Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

!!IRIVER!! 25.09.2017 16:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Virusman (Post 1484013)
:D

Dzięki za ten wpis! Jeden z niewielu głosów rozsądku i trafna analiza.

wolfy 25.09.2017 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1484014)
Zniżyłeś się właśnie do poziomu Smudy który oceniał transfery Guzmicsa i Jovicia w kategoriach transferów za 5 groszy.
Kpisz z ludzi którzy nazywają Ramireza wf-ista, a sam oblewasz pomyjami zarówno zarząd jak i zawodników.

A bardziej merytorycznie: Myślę, że nawet Junco nie oczekuje, że wszystkie transfery wypalą. Nie ma takiej możliwości i nie było też przed nimi. Na papierze Ze Manuel wygląda lepiej niż Carlitos, ale co nam pokazuje rzeczywistość?

Spoko - nie wiem jak inaczej skomentować Twój tekst, ale w mojej ocenie ostro fantazjujesz z potencjałem na puchary. Większość naszych piłkarzy ma słabe CV i jest na zakręcie, to widać. Akurat Guzmićś i Jović przyszli za pieniądze o ile pamiętam i zarabiali o wirle więcej niż nasze aktualne nabytki. Goście na pewno byli selekcjonowani ale nasze możliwości płacowe mocno ograniczają poruszanie się nawet na rynku piłkarzy z kartą na ręku.

Dukat zachował się jak gówniarz, jeżeli nie potrafi trzymać języka za zębami to pora znaleźć sobie inne zajęcie. Już mieliśmy kibica pociągającego za sznurki i wiadomo jak się to skończyło.

Lemoniadowy Joe 25.09.2017 16:43

Teoretycznie to skład byłby na puchary gdyby jeszcze ze 2-3 piłkarzy ofensywnych odpaliło jak Carlitos i wszyscy byli zdrowi.

_al3x 25.09.2017 16:47

skoro w tej przerwie przychodzi do nas 13 zawodników, eksperci (95%forum) chwali jakie to zajebiste zakupy zrobiliśmy. To kto się myli ?? Na 13 zawodników trafić 2 to jest sukces ?? Czy może trener nie potrafi wykorzystać potencjału ?? A może ten Junco nie jest taki zajebisty jak nam się wydaje ??
Wg mnie Kiko się nie nadaje się do trenowania Wisły, on nie ma wizji i pomysłu na grę. A jego styl to pasuje do 1 ligi.
Przecież skład mamy znacznie lepszy niż poprzedniej rundzie.

Karherop 25.09.2017 17:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1484017)
Spoko - nie wiem jak inaczej skomentować Twój tekst, ale w mojej ocenie ostro fantazjujesz z potencjałem na puchary. Większość naszych piłkarzy ma słabe CV i jest na zakręcie, to widać. Akurat Guzmićś i Jović przyszli za pieniądze o ile pamiętam i zarabiali o wirle więcej niż nasze aktualne nabytki. Goście na pewno byli selekcjonowani ale nasze możliwości płacowe mocno ograniczają poruszanie się nawet na rynku piłkarzy z kartą na ręku.

Guzmics na dzien dobry sprezentowal cracovii zwyciestwo w derbach a Jovic samobója w mwczu z Legia. Myślisz ze Smuda byl z nich zadowolony? Nawet nie chce wspominać tego ile pomyj zebrali wtedy w/w zawodnicy

Jak kogos obserwujesz od 7 lat to czy mozna to nazwac selekcja? Wlasnie tyle Junco zna Kolara. Masowej łapanki w tym nie ma.

Ponawiam pytanie. Po co Junco sprowadzil nam 4 zawodników w momencie liderowania w tabeli i stracie Brlela? Po to by walczyc o 8 czy aby utrzymać poziom drużyny będącej w czubie tabeli.

Jak to ktos madrze napisał: każda z drużyn ekstraklasy gra o 8.
8-10 druzyn walczy o puchary i nie wiem co w tym dziwnego, że my jesteśmy (powinnismy byc) w tym gronie.

crux.a 25.09.2017 17:04

Virusman, dla takich postów jak Twój warto logować się na forum. Dzięki! Obecni tu dziennikarze: czytać i uczyć się.

Zmartwił mnie ten fragment:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Virusman (Post 1484013)
Do tego ze sztabu szkoleniowego i pracowników dochodzą bardzo niepokojące wieści nie tylko z tematów sportowych...

Podziały w szatni - bo tak to czytam - to zły znak. A jeśli chodzi o to, że klub znów nie płaci, no to równie niedobrze.

s1mone 25.09.2017 18:17

Nie mogę się zgodzić z użytkownikiem Virusman, że nie ma sensu zmieniać Kiko na innego trenera.

Nawet zakładając, że nie ma trenerów od niego lepszych jakościowo w naszym zasięgu (brednie) to jeden fakt pozostaje niezmienny. Kiko preferuje lagę na pałę i stawianiu autobusu w bramce. To go bawi, podoba mu się taka gra. On chce tak grać. I niezależnie czy jego zespół będzie w dołku czy w gazie to się nie zmieni. Widziałem Wisłę Kiko w gazie, widziałem w dołku. Widziałem też Wisłę dariusza w. w gazie i dołku. Naprawde jak dla mnie - nie ma porównania.

Nikt mi nie wmówi, że ta drużyna przy odpowiednim niedrogim trenerze nie jest w stanie grać w miarę atrakcyjnego futbolu na poziomie pierwszej ósemki naszej ekstraklasy (lub jak kto woli : pierwszej dziesiątki).

To, że Kiko tego nie potrafi, nie znaczy, że się nie da.
Tyle w temacie.

Kurz 25.09.2017 18:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Karherop (Post 1484023)
Ponawiam pytanie. Po co Junco sprowadzil nam 4 zawodników w momencie liderowania w tabeli i stracie Brlela? Po to by walczyc o 8 czy aby utrzymać poziom drużyny będącej w czubie tabeli.

Jak to ktos madrze napisał: każda z drużyn ekstraklasy gra o 8.
8-10 druzyn walczy o puchary i nie wiem co w tym dziwnego, że my jesteśmy (powinnismy byc) w tym gronie.

Nie sądzę, żeby Junco wyciągał jakieś daleko idące wnioski na temat naszych szans na miejsca 1-4 po kilku kolejkach. Sprzedaż Brleka stworzyła potrzebę dalszych wzmocnień, ale przede wszystkim zapewniła pieniądze na dodatkowe transfery, być może zawieszone do momentu aż wyjaśni się sprawa z Petarem. I tyle bez podtekstów.

Oczywiście, trochę większa pula zawodników, to trochę większa szansa na to, że przynajmniej kilku odpali, nawet nie w ogóle, tylko wcześniej, bo na pewno aklimatyzacja będzie przebiegała w różnym tempie.

Osobną kwestią jest to, kto według niego został sprowadzony na teraz do pierwszego składu, kto jako zmiennik, a kto jako inwestycja w przyszłość.

Kurz 25.09.2017 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1484026)
Nie mogę się zgodzić z użytkownikiem Virusman, że nie ma sensu zmieniać Kiko na innego trenera o podobnej renomie/umiejętnościach.

Kiko preferuje lagę na pałę i stawianiu autobusu w bramce. To go bawi, podoba mu się taka gra. On chce tak grać. I niezależnie czy jego zespół będzie w dołku czy w gazie to się nie zmieni. Widziałem Wisłę Kiko w gazie, widziałem w dołku. Widziałem też Wisłę dariusza w. w gazie i dołku. Naprawde jak dla mnie - nie ma porównania.

I nikt mi nie wmówi, że ta drużyna przy odpowiednim niedrogim trenerze nie jest w stanie grać w miarę atrakcyjnego futbolu na poziomie pierwszej ósemki naszej ekstraklasy (lub jak kto woli : pierwszej dziesiątki).

To, że Kiko tego nie potrafi, nie znaczy, że się nie da.
Tyle w temacie.

Kiko chce grać jak Legia Czerczesowa. To dobra koncepcja. Trudno, jednak, o fajne wrażenia estetyczne, jeśli podstawowy problem dotyczy formy/umiejętności jednostek.

W ostatnich latach mieliśmy przebłyski bardzo skutecznej/widowiskowej gry, która była zasługą znających się, jak łyse konie piłkarzy. Brożek, Garguła, Boguski. Do tego w pewnym momencie wpasował się Stilić i Donald, w pewnym Wolski, Małecki (o którym trudno powiedzieć, że był nowy), nigdy za wielu w danym momencie, co jest nie bez znaczenia. Łatwo było o szybką aklimatyzację i zrozumienie z kolegami.

Dzisiaj nie mamy takiej grupy. Części piłkarzy odeszła, część jest o krok od emerytury i od początku sezonu zawodzi. Pewna epoka się skończyła. Trudno od piłkarzy, którzy poznali się w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy oczekiwać choćby namiastki tego zrozumienia, które dzielili Brożek z Boguskim i Gargułą. To musi potrwać, być może cały sezon. No i jeszcze pozostaje, jedno ale... Przede wszystkim większość musi udowodnić, że w ogóle do Wisły, do ekstraklasy się nadaje, bo to ciągle jeszcze stoi pod znakiem zapytania.

Ogryzek 25.09.2017 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1484029)
Kiko chce grać jak Legia Czerczesowa. To dobra koncepcja. Trudno, jednak, o fajne wrażenia estetyczne, jeśli podstawowy problem dotyczy formy/umiejętności jednostek.
.

Pozwolę się nie zgodzić. Kiedy My siedliśmy pressingiem na rywalu dłużej niż 3 minuty? Ile My tych kilometrów w meczu robimy żeby naciągać porównanie Kiko Czerczesow?

Nic z tych rzeczy. Pięknie by było gdybyśmy siadali na rywalu i odbierali piłki na jego połowie i strzelali z tego bramki. Ale nic takiego w tym sezonie nie ma.

wiesniak842 25.09.2017 18:52

Kiko chce grac jak Legia Czerczesowa, jak Atletico Simeone... niech on chociaz zacznie chciec grac jak Wisla Kiko bo powoli to blizej mu do Wisly Pawlowskiego.

Kurz 25.09.2017 19:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1484030)
Pozwolę się nie zgodzić. Kiedy My siedliśmy pressingiem na rywalu dłużej niż 3 minuty? Ile My tych kilometrów w meczu robimy żeby naciągać porównanie Kiko Czerczesow?

Nic z tych rzeczy. Pięknie by było gdybyśmy siadali na rywalu i odbierali piłki na jego połowie i strzelali z tego bramki. Ale nic takiego w tym sezonie nie ma.

Napisałem chce grać, a nie gra, bo do tego jeszcze daleka droga i nie uda się bez Borysiuka czy Jodłowca przenieść tego systemu w skali 1:1 (to będzie tylko jakiś wariant). Na razie wszakże nie ma kim, ale to dotyczy każdego potencjalnego ustawienia. Trudno właściwie w tej chwili, poza Carlitosem, powiedzieć o kimkolwiek z letniego zaciągu "poradził sobie w ekstraklasie, poradził sobie w Wiśle". To główny problem. Jak już będziemy mogli z czystym sumieniem wyrazić się tak o jeszcze kilku innych zawodnikach, wtedy zajmijmy się oceną systemu gry i odczuciami artystycznymi. Do czasu, kiedy nowi i starzy zawodnicy kopią się po czołach, chowają, żeby tylko nie dostać podania, człapią w jednostajnym tempie, nie potrafią przyjmować, ani podać celnie do partnera kilka metrów od siebie jakiekolwiek dyskusje nie tylko o defensywnym stylu Kiko, ale i pięknej ofensywnej grze, mijaj się z celem.

Adenalix 25.09.2017 19:16

Na tym forum nie brakuje ludzi rozsądnych, z długim stażem, którzy przeszli ten roller coaster ostatnich lat. I nie mogę się nadziwić jak zaprawieni w bojach kibice Klubu BC i Meresińskiego, opcji holenderskiej, czeskiej i bałkańskiej nie potrafią popatrzeć na dzisiejsze wydarzenia w szerszym kontekście.
Wisła niedawno mało nie spadła do ligi okręgowej. Nadal nie mamy kasy i tniemy koszty. Zatrudniliśmy budżetowego (to nie znaczy złego) trenera i budżetowych piłkarzy. Bierzemy to co jest za darmo schodząc z wysokich kontraktów i sprzedając piłkarzy, na których można zarobić. Przyszło 13 nowych piłkarzy na kompletnie różnym etapie przygotowania fizycznego. Część z nich potrafi grać w piłkę, a część nie, ale na pewno wszyscy potrafią grać w piłkę lepiej niż obecnie. Oczywiście moim zdaniem można było dokonywać lepszych wyborów w składzie niż obcokrajowców, którzy na mecz o stawkę wychodzili prosto z samolotu. Kto grał w piłkę ten wie, że brak siły, kondycji, skutkuje brakiem pewności siebie i tym, że ogólnie piłkarsko zawodnik prezentuje się źle (mentalnie, technicznie, taktycznie). Kiko moim zdaniem ma swoje atuty, o których kiedyś z resztą z uznaniem mówili: Małecki, Głowacki, Sadlok, nawet Moneyczyński. Nie wiem czy problemem nie jest zbyt mało siłowe przygotowanie fizyczne pod naszą ligę (piłkarze wspominali, że pierwszy raz spotykają się z tym, że niemal wszystkie treningi są z piłkami), ale podstawowym grzechem jest wybór piłkarzy do gry w sytuacji, w której albo bez formy ktoś gra piach, albo jest podatny na kontuzje (zobaczcie ilu piłkarzy się rozwaliło). Jednak bez formy są również piłkarze, którzy przepracowali okres przygotowawczy. Trzeba odstawić piłkarzy, którzy potrzebują od teraz 4-6 tygodni, żeby dojść do formy. W każdym razie radykalne zmiany teraz to wariactwo. W niczym nie pomoże, a wpisuje się w słynną retorykę BC, czyli tłumy "ekspertów" doradzające przepędzenie danej opcji, a później zatrudnienie przez zaprzeczenie czyli wszystko co było do tej pory - nie ważne czy obiecujące czy nie - trzeba zaorać i zacząć od zera. Pełne poparcie do czasu pierwszej wpadki.

Ogryzek 25.09.2017 19:20

Adenalix
Ponoć tak oszczędzamy że wydatki na pensje są nieznacznie większe niż w zeszłym sezonie. Do reszty się nie odnoszę.

Kurz 25.09.2017 19:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adenalix (Post 1484034)
Jednak bez formy są również piłkarze, którzy przepracowali okres przygotowawczy.

Wtedy nie uzbieramy 11. Ciągle brakuje 2 zawodników, którzy by cokolwiek wnosili do gry, a dokonaliśmy już niemal całego przeglądu wojsk. Brożek bez formy. Boguski bez formy. Imaz bez formy lub słaby, Ze Manual bez formy lub słaby, Perez bez formy lub słaby, Wojtkowski/Kostal/Halilović/Bartosz za słabi, ale przynajmniej być może niektórzy z nich są pieśnią przyszłości. Bałaniuk bez formy lub za słaby lub pieśń przyszłości. Kolar kontuzjowany.

bridgeburner 25.09.2017 19:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1484036)
Też wierzę, że są na forum rozsądni ludzie z długim stażem, którzy przeżyli nie tylko Meresińskiego, ale również Pawłowskiego czy Kulawika. Jestem ciekaw, co teraz dzieje się na sektorze ViP. Swego czasu, partnerka jednego z piłkarzy mówiła co nieco, o tym co dzieje się w szatni.

Biorąc pod uwage ilu juz lepszych trenerów niz Kiko ta "szatnia" zwolnila to ja sie zastanawiam powaznie, czy nie nadszedl wlasnie czas na jej przewietrzenie
Po dyplomie dla Brozka, Boguskiego i Głowy i czas zaczac pisac nowa historie

Ogryzek 25.09.2017 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1484038)
Biorąc pod uwage ilu juz lepszych trenerów niz Kiko ta "szatnia" zwolnila to ja sie zastanawiam powaznie, czy nie nadszedl wlasnie czas na jej przewietrzenie
Po dyplomie dla Brozka, Boguskiego i Głowy i czas zaczac pisac nowa historie

Taaa znowu Brożek i Boguski jako wymówki że niby biednego Kikusia chcą zwolnic. Patrząc po grze to jego pupilki jak Ze Manuel czy Imaz nie chcą za Kikusia umierać i bardziej chcą go pogonić niż reszta stranieroswów i niedobitki Polaków.

Taki Gonzales zawalił już z 5 goli w tym sezonie... on chyba ma coś do naszego trenera.

Karherop 25.09.2017 20:06

Ten moment nieubłaganie się zbliża, czy tego chcemy czy nie. Za rok czeka nas nie mniejsza czystka niż teraz i to bez względu na osiągnięte wyniki.

Możemy doczekać momentu gdy w czerwcu 2018 nie będzie już żadnego pilkarza który jest w klubie przynajmniej 2 lata. No może poza Maleckim.

AYALA 25.09.2017 20:59

Lechia i Pogoń mają nie gorszych zawodników,punktów mają mniej, a trenerów na razie nie zwalniają.Dlatego dałbym Kiko jeszcze czas.

TIR_DO_SŁUBIC 25.09.2017 21:00

Miałem dzisiaj chwilę czasu i pokusiłem się o zrobienie takiego małego zestawienia, tak po prostu, dla podsumowania dotychczasowej pracy Kiko.

Wisła Kraków Kiko Ramireza:

Wszystkie mecze (sezon 16/17 + 17/18):

https://image.prntscr.com/image/dn9-...8QQkvdE_Kg.png

Mecze jako gospodarz (sezon 16/17 + 17/18):

https://image.prntscr.com/image/Woh-...arY28P9l0w.png

https://image.prntscr.com/image/15LO...q206kAGgyw.png

Mecze jako gość (sezon 16/17 + 17/18):

https://image.prntscr.com/image/2sWu...BZFngAqKXQ.png

https://image.prntscr.com/image/JpbC...Ri2DJFKVPg.png

https://image.prntscr.com/image/OM3E...pv9XU1yeUg.png

Chętnie przygotuję inne zestawienia. Gdybyście odnaleźli jakiś błąd to dajcie info, naniosę poprawki.

Kurz 25.09.2017 21:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bridgeburner (Post 1484038)
Biorąc pod uwage ilu juz lepszych trenerów niz Kiko ta "szatnia" zwolnila to ja sie zastanawiam powaznie, czy nie nadszedl wlasnie czas na jej przewietrzenie
Po dyplomie dla Brozka, Boguskiego i Głowy i czas zaczac pisac nowa historie

Nie spekuluję na te tematy. Ale jedno jest pewne, zarówno Paweł Brożek, Rafał Boguski, jak i ich koledzy muszą przyzwyczaić się do zmiany realiów, co wcale nie musi być dla nich łatwe, ani im się podobać. Mamy 13 nowych zawodników, którzy chcą grać i na pewno nie będziemy czekać pół rundy aż na przykład Rafał Boguski przestanie kopać się po czole. Rafał dostał naprawdę uczciwą szansę 4 mecze ekstraklasy + 1 mecz pucharowy i siadł na ławce. Kolejny Ze Manuel 4 mecze ekstraklasy i siadł na ławce... Kiko jest konsekwentny, obiektywny i rozpaczliwie szuka kogoś, kto dawałby jakość z przodu obok Małego i Carlitosa. Na razie nie znalazł.

Levis88 26.09.2017 05:10

To mógł rozpaczliwie prosić Junco o ofensywnego pomocnika i skrzydlowego.

Pan Jotka 26.09.2017 08:03

Niedawno groził nam scenariusz chorzowski. ale jak widać ludzie dalej jakby nie pamiętają o tym etapie w klubie tylko żyją epoka Parmy i Schalke..
Sprzedaliśmy dwóch zawodników kluczowych, sprowadziliśy iluś tam zawodników, ale ponieważ zrobiliśmy to za pięć dwunasta to nawet nie było kiedy ich zgrać. Dajcie mu popracować , bo na MP i tak nie mamy ani szans ani kasy i dopiero wtedy wyciągniemy wnioski.
Zamiana na Kazia "Remisa" Moskala albo innego czarodzieja typu Kulawik to po prostu odgrzewanie tych samych kotletów. Stabilne finanse, stabilna drużyna i dopiero można gadać o sukcesach. A nie wyczyny ala Ruch Chorzow by potem walczyć o przetrwanie. Tez mi sięgra niezbyt podoba, ale po prostu myślę realnie o tym wszystkim.

wściekłe pięści węża 26.09.2017 08:15

Taki mały apel, który powtarza się co parę stron od rozsądnych ludzi - przestańcie .......ić, że ci, którym nie podoba się polityka Kiko żyją przeszłością, erą Cupiała, meczami z Parmą i Schalke itd. No ileż można takie bzdury wypisywać?

funkykoval 26.09.2017 08:22

@ Ogryzek
Owszem wydatki w sumie na płace w zespole są większe, ale mam wrażenie, że wynika to z szerokiej kadry naszego zespołu, a wydatki per saldo na jednego zawodnika nie są oszołamiające.
@ wściekłe pięście węża
Po prostu za Cupiałą było hasło wszystko na teraz, później zostałą "spalona ziemia", w tym klubie poza Skorżą i Kasperczakiem, żaden trener nie dostał czasu na zbudowanie czegokolwiek. NIe wliczam w to "budowy mistrza za połowę ceny" made by Smuda, bo jego działania z budową zespołu nie miały nic wspólnego. W Wiśle przyjęło się od czasów Cupiała, że nie dajemy czasu trenerowi, żeby się wykazał w sytuacji kryzysowej, tylko od razu włączamy tryb zwalniania. Na szczęście w Zarządzie takich pomysłów już nie ma, a Kiko ma szansę, aby pokazać, że potrafi sobie radzić przede wszystkim w sytuacjach kryzysowych, bo radzenie sobie z zespołem jak wszystko idzie niczego nie wnosi....ostatnio szansę na wyciągnięcie zespołu z kryzysu miał Wdowczyk (7 kolejnych porażek!!!), takiej szansy nie dostał Moskal, który po porażce u siebie w derbach (każdy na trybunach widział metrowego spalonego Rakelsa oprócz tej k..rwy Kwiatkowskiego) - później 4 porażki Broniszewskiego + 3 super mecze Pawłowskiego (1 punkt w meczach z Śląskiem oraz u siebie z Łęczną i Podbeskidziem)....
Jak ktoś napisał - efekt "nowej miotły" może ewentualnie dać krótkotrwały rezultat na mecze od 15 kolejki (Sandecja) i dalej......
Pozwólmy Kiko popracować nad kryzysem, bo zmiana trenera teraz (przed przerwą na reprezentację) niczego nie da, a wystawianie Sobola na mecze Z Śląskiem, Legią i Lechem najprawdopodobniej zakończy się identycznie jak próby Broniszewskiego - po co palić Radka rzucając go przedwcześnie na głęboką wodę?

!!IRIVER!! 26.09.2017 08:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1484054)
...

Dodajmy, że Skorża przyszedł po najgorszym sezonie Wisły Cupiała (8 miejsce), ze składu odszedł wtedy m.in. Błaszczykowski, a przyszło kilku grajków. Trzon zespołu został TEN SAM, wrócił Kosowski który znowu szalał na skrzydle... ale to też był 'swój człowiek' czujący klimat klubu. No i zespół odpalił od strzała, rozjebał ligę w tamtym sezonie przegrywając raz, po zapewnionym MP... Kolejny sezon to już obniżenie lotów ale ciągle MP, a finał każdy z nas zna, Skorżę zwolniono w połowie sezonu gdy mimo słabej gry był liderem grając wszystkie mecze na wyjazdach... To był dopiero absurd na skalę ....a międzynarodową...

Sytuacja była jednak trochę inna, jak dla mnie tamta "budowa" to była jednak 'ewolucja' bez nagłej wymiany połowy składu. Paru odchodziło, paru przychodziło - czy jakościowo byli dobrzy, to już inna sprawa... Teraz jak wielu wspomniało odeszło kilku cieniasów, przyszedł wielki ilościowo zaciąg, a jaka jest tego jakość to trudno oceniać, bo większość była ściągnięta za pięć dwunasta, przypuszczam, że m.in. dlatego iż pojawił się mistyczny niemiecki inwestor z 40 bańkami.

Kurz 26.09.2017 08:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wściekłe pięści węża (Post 1484053)
Taki mały apel, który powtarza się co parę stron od rozsądnych ludzi - przestańcie .......ić, że ci, którym nie podoba się polityka Kiko żyją przeszłością, erą Cupiała, meczami z Parmą i Schalke itd. No ileż można takie bzdury wypisywać?

W pewnym sensie tak. W wystarczającym stopniu, żeby zaburzyć optykę i utrudnić obiektywne spojrzenie na sytuację.

Kurz 26.09.2017 09:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez !!IRIVER!! (Post 1484056)
Dodajmy, że Skorża przyszedł po najgorszym sezonie Wisły Cupiała (8 miejsce), ze składu odszedł wtedy m.in. Błaszczykowski, a przyszło kilku grajków. Trzon zespołu został TEN SAM, wrócił Kosowski który znowu szalał na skrzydle... ale to też był 'swój człowiek' czujący klimat klubu. No i zespół odpalił od strzała, rozjebał ligę w tamtym sezonie przegrywając raz, po zapewnionym MP... Kolejny sezon to już obniżenie lotów ale ciągle MP, a finał każdy z nas zna, Skorżę zwolniono w połowie sezonu gdy mimo słabej gry był liderem grając wszystkie mecze na wyjazdach... To był dopiero absurd na skalę ....a międzynarodową...

Sytuacja była jednak trochę inna, jak dla mnie tamta "budowa" to była jednak 'ewolucja' bez nagłej wymiany połowy składu. Paru odchodziło, paru przychodziło - czy jakościowo byli dobrzy, to już inna sprawa... Teraz jak wielu wspomniało odeszło kilku cieniasów, przyszedł wielki ilościowo zaciąg, a jaka jest tego jakość to trudno oceniać, bo większość była ściągnięta za pięć dwunasta, przypuszczam, że m.in. dlatego iż pojawił się mistyczny niemiecki inwestor z 40 bańkami.

Problem obecnej sytuacji przede wszystkim polega na tym, że połowa forum odjechała. Teksty w stylu "lepszy skład", "dobre wzmocnienia" i w związku z tym oczekiwania, to jakiś kosmos. Na razie nie wiemy czy skład jest lepszy, czy to są w ogóle wzmocnienia i czy piłkarze z 2 i 3 ligi hiszpańskiej oraz młodzi, którzy jeszcze nic nie osiągali w ogóle wypalą i kiedy.

W nawiązaniu do twojego tekstu... Wiele osób nie pamięta już, że w czasach, o których piszesz mieliśmy zdecydowanie większe dysproporcje pomiędzy czołowymi klubami, a średniakami, a Wisła ciągle miała przewagę finansową, co było podstawą jej sukcesów. Ci zaś, którzy wtedy przychodzili i się nie sprawdzali, często byli czołowymi ligowymi graczami, czyli piłkarzami o statusie, o którym możemy dzisiaj pomarzyć.

Jam55 26.09.2017 09:39

Nie wiem czy już ktoś wklejał ale naprawdę dobrze napisany artykuł.Polecam
http://pilkanaszpilkach.blog.pl/rami...dz-w-krakowie/

MałyTSW 26.09.2017 09:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1484044)
Miałem dzisiaj chwilę czasu i pokusiłem się o zrobienie takiego małego zestawienia, tak po prostu, dla podsumowania dotychczasowej pracy Kiko.

Wisła Kraków Kiko Ramireza:

Wszystkie mecze (sezon 16/17 + 17/18):

https://image.prntscr.com/image/dn9-...8QQkvdE_Kg.png

Mecze jako gospodarz (sezon 16/17 + 17/18):

https://image.prntscr.com/image/Woh-...arY28P9l0w.png

https://image.prntscr.com/image/15LO...q206kAGgyw.png

Mecze jako gość (sezon 16/17 + 17/18):

https://image.prntscr.com/image/2sWu...BZFngAqKXQ.png

https://image.prntscr.com/image/JpbC...Ri2DJFKVPg.png

https://image.prntscr.com/image/OM3E...pv9XU1yeUg.png

Chętnie przygotuję inne zestawienia. Gdybyście odnaleźli jakiś błąd to dajcie info, naniosę poprawki.

Brawo za pracę Panie Kolego!
38 pkt na 81 możliwych - to nawet nie jest połowa.
Wymowne.

Dariook 26.09.2017 09:52

U siebie bardzo dobrze! Poprawic gre na wyjazdach i mozna powalczyc.

19sebawro06 26.09.2017 09:56

wypada podsumować to wszystko zdaniem:

"KIKO MA WYNIKI I 2 PUNKTY STRATY DO LIDERA"

funkykoval 26.09.2017 09:56

@ RIVER
Oczywiście, tylko na kim miał oprzeć budowę zespołu Junco na początku bieżącego roku ???
Jak napisałeś Skorża dostał zespół z Głowackim, Baszczyńskim, Dudką, Sobolewskim, Cantoro, Zieńczukiem, młodymi wówczas Boguskim i Brożkami, do tego doszli powracający Kosowski, Cleber, Niedzielan, Ćwielong, za olbrzymie pieniądze (nawet jak na dzisiejsze czasy) Jirsak czy Jean Paulista. Trzon zespołu był zgrany i na wysokim poziomie, resztę poukładał Skorża i była maszynka do wygrywania...... potem przyszły 3 słabsze mecze w tym porażka z Arką "u siebie" tzn na Suchych Stawach i od razu cięcie......
Junco zaczyna budowę od początku. Postawił na Ramireza, który dostał na dzień dobry odejście Jovicia i Guzmicsa, i de facto nie miał żadnych solidnych podstaw pod budowę zespołu, chyba, że za takie uznać Urygę, Żemłę czy Kujawę. Niestety o ile na początku inwestycji Cupiała mieliśmy sporo ściągniętych młodych zawodników, którzy w przyszłości stali się podstawowymi zawodnikami Wisły, to w późniejszym okresie inwestowano tylko albo w zastępstwa np. Łobo za Kosę albo transfery na już, nie przywiązując uwagi do inwestowania w młodych. Ostatni młodzi zawodnicy, którzy zrobili jakąś karierę to Małecki i Chrapek..... Junco nie idzie drogą Holendrów i wynika to z 2 przesłanek - inwestuje w młodych Polaków i obcokrajowców, którzy mogą w przyszłości stać się podstawowymi zawodnikami zespołu a zawodnicy
"na już" nie mają kontraktów na poziomie Jovicia, Jovanovicia, Jaliensa, Genkowa czy Lameya......
Dajmy ludziom popracować .....

jova 26.09.2017 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jam55
Nie wiem czy już ktoś wklejał ale naprawdę dobrze napisany artykuł.Polecam

Dobrze napisany, ale merytorycznie kiepsko wypada. O na przykład taki kwiatek:
Cytat:

O ile na początku można było wierzyć, że Hiszpan jest naprawdę niezłym trenerem, na którym nikt dotychczas się nie poznał, o tyle na dzień dzisiejszy można zacząć wierzyć, że dobra runda w wykonaniu Wisły pod wodzą Ramireza, kiedy to na ostatniej prostej przegrali awans do górnej ósemki meczem z Zagłębiem, była jeszcze zasługą pracy Dariusza Wdowczyka a Kiko zebrał tylko laury, wprowadzając w chłopaków nieco świeżości.

Dariook 26.09.2017 10:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 1484066)
Dobrze napisany, ale merytorycznie kiepsko wypada. O na przykład taki kwiatek:

Cytat:

była jeszcze zasługą pracy Dariusza Wdowczyka a Kiko zebrał tylko laury, wprowadzając w chłopaków nieco świeżości.

Dobre :rotfl:

Ogryzek 26.09.2017 10:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1484058)
Problem obecnej sytuacji przede wszystkim polega na tym, że połowa forum odjechała. Teksty w stylu "lepszy skład", "dobre wzmocnienia" i w związku z tym oczekiwania, to jakiś kosmos. Na razie nie wiemy czy skład jest lepszy, czy to są w ogóle wzmocnienia i czy piłkarze z 2 i 3 ligi hiszpańskiej oraz młodzi, którzy jeszcze nic nie osiągali w ogóle wypalą i kiedy. .

Dobrze napisałeś, było wiele głosów włącznie z kuriozalnym że Junco to niemal geniusz i cudotwórca. Że wszystkie kluby powinny iść droga Wisły i sprowadzać bezrobotnych Hiszpanów z niższych lig. Nasi Latynosi są lepsi i tańsi itd Inne kluby to frajerzy skoro tak nie robią, a co gorsza mają Polaków w składzie itd. Pamiętasz tą maniakalną euforie co poniektórych osobników na forum?

To skoro mamy taki zajebisty skład a gra jest licha to nie dziw się że szuka się wszędzie przyczyn tego stanu rzeczy. I Kiko jako tego który nie może te niesamowite diamenty na ławce przerastające wszystko w naszej lidze ustawić dobrze na boisku, oskarża się najbardziej. No przecież mamy takie perły a ten zły Kiko każe im grać balony zamiast po ziemi. Ustawia zespół defensywnie zamiast ofensywnie itd.

Ale odpowiedź jest może inna? Może jest taka że w meczu z Koroną środkowi pomocnicy Żubrowski, Cebula itd zgasili nasz zaciąg z Iberii i pokazali im miejsce w szeregu? Nie wszystko złoto co się świeci :)

Dla niektórych może to być dysonans poznawczy kiedy dotrze do nich ze taki Chrapek gasi bez wyjątku wszystkich naszych środkowych pomocników włącznie z pudlem Perezem. A takie polskie drewno jak Cebula czy Żebrowski potrafią zdominować środek z nami.

Realia są jednak inne. Część z sprowadzonych ostatnio piłkarzy pokazała że są wybijającymi się postaciami. (Carlitos, Velez). W części widzę potencjał (Basha, Wojtkowski itd) Ale spora część nie sprawdzi się i nie będzie żadnym wzmocnieniem a szrotem.

Kiko oberwał rykoszetem za politykę kadrową Junco. Tym mocniej, im mocniej wielu wierzyło że ten model który zaproponował Junco to co najmniej przełom, jak wynalezienie prochu :)
Tymczasem piłkarze wyciągani ze "śmietnika" odrzuty z niższych lig hiszpańskich to też loteria. Jeden będzie tutaj gwiazdą, inny pomyłką.

Fuks 26.09.2017 10:13

W tym zestawieniu na pewno są błędy, nie sprawdzałem dokładnie, ale:

z Lechią 16/17 przegraliśmy u siebie 0:1, a nie zremisowaliśmy 1:1 jak jest w zestawieniu
Wisła Ramireza 17/18 ma 16 pkt , a nie 14, ma 5 wygranych, a nie 4, ma 1 remis a nie 2.

Nie mam czasu sprawdzać dalej.


Co do mojej opinii na temat Kiko - na pewno nie zwalniać. Martwi mnie tylko jedna rzecz - i tutaj pytanie do zaciekłych obrońców trenera:

1. jakie elementy gry w chwili obecnej pokazują, że jest nadzieja na lepszą grę w bliższej lub dalszej przyszłości
2. w których elementach gry widać pracę trenera?

Ramirez zmienił całkiem styl gry w Wiśle przez wakacje, niekoniecznie można to wytłumaczyć stratą Mączyńskiego i Brleka, bo zmieniał kiedy oni jeszcze u nas grali. Jeżeli prawdą są informacje, że faktycznie na treningach ćwiczymy dzidę na Carlitosa, to jest to trochę zaskakujące - oddać trzeba, że efekty przynosi.

Dużym, niewytłumaczalnym dla mnie problemem są też te informacje, które mówią, że niektórzy nowi zawodnicy słaniają się na nogach po 15 minutach treningu, a potem i tak wychodzą w pierwszym składzie. Nic dziwnego, że w szatni pojawiają się konflikty..

Rustin 26.09.2017 10:19

Widzę, że niektórzy nadal są ślepi albo nie chcą zobaczyć rzeczywistości. Niestety dla tych osób sobota może być kolejnym bolesnym otrzeźwieniem, ale jestem pewny, że w niedzielę znowu zaczną widzieć "tylko 6 pkt do lidera" zamiast "mamy 3 pkt przewagi nad 12 zespołem".
Tekst, do którego ktoś wrzucił link dobry, zgadzam się w ogromnej większości z tym, co napisał autor. Oczywiście znaleźli się specjaliści, którzy wyciągnęli wtopę w jednej z 300 linijek i po temacie.
Na koniec napiszę to, co już pisałem ja i wielu innych, którzy potrafią myśleć samodzielnie i trzeźwo - nasi kopacze to w większości szrot bez ambicji a trener to amator bez pomysłu na grę. Tyle.

wiesniak842 26.09.2017 10:32

No w sumie to tak jest. Dodam nawet, ze z naszymi finansami na szybka zmiane sie raczej nie zanosi.

wislak2214 26.09.2017 10:37

Jak widze telst typu "Kiko ma tylko 2 punkty straty do lidera to krew mnie zalewa.....To prosze tez zauważyć ile punktów przewagi ma nad miejscem 11.Co za sieroty go tutaj bronią to sie w głowie nie miesci...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl