![]() |
na SB było dziś wrzucane to możesz tam poszukać :D
|
Ile nas stadion ma tak naprawde pojemności?
Ktoś to w ogóle wie? Pytam bo drugi raz sprzedaliśmy wszystkie bilety o jest rozkmina z rekordem frekwencji. Nie wiem o co chodzi. Powiększyła się ilość miejsc czy jak? |
Cytat:
|
33 130 - wszytkich licząc media, sky boxy i VIP?
|
Cytat:
|
Na twitterze DD napisał,że szykuje się rekord frekwencji. Zapewne sprzedali już więcej biletów na vip silver i gold + skyboxy niż 4 lata temu ;)
|
Cytat:
|
|
Cytat:
Dziś to ponad 4,9 mln zł, do tego pół miliona odsetek. Nie oznacza to oczywiście, że klub nie płaci, ale czynsz w wysokości 3 mln zł rocznie to dla Wisły wiele, nawet biorąc pod uwagę wysoką średnią widownię w tej rundzie, na poziomie 15,8 tys. osób. Umowa wygaśnie w połowie przyszłego roku, dlatego „Biała Gwiazda” liczy na korzystniejsze warunki, by wyjść z impasu. |
Wiadomo kiedy ZIS naprawi dach na wszystkich trybunach? Na meczu z Górnikiem siedziałem na H22 i widziałem, że na wszystkich trybunach krzesełka w najniższych rzędach były zasypane śniegiem. W deszczową pogodę kibicom, którzy zasiadają na takich miejscach pewnie pada na głowę...
|
Pada na głowę również tym, którzy teoretycznie siedzą pod dachem.
Dach jest nieszczelny praktycznie od początku. Niestety wszyscy mają na to wyjeban..e. |
największą wadą stadionu Wisły nie jest wygląd a bardzo niepraktyczna konstrukcja, która jest droga w utrzymaniu i to co było wcześniej wspomniane, aby dokonać wydzielenia pomieszczenia trzeba zrobić milion zmian i zdobyć pięć tysięcy pozwoleń. moim zdaniem ten stadion mógłby w takim położeniu zarabiać ale trzeba ponieść olbrzymie koszty dostosowawcze.
|
Ten stadion to w ogóle jest majstersztyk.
Nie wiem czy wiecie o tym, ale ta przestrzeń na zewnątrz pawilonu medialnego (gdzie stoi teraz but) miała swój konkretny cel. Architekt zamyślił sobie, że to będzie świetne miejsce, żeby rozłożyć sobie studio telewizyjne na przykład do Ligi Plus Extra, dzięki czemu Smokowski&Twarowski będą sobie mogli prowadzić program ze stadionu Wisełki. Szkoda, że nie przewidział, że waga całego sprzętu potrzebnego do zrealizowania programu jest liczona w tonach, a jako że na dole nie ma żadnych filarów, to cały sufit spier**liłby się na dół, zaraz po tym, jakby ekipa TV się rozstawiła :D Więc jest tylko but :P http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...7924802682.jpg |
Pawilon medialny jest do rozegrania i podstawienia tam zwykłego narożnika z funkcjami medialnymi - co najwyżej. Zamknęłoby to też bryłę stadionu.
|
ten stadion jest ujowy pod każdym względem , trzeba to powiedzieć sobie szczerze i zdjąć "wiślackie klapki" z oczu , i przestać go bronic bo "nasz" liste ujowości można by ciągnąć i ciągnąć , no ale żydokomuch m. jak to w prl-bis musiał dać zarobić swojemu waflowi o. więc mamy to co mamy
|
Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że architekci stadionu mają, wbrew pozorom, całkiem sporo powodów do usprawiedliwienia, począwszy od tego, że odrębnie projektowane były tak naprawdę poszczególne trybuny, a nie cały stadion, a koncepcja tego jaki ma być stadion zmieniała się pomiędzy kolejnymi trybunami niekiedy diametralnie i nie za bardzo dało się to uzgodnić w ramach jednej sensownej całości.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że przede wszystkim nie mieli odpowiedniego doświadczenia w projektowaniu tego typu obiektów i efekty tego widać na każdym kroku. Ten stadion nadaje się tylko do organizacji meczów. Nawet użyteczność dla celów biurowych jest ograniczona, a to już trzeba się było wyjątkowo postarać, żeby w warunkach wieloletniego niedoboru powierzchni biurowej w Krakowie zrobić coś takiego, gdzie nikt nie chce tego wynająć i trzeba było upychać administrację. Taki nam prezent zostawił Majchrowski i jeszcze wiele, wiele lat będziemy musieli tę żabę zjadać. |
Wiele lat? Myslisz ze potem miasto nam zbuduje cos lepszego?
prawa jest taka, ze Majchrowski nas rozegral po mistrzowsku. Przecież BC chciał inny stadion miec, ale Jacek mu naobiecywał Eurl, wpuscił swojego kolege z ktorym zrobił swietny biznes. Jakby architekt zył pewnie dalej by ciagneli kase ze stadionu, wprowadzajac ciagle poprawki... niestety ale jest jak jest. Byłem na wielu stadionach L, a tak źle rozplanowanego jak Nasz, to nie ma. i jeszcze ten jebany beton na ktory nie maja chyba pomysłu |
Cytat:
Juz tak abstrakcjonizując to do rozebrania sa tez trybuny za bramkami... ktore nie tylko wygladaja jak piesc do nosa ale sa niefunkcjonalne jakby wstawione na siłe. Wiadomo bylo to budowane w czasach kiedy mielismy ogolnie syf kile mogiłe i to byl efekt. Ponosimy niestety koszty pionierstwa. Natomiast nalezy sie cieszyc z pomieszczen dla kibicow pod trybunami. Wychodzac w przerwie mozna sie ogrzac w srodku a nie jak na innych stadionach gdzie normalnie piździ jak w kieleckiem. No i jednopoziomowe trybuny za bramkami to tez spory atut. Nie mniej jednak zachowujac te atuty mozna bylo spokojnie zaprojektowac to wszystko lepiej i funkcjonalniej w innych obszarach |
Cytat:
Regan, skróć ten lont od bomby, bo za długo się pali ;) |
Cytat:
przez błąd warszawskich urzednikow. a pal licho calą reszte.. nie ma co porownywac stadionu Wisly ze stadionem Legii.. ten pierwszy nalezaloby zburzyc i postawic nowy, a drugi jest maszynką do zarabiania pieniędzy bo jest zajebiscie zaprojektowany (nie chodzi o wyglad a o mozliwoscI, potencjał ) To jest skandal zeby Wisla placila tak duze pieniadze za wynajem stadionu.. i powtarzam .. nie porownujcie koszty wynajmu stadionu Wisly do innych bo nasz jest spieprzony po calosci I nic sie na nim nie da zrobic a przede wszystkim zarobic. TO NIE JEST WINA WISŁY ZE MIASTO ZAFUNDOWAŁO JEJ TAKI STADION. DLACZEGO WIEC MA PLACIC TAK DUŻO ZA CZYJES (MIASTA) BŁĘDY. TO MIASTO ZATRUDNILO TEGO "PROJEKTANTA" . ja bym tym jebna.al i wynajmowal stadion gdzies na wsi i chu.j. Niech miasto sobie znajdzie innego frajera który bedzie im placil. wiedzą ze nikt sie nie znajdzie poza Wisłą dlatego Wisla powinna postawic trudne warunki |
patrząc jednak z drugiej strony miasto wie że Wisła musi grać na Reymonta , więc sytuacja lekko patowa
(z przymróżeniem oka patrzę na takie apele jak np Twój o granie "gdzieś na wsi") |
Wisła negocjuje nową umowę wynajmu stadionu
http://sport.lovekrakow.pl/aktualnos...szu_23828.html W skrócie: -czynsz pozostaje bez zmian (około 3 mln rocznie), -miasto jest na tak jeśli chodzi o pomnik Henryka Reymana i skwer pamięci, -klub planuje stworzenie klubowego muzeum na trybunie zachodniej. |
Relacja i fotogaleria z zaplecza, pomieszczeń biurowych i innych miejsc niedostępnych na co dzień. Coraz lepiej to wygląda, sporo biur udało się wynająć. Trwają rozmowy żeby wynająć siłownię, basen na południowej.
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...l,t,id,tm.html |
Cytat:
Kurde, że też musimy tyle czekać na elementy funkcjonowania profesjonalnego klubu, które od tylu lat sprawdzają się w cywilizowanym świecie i można je śmiało powielać. Pieprzone komuchy. |
Wbrew pozorom myślę, że klubowy sklep na stadionie połączony z restauracją która również (ponoć) jest bliska realizacji może generować równie wysokie, jeśli nie wyższe dochody dla Wisły. ;)
Świetne informacje |
Info o restauracji gdzieś się pojawiło czy to wiedza z "innego" źrodła ?
|
W artykule na lovekrakow jest mowa o sklepie połączonym z kawiarnią, a ostatnio w GK mówiono o restauracji. Zapewne kwestia nazewnictwa ;)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
W ogóle warto trochę rozruszać ten temat i przenieść tu posty z tematu o TS-ie. Stadion widzimy w ciągłej przebudowie, baza prawdopodobnie również będzie powiększona.
|
Niektóre biura i magazyn rowerów zagospodarowało miasto, więc dzięki temu może są niższe koszta wynajmu.
|
@regan
Właścicielem stadionu jest miasto. Wynajmowanie pomieszczeń może mieć z Wisła taki związek, że może otrzymać niższy koszt wynajmowania stadionu na mecze ale oczywiście nie musi. To miasto a nie Wisła musi się martwić utrzymaniem stadionu więc dla klubu lepiej. |
Cytat:
|
Cytat:
Oczywiście tamto umiejscowienie sektora dla gości było bez sensu. |
Cytat:
tyle lat sie mowilo ze przydaloby sie miejsce takie miejsce na stadionie mam nadzieje ze powstanie klubowy lokal w stylu restauracyjnym a nie w stylu siadz na kawę. |
Cytat:
To jest naturalny element negocjacji. Problem ze na ten moment Wisla nie moze sobie pozwolic na taki szantaz. I nie chodzi tylko o dlug, bo tutaj powiedzmy, ze daloby rade to ogarnac. Bardziej chodzi o licencje, ktorej bysmy nie dostali. O kwestie marketingowe, o organizacje pracy klubu itd. Poza tym poza slaskim, ktory na pewno nie bylby tanszy niz 3 mln/rok nie bardzo jest co wybierac. Mam tylko nadzieje, ze umowa nie bedzie dluzsza niz 2 lata. |
najlpiej byłoby mieć swój stadion, ale to kwestia 200-300 mln (nasz jest przepłacony z 2-3 razy), żeby był taki w miarę, także teraz to utopia. chyba, że rzeczywiście by się pojawili szejkowie albo baronowie narkotykowi :P
|
Wielu tutaj pisze, że Wisła musi wynegocjować lepsze warunki wynajmu stadionu(mniejszy czynsz) ale pamiętajcie że ugranie dokładnie tych samych w połączeniu z umozliwieniem budowy sklepu, restauracji i klubowego muzeum może sprawić że na sporą część takowego czynszu ww inwestycje zarobią same. Utarg w pubie/kawiarni w czasie meczu będzie zapewne kosmiczny, w tygodniu pustki raczej też tam nie grożą, a nowy sklep powinien napędzić sprzedaż.
|
Tylko jak ludzi zatrudnić do pracy w takiej kawiarni, barze, restauracji? W czasie meczu potrzebne jest mnóstwo pracowników, a w tygodniu bez meczów o wiele mniej. Może studenciaki by sobie chciały dorobić na umowę zlecenie.
|
Kornd przy weselach też tak jest, gastronomii weekend to przeważnie dzień łowów, także to żaden problem :)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:34. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl