Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Franciszek Smuda byłym trenerem Wisły Kraków - dyskusje, opinie, komentarze! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9039)

Gwiaździsty 04.04.2014 18:11

Spokojnie, Stlic zostanie wykończony przez Smudę w okresie letnim, jak sobie pożyga w tuje.

rav 04.04.2014 18:15

Stilić - nie sądzę.
Problem ze Smudą mają tzw. "szybkościowcy", choć akurat Sarki wydaje się lepszy niż jesienią. A na pewno trochę zyskał ostatnio w oczach Smudy w porównaniu z meczami w zeszłym roku.

Stilić zaś do sprinterów nigdy nie należał, poza tym wie, jak trenować u Smudy, żeby było ok.

Kurz 04.04.2014 18:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1357124)
Stilic sie w miare prezentuje bo za pozno przyszedl i go smuda nie zepsul...jeszcze.

Zaden, podkreslam zaden pilkarz o walorach powiedzmy szybkosciowych po przygotowaniach z naszym treneiro nie wyglada korzystnie.

Sarki dno, Brozek dno, Gurrier dno. Kazdy z nich korzystniej wygladal wchodzac z plazy do druzyny, niz po "super przepracowanych przygotowaniach u franza".

Sarki prezentuje się jak zwykle, to nie motoryka jest jego problemem. Brożek w przeszłości przeplatał okresy dobrej gry z tym co widzimy teraz; nie dzieje się tu raczej nic nadzwyczajnego. W normalnych klubach mają zwykle przynajmniej dwóch napastników na zbliżonym poziomie, żeby uniknąć takiej "sraczki", przez jaką przechodzimy. Donald zareagował na treningi, jak Polscy piłkarze po przejściu do silniejszych lig, nie radzi sobie na razie. To musiało nastąpić, żeby potem nie było problemów, ale... jeśli treningi Smudy miałyby być dla niego za ciężkie w dłuższej perspektywie, lepiej, żeby wracał na Haiti.

rav 04.04.2014 18:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1357127)
To musiało nastąpić, żeby potem nie było problemów, ale... jeśli treningi Smudy miałyby być dla niego za ciężkie w dłuższej perspektywie, lepiej, żeby wracał na Haiti.

Skłaniam się ku opinii, że to nie "ciężkość" treningów u Smudy jest problemem tylko ich jakość. Treningi powinny być bardziej zróżnicowane, dostosowane do charakterystyki zawodnika. Patrząc na sylwetkę Guerriera nie wygląda on na leniucha. Nie spodziewałem po nim, że nie wytrzyma treningów, prędzej, że nie rozwinie się piłkarsko, a szczególnie taktycznie.

Gwiaździsty 04.04.2014 18:30

Jasne słaba forma całej drużyny to zapewne skutek przeplatania i wina piłkarzy, ze wtedy gdy nie byli "przygotowywani" przez Smudę grali bardzo dobrze a teraz po serii żygnięć w tuje nie potrafią się odnaleźć przy tak nowatorskich metodach treningowych.

silver03 04.04.2014 18:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1357132)
Jasne słaba forma całej drużyny to zapewne skutek przeplatania i wina piłkarzy, ze wtedy gdy nie byli "przygotowywani" przez Smudę grali bardzo dobrze a teraz po serii żygnięć w tuje nie potrafią się odnaleźć przy tak nowatorskich metodach treningowych.

Niestety Franz stosuje treningi niczym Dan Peterescu, a nasi piłkarze boją się teraz donieść o tym do bossa.

Gwiaździsty 04.04.2014 18:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1357133)
Niestety Franz stosuje treningi niczym Dan Peterescu, a nasi piłkarze boją się teraz donieść o tym do bossa.

Tylko za Petrescu piłkarze potrafili dosłóownie zabiegać na śmierć przeciwnika a u Smudy poruszają się jak muchy w mazi. Zresztą nie porównujmy tych dwóch trenerów bo Smuda do Petrescu ma się Fiat 126 p. do Alfa Romeo.

buczo1985 04.04.2014 19:32

Czytając wywiad ze Smudą faktycznie można odnieść wrażenie, że nie dopuszcza on w swoim postępowaniu żadnej pomyłki. Może tym razem jeszcze bardziej podkręcił to swoje słynne zajechanie zawodników?

Jednak pomimo fatalnych wyników, uważam, że na Smude nikt złego słowa "na górze" nie powie. Ma duży kredyt zaufania i zawsze wykręci się, że nie ma zawodników, pieniędzy na transfery, że Brożek nie ma formy itp. I tym, że przecież miał uchronić Wisłę od spadku, a drużyna wciąż jest na drugim miejscu...

wiesniak84 04.04.2014 20:03

Smuda to prostak jest oderwany od cepa. Kredyt zaufania ma tylko dlatego, ze na dobrym ukladzie z Cupialem jedzie. Przeciez posiadanie takiego czlowieka jako swojego "szefa" uwlacza ludzkiej inteligencji. Na szczescie w Polsce Smuda to uznany fachowiec i nikomu nie przeszkadza jego grubianstwo. Ciekawe czemu?:D

Aha to co o Iwanie powiedzial to tylko potwierdza moja teze. On nawet stonowanej wypowiedzi na poziomie nie potrafi stworzyc. Metody treningowe jak na WFie w podstawowce z oczywiscie podkrecona odpowiednio sruba.

szprotson 04.04.2014 20:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1357138)
Tylko za Petrescu piłkarze potrafili dosłóownie zabiegać na śmierć przeciwnika a u Smudy poruszają się jak muchy w mazi. Zresztą nie porównujmy tych dwóch trenerów bo Smuda do Petrescu ma się Fiat 126 p. do Alfa Romeo.

Dlaczego w takim razie Petrescu został zwolniony?

ps. przypomnę Ci że w niektóre kluby mają zarzuty za sezon 05/06....

Smuda jest prostakiem, wie to każdy, ale nie róbmy z tych trenerów co byli jakichś Bogów. W których to meczach zabiegaliśmy przeciwników?

huberix 05.04.2014 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1357155)
Dlaczego w takim razie Petrescu został zwolniony?

ps. przypomnę Ci że w niektóre kluby mają zarzuty za sezon 05/06....

Smuda jest prostakiem, wie to każdy, ale nie róbmy z tych trenerów co byli jakichś Bogów. W których to meczach zabiegaliśmy przeciwników?

z Arisem Saloniki, jeśli dobrze pamiętam. W dogrywce grecy leżeli a my zapierd***, jakby była 30 minuta meczu. Petrescu to bardzo dobry trener, nie bez przyczyny zarabia takie pieniądze teraz, tylko go piłkarzyki zwonili bo sie latać nie chciało i grali zawsze na remis. Smudzie przydałby się jakis dobry człowiek(al'a asystent) z charyzmą, który powie stanowczo NIE w odpowiednich momentach i nie pozwoli na treningi z XIX w.
Smuda ma ten defekt jeśli chodzi o trenowanie, że nie da sobie nic powiedzieć.

DeadOrAlive 05.04.2014 11:27

z Arisem to my na sto procent nie graliśmy. Mogliśmy grać co najwyżej z Iraklisem Saloniki, gdzie Cantoro świnskim szczęściem w doliczonym czasie gry z wolnego strzelił ;)
Graliśmy padake za Petrescu, ale prawda jest taka, że też Wisła w tamtym okresie przechodziła kryzys kadrowy..
Do dzisiaj mam w uszach to greckie : klis klis iraklis.

rafalek 05.04.2014 11:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez DeadOrAlive (Post 1357198)
z Arisem to my na sto procent nie graliśmy. Mogliśmy grać co najwyżej z Iraklisem Saloniki, gdzie Cantoro świnskim szczęściem w doliczonym czasie gry z wolnego strzelił ;)
Graliśmy padake za Petrescu, ale prawda jest taka, że też Wisła w tamtym okresie przechodziła kryzys kadrowy..
Do dzisiaj mam w uszach to greckie : klis klis iraklis.

Nie ma to jak kogoś poprawiać, samemu waląc byka :lol:

W 93 minucie z wolnego strzelił Mijajlović :)

Zobaczymy jak nasi będą grali w rundzie dodatkowej... Może to wszystko jest zaplanowane? :mysli:

szprotson 05.04.2014 11:36

fajnie się z Wami piszę....

Z Arisem graliśmy, może z Ajaxem ?

I Może trenerem był Capello ?
Cantoro strzelił ale nie z wolnego. w 94 bramke życia strzelił Nikola, jak można tego nie pamiętać...

https://www.youtube.com/watch?v=bO8KSNpjN1I

Proszę.

huberix 05.04.2014 11:50

Przepraszam, mój błąd ;) Na szczęście brameczki pamiętam, Mijajlović z wolnego i Cantoro w dogrywce po podaniu Brożka.

szprotson 05.04.2014 11:59

pamiętasz też że trenerem był Okuka ?:>

I pytanie : Znasz Broniszewskiego i wiesz ze nie ma charyzmy? Ja go nie znam, więc pytam bo sądząc po tym co napisałeś to go znasz

SharksiK 06.04.2014 06:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1357155)
Dlaczego w takim razie Petrescu został zwolniony?

ps. przypomnę Ci że w niektóre kluby mają zarzuty za sezon 05/06....

Smuda jest prostakiem, wie to każdy, ale nie róbmy z tych trenerów co byli jakichś Bogów. W których to meczach zabiegaliśmy przeciwników?

To ten sam sezon w którym Zagłębie Smudy kupiło sobie występy w pucharze Uefa od żydów?

Gwiaździsty 06.04.2014 06:47

A ten wspaniały "trener" do dzisiaj nie chce oddać pieniędzy z premii za kupione mecze :) i do tego bardzo denerwuje sie na tych co go o to pytają :)
Co do Petrescu. Pamiętam taki mecz na Wisle, że Zagłębie LUbin miało nas tu zjeść na surowo, efekt był taki, ze Wisła wygrała 2:0, a lubinianie nawet nie pierdnęli w tym meczu, zostali zabiegani, wręcz stłamszeni.
A ktos pytał dlaczego został zwolniony ? Popytaj sie Kapki, i róznych zaprzyjaźnionych menagerów, którzy nie mogli wtedy za bardzo kręcić swoich wałów bo Petrescu miał za silna osobowośc aby dać sobie wcisnąć róznych wynalazków Zdzicha. Został więc obalony i Zdzicho wrócił do interesów.

ABGwislakABG 06.04.2014 08:00

Tylko i wyłącznie sympatyczny Czech! Stachu załatwi nam kogo tylko chce u niezatapialnego niczym łódka Bols Zdzicha na regularnych meetingach przy błękicie Paryża, borygo, mocnej Pameli, vipach i heraclesie-classic płońsk aperitif po 3,40 za litr. W klubowych budynkach będzie unosić się zapach ekstrementów. Franz, zawodnicy jak i panie z zaprzyjaźnionego krakowskiego mopsu i kuchni św. Alberta przy ul. Dietla z trudem będą powstrzymywać odruch wymiotny. Pijackiego eldorado nie będzie końca.

tofik 12.04.2014 12:05

Ależ Smuda to zjebał. Po raz kolejny wiosną jego drużyna gra kaszanę.

Gwiaździsty 12.04.2014 19:02

Smuda śrubuje rekord 2 pkt. w ...7 meczach !!!!!

SharksiK 12.04.2014 19:06

Smuda szacuneczek!

radekogi 12.04.2014 19:17

odkąd Smuda powiedział że brakuje nam 3 pkt do pewnego utrzymania zdobyliśmy ich 2... Chyba czas na zmiany... poważne zmiany

ladek1989 12.04.2014 20:55

Ewidentnie zostało coś spieprzone w przygotowaniach drużyny+ wąska ławka+kontuzje+aspekty pozasportowe (protest) i jest kicha. Ten sezon dograć i jak się skończy to Zarząd musi myśleć co dalej z trenerem zrobić. My tu możemy sobie gdybać, ale tak B. Cupiał zadecyduje. Ja wśród polskich trenerów nie widzę nikogo lepszego. Chyba, że Boss stwierdzi koniec zabawy i zabierze zabawki.....a to nie jest nierealne patrząc co się dzieje.

Adenalix 12.04.2014 21:07

każde jego tłumaczenie po porażce z pseudopiłkarzami z Widzewa, Podbeskidzia i Zagłębia jest coraz bardziej groteskowe. Zasłanie się brakiem składu jakby co najmniej Widzew miał skład albo Podbeskidzie. Zaraz wyjdzie, że nie ma kim grać, a Gargułą,m Stilić, Brożek i Głowacki to piłkarze w naszej lidze anonimowi. Jesteśmy na dziś NAJGORSZĄ drużyną w ekstraklasie. Ani przygotowania siłowego, ani taktycznego, ani mentalnego, ani piłkarskiego, technicznego. Winę za ten stan rzeczy powinien wziąć na siebie trener. Dla mnie możliwe są trzy przyczyny takiego stanu rzeczy: 1. przygotowania zimowe przeprowadzone przez trenera-dyletanta zapatrzonego we własny warsztat 2. piłkarze Wisły grający przeciwko trenerowi chcą go zwolnić wynikami 3. Odgórny nakaz nie wchodzenia do pucharów. Tak czy siak - wstyd, kabaret, kompromitacja i pośmiewisko.

arti 12.04.2014 21:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ladek1989 (Post 1357939)
Ewidentnie zostało coś spieprzone w przygotowaniach drużyny+ wąska ławka+kontuzje+aspekty pozasportowe (protest) i jest kicha. Ten sezon dograć i jak się skończy to Zarząd musi myśleć co dalej z trenerem zrobić. My tu możemy sobie gdybać, ale tak B. Cupiał zadecyduje. Ja wśród polskich trenerów nie widzę nikogo lepszego. Chyba, że Boss stwierdzi koniec zabawy i zabierze zabawki.....a to nie jest nierealne patrząc co się dzieje.

Nikogo lepszego... bez jaj...:)
Niestety Frankie ma trzyletni kontrakt, który trzeba będzie wypłacić dlatego o kimś lepszym możemy przez ten czas zapomnieć (chyba że zacznie się dziać naprawdę źle... tfutfutfu).

silver03 12.04.2014 21:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1357945)
Nikogo lepszego... bez jaj...:)

Michniewicz? Probierz? Stokowiec? Engel? Bo na Skorże to nas raczej stać nie było.

brylant17 12.04.2014 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1357948)
Michniewicz? Probierz? Stokowiec? Engel? Bo na Skorże to nas raczej stać nie było.

Dobry żart :rotfl:

SharksiK 12.04.2014 21:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1357948)
Michniewicz? Probierz? Stokowiec? Engel? Bo na Skorże to nas raczej stać nie było.

Łazarka zapomniałeś wymienić

Wojtas 12.04.2014 21:48

Ratuje nas tylko Albin Mikulski,lub Jerzy Fiutowski .

arti 12.04.2014 21:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1357948)
Michniewicz? Probierz? Stokowiec? Engel? Bo na Skorże to nas raczej stać nie było.

"Ja wśród polskich trenerów nikogo lepszego nie widzę" - o kasie tu ani słowa w wypowiedzi Kolegi.
Więc pomijając finanse to wg mnie na pewno lepsi są choćby Skorża i Fornalik, Nawałka (obaj jak na warunki ligowe).
@Wojtas
Bardziej "cenię" Baniaka. Sprawdził się niejeden raz w klubach płn-zach Polski. Pytanie czy na płd jego warsztat:D też by zadziałał?

Gwiaździsty 12.04.2014 21:57

Jak czytam teorie smudziarzy to pusty śmiech ogarnia. Ruch np. potrafił znaleźć takiego Kocjana, który z 13 miejsca potrafił ich wywindować na 3 miejsce w tabeli. W dodatku minał nas w tabeli w stylu jak się mija syrenkę na autostradzie, wyprzedził nas o 5 pkt. a w Krakowie sklepał nas jak uczniaków. Następny trener Wdowczyk, wyraźnie potrafił dobrze przygotować zespół do rundy wiosennej. Chyba nie ma nikt wątpliwości, ze byli niżej nas a są nad nami i widać, ze będą walczyć o puchary. A Smuda ? może sobie dalej opowiadać bzdety na konferencjach prasowach dla swoich zwolenników.

ladek1989 12.04.2014 22:06

Śpieszę z wyjaśnieniem-M. Skorża może jest i leszym trenerem od F. Smudy ale, że był już u nas i tani nie jest odrzuciłem go z moich rozważań dotyczących polskich trenerów, których można ewentualnie brać pod uwagę. Za nieprecyzyjność wypowiedzi wybaczcie:)

Z kolegą Artim się nie zgodzę-Nawałka to pozom Smudy. A ekspertem przygotowania do rundy wiosennej to on też nie jest:) Co do Fornalika-niby sukces w Ruchu w 1 sezonie, po za tym nic specjalnego.... no nie wiem

adam_09 12.04.2014 22:13

Nie no lepszy Smuda, który ciągle .......i, że nie ma składu a jakoś w dzisiejszym meczu czy w poprzednich gdzie grali : Miśkiewicz, Pi. Brożek, Bunoza, Głowacki, Uryga, Nalepa, Bury - Gerrier, Guła, Stilic, Chrapek, Stiepa, Sarki - Brożek to ja nie odnotowałem żeby większość z nich pochodziła z rezerw czy juniorów. Co on więc .......i, że składu nie ma ? Ja rozumiem jakby w obronie był tylko Głowa i Bunoza, na bramce Misiek bez rezerwy, w pomocy Guła z Chrapkiem a z przodu tylko Paweł i meczową 11-tkę byśmy każdorazowo uzupełniali 5-6 juniorami czy chłopakami z 3 ligi ale no k...a mać, kadrowo to my nie jesteśmy taki słabi jeśli chodzi o tą pierwszą 11-tkę ? Jeśli ktoś jest zmęczony to dać mu odpocząć 2 kolejki i powrót do składu. Z resztą co ja pierdzielę, jakie zmęczenie ? 37 meczów w ciągu roku ? Piłkarze powinni mu być wdzięczni, że mają szansę równać do zachodu.

Gwiaździsty 12.04.2014 22:18

A oto wypowiedź Łatki o Wiśle:

Cytat:

- Tamta Wisła grała jak na nasze warunki kosmos. A dzisiejsza ma swoje problemy. My cieszymy się ze zwycięstwa. Inna sprawa, że będę śledził mecze Wisły i będę jej kibicował w grupie mistrzowskiej. Mam nadzieję, że się szybko podniesie. Znam niektórych chłopaków z tej drużyny, grają w mojej Wiśle, więc trzymam za nich mocno kciuki. Na razie chyba fizycznie nie wyglądają najlepiej i to jest ich problem. Umiejętności jak na naszą ligę, mają bowiem bardzo duże.
Chyba mówi wszystko o tych wspaniałych przygotowaniach Smudy, polegających na rzyganiu w tuje.

Adenalix 12.04.2014 22:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1357959)
A oto wypowiedź Łatki o Wiśle:



Chyba mówi wszystko o tych wspaniałych przygotowaniach Smudy, polegających na rzyganiu w tuje.

To nie Smuda jest winien tylko piłkarze bo za delikatni. I tuje.

SharksiK 12.04.2014 22:30

Smuda to by nawet murzyna na plantacji zajechał.

AYALA 12.04.2014 22:43

zmiana trenera raczej nie wchodzi w gre bo Klub musiałby Franzowi za cały sezon zapłacić a następce gwarantującego lepsze wyniki ciężko znaleźć w naszej sytuacji finansowej.Fajnie jakby takiego drugiego Kociana udało sie sprowadzić ze Słowacji ale może sie też trafić ktoś pokroju Liczki,Libora Pali albo Pavla Hapala...loteria.

Opcja krajowa ......Hajto ? Mroczkowski ? Kubicki ? Sasal ? to już wole Tomka Kulawika , Marka Motyke albo Kazia Moskala bo Oni mają Wisłe w sercu.

adam_09 12.04.2014 22:47

10 x wolę żeby zaczęli budować normalną Wisłę niż przeznaczali kasę w dotychczasowej wysokości na kolejnego "eksperta" na ławce trenerskiej bo jak pokazuje przykład Ojrzyńskiego niezłego trenera można też wyhaczyć tanio. Za różnicę niech zatrudnią jakiegoś fachowca od marketingu dla Wisły i przeznaczą na muzeum.

FraMat 12.04.2014 22:51

Gdzie się podziali wszyscy zwolennicy Smudy?
Jeszcze 2-3 miesiące temu zbrodnią było pisanie, że to amator.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl