Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Mundial 2010 w RPA (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=6716)

RAFi89 10.07.2010 22:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ~SKWARU~ (Post 932256)
ps. Ośmiornica Paul kolejny raz się nie myliła :rotfl:

Podobno się długo zastanawiała nad wyborem i już wiadomo dlaczego:-p.

A co do spotkania to wygrał zespół który wykorzystał swoje sytuacje i błędy bramkarza. Za Niemcami nigdy nie przepadałem ale na tych mistrzostwach był to zespół który pokazał kawał dobrego futbolu.
Urugwaj zagrał ambitnie ale zarówno w półfinale jak i w meczu o brąz brakło chyba trochę sił.

sergio 10.07.2010 22:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 932271)
Khedira na tle młodych "wielokolorowych" Niemców to już prawie weteran. On grał w Stuttgarcie kiedy Vfb zdobywało mistrzostwo Niemiec (2007). I już wtedy wszyscy mówili ze to wielki talent. Rozwijał się bardziej równomiernie i powoli niż Oezil czy Muller którzy bardzie wystrzelili. Ale wszyscy wróżą mu wielką karierę.
(Pamiętam kilka meczy z nim wtedy)

Chodzi mi o to że w poprzednich MŚ nie występował a teraz zapraezentował się z bardzo dobrej strony

i nawet gdzieś czytałem że Real jest nim zainteresowany.
Jeśli chodzi o wiek to nie taki weteran wszak ma dopiero 23 lata

Ogryzek 10.07.2010 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sergio (Post 932282)
Chodzi mi o to że w poprzednich MŚ nie występował a teraz zapraezentował się z bardzo dobrej strony

i nawet gdzieś czytałem że Real jest nim zainteresowany.
Jeśli chodzi o wiek to nie taki weteran wszak ma dopiero 23 lata

Weteran weteran:D

Oczywiście na tle innych młodych gwiazd - Oezil 22 Kroos 20 czy Muller 20. To było żartem ten weteran, żeby pokazać jak młody jest zespół niemiecki.

sergio 10.07.2010 22:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 932286)
Weteran weteran:D

Oczywiście na tle innych młodych gwiazd - Oezil 22 Kroos 20 czy Muller 20. To było żartem ten weteran, żeby pokazać jak młody jest zespół niemiecki.



No dobra nie będziemy się spierać:lol:
Nam pozostaje zazdrościć tak młodej i utalentowanej kadry jaką posiadają Niemcy.

U nas Piechniczek czy inny beton powiedzieliby że chłopcy są jeszcze młodzi i mają czas na reprezentację!

For_FuN_ 11.07.2010 01:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sergio (Post 932292)
No dobra nie będziemy się spierać:lol:
Nam pozostaje zazdrościć tak młodej i utalentowanej kadry jaką posiadają Niemcy.

U nas Piechniczek czy inny beton powiedzieliby że chłopcy są jeszcze młodzi i mają czas na reprezentację!

Tylko wlasnie nich tych mlodych chlopcow nie powoluje ze wzgledu na wiek. To sa podstawowi pilkarze swoich zespolow, wyrozniajacy sie w lidze "troszke" mocniejszej od naszej ;) - potrafia poprostu grac na najwyzszym poziomie w pilke. A co z naszymi reprezentantami U-21? Wystepuja regularnie? W jakich klubach i czy wyrozniaja sie czyms niezwyklym?

julo 11.07.2010 06:25

I pomyśleć że taki Urugwaj ma 10 razy mniej ludzności niż my.

dostuffca 11.07.2010 06:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez julo (Post 932324)
I pomyśleć że taki Urugwaj ma 10 razy mniej ludzności niż my.

ale wygląda na to, że ze 20 razy więcej jaj.

pawelwislak 11.07.2010 08:37

Dla mnie Diego Forlan absolutnie najlepszy zawodnik mistrzostw. Pomimo że Urugwaj bez medalu, to jego postać dawała smaczku każdemu meczowi, fenomenalny piłkarz!! Smutne to że tak zaangażowanej drużynie nie udało się wywalczyć Brązu :/ I ten ostatni strzał ech szkoda że nie wpadło...

Marszałek 11.07.2010 10:58

Bądźmy szczerzy, do czwórki awansowały zespoły prezentujące cokolwiek na tych mistrzostwach. Reszta to dno i dwa metru mułu. Urugwaj pokazał,że stać go na naprawdę dobrą grę,solidną taktycznie. Tylko zabrakło szczęścia,nic więcej. Niemcy 3 miejsce zdobyli zasłużenie, i pewnie będą faworytem na ME u nas.

Dzisiejszy mecz zapowiada się arcy ciekawie. Spotykają się zespoły o doskonałej technice i taktyce. Nie widzę między nimi znaczących różnic. No może na pozycji bramkarza,bo Casillas jest niesamowity. Reszta jest wyrównania. Okropnie ciekawy jestem jaką taktykę obiorą trenerzy. Presingiem nie siądą,bo przy tym wyszkoleniu technicznym każdy z zespołów spokojnie sobie z tym poradzi. Długie piłki też raczej odpadają. Atak pozycyjny także. Jedyne co mi przychodzi na myśl to wyniszczająca ofensywa od pierwszych minut. Kto pierwszy ukłuje ten będzie miał przewagę w dalszej części meczu. Będzie mógł grać z kontry, a te zespoły potrafią to doskonale.

Wizard 11.07.2010 11:16

Ja raczej przewiduję spokojną grę, nie liczyłbym na wielką ofensywę z jednej lub drugiej strony. Z początku przewiduje raczej piłkarskie szachy, jedna jak i druga drużyna będzie grać perfekcyjnie taktycznie. Bramki mogą pojawić się dopiero pod koniec II połowy, gdy koncentracja będzie już mniejsza. Holandia we wcześniejszych meczach nie szturmowała obrony rywali, raczej grała spokojnie, na wyczekanie, nie otworzą się na Hiszpanów - będzie typowa gra z kontry.

Wynik 1-1, po karnych Hiszpania :)

Ogryzek 11.07.2010 11:29

Ja też jak Wizard raczej widziałbym ten scenariusz. Bliżej meczu Hiszpania - Portugalia, niż wczorajszej radosnej zabawie w deszczu. Hiszpanie przypuszczam, będą chcieli kontrolować grę. Mnóstwo podań i spokojna gra z asekuracją obrony. Od czasu do czasu gwałtowne przyspieszenie. A tak czekamy spokojnie, gramy swoje (jesteśmy lepsi) i Holendrzy w końcu popełnią ten jeden błąd. Jest niezawodny Villa, jest 1-0. Tak myślę będą chcieli zagrać Hiszpanie.
Holendrzy jeśli zrobią atak to zaraz na początku co by zaskoczyć Hiszpanów, potem uważna gra w obronie i zabójcze kontry. Powinni wyglądać dobrze szybkościowo to kontry mogą być groźne.
Zastanawia mnie tylko czy Holendrzy nie zaryzykują i zagrają ofensywnie. Ich trener pewnie będzie chciał zaskoczyć Hiszpanów, ale czy tak zrobią?

Raczej myślę będzie ostrożny mecz z obu stron, inny niż wczorajszy.
(Oczywiści 1 bramka może zmienić scenariusz strzelona dla którejś ze stron)

A jak będzie, zobaczymy dzisiaj:)

!!IRIVER!! 11.07.2010 11:49

Wiecie, jest jeden zasadniczy + tego finału, w stosunku do tego sprzed 4 lat - nie muszę kibicować mniejszemu złu. Wtedy jednak byłem za Włochami (o zgrozo!), bo grali całkiem fajnie, natomiast teraz jestem za Holandią, ale jak wygra Hiszpania, to też będę w miarę zadowolony. Tak z drugiej strony, jakby się zastanowić, to może nikt nie stawiał jakichś większych pieniędzy na Holandię, a oni do tej pory wygrali wszystkie mecze związane z Mundialem 2010. Hiszpania zanotowała jedną porażkę - ze Szwajcarią. Grają więc dwa najlepsze zespoły Europy przeciwko sobie, to fajnie, że tak się stało.

Holandia nie grała na tym Mundialu tego, co zawsze, czyli atak, atak, atak, stąd też dzisiaj ją zobaczymy w Finale. Dzisiaj znów spodziewam się podobnego układu, co w całym turnieju. Spokojna gra, bez nadmiernego szarpania - siódemka z tyłu, Robben, Sneijder i Van Persie na przodzie. Szybkie, składne kontry - tylko pozostaje pytanie, jak do tego ustosunkują się Hiszpanie? Na pewno przewagę w posiadaniu piłki będą mieli La Roja, to znów będzie klepanie, utrzymywanie tej piłki jak najdłużej, tak, aby zniechęcić do grania Holendrów. No chyba, że Holandia będzie zmuszona do gwałtownych ataków, tak jak to miało miejsce w ćwierćfinale przeciwko Brazylii...

Czeka nas na pewno ciekawe spotkanie - choć paradoksalnie może wiać nudą. I jedni i drudzy grają o pierwszy tryumf na Mundialu, zatem wszyscy powinni dać z siebie 120% :)

flamengista 11.07.2010 13:12

Jak tak dalej pójdzie, na naszych stadionach, na Euro zorganizowanym przez nas świetnie się będą bawić nasi zachodni sąsiedzi. Niemcy są głównym faworytem do Euro2012, bo ich drużyna jest ciągle rozwojowa.

Jak taki Mueller czy Khedira nabiorą jeszcze doświadczenia w meczach o najwyższą stawkę w LM, to będą nie do zatrzymania. A ten pierwszy ma za sobą dopiero pierwszy poważny sezon w seniorskiej piłce.

Co do dzisiejszego finału - chciałbym przede wszystkim pięknego widowiska. Natomiast stawiam na wyraźne zwycięstwo Hiszpanów. A to dlatego, że oni stanowią drużynę, a Holendrzy to nadal zlepek indywidualności.

Krissu 11.07.2010 20:19

Bryndza straszna ten mecz.

Jakbym ja był Webbem, to Holandia grałaby już w dziewięciu.

I to właściwie wszystko, co jest do powiedzenia na temat tego "widowiska".

kreseq 11.07.2010 20:20

Sredni mecz, oczekiwalem wiecej szybkich akcji.
De Jong powinien dostac czerwona za taki faul, buractwo do potegi. Jeszcze pokazywal ze nic nie bylo...co za ciolek.

Patrzac jak Holandia gra, czyli styl drwala - licze ze Hiszpanie ich pocisna.

harthausen 11.07.2010 20:23

^^^ genau

kreseq 11.07.2010 20:25

http://m.onet.pl/_m/1d4e28c2cd759b73...e82d6,10,1.jpg

Zdjecie z cyklu "Minalem sie z powolaniem"

Mario Nh 11.07.2010 20:27

Jakie mistrzostwa taki finał.
Mało goli, brak europejskiego dopingu, transmisja w TVP. Niech się już kończy...

Donki 11.07.2010 20:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 932613)
Sredni mecz, oczekiwalem wiecej szybkich akcji.
De Jong powinien dostac czerwona za taki faul, buractwo do potegi. Jeszcze pokazywal ze nic nie bylo...co za ciolek.

Patrzac jak Holandia gra, czyli styl drwala - licze ze Hiszpanie ich pocisna.

A czy Hiszpanie grają lepiej ?? :>:P

Vinci 11.07.2010 20:32

Lepiej, pierwsze minuty sprawiali lepsze wrażenie. Coś tam Ramos próbował zrobić dobrego. Mam nadzieję, że coś im się uda wcisnąć i popsują mechaniczną pomarańczę ;-)

kreseq 11.07.2010 20:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Donki (Post 932624)
A czy Hiszpanie grają lepiej ?? :>:P

Ogladasz moze mecz? Mysle ze z przebiegu 45 minut wywnioskowac mozna, ze Hiszpanie lepiej. Nie jest to w ich wykonaniu dobry mecz, ale przynajmniej potrafia dosrodkowac,wymienic kilka podan i nie bawia sie w Van Damma.

Slepocie Webba zawdzieczaja to, ze nei graja w 9.

Krissu 11.07.2010 21:23

Holandia gra antyfutbol.

Hiszpania kopie się z koniem.

brylant17 11.07.2010 21:25

Robben to pipa :P powinien to strzelić no ale.... :D Mam nadzieję, że Hiszpania to wygra


P.s dajcie namiary na tego Paula czy jak mu tam,moje 130 zł poszło się ....

Elendil 11.07.2010 21:25

Cytat:

Holandia gra antyfutbol.
Inter tak grając zwyciężył. O ile w ogóle takie pojęcie występuje. Słaby mecz, ale co Robben zmarnował...

Ogryzek 11.07.2010 21:25

Tak jak przewidywałem - mecz zachowawczy - podobny do meczu Hiszpania - Portugalia:)
(nawet agresja podobna)
Zresztą nie tylko ja, większość kibiców którzy widzieli chociaż 3 MŚ nie miało wątpliwości że otwartej gry tu nie uświadczysz.

Przecież to chyba logiczne - nie po to wycierpiałeś tyle meczy i doszedłeś do finału, żeby naiwnie grać otwart futbol i zaryzykować:)
(A statystycznie otwarty futbol to najczęściej przegrać 3-0 jak Chile z Brazylią... to już lepiej grać jak Paragwaj to chyba oczywiste)

Nie wiem jak będzie w dogrywce, ale na dzisiaj już koniec z forum

PS
Tu chodzi o zwycięstwo nie o piękno gry. Te dwie rzeczy są rozłączne i dlatego tak bardzo się pamięta te zespoły które potrafiły to połączyć.

Damianek_ABG 11.07.2010 21:26

Moim zdaniem Hiszpania miała lekką przewagę, ale wszystko za nerwowo. Miejmy nadzieję, że skończy się dobrze dla Hiszpanii xD

W Casillasie moc ! ! !

brylant17 11.07.2010 21:58

Iniesta goooooooooool dziękuje ci Hiszpanio España Campeones

harthausen 11.07.2010 22:03

Torres to ma takie szczęście jak nasz Garguła. Szkoda chłopa.

pawelwislak 11.07.2010 22:04

Sędziowanie w tym meczu powiedziałbym że podsumowuje całość sędziowania Howarda czytaj PORAŻKA!

_ukoL 11.07.2010 22:06

Czyli brakuje Nam tylko sześciu bramek do bycia najlepszym zespołem globu. :lol:
Tylko sześć bramek i mamy puchar świata w gablocie PZPN-u. :-D

Żmijka 11.07.2010 22:07

Ciekawe czy w nurt panującej mody Iker zostanie nazwany teraz płaczkiem ...

Vinci 11.07.2010 22:09

Puchar trafił tam, gdzie powinien. Chyba nie ma w tym momencie bardziej utytułowanych piłkarzy na świecie, niż Hiszpanie. Grają tam ludzie, którzy wygrali wszystko co tylko się da w piłce klubowej i reprezentacyjnej... to chyba najbardziej utytułowane, piłkarskie pokolenie, jakie mamy okazję oglądać na przestrzeni ostatnich lat. Pomyśleć, że w pierwszym meczu ulegli Szwajcarom...:)

Szkoda Holendrów, bo ich klątwa trwa nadal, ale cóż zrobić. Zwycięzca może być tylko jeden..:)

kreseq 11.07.2010 22:09

Nie lubie Realu ale... Iker jest WIELKI. Za mecz i za zachowanie po koncowym gwizdku :) Az ciary przeszly.

Elendil 11.07.2010 22:10

Brawo Hiszpanie, byliście lepsi.

No to cóż - czekamy na Euro 2012 :D

krzywy 11.07.2010 22:10

spalony przy bramce!! skandal!! pierwsze podanie do zawodnika na spalonym. To, że zostało przecięte w ostatniej chwili nie zmienia faktu, że spalony powinien być odgwizdany. Sędziowanie na tym turnieju to jedno wielkie złodziejstwo!!!!!!!!!

arrosmay 11.07.2010 22:10

Ja Pie****e!
Kto daje takiemu pajacowi sędziowac finał Mundialu? Tylu fuksa Holandii, by na końcu zostac oszukanym przez sędziego.
Brawo, k***a!

mitmichael 11.07.2010 22:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elendil (Post 932652)
Inter tak grając zwyciężył. O ile w ogóle takie pojęcie występuje. Słaby mecz, ale co Robben zmarnował...

Nie wystepuje takie pojecia jak antyfutbol ani w polsce ani za granica. Hiszpania nie miala łatwo ale miała Inieste. Jak pech to pech - Holandia po raz trzeci Wicemistrzem Swiata.

PS: Chyba najbrzydszy i najbrutalniejszy Finał w Historii MS

RoS 11.07.2010 22:14

Na szczęście wygrał futbol. Niestety holenderska pomarańcza okazała się co najwyżej mandarynką i to mocno nadmuchaną. Byli dzisiaj wyraźnie słabsi.

arrosmay 11.07.2010 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mitmichael (Post 932674)
Nie wystepuje takie pojecia jak antyfutbol ani w polsce ani za granica. Hiszpania nie miala łatwo ale miała Inieste. Jak pech to pech - Holandia po raz trzeci Wicemistrzem Swiata.

PS: Chyba najbrzydszy i najbrutalniejszy Finał w Historii MS

Tyle, że nie powinna go miec, bo z boiska powinien wyleciec jeszcze przed dogrywką, ale ofc sędziowie jak zwykle oszczędzają Hiszpanów, ale Holendrom dawał kartki za byle co.

Krissu 11.07.2010 22:24

Iniesta najlepszy piłkarz meczu.

Casillas przy drugiej syt z Robbenem wielka klasa, ale wydaje mi się, że przy pierwszej to po prostu Robben sfrajerzył, a Casillas miał furę szczęścia.

Sam mecz jutro zapomnę.

Oby.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl