Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

maciekkk 05.10.2017 12:47

na SB było dziś wrzucane to możesz tam poszukać :D

Pero 19.10.2017 17:02

Ile nas stadion ma tak naprawde pojemności?
Ktoś to w ogóle wie?

Pytam bo drugi raz sprzedaliśmy wszystkie bilety o jest rozkmina z rekordem frekwencji. Nie wiem o co chodzi. Powiększyła się ilość miejsc czy jak?

Patryk_185 19.10.2017 17:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1485307)
Ile nas stadion ma tak naprawde pojemności?
Ktoś to w ogóle wie?

Pytam bo drugi raz sprzedaliśmy wszystkie bilety o jest rozkmina z rekordem frekwencji. Nie wiem o co chodzi. Powiększyła się ilość miejsc czy jak?

Stadion ma jedną pojemność - 33 130. Ale sprzedane bilety nie równają się z ilością osób które na ten stadion wejdą :D a druga sprawa część biletów poszła na akademie, szkoły, sponsorów które pewnie wszystkiego nie wykorzystają, choć klub pisał że te niewykorzystane, jeśli będą, trafią do wolnej sprzedaży.

Pero 19.10.2017 17:24

33 130 - wszytkich licząc media, sky boxy i VIP?

Patryk_185 19.10.2017 17:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1485315)
33 130 - wszytkich licząc media, sky boxy i VIP?

Tak, przynajmniej tak podaje oficjalna strona ;)

blanco 19.10.2017 17:41

Na twitterze DD napisał,że szykuje się rekord frekwencji. Zapewne sprzedali już więcej biletów na vip silver i gold + skyboxy niż 4 lata temu ;)

R33 19.10.2017 18:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1485307)
Pytam bo drugi raz sprzedaliśmy wszystkie bilety o jest rozkmina z rekordem frekwencji. Nie wiem o co chodzi. Powiększyła się ilość miejsc czy jak?

Jeśli ten pierwszy raz masz na myśli mecz z Legią z 2013 r. to wtedy sektor G (albo jego część) był zajęty przez sportowców Towarzystwa Sportowego tak więc nie wszystkie miejsca były tam obsadzone.

szym_ek 30.11.2017 13:38

http://stadiony.net/aktualnosci/2017...iaz_na_minusie

pepe72 30.11.2017 18:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szym_ek (Post 1488311)

To chyba najważniejszy kawałek:

Dziś to ponad 4,9 mln zł, do tego pół miliona odsetek. Nie oznacza to oczywiście, że klub nie płaci, ale czynsz w wysokości 3 mln zł rocznie to dla Wisły wiele, nawet biorąc pod uwagę wysoką średnią widownię w tej rundzie, na poziomie 15,8 tys. osób. Umowa wygaśnie w połowie przyszłego roku, dlatego „Biała Gwiazda” liczy na korzystniejsze warunki, by wyjść z impasu.

foxtrot_green 05.12.2017 01:14

Wiadomo kiedy ZIS naprawi dach na wszystkich trybunach? Na meczu z Górnikiem siedziałem na H22 i widziałem, że na wszystkich trybunach krzesełka w najniższych rzędach były zasypane śniegiem. W deszczową pogodę kibicom, którzy zasiadają na takich miejscach pewnie pada na głowę...

Coglin 05.12.2017 20:59

Pada na głowę również tym, którzy teoretycznie siedzą pod dachem.
Dach jest nieszczelny praktycznie od początku.
Niestety wszyscy mają na to wyjeban..e.

PSYCHOLTSW 16.01.2018 10:13

największą wadą stadionu Wisły nie jest wygląd a bardzo niepraktyczna konstrukcja, która jest droga w utrzymaniu i to co było wcześniej wspomniane, aby dokonać wydzielenia pomieszczenia trzeba zrobić milion zmian i zdobyć pięć tysięcy pozwoleń. moim zdaniem ten stadion mógłby w takim położeniu zarabiać ale trzeba ponieść olbrzymie koszty dostosowawcze.

obikenobi 16.01.2018 10:42

Ten stadion to w ogóle jest majstersztyk.

Nie wiem czy wiecie o tym, ale ta przestrzeń na zewnątrz pawilonu medialnego (gdzie stoi teraz but) miała swój konkretny cel. Architekt zamyślił sobie, że to będzie świetne miejsce, żeby rozłożyć sobie studio telewizyjne na przykład do Ligi Plus Extra, dzięki czemu Smokowski&Twarowski będą sobie mogli prowadzić program ze stadionu Wisełki.

Szkoda, że nie przewidział, że waga całego sprzętu potrzebnego do zrealizowania programu jest liczona w tonach, a jako że na dole nie ma żadnych filarów, to cały sufit spier**liłby się na dół, zaraz po tym, jakby ekipa TV się rozstawiła :D

Więc jest tylko but :P
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...7924802682.jpg

domin_czyzyny 16.01.2018 11:04

Pawilon medialny jest do rozegrania i podstawienia tam zwykłego narożnika z funkcjami medialnymi - co najwyżej. Zamknęłoby to też bryłę stadionu.

Arkadiusz.Czerepach 16.01.2018 11:16

ten stadion jest ujowy pod każdym względem , trzeba to powiedzieć sobie szczerze i zdjąć "wiślackie klapki" z oczu , i przestać go bronic bo "nasz" liste ujowości można by ciągnąć i ciągnąć , no ale żydokomuch m. jak to w prl-bis musiał dać zarobić swojemu waflowi o. więc mamy to co mamy

MaLk 16.01.2018 13:19

Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że architekci stadionu mają, wbrew pozorom, całkiem sporo powodów do usprawiedliwienia, począwszy od tego, że odrębnie projektowane były tak naprawdę poszczególne trybuny, a nie cały stadion, a koncepcja tego jaki ma być stadion zmieniała się pomiędzy kolejnymi trybunami niekiedy diametralnie i nie za bardzo dało się to uzgodnić w ramach jednej sensownej całości.

Co oczywiście nie zmienia faktu, że przede wszystkim nie mieli odpowiedniego doświadczenia w projektowaniu tego typu obiektów i efekty tego widać na każdym kroku.

Ten stadion nadaje się tylko do organizacji meczów. Nawet użyteczność dla celów biurowych jest ograniczona, a to już trzeba się było wyjątkowo postarać, żeby w warunkach wieloletniego niedoboru powierzchni biurowej w Krakowie zrobić coś takiego, gdzie nikt nie chce tego wynająć i trzeba było upychać administrację.

Taki nam prezent zostawił Majchrowski i jeszcze wiele, wiele lat będziemy musieli tę żabę zjadać.

szprotson 16.01.2018 14:07

Wiele lat? Myslisz ze potem miasto nam zbuduje cos lepszego?
prawa jest taka, ze Majchrowski nas rozegral po mistrzowsku. Przecież BC chciał inny stadion miec, ale Jacek mu naobiecywał Eurl, wpuscił swojego kolege z ktorym zrobił swietny biznes. Jakby architekt zył pewnie dalej by ciagneli kase ze stadionu, wprowadzajac ciagle poprawki...

niestety ale jest jak jest. Byłem na wielu stadionach L, a tak źle rozplanowanego jak Nasz, to nie ma. i jeszcze ten jebany beton na ktory nie maja chyba pomysłu

regan 16.01.2018 14:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1491861)
Pawilon medialny jest do rozegrania i podstawienia tam zwykłego narożnika z funkcjami medialnymi - co najwyżej. Zamknęłoby to też bryłę stadionu.

I pojemnosc by wzrosla do 35 tys ponad.

Juz tak abstrakcjonizując to do rozebrania sa tez trybuny za bramkami... ktore nie tylko wygladaja jak piesc do nosa ale sa niefunkcjonalne jakby wstawione na siłe.

Wiadomo bylo to budowane w czasach kiedy mielismy ogolnie syf kile mogiłe i to byl efekt. Ponosimy niestety koszty pionierstwa.

Natomiast nalezy sie cieszyc z pomieszczen dla kibicow pod trybunami. Wychodzac w przerwie mozna sie ogrzac w srodku a nie jak na innych stadionach gdzie normalnie piździ jak w kieleckiem. No i jednopoziomowe trybuny za bramkami to tez spory atut.

Nie mniej jednak zachowujac te atuty mozna bylo spokojnie zaprojektowac to wszystko lepiej i funkcjonalniej w innych obszarach

rozarian 16.01.2018 14:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez regan (Post 1491870)

Juz tak abstrakcjonizując to do rozebrania sa tez trybuny za bramkami... ktore nie tylko wygladaja jak piesc do nosa ale sa niefunkcjonalne jakby wstawione na siłe.

Co by dało rozebranie trybun za bramkami, skoro obie dłuższe trybuny przez to się nie przybliżą do siebie. Obtułowicz wiedząc (a może tego nie wiedział?), że szerokość boiska to 68 m zaprojektował trybuny za bramkami ponad 110-metrowe. To miał być chyba wg niego stadion dożynkowy.
Regan, skróć ten lont od bomby, bo za długo się pali ;)

aNouc 16.01.2018 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1491824)


I teoretycznie nic nie stało na przeszkodzie temu, żeby dokładnie taka sama konstrukcja obowiązywała Wisłę, chociaż pierwotnie podpisana wersja faktycznie pozostawiała prawo do nazwy miastu. TERAZ miasto to nawet by chciało, możesz mi wierzyć, z pocałowaniem ręki podpisaliby taką umowę, wliczając w to naming rights i wszelkie inne pożytki ze stadionu - byleby tylko Wisła wzięła na siebie całość kosztów utrzymania.

Stadion Legii jest jedynym stadionem w Polsce gdzie za nazwe stadionu sponsor placi pieniadze nie miastu, a klubowi.

przez błąd warszawskich urzednikow.


a pal licho calą reszte.. nie ma co porownywac stadionu Wisly ze stadionem Legii.. ten pierwszy nalezaloby zburzyc i postawic nowy, a drugi jest maszynką do zarabiania pieniędzy bo jest zajebiscie zaprojektowany (nie chodzi o wyglad a o mozliwoscI, potencjał )

To jest skandal zeby Wisla placila tak duze pieniadze za wynajem stadionu.. i powtarzam .. nie porownujcie koszty wynajmu stadionu Wisly do innych bo nasz jest spieprzony po calosci I nic sie na nim nie da zrobic a przede wszystkim zarobic.

TO NIE JEST WINA WISŁY ZE MIASTO ZAFUNDOWAŁO JEJ TAKI STADION. DLACZEGO WIEC MA PLACIC TAK DUŻO ZA CZYJES (MIASTA) BŁĘDY. TO MIASTO ZATRUDNILO TEGO "PROJEKTANTA" .

ja bym tym jebna.al i wynajmowal stadion gdzies na wsi i chu.j.

Niech miasto sobie znajdzie innego frajera który bedzie im placil. wiedzą ze nikt sie nie znajdzie poza Wisłą dlatego Wisla powinna postawic trudne warunki

Arkadiusz.Czerepach 16.01.2018 16:48

patrząc jednak z drugiej strony miasto wie że Wisła musi grać na Reymonta , więc sytuacja lekko patowa

(z przymróżeniem oka patrzę na takie apele jak np Twój o granie "gdzieś na wsi")

krzaq12 16.01.2018 17:02

Wisła negocjuje nową umowę wynajmu stadionu
http://sport.lovekrakow.pl/aktualnos...szu_23828.html

W skrócie:
-czynsz pozostaje bez zmian (około 3 mln rocznie),
-miasto jest na tak jeśli chodzi o pomnik Henryka Reymana i skwer pamięci,
-klub planuje stworzenie klubowego muzeum na trybunie zachodniej.

kornd 16.01.2018 17:22

Relacja i fotogaleria z zaplecza, pomieszczeń biurowych i innych miejsc niedostępnych na co dzień. Coraz lepiej to wygląda, sporo biur udało się wynająć. Trwają rozmowy żeby wynająć siłownię, basen na południowej.
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...l,t,id,tm.html

_ukoL 16.01.2018 19:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzaq12 (Post 1491883)
-klub planuje stworzenie klubowego muzeum na trybunie zachodniej.

O, i super. Oby stało się to bardzo szybko. Kolejne źródełko dochodu dla klubu.

Kurde, że też musimy tyle czekać na elementy funkcjonowania profesjonalnego klubu, które od tylu lat sprawdzają się w cywilizowanym świecie i można je śmiało powielać. Pieprzone komuchy.

krzaq12 16.01.2018 20:40

Wbrew pozorom myślę, że klubowy sklep na stadionie połączony z restauracją która również (ponoć) jest bliska realizacji może generować równie wysokie, jeśli nie wyższe dochody dla Wisły. ;)

Świetne informacje

blanco 16.01.2018 20:56

Info o restauracji gdzieś się pojawiło czy to wiedza z "innego" źrodła ?

krzaq12 16.01.2018 21:20

W artykule na lovekrakow jest mowa o sklepie połączonym z kawiarnią, a ostatnio w GK mówiono o restauracji. Zapewne kwestia nazewnictwa ;)

pepe72 16.01.2018 21:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez obikenobi (Post 1491860)
Ten stadion to w ogóle jest majstersztyk.

Nie wiem czy wiecie o tym, ale ta przestrzeń na zewnątrz pawilonu medialnego (gdzie stoi teraz but) miała swój konkretny cel. Architekt zamyślił sobie, że to będzie świetne miejsce, żeby rozłożyć sobie studio telewizyjne na przykład do Ligi Plus Extra, dzięki czemu Smokowski&Twarowski będą sobie mogli prowadzić program ze stadionu Wisełki.

Szkoda, że nie przewidział, że waga całego sprzętu potrzebnego do zrealizowania programu jest liczona w tonach, a jako że na dole nie ma żadnych filarów, to cały sufit spier**liłby się na dół, zaraz po tym, jakby ekipa TV się rozstawiła :D

Więc jest tylko but :P

Szkoda, że nie przewidział, że stawianie sprzętu TV koło sektora gości to jednak głupi pomysł.

regan 17.01.2018 01:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kornd (Post 1491885)
Relacja i fotogaleria z zaplecza, pomieszczeń biurowych i innych miejsc niedostępnych na co dzień. Coraz lepiej to wygląda, sporo biur udało się wynająć. Trwają rozmowy żeby wynająć siłownię, basen na południowej.
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...l,t,id,tm.html

Wszystko fajnie ale czy Wisła coś z tego ma? Bo 3 patole płacić za wynajem i nie mieć udziału w wynajmowanej powierzchni to trochę słabo...

kornd 17.01.2018 10:19

W ogóle warto trochę rozruszać ten temat i przenieść tu posty z tematu o TS-ie. Stadion widzimy w ciągłej przebudowie, baza prawdopodobnie również będzie powiększona.

kornd 17.01.2018 10:29

Niektóre biura i magazyn rowerów zagospodarowało miasto, więc dzięki temu może są niższe koszta wynajmu.

Kaan 17.01.2018 10:45

@regan

Właścicielem stadionu jest miasto. Wynajmowanie pomieszczeń może mieć z Wisła taki związek, że może otrzymać niższy koszt wynajmowania stadionu na mecze ale oczywiście nie musi.
To miasto a nie Wisła musi się martwić utrzymaniem stadionu więc dla klubu lepiej.

domin_czyzyny 17.01.2018 12:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaan (Post 1491919)
@regan

Właścicielem stadionu jest miasto. Wynajmowanie pomieszczeń może mieć z Wisła taki związek, że może otrzymać niższy koszt wynajmowania stadionu na mecze ale oczywiście nie musi.
To miasto a nie Wisła musi się martwić utrzymaniem stadionu więc dla klubu lepiej.

miasto wynajmuje powierzchnie, ale zagospodarowanie vip golda i vip silvera załatwił Klub. Powinni odpalać % za wyposażenie dla Wisły przy wynajmie pomieszczeń VIPowskich. Mam nadzieje, że Klub jednak poruszył tą kwestię w rozmowach z miastem i nie są frajerami.

domin_czyzyny 17.01.2018 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1491902)
Szkoda, że nie przewidział, że stawianie sprzętu TV koło sektora gości to jednak głupi pomysł.

sektor gości miał być na trybunie G, przy obecnej trybunie F (narożniku rodzinnym), ale była akcja (m.in. kibiców i SKWK), aby przenieść blisko pawilonu medialnego.

Oczywiście tamto umiejscowienie sektora dla gości było bez sensu.

szprotson 17.01.2018 18:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzaq12 (Post 1491901)
W artykule na lovekrakow jest mowa o sklepie połączonym z kawiarnią, a ostatnio w GK mówiono o restauracji. Zapewne kwestia nazewnictwa ;)

w koncu krwa.....

tyle lat sie mowilo ze przydaloby sie miejsce takie miejsce na stadionie
mam nadzieje ze powstanie klubowy lokal w stylu restauracyjnym a nie w stylu siadz na kawę.

teo 17.01.2018 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1491881)
patrząc jednak z drugiej strony miasto wie że Wisła musi grać na Reymonta , więc sytuacja lekko patowa

(z przymróżeniem oka patrzę na takie apele jak np Twój o granie "gdzieś na wsi")

Ja tam nie patrze na to z przymruzeniem oka.
To jest naturalny element negocjacji. Problem ze na ten moment Wisla nie moze sobie pozwolic na taki szantaz. I nie chodzi tylko o dlug, bo tutaj powiedzmy, ze daloby rade to ogarnac.
Bardziej chodzi o licencje, ktorej bysmy nie dostali.
O kwestie marketingowe, o organizacje pracy klubu itd.
Poza tym poza slaskim, ktory na pewno nie bylby tanszy niz 3 mln/rok nie bardzo jest co wybierac.

Mam tylko nadzieje, ze umowa nie bedzie dluzsza niz 2 lata.

PSYCHOLTSW 18.01.2018 07:28

najlpiej byłoby mieć swój stadion, ale to kwestia 200-300 mln (nasz jest przepłacony z 2-3 razy), żeby był taki w miarę, także teraz to utopia. chyba, że rzeczywiście by się pojawili szejkowie albo baronowie narkotykowi :P

krzaq12 18.01.2018 12:33

Wielu tutaj pisze, że Wisła musi wynegocjować lepsze warunki wynajmu stadionu(mniejszy czynsz) ale pamiętajcie że ugranie dokładnie tych samych w połączeniu z umozliwieniem budowy sklepu, restauracji i klubowego muzeum może sprawić że na sporą część takowego czynszu ww inwestycje zarobią same. Utarg w pubie/kawiarni w czasie meczu będzie zapewne kosmiczny, w tygodniu pustki raczej też tam nie grożą, a nowy sklep powinien napędzić sprzedaż.

kornd 18.01.2018 12:50

Tylko jak ludzi zatrudnić do pracy w takiej kawiarni, barze, restauracji? W czasie meczu potrzebne jest mnóstwo pracowników, a w tygodniu bez meczów o wiele mniej. Może studenciaki by sobie chciały dorobić na umowę zlecenie.

PSYCHOLTSW 18.01.2018 13:05

Kornd przy weselach też tak jest, gastronomii weekend to przeważnie dzień łowów, także to żaden problem :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl