Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

St Yabol 24.01.2014 21:01

Mocno uśredniając ceny biletów wychodzi ok 30 zł za sztuke (bez uwzględnienia vip, znizek studenckich)
powiedzmy, że na każdym meczu jest przynajmniej 10tyś kibiców
to daje przynajmniej 300tyś za mecz

Oldpara 25.01.2014 00:11

Niektóre karnety są w cenach, że mecz wychodził coś po 9 PLN, więc nie sądze, że średnia jest 30 PLN za osobę. Tym bardziej, że najszczelniej wypełnione są rogi i E.

marcin_częstochowa 25.01.2014 13:14

A skąd pomysł, że kasa z biletów ma zrównoważyć koszt stadionu?
W budżecie jest zapewne b.wiele pozycji i bilans wszystkich powinien być na plus.
(?)

Kocur 25.01.2014 13:18

Jakoś bilans w większości przypadków w Polsce nie jest na plus, u nas także.

Kasa z biletów to bardzo ważny składnik budżetu klubowego. Nie licząc samych wejściówek, zawsze ktoś kupi w sklepiku koszulkę czy kiełbasę podczas meczu.

marcin_częstochowa 25.01.2014 13:21

OK, ale moim zdaniem kalkulacja cen biletów nie polega na policzeniu kosztów stadionu.

xanti1906 25.01.2014 13:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marcin_częstochowa (Post 1346116)
A skąd pomysł, że kasa z biletów ma zrównoważyć koszt stadionu?
W budżecie jest zapewne b.wiele pozycji i bilans wszystkich powinien być na plus.
(?)

Chodzi pewnie o to, żeby było jak najwięcej na plus.

marcin_częstochowa 25.01.2014 14:19

Dlatego cena biletów powinna być tak kalkulowana, żeby jak najwięcej ludzi je kupiło - w jak największej cenie. A nie żeby koniecznie równoważyły koszty stadionu.

martin_6 25.01.2014 18:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marcin_częstochowa (Post 1346116)
A skąd pomysł, że kasa z biletów ma zrównoważyć koszt stadionu?
W budżecie jest zapewne b.wiele pozycji i bilans wszystkich powinien być na plus.
(?)

Nie tyle kasa z biletów, co bilety+karnety+catering+inne zyski z dnia meczu. To się musi co najmniej równoważyć. Bo inaczej ekonomicznie bardziej się opłaca grać na polu za stodołą.

Ogólnie mam wrażenie, że idzie w dobrym kierunku. Jest biednie, ale godnie, powiedziałbym. Pojawia się jakiś porządek, jakaś myśl, jakieś spojrzenie na przyszłość. Baza, stadion, plany akademii. Pewnie, fajnie by było, by przyszedł Cupiał sprzed 15 lat i znowu sypnął kasą, ale to nierealne. Trzeba grać kartami jakie rozdał los i pieniędzmi, jakie są w budżecie.

rafkur 25.01.2014 18:47

Może właśnie nie dzięki zdrowemu rozsądkowi i myśleniu długofalowemu a dzięki tej prawdziwej lub mitycznej biedzie wreszcie zaczniemy stawiać kolejne kroki ku normalności. Pierwsze już są, chociażby ta baza, ona się szybciej zwróci niż kolejny emeryt z cv stworzonym 10 lat wcześniej.

coni 30.01.2014 15:34

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ziezy_zawarta/

ciekawe gdzie będzie się mieścić ta akademia. bo chyba nie na jednym boisku treningowym koło naszego stadionu?

PvD 30.01.2014 16:57

Info z lipca 2012

Trzy najstarsze roczniki Szkółki Piłkarskiej Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków będą trenować w podkrakowskich Piekarach.

Nowe boisko znajduje się przy autostradzie A4 w miejscowości Piekary. Oddalone jest o ok. 10,5 km od stadionu Wisły, stąd plan władz szkółki, aby zorganizować transport dowożący zawodników.

Była to inwestycja bardzo kosztowna i pracochłonna, ale mamy nadzieję, że pozwoli naszym zawodnikom na treningi i grę w bardzo dobrych warunkach, na naturalnej trawie – powiedział trener Cezary Bejm.

domin_czyzyny 30.01.2014 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez coni (Post 1346703)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ziezy_zawarta/

ciekawe gdzie będzie się mieścić ta akademia. bo chyba nie na jednym boisku treningowym koło naszego stadionu?

Ma byc wyremontowane boisko lekkoatletyczne oraz dokonczone boisko w miejscu dawnego basenu.

lucas8 30.01.2014 20:02

Boisko boczne jest już nie używane przez pierwszą drużynę i rezerwy. Jeżeli rzeczywiście wyremontują boisko lekkoatletyczne koło 'okrąglaka' i wybudują to boisko w miejscu basenu [ na marginesie teren tam jest wyplantowany już chyba od września] to akademia miałaby 3 fajne boiska koło samego stadionu :)

coni 31.01.2014 08:16

Gdyby udalo sie wybudowac taki osrodek jak w Myslenicach dla Akademii plus jedno boisko pelnowymiarowe pod dachem to bylby cud -miod-malina.

Kocur 06.02.2014 15:24

Miasto zapłaci ponad pół miliona złotych za ochronę stadionu Wisły

Cytat:


Zarząd Infrastruktury Sportowej od tego roku odpowiada za stadion Wisły i już musi zaksięgować pierwsze koszty związane z ochroną obiektu przy ul. Reymonta.

ZIS rozstrzygnął przetarg na całodobową ochronę stadionu od początku lutego do końca grudnia tego roku.

Wpłynęła jedna oferta konsorcjum firm, którego liderem jest Impel Provider Security Partner. Zaoferowało ono kwotę 580 tys. 839 zł. Cena za jedną przepracowaną godzinę licencjonowanego ochroniarza wyniesie 19,68 zł, a nielicencjonowanego 15,08 zł.




Miasto ma więc już pierwsze koszty związane z tym, że teraz odpowiada za utrzymanie stadionu. - Obiekt musi być chroniony. Zdawaliśmy sobie z tego sprawę i pieniądze na to zostały zaplanowane w tegorocznym budżecie - informuje Jerzy Sasorski z ZIS.

Pieniądze na ochronę były wkalkulowane w koszty utrzymania stadionu, szacowane rocznie na ok. 5 mln zł. - Nie są to dodatkowe opłaty - zapewnia Jerzy Sasorski.

Wcześniej stadionu pilnowali ochroniarze wynajęci przez Wisłę. Zajmowała się tym właśnie firma Impel. Teraz musiała jednak stanąć w przetargu. Stało się tak, ponieważ Wisła, szukając oszczędności, wypowiedziała miastu umowę i przestała zarządzać stadionem z końcem 2013 r. Dopóki zajmował się nim klub, miasto nie musiało utrzymywać obiektu, ani do niego dopłacać.

Od tego roku opieka nad stadionem to zmartwienie gminy, a konkretnie jej jednostki, jaką jest ZIS. Wisła wynajmuje na stałe tylko część powierzchni biurowych pod trybunami. Klub ma wynajmować cały stadion tylko na mecze. Wisła podpisała z miastem umowę, że rocznie będzie za to płacić 3 mln zł.
Miasto z Wisłą ma się dzielić pieniędzmi z wynajmu lóż (tzw. skyboxów).

ZIS szuka rozwiązań, aby gmina nie musiała dopłacać do stadionu. Urzędnicy przyznają, że są firmy zainteresowane wynajmem komercyjnych powierzchni na biura, restauracje. Ponoć są także chętni do wydzierżawienia placów przed trybunami na parkingi.

W ZIS zaznaczają jednak, że na podpisanie umów potrzeba czasu. Na razie pod trybuną od strony ul. Reymana uruchomiono biuro strefy płatnego parkowania.

buczo1985 06.02.2014 16:22

Byłem niedawno na meczu siatkarek Impelu Wrocław. Swoją drogą, cytując klasyka mają rozmach sku**** :)
Cieszy mnie bardzo, że udało się w końcu podpisać umowę z miastem. Trochę tej kasy chyba uda się zaoszczędzić.

Nie wiecie może jak kształtują się formy umów i koszty wynajmu stadionu w innych miastach ( Poznań, Wrocław, Gdańsk, Warszawa....Kraków :) ). Ciekaw jestem czy na tle innych, wynegocjowane stawki z Majchrowskim i spółką są atrakcyjne?

piotek 06.02.2014 17:37

Piszę z pamięc, więc nie hejtujcie, jak źlei, ale w Poznaniu są chyba jakieś bardzo symboliczne stawki

Pero 11.02.2014 10:52

to są jakieś jaja
http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=28661

Lukasz 11.02.2014 11:08

Nie ma się co dziwić, w końcu 'zima siarczysta'.
Szczerze mówiąc dobrze że nie zlikwidowali całego dachu - oszczędność na systemie grzewczym byłaby ogromna a i bezpieczeństwo znacznie większe. A teraz paczki i tak można szykować - w końcu kilka sopli na kratownicy zrobi porównywalną robotę.

Pero 11.02.2014 11:35

a czy to nie były elementy które już kilka razy odpadały? stwierdzili ze nie ma sensu w nieskończoność naprawiać.

buczo1985 11.02.2014 11:35

Mam nadzieję że nie skończy się na demontażu i miasto w niedługim czasie zaprezentuje, a później zrealizuje inne rozwiązanie z tą osłoną. Chociaż w tym kraju wcale bym się nie zdziwił gdyby tak już zostało na zawsze.

kornd 11.02.2014 12:18

Przez 8 lat były te daszki i nic nie odleciało, a nagle okazało się że trzeba to zdemontować, bo zagraża bezpieczeństwu. Tylko ciekawe, że architekt stadionu nie wpadł na to, że system odśnieżania powinno się założyć na całym dachu...

Pero 11.02.2014 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kornd (Post 1348181)
Przez 8 lat były te daszki i nic nie odleciało, a nagle okazało się że trzeba to zdemontować, bo zagraża bezpieczeństwu. Tylko ciekawe, że architekt stadionu nie wpadł na to, że system odśnieżania powinno się założyć na całym dachu...

info sprzed ponad roku http://wiadomosci.onet.pl/krakow/ust...ie-wisly/9dltl :P
chyba jednak coś było na rzeczy

kornd 11.02.2014 12:47

To co odleciało rok temu było w narożnikach, spadający śnieg z dachu trybun wzdłuż boiska uszkodził dach tych za bramkami
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...2341,t,id.html

A teraz zdemontowali daszek chroniący przed zacinającym deszczem z całego stadionu:
http://krakow.naszemiasto.pl/galeria...ce4fc403,1,3,6

wolfy 11.02.2014 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pero (Post 1348162)

To jest przerażające jakie pieniądze poszły na taki bubel...
Cytat:

Pierwotnie napisane przez kornd (Post 1348187)
To co odleciało rok temu było w narożnikach, spadający śnieg z dachu trybun wzdłuż boiska uszkodził dach tych za bramkami
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...2341,t,id.html

A teraz zdemontowali daszek chroniący przed zacinającym deszczem z całego stadionu:
http://krakow.naszemiasto.pl/galeria...ce4fc403,1,3,6

To chyba nadzór budowlany zadecydował. I podejrzewam że nie zrobili tego z nudów albo dla jaj...

Lukasz 11.02.2014 13:22

Stadion jest problemem finansowym dla każdego. W zasadzie urzędasy zadziałały standardowo, wprowadzając 'dupochron' dla siebie. Schemat jest niskobudżetowy:

Złe drogi? -> postawić ograniczenie prędkości -> po problemie.
Źle zaprojektowany dach? -> rozebrać -> po problemie.

Niestety, w zasadzie mogą stadion dowolnie 'zrestrukturyzować' ograniczając swoje koszty, bo to ich własność. Może kwestia spadku przychodów ale te mają w dużym topniu, niestety, zagwarantowane.

19sebawro06 11.02.2014 14:55

jak mogli zdemontować te daszki to mogli się też zająć pleksami. kiedyś mówiono że nie mogą tego zrobić ze względu na problemy z właścicielem/wykonawcą/architektem stadionu ale nagle żadnych problemów miedzy tymi osobami nie ma i demontują daszek

Smyrgu 11.02.2014 17:54

do tych daszków powinny byc doprowadzone kable grzejne...najwyrazniej architekt zapomnial je wydac w projekcie...a teraz to juz chodzi tylko o pieniadze...wiec prosciej jest je zdemontowac...

Krzysztof 11.02.2014 18:04

http://i58.tinypic.com/2rzcrwp.jpg

buczo1985 11.02.2014 19:08

Dobra może i jest teraz bezpieczniej, ale estetyka obiektu uległa pogorszeniu. Ciekaw jestem jakie alternatywne rozwiązania zaprezentuje zarządca?

picasso 11.02.2014 19:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1348240)
Dobra może i jest teraz bezpieczniej, ale estetyka obiektu uległa pogorszeniu. Ciekaw jestem jakie alternatywne rozwiązania zaprezentuje zarządca?

znając tych co rządzą miastem podejrzewam,ze zasłonią to gazetami.miejmy tylko nadzieję,ze będzie to prasa kolorowa....może "playboy"

serek.c2 11.02.2014 19:21

Marudzicie - na pewno wchodzi sponsor tytularny obiektu i dach będzie w jego barwach/reklamach ;)

Valandil 11.02.2014 19:34

Na wiosnę powinny przecież wrócić.

cpc 11.02.2014 20:17

Może właśnie zaczął się proces rozbiórki tej jakże zyskownej inwestycji tylko nie napiszą tego wprost:-D.

To tak pół żartem, pół serio, a właściwie bardziej żartem :).

master17 11.02.2014 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1348190)
To jest przerażające jakie pieniądze poszły na taki bubel...

To chyba nadzór budowlany zadecydował. I podejrzewam że nie zrobili tego z nudów albo dla jaj...

Jestem ciekaw gdzie był nadzór budowlany, gdy stadion powstawał. Trochę czasu już leżało na swoim miejscu i nagle się obudzili ?

Grisza1 11.02.2014 21:37

Jak to kurna możliwe, że trybuna południowa oddana została do użytku w 2006 roku i przez 8 lat te elementy były bezpieczne, a nagle teraz stały się niebezpieczne? Przecież to jest kpina. Jak ten stadion teraz wygląda ;/ Zdemontować jeszcze telebimy, zdemontować krzesełka. Zbierajmy pieniądze na Igrzyska.

Mario Nh 11.02.2014 22:02

Drugi szkieletor.

wolfy 11.02.2014 23:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez master17 (Post 1348262)
Jestem ciekaw gdzie był nadzór budowlany, gdy stadion powstawał. Trochę czasu już leżało na swoim miejscu i nagle się obudzili ?

Jedyna sensowna odpowiedź jaka przychodzi mi do głowy brzmi: to jest Polska, kraj debili. Pamiętasz akcję odśnieżania dachów jak zawaliła się hala?
U nas musiał się widocznie kawałek dachu wykruszyć, żeby ktoś łaskawie rzucił na całość okiem i stwierdził: "No, faktycznie, mogło to kogoś zabić". A że nie zabiło, to i urzędnicy miejscy, i nadzór budowlany są zadowoleni z dobrze wykonanej roboty.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1348272)
Przypomina mi się pewien skecz Monty Pythona: "Jeśli pogoda dopisze, a lokatorzy nie będą zbyt ruchliwi, budynek nie powinien się zawalić".

Dla Anglików to był humor absurdalny. U nas to jest rzeczywistość...

kristos 12.02.2014 10:28

Bardzo jestem ciekawy w jaki sposób , przy takim ułożeniu osłon mogłoby nagromadzić się tyle śniegu ,który spowodowałby pęknięcie pokrycia dachu.
Jedyne wytłumaczenie ,jakie przychodzi mi na myśl ,to śnieg z klejem padający z nieba.

Kocur 12.02.2014 11:09

Cytat:

W poniedziałek robotnicy wrócą na rondo Mogilskiej. Będą zadaszać ruchome schody. Na razie nie położą jeszcze szkła na gotowej już konstrukcji na ciągu schodów przy al. Powstania Warszawskiego.
Dziwicie się - po prostu materiał z dachu jest potrzebny w innej części miasta - plus za gospodarność :-p


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl