![]() |
Z kim w ostatnich latach Real odpadał? Zawsze w 1/8 to było? :)
Cytat:
|
teraz tylko czekać jak Chelsea Londyn wejdzie do ćwierćfinału, Lyon to nie ta sama druzyna co kiedys, w lidze francuskiej juz nie rzadzi, ale nadal tworza zespol, brawo dla nich.
|
Wyjaśni mi ktoś dlaczego kibice ManU mieli żółto-zielone szaliki? :>
|
To protest przeciwko właścicielom klubu - Glazerom, którzy wpędzili MU w gigantyczne długi.
Kibice MU ocinają się od czerwonych barw i przyjmują historyczne złoto zielone HM |
Cytat:
|
Real obecnie jest cienki jak dupa węża.Wydali miliony na transfery a szczerze gówno grają.Po mojemu zespół nie tworzy drużyny.Jest to raczej zbieranina gwiazd którzy razem kopią piłkę.Bardziej doceniam taki Lyon który ma kilku znakomitych piłkarzy ale i też mniej znanych w piłkarskim świecie a potrafią wygrać z "wielkim" Realem.Inna sprawa ,że to co zrobili w końcówce gracze Lyonu to epic fail...
|
Cytat:
Za 90minut.pl, zeby nie bylo ze kolekcjonuje w pamięci klęski przebogatego rogacza z Madrytu ;) |
Czemu mam dziwne skojarzenie Real= Wisła ? :D...;/
|
Manchester w tej chwili gra najlepsza pilke w Europie i moim zdaniem to glowny faworyt do zdobycia LM. Miod na moje serce: Real odpadl, po arcypieknej kopaninie w rodzimej lidze troche sie czlowiek odchamil przed tv.
|
Jak ja się cieszę że Real odpadł. Ta jego polityka pompowania niewiarygodnych pieniędzy (i to nie swoich) te zapędy by stworzyć elitarną ligę europejską na wzór NBA tylko dla najbogatszych. Dobrze że styl uprawiania piłki prezentoway przez nich poniósł klęskę.
|
Cytat:
|
Najlepsza jest angielska :)
|
Pieniadze nie graja - Real odpadł po raz kolejny z Lyonem - kompleks?raczej tak. 6 sezon z rzedu koncza na 1/8. Zostaje im tylko PD. Najlepszy to Benzema - przeszedł do Realu dla sukcesów a tu jego obecny klub odpada po przegranej z byłym klubem. Szkoda tylko, ze do przejscie moze sie odbic takze na reprezentacji Francji której kibicuje. W najpiekniejszym stylu awansował Arsenal i Manchester. Takze uwazam, ze angielska jest najlepsza co pokazały mecze tych ekip. Jeszcze za tydzien Chelsea i bedzie wszystko wiadomo.
|
Cytat:
A teraz co, najlepsza liga świata? oj, śmieszni są Ci kibice Realu :lol: |
Pierwszy od 4 lat zespół z ligi francuskiej w 1/4 LM , brawo , brawo :)
|
Nie pisałem wówczas że w obecnym futbolu liczą się gladiatorzy, a że taki futbol jest prawdziwy.
Pisałem wtedy, że dziś piłka jest techniczna, szybka, "lalusiowata" i że Barcelona sie w tym odnalazła. Nie przeinaczaj i nie...ehehm... ....... |
Dokładnie liga angielska jest najlepsza i wątpię że hiszpańska jej kiedykolwiek dorówna.Wracając do Realu powiedz mi co z tego że Real prowadzi w primera division skoro przyjdzie prawdziwy sprawdzian czyli lm gdzie można ocenić prawdziwą wartość drużyny i jak się okazuję Real nie potrafi sobie poradzić z rywalem.Nie z Chelsea, nie z Arsenalem, nie z MU nie Barceloną a z LYONEM czy to jest ten wielki Real? Wydaje mi się że za pięniądze jakie wpompowano w ten zespół oczekuje się zwycięstw w przekonującym stylu a styl jaki prezentuje Real to poprostu jedna wielka kopanina(porównuję tu grę do najlepszych zespołów).Popatrz na Arsenal, zespól który budowany jest mądrze na młodych zawodnikach perspektywicznych którzy potrafią stowrzyć zespół.Bo chyba mi nie powiesz że Bendtner, Walcott,Vermaelen to gwiazdy.
W tej edycji LM gorąco kibicuję Arsenalowi bo grają ze wszystkich zespołów najefektowniej. |
Banasik skoro uważasz że futbol siłowy jest prawdziwy to dlaczego piszesz że liga hiszpańska jest najlepsza jak tam głównie grają drużyny preferujący techniczny football. Pisząc o Barcelonie pisałeś o jakiś wygibasach, pisząc o Realu to grają w najlepszej lidze świata. Ciężko cie zrozumieć.
Co do meczy LM to mi tylko szkoda że wczoraj Fiorentina odpadła. |
Cytat:
Jak nie trawie Realu to nawet mi ich troche zal ilez to juz razy przerabiali oni wersje druzyny naszpikowanej gwiazdkami ktore nie potrafia stworzyc zespolu?? Real sam powinien wyciagac wnioski a jak chcial znwou to robic to mogli zatrudnic lepszego szkoleniowca.. brawa dla Lyonu ,choc moglo dla nich tak dobrze to sie nie skonczyc za tydzien Barca! :) P.S Christiano Ronaldo pownien zmienić fryzjera :) |
Cytat:
a futbol siłowy już minął, czas przyzwyczaić się do tej "piłki XXI wieku" |
Cytat:
Real według ciebie gra technicznie ? Strach się bać tej piłki Realu XXI w skoro nie potrafą wygrać z Lyonem.Dziwne że zespoły które grają szybką piłke osiągają w piłce najwięcej. Wyjątkiem jest rzeczywiście Barcelona ale w porównaniu do Realu to oni techniczną piłkę grać potrafią. |
Cytat:
A dzisiejszy wyczyn Realu...kompromitacja i tyle, choć ja bym ich nie przekreślał na przyszłość, ta drużyna musi okrzepnąć i po części jeszcze się zmienić , być może za rok dojdzie dalej;) |
Cytat:
|
Cytat:
A Barcelona ostatnio wyraźnie pikuje w dół z formą - Ibrahimović w ogóle się nie sprawdził w tym zespole. Kibice Barcy wspominają, że bez Szweda gra ich zespołu jest... szybsza. Ibra to "hamulcowy" który za dużo chce brać na siebie. A wracając do tematu - Manchester musi wygrać LM, innego faworyta nie widzę, szczególnie, kiedy na boisku jest Rooney, czyli zawodnik najlepszy na świecie. Jeżeli tak dalej pójdzie to Roo zrobi karierę jak Inzaghi, czy Raul - prezentuje bowiem ten sam styl. HM |
Bardziej uważam że największą wadą Realu jak i Barcelony jest to że oba zespoły chcą każdą akcje grać koronkowo a czasem poprostu wystarczy jedno prostopadłe podanie do napastnika.Real dziś z Lyonem wykonywał setki podań a żadnych korzyści z tego nie mial pozatym że fachowcy z nki podniecali się że Real ma większe posiadanie piłki.Real po mojemu zamiast grać swoją technicznąpiłke powinien rzucić się na rywala tak jak Arsenal na Porto.Oglądałem mecz Arsenalu i tak miażdżącej przewagi jeszcze nie widziałem.I teraz uprzedzę Cię Porto wcale słabsze od Lyonu nie jest i jestem pewien ,że Real nie miałby z nimi łatwo.Pamiętam jeszcze ten galaktyczny Real, zacięty bój z Bayerem, magiczna gra, bramka Zizou.To można było nazwać grą, Real wtedy był wielki, każda drużyna czuła niesamowity respect do "królewskich".Dziś ślad po tamtej drużynie zaginął i naprawdę nie ma porównania dzisiejszego Realu do tamtego gdyż to jest po mojemu przepaść.Uważam że real strasznie zniszczyły pieniądze gdyż działacze uwierzyli ,że ściągną nalepszych piłkarzy, najlepsze gwiazdy i że będą zajebiści.Podobnie było z Chelsea gdzie rusek naściągał Shevchenke i innych i też myślał że będzie miał najlepszy zespół na świecie.Wracając do Barcelony też mam odczucie ,że Ibrachimović jest tam niepotrzebny.Podobnie uważam,że Henry źle zrobił przechodząc do Barcelony gdyż ten piłkarz nie pasuje swoim style gry do Barcy.Co do Zlatana zawsze uważałem że jest to piłkarz średni i jest on poprostu przeceniany.
|
|
Liga angielska jest najmocniejsza, nie wiem czy Barcelona i Real by sobie w niej poradzily. W lidze angielskiej jest bardzo wiele dobrych druzyn takich jak Arsenal Manchester United Liverpool Chelsea(wielka czworka)+ Aston Villa Tottenham Everton Manchester City, w hiszpanskiej tyle druzyn na takim poziomie nie ma.
A ja uwazam ze wciaz w Fc Barcelonie jest wielki potencjal, jesli beda grac tak jak ostatnio 30minut w 10, z taka zawzietoscia to jest spokojnym o kolejne mistrzostwo hiszpani dla Fc Barcelony, minusem Barcelony jest to ze oni chca zawsze koronkowo wykanczac akcje, a czasami prosty sposob jest najlepszym rozwiazaniem. |
"A taki był ładny, amerykański, szkoda" :) Tekst Pawlaka idealnie pasuje do Realu :) No to trzeba bedzie zmienic trenera i kupic jeszcze z 4 napastników:lol:
|
Wydaje mi się ze takie licytowanie która liga jest lepsza, raczej nie ma sensu, bo na jakiej podstawie to oceniacie ? Pojedynczego meczu między mistrzem jednej ligi a drugiej ?
Jak dla mnie obie te ligi (angielską i hiszpańską) w bardzo dużym stopniu różni kultury gry. I zależy co komu się po prostu podoba. Sam oglądam masę meczów ligi angielskiej i niby fajnie się ogląda jak przez cały mecz piłkarze biegają od jednej bramki do drugiej, ale z drugiej strony widać ze często jest to jeszcze pozostałość słynnego "kick and rush". Dodatkowo ligę angielską wyjątkowo ciągnie wielka czwórka MU, Arsenal, Chelsea i teraz MC zamiast Liverpoolu. Natomiast ja tam wolę oglądać piłkę w której bramkarz podaję do lewego obrońcy i drużyna buduje atak od podstaw, minimalizuje ilość niecelnych podań, przewagę zdobywa dzięki indywidualnym pojedynkom. I to właśnie daje liga hiszpańska. Mimo ze teraz wybitnie w czubie jest Real i Barcelona, ale naprawdę niemal w każdej drużynie można znaleźć fajnych piłkarzy. Tak jak wspominałem wydaje mi się ze te całe oceny "która liga jest lepsza" są takie sztuczne, zalezą od tego jaką kto lubi piłkę. Bo przecież piłka to nie lekkoatletyka i nie da się zmierzyć wyników |
Moim zdaniem angielska z pewnością jest najmocniejsza, ale nie najciekawsza, jeżeli chodzi o jakość gry, spotkań. Wyniki w pucharach mają najlepsze, ale jeżeli mam do wyboru mecz pomiędzy średniakami Ligue 1, La Liga, Serie A, a szlagier w Premiership to wybieram to pierwsze. Wole oglądać dobry, techniczny futbol, a nie patrzeć na długie piłki, groźne miny angielskich kopaczy po wbitym golu, albo na Fergusona, przeżuwającego 20-letnią gume.
Angole osiągają sukcesy w pucharach, bo mają najlepiej ułożone w defensywie zespoły i z przodu kilka indywidualności, które przesądzają sprawę. Tym razem mam nadzieję jednak nie zobaczyć żadnego zespołu z wysp w finale. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:14. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl