![]() |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Do pucharów dostają się 4 drużyny. Wisła Legia Lech. I co ? Śląsk, Lechia lub Polonia.
Czyli po tym słabszym dwumeczu wolałbyś Polonie w pucharach zamiast Śląska ? |
Oglądałem mecz Legii oraz karne Śląska, co do meczu Legii powinni w pierwszej połowie strzelić 3 gole ale i w drugiej powinni te 3 gole stracić za karę, bo Legia w drugiej połowie nie potrafiła grać, stała traciła piłki tak się grać nie powinno,Dlaczego Manu stoi a nie biegnie za piłką? Jak tak będą grać w IV rundzie to odpadną na dzień dobry.Co do meczu Śląska nie widziałem,ale Śląsk powinien wygrać u siebie i to 3:0 na wyjeździe o nich się bałem i tak myślałem, że będą karne a karne to loteria dobrze, że wytrzymali presję i wygrali Kelemen pewny( po skrócie meczu) Życzę Śląskowi łatwego rywala a Legii hymm coś średniego, ale żeby dwa kluby weszły do fazy grupowej LE ważne są punkty :)
|
Śląsk wielkie gratulacje za walkę - karne wykonane po profesorsku, lecz poziom meczu średni. A Legia, niczym Inter konsekwentnie wykonywała założenia taktyczne. Wielkie uznania i szacunek :P
|
a ja za to Lechii bym nie widział, mysle ze zagraliby podobnie jak Jaga czy Ruch.
|
Polskiej piłce potrzebna jest stabilizacja w Europie. Nie może być tak, że 2 sezony dany klub gra dobrze w pucharach a w kolejnym sezonie nie występuje w ogóle. Za niego wchodzi taka Lechia, która ma może z 3p w rankingu klubowym i nie jest rozstawiona - opada. i co nam z tego? Potrzebna jest stabilizacja. Gdyby powiedzmy przez 3-4 sezony w pucharach występowały te same zespoły - Wisła, Śląsk, Legia, Lech - i wygrywały mecze, awansowały do fazy grupowej ... to za te 3-4 lata Polska ma taką ilośc punktów, że mamy lepszy start dla tych słabszych ( Lechia, Polonia ... ), a w rankingu klubowym Wisła, Śląsk, Legia i Lech nie muszą się o nic bać, bo beda rozstawieni z każdej z faz. TO JEST POTRZEBNE POLSKIEJ PIŁCE KLUBOWEJ!
Powiedzmy: Legia awansuje w tym sezonie do fazy grupowej LE. Zdobędzie kilka punktów, zakończy na 3 miejscu - odpada. Do rankingu klubowego zyskuje troche punktów. Ale niestety, w lidze gra słabo i zajmuje 5 miejsce - brak pucharów. I traci ten poprzedni sezon w pucharach, bo w następnym już nie poprawi swojego rankingu. Przykład Lecha. |
Cytat:
|
Cytat:
Jasne żeby lepiej było grać tymi 4 zespołami w pucharach, ale każdy walczy o miejsce w pierwszej 3 i o zdobycie pucharu Polski. Jeśli Śląsk załapał się do pucharów a Lech nie - Znaczy to że Śląsk więcej zapi**dalał żeby te puchary zdobyć. Albo Jagiellonia. Blamaż - trudno, mógł być Lech. Ale nie ma Lecha bo Jaga sobie wywalczyła puchary a nie Lech. Nie wpłyniesz na to. |
http://www.90minut.pl/news/164/news1...-i-Slaska.html
Pewne jest jedno: 90 proc szans: Będą bardzo ciekawe 4 mecze Śląska i Legii, po których odpadną, ale z silnymi ekipami - ograją się, zmierzą z naprawdę dobrymi zespołami i zobaczą ile im jeszcze brakuje do średniactwa europejskiego. 10 proc szans, no może 20: Legia lub Śląsk trafi na zespoły trochę bardziej w ich zasięgu (Sparta, Rosenborg, AEK, Austria, Hapoel i jeszcze kila innych), które dają szansę awansu po dramacie jakimś :-D jakby nie patrzeć czeka nas bardzo ciekawy sierpień - nawet jeśli to oznacza bęcki w 4 meczach LE. |
Coś milszego
Premie pucharowe LM / LE
Skoro już wszystkie 3 nasze ekipy osiągnęły 4. rundę, a niektórzy forumowicze zapytują o ewentualne premie finansowe za udział w pucharach, poszperałem nieco i znalazłem coś takiego (mam nadzieję, że PS nie kłamał). W zeszłym roku UEFA płaciła europucharowiczom tak: Premia za udział w fazie grupowej 7,1 mln € (LM) - 1 mln (LE) Zwycięstwo w fazie grupowej 800 tys. € (LM) - 140 tys. (LE) Remis w fazie grupowej 400 tys. € (LM) - 70 tys. (LE) Awans do 1/16 finału - - - - 200 tys. (tylko LE) Awans do 1/8 finału 3 mln € (LM) - 300 tys. (LE) Awans do 1/4 finału 3,3 mln € (LM) - 400 tys. (LE) Awans do 1/2 finału 4,2 mln € (LM) - 700 tys. (LE) Przegrana w finale 5,6 mln € (LM) - 2 mln (LE) Triumfator 9 mln € (LM) - 3 mln (LE). Jak widać, jest się o co bić. Oby tylko samemu nie dostać łomotu, bo tym razem cala trójka będzie nierozstawiona. Bądźmy jednak dobrej myśli :-) |
Cytat:
Wisłą w końcu zrobiła co trzeba było zrobić, Legia ograła mocniejszego na papierze rywala a Śląsk ograł może słabszych ale nie ogórkowatych rywali Najpewniej i Śląsk i Legia polegną w następnej rundzie ale i tak ten rok można uznać za bardzo udany.Początek sierpnia i 3 na 4 grają dalej, do tego już dziś jeden zespół zagwarantował sobie grę w pucharach do końca roku. Jak zawsze narzekałem na naszą ligę to tym razem nic tylko przyklasnąć.Oby to nie był jednoroczny występek. |
Cytat:
I nie ma sie co nadymac na sile bo to nic nie zmieni, sprawa jest prosta, zasłuzymy = awansujemy, nie zasluzymy = nie awansujemy |
Cytat:
Ale z drugiej strony, jak już odpadać, to czemu nie z Sevillą? :D przynajmniej kawał kozackiego meczu by był :) |
Cytat:
O ....**A Nawet nie myślałem że taka kasa jest za sam awans do grupy LM!!! Można będzie się chyba spodziewać wzmocnień po awansie, nawet dla tych premi w grupach warto. Ps. No te nasze współczynniki wygladaja tragicznie... 3.., 5... przeciez to jakaś masakra, nawet nasze 10 pkt prezentowało by sie miernie. Taka wypadkowa 5 lat polskich występów w pucharach, sąsiedzi doborowi niema co... |
Cytat:
|
Sądzę, że na awans do fazy grupowej LE mogliby być bardziej zaangażowani, niż później w fazie grupowej. W fazie grupowej już można spokojnie olać, zawsze coś tam wpadnie, ale milion euro + dochody z transmisji + możliwość grania sobie fajnych meczów w Europie drugim składem piechotą nie chodzi.
Poza tym nikt później nie będzie się rozwodził który z kolei skład Tottenhamu grał. Tottenham to Tottenham, w CV wygląda pięknie ;D |
A niby z jakiej racji Tottenham ma grać juniorską drużyną ?? Chcą sobie dla zabawy odpaść?
|
Cytat:
|
za Lenczyka Wisła wyeliminowała Real Saragossa.Więc myśle że Śląsk nie jest bez szans.Często te bogate kluby lekceważą rozgrywki w LE skupiając sie na lidze.
|
A ja uważam, że taki Tottenham potrafiłby wygrać ligę europejską skoro w LM zaszedł tak daleko. Nie rozumiem czemu taka firma miałaby odpuszczać. Ok potrafię zrozumieć że z fazy grupowej zrobią sobie sparingi. Ale brak wywalczenia awansu to wstyd i kompromitacja. Wyjdą pełnym składem pełni ambicji i zaangażowania, jak w każdym meczu taka drużna powinna. Idę o zakład.
|
Cytat:
|
ma ktoś skrót z meczu Legii? bo nie moge nigdzie znaleźć... :/
|
Będzie podział na grupy przy losowaniu jutro? Bo jak jest taki podział to chyba dzień wcześniej późnym wieczorem UEFA podawała?
|
Akurat Tottenham to sukcesów ma mało i w LM i W LE - dlatego nawet tą LE nie pogardzą zwłaszcza ze awansować do LM z Angli jest niesamowicie trudno i moze sie zdarzyć że przez następne 10 lat to Tottenhamowi się nie uda zakończyć sezon w pierwszej 4ce w Anglii. (Chelsea Arsenal Liverpool Manchester City, Manchester Utd + inne ambitne drużyny)
|
Cytat:
Cytat:
Redknapp w kwietniu powiedział prasie, że ma LE w głębokim poważaniu: http://www.guardian.co.uk/football/2...ague-tottenham We wczorajszym wywiadzie jasno zapowiedział, że będzie ogrywał juniorów i oszczędzał pierwszy skład: http://www.telegraph.co.uk/sport/foo...Tottenham.html Cytat:
|
Cytat:
|
http://www.sport.pl/pilka/1,65042,10...am_pograc.html
Ja bym tam nie płakał jakbym trafił na Tottenham. Dla nich to zbędny balast... |
Cytat:
Bo smierdzisz mi idiotyczna prowokacją ktorą bede musiał usunąc zapewne niebawem. Juz mielismy tu kilunastu takich praw.....ów. |
Cytat:
Wez sie bujaj z tad ziemniaczany transwestyto! Po niku wnioskuje ze wlasnie nim jestes, a liczba 1906 to zapewne liczba pedalskich kolezkow ktorzy cie mieli! Lech zdechl, wiec spierdalaj do siebie! |
Nie ma tragedii z tymi potencjalnymi rywalami...z kilkoma mozna smialo powalczyc i liczyc na awans. Ale niezaleznie od tego, to gratulacje dla Slaska i Legii.
A co do odpuszczania spotkan przez wielkie kluby w LE...to ktos tutaj chyba sobie jaja robi i patrzy przez pryzmat naszej ligi :D. Nie po to szejkowie czy inni miliarderzy zatrudniaja po 30 dobrych, bardzo dobrych i genialnych pilkarzy, placac im w dodatku po 200tys. funtow tygodniowki, zeby Ci odpuszczali mecze :>. Za takie wybryki w profesjonalnych ligach nie ma przebacz i dany chlop laduje na lawie lub w rezerwach. |
Legii i Śląskowi co najwyżej można życzyć przedstawicieli Premier League czy Bundesligi, żeby zarobili na transmisjach sporo. Bo szanse na przejście jakieś drużyny z tej listy są minimalne.
Np.Legia trafi na Schalke a Śląsk na Tottenham.. |
Czy mi sie wydaje czy Legia tez tak jak Wisla nie ma zadnego napastnika w
chocby sredniej formie? Nie patrzylem uwaznie na caly mecz (Dwoch i pol lecialo na comedy central i przeplatalem to transmisja z meczu Loko-Slask) ale to co gral Ljuboja to wygladalo gorzej chyba niz Genkow bo z tego co rozumiem mial byc bardziej dynamiczny gracz raczej dobrze operujacy pilka niz skaczacy do glowek. Defensywa Legii wygladala mi calkiem niezle ale juz konstruowanie akcji ofensywnych bardzo zle tak jakby same Andraze Kirmy w obecnej formie graly w ataku. Slask za to gral znow dosc ladnie dla oka, ale z beznadziejna skutecznoscia. Powinni ten dwumecz rozstrzygnac juz we Wroclawiu a tak doczlapali do dogrywki i karnych. Wazne ze przeszli :) Niemniej jednak przewiduje okolo konca wrzesnia duzy kryzys formy Slaska bo wygladaja za dobrze fizycznie na te chwile jakby odpuscili czesc przygotowan do sezonu. |
Legia typuje że trafi standardowo Austrie Wiedeń, a Śląskowi życzę jakiś rumunów. Będzie podział na mniejsze koszyki: 7 rozstawionych 7 nierozstawionych
|
Cytat:
|
Potencjalni rywale Legii:
Tottenham Hotspur FC Spartak Moskwa Hapoel Tel-Awiw Athletic Club de Bilbao PAÓK Potencjalni rywale Śląska: PSV Eindhoven Dynamo Kijów Celtic FC SS Lazio Birmingham City FC Rapid Bukareszt |
To jak dostaniemy Hapoel to jesteśmy w czepku urodzeni by mamy cień szansy :)
|
Jedynie Hapoel wsród rywalów Legii oraz Rapid i może Celtic wśród Śląska wydają się drużynami z którymi można realnie powalczyć.
PS. Ciekawym rywalem mogłoby być Birmingham, które po spadku może dołować i o dziwo też być rywalem do przejścia. |
Sląsk z Rapidem i jest szansa na awans. Reszta po za zasiegiem.
|
Hapoel Tel-Awiw
PAÓK Athletic Club de Bilbao Tottenham Hotspur FC Spartak Moskwa Potencjalni rywale Śląska: Rapid Bukareszt Birmingham City FC Celtic FC SS Lazio Dynamo Kijów Celtic FC PSV Według mnie kolejnosc |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl