Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

MatMario 11.05.2014 09:48

Z galerii tez odpadly a byla budowana przez prywatnego inwestora i cos nie zagralo.

Zaczekajcie chwile niech sie wypowiedza o co chodxi.

Jedna szyba poszla czy pol trybuny?

rav 11.05.2014 10:17

Kot, może jestem nadmiernym optymistą (w porównaniu z Twoim postem), ale stosując strategię "nie będzie niczego" zastosowaną przy okazji okapników dachowych miasto zapewne wyjmie wszystkie szyby i tyle. Być może wstawi za to płyty paździerzowe. W efekcie stadion będzie wyglądał z zewnątrz jeszcze bardziej obskurnie, będzie niszczał dzięki zacinającemu deszczowi, ale nie zostanie zamknięty i wyprowadzka do Sosnowca nam nie grozi. Przynajmniej nie z tego powodu.

MatMario, ciężko to porównywać. W galerii były to szklane elementy elewacji, nie pękały szyby tylko pojawił się problem z konstrukcją, na jakiej zostały zamontowane. Słyszałeś o biurowcu, w którym po 3 latach pękają szyby?

Matejas_ 11.05.2014 10:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 1360618)
Wiedziałem, że ktoś taki jak Ty postara się o bardziej merytoryczną od mojej wypowiedź, jak na kosmitów stadionowych przystało :-)

A może udowodnisz mi, że pikniki będą jeździć na wyjazdy a wypadanie szyb z trybun naszego stadionu, to normalny objaw po 3 latach od zakończenia budowy. Okapników dachowych już nie ma. Wytłumaczono to brakiem ich podgrzewania zimą. No chyba, że okna też powinny być podgrzewane, nawet latem :lol:

Osobiście uważam, ze pękanie szyb w oknach to bardzo poważny problem i może się okazać, że twoje kpiny z tego, skończą się jednak zamknięciem stadionu. I co wtedy ? Udowodnisz, że pikniki pojadą za Wisłą, tam gdzie będzie musiała grać ? Bo historia dotychczasowa temu raczej przeczy.

Oczywiście Ty jako nieomylny, wszechwiedzący, najwierniejszy musiałeś dosadzić tekstem o "kosmicie stadionowym"... jak przystało na internetowego napinacza. Taka Twoja linia obrony, więc również zejdę na ten poziom.

Odnośnie pękania szyb, widzę że kolega studiował socjologię i próbuje dokonywać ekspertyzy budowlanej, niczym Antonii Macierewicz dokonuje analiz lotniczych. Akurat w tym przypadku kolego pękanie wielkopowierzchniowych szyb jest jest to może nie normalną ale sytuacją jak najbardziej do zaakceptowania. Stadion podobnie jak każda inna budowla pracuje i nie jest konstrukcją sztywną. To że pękają szyby nie znaczy, że stadion wali się na naszych oczach, ale może być spowodowane nieprecyzyjnym wykonaniem betonowych prefabrykatów, na których szyby są zamontowane, bądź też same szyby były nazbyt pasowne i otwory dylatacyjne zmniejszyły się na tyle, że na szkle pojawił sie napór konstrukcji. Szkło jak wiadomo jest materiałem kruchym i niewiele potrzeba do tego by została tafla uszkodzona.
Taki przykład z życia. Szyba samochodowa jest wytrzymałym elementem, a jednak po wymianie niespełna 3 tygodnie pękła znów. Okazało się że to nie auto się rozsypuje, nie szyba była wadliwa, a ktoś wklejając nową szybę zostawił pod nią odprysk ze starej szyby... wystarczyło kilkaset kilometrów pracy karoserii by szyba pękła dokładnie w tym samym miejscu.

ps. ważne żebyś Ty jeździł do Sosnowca... to piłkarzom powinno wystarczyć :D

MatMario 11.05.2014 11:14

Przychylam sie do tego co pisze Matejas_ konstrukcje pracuja. Trzeba chwile sie wstrzymac a nie siac medialnej popeliny ze wszystko sie zawali.

Poczekajmy.

WislaFan123 11.05.2014 12:55

Poszły szyby, które były poprostu już uszkodzone (ktoś kamieniem rzucił) tyle że nikt tego nie wymieniał, a teraz już nie ma wyboru..

rav 11.05.2014 13:13

1 Załącznik(ów)
Źle to wygląda.

Bodajże 7 szyb - "pajączków", z ósmej spadło szkło na ulicę i ten fragment asfaltu został ogrodzony.

Zdjęcia:
http://galeria.wislakrakow.com/20140...d/DSCF2000.jpg
http://galeria.wislakrakow.com/20140...d/DSCF2002.jpg
http://galeria.wislakrakow.com/20140...d/DSCF2004.jpg
http://galeria.wislakrakow.com/20140...d/DSCF2005.jpg
http://galeria.wislakrakow.com/20140...d/DSCF2006.jpg
http://galeria.wislakrakow.com/20140...d/DSCF2007.jpg
http://galeria.wislakrakow.com/20140...d/DSCF2008.jpg
http://galeria.wislakrakow.com/20140...d/DSCF2009.jpg
http://galeria.wislakrakow.com/20140...d/DSCF2010.jpg
http://galeria.wislakrakow.com/20140...d/DSCF2011.jpg
http://galeria.wislakrakow.com/20140...d/DSCF2012.jpg
http://galeria.wislakrakow.com/20140...d/DSCF2013.jpg
http://galeria.wislakrakow.com/20140...d/DSCF2015.jpg
http://galeria.wislakrakow.com/20140...d/DSCF2017.jpg

http://wislakrakow.com/forum/attachm...1&d=1399810350

Bogdan81 11.05.2014 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1360664)
Kot, może jestem nadmiernym optymistą (w porównaniu z Twoim postem), ale stosując strategię "nie będzie niczego" zastosowaną przy okazji okapników dachowych miasto zapewne wyjmie wszystkie szyby i tyle. Być może wstawi za to płyty paździerzowe. W efekcie stadion będzie wyglądał z zewnątrz jeszcze bardziej obskurnie, będzie niszczał dzięki zacinającemu deszczowi, ale nie zostanie zamknięty i wyprowadzka do Sosnowca nam nie grozi. Przynajmniej nie z tego powodu.

MatMario, ciężko to porównywać. W galerii były to szklane elementy elewacji, nie pękały szyby tylko pojawił się problem z konstrukcją, na jakiej zostały zamontowane. Słyszałeś o biurowcu, w którym po 3 latach pękają szyby?

Jestem budowlanym laikiem ale większość współczesnych biurowców ma chyba szklaną elewację niejako na zewnątrz konstrukcji budynku, więc "praca" szkieletu nie wpływa aż tak bardzo na pękanie okien? W przypadku naszego stadionu okna są wciśnięte między żelbetowe, "nośne" elementy konstrukcji. W budynkach gdzie ściany są cegły czy z wielkiej płyty - niewielkie okna mogą nie dostawać takiego nacisku bo ten mogą przejmować częściowo cegły, płyty czy choćby elastyczne plastikowe ramy okienne - stąd pęknięcia ścian a nie okien w nowych blokach. Na stadionie nie mamy ścian, tylko jedno wielkie okno, które nie stawi takiego oporu jak wielka płyta czy cegły. Co ma pęknąć niech pęknie w czasie bojkotu, przynajmniej nic nie spadnie na tłum kibiców.

Pytanie do świadków czy pęknięcia są rozłożone równomiernie na długości trybuny, czy skupione wokół jednej jej części?

rav 11.05.2014 13:38

Równomiernie

Amptiq 11.05.2014 14:21

A nie jest to przypadkiem kwestia tego, że ktoś te szyby obrzucił kamieniami? Tam gdzie chodzę na E, odkąd się tam przeniosłem (będzie jakieś 1,5 roku), zawsze była taka szyba z pajączkiem (swoją drogą jak to świadczy o poziomie utrzymania stadionu). I to pęknięcie od środka wygląda jak efekt uderzenia od zewnątrz.
Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że jeśli w szybie podwójnej pęka warstwa zewnętrzna i widoczne jest centrum do którego zbiegają pęknięcia to jest to raczej efektem działań zewnętrznych, a nie problemów budowlanych.

MatMario 11.05.2014 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 1360680)
Równomiernie

Widziales moze szyby gdzie pajaczek jest na szybie wewnetrznej a zewnetrzna jest cala?

rav 11.05.2014 15:23

Nie zwróciłem na to uwagi, pewnie ciężko wypatrzeć. Ale spójrz na tę rozwaloną - wewnętrzna jest ok.

MatMario 11.05.2014 15:33

Tak, wlasnie dlatego pytam.

Jesli wew sa ok mozna tutaj dopatrywac sie czynnikow dzialajacych z zewnatrz na te okna.

Wedlug mnie trzeba troche poczekac co lub kto jest za to odpowiedzialny.

rav 11.05.2014 15:57

Monitoring z pewnością wykaże działanie czynników zewnętrznych ;)

adam_09 11.05.2014 18:32

Jak już ktoś słusznie zauważył, konstrukcja budynku pracuje i stąd mogą pojawić się te pęknięcia. Chociażby z uwagi na osiadanie budynku. A ponieważ jest to powierzchnia szklana to szyba pękła. Jakby ściana była z cegły to by pewnie wystąpiło zarysowanie. Generalnie, nie doszukiwałbym się sensacji.

Bogdan81 11.05.2014 22:29

Osiadanie osiadaniem, ale cisnąć kamierdolca z nocnej czeluści parku to żaden kłopot...

wolfy 11.05.2014 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bogdan81 (Post 1360708)
Osiadanie osiadaniem, ale cisnąć kamierdolca z nocnej czeluści parku to żaden kłopot...

Sam nie wiem która wersja jest gorsza.

Matejas_ 12.05.2014 09:26

No niestety wygląda na to, że ktoś tym szybom pomógł najwyraźniej i przyczyn uszkodzenia nie doszukiwał bym się w pracy konstrukcji. Mogliśmy pociągnąc temat dalej, strzelić kilka fachowych ekspertyz, z których wynika że jedna ze ścianek szczelinowych pod trybuną, odpowiadająca za stabilność konstrukcji sie skruszyła i trybyna zaczyna się przechylać. Zaraz by ktoś podłapał i mielibyśmy znów głośno o Stadionie Miejskim im. H. Reymana :)

A na poważnie wartało by zabezpieczyć część szyb przed działaniem... można by przy okazji zadbać o poprawę estetyki betonowej konstrukcji. Taka mnie myśl naszła, że gdyby tak ktoś 10 lat temu ruszył głową a nie dupą, za darmo można było uzyskać jakąkolwiek formę. Nie mówie tu o stosowaniu paneli, gdyż jak wiadomo niektórych nogi i ręce swędzą na tyle, że mogły by one wyglądać tak jak te pod RDA. Ale stosując prosty zabieg, matryce szalunkowe, można beton formować jak sie chce:
http://www.noe.pl/aktualne-projekty/...4_Geflecht.jpg
http://www.zsot1.lubliniec.pl/www/si...rukt_obr/3.jpg
http://www.noe.pl/aktualne-projekty/...oeplast/09.jpg
http://www.zsot1.lubliniec.pl/www/si...rukt_obr/4.jpg
http://www.noe.pl/aktualne-projekty/...odziowa/01.jpg
http://www.monolityczne.com.pl/imgs_..._2012/04/2.jpg
http://www.noe.pl/aktualne-projekty/...ne/02_Zaun.jpg
http://smb-tombud.pl/media/gallery/1...owa_imit01.jpg

Beton jedynie szyby nie potrafii imitować ;)

MatMario 12.05.2014 10:55

Ja powiem że po cichu liczę że tą konstrukcję mogą uratować ZIO 2022.

Nie wyobrażam sobie żeby do obiektu otwarcia i zamknięcia Igrzysk podejść ze stadionem bez faceliftingu.

Za 8 lat będzie to tak naprawdę wymóg chwili więc i środki się uda na to wygospodarować.

PS.

Nasz beton miał być brutalny a Ty tu jakieś szlaczki prezentujesz ;)

Matejas_ 12.05.2014 11:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1360713)
Nasz beton miał być brutalny a Ty tu jakieś szlaczki prezentujesz ;)

Zawsze można polecieć po bandzie i zasadzić pnącza winorośli... bądź stworzyć ogród wertykalny :)
http://2.bp.blogspot.com/-bSojJLSc_Q...wertykalny.bmp

Dodatkowo pozyskać jako sponsora tytularnego firmę Heineken :)

Pablo84 12.05.2014 23:20

Myślałem że tego typu cudawianki można zrobić z betonem architektonicznym. No ale może i z konstrukcyjnym też? Nie wiedziałem.

huberix 13.05.2014 06:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1360714)
Zawsze można polecieć po bandzie i zasadzić pnącza winorośli... bądź stworzyć ogród wertykalny :)
http://2.bp.blogspot.com/-bSojJLSc_Q...wertykalny.bmp

Dodatkowo pozyskać jako sponsora tytularnego firmę Heineken :)

Stadion mógłby zarabiać na kongresach ekologów

szorstki 13.05.2014 08:21

Nie ma histerii, nie będzie wyjazdów do Sosnowca. Ewidentnie uszkodzenia szyb to czynnik uderzenia z zewnątrz a nie destrukcyjne działanie konstrukcji. W takim zestawie szyb szyba zewnętrzna jest hartowana (wewnętrzna też powinna) i jest zwykle mocniejsza niż wewnętrzna. Skoro się rozsypała a wewnętrzna nie ma śladu to nie powstała na wskutek ścinania tylko uderzenia.
Teraz ciekawe jak długo będą to wymieniać... zdążą na zimę ?

maaarcin 13.05.2014 08:43

– Wykruszanie się szyb to efekt naprężeń – tłumaczy Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Matejas_ 13.05.2014 09:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pablo84 (Post 1360747)
Myślałem że tego typu cudawianki można zrobić z betonem architektonicznym. No ale może i z konstrukcyjnym też? Nie wiedziałem.

Nie stawiał bym na to aby Słowacy czy Czesi regulowali potoki i rzeki murami oporowymi z betonu architektonicznego... raczej wszystko co jest płynne da się uformować.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szorstki (Post 1360754)
Teraz ciekawe jak długo będą to wymieniać... zdążą na zimę ?

Skoro wewnętrzna jest cała, znaczy że do środka nie wieje. Po co zatem wymieniać?

Lechista69 13.05.2014 09:27

Takie winoroślą mogą sprawiać dodatkowe problemy jak rosnąca wilgoć wewnątrz obiektu.. z drugiej strony dodałoby to dodatkowego uroku stadionowi :)!

wiślak 86 13.05.2014 09:40

z tą wilgocią to trochę nieprawda

MatMario 13.05.2014 09:58

Dziwna sprawa z tymi szybami. ZIKiT mówi że to naprężenia i reklamują u wykonawcy. Z drugiej strony widać ewidentnie że pękła tylko szyba zewnętrzna... No to jakie naprężenia.

Matejas_ 13.05.2014 10:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1360760)
Dziwna sprawa z tymi szybami. ZIKiT mówi że to naprężenia i reklamują u wykonawcy. Z drugiej strony widać ewidentnie że pękła tylko szyba zewnętrzna... No to jakie naprężenia.

Tak czy siak niech zmieniają i będzie po problemie :)

domin_czyzyny 13.05.2014 15:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1360760)
Dziwna sprawa z tymi szybami. ZIKiT mówi że to naprężenia i reklamują u wykonawcy. Z drugiej strony widać ewidentnie że pękła tylko szyba zewnętrzna... No to jakie naprężenia.

a czy tą trybunę nie budował POLIMEX-MOSTOSTAL ? - prawie trup, która lada chwile całkowicie się rozleci.
Więc po co to reklamować ?

cinekw 15.06.2014 22:50

Ktoś wie, które tereny z zaznaczonego na czerwono obszaru nie należą do Wisły?

http://i.imgur.com/LE8iUTd.jpg

MatMario 15.06.2014 23:02

Sprecyzuj ktorej Wisly?

Albo bez znaczenia bo SA nie ma nic.

Basen i zapuszczone dwa boiska sa Comarchu. Dzialka od 3 maja i stadion lekkoatletyczny Telefoniki, cala reszta jest miasta, z czego boisko i terenu na ktorych pracuje TS sa w wieczyste uzytkowanie dla TS

A tutaj wszystko doklanie:
http://historiawisly.pl/wiki/index.p...kty_Wis%C5%82y

Lukasz 16.06.2014 12:13

DP: Trudniej utrzymać stadion z protestem

http://www.dziennikpolski24.pl/artyk....html?cookie=1

Cytat:

...roczny koszt utrzymania stadionu szacowany jest na ok. 5 mln zł. Z tego 3 mln zł ZIS ma w związku z umową z Wisłą, która od początku tego roku wynajmuje tylko część powierzchni biurowych i cały stadion, ale na dzień meczów. Na pokrycie kosztów obiektu trzeba jeszcze znaleźć ok. 2 mln zł. Nadal ich źródłem są pieniądze podatników. A miało być inaczej.
Cytat:

W efekcie protestu średnia frekwencja z ok. 15 tys. widzów spadła do ok. 5 tys. osób na mecz. To odstraszyło kandydatów na operatora stadionu.
Cytat:

Wiosną ZIS prowadził zaawansowane negocjacje z firmą Trias EE (obecnie Trias VES), która chciała zostać operatorem stadionu. Pod koniec kwietnia ZIS poinformował, że nie doszło do porozumienia. Teraz Trias VES jest zainteresowany powrotem do rozmów.
O firmie Trias VES (jak dobrze znalazlem) troche tu: http://www.trias.pl/firma/o-triasie.html#.U57PttJdVA0

kola12 16.07.2014 17:54

a tak tow. M. budował stadion Wisły: http://www.stefczyk.info/publicystyk...ki,11167848649

bódyń 16.07.2014 18:25

No mialem nadzieje ze w wywiadzie cos sensownego ale jak to redaktor "W Sieci" to na pewno sensownie byc nie moglo.
Cytat "Niedługo opiszę kolejną aferę przy stadionie Wisły – afera na kilkaset milionów złotych". caly stadion kosztowal kilkaset milionow a tu wychodzi sam beton kilkaset milionow

ociec Ciemka 16.07.2014 21:22

Był też kiedyś dyrektorem TVP Kraków, wcześniej pracował w TVN, parę książek napisał... Samego Carlosa ponoć spotkał... Nie byle kto ten Gadowski. Tyle, że kibicuje Cracovii.

Lukasz 17.07.2014 11:37

W Bydgoszczy wybijają okana a u nas 'nasi' upiększają bazę treningową hasłami.

Kibole obsmarowali płot w ośrodku treningowym Wisły Kraków. "Smuda cwel"
http://www.sport.pl/pilka/1,64946,16...wym_Wisly.html

Nic tylko pogratulować pomysłu i kultury.

hunter 17.07.2014 12:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasz (Post 1368168)
W Bydgoszczy wybijają okana a u nas 'nasi' upiększają bazę treningową hasłami.

Kibole obsmarowali płot w ośrodku treningowym Wisły Kraków. "Smuda cwel"
http://www.sport.pl/pilka/1,64946,16...wym_Wisly.html

Nic tylko pogratulować pomysłu i kultury.

A skąd masz pewność, że to robota osób skonfliktowanych z klubem?

Viper 17.07.2014 12:45

^^ Tak, zrobili te napisy bo zdecydowanie nie są skonfliktowanii z klubem. :lol:

ABGwislakABG 17.07.2014 12:47

WSH- podpisali się przecież. WSH to nie SKWK, ale co marionetce będę tłumaczył...

hunter 17.07.2014 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Viper (Post 1368204)
^^ Tak, zrobili te napisy bo zdecydowanie nie są skonfliktowanii z klubem. :lol:

Powtórzę - kto zrobił te napisy? Dysponujesz taką tajemną wiedzą?

Mogę sobie równie dobrze i ja wziąć spray, pociapać ścianę, podpisać się jako "CBA". I co? Kto mi udowodni że ja to zrobiłem? A może CBA?

Pan z Warszawy jest największym na świecie kłamcą i manipulatorem i jest zdolny do naprawdę wszystkiego.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl