Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

PhantomRanger 06.12.2013 17:38

Akademia piłkarska jest potrzebna i obyśmy nie musieli czekać kolejnych 10 lat na jej realizację. Baza prezentuje się pięknie, położona w pięknej okolicy. Może wpłynie to pozytywnie na naszych kopaczy.

R33 06.12.2013 18:13

Tak w ogóle które kluby w Polsce posiadają taką bazę jaką my budujemy w Myślenicach?

arth_ur 06.12.2013 18:58

Raczej to gmina Myślenice buduje bazę treningową.Wisła ja dzierzawi na 20 lat. Co nie zmienia faktu że baza bedzie jedna z lepszych o ile nie najlepsza. Czasem Lech Poznan nie korzysta z zaplecza treningowego Amici Wronki ?

ABGwislakABG 06.12.2013 18:59

Raczej żaden. Co nie znaczy, że nie mają lub nie będą mieć.

Do rzeczy.

Amika ma najlepszą bazę. 3 boiska treningowe przy stadionie, Wronki (tam mają 2 ze sztucznym oświetleniem, jeden z podgrzewaną murawą), Popów (4 pełnowymiarowe), plus jeszcze jedno niedawno oddane wymiarowo coś a'la orlik z trawą z rolki. Hala + boisko ze sztuczną nawierzchnią na terenie SP13.

Z tym, że 1 drużyna trenuje głównie przy stadionie, we Wronkach w czasie zimy.

W Popowie juniorzy, a trampkarze na hali i sztucznej nawierzchni.


Legia natomiast bazę treningową ma w planach. Gadają z Ożarowem, gdzie mają podobno boiska itd. to po podjęciu decyzji nawet natychmiast i tak są wobec nas 1,5-2 lata w plecy.

Podsumowując- Lech nas przebija pod względem ilości. Co nie zawsze idzie z jakością. W czasie zimy i tak popier*dalają do Wronek (btw- tam, gdzie ich miejsce), więc strat z tego tytułu nie mamy.

Baa, kilometrażowo pyry mają do Wronek tyle, co my tam i spowrotem do i z Myślenic.

picasso 06.12.2013 19:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABGwislakABG (Post 1341354)

Baa, kilometrażowo pyry mają do Wronek tyle, co my tam i spowrotem do i z Myślenic.

raczej nie do Wronek bo tam są u siebie.oni tyle co my do i z Myślenic mają do Poznania.

arth_ur 06.12.2013 19:14

I jeszcze info dotyczące naszego stadionu: Biura pod trybunami zajmie inwestor stadionu Wisły http://stadiony.net/aktualnosci/2013...stadionu_wisly

barthok 06.12.2013 22:48

ma ktoś dokumentację techniczną trybuny północnej/południowej która była udostępniona do przetargu? potrzebuję do pracy mgr.

GaoFeng 07.12.2013 21:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABGwislakABG (Post 1341354)
Raczej żaden. Co nie znaczy, że nie mają lub nie będą mieć.

Do rzeczy.

Amika ma najlepszą bazę. 3 boiska treningowe przy stadionie, Wronki (tam mają 2 ze sztucznym oświetleniem, jeden z podgrzewaną murawą), Popów (4 pełnowymiarowe), plus jeszcze jedno niedawno oddane wymiarowo coś a'la orlik z trawą z rolki. Hala + boisko ze sztuczną nawierzchnią na terenie SP13.

Chyba jednak Slask Wroclaw ma najlepsza baze treningowa, znaleziono w necie:

Cytat:

Ośrodek treningowy Śląska to Stadion Oporowska, gdzie do dyspozycji jest główne boisko stadionu(oświetlone i podgrzewane) oraz boisko boczne.

Grupy młodzieżowe trenują na obiektach Wrocławskiej AWF na Polach Marsowych koło Stadionu Olimpijskiego.

- Siedem boisk trawiastych (dwa o wymiarach 105 x 70m., jedno o wymiarach 60 x 90m. z bramkami"piątkami" i cztery mini boiska o wymiarach 50 x 30m. z bramkami "piątkami"
- Obiekt oświetlony
http://slowosportowe.pl/files/thumbs/large/32.jpeg



Zrodlo: http://www.skyscrapercity.com/showth...576&highlight=

ciacho 08.12.2013 13:37

Dyskusja chyba powinna powinna dotyczyć nie tego kto MA, ale kto WYNAJMUJE najlepszą bazę.

krwawy 10.12.2013 09:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ABGwislakABG (Post 1341354)
Legia natomiast bazę treningową ma w planach. Gadają z Ożarowem, gdzie mają podobno boiska itd. to po podjęciu decyzji nawet natychmiast i tak są wobec nas 1,5-2 lata w plecy.

Nie bazę tylko akademie mają zbudować. Baza treningowa jest przy stadionie, dwa boiska -
jedno sztuczne drugie naturalne z podgrzewaną murawą. Teraz robią balon na boiskiem do ćwiczenia podczas zimy, podobno pierwszy w Polsce nad boiskiem do piłki.

kornd 27.12.2013 10:53

Można trenować w bazie treningowej Wisły w Myślenicach:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._juz_trenowac/

gypsy 27.12.2013 13:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kornd (Post 1343106)
Można trenować w bazie treningowej Wisły w Myślenicach:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._juz_trenowac/

Baza jak się patrzy :) Wie ktoś, czy piłkarze będą dojeżdżać na treningi grupowo (np. spod R22) czy każdy będzie musiał jechać na własną rękę?

NoRules 27.12.2013 16:55

Chyba wszyscy razem beda jeździć na głownej coś wspominali :)

Grantar 28.12.2013 16:46

http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...enicach/74358/

Nowy typ bramek !!!
Z dobrze poinformowanych źródeł wynika, że takie wprowadzone zostaną przez władze TM ekstraklasy od przyszłego sezonu.
Nasze czujne władze dowiedziały się o tym przed innymi ....

kornd 28.12.2013 18:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 1343161)
http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...enicach/74358/

Nowy typ bramek !!!
Z dobrze poinformowanych źródeł wynika, że takie wprowadzone zostaną przez władze TM ekstraklasy od przyszłego sezonu.
Nasze czujne władze dowiedziały się o tym przed innymi ....

Możesz wyjaśnić dokładnie, co masz na myśli pisząc, że to nowy typ bramek?

tedyy 28.12.2013 18:09

chodziło mu o kształt :P

Valandil 28.12.2013 18:12

Wy oczywiście sobie jaja robicie?

El'kabat 28.12.2013 18:47

Cieszy oki taki widok.

Marcin_fan 28.12.2013 18:50

Pewnie że tak. Mnie tym bardziej że na trening zespołu bede miał 5min samochodem :]

gypsy 28.12.2013 19:43

Grantar nas tutaj trolluje ;) Aż się dałam nabrać na te nowe bramki.

Krzysztof 02.01.2014 10:50

Najnowsze zdjęcia bazy treningowej Wisły:

http://i42.tinypic.com/2939bfo.jpg

http://www.sportowefakty.pl/pilka-no...-w-myslenicach

Pero 03.01.2014 11:36

Czy Wisła w końcu wyszła z Reymonta jako operator i administruje już tylko częścią sportową czy nie?

Kapcok7 11.01.2014 16:17

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1068422322.jpg

Czyżby szafki które do tej pory były na stadionie zostały przeniesione do Myślenic? A więc nowe na stadionie?

Patryk_185 11.01.2014 16:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kapcok7 (Post 1344285)
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...1068422322.jpg

Czyżby szafki które do tej pory były na stadionie zostały przeniesione do Myślenic? A więc nowe na stadionie?

Wisła miała dwie szatnie więc myślę że to są szafki ze starej szatni spod południowej :D

kot 12.01.2014 14:59

Dopiero staro-nowi właściciele Legii udzielili mi odpowiedzi, gdzie ich mityczna wręcz - akademia piłkarska - ma siedzibę ??. W planach klubowych oczywiście i to o ile miasto zrezygnuje z czynszu na rzecz klubu, to znajdą się niby pieniądze na tą medialną wyłącznie akademię ( myloną ostatnio ze sprzedażą kilku młodych piłkarzy). I na tej wyłącznie - wirtualności medialnej - istnieje ta "niesamowita" różnica od Wisły, podobnie jak jeszcze mocniej funkcjonuje w mediach wizja "dominacji" Legii nad resztą Polski, zwłaszcza w nadchodzącej przyszłości, podczas gdy znowu ledwie udało się Legii nie zbankrutować i po europejskiej kompromitacji, przeprowadzono, jakieś dziwne zmiany właścicielskie, ukrywające ponad 200 milionowy dług bez szans na jego spłatę. Pożyjemy, zobaczymy tę jej zamianę z kosher na halal ;)

A tu proszę, czytam i to gdzie ? w samej Wyborczej - http://www.krakow.sport.pl/sport-kra....html#TRrelSST

- Wisła jako pierwszy klub ekstraklasy ma bazę treningową choć trochę zbliżoną do zachodnich ośrodków -

i znowu się śmieję, że jak zwykle Wisła pierwsza przeciera realne szlaki do świata, gdy ponad 100 lat temu powstawała, jak i do obecnej europejskości, gdy tak samo prekursorsko i niestety w bólach powstawał jej stadion, wyniki w ponownie wolnej Polsce, a nawet ostatnia redukcja długu Cupiała itd............. i tutaj bije się w piersi, bo zawsze podawałem przykład Waltera, jako nieustraszonego inwestora, a tu mit prysł i zostały długi, długie jak do Warszawy :-)

ale mimo to fenomen wirtualnej zajebistości Legii jest godny rekordu Guinnessa dla wszystkich jego medialnych twórców :)

p s. - przytoczyłem Legię wyłącznie z uwagi na realny a nie wirtualny ranking powstawania infrastruktury piłkarskiej w Polsce.

Marcin_fan 13.01.2014 16:59

Ale nie powie Pan chyba, że konieczność dojeżdżania własnymi samochodami, ok. 35 kilometrów w jedną stronę, nie jest dla was uciążliwa.
Do takich rzeczy, jak konieczność dojazdu człowiek po jakimś czasie się przyzwyczaja. Nawet, jeśli początkowo zdaje ci się, że mieszkasz daleko, to gdy takie podróże staną się codziennością, ten dystans jakby zmniejsza się w twojej świadomości. Mrugniesz okiem i już jesteś w Krakowie. Nie ma się na co skarżyć.



Fragment rozmowy z Chavezem dziennika polskiego.
Czyli piłkarze dojeżdżają własnymi samochodami czy jest podstawiany jakiś autobus pod R22?

szczepans21 13.01.2014 19:15

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...w_myslenicach/

kornd 14.01.2014 12:18

Kilka artykułów z oficjalnej odnośnie otwarcia nowej bazy:
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...yczne_warunki/
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...w_myslenicach/
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...w_myslenicach/

Krzysztof 14.01.2014 22:29

Zdjęcia bazy od środka:

http://i41.tinypic.com/2nav315.jpg

http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna/410057/fotorelacja-baza-w-myslenicach-tu-trenuje-wisla-krakow

SharksiK 14.01.2014 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1344518)
Ale nie powie Pan chyba, że konieczność dojeżdżania własnymi samochodami, ok. 35 kilometrów w jedną stronę, nie jest dla was uciążliwa.
....

Czyli piłkarze dojeżdżają własnymi samochodami czy jest podstawiany jakiś autobus pod R22?


dziesięć znaków

morganfield 14.01.2014 23:57

eee... Raczej ten przekwalifikują.

Elefant 15.01.2014 19:05

http://galeria.wislakrakow.com/20140115/km/IMG_8180.jpg

No proszę, a łysy Rumburak nie przeciął. :)
I ten uśmiech, on na pewno coś wie, czego inni nie wiedzą :P

No dobra, tyle żartów. Żartów, drodzy wielbiciele p. Jacka, żartów

A poważnie. Są dwa aspekty dzisiejszego dnia.
Pierwszy, że jest to wreszcie krok w kierunku normalnego a nie wirtualnego działania spółki. Jest jeden z podstawowych elementów działania klubu piłkarskiego. Są boiska, jest zaplecze. Może nie jest to kosmos, ale jest. Oddalenie od miasta nie jest aż tak duże by stanowiło większy problem. Krok jest może nieco ułomny, bo przecież to tylko dzierżawa i to przez TF, ale na jakiś czas przynajmniej do kiedy TF będzie z Wisła rozwiązuje problem. Może z czasem gdy sytuacja finansowa się poprawi uda się obiekt przejąc. Swoją drogą 10 milionów... Jak pomyśle ile przez te lata poszło na nietrafione transfery i ile mogliśmy mieć za to boisk.

I drugi, że jest to spełnienie postulatów kibiców o których to można było i na tym forum od wielu lat przeczytać. Na ile to "gardłowanie" odniosło skutek i było jednym z przyczynków decyzji o powstaniu tej bazy tego pewnie nie dowiemy się nigdy. W każdym razie Ci co "gardłowali" jakąś drobną satysfakcje dzisiaj mają.

Krzysztof 17.01.2014 11:51


Zdjęcia z imprezy na otwarcie bazy:

http://i40.tinypic.com/2a642a0.jpg

http://www.sportowefakty.pl/pilka-nozna/zdjecia/galeria/4358/uroczyste-otwarcie-bazy-treningowej-wisly-krakow-w-myslenicach

napohybelwszystkim 23.01.2014 09:40

Ohohohoho Majchrowski się zdenerwował
http://sporteuro.pl/sport/pi%C5%82ka...-stadiony.html

kornd 24.01.2014 11:20

Kraków: Prezydent grozi klubom sprzedaniem stadionów

http://stadiony.net/aktualnosci/2014...niem_stadionow

MatMario 24.01.2014 13:37

No sytuacja jest mocno patowa.

Postawa klubów w opcji na rumuńską Panda jest mocno żenująca. Dostał biedak mercedesa i teraz na przegląd nie ma.

Marketing mający przyciągać 25 tyś ludzi co dwa tygodnie na mecz ogarnia pewnie stażysta. Takie coś nie ma prawa działać.

Już widzę co będzie z murawą jak zacznie się tym ktoś inny zajmować. Amatorka i prowizorka i z jednej i z drugiej strony.

sndr 24.01.2014 13:59

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...2_domem_wisly/

domin_czyzyny 24.01.2014 14:39

no i dobrze :) to była podstawa wszystkiego. Martwi, że umowa podpisana tylko na półtorej roku...

1. Jest umowa na korzystanie ze stadionu.
2. Jest baza treningowa.
3. Ma być wyremontowana baza dla grup młodzieżowych.

wg Gówna Wybiórczego oto część uzgodnień:

- Wisła zapłaci miastu 3 mln zł za rozegranie 22 meczów w sezonie

- jeśli awansuje do europejskich pucharów, będą dodatkowe negocjacje co do warunków wynajmu

- umowa jest ważna do czerwca 2015 roku z opcją przedłużenia

- w tych 3 mln zł jest też zawarty wynajem powierzchni biurowych dla klubu ok. 1200 m kw. i strefy kibice ok. 300 m kw.

- Wisła opiekuje się na co dzień murawą

- stadion przejmuje na 12 godzin przed meczem i oddaje 12 godzin po jego zakończeniu

- prawa do wynajmowania skyboksów mają obie strony. Jeśli klienta znajdzie klub, dostanie 70 proc. pieniędzy, miasto 30 proc. i na odwrót. Jeśli ZIS (lub Wisła) znajdzie sponsora tytularnego dla stadionu, będzie miał prawo do 70 proc. wpływów z wynajmu wszystkich skyboksów.

Arsenal 24.01.2014 16:41

Być może umowa jest tak krótka ponieważ gdy Wisła uzyska jakaś płynność finansowa nasz klub będzie chciał wynajmować więcej pomieszczeń lub coś tego typu.

Elefant 24.01.2014 18:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1346023)

- Wisła zapłaci miastu 3 mln zł za rozegranie 22 meczów w sezonie

Czyli za 1 mecz ponad 136000 zł + ochrona + prąd + murawa itd.

W sumie jeden mecz w granicach w granicach 200 do 250 tys. netto.
Bliżej tej górnej granicy.

Czyli jak nas przyjdzie 12 tys. to od każdego na organizację meczu od 16 do 21 zł.
Bez zarobków tych co biegają itd. Tylko czyste usadzenie 4 liter na krześle.

W zeszłym sezonie za 11 meczów na C karnet 175 zł.
16 zł za mecz.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:42.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl