![]() |
Mocno uśredniając ceny biletów wychodzi ok 30 zł za sztuke (bez uwzględnienia vip, znizek studenckich)
powiedzmy, że na każdym meczu jest przynajmniej 10tyś kibiców to daje przynajmniej 300tyś za mecz |
Niektóre karnety są w cenach, że mecz wychodził coś po 9 PLN, więc nie sądze, że średnia jest 30 PLN za osobę. Tym bardziej, że najszczelniej wypełnione są rogi i E.
|
A skąd pomysł, że kasa z biletów ma zrównoważyć koszt stadionu?
W budżecie jest zapewne b.wiele pozycji i bilans wszystkich powinien być na plus. (?) |
Jakoś bilans w większości przypadków w Polsce nie jest na plus, u nas także.
Kasa z biletów to bardzo ważny składnik budżetu klubowego. Nie licząc samych wejściówek, zawsze ktoś kupi w sklepiku koszulkę czy kiełbasę podczas meczu. |
OK, ale moim zdaniem kalkulacja cen biletów nie polega na policzeniu kosztów stadionu.
|
Cytat:
|
Dlatego cena biletów powinna być tak kalkulowana, żeby jak najwięcej ludzi je kupiło - w jak największej cenie. A nie żeby koniecznie równoważyły koszty stadionu.
|
Cytat:
Ogólnie mam wrażenie, że idzie w dobrym kierunku. Jest biednie, ale godnie, powiedziałbym. Pojawia się jakiś porządek, jakaś myśl, jakieś spojrzenie na przyszłość. Baza, stadion, plany akademii. Pewnie, fajnie by było, by przyszedł Cupiał sprzed 15 lat i znowu sypnął kasą, ale to nierealne. Trzeba grać kartami jakie rozdał los i pieniędzmi, jakie są w budżecie. |
Może właśnie nie dzięki zdrowemu rozsądkowi i myśleniu długofalowemu a dzięki tej prawdziwej lub mitycznej biedzie wreszcie zaczniemy stawiać kolejne kroki ku normalności. Pierwsze już są, chociażby ta baza, ona się szybciej zwróci niż kolejny emeryt z cv stworzonym 10 lat wcześniej.
|
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...ziezy_zawarta/
ciekawe gdzie będzie się mieścić ta akademia. bo chyba nie na jednym boisku treningowym koło naszego stadionu? |
Info z lipca 2012
Trzy najstarsze roczniki Szkółki Piłkarskiej Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków będą trenować w podkrakowskich Piekarach. Nowe boisko znajduje się przy autostradzie A4 w miejscowości Piekary. Oddalone jest o ok. 10,5 km od stadionu Wisły, stąd plan władz szkółki, aby zorganizować transport dowożący zawodników. Była to inwestycja bardzo kosztowna i pracochłonna, ale mamy nadzieję, że pozwoli naszym zawodnikom na treningi i grę w bardzo dobrych warunkach, na naturalnej trawie – powiedział trener Cezary Bejm. |
Cytat:
|
Boisko boczne jest już nie używane przez pierwszą drużynę i rezerwy. Jeżeli rzeczywiście wyremontują boisko lekkoatletyczne koło 'okrąglaka' i wybudują to boisko w miejscu basenu [ na marginesie teren tam jest wyplantowany już chyba od września] to akademia miałaby 3 fajne boiska koło samego stadionu :)
|
Gdyby udalo sie wybudowac taki osrodek jak w Myslenicach dla Akademii plus jedno boisko pelnowymiarowe pod dachem to bylby cud -miod-malina.
|
Miasto zapłaci ponad pół miliona złotych za ochronę stadionu Wisły
Cytat:
|
Byłem niedawno na meczu siatkarek Impelu Wrocław. Swoją drogą, cytując klasyka mają rozmach sku**** :)
Cieszy mnie bardzo, że udało się w końcu podpisać umowę z miastem. Trochę tej kasy chyba uda się zaoszczędzić. Nie wiecie może jak kształtują się formy umów i koszty wynajmu stadionu w innych miastach ( Poznań, Wrocław, Gdańsk, Warszawa....Kraków :) ). Ciekaw jestem czy na tle innych, wynegocjowane stawki z Majchrowskim i spółką są atrakcyjne? |
Piszę z pamięc, więc nie hejtujcie, jak źlei, ale w Poznaniu są chyba jakieś bardzo symboliczne stawki
|
to są jakieś jaja
http://www.wislakrakow.com/www/showa...rticleid=28661 |
Nie ma się co dziwić, w końcu 'zima siarczysta'.
Szczerze mówiąc dobrze że nie zlikwidowali całego dachu - oszczędność na systemie grzewczym byłaby ogromna a i bezpieczeństwo znacznie większe. A teraz paczki i tak można szykować - w końcu kilka sopli na kratownicy zrobi porównywalną robotę. |
a czy to nie były elementy które już kilka razy odpadały? stwierdzili ze nie ma sensu w nieskończoność naprawiać.
|
Mam nadzieję że nie skończy się na demontażu i miasto w niedługim czasie zaprezentuje, a później zrealizuje inne rozwiązanie z tą osłoną. Chociaż w tym kraju wcale bym się nie zdziwił gdyby tak już zostało na zawsze.
|
Przez 8 lat były te daszki i nic nie odleciało, a nagle okazało się że trzeba to zdemontować, bo zagraża bezpieczeństwu. Tylko ciekawe, że architekt stadionu nie wpadł na to, że system odśnieżania powinno się założyć na całym dachu...
|
Cytat:
chyba jednak coś było na rzeczy |
To co odleciało rok temu było w narożnikach, spadający śnieg z dachu trybun wzdłuż boiska uszkodził dach tych za bramkami
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...2341,t,id.html A teraz zdemontowali daszek chroniący przed zacinającym deszczem z całego stadionu: http://krakow.naszemiasto.pl/galeria...ce4fc403,1,3,6 |
Cytat:
Cytat:
|
Stadion jest problemem finansowym dla każdego. W zasadzie urzędasy zadziałały standardowo, wprowadzając 'dupochron' dla siebie. Schemat jest niskobudżetowy:
Złe drogi? -> postawić ograniczenie prędkości -> po problemie. Źle zaprojektowany dach? -> rozebrać -> po problemie. Niestety, w zasadzie mogą stadion dowolnie 'zrestrukturyzować' ograniczając swoje koszty, bo to ich własność. Może kwestia spadku przychodów ale te mają w dużym topniu, niestety, zagwarantowane. |
jak mogli zdemontować te daszki to mogli się też zająć pleksami. kiedyś mówiono że nie mogą tego zrobić ze względu na problemy z właścicielem/wykonawcą/architektem stadionu ale nagle żadnych problemów miedzy tymi osobami nie ma i demontują daszek
|
do tych daszków powinny byc doprowadzone kable grzejne...najwyrazniej architekt zapomnial je wydac w projekcie...a teraz to juz chodzi tylko o pieniadze...wiec prosciej jest je zdemontowac...
|
|
Dobra może i jest teraz bezpieczniej, ale estetyka obiektu uległa pogorszeniu. Ciekaw jestem jakie alternatywne rozwiązania zaprezentuje zarządca?
|
Cytat:
|
Marudzicie - na pewno wchodzi sponsor tytularny obiektu i dach będzie w jego barwach/reklamach ;)
|
Na wiosnę powinny przecież wrócić.
|
Może właśnie zaczął się proces rozbiórki tej jakże zyskownej inwestycji tylko nie napiszą tego wprost:-D.
To tak pół żartem, pół serio, a właściwie bardziej żartem :). |
Cytat:
|
Jak to kurna możliwe, że trybuna południowa oddana została do użytku w 2006 roku i przez 8 lat te elementy były bezpieczne, a nagle teraz stały się niebezpieczne? Przecież to jest kpina. Jak ten stadion teraz wygląda ;/ Zdemontować jeszcze telebimy, zdemontować krzesełka. Zbierajmy pieniądze na Igrzyska.
|
Drugi szkieletor.
|
Cytat:
U nas musiał się widocznie kawałek dachu wykruszyć, żeby ktoś łaskawie rzucił na całość okiem i stwierdził: "No, faktycznie, mogło to kogoś zabić". A że nie zabiło, to i urzędnicy miejscy, i nadzór budowlany są zadowoleni z dobrze wykonanej roboty. Cytat:
|
Bardzo jestem ciekawy w jaki sposób , przy takim ułożeniu osłon mogłoby nagromadzić się tyle śniegu ,który spowodowałby pęknięcie pokrycia dachu.
Jedyne wytłumaczenie ,jakie przychodzi mi na myśl ,to śnieg z klejem padający z nieba. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:06. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl