![]() |
http://zikit.krakow.pl/sprawy-urzedo...prawy-21ix2014
Czyli na trybunie G będzie montowany system głośników oraz integrowany system przeciwpożarowy. Na te daszki niestety będziemy musieli poczekać... |
Cytat:
Wybuduję sobie dom i po jakimś czasie zmienię wygląd elewacji - wolno mi. Wybuduję stadion, to już zmienić do usranej śmierci mojej, lub obiektu nic nie wolno? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Ok, samowolka przy zmianie projektu nie wchodzi w grę ale przecież zawsze można wystąpić o zmianę.
W przypadku domków ma się praktycznie 100% szans dla uzyskania zgody chyba że ktoś chce mieć komin na balkonie. Mój blok był zmieniany już po zatwierdzeniu projektu - zawsze jest możliwość ale trzeba mieć pomysł, chęci i kasę. |
Cytat:
Konkretniej: http://www.gazetaprawna.pl/licencje/...aj_utworu.html Cytat:
Prawo autorskie jest czy bylo robione początkowo głownie pod utwory muzyczne a obecnie obejmuje wiele innych rzeczy nie pasujących bardzo specyfiką do 'utworów muzycznych'. Schemat działania jest prosty - autor jest autorem, i praw autorskich osobistych nie może sprzedać. Może jedynie sprzedać prawa autorskie majątkowe do dysponowania projektem. I teraz, czy kupując projekt domu kupiłeś do niego prawa? Przez analogię - czy kupując CD Justina Timberlake masz prawa do zmiany tekstu piosenki? Nie. Cytat:
Pewnie też zycie nie jest tak brutalne jak wygląda z ustawy, ale ten fakt juz rozstrzygają sądy i ich papugi. Ewentualnie ... strony między sobą 'polubownie'. |
Projekt zakładał beton architektoniczny, który wygląda np. tak http://img1.budownictwopolskie.pl/img/00101939304.jpg a na stadionie Wisły użyto, jak mi się wydaje, beton konstrukcyjny, który na R22 wygląda tak http://lh5.ggpht.com/_L-BTG4Y5iGo/TG...6/IMG_1584.JPG i mamy taką a nie inną elewację i całą estetykę wykończenia.
|
Przed kampanią przypomniał sobie nawet o stadionie:http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...ideo,id,t.html
|
milo kiedy polska realizacja, choc nie przez polskich architektow stworzona, zyskuje rozglos przez renomowane portale branzowe...
http://www.archdaily.com/572807/lubl...studio-lamela/ |
jak tam przyjechalem na odbiór systemu asekuracji na dachu to cieć byl taki naje.any ze sie zeszczał w gacie i wypieprzył o kraweznik... ale stadion całkiem mily mimo ze wszyscy sie smiali ze najladniejszy stadion w IV lidze bedzie :)
|
Stadion z lotu ptaka
https://www.youtube.com/watch?v=EL38uDsBB_U https://www.youtube.com/watch?v=Pj9oni-j6S0 Wkleję tu jako ciekawostkę. Gdyby w przyszłości doszło do wymiany krzesełek na młynie, ten model idealnie by się do tego nadawał. Tylko ciekawe jak prezentowała by się Biała Gwiazda ułożona z takich krzesełek. http://stadiony.net/img/news/2014/12/17gornik2.jpg http://stadiony.net/aktualnosci/2014...rzy_roosevelta |
Siemka. Czy ktoś wie coś na temat budowy pomostów technicznych do daszków czołowych na dachach i montażu poszycia z poliwęglanu daszków czołowych? Bo przetarg był już wygrany i prace miały się skończyć do 31.10.2014r., a jak do tej pory nic się nie zmieniło.
http://zikit.krakow.pl/sprawy-urzedo...rawy-20vii2014 |
Stadion Wisły miejski tylko z nazwy. Służy jedynie kibicom
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...icom,id,t.html |
Cytat:
|
Czy jest w ogóle jakaś możliwość, zwiększenia ilości kas z 10 do np 15 lub 20 ?
|
Stanowiska które wyrabiaja karte kibica powinny też mieć możliwość sprzedaży biletów.
|
Też o tym myślałem. Albo dostawić kilka kas na górze
|
Biuro strefy przenosi się na stadion.
Obiekt Wisły Kraków jest drogi w utrzymaniu. Miasto chce zaoszczędzić, więc będzie tam sprzedawać abonamenty postojowe.Do tej pory wszystkie sprawy z tym związane można było załatwić przy ul. Kalwaryjskiej. Od poniedziałku biuro w Podgórzu będzie jednak zamknięte, a cała obsługa kierowców zostanie przeniesiona na stadion Wisły Kraków przy ul. Reymonta. http://www.dziennikpolski24.pl/artyk....html?cookie=1 |
|
Wie ktoś co z daszkami?
|
|
Przy okazji porannego rozpirzu na polu, tak się zastanawiam co z naszymi daszkami i pomostami?
Wie ktoś coś? |
^^No właśnie co z dachem i pomostami? W październiku był wykonawca tych prac, i co? Nic sie nie zadziało?
|
Tutaj odpowiedź:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...t,t,id,tm.html Jak ten pedzio Stawowy nie będzie za bardzo mieszał, może coś sie ruszy z funkcjonalnością i estetyką stadionu. |
Bardzo dobry artykuł na temat amatorstwa nieboszczyka Obtułowicza i jego nieudacznego studia architektonicznego:
http://stadiony.net/aktualnosci/2015...e_maja_miliony |
I co się dziwić,że na oficjalnej wciąż jest zakładka:stadion w budowie.
Może doczekamy się wreszcie wymalowania elewacji. Poprawi to estetykę. |
Nie wiem czy było, ale o nowej hali TS możemy przy obecnej (a pewnie i przy każdej następnej) tylko pomarzyć:
http://i.imgur.com/BBM5Ufa.jpg |
Trochę o stadionie po ostatniej ulewie:
http://lovekrakow.pl/aktualnosci/sta...aty_10194.html |
Wirtualny spacer po obiektach TS Wisła:
http://tswisla.wkraj.pl/#/72801/0 |
Kolejne zawirowania:
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...t,t,id,tm.html Ogłoszony przetarg na schody: http://zikit.krakow.pl/sprawy-urzedo...prawy-12ix2015 |
Cytat:
"obiekt zdobywa najemców bardzo powoli. Urzędnicy zapewniają jednak, że w końcu zaczął zarabiać. Roczne koszty utrzymania to ponoć 2,8 mln zł, a przychody 3,6 mln zł. " Czyli można zakładać, że klub za rozgrywanie na nim meczy płaci w ciągu sezonu nie więcej niż 2,5-3,0 mln zł |
Cytat:
Natomiast koszty utrzymania są z powietrze - są zdecydowanie wyższe niż 2,8mln. Bliżej do 4 mln dochodzą.. |
Jest nadzieja, że stadion w końcu zacznie funkcjonować. Klątwa zdjęta.
http://krowoderska.pl/z-rmf-maxxx-i-...em-wisly-foto/ |
|
Cytat:
|
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...isly,id,t.html
Chyba kogoś tam pop#$%#%..szorstkość schodów -.- |
Cytat:
|
Ktoś znów chce naszym kosztem jakieś wałki robić. Chodzę po tych schodach na każdym meczu i nigdy jeszcze ani sam się na nich nie poślizgnąłem, ani nie widziałem aby ktokolwiek miał tego typu problem (choć wchodzą czasem osoby w takim stanie, że nawet przy maksymalnej "szorstkości" mogą mieć kłopoty).
|
Czy to nei miasto płaci za remonty? My przecież wynajmujemy na dzień meczowy.
|
Nie chodzi o to kto płaci bo tak naprawdę my płacimy z naszych podatków za kolejne wałki a nie klub.
Chodzi o to że w świat pójdzie info że "Wisła skopała stadion i wszyscy musimy się dorzucać". |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl