Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Liga Mistrzów 2009/10 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=4682)

Wizard 10.03.2010 22:49

Z kim w ostatnich latach Real odpadał? Zawsze w 1/8 to było? :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez qchar90 (Post 867487)
Perez blad popelnia, kupujac tylko ofensywnych zawodnikow, potem maja problem ustawic druzyne, zamiast kupic sobie porzadnych obroncow, to wola ofensywnych zawodnikow kupywac ;|

Kupowanie ofensywnych to cały plan Pereza, z tego ma pieniądze :). Zawodnik defensywny jest o wiele mniej "opłacalny marketingowo" aniżeli gracz ofensywny, w szczególności napastnik... Ludzie zawsze wolą kupować koszulki itp. z gwiazdami które radują ich swoimi bramkami, niż z tymi co strzegą własną :). Więc tu jest czysty zysk finansowy. A to, że sportowo można mieć duże zastrzeżenia do takiej strategii - to oczywiste :)

qchar90 10.03.2010 22:49

teraz tylko czekać jak Chelsea Londyn wejdzie do ćwierćfinału, Lyon to nie ta sama druzyna co kiedys, w lidze francuskiej juz nie rzadzi, ale nadal tworza zespol, brawo dla nich.

Wujek dobra rada 10.03.2010 22:51

Wyjaśni mi ktoś dlaczego kibice ManU mieli żółto-zielone szaliki? :>

banasik 10.03.2010 22:53

To protest przeciwko właścicielom klubu - Glazerom, którzy wpędzili MU w gigantyczne długi.

Kibice MU ocinają się od czerwonych barw i przyjmują historyczne złoto zielone

HM

chimpanze 10.03.2010 22:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wujek dobra rada (Post 867494)
Wyjaśni mi ktoś dlaczego kibice ManU mieli żółto-zielone szaliki? :>

Mają konflikt z właścicielami klubu, zmiana/przywrócenie barw z początków istnienia klubu ma oznaczać "protest" czy coś w tym stylu.

FajQ 10.03.2010 22:55

Real obecnie jest cienki jak dupa węża.Wydali miliony na transfery a szczerze gówno grają.Po mojemu zespół nie tworzy drużyny.Jest to raczej zbieranina gwiazd którzy razem kopią piłkę.Bardziej doceniam taki Lyon który ma kilku znakomitych piłkarzy ale i też mniej znanych w piłkarskim świecie a potrafią wygrać z "wielkim" Realem.Inna sprawa ,że to co zrobili w końcówce gracze Lyonu to epic fail...

Kris54 10.03.2010 22:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wizard (Post 867490)
Z kim w ostatnich latach Real odpadał? Zawsze w 1/8 to było? :)



Kupowanie ofensywnych to cały plan Pereza, z tego ma pieniądze :). Zawodnik defensywny jest o wiele mniej "opłacalny marketingowo" aniżeli gracz ofensywny, w szczególności napastnik... Ludzie zawsze wolą kupować koszulki itp. z gwiazdami które radują ich swoimi bramkami, niż z tymi co strzegą własną :). Więc tu jest czysty zysk finansowy. A to, że sportowo można mieć duże zastrzeżenia do takiej strategii - to oczywiste :)

04/05 Juventus , 05/06 Arsenal, 06/07 Bayern, 07/08 Roma , 08/09 Liverpool, 09/10 LYON wszystko w 1/8

Za 90minut.pl, zeby nie bylo ze kolekcjonuje w pamięci klęski przebogatego rogacza z Madrytu ;)

tofik 10.03.2010 23:07

Czemu mam dziwne skojarzenie Real= Wisła ? :D...;/

airborne4009 10.03.2010 23:09

Manchester w tej chwili gra najlepsza pilke w Europie i moim zdaniem to glowny faworyt do zdobycia LM. Miod na moje serce: Real odpadl, po arcypieknej kopaninie w rodzimej lidze troche sie czlowiek odchamil przed tv.

KOMINEK 10.03.2010 23:11

Jak ja się cieszę że Real odpadł. Ta jego polityka pompowania niewiarygodnych pieniędzy (i to nie swoich) te zapędy by stworzyć elitarną ligę europejską na wzór NBA tylko dla najbogatszych. Dobrze że styl uprawiania piłki prezentoway przez nich poniósł klęskę.

banasik 10.03.2010 23:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FajQ (Post 867499)
Real obecnie jest cienki jak dupa węża.Wydali miliony na transfery a szczerze gówno grają.Po mojemu zespół nie tworzy drużyny.Jest to raczej zbieranina gwiazd którzy razem kopią piłkę.Bardziej doceniam taki Lyon który ma kilku znakomitych piłkarzy ale i też mniej znanych w piłkarskim świecie a potrafią wygrać z "wielkim" Realem.Inna sprawa ,że to co zrobili w końcówce gracze Lyonu to epic fail...

NO i ten cienki Real jest liderem w najmocniejszej lidze świata. Czasami oceniając zespół spójrzcie na te rozgrywki, gdzie grają co tydzień a nie raz na trzy tygodnie.

kolarz90 10.03.2010 23:13

Najlepsza jest angielska :)

mitmichael 10.03.2010 23:26

Pieniadze nie graja - Real odpadł po raz kolejny z Lyonem - kompleks?raczej tak. 6 sezon z rzedu koncza na 1/8. Zostaje im tylko PD. Najlepszy to Benzema - przeszedł do Realu dla sukcesów a tu jego obecny klub odpada po przegranej z byłym klubem. Szkoda tylko, ze do przejscie moze sie odbic takze na reprezentacji Francji której kibicuje. W najpiekniejszym stylu awansował Arsenal i Manchester. Takze uwazam, ze angielska jest najlepsza co pokazały mecze tych ekip. Jeszcze za tydzien Chelsea i bedzie wszystko wiadomo.

Proud 10.03.2010 23:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez banasik (Post 867509)
NO i ten cienki Real jest liderem w najmocniejszej lidze świata. Czasami oceniając zespół spójrzcie na te rozgrywki, gdzie grają co tydzień a nie raz na trzy tygodnie.

Nie tak dawno bluzgałeś na pewną hiszpańską drużynę, że słabi fizycznie, że baby...że w obecnym futbolu liczą się gladiatorzy. :>

A teraz co, najlepsza liga świata?

oj, śmieszni są Ci kibice Realu :lol:

Mareq 10.03.2010 23:30

Pierwszy od 4 lat zespół z ligi francuskiej w 1/4 LM , brawo , brawo :)

banasik 10.03.2010 23:33

Nie pisałem wówczas że w obecnym futbolu liczą się gladiatorzy, a że taki futbol jest prawdziwy.

Pisałem wtedy, że dziś piłka jest techniczna, szybka, "lalusiowata" i że Barcelona sie w tym odnalazła.

Nie przeinaczaj i nie...ehehm... .......

FajQ 10.03.2010 23:40

Dokładnie liga angielska jest najlepsza i wątpię że hiszpańska jej kiedykolwiek dorówna.Wracając do Realu powiedz mi co z tego że Real prowadzi w primera division skoro przyjdzie prawdziwy sprawdzian czyli lm gdzie można ocenić prawdziwą wartość drużyny i jak się okazuję Real nie potrafi sobie poradzić z rywalem.Nie z Chelsea, nie z Arsenalem, nie z MU nie Barceloną a z LYONEM czy to jest ten wielki Real? Wydaje mi się że za pięniądze jakie wpompowano w ten zespół oczekuje się zwycięstw w przekonującym stylu a styl jaki prezentuje Real to poprostu jedna wielka kopanina(porównuję tu grę do najlepszych zespołów).Popatrz na Arsenal, zespól który budowany jest mądrze na młodych zawodnikach perspektywicznych którzy potrafią stowrzyć zespół.Bo chyba mi nie powiesz że Bendtner, Walcott,Vermaelen to gwiazdy.
W tej edycji LM gorąco kibicuję Arsenalowi bo grają ze wszystkich zespołów najefektowniej.

RAFi89 10.03.2010 23:51

Banasik skoro uważasz że futbol siłowy jest prawdziwy to dlaczego piszesz że liga hiszpańska jest najlepsza jak tam głównie grają drużyny preferujący techniczny football. Pisząc o Barcelonie pisałeś o jakiś wygibasach, pisząc o Realu to grają w najlepszej lidze świata. Ciężko cie zrozumieć.

Co do meczy LM to mi tylko szkoda że wczoraj Fiorentina odpadła.

Wojtas 10.03.2010 23:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KOMINEK (Post 867508)
Jak ja się cieszę że Real odpadł. Ta jego polityka pompowania niewiarygodnych pieniędzy (i to nie swoich) te zapędy by stworzyć elitarną ligę europejską na wzór NBA tylko dla najbogatszych. Dobrze że styl uprawiania piłki prezentoway przez nich poniósł klęskę.




Jak nie trawie Realu to nawet mi ich troche zal

ilez to juz razy przerabiali oni wersje druzyny naszpikowanej gwiazdkami ktore nie potrafia stworzyc zespolu??
Real sam powinien wyciagac wnioski a jak chcial znwou to robic to mogli zatrudnic lepszego szkoleniowca..
brawa dla Lyonu ,choc moglo dla nich tak dobrze to sie nie skonczyc
za tydzien Barca! :)


P.S Christiano Ronaldo pownien zmienić fryzjera :)

banasik 11.03.2010 00:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAFi89 (Post 867523)
Banasik skoro uważasz że futbol siłowy jest prawdziwy to dlaczego piszesz że liga hiszpańska jest najlepsza jak tam głównie grają drużyny preferujący techniczny football. Pisząc o Barcelonie pisałeś o jakiś wygibasach, pisząc o Realu to grają w najlepszej lidze świata. Ciężko cie zrozumieć.

Co do meczy LM to mi tylko szkoda że wczoraj Fiorentina odpadła.

patrząc na obecny futbol to hiszpańska jest najlepsza - techniczna szybka etc. etc. ...

a futbol siłowy już minął, czas przyzwyczaić się do tej "piłki XXI wieku"

FajQ 11.03.2010 00:30

Cytat:

patrząc na obecny futbol to hiszpańska jest najlepsza - techniczna szybka etc. etc. ...
Daj mi chociaż jeden argument abyś mnie przekonał że hiszpańska jest lepsza.Ja rozumiem ,że jesteś kibicem Realu ale bądź obiektywny.
Real według ciebie gra technicznie ? Strach się bać tej piłki Realu XXI w skoro nie potrafą wygrać z Lyonem.Dziwne że zespoły które grają szybką piłke osiągają w piłce najwięcej. Wyjątkiem jest rzeczywiście Barcelona ale w porównaniu do Realu to oni techniczną piłkę grać potrafią.

1q2 11.03.2010 00:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FajQ (Post 867532)
Daj mi chociaż jeden argument abyś mnie przekonał że hiszpańska jest lepsza.

Jedyny argument to zdobycie LM w zeszłym roku przez Barcelonę no ale to nie siła ligi a samej Barcy.Angole od kilku lat rządzą , może się to zmieni ale tak na dziś jest.

A dzisiejszy wyczyn Realu...kompromitacja i tyle, choć ja bym ich nie przekreślał na przyszłość, ta drużyna musi okrzepnąć i po części jeszcze się zmienić , być może za rok dojdzie dalej;)

wolfy 11.03.2010 00:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 867533)
A dzisiejszy wyczyn Realu...kompromitacja i tyle, choć ja bym ich nie przekreślał na przyszłość, ta drużyna musi okrzepnąć i po części jeszcze się zmienić , być może za rok dojdzie dalej;)

Chyba, że znów trafią na Lyon:D

banasik 11.03.2010 00:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FajQ (Post 867532)
Daj mi chociaż jeden argument abyś mnie przekonał że hiszpańska jest lepsza.Ja rozumiem ,że jesteś kibicem Realu ale bądź obiektywny.
Real według ciebie gra technicznie ? Strach się bać tej piłki Realu XXI w skoro nie potrafą wygrać z Lyonem.Dziwne że zespoły które grają szybką piłke osiągają w piłce najwięcej. Wyjątkiem jest rzeczywiście Barcelona ale w porównaniu do Realu to oni techniczną piłkę grać potrafią.

Real gra technicznie, wystarczy spojrzeć na mecze ligowe, gdzie Merengues grają tydzień w tydzień. Lyon wykorzystał największy mankament Realu - minimalizm i kunktatorstwo - "teraz był słupek, to za 10 minut trafimy" (skąd, my, kibice Wisły to znamy), ale takie zjawisko odbywa się w każdym zespole na świecie, który odczywa pewnośc siebie.

A Barcelona ostatnio wyraźnie pikuje w dół z formą - Ibrahimović w ogóle się nie sprawdził w tym zespole. Kibice Barcy wspominają, że bez Szweda gra ich zespołu jest... szybsza. Ibra to "hamulcowy" który za dużo chce brać na siebie.

A wracając do tematu - Manchester musi wygrać LM, innego faworyta nie widzę, szczególnie, kiedy na boisku jest Rooney, czyli zawodnik najlepszy na świecie. Jeżeli tak dalej pójdzie to Roo zrobi karierę jak Inzaghi, czy Raul - prezentuje bowiem ten sam styl.

HM

FajQ 11.03.2010 01:21

Bardziej uważam że największą wadą Realu jak i Barcelony jest to że oba zespoły chcą każdą akcje grać koronkowo a czasem poprostu wystarczy jedno prostopadłe podanie do napastnika.Real dziś z Lyonem wykonywał setki podań a żadnych korzyści z tego nie mial pozatym że fachowcy z nki podniecali się że Real ma większe posiadanie piłki.Real po mojemu zamiast grać swoją technicznąpiłke powinien rzucić się na rywala tak jak Arsenal na Porto.Oglądałem mecz Arsenalu i tak miażdżącej przewagi jeszcze nie widziałem.I teraz uprzedzę Cię Porto wcale słabsze od Lyonu nie jest i jestem pewien ,że Real nie miałby z nimi łatwo.Pamiętam jeszcze ten galaktyczny Real, zacięty bój z Bayerem, magiczna gra, bramka Zizou.To można było nazwać grą, Real wtedy był wielki, każda drużyna czuła niesamowity respect do "królewskich".Dziś ślad po tamtej drużynie zaginął i naprawdę nie ma porównania dzisiejszego Realu do tamtego gdyż to jest po mojemu przepaść.Uważam że real strasznie zniszczyły pieniądze gdyż działacze uwierzyli ,że ściągną nalepszych piłkarzy, najlepsze gwiazdy i że będą zajebiści.Podobnie było z Chelsea gdzie rusek naściągał Shevchenke i innych i też myślał że będzie miał najlepszy zespół na świecie.Wracając do Barcelony też mam odczucie ,że Ibrachimović jest tam niepotrzebny.Podobnie uważam,że Henry źle zrobił przechodząc do Barcelony gdyż ten piłkarz nie pasuje swoim style gry do Barcy.Co do Zlatana zawsze uważałem że jest to piłkarz średni i jest on poprostu przeceniany.

TWEETY 11.03.2010 07:24

http://www.vg.no/uploaded/image/bild...650240_458.jpg

qchar90 11.03.2010 09:18

Liga angielska jest najmocniejsza, nie wiem czy Barcelona i Real by sobie w niej poradzily. W lidze angielskiej jest bardzo wiele dobrych druzyn takich jak Arsenal Manchester United Liverpool Chelsea(wielka czworka)+ Aston Villa Tottenham Everton Manchester City, w hiszpanskiej tyle druzyn na takim poziomie nie ma.
A ja uwazam ze wciaz w Fc Barcelonie jest wielki potencjal, jesli beda grac tak jak ostatnio 30minut w 10, z taka zawzietoscia to jest spokojnym o kolejne mistrzostwo hiszpani dla Fc Barcelony, minusem Barcelony jest to ze oni chca zawsze koronkowo wykanczac akcje, a czasami prosty sposob jest najlepszym rozwiazaniem.

magowski 11.03.2010 09:39

"A taki był ładny, amerykański, szkoda" :) Tekst Pawlaka idealnie pasuje do Realu :) No to trzeba bedzie zmienic trenera i kupic jeszcze z 4 napastników:lol:

SZYMEK_TSW 11.03.2010 10:24

Wydaje mi się ze takie licytowanie która liga jest lepsza, raczej nie ma sensu, bo na jakiej podstawie to oceniacie ? Pojedynczego meczu między mistrzem jednej ligi a drugiej ?
Jak dla mnie obie te ligi (angielską i hiszpańską) w bardzo dużym stopniu różni kultury gry. I zależy co komu się po prostu podoba.
Sam oglądam masę meczów ligi angielskiej i niby fajnie się ogląda jak przez cały mecz piłkarze biegają od jednej bramki do drugiej, ale z drugiej strony widać ze często jest to jeszcze pozostałość słynnego "kick and rush". Dodatkowo ligę angielską wyjątkowo ciągnie wielka czwórka MU, Arsenal, Chelsea i teraz MC zamiast Liverpoolu.
Natomiast ja tam wolę oglądać piłkę w której bramkarz podaję do lewego obrońcy i drużyna buduje atak od podstaw, minimalizuje ilość niecelnych podań, przewagę zdobywa dzięki indywidualnym pojedynkom. I to właśnie daje liga hiszpańska. Mimo ze teraz wybitnie w czubie jest Real i Barcelona, ale naprawdę niemal w każdej drużynie można znaleźć fajnych piłkarzy.

Tak jak wspominałem wydaje mi się ze te całe oceny "która liga jest lepsza" są takie sztuczne, zalezą od tego jaką kto lubi piłkę. Bo przecież piłka to nie lekkoatletyka i nie da się zmierzyć wyników

Szarny 11.03.2010 11:28

Moim zdaniem angielska z pewnością jest najmocniejsza, ale nie najciekawsza, jeżeli chodzi o jakość gry, spotkań. Wyniki w pucharach mają najlepsze, ale jeżeli mam do wyboru mecz pomiędzy średniakami Ligue 1, La Liga, Serie A, a szlagier w Premiership to wybieram to pierwsze. Wole oglądać dobry, techniczny futbol, a nie patrzeć na długie piłki, groźne miny angielskich kopaczy po wbitym golu, albo na Fergusona, przeżuwającego 20-letnią gume.

Angole osiągają sukcesy w pucharach, bo mają najlepiej ułożone w defensywie zespoły i z przodu kilka indywidualności, które przesądzają sprawę. Tym razem mam nadzieję jednak nie zobaczyć żadnego zespołu z wysp w finale.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:14.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl