Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

plomien23 29.09.2010 10:48

Niech się żydy cieszą w 1 lidze będą mieli większą frekfencje może od Niecieczy. A 15 tys to oni nawet z Legią niezapełnią chyba że z nami w co też wątpie. Teraz na Arce dużo pustych było miejsc.

Filippo123321 29.09.2010 11:37

Akurat na Niecieczy ostatnio było 2.200 ludzi - czyli caly stadion, wiec frekwencje mają całkiem niezła.

dynek.pl 29.09.2010 12:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 988153)
No właśnie, z ciekawości, nie rozumiem jak można było tam postawić nogę, o zgrozo najgorsze jest to że ktoś od nas mógł wydać pieniądze na bilety i tym samym wpłacić do budzetu klubu Cracovia SSA parędziesiąt złotych i jeszcze na stadionie kupić coś w cateringu czyli następna wpłata do budżetu klubu Cracovia SSA 10 czy 20 zł! to przechodzi ludzkie pojęcie! żeby największą kosę wzbogacać, choćby to było 40 zł!

a jak pojdziesz na derby na wyjazdowe to kase jakiego klubu wzbogacisz ?

Arturo Qr2nów 29.09.2010 12:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 988281)
a jak pojdziesz na derby na wyjazdowe to kase jakiego klubu wzbogacisz ?

Kasę PZPN. Kasa ta pójdzie na pokrycia kar za zachowanie parchów.

Maciuś 29.09.2010 13:09

Stadion Piasta jest koszmarnie dramatyczny, klaustrofobiczna wizualizacja i wogole, jak sala gimnastyczna w szkole.

Marszałek 29.09.2010 13:14

W Gliwicach mogliby coś zrobić z bryłą. Wygląda to jak zaplecze Tesco.

dostuffca 29.09.2010 13:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 988300)
Stadion Piasta jest koszmarnie dramatyczny, klaustrofobiczna wizualizacja i wogole, jak sala gimnastyczna w szkole.

mi bardziej przypomina więzienny spacerniak..

dj_ibutti 29.09.2010 14:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 988304)
mi bardziej przypomina więzienny spacerniak..

Może planują tym skusić Ujka do transferu? Poczułby się swojsko :rotfl:

Robson_ABG 29.09.2010 23:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 988153)
Tak też będzie niestety w Poznaniu w meczu z Salzburgiem, z 30 % ludzi na stadionie to będą osoby z Zabrza, Gdańska, Warszawy, Łodzi, Bydgoszczy, czy nawet z Ząbek i bynajmniej nie chodzi o fanów Lecha, niestety pewnie jakiś skunks od nas pewnie też się wybierze i wpłaci kasę do budżetu klubu z Poznania, jakie ciekawośc, jakie Salzburgi, puchary europejskie, Broń normalnych ludzi Panie Boże od takich zachowań jak pójscie na drugą stronę Błoń z ciekawości, głupota i działanie na szkodę Wisły równocześnie, a nie ciekawość

Wszystko w główce w porządku ?

MatMario 30.09.2010 01:21

http://www.sport.pl/lechpoznan/1,104..._delegata.html

Na skyscrapercity ktoś pisał że trawa gnije, będą jaja jak im ten mecz przełożą. Z kostką jadą 24 na dobę a i tak pół stadionu jeszcze nie gotowe.

http://kamera2012.eu/poznan1/

Pilsner 30.09.2010 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 988235)
Na taki klub w sam raz. Funkcjonalnie, zawsze przyjdzie ich te kilka tysięcy,a kilka razy w roku -na Wisłę/Lecha/Arkę/Legię itp - komplet (jakoś nie wierzę, że spadną). Lepsze takie rozwiązanie niż np 40 tys dla Lechii Gdańsk- regularne wypełnianie tego stadionu w połowie choćby to raczej abstrakcja.

O ile wiem to stadiony buduje sie na kilkadziesiat lat.
Skad Ty mozesz wiedziec jakie zapotrzebowanie na bilety bedzie w Gdansku za np.5,10,20 lat?

cieniek 30.09.2010 11:53

Kilka świeżych obrazków z krainy ziemniaka: http://picasaweb.google.com/Caartee....n4/29Wrzesnia#

Marszałek 30.09.2010 12:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez cieniek (Post 988736)
Kilka świeżych obrazków z krainy ziemniaka: http://picasaweb.google.com/Caartee....n4/29Wrzesnia#

Wszystko fajnie ale czegoś tam brakuje. Surowe strasznie te stadiony u nas. Patrząc na te niemieckie to takie dopieszczone,a to to takie w porządku ale żeby powiedzieć,ze ładne to nie. Są i tyle,żeby jakieś super ultra były,to nie da się tego powiedzieć. Baltic Arena wygląda na fajny stadion,już jest ładny z zewnątrz,każda trybuna taka sama w miarę szybko budowany.

rafal777 30.09.2010 13:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 988765)
Wszystko fajnie ale czegoś tam brakuje. Surowe strasznie te stadiony u nas. Patrząc na te niemieckie to takie dopieszczone,a to to takie w porządku ale żeby powiedzieć,ze ładne to nie. Są i tyle,żeby jakieś super ultra były,to nie da się tego powiedzieć. Baltic Arena wygląda na fajny stadion,już jest ładny z zewnątrz,każda trybuna taka sama w miarę szybko budowany.

Mam dokładnie takie samo odczucie. Z jednej strony nie ma co narzekać, stadiony w końcu są. W nocy przy sztucznym świetle jak nie wszystko widać jest ok, ale gdy się przyjrzeć z bliska pozostaje niedosyt. Dobrym przykładem są stadiony niemeickie gdzie wszystko jest dopieszczone do końca. Ale chodzi chyba o to że prekursorzy muszą płacić frycowe. Jak sam wspomniałeś Baltic Arena wygląda dobrze. Stadiony które powstawały na samym poczatku boomu jak Lecha czy Wisły maja sporo niedociągnięć. Mi osobiscie bardzo podoba się stadion we Wrocławiu. Super, że trybuny będą tam jednopoziomowe.

A jeszcze co do stadionu Lecha, zwróćcie uwagę, że ławki (a raczej fotele) dla trenera i rezerwowych są połozone na trybunie jak np na Old Trafford. W Anglii to normalka ale u nas jeszcze chyba na takie coś za wcześnie. Nie wyobrażam sobie jak tam bedziemy grali a za plecami będą siedzieć jacys fanatycy i w najlepszym wypadku wyzywac naszych. No chyba że to będą miejsca dla emerytów i rencistów :)

http://picasaweb.google.com/Caartee....75561846086482

Arturo Qr2nów 30.09.2010 13:22

http://lh6.ggpht.com/_2WvTC3qq8c0/TK...0/P9294886.JPG

Tego, to chyba nie projektowano na trzeźwo... :D

felipe 30.09.2010 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pilsner (Post 988714)
O ile wiem to stadiony buduje sie na kilkadziesiat lat.
Skad Ty mozesz wiedziec jakie zapotrzebowanie na bilety bedzie w Gdansku za np.5,10,20 lat?

Gdyby było jak mówisz to wszyscy pakowaliby się w obiekty większe niż mają. I niektórzy słusznie - prędzej 40 tys kibiców wpadnie na Legię niż na Lechię np...
Ale to nie takie proste. Stadion trzeba utrzymać, opłacić. Do tego trzeba kibiców, którzy go wypełnią. Nikt nie będzie czekał 15-20 lat na boom na futbol w danym mieście, bo rachunek przychodzi co rok. Stąd Cracovia ma obiekt na 15 tys (choć miasto ponad 700 tys, ale patrzą realnie), a Bełchatów na 7/8 tys.

Na Lechii będzie to świecić pustkami moim zdaniem. No ale zobaczymy, wolałbym się mylić.

JoeyLG 30.09.2010 13:25

I napewno się grubo kolego pomylisz :)

pan_premier 30.09.2010 13:40

myślę, że regularnej frekwencji na Lechii będzie póki co ok 20-25tys.
bez wzrostu poziomu sportowego (i nie Lechii ale całej ligi) myślę że poza Poznaniem nikt nie może liczyć na regularne 30 tys.

Zobaczymy jak będzie u nas.
Wg mnie będzie sukcesem jak na zakończenie przyszłego sezonu będziemy mieli średnią kibiców 25 tys.

Dobrze widać ten efekt na Koronie- 200tys mieszkańców, jeden klub a stadion zapełnia się jedynie na hity i jak drużyna gra dobrze

Pilsner 30.09.2010 15:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez felipe (Post 988782)
Gdyby było jak mówisz to wszyscy pakowaliby się w obiekty większe niż mają. I niektórzy słusznie - prędzej 40 tys kibiców wpadnie na Legię niż na Lechię np...
Ale to nie takie proste. Stadion trzeba utrzymać, opłacić. Do tego trzeba kibiców, którzy go wypełnią. Nikt nie będzie czekał 15-20 lat na boom na futbol w danym mieście, bo rachunek przychodzi co rok. Stąd Cracovia ma obiekt na 15 tys (choć miasto ponad 700 tys, ale patrzą realnie), a Bełchatów na 7/8 tys.

Na Lechii będzie to świecić pustkami moim zdaniem. No ale zobaczymy, wolałbym się mylić.

Zadaj sobie pytanie, dlaczego nie buduja wiekszych?
Jasne jak slonce, ze niemal wszystkich ograniczaja powody ekonomiczne,natomiast z tego co piszesz wynika ze wszyscy buduja sobie takie jakie sobie wymazyli....ewidentnie tak nie jest.

Owszem, na dzien dzisiejszy na Legie szybciej wpadnie 40 tys. ale co bedzie za rok,dwa juz bym nie ryzykowal prognozowac alebowiem wiele zalezy od wynnikow sportowych i poszczegolnych rywali.
Inna sprawa ze wieloletnia ofensywa marketingowa dla calego regionu dopiero ruszy i trzeba sie uzbroic w cierpliwosc.

Wszytkim zycze aby mielii problem zbyt wielkiego obiektu,jesli o mnie chodzi to wole wiekszy anizeli zbyt maly.
Co do utrzymania to pamietaj, ze objekty klasy "elite" sa latwiejsze w utrzymaniu,niech wspomne; inne wydarzenia sportowe, koncerty muzyczne,sympozia,targi itp.

Sugerowanie jakoby stadion wielkosci craxy byl odpowiedni dla Gdanska jest absurdalne......w terminologi samochodowej wyglada ze bede siedzial w Audi A8 natomiast Ty twierdzisz ze mi wystarczy Ford fiesta...wybacz ale wole te wypasione Audi, nawet jesli bede tylko z moja zona jezdil:)

felipe 30.09.2010 15:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pilsner (Post 988857)
Sugerowanie jakoby stadion wielkosci craxy byl odpowiedni dla Gdanska jest absurdalne......w terminologi samochodowej wyglada ze bede siedzial w Audi A8 natomiast Ty twierdzisz ze mi wystarczy Ford fiesta...wybacz ale wole te wypasione Audi, nawet jesli bede tylko z moja zona jezdil:)

Źle wnioskujesz, ja nigdzie nie napisałem, że stadion Cracovii byłby odpowiedni dla Lechii - owszem, byłoby to absurdalne.

Chodziło mi natomiast o dobór pojemności do potrzeb. Bez gdybania - bo za 5 lat może być boom, ale równie dobrze może być regres. Z różnych powodów. Więc rozsądne jest dla mnie budowanie raczej "na teraz", tak z lekkim "zapasem". 15 tys Cracovii, 30 tys Wisły i Legii, 20 (?) tys w Białymstoku, 15 w Kielcach, 15 na Cracovii - to przejaw rozsądnego doboru liczby krzesełek.
40 tys na Lechu - czas poakże, ale myślę, że mimo wszystko też - Poznań zainteresowaniem piłką przewyższa resztę - myślę, że te 25-30 tys to tam będzie chodzić regularnie bez problemu. Bo o to chodzi by zapełniać stadion choćby właśnie w 2/3 (o czym mówił zresztą Basałaj). Na tego typu frekwencję na Lechii czy (tym bardziej) Śląsku nie liczę. Stąd sceptycznie podchodzę do celowości grania przez Lechię na ponad 40 tysieczniku. Raczej uważam, że 25-30 tys to dla Gdańska pojemność wystarczająca.

Co do wątku samochodowego - uważam, że stadion Cracovii to bliżej Toyota Yaris czy VW Polo niż Fiesta :D Mimo wszystko.

Marszałek 30.09.2010 20:40

Pierwszy mecz na stadionie w Poznaniu i już widać co to za obiekt, rzecz jasna z punktu widza TV. Pierwsze co się rzuca w oczy to duże ilości betonu,szczególnie za jedną z bramek, jakby tego było mało jakieś ławki niczym w parku są tam ustawione! Nie wiedzieć czemu ogległości od trybun za bramkami są różne! Kpina. Da się to chyba wypośredkować,bo wstyd na całą Europę będzie podczas Euro. Gość idzie wybijać piłkę z autu to kamera łapie go na tle wszędobylskiego betonu. Także nie wiedzić po co jest jaiś tunel za jedną z bramek?

Jestem zawiedziony i muszę powiedzieć,że wygląda to na bubel. Jako arena ME to wygląda to tragicznie. Dużego liftingu potrzebuje ten obiekt. Bo chyba nikt żenady w stylu dwa piętra za jedną bramką trzy za drugą poprawić nie zdoła!

Ribas 30.09.2010 21:28

No nie prezentuje się ten stadion najlepiej w tym momencie w porównaniu do chociażby 3/4 stadionu Legii.
Na pewno (?) jeszcze będzie tam robione spooro poprawek i wykończeniówki. Na razie ten stadion mimo, że dopiero wybudowany wygląda jak wiekowy moloch.
ps. te ławeczki za bramką miażdżą:lol:

cieniek 30.09.2010 21:34

Stadion nadal w stanie bardzo surowym, sporo prac wykończeniowych planowanych jest dopiero na wiosnę. Na razie zza ekranu faktycznie sprawia toporne wrażenie.

licoo 30.09.2010 21:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arturo Qr2nów (Post 988781)
http://lh6.ggpht.com/_2WvTC3qq8c0/TK...0/P9294886.JPG

Tego, to chyba nie projektowano na trzeźwo... :D


Mam nadzieję, że na meczu z Amicą nie dadzą nam tych miejsc:D
BTW. Może ktoś rzucić fotkę sektora gości Lecha Poznań?

SZYMEK_TSW 30.09.2010 22:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez licoo (Post 989143)
BTW. Może ktoś rzucić fotkę sektora gości Lecha Poznań?

Wydaję się ze ten narożnik
http://lh4.ggpht.com/_2WvTC3qq8c0/TK...0/P9294857.JPG

dynek.pl 01.10.2010 08:50

W czasie meczu Lech na rownoleglym kanale lecialo spotkanie z City of Manchester Stadium i tak porownujac to ten stadion Lecha (naszego to rowniez dotyczy) ma jakies takie niedoswietlone trybuny, ktora toną w mroku.

GregorTS 01.10.2010 09:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 989108)
Pierwszy mecz na stadionie w Poznaniu i już widać co to za obiekt, rzecz jasna z punktu widza TV. Pierwsze co się rzuca w oczy to duże ilości betonu,szczególnie za jedną z bramek, jakby tego było mało jakieś ławki niczym w parku są tam ustawione! Nie wiedzieć czemu ogległości od trybun za bramkami są różne! Kpina.

No właśnie czy ktoś może mi wytłumacz jak to moliwe ze bramką gdzie jest młyn nie ma w ogóle barieek i kibice w ramcradści po golu chodza sobie po tej betonowej płycie? Póki co imponujac jest wynik kibiców i oczywiscie sporow ale stadion podobnie jak u nas do grubych poprawek

aNouc 01.10.2010 13:06

Tak było jeszcze przed wyremontowaniem pozostałych trybun, także w tej kwestii nic nie powinno się zmienić, co najwyżej będzie tabliczka "wbiegnięcie na murawę grozi jakąś tam kwotą" bo o jakich barierkach mowa? zostanie to tak jak jest, u nas też nie ma barierek, niby jest fosa, ale są schodki i w każdej chwili można wejść na bieżnię, z tymi poprawkami też przesadzacie moim zdaniem, a co oni tam mają do poprawienia? sprzątnąć ławki, wiertarki, szlifierki i w sumie tyle, przecież ten beton zapewne zostanie taki jaki jest, przecież stadion Lecha to właśnie kloc na klocu, narożniki też komicznie wyglądają i to rusztowanie pod dachem, a najlepsze jest rusztowanie a na nie położone składane trybuny bo musieli zrównać szereg z nowymi trybunami, mnóstwo dziur, przecieków (już 3 oprawy im zalało w tym flagi) i tym podobnym, tyle że osłonili to białą płachtą i jako tako to wygląda, zaglądnijcie sobie pod białą szmatkę a ujrzycie brutality z prawdziwego zdarzenia, od środka i od zewnątrz najbrzydszy stadion na euro, broni go jedynie pojemność, nie jest tak kolorowo jak się niektórym wydaje, wystarczy zajrzeć do tematu z budowy na forum Lecha, większe narzekanie niż u nas

plomien23 01.10.2010 15:14

No ale spojżmy obiektywnie na to. Chcieli zdążyć to zdążyli na ten mecz. Do Euro jescze 1,5 roku można wszystko poprawić co trzeba. 2 mln zl z biletó jest jest więc Amika się cieszy.

Pioneer 01.10.2010 16:16

Stadion Lecha nie podoba mi sie w ogole. Taki duzy betonowy moloch. Ogolnie wszystkie stadiony w Polsce charakteryzuja sie jeszcze jedna rzecza, a mianowicie zupelnym brakiem estetyki w zagospodarowaniu terenu pomiedzy murawa a trybunami. Gdy oglada czlowiek mecze z ligi angielskiej czy hiszpanskiej to tam wszystko zrobione jest elegancko. Konczy sie murawa, jest jeden rzad swiecacych reklam, za nimi jeden dwoch stewardow w zoltych kamizelkach i zaraz za nimi trybuny, pelna klasa, bardzo estetycznie i ladnie dla oka. W Polsce niestety wszystko zrobione jest tak wlasnie po polsku, czyli byle jak. Konczy sie murawa, jest rzad reklam, a za reklama nasrane wszystkiego co popadnie, stoja jakies samochody, pojazdy, kreca sie niewiadomi ludzie, porozwieszane sa flagi, kolejne rzedy reklam, fotografowie, stoja jakiech dmuchane atrapy, laweczki, krzeselka, i wiele, wiele innych rzeczy, ktore psuja tylko widok. Burdel na kolkach mozna byc powiedziec.

Dlatego wiekszosc polskich stadionow nigdy nie bedzie robic na mnie tak wielkiego wrazenia jak bardzo eleganckie i schludne, choc wybudowane lata temu, stadiony angielskiego. Po prostu wszedobylski polski burdel zabija dla mnie jakiekolwiek poczucie nowoczesnosci.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:24.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl