Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

it 17.07.2014 13:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABGwislakABG (Post 1368206)
WSH- podpisali się przecież. WSH to nie SKWK, ale co marionetce będę tłumaczył...

Aha, to już wiem, ze WSH to grupa małolatów bazgrających sprejami po murach.
Dobrze wiedzieć :]

Viper 17.07.2014 13:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hunter (Post 1368208)
Powtórzę - kto zrobił te napisy? Dysponujesz taką tajemną wiedzą?

Mogę sobie równie dobrze i ja wziąć spray, pociapać ścianę, podpisać się jako "CBA". I co? Kto mi udowodni że ja to zrobiłem? A może CBA?

Pan z Warszawy jest największym na świecie kłamcą i manipulatorem i jest zdolny do naprawdę wszystkiego.

W takim wypadku organizacje kibicowskie mogły wydać proste oświadczenie, że nie mają nic wspólnego z tymi napisami i nie popierają działań w których niszczona jest infrastruktura treningowa klubu. Tyle, mieliby umyte ręce i wytrąciliby Bednarzowi broń z ręki. Nie trzeba było nawet pisać, że nie zgadzają się z hasłami. Bo nie chodzi o to, że ktoś namalował jakieś bluzgi ale że stało się to na terenie bazy treningowej.

hunter 17.07.2014 13:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Viper (Post 1368231)
W takim wypadku organizacje kibicowskie mogły wydać proste oświadczenie, że nie mają nic wspólnego z tymi napisami i nie popierają działań w których niszczona jest infrastruktura treningowa klubu. Tyle, mieliby umyte ręce i wytrąciliby Bednarzowi broń z ręki. Nie trzeba było nawet pisać, że nie zgadzają się z hasłami. Bo nie chodzi o to, że ktoś namalował jakieś bluzgi ale że stało się to na terenie bazy treningowej.

Po pierwsze, sprawa jest w obiegu od ilu? Od 2h? A Ty już oczekujesz oświadczeń, odcięć itp.?

Po drugie, nie sądzę żeby takie oświadczenie było potrzebne, bo zaraz będą musieli się odcinać od każdego napisu na byle bloku w Krakowie.

silver03 17.07.2014 13:42

Powstanie tych napisów to czysty zbieg okoliczności.

Viper 17.07.2014 13:44

^^ Ale tu nie chodzi o jakiś bazgrol na bloku czy w szkolnym kiblu ale o to, że ucierpiała infrastruktura klubu. Nie chodzi o odcinanie się od samego napisu i treści ale odcięcie się od niszczenia klubowej infrastruktury. Na takie oświadczenie nie trzeba godziny czy dwóch.

Pero 17.07.2014 17:58

najbardziej ucierpiał wizerunek. napisy zostały namalowane na tle bannerów sponsorskich i to w kulminacyjnym momencie szukania sponsora

Lukasz 17.07.2014 18:39

Dla mnie ten kto niszczy mienie klubu nigdy ale to nigdy nie powinien nazwać siębie kibicem. To bezmózgi gnojek.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez hunter (Post 1368203)
A skąd masz pewność, że to robota osób skonfliktowanych z klubem?

Logika. Jest taka zasada (Brzytwa Ockhama) która mówi iż jeśli do jakiegoś zjawiska są dwa wytłumaczenia to za to pewne przyjmuej się to bardziej prawdopodobne.

Cytat:

Zgodnie z tym ujęciem nie należy wprowadzać nowych pojęć i założeń, jeśli nie ma się ku temu mocnych podstaw, a najprostsze rozwiązania teoretyczne, przyjmujące najmniejszą liczbę założeń, uważane są za najlepsze.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Brzytwa_Ockhama

Jak chesz podważać podstawy logiki to możesz, tylko po co tworzyć logikę alternatwyną?

Ogryzek 17.07.2014 20:21

Taa nie zawsze coś bardziej prawdopodobne jest prawdziwe. A brzytwa Ockhama to nie logika a przydatny schemat rozumowania, nie mieszaj tego.
(przeczytaj link który sam zamieściłeś)

Ale zgadzam się że pierwsze podejrzenia można skierować na niechętnych Bednarzowi kibiców. Natomiast nie wiem czemu niby SKWK miałby za tym stać?

Co SKWK miałby tym zyskać?

KrzychooR 17.07.2014 22:26

Momentami mam wrażenie że zalatuje tu ruską propagandą...

Lukasz 18.07.2014 08:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1368340)
Natomiast nie wiem czemu niby SKWK miałby za tym stać?
Co SKWK miałby tym zyskać?

Ale nie twierdze ze stoją, twierdze ze ponoszą odpowiedzialnosć.

Wątpię że nabazgrał napisy Pan Wawro, natomiast tłumaczenie że SKWK jest 'czyste' jest równie ciekawe jak brak ingerencjii wojsk rosyjskich na Ukrainie. Wszystko zrobiły zielone ludki. Więc kto jest stronnikiem SKWK wierzy w malujące zielone ludki niezależne organizacyjnie od stowarzyszenia ale całkowicie z nim zgodne ideogogicznie.

Co do części merytorycznej - dzięki, będe pamiętać. :)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez KrzychooR (Post 1368386)
Momentami mam wrażenie że zalatuje tu ruską propagandą...

Ooo to to Panie.

Blaszczu16 22.07.2014 11:22

Nie wiedziałem gdzie to wkleić, ale chyba tu będzie najlepiej. http://www.pzpn.pl/public/system/fil...APORT_PZPN.pdf

Tyle było psioczenia na nasz stadion a nie wygląda aż tak źle w poszczególnych rankingach. Chyba poniżej "zieleni" nie zeszliśmy.

Kaan 22.07.2014 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1369094)
Nie wiedziałem gdzie to wkleić, ale chyba tu będzie najlepiej. http://www.pzpn.pl/public/system/fil...APORT_PZPN.pdf

Tyle było psioczenia na nasz stadion a nie wygląda aż tak źle w poszczególnych rankingach. Chyba poniżej "zieleni" nie zeszliśmy.

Ocena bufetów/punktów gastronomicznych najwyższa w całej lidze? :shock: Wolne żarty.

To jak to musi wyglądać na innych stadionach :D

Coglin 22.07.2014 12:25

Na pewno mamy maxa za "zarządzanie kolejkami kibiców ustawiających się przed bufetami" i "dostępny asortyment" :D
Chyba oceniali tylko bufety dla vipów.

Kamson 22.07.2014 12:31

Jak to wygląda na innych stadionach można dowiedzieć się jeżdząc na wyjazdy. Nie dziwi więc tak dobra ocena naszego stadionu w tej kwesti.

art 22.07.2014 13:49

Nawet starsze zachodnie stadiony mogą się schować przy Tym co jest u Nas.

kot 25.07.2014 12:04

Ciekawe gdzie są obecnie Ci dziennikarze i kibice, którzy nazywali stadion Wisły " Budą dla psa". ??

Przypomnę, ze w/g ich badań opinii oraz rankingów, stadion Wisły zajął ostatnie miejsce w Polsce. Czy stać ich będzie teraz na przeprosiny ?? Czy ktoś wyrówna straty wizerunkowe Wiśle ??

Profesjonalny ranking wskazuje na miejsce Wisły na podium, powyżej stadionu marzeń z Łazienkowskiej, pod każdym względem, nawet obsługi dziennikarzy czy kibiców.

Mówię wypad ze stadionu Wisły, wszystkim ignorantom a zwłaszcza szydercom, stawiającym swoje prywatne estetyczne gusty nad jakość wnętrza. Ja tam wolę moją Wisłę za jej wartości a moda przemija szybko i niejednokrotnie po czasie bardziej podziwiamy rzeczy starsze od tej szybko przemijającej mody.

jaszczur90 30.07.2014 06:50

Cytat:

Dotyczy przetargu nieograniczonego p.n.: Wykonanie w systemie zaprojektuj i zbuduj - systemu dostępowego (pomostów technicznych) do daszków czołowych na dachach trybun Miejskiego Stadionu im H. Reymana w Krakowie wraz z montażem (zdemontowanego) poszycia z poliwęglanu daszków czołowych. Znak sprawy 12/VII/2014
Numer ogłoszenia: 245244 - 2014; data zamieszczenia: 22.07.2014
OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane
Więc za niedługo znowu na stadion powrócą daszki ;)

MatMario 30.07.2014 07:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 1369473)
Ciekawe gdzie są obecnie Ci dziennikarze i kibice, którzy nazywali stadion Wisły " Budą dla psa". ??

Przypomnę, ze w/g ich badań opinii oraz rankingów, stadion Wisły zajął ostatnie miejsce w Polsce. Czy stać ich będzie teraz na przeprosiny ?? Czy ktoś wyrówna straty wizerunkowe Wiśle ??

Profesjonalny ranking wskazuje na miejsce Wisły na podium, powyżej stadionu marzeń z Łazienkowskiej, pod każdym względem, nawet obsługi dziennikarzy czy kibiców.

Mówię wypad ze stadionu Wisły, wszystkim ignorantom a zwłaszcza szydercom, stawiającym swoje prywatne estetyczne gusty nad jakość wnętrza. Ja tam wolę moją Wisłę za jej wartości a moda przemija szybko i niejednokrotnie po czasie bardziej podziwiamy rzeczy starsze od tej szybko przemijającej mody.

Szczególnie chciałbym z nimi porozmawiać np w warunkach zimowych jak stoją na tych swoich wy....owach pod trybunami gdzie pół ściany nie ma. U nas full wypas fajne wnętrza, dużo miejsca i komfortowe warunki.

Ale jakiś matoł zaczął nadawać reszta podchwyciła i wszystko źle.

Są problemy z przestrzenią komercyjną jednak sądzę że one wynikają w dużej mierze z podejścia SA do tego aspektu i braku profesjonalizmu w klubie który eufemistycznie powiem nie pomaga.

Tyle złego zostało powiedziane i napisane że niestety straty wtedy poniesione są dziś nie do odrobienia.

Zresztą dla mnie ta sytuacja jest analogiczna z ZIO w Krakowie. Też zakłamano sytuację do granic przyzwoitości a później efekt było widać w głosowaniu, dla mnie osobiście okłamanych i zmanipulowanych ludzi.

piotrek06 30.07.2014 08:55

Nasz stadion ma przede wszystkim fatalny PR a wszystko przez takie akcje jak uszkodzony dach czy pękające szyby media to podłapują i wyolbrzymiają. Oczywiście swoje wady( nawet wiele) ma ale jest dużo lepiej niż sie zapowiadało zaraz po oddaniu. Problem polega na tym że stadion ma opinie jaką ma wygląda jak wygląda a te dwie kwestie sprawiają że mało która firma chce być z nim kojarzona

silver03 30.07.2014 09:38

Problemem tego stadionu głównie jest wygląd z zewnątrz a dokładnie surowy beton.

rav 30.07.2014 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1370146)
Są problemy z przestrzenią komercyjną jednak sądzę że one wynikają w dużej mierze z podejścia SA do tego aspektu i braku profesjonalizmu w klubie który eufemistycznie powiem nie pomaga.

To żart, rozumiem? Postawa SA swoją drogą, ale wypadałoby troszkę realnie spojrzeć na obiekt, o którym mówimy.

Wciąż nie daje Ci do myślenia sytuacja, w której miastu, będącemu:
- inwestorem,
- właścicielem,
- operatorem
obiektu nie opłaca się przenieść swoich wydziałów do przestrzeni biurowej stadionu, bo koszty wynajmu i utrzymania przestrzeni biurowej gdzie indziej są wielokrotnie niższe?

MatMario 30.07.2014 13:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1370187)
To żart, rozumiem? Postawa SA swoją drogą, ale wypadałoby troszkę realnie spojrzeć na obiekt, o którym mówimy.

Wciąż nie daje Ci do myślenia sytuacja, w której miastu, będącemu:
- inwestorem,
- właścicielem,
- operatorem
obiektu nie opłaca się przenieść swoich wydziałów do przestrzeni biurowej stadionu, bo koszty wynajmu i utrzymania przestrzeni biurowej gdzie indziej są wielokrotnie niższe?

Trochę źle to ująłem.

Chodzi mi bardziej o takie podejście jak zaprezentowały parchy. Zaangażowali się na etapie projektów i wykonawstwa. Wiedzieli czym dysponują, jak chcą to zagospodarować ogólnie mieli biznes plan na to miejsce.

SA a wcześniej SSA u nas miała na temat centralnie wyjebane, nawet na sprawy dla nich bardzo ważne.

Dziś dochodzi do tego bardzo zły PR wokół tego budynku i mamy pełny obraz.

Jasne że miasto jest głównym winowajcą tego stanu rzeczy jednak od podmiotu który z budynku miał głównie korzystać osobiście wymagam więcej.

Realnie uważam że budynek nie jest tak zły jak to się próbuje przedstawić. Brakuje w działaniach jednak zęba aby temat ruszyć w dobrym kierunku a może nawet nie zęba a samych działań.

Błaszczu_WIŚLAK 11.08.2014 14:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Stadion Wisły do remontu
Urzędnicy ZIKiT biorą się za modernizację stadionu Wisły. Uzupełniony będzie brakujący fragment dachu, wykonawca zamontuje też specjalny podest technologiczny do odśnieżania paneli.

W lutym tego roku pracownicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu poinformowali, że muszą zdemontować część dachu na stadionie Wisły. Okazało się, że konstrukcja zagraża bezpieczeństwu kibiców siedzących na pierwszych miejscach trybun.

ZIKiT przystępuje do remontu

Urzędnicy dopiero w tym miesiącu postanowili zlikwidować usterkę i rozpisali przetarg na wykonawcę projektu i prac. – Wykonany ma być podest technologiczny, z którego będzie można odśnieżać, jeśli zajdzie taka potrzeba, panele dachowe – mówi w rozmowie z LoveKraków.pl Michał Pyclik z ZIKiT. – Jeśli dojdzie do oblodzenia lub będzie zalegać większa warstwa ściegu, to administrator obiektu zyska możliwość odśnieżania – dodaje.

Oprócz specjalnej konstrukcji uzupełnione będą daszki, które pracownicy miejskiej jednostki musieli zdemontować na początku bieżącego roku. – Po remoncie nie będzie problemu z zacinającym deszczem lub śniegiem.

Wykonawca będzie musiał udzielić trzyletniej gwarancji na swoje prace. Roboty mają zakończyć się do końca października. Koszt prac szacowany jest na 300-400 tysięcy złotych.

Szyby do wymiany

Remontowany ma być nie tylko dach stadionu. Na swoją kolej czeka osiem pękniętych szyb. Rozstrzygnięcie sprawy komplikuje się przez spór pomiędzy firmą ubezpieczeniową obsługującą ZIKiT a budowniczym stadionu. – Jeden z drugim mówią co innego – komentuje Pyclik.

http://lovekrakow.pl/aktualnosci/sta...ontu_6583.html

tomek100 02.09.2014 13:20

Nikt nie chce naprawić dachu na stadionie Wisły

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3559357,nikt-nie-chce-naprawic-dachu-na-stadionie-wisly,id,t.html

heoij 04.09.2014 16:46

Od następnego meczu 3-ligowe rezerwy Wisły Kraków występować będą na stadionie Dalinu Myślenice.

- W Krakowie płaciliśmy 4 tys. za wynajem stadionu, a nie mogliśmy mieć przychodów z biletów. Na stadionie Dalinu będzie można sprzedawać bilety. Myślenice obecnie nie mają piłki nożnej, chcielibyśmy aby Myślenice stały się takim wiślackim miastem. Jest tam bardzo dużo kibiców Wisły i przychylny klimat - powiedział prezes Wisły, Ludwik Miętta-Mikołajewicz.

art 04.09.2014 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomek100 (Post 1375653)

Pewnie pomylił ktoś termin przyjmowania ofert i jego Szwagier nie zdążył wysłać oferty.

bravelukas 13.09.2014 21:32

Zlozyl ktos oferty 9 września w przetargu?

bravelukas 21.09.2014 11:33

http://zikit.krakow.pl/sprawy-urzedo...rawy-20vii2014

Postępowanie przeprowadzono w trybie przetargu nieograniczonego.
45.26.00.00-7 (Roboty w zakresie konstrukcji dachowych i inne podobne roboty
specjalistyczne)
45.26.10.00-4 (Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty)
Termin wykonania zamówienia: do 31.10.2014r.
Wybrano ofertę:
Iwona Radwańska Firma Usługowo-Budowlana DECO
ul. Żwirki i Wigury 29, 31-465 Kraków
Cena : 299.000,00 zł brutto

Barti 01.10.2014 07:44

http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...acic,id,t.html

Czy ktoś w końcu za to beknie? Od siebie dodam (z góry przepraszam jak ktoś już o tym pisał), że w trakcie meczu z Legią włączył się alarm pożarowy - pani Janina Magnetofon informowała że należy bez paniki opuścić stadion. Ta informacja ogłaszana była przez kilka minut i nikt nie był w stanie tego ogarnąć. Stewardzi też byli zdezorientowani. Całe szczęście, że panika nie wybuchła. Niech ta szopka się już skończy a winnych uwalić, bo wstyd jak nie powiem co...

PiVoSH92 01.10.2014 15:41

Nie!, jak już mają nowy budować to może jakoś ładniejszy? Chociaż trochę?

Smyrgu 30.10.2014 20:10

stadion Bate.. OFIS "mistrzowie" architektury

http://www.archdaily.com/562054/foot...is-architects/

St Yabol 30.10.2014 20:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smyrgu (Post 1381159)
stadion Bate.. OFIS "mistrzowie" architektury

http://www.archdaily.com/562054/foot...is-architects/


a co powiesz o naszych architektach?

Smyrgu 31.10.2014 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St Yabol (Post 1381161)
a co powiesz o naszych architektach?

tzn. ? których ? :)

eye63 02.11.2014 04:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Smyrgu (Post 1381206)
tzn. ? których ? :)

Obtułowicz Ekipa. Co do stadionu białoruskiego, w Szwajcarii by się bardziej nadawał... Brzydki jak cholera, z dziurami, od środka w miarę w porzo.

gooro33 02.11.2014 09:17

brzydki jak cholera to jest beton z zaciekami i śladami po szalunkach

kornd 02.11.2014 09:43

Wiadomo już co z tą naprawą dachu? Bo zima niedaleko.

eye63 02.11.2014 11:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gooro33 (Post 1381317)
brzydki jak cholera to jest beton z zaciekami i śladami po szalunkach

Pewnie, że tak. Ale gdybyśmy mieli trochę kasy, to gdyby to rzeczywiście panelami wyłożyć z zewnątrz, to byłoby coś niezłego. Tam trzeba by pozaklejać wszystkie dziury :P

gooro33 02.11.2014 12:10

Na szczęście można zrobić wiele z wykończeniem naszej stadionowej elewecji. Czekam, może za 10 lat będzie w mieście atmosfera do tego żeby ten stadion był wizytówką miasta.

FraMat 02.11.2014 16:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gooro33 (Post 1381320)
Na szczęście można zrobić wiele z wykończeniem naszej stadionowej elewecji.

Z naruszeniem praw autorskich?

MiroPL 02.11.2014 18:29

To bierzmy szpreja i będziemy malować.
Tak na poważnie to niestety stadion wygląda jak wygląda i ciężko aby coś się zmieniło, a szkoda.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl