![]() |
Z galerii tez odpadly a byla budowana przez prywatnego inwestora i cos nie zagralo.
Zaczekajcie chwile niech sie wypowiedza o co chodxi. Jedna szyba poszla czy pol trybuny? |
Kot, może jestem nadmiernym optymistą (w porównaniu z Twoim postem), ale stosując strategię "nie będzie niczego" zastosowaną przy okazji okapników dachowych miasto zapewne wyjmie wszystkie szyby i tyle. Być może wstawi za to płyty paździerzowe. W efekcie stadion będzie wyglądał z zewnątrz jeszcze bardziej obskurnie, będzie niszczał dzięki zacinającemu deszczowi, ale nie zostanie zamknięty i wyprowadzka do Sosnowca nam nie grozi. Przynajmniej nie z tego powodu.
MatMario, ciężko to porównywać. W galerii były to szklane elementy elewacji, nie pękały szyby tylko pojawił się problem z konstrukcją, na jakiej zostały zamontowane. Słyszałeś o biurowcu, w którym po 3 latach pękają szyby? |
Cytat:
Odnośnie pękania szyb, widzę że kolega studiował socjologię i próbuje dokonywać ekspertyzy budowlanej, niczym Antonii Macierewicz dokonuje analiz lotniczych. Akurat w tym przypadku kolego pękanie wielkopowierzchniowych szyb jest jest to może nie normalną ale sytuacją jak najbardziej do zaakceptowania. Stadion podobnie jak każda inna budowla pracuje i nie jest konstrukcją sztywną. To że pękają szyby nie znaczy, że stadion wali się na naszych oczach, ale może być spowodowane nieprecyzyjnym wykonaniem betonowych prefabrykatów, na których szyby są zamontowane, bądź też same szyby były nazbyt pasowne i otwory dylatacyjne zmniejszyły się na tyle, że na szkle pojawił sie napór konstrukcji. Szkło jak wiadomo jest materiałem kruchym i niewiele potrzeba do tego by została tafla uszkodzona. Taki przykład z życia. Szyba samochodowa jest wytrzymałym elementem, a jednak po wymianie niespełna 3 tygodnie pękła znów. Okazało się że to nie auto się rozsypuje, nie szyba była wadliwa, a ktoś wklejając nową szybę zostawił pod nią odprysk ze starej szyby... wystarczyło kilkaset kilometrów pracy karoserii by szyba pękła dokładnie w tym samym miejscu. ps. ważne żebyś Ty jeździł do Sosnowca... to piłkarzom powinno wystarczyć :D |
Przychylam sie do tego co pisze Matejas_ konstrukcje pracuja. Trzeba chwile sie wstrzymac a nie siac medialnej popeliny ze wszystko sie zawali.
Poczekajmy. |
Poszły szyby, które były poprostu już uszkodzone (ktoś kamieniem rzucił) tyle że nikt tego nie wymieniał, a teraz już nie ma wyboru..
|
Cytat:
Pytanie do świadków czy pęknięcia są rozłożone równomiernie na długości trybuny, czy skupione wokół jednej jej części? |
Równomiernie
|
A nie jest to przypadkiem kwestia tego, że ktoś te szyby obrzucił kamieniami? Tam gdzie chodzę na E, odkąd się tam przeniosłem (będzie jakieś 1,5 roku), zawsze była taka szyba z pajączkiem (swoją drogą jak to świadczy o poziomie utrzymania stadionu). I to pęknięcie od środka wygląda jak efekt uderzenia od zewnątrz.
Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że jeśli w szybie podwójnej pęka warstwa zewnętrzna i widoczne jest centrum do którego zbiegają pęknięcia to jest to raczej efektem działań zewnętrznych, a nie problemów budowlanych. |
Cytat:
|
Nie zwróciłem na to uwagi, pewnie ciężko wypatrzeć. Ale spójrz na tę rozwaloną - wewnętrzna jest ok.
|
Tak, wlasnie dlatego pytam.
Jesli wew sa ok mozna tutaj dopatrywac sie czynnikow dzialajacych z zewnatrz na te okna. Wedlug mnie trzeba troche poczekac co lub kto jest za to odpowiedzialny. |
Monitoring z pewnością wykaże działanie czynników zewnętrznych ;)
|
Jak już ktoś słusznie zauważył, konstrukcja budynku pracuje i stąd mogą pojawić się te pęknięcia. Chociażby z uwagi na osiadanie budynku. A ponieważ jest to powierzchnia szklana to szyba pękła. Jakby ściana była z cegły to by pewnie wystąpiło zarysowanie. Generalnie, nie doszukiwałbym się sensacji.
|
Osiadanie osiadaniem, ale cisnąć kamierdolca z nocnej czeluści parku to żaden kłopot...
|
Cytat:
|
No niestety wygląda na to, że ktoś tym szybom pomógł najwyraźniej i przyczyn uszkodzenia nie doszukiwał bym się w pracy konstrukcji. Mogliśmy pociągnąc temat dalej, strzelić kilka fachowych ekspertyz, z których wynika że jedna ze ścianek szczelinowych pod trybuną, odpowiadająca za stabilność konstrukcji sie skruszyła i trybyna zaczyna się przechylać. Zaraz by ktoś podłapał i mielibyśmy znów głośno o Stadionie Miejskim im. H. Reymana :)
A na poważnie wartało by zabezpieczyć część szyb przed działaniem... można by przy okazji zadbać o poprawę estetyki betonowej konstrukcji. Taka mnie myśl naszła, że gdyby tak ktoś 10 lat temu ruszył głową a nie dupą, za darmo można było uzyskać jakąkolwiek formę. Nie mówie tu o stosowaniu paneli, gdyż jak wiadomo niektórych nogi i ręce swędzą na tyle, że mogły by one wyglądać tak jak te pod RDA. Ale stosując prosty zabieg, matryce szalunkowe, można beton formować jak sie chce: http://www.noe.pl/aktualne-projekty/...4_Geflecht.jpg http://www.zsot1.lubliniec.pl/www/si...rukt_obr/3.jpg http://www.noe.pl/aktualne-projekty/...oeplast/09.jpg http://www.zsot1.lubliniec.pl/www/si...rukt_obr/4.jpg http://www.noe.pl/aktualne-projekty/...odziowa/01.jpg http://www.monolityczne.com.pl/imgs_..._2012/04/2.jpg http://www.noe.pl/aktualne-projekty/...ne/02_Zaun.jpg http://smb-tombud.pl/media/gallery/1...owa_imit01.jpg Beton jedynie szyby nie potrafii imitować ;) |
Ja powiem że po cichu liczę że tą konstrukcję mogą uratować ZIO 2022.
Nie wyobrażam sobie żeby do obiektu otwarcia i zamknięcia Igrzysk podejść ze stadionem bez faceliftingu. Za 8 lat będzie to tak naprawdę wymóg chwili więc i środki się uda na to wygospodarować. PS. Nasz beton miał być brutalny a Ty tu jakieś szlaczki prezentujesz ;) |
Cytat:
http://2.bp.blogspot.com/-bSojJLSc_Q...wertykalny.bmp Dodatkowo pozyskać jako sponsora tytularnego firmę Heineken :) |
Myślałem że tego typu cudawianki można zrobić z betonem architektonicznym. No ale może i z konstrukcyjnym też? Nie wiedziałem.
|
Cytat:
|
Nie ma histerii, nie będzie wyjazdów do Sosnowca. Ewidentnie uszkodzenia szyb to czynnik uderzenia z zewnątrz a nie destrukcyjne działanie konstrukcji. W takim zestawie szyb szyba zewnętrzna jest hartowana (wewnętrzna też powinna) i jest zwykle mocniejsza niż wewnętrzna. Skoro się rozsypała a wewnętrzna nie ma śladu to nie powstała na wskutek ścinania tylko uderzenia.
Teraz ciekawe jak długo będą to wymieniać... zdążą na zimę ? |
– Wykruszanie się szyb to efekt naprężeń – tłumaczy Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.
|
Cytat:
Cytat:
|
Takie winoroślą mogą sprawiać dodatkowe problemy jak rosnąca wilgoć wewnątrz obiektu.. z drugiej strony dodałoby to dodatkowego uroku stadionowi :)!
|
z tą wilgocią to trochę nieprawda
|
Dziwna sprawa z tymi szybami. ZIKiT mówi że to naprężenia i reklamują u wykonawcy. Z drugiej strony widać ewidentnie że pękła tylko szyba zewnętrzna... No to jakie naprężenia.
|
Cytat:
|
Cytat:
Więc po co to reklamować ? |
Ktoś wie, które tereny z zaznaczonego na czerwono obszaru nie należą do Wisły?
http://i.imgur.com/LE8iUTd.jpg |
Sprecyzuj ktorej Wisly?
Albo bez znaczenia bo SA nie ma nic. Basen i zapuszczone dwa boiska sa Comarchu. Dzialka od 3 maja i stadion lekkoatletyczny Telefoniki, cala reszta jest miasta, z czego boisko i terenu na ktorych pracuje TS sa w wieczyste uzytkowanie dla TS A tutaj wszystko doklanie: http://historiawisly.pl/wiki/index.p...kty_Wis%C5%82y |
DP: Trudniej utrzymać stadion z protestem
http://www.dziennikpolski24.pl/artyk....html?cookie=1 Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
a tak tow. M. budował stadion Wisły: http://www.stefczyk.info/publicystyk...ki,11167848649
|
No mialem nadzieje ze w wywiadzie cos sensownego ale jak to redaktor "W Sieci" to na pewno sensownie byc nie moglo.
Cytat "Niedługo opiszę kolejną aferę przy stadionie Wisły – afera na kilkaset milionów złotych". caly stadion kosztowal kilkaset milionow a tu wychodzi sam beton kilkaset milionow |
Był też kiedyś dyrektorem TVP Kraków, wcześniej pracował w TVN, parę książek napisał... Samego Carlosa ponoć spotkał... Nie byle kto ten Gadowski. Tyle, że kibicuje Cracovii.
|
W Bydgoszczy wybijają okana a u nas 'nasi' upiększają bazę treningową hasłami.
Kibole obsmarowali płot w ośrodku treningowym Wisły Kraków. "Smuda cwel" http://www.sport.pl/pilka/1,64946,16...wym_Wisly.html Nic tylko pogratulować pomysłu i kultury. |
Cytat:
|
^^ Tak, zrobili te napisy bo zdecydowanie nie są skonfliktowanii z klubem. :lol:
|
WSH- podpisali się przecież. WSH to nie SKWK, ale co marionetce będę tłumaczył...
|
Cytat:
Mogę sobie równie dobrze i ja wziąć spray, pociapać ścianę, podpisać się jako "CBA". I co? Kto mi udowodni że ja to zrobiłem? A może CBA? Pan z Warszawy jest największym na świecie kłamcą i manipulatorem i jest zdolny do naprawdę wszystkiego. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:27. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl