Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Gwiaździsty 12.02.2014 12:20

Wisła powinna teraz zażądać obniżki ceny za wynajem stadionu, z powodu obniżenia jakości z jego korzystania dla kibiców, którym deszcz będzie ciął prosto w oczy.

domin_czyzyny 12.02.2014 12:34

niech to Wisła załatwia po cichu, tak byłoby najlepiej.

MatMario 12.02.2014 12:34

Spadł śnieg i rozwalił dach w zeszłym roku to nadzór budowlany skapował że coś jest nie tak i trzeba to poprawić.

Jako że pewnie nie ma kasy lub możliwości technicznych na zrobienie ogrzewania to zdjęli je w całości.

Tak to stać nie będzie, mam nadzieję że chwilowy ruch żeby zrobić sobie dupochron. Też nikt nie wie jaka pogoda będzie teraz w lutym i marcu. Spadłby śnieg, nadzór zabroniłby rozgrywania meczy albo coś innego.

Martwi tylko że to taka dość kosztowna zabawa zdjęcie tego wszystkiego. Trzeba poczekać albo niech ktoś dzwoni jakiś reporter do ZIS'u i spyta jaki mają sposób na rozwiązanie tego problemu.

kristos 12.02.2014 12:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1348316)
Spadł śnieg i rozwalił dach w zeszłym roku to nadzór budowlany skapował że coś jest nie tak i trzeba to poprawić.

O ile dobrze pamiętam w zeszłym roku ,nie dotyczyło to osłon chroniących przed 'zacinającym' deszczem ,ale w miejscach łączących dach za bramkami z dachem wzdłuż długości boiska.

MatMario 12.02.2014 13:10

Ale śnieg zjechał właśnie z tych okapników. Okapników nie ma to nic z nich nie zjedzie.

Lukasz 12.02.2014 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1348316)
Tak to stać nie będzie(..)

A to czemu? Komu ten szkielet przeszkadza?

Edit:
Tak jak myślalem - "urzędnicy na razie nie zamierzają nic z tym robić"
http://www.dziennikpolski24.pl/artyk...ecia,id,t.html

Jest tez wzmianka o nowym operatorze stadionu.

piun 12.02.2014 23:35

Najzabawniejsze jest to że elementy z których ubiegłej zimy spadł lód zostawiono ( te części nad dachem północnej i południowej). Ktoś po tej akcji zlecił ekspertyzę nadzorowi budowlanemu - jeszcze nie słyszałem żeby takowy w odpowiedzi napisał ze wszystko jest ok. Klasyczny dupochron, jak powiemy że wszystko gra a przy kolejnej amonali spadnie choć by okruch to do nas przyjdą więc piszemy że trzeba zdjąć wszystko i po problemie.

Mario Nh 12.02.2014 23:46

W radiu Kraków również mówili, że miasto prowadzi rozmowy z być może przyszłym operatorem stadionu.

Co jeszcze mówili? Stadion Cracovii to wzór, Wisły przykład źle zagospodarowanych pieniędzy.

I oczywiście na koniec wnioski.
W Mediolanie jakoś dwie większe drużyny grają na jednym stadionie.

Pero 13.02.2014 11:58

Daszki wracają! Nie będzie plandeki ani gazet czy kartonów :d
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,444...tml#LokKrakTxt

kristos 13.02.2014 12:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1348445)
Daszki wracają! Nie będzie plandeki ani gazet czy kartonów :d
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,444...tml#LokKrakTxt

No to super ,co z tego że "operacja" kosztowała" 70 tys zł , miasto bogate zapłaci .
Dla mnie ,to hit sezonu.

master17 13.02.2014 17:55

Przynajmniej ludzie mają pracę i mogą zarobić :P

markowywislak 13.02.2014 22:09

powinni wkońcu coś wymyślić z tym sektorem gości. Przez to że przyjeżdzają goście ubywa nam około 3 tysiące miejsc... od okrąglaka powinni odgrodzić pleksą a od strony G3 podwyższyć plekse plus siatka na górę i sprawa by sie rozwiązała. Nie trzeba było by żadnych buforów.

Pero 14.02.2014 10:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez markowywislak (Post 1348564)
powinni wkońcu coś wymyślić z tym sektorem gości. Przez to że przyjeżdzają goście ubywa nam około 3 tysiące miejsc... od okrąglaka powinni odgrodzić pleksą a od strony G3 podwyższyć plekse plus siatka na górę i sprawa by sie rozwiązała. Nie trzeba było by żadnych buforów.

od 2008 nic nie umieją wymyślić z nagłośnieniem na tamtej trybunie a co dopiero inwestycja w jakąś siatkę czy plekse :-p

bravelukas 14.02.2014 15:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1348445)
Daszki wracają! Nie będzie plandeki ani gazet czy kartonów :d
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,444...tml#LokKrakTxt


To, że wracają to za daleko idące stwierdzenie...Wrócą, kiedy bedzie projekt budowlany, a kiedy on bedzie to tez niewiadomo, bo najpierw musza wybrac firme, ktora go wykona.

piotrek06 14.02.2014 21:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1348395)

I oczywiście na koniec wnioski.
W Mediolanie jakoś dwie większe drużyny grają na jednym stadionie.

I obie starają się stamtąd wyprowadzić...

Gwiaździsty 14.02.2014 21:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez markowywislak (Post 1348564)
powinni wkońcu coś wymyślić z tym sektorem gości. Przez to że przyjeżdzają goście ubywa nam około 3 tysiące miejsc... od okrąglaka powinni odgrodzić pleksą a od strony G3 podwyższyć plekse plus siatka na górę i sprawa by sie rozwiązała. Nie trzeba było by żadnych buforów.

To idiotyczne decyzje a nie faktyczna potrzeba powoduje taki stan rzeczy. U parchów buforem jest mini sektorek i jakoś nikt go nie powiększa. U nas jeden sektor buforowy jest większy niż u parchów 1/3 trybuny. Pytanie kto jest takim idiotą, że dopuścił do 2 wielkich sektorów buforowych z jednej strony i 2 z drugiej strony. To jakaś parodia.

picasso 14.02.2014 21:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1348696)
To idiotyczne decyzje a nie faktyczna potrzeba powoduje taki stan rzeczy. U parchów buforem jest mini sektorek i jakoś nikt go nie powiększa. U nas jeden sektor buforowy jest większy niż u parchów 1/3 trybuny. Pytanie kto jest takim idiotą, że dopuścił do 2 wielkich sektorów buforowych z jednej strony i 2 z drugiej strony. To jakaś parodia.

też uważam,ze mozna to zrobic inaczej ale to nei jest takie proste przełożenie.po pierwsze u pejsów wpuszczają GOSCI w liczbie tylko 750 my bydełko w liczbie 2 tys.za tym tez idzie to,ze jest więcej slużby zabezpieczajacej no i dzięki temu muszą miec więcej miejsca na interwencje.poza tym na derby w kauflandzie GOŚCIE są na poziomie i kulturalni.na derbach u nas niestety kulturalni i na poziomie są tylko GOSPODARZE

art 15.02.2014 11:10

Dodałbym, że pewnie przekalkulowali u Nas i taniej wyjdzie im zamknąć troche H i G, niż potem płacić kary czy nawet grać jeden mecz przy pustych trybunach. Dawno żaden polityk od zamykania stadniów nie mógł się pokazać w mediach, okazja idealna.

Voin 21.02.2014 18:27

Jest szansa na nową halę :)

http://gilarski.info/images/artykuly...ELACJA%201.jpg

Marcin_fan 21.02.2014 18:34

Nooo było by mega gdyby wybudowali nam hale na powiedzmy te 4-5tyś.
A co to już nie ma planów zadaszenie naszego R22 ?

QBAS 21.02.2014 20:17

Nawet nie straszcie zabudową naszego el stadio ;)

Ventigo 21.02.2014 21:09

Może nie wyglądało by to tak źle.
http://d.polskatimes.pl/k/r/1/04/15/...jpg?1386293860
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...keja,id,t.html
Chociaż pewnie skończyło by się tak:
http://stadiony.net/aktualnosci/2013...tadionem_wisly

QBAS 21.02.2014 21:54

@Ventigo: Na prawdę w to wierzysz? Rozumiem być optymistą ale żyjemy w Krakowie. Rządzi nami Majcher i spółka. Oni trybunę za bramką klepnęli 15-20 metrów szerszą od szerokości boiska... O innych wynalazkach nie wspominając, bo i po co ;)

Elefant 21.02.2014 22:59

Ten artykuł jest stary, nieco wyżej jest aktualna rozpiska.
Hokej męski w Arena Kraków, hokej damski w nowej hali TS-u.
Shortrack i łyżwiarstwo figurowe w zadaszonym kauflandzie.

Jeżeli by się udało ugrać wybudowanie hali TSW to nie jest źle.
Stadion zostawmy w spokoju, jakaś kosmetyka, parkingi i jest OK.

Gwiaździsty 21.02.2014 23:55

Kiełbacha wyborcza, do Europarlamentu za pasem, potem do Sejmu i wybory prezia. Będzie się sypać jak z rogu obfitości. Już piepszą androny o metrze w Krakowie. Nie dajcie się wypuszczać

buczo1985 08.03.2014 01:16

Na oficjalnej stronie są zdjęcia z treningu piłkarzy na stadionie. Czyli jak to jest z tym wynajmem? Do tej pory myślałem, że stadion udostępniany jest 12h przed meczem?

Druga sprawa ciekawi mnie ten wóz strażacki na zdjęciach. Pewnie coś czyszczą?

jaszczur90 08.03.2014 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1352170)
Na oficjalnej stronie są zdjęcia z treningu piłkarzy na stadionie. Czyli jak to jest z tym wynajmem? Do tej pory myślałem, że stadion udostępniany jest 12h przed meczem?

Druga sprawa ciekawi mnie ten wóz strażacki na zdjęciach. Pewnie coś czyszczą?

Wg umowy stadion ( murawa+trybuny i wszelkie pomieszczenia niezbędne do rozegrania meczu) są dostępne dla Wisły 24h przed wyznaczoną godziną meczu i 24h po meczu. Oczywiście umowa przewiduje podpisanie aneksu, gdyby Wisła częściej potrzebowała stadionu ( np. europejskie puchary czy towarzyskie mecze ).

jaszczur90 28.03.2014 10:00

Cytat:

Miasto chce oddać stadion Wisły - jest chętny i ma czas do końca marca

Andrzej Klemba
28.03.2014 , aktualizacja: 28.03.2014 07:43

Firma Trias EE do końca marca ma zdecydować, czy godzi się na warunki ZIS i przejmuje w zarządzanie stadion Wisły. Inny pomysł, by obiekt nie przynosił strat, to pomoc agencji marketingowej UFA Sports w znalezieniu sponsora tytularnego

Część tej sumy pokrywa Wisła, która w styczniu podpisała umowę na wynajem stadionu na mecze oraz 1200 m kw. powierzchni biurowych. Do czerwca 2015 roku zapłaci 3 mln zł, czyli rocznie wychodzi 2 mln zł. Wciąż jednak brakuje około 3 mln zł, by obiekt nie przynosił strat.

Dlatego ZIS szuka prywatnego partnera. Od kilku miesięcy toczą się negocjacje z firmą Trias EE, która do tej pory miała głównie doświadczenie z przygotowaniem imprez oraz obiektów od strony technicznej i technologicznej. Na PGE Arenie w Gdańsku wykonywała instalacje audiowizualne, bezpieczeństwa, systemów teleinformatycznych i telekomunikacyjnych oraz zintegrowanego systemu zarządzania. Jest partnerem technicznym stadionu Lechii, a od niedawna także Legii Warszawa.

- Rzeczywiście jesteśmy zainteresowani, by zostać operatorem stadionu Wisły, ale jeszcze za wcześnie na konkrety. Od jakiegoś czasu firma weszła na nowy obszar działalności, czyli zarządzanie obiektami. Rozmawiamy też w tym temacie z katowickim Spodkiem i halą w Szczecinie - przyznaje Maciej Cłapiński, dyrektor zarządzający Trias EE. - Szkoda, by stadion przy Reymonta odżywał tylko podczas spotkań Wisły. Chcielibyśmy też nadać mu w dniu meczowym nowej jakości. Okolice obiektu, czyli park Jordana, Błonia czy miasteczka studenckiego dają duże pole do popisu. Można je wykorzystać do różnych imprez wpisujących się w strategię miasta, tak jak to się dzieje w okolicach Stadionu Narodowego w Warszawie.

Według miejskich urzędników rozmowy są dużo bardziej zaawansowane. - Przedstawiliśmy naszą ostateczną ofertę cenową i do końca marca czekamy na odpowiedź - stwierdza Krzysztof Kowal, dyrektor ZIS. - W projekcie zastrzegliśmy, że nowy operator musi np. respektować wszystkie wcześniej podpisane umowy, głównie chodzi nam o kontrakt z Wisłą.

Z naszych informacji wynika, że ZIS oczekuje od operatora 2,5 mln zł rocznie. Jeśli dodać 2 mln zł od Wisły, byłoby już blisko, by miasto nie dokładało do utrzymania stadionu. - Prowadzimy też rozmowy z kilkoma restauratorami, są także chętni na wynajem powierzchni biurowych - dodaje Kowal. - Z kolei Akademia Piłkarska Wisły chciałaby wynająć pomieszczenia w trybunie południowej, które do tej pory zajmowali piłkarze Wisły.

Jeśli nie dojdzie do podpisania umowy z Trias, ZIS liczy na zainteresowanie ze strony UFA Sports. Ta agencja marketingowa zawarła wczoraj umowę z Wisłą (patrz ramka). - Do swoich działań promocyjnych będą potrzebować stadionu. To powinno pomóc w negocjacjach - uważa Kowal.

UFA Sports zapewniają, że w poniedziałek zdradzą szczegóły współpracy z klubem, a co do stadionu, Xavier Debeni, dyrektor agencji, mówi tak: - Nie zajmujemy się zarządzaniem obiektami, ale pomożemy np. w znalezieniu sponsora tytularnego dla całego obiektu.

Źródło: gazeta.pl

Cieszy jedynie , że Akademia Piłkarska będzie mogła wykorzystwać szatnie pod E.

adam_09 28.03.2014 10:58

no to się dopiero okaże :)

Pero 28.03.2014 12:45

Właśnie się tak zastanawiałem czy te pomieszczenia pod trybuną południową odkąd zawodnicy przenieśli się do szatni pod zachodnią są jakoś wykorzystywane. Przecież tam jest basen i jacuzzi plus jakieś sprzęty (mini siłownia).

rav 28.03.2014 12:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jaszczur90 (Post 1356084)
Cieszy jedynie , że Akademia Piłkarska będzie mogła wykorzystwać szatnie pod E.

Trochę dziwny ten fragment artykułu, skoro sugeruje, że miasto spodziewa się załatać część dziury finansowej wynajmem pomieszczeń... akademii piłkarskiej, biednej jak mysz kościelna.

dynek.pl 09.05.2014 09:31

No wiec nic z ambitnych planow nie wyszlo bo w ty mcaly jest ambaras zeby dwoje chcialo naraz -> http://stadiony.net/aktualnosci/2014..._stadion_wisly

Tego stadionu w tej formie sie wynajac po prostu nie uda. Najglupsze jest to, ze utopiono miliony zlotych w wykonczenie wnetrz. Ten stadion w srodku jest odstawiony jakby to miala byc galeria handlowa gdzie na wiekszosci stadionow za granica sa jednak gole sciany i instalacje na wierzchu, a nie jakies podwieszane sufity. No ale widac u nas inna tendencja - na zewnatrze wszystko moze byc widoczne ale srodek ma byc odjebany. Przeciez z Krakowa Arena bedzie pdoobnie.

c. 09.05.2014 10:08

Ambitnych dla kogo? bo przeciez nie dla Wisly.. chyba ze bedzie miala z tego chociaz jakis maly procent zysku?
bo jesli nie to mi kolo pedzla lata czy Krakow znajdzie sponsora tytularnego skoro cala kasa idzie dla nich, nie ma sie czym przejmowac.

normalny 1906 10.05.2014 06:58

Od strony ul.Reymana rozkładają barierki pod trybuną ,ponieważ szyby z trybuny pękają,sypią się i szkło leci na ulice.

kot 10.05.2014 10:54

Jak z powodu wad konstrukcyjnych zamkną stadion, to np. do Sosnowca ewentualnie, lub gdziekolwiek indziej, nie pojedzie już nawet żaden piknik i Wisła będzie grała kompletnie bez kibiców, bo kibole będą nadal mieć zakaz od Bednarza i Cupiała. O przepraszam, będzie Bednarz, ale chyba bez żony, bo z nią to on bywa tylko w Warszawie i Chorzowie. :-D Rzeczywiście - zamknięcie R22 to wręcz apokalipsa dla Wisły, bo przyspieszyłaby i tak nieuniknioną z czasem, całkowitą nieobecność kibiców Wisły na jej meczach i w domu i na wyjazdach, gdyż już teraz widać, że pikniki na wyjazdy nie ruszają, a z meczu na mecz topnieją tysiącami ze stadionu, więc bez R22 to byłby koniec kibicowania Wiśle najprawdopodobniej .

Wszystko się na Wiśle zawala. Stadion, frekwencja na nim, drużyna i jej wyniki, finanse i budżet, sponsorzy uciekają..................................... i tylko Bednarz stoi na stanowisku, aby na koniec podpisać w imieniu TF kapitulacje z Wisły, zadłużonej na śmierć :-/ i ogłosić światu, że zadanie wykonał, żaden kibic Wisły już na R22 nigdy nie wróci, tak jak to zapowiedział.:mysli:

silver03 10.05.2014 12:34

Ludzie odpowiedzialni za ten stadion już dawno powinni siedzieć w celi.

Lechista69 10.05.2014 12:59

Ten stadion to jeden z największych skandali w Krakowie.. jak można było tyle kasy zdefraudować.. że niby niema tam solidnych wykonawców ? Pewnie jak z autostradami tanie zamienniki były stosowane..

Matejas_ 10.05.2014 13:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kot (Post 1360595)
Jak z powodu wad konstrukcyjnych zamkną stadion, to np. do Sosnowca ewentualnie, lub gdziekolwiek indziej, nie pojedzie już nawet żaden piknik i Wisła będzie grała kompletnie bez kibiców, bo kibole będą nadal mieć zakaz od Bednarza i Cupiała. O przepraszam, będzie Bednarz, ale chyba bez żony, bo z nią to on bywa tylko w Warszawie i Chorzowie. :-D Rzeczywiście - zamknięcie R22 to wręcz apokalipsa dla Wisły, bo przyspieszyłaby i tak nieuniknioną z czasem, całkowitą nieobecność kibiców Wisły na jej meczach i w domu i na wyjazdach, gdyż już teraz widać, że pikniki na wyjazdy nie ruszają, a z meczu na mecz topnieją tysiącami ze stadionu, więc bez R22 to byłby koniec kibicowania Wiśle najprawdopodobniej .

Wszystko się na Wiśle zawala. Stadion, frekwencja na nim, drużyna i jej wyniki, finanse i budżet, sponsorzy uciekają..................................... i tylko Bednarz stoi na stanowisku, aby na koniec podpisać w imieniu TF kapitulacje z Wisły, zadłużonej na śmierć :-/ i ogłosić światu, że zadanie wykonał, żaden kibic Wisły już na R22 nigdy nie wróci, tak jak to zapowiedział.:mysli:

Zapomniałeś dodać że na jesieni, zostaniemy napadnięci prze Rosję, wybuchnie III WŚ, a R22 będzie siedzibą NATO przez najbliższe 4 lata ;)

gypsy 10.05.2014 14:27

Nawet już stadion nie może patrzeć na to, co się dzieje z tym klubem i postanowił spier...olić...

A tak serio, to chyba jest nasz najmniejszy problem ostatnimi czasy. Czymże jest szyba w porównaniu do naszych innch pozasportowych i sportowych kłopotów?

kot 10.05.2014 15:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Matejas_ (Post 1360609)
Zapomniałeś dodać że na jesieni, zostaniemy napadnięci prze Rosję, wybuchnie III WŚ, a R22 będzie siedzibą NATO przez najbliższe 4 lata ;)

Wiedziałem, że ktoś taki jak Ty postara się o bardziej merytoryczną od mojej wypowiedź, jak na kosmitów stadionowych przystało :-)

A może udowodnisz mi, że pikniki będą jeździć na wyjazdy a wypadanie szyb z trybun naszego stadionu, to normalny objaw po 3 latach od zakończenia budowy. Okapników dachowych już nie ma. Wytłumaczono to brakiem ich podgrzewania zimą. No chyba, że okna też powinny być podgrzewane, nawet latem :lol:

Osobiście uważam, ze pękanie szyb w oknach to bardzo poważny problem i może się okazać, że twoje kpiny z tego, skończą się jednak zamknięciem stadionu. I co wtedy ? Udowodnisz, że pikniki pojadą za Wisłą, tam gdzie będzie musiała grać ? Bo historia dotychczasowa temu raczej przeczy.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl