wydajny jak hiszpański, a tak nie tylko w moim przekonaniu nie jest. Żaden z tych piłkarzy nie nauczył się w Polsce techniki użytkowej, każdy z nich natomiast mógł rozwijać ją trenując w Hiszpanii. Tam umieją tego uczyć, u nas nie bardzo.

Widzimy to po większości piłkarzy, którzy trafili stamtąd do naszego kraju. U nas nieraz i 10 lat gry nie uczy piłkarza techniki.

Nawet tylko jeden sezon w hiszpańskim systemie szkolenia zwykle ma większą wartość dla rozwoju zawodnika niż jeden sezon w Polsce. Nie ma tu znaku równości.

Ale nie tylko z tego powodu Igbekeme, Yeboah, czy nawet Kalu Uche RÓWNIEŻ są przykładami na opłacalność ściągania do Polski piłkarzy z hiszpańskich niższych lig, podobnie jak na przykład Cantoro z niższych lig włoskich,czy Molientis z Francji.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl