Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

mr_kwolf 23.02.2020 18:19

Jeżeli wygramy z Wisłą Płock to zbliżymy się do top8 na odległość maksymalnie 4 punktów. To jest mecz klucz do dalszych rozważań o grupie mistrzowskiej.

Jaroo1 23.02.2020 19:48

Generalnie lepiej wygrać z bezpośrednim rywalem do awansu bo jak to się mówi jest to mecz o 6 pkt, ale prawda jest taka, że z takiej pozycji z jakiej startowaliśmy, plus z taką ilością rywali do przeskoczenia to nie ma meczów mniej czy bardziej kluczowych. Każdy mecz jest wazny bo mieliśmy duzo straty do TOP 8, i po prostu my musimy wygrywac dużo meczów, a rywale muszą tracić dużo punktów. Tylko wtedy jest szansa.
I pytanie brzmi ile czasu możemy wygrywać pod rząd, czy jest to możliwe, i czy wlasciwie żaden z naszych 5 rywali o jedno ósme miejsce nie zlapie formy?
Także piknie to wygląda póki co ale nadal jest mało realne, bo dziwne by było gdyby wszyscy tracili punkty co kolejkę tak na prawdę, a my cudowanie wygrali 7 czy 8 z 10 meczów...Póki co to wygląda fajnie bo mamy dobrą serię, ale wystarczą 1-2 mecze bez zwycięstwa i jesteśmy od razu w dupie. Bo za tydzień możemy byc o wlos od top 8 i mieć 3 pkt straty do Plocka, ale po nastepnych 2 kolejkach możemy mieć 9 pkt straty...

bob85 23.02.2020 20:07

Ochłońcie z tą górną ósemką, podstawowym celem jest utrzymanie.

Blixa 23.02.2020 20:13

Lodu na glowe. Jeden mecz przegrany i jestesmy z powrotem w strefie spadkowej.

tomytom 23.02.2020 20:50

I znowu :-)
Ten temat jest do ZABAW ze statystyką !!!
STATYSTYCZNIE mamy jeszcze szanse na górną ósemkę (taki rodzaj zabawy), więc czemu MAMY OCHŁONĄĆ?

Jeśli komukolwiek taka zabawa nie pasuje, wystarczy tutaj nie wchodzić i nie czytać.


Do naszych guru ZABAW STATYSTYCZNYCH: da się już określić, ile jest teraz możliwych (nie ważne czy realnych) scenariuszy naszego wejścia do TOP8 czy to za dużo danych do analizy jeszcze?

Blixa 23.02.2020 20:54

No ale pisalem ze statystycznie szybko mozemy byc ponownie w strefie spadkowej. Chyba nie tylko mozna bawic sie w pozytywne scenariusze.

pepe72 23.02.2020 21:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomytom (Post 1550494)
...

Do naszych guru ZABAW STATYSTYCZNYCH: da się już określić, ile jest teraz możliwych (nie ważne czy realnych) scenariuszy naszego wejścia do TOP8 czy to za dużo danych do analizy jeszcze?

Podbijam
@Adasss umiesz już oprogramować jaki jest min/max punktów potrzebnych do wejścia do top8?

Karherop 23.02.2020 21:45

Drużyny z miejsc 8-11 czyli Plock, Jaga, Zaglebie, Rakow nie wygraly w tym roku jeszcze meczu w ekstraklasie. Ich forma jest zatrważającą, ale to nasz spory atut. Tym bardziej że gramy jeszcze z Rakowem i Plockiem.

5 spotkań temu do 8 trafiliśmy 16 punktów. Teraz trafimy 6.

Zostało 7 spotkań, wygrana minimum w 5 + 2 remisy to "pewna" grupa mistrzowska.

Płock (w) Derby (w) Lech (w) Piast (r) Legia (r) Rakow (w) Arka (w).

Tak to widzę , a być może i jakaś porażka może nam się przytrafić i mimo to da to awans.

piotrex007 23.02.2020 21:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1550501)
Podbijam
@Adasss umiesz już oprogramować jaki jest min/max punktów potrzebnych do wejścia do top8?

Tego nie wiem, ale procentowe szanse na ósemkę wzorem Mogiela z 90minut wrzucał ktoś na Twittera i wygląda to tak:

https://i.ibb.co/m0kxCMS/ERe2wh-UWAAE3a3-F.png

Szewa 23.02.2020 21:54

Zostało na tyle dużo meczów, że nie ma się co bawić w analizę, jakie kombinacje potrzebne. Lepiej myśleć w kategoriach średniej punktów. Zostało 7 meczów, mamy 6 punktów straty do ósmego i 2 punkty przewagi nad 14. Wszystko jeszcze możliwe... w obie strony.

Jeśli chodzi o ósemkę to problemem nie jest strata punktowa (choć trudno nie zauważyć, jak szybko stopniała dzięki kombinacji dobrych meczów, w zasadzie wszyscy z miejsc 8-12 tracą seryjnie punkty), a to ile zespołów mamy do przeskoczenia. Bo czy zdobywanie średnio 1 punkt więcej na kolejkę niż Wisła Płock (8. miejsce, 6 punktów przed nami) jest trudne do wyobrażenia? Powiedziałbym, że to realne. Ale zdobywanie średnio punkt więcej niż Wisła Płock, Jagiellonia, Zagłębie, Raków, Górnik? To już ciężej, wystarczy że jedna z tych drużyn złapie dobrą serię i będzie punktować po prostu równie dobrze co my i Hello Grupa Spadkowa my old friend....

Jeśli chodzi o utrzymanie, to jestem optymistą. Jeszcze na początku jesieni musieliśmy liczyć, że będziemy dobrze punktować i pozostałe trzy drużyny walczące o spadek będą grały kaszanę, bo musieliśmy odrabiać. Dziś jesteśmy przed nimi i mamy całkiem blisko do Górnika, a nawet Rakowa i Zagłębia. Więc nawet jeśli taka Arka teraz złapie super formę (to Ekstraklasa, nie zdziwię się), to wystarczy że będziemy punktować trochę lepiej niż któraś z tych trzech drużyn i i tak jesteśmy uratowani. To spory komfort.

Tak czy inaczej, trzeba wygrywać oczywiście :) A kilka ciężkich meczów przed nami. Jak z maratonu z czołówką wyjdziemy nie będąc w strefie spadkowej, to będę już całkiem spokojny o utrzymanie.

pepe72 23.02.2020 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez piotrex007 (Post 1550505)
Tego nie wiem, ale procentowe szanse na ósemkę wzorem Mogiela z 90minut wrzucał ktoś na Twittera i wygląda to tak:

https://i.ibb.co/m0kxCMS/ERe2wh-UWAAE3a3-F.png

Z tabeli Mogiela wynika tylko i wyłącznie to ile jest kombinacji sprzyjających. To, że mamy niewiele to wklejam od kilku tygodni.
Jak się Adasss nie odezwie to może w ramach Wielkiego Postu coś oprogramuję. Ostatnio mój algorytm był dość nieefektywny.

A co do ilości zespołów do przeskoczenia to jak na razie wszyscy grali na nasz awans do top8.

Mamy:
4 punkty straty do Jagi w gigantycznym kryzsie,
3 punkty straty do Rakowa i Zagłębia Lubin,
1 punkt straty do Górnika.
oraz następny mecz z Wisłą Płock.

Naszym największym problemem jest kontuzja napastnika, bo Buksa jest na max 70 minut.

pepe72 23.02.2020 23:23

mecze bezpośrednie z drużynami 8+ (i mecze do rozegrania):
8. WPłock - 1 mecz, przegrany, 1:2 (w) - my (w), Raków (d), Arka (w), Korona (d), Jaga (w), Śląsk (d), Craxa (w)
9. Jaga - 3:0 (d), 2:3 (w) - Lech (d), Pogoń (w), Śląsk (d), Craxa (w), WPłock (d), ŁKS (w), Piast (d)
10. Raków - 0:1 (w) - Piast (d), WPłock (w), Pogoń (d), Śląsk (w), ŁKS (d), MY (w), Zagłębie (d)
11. Zagłębie - 4:2 (d), 1:0 (w) - Śląsk (d), ŁKS (w), Lechia (d), ŁKS (w), Lechia (d), Pogoń (w), Korona (d), Raków (w)
12. Górnik - 1:0 (d), 2:4 (w) - Pogoń (d), Lech (w), Craxa (w), ŁKS (w), Lechia (d), Piast (w), Legia (d)
14. Korona - 1:1 (w), 2:0 (d) - Lechia (d), Śląsk (w), ŁKS (d), WPłock (w), Piast (d), Zagłębie (w), Lech (d)
15. Arka - 0:1 (d)
16. ŁKS - 4:2 (w), 4:0 (d)

Pogrubione te zespoły, z którymi mamy gorszy stosunek meczów bezpośrednich. Wyniki z punktu widzenia Wisły, np. 0:1 znaczy, że przegraliśmy

grogoriogreg 24.02.2020 09:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1550514)
mecze bezpośrednie z drużynami 8+ (i mecze do rozegrania):
8. WPłock - 1 mecz, przegrany, 1:2 (w) - my (w), Raków (d), Arka (w), Korona (d), Jaga (w), Śląsk (d), Craxa (w)
9. Jaga - 3:0 (d), 2:3 (w) - Lech (d), Pogoń (w), Śląsk (d), Craxa (w), WPłock (d), ŁKS (w), Piast (d)
10. Raków - 0:1 (w) - Piast (d), WPłock (w), Pogoń (d), Śląsk (w), ŁKS (d), MY (w), Zagłębie (d)
11. Zagłębie - 4:2 (d), 1:0 (w) - Śląsk (d), ŁKS (w), Lechia (d), ŁKS (w), Lechia (d), Pogoń (w), Korona (d), Raków (w)
12. Górnik - 1:0 (d), 2:4 (w) - Pogoń (d), Lech (w), Craxa (w), ŁKS (w), Lechia (d), Piast (w), Legia (d)
14. Korona - 1:1 (w), 2:0 (d) - Lechia (d), Śląsk (w), ŁKS (d), WPłock (w), Piast (d), Zagłębie (w), Lech (d)
15. Arka - 0:1 (d)
16. ŁKS - 4:2 (w), 4:0 (d)

Pogrubione te zespoły, z którymi mamy gorszy stosunek meczów bezpośrednich. Wyniki z punktu widzenia Wisły, np. 0:1 znaczy, że przegraliśmy

Trzeba wygrać i z Płockiem i Rakowem, aby mieć z nimi lepszy bezpośredni bilans.
Patrząc na to z kim grać będą powyższe drużyny, to właśnie Płock ma teoretycznie najłatwiejszy terminarz, tyle tylko, że oni są po prostu słabi. Wczoraj Zagłębie stwarzało większe zagrożenie.

Będzie też dużo meczów czołowej siódemki z drużynami ww. - to jest Polska Ekstraklasa, tutaj nie ma faworytów, więc losowość wyników może zadecydować o tym, że 43p. którymi się tutaj posługujecie niekoniecznie będą miały przełożenie na rzeczywistość - rzadko zdarzają się takie serie zwycięstw (5x Płock, Śląsk i My*) oraz porażek (My oraz ŁKS) jakie miały miejsce w tym sezonie. To wszystko plus 3 spadkowiczów w tym sezonie sprawia, że liga teraz powinna się bardziej spłaszczyć: ŁKS był dużo lepszy od Pogoni, Arka wygrała z drużyną środka tabeli, o której wszyscy mówili, że niegroźny jej spadek, Korona z nami zagrała najlepszy mecz na wiosnę, choć stężenie szrotu jest tam wysokie, to taką grą będą w stanie urwać komuś pkt.

Dobrze wyglądają Legia, Cracovia, Lech i Piast. Pogoń po odejściu Buksy IMO jest dużo słabsza jak na jesień, ale nadal ma sporo jakości. Śląsk się nie osłabił (choć nie uważałem ich za mocną drużynę, to jednak regularnie punktują), a Lechia jest niewiadomą - dla Nas lepiej by było, gdyby jednak tracili sporo punktów, a terminarz mają nieprzyjemny (wyjazdy do drużyn walczących o utrzymanie: Górnika, Korony, Zagłębia +Pogoń, a u siebie mecze z mocnymi rywalami: Legia, Cracovia oraz derby z Arką).

Prawda jest taka, że w tych 3 kolejkach, na 21 meczów bez naszego udziału, praktycznie każdy wynik jest korzystny dla Nas (niektóre wyjaśnią się w 30. kolejce - np. Arka-Raków, Lechia-Piast).
Po roku cierpienia i tych wszystkich upokorzeniach po ludzku należy nam się hollywoodzki happy end ;D

Gunner1906 24.02.2020 11:50

Jeśli wygramy z Wisłą Płock i Rakowem to chyba tylko plaga kontuzji dwa razy większa niż u Stolarczyka mogłaby nas pozbawić utrzymania bo teraz skład jest dużo szerszy.

Moim zdaniem 42 punkty wystarczą do grania w TOP 8. Moim zdaniem nam się to nie uda :). Procentowo daję trochę więcej szans na to niż te 3,3% wyżej. Ja to sobie wyszacowałem tak na ~10%

Jeśli nam się uda wygrać mecze z Wisłą Płock i Rakowem u siebie gdzie będziemy wyraźnymi faworytami to w pozostałych 5 meczach (Lech, Legia (dom), Cracovia, Piast, Arka (wyjazd) należałoby zdobyć około 10 punktów. Ciężkie zadanie bo w każdym z tych spotkań będziemy raczej underdogiem (no może z Arką na wyjeździe szanse mniej więcej wyrównane).

Dlatego moim zdaniem do 8 nam się nie uda zakwalifikować, ale braknie niewiele. Powinno braknąć tak niewiele że puchar maja będziemy grać na względnym spokoju bez strachu że spadniemy.

piotrex007 24.02.2020 13:36

Jeśli chodzi o awans do górnej ósemki nie ma za bardzo, co się nastawiać. Obawiam się scenariusza podobnego do pościgu tej ósemki za Wdowczyka. Tam też 90minut wyliczało nam najpierw 2%, potem procenty systematycznie rosły, przeciwnicy grali pod nas, aż doszło w 30. kolejce do sytuacji, że wygrywamy u siebie z Zagłębiem i jesteśmy w ósemce, niestety mimo prowadzenia skończyło się 1:1. Czegoś takiego chciałbym uniknąć w tym sezonie ;)

Ale już abstrahując od tej ósemki, to ważne dla nas wywalczyć choć miejsca 9-12, dające nam 4 mecze u siebie i korzystniejszy terminarz w rundzie finałowej, dzięki czemu moglibyśmy szybko wywinąć się z walki o utrzymanie i zapewnić je sobie wcześniej niż w ostatniej kolejce, czy dwóch ;)

FraMat 24.02.2020 13:41

Łatwo to sobie uświadomić.
Zostało 7 spotkań, a do zdobycia choćby 40 punktów (które niczego nie gwarantują) brakuje nam ich 14.
Średnio po 2 punkty na mecz.
4 zwycięstwa, 2 remisy.
Albo pięć zwycięstw.
I to może być mało.

Cała dolna ósemka i dolna część pierwszej ósemki musiałaby tracić punkty na potęgę, żeby spełnił się ten sen.

Dlatego jestem tego samego zdania, co @Gunner1906

tomasz_19 24.02.2020 14:22

zostało 7 meczów - 21 pkt do zgarnięcia, myślę że zdobędziemy w nich 14 pkt

Płock u siebie - powinno być pewne zwycięstwo
Sąsiadka na wyjeździe - myślę, że zepniemy i zwyciężymy
Poznań u siebie - wygramy po wyrównanym meczu
Gliwice na wyjeździe - przerwana passa bez porażki - w Gliwicach zawsze gra nam się ciężko
Legia u siebie - remis biorę w ciemno
Raków u siebie - powinno być pewne zwycięstwo
Arka na wyjeździe - remis biorę w ciemno ponieważ tam zawsze ciężko nam się gra, ostatnio 2 wysokie porażki z rzędu

leszekpw 24.02.2020 14:59

Płock u siebie - wygrana
Sąsiadka na wyjeździe - remis
Poznań u siebie - remis
Gliwice na wyjeździe - przegramy
Legia u siebie - przegramy
Raków u siebie - wygramy
Arka na wyjeździe - remis

To jest realny scenariusz.
O osemce nawet nie ma co marzyć.

JudasPriest 24.02.2020 15:02

To i tak jest optymistyczny scenariusz. Jakoś bardziej obstawiam porażkę z Poznaniem

funkykoval 24.02.2020 15:49

a ja powiem tak - nic nie obstawiam - każda passa się kończy wcześniej czy później (oby aktualna zakończyła się jak najpóźniej), równie dobrze może skończyć się na porażce z Płockiem i remisie z Rakowem przy wygranych z Legią i Amiką. Nastawiam się na każdy najbliższy mecz zerkając na dół tabeli bardziej niż na górę.....



Są jednak rzeczy, które mogą nastrajać optymistycznie:
1) Skowronek potrafi żonglować ustawieniem i taktyką w trakcie meczu;

2) piłkarze nastawieni są mega bojowo;
3) zdecydowanie mamy szerszą perspektywę, jeżeli chodzi o ławkę rezerwowych, niż zeszłej wiosny czy jesienią...

Na razie patrzę na naszą przyszłość i pozycję w lidze nie dalej niż na jeden mecz do przodu.....

Każdy mecz będzie ważny do końca rundy.....

Konrad. 24.02.2020 20:23

Dobrze, że jest ten temat, który studzi mój entuzjazm...


Jeśli wygramy z Płockiem (u buków jesteśmy faworytem), a Jaga nie wygra z Lechem (również tak wskazują kursy), to do 8. miejsca tracić będziemy ledwie 3 punkty, a przed nami jeszcze 6 kolejek...



Tzn. ja myślałem, że to tylko 3 punkty. Dzięki wam dowiedziałem się, że to AŻ trzy punkty i nie ma realnych szans ich nadrobienia. Zero, bajki dla idiotów - 3 punkty i 6 meczy... To już nie optymizm tylko deblizm wierzyć w odrobiebie takiej ilości...


Byłem też w błędzie sądząc, że to dobrze iż taka seria nam się trafiła. Na szczęście temat ten sprowadził mnie na ziemie - szanse na wygranie 6 meczów pod rząd są dużo mniejsze niż na wygrania jednego meczu pod rząd! Dlatego stosując logikę "realistów" tego tematu - wygrywając z Koroną, obniżyliśmy swoje szanse na zwycięsto z Płockiem. Mało tego - Płocczanie je zwiększyli - wszak mają już trzy mecze bez zwycięstwa, a niestety każda seria się kiedyś kończy...


Dlatego w tych ciężkich dniach, powinniśmy na najbliższym meczu ruszyć głową i wspierać drużynę gości. Wszak - przed nami derby. Jeśli wygramy (nie daj Boże!) z Nafciarzami, nasze nie specjalnie duże szanse w derbach jeszcze bardziej zmalają. No bo - bez jaj - 7 meczy pod rząd wygranych? Nie ma szans!


Także Płock do boju w sobotę!


====================


A bez sarkazmu to ten temat, który miał być z natury rzeczy optymistyczny stał się swoją własną parodią...


Do osób obstawiających wyniki meczy Wisły w najbliższych kolejkach: jeśli się w to bawicie, twierdząc że nie ma szans na ósemkę, to musieliście zrobić też symulację wyników Wisły Płock/Jagielloni/Rakowa i Zagłębia. Wrzućcie je - w przeciwnym wypadku wasze typy nie mają sensu.


A dla optymistów mam tabelkę jak może wyglądać tabela ekstraklasy przy dwóch naszych zwycięstwach, już xs tydzień w środę:


https://naforum.zapodaj.net/thumbs/679f9da2274b.png


8. miejsce z dwoma punktami straty do miejsca siódmego. :D

Karherop 24.02.2020 21:34

@Konrad.

Choć sam jestem optymista, to potrzeba by zmienić regulamin, by koniec rundy ogłaszać po 25 kolejce ;)

Jeśli będziemy takiej sytuacji przed 29 kolejka to będzie można "mrozić szampany" cytując klasyka.

pepe72 01.03.2020 15:46

St(r)aty po tej kolejce
Kod:

Wisła Kraków  razem    dom    wyjazd
kolejka          24    12    12
punkty            27    19      8
średnia        1,13  1,58  0,67
             
Utrzymanie    42    43   
Brakuje        15    16   
średnia na mecz             
13 miejsce    1,15
8 miejsce      2,67
             
8 miejsce (pkt)    33
zostało meczów      6
brakuje punktów      6
potrzebna średnia+  1,00
             
puchary          63
Brakuje          36
średnia na mecz 2,77


pepe72 01.03.2020 21:41

mecze bezpośrednie z drużynami 8+ (i mecze do rozegrania):
8. WPłock - 1:2 (w) 2:2 (d) - Raków (d), Arka (w), Korona (d), Jaga (w), Śląsk (d), Craxa (w)
9. Jaga - 3:0 (d), 2:3 (w) - Pogoń (w), Śląsk (d), Craxa (w), WPłock (d), ŁKS (w), Piast (d)
10. Raków - 0:1 (w) - WPłock (w), Pogoń (d), Śląsk (w), ŁKS (d), MY (w), Zagłębie (d)
11. Zagłębie - 4:2 (d), 1:0 (w) - ŁKS (w), Lechia (d), ŁKS (w), Lechia (d), Pogoń (w), Korona (d), Raków (w)
12. Górnik - 1:0 (d), 2:4 (w) - Lech (w), Craxa (w), ŁKS (w), Lechia (d), Piast (w), Legia (d)
14. Korona - 1:1 (w), 2:0 (d) - Śląsk (w), ŁKS (d), WPłock (w), Piast (d), Zagłębie (w), Lech (d)
15. Arka - 0:1 (d)
16. ŁKS - 4:2 (w), 4:0 (d)

Pogrubione te zespoły, z którymi mamy gorszy stosunek meczów bezpośrednich. Wyniki z punktu widzenia Wisły, np. 0:1 znaczy, że przegraliśmy

W przyszłej kolejce potrzebujemy:
Płock-Raków - remis
Jaga-Pogoń - strata punktów przez Jagę (niestety pogoń dołuje)
Zagłębie-ŁKS - strata punktów przez Zagłębie
Górnik-Lech - wygrana Lecha
Korona-Śląsk - wygrana Śląska
i oczywiście MY-Craxa :>

Jaroo1 03.03.2020 00:08

Co tu taki zastój i cisza?
Jeden mecz zremisowany i juz o TOP8 i pucharach nikt )oprócz jednej osoby) nie chce mówić?
Niby zakladaliście, że możemy zremisowac jakiś mecz, no jest remis, to dawajcie teraz, że wygramy wszystko do końca to będzie top8.
Poza tym dzisiaj ciho bo był remis, a jutro zwycięstwo i co, znowu będzie festiwal onanizmu w tym temacie? :D

Sorki za ironię ale mnie rozpierdala ten tok rozumowania ekspertów na zasadzie, że jak jest wygrana, a najlepiej kilka to pilkarz dobry, trener dobry, gramy o mistrza, a jak jest porazka to patalachy, trener się nie zna i gramy o utrzymanie.
To trochę tak jakby przepowiadać pogodę na wczoraj :D

pepe72 03.03.2020 02:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1550855)
Co tu taki zastój i cisza?
...

Straciliśmy punkty w meczu. gdzie byliśmy faworytem. Teraz mamy 4 ciężkie mecze:
Craxa (w),
Amica (d),
Piast (w),
L(d),

Piąty - z Rakowem (d), który też bije się o top8 i Arka (w) na zakończenie.

Jak zdobędziemy 3 punkty na Kałuży to pewnie temat ożyje :rotfl:

TSWojtas 03.03.2020 08:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1550861)
jak zdobędziemy 3 punkty na kałuży to pewnie temat ożyje :rotfl:

daj Boże :)

Gunner1906 03.03.2020 09:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jaroo1 (Post 1550855)
Co tu taki zastój i cisza?
Jeden mecz zremisowany i juz o TOP8 i pucharach nikt )oprócz jednej osoby) nie chce mówić?
Niby zakladaliście, że możemy zremisowac jakiś mecz, no jest remis, to dawajcie teraz, że wygramy wszystko do końca to będzie top8.
Poza tym dzisiaj ciho bo był remis, a jutro zwycięstwo i co, znowu będzie festiwal onanizmu w tym temacie? :D

Sorki za ironię ale mnie rozpierdala ten tok rozumowania ekspertów na zasadzie, że jak jest wygrana, a najlepiej kilka to pilkarz dobry, trener dobry, gramy o mistrza, a jak jest porazka to patalachy, trener się nie zna i gramy o utrzymanie.
To trochę tak jakby przepowiadać pogodę na wczoraj :D

Żeby w ogóle myśleć o 8 należało wygrać wszystkie mecze do meczu z Żydkami. Remis z Płockiem to nawet nie tyle stracone 2 punkty, a 3 bo zamiast straty 3 punktów do górnej ósemki jest 6 punktów i to praktycznie przekreśliło już jakiekolwiek szanse stąd temat póki co ucichł. Zapewne odżyje dzisiaj po 22 bo jak wygramy znowu się pojawi nadzieja i kalkulacje na ósemkę a jeśli nie to będzie wyliczanie punktów do utrzymania :)

Akurat ja mimo że od początku pisałem że się to nie uda to akurat rozumiałem optymizm niektórych kibiców po serii zwycięstw i nawet u mnie pojawiła się myśl: ,,a może jednak?".

Z tym, że ja po porażce czy remisie potrafię zrozumieć że nie jesteśmy tuzami tej ligi, klub ledwo zipi, kadra mimo że zdecydowanie wzmocniona w porównaniu z jesienią to i tak nie jest nie wiadomo jak mocna (jedynie środkowa linia jest jedną z mocniejszych w tej lidze). Nie szukam winnych, w postaci trenerów piłkarzy czy prezesów. Wiem że klub jest teraz dobrze zarządzany, piłkarzom ambicji odmówić nie można, wszyscy starają się jak mogą i po prostu im kibicuje, nie krytykuje.

krysztal 03.03.2020 10:05

To pierwsza kolejka wiosenna która nie ułożyła się "pod nas"Wygrał Lubin wygrał raków i żabole jaga nie przegrała a my straciliśmy punkty z Płockiem którego typowaliśmy jako bezpośredniego rywala w walce o top 8.W kwestii utrzymania nic się nie zmieniło i po tej kolejce może się nie zmienić.Fajnie jakbyśmy wygrali a w płocku padł remis

JudasPriest 03.03.2020 10:08

No ale e końcu ten temat to zabawa statystyką. więc jakoś mnie dziwi fakt ze nikomu się już nie chce wypisywać naszych matematycznych szans??


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:01.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl