![]() |
|
Cytat:
http://www.fussballtempel.net/uefa/G...ianz_Arena.jpg Na PGE sa cztery kominy wentylacyjne o odpowiedniej droznosci oraz dach z poliwęglanu przepuszczajacy w pewnej dawce promienie UV oraz same swiatlo w 90%. http://img685.imageshack.us/img685/9744/img1097v.jpg http://img.naszemiasto.pl/grafika2/n...ecde722_g1.jpg Jak widac projektanci uwzglednili dodatkowe czynniki aby zwiekszyc zywotnosc murawy wiec jest malo prawdopodobne aby sie kisila/kisla jak w Poznaniu. |
W Gdansku jest jedna najwazniejsza roznica miedzy tym co mamy w Poznaniu, tam Lechia moze spkojnie grac na Traugutta i sie przeniesc jak murawa juz sie ladnie ukorzeni, u nas to jakas parodia jest w tym punkcie.
|
Na wielu obiektach w Europie wymienia sie trawe kilka razy w roku w trakcie sezonu...przyklad wspomniany Bayern Monachium.
Nigdy nie slyszalem aby za kazdym razem czekano na jakies ukorzenienie, mimo ze tez graja tam dwa zespoly alebowiem dochodzi "1860". W Poznaniu najwyrazniej nie ma warunkow do zycia.....zreszta ta mgla wskazuje na zla cyrkulacje powietrza. Faktem jest natomiast, ze murawa w Gdansku bedzie o 50% mniej deptana....to tez czynnik na+. Rozmawialem z fachowcami o ewentualnym stanie gdanskiej i wszyscy sa spokojni. Jedna murawa na runde spokojnie wystarczy. Jedyna zagadka, jak zniesie ew. koncerty lub inne imprezy masowe na niej organizowane. |
Oczywista oczywistoscia jest ze u nas trzeba podloze wymienic skoro tam jest pelno gruzu i udeptane przez ciezki sprzet;) Na Alianz Arena chyba wymieniaja latem jak jes przerwa?
|
Cytat:
|
Po ostrej zimie tez wymieniaja,generalnie nie ma reguly ale najczesciej z tego co wiem, dwa do trzech razy w roku.
Poczatkowo sadzono ze wytrzyma caly rok ale ten blad z dwoma kominami wentylacyjnymi oraz ostre zimy sprawily, ze odbywa sie to czesciej anizeli sadzono. Wklejam cytat jaki powinien Cie interesowac dotyczacy "ukorzeniania" Cytat:
|
Na Lechii tez moga trenowac na Traugutta zamiast meczyc murawe na nowym stadionie ;)- trzeba pamietac ze w Poznaniu to nie tylko mecze ale i treningi gdzie w Gdansku na nowym stadionie mogloby sie odbywac cale zero treningow
|
Co do treningow to zostal ogloszony przetarg na chyba dwa boiska obok stadionu, niestety wygral ten sam projektant co robil stadion....
Baala, moze dla waszych karnetowcow by to starczylo, ale u nas ciut wiecej je wykupilo. |
Cytat:
|
Cytat:
Po pierwsze z tego co pamiętam, przed wjazdem ciężkiego sprzętu, ułożono na murawie ogromne płyty betonowe. Nie znam wymiarów. Ale zapewne ok 2x4m. A każdy chyba wie, co to jest nacisk jednostkowy. Po drugie. Głęboka orka ziemi załatwiłaby sprawę spulchnienia gleby. |
Skoro te plyty rozwalily pol systemu do podgrzewania plyty to jednak nacisk musial byc troszke wiekszy:) Z tych plyt tez troszke sie kruszylo, wysyp sobie gruz przed domem, udeptaj a potem poloz fragment murawy a po 3 dniach biegaj w korkach w kolko :))) Zeby bylo bardziej smieszniej to za wymiane podloza + murawe firmy sobie zycza 5 baniek:)
|
|
Dobry deal Legii, 6 mln PLN rocznie to bardzo dobra kasa. PGE widać mocno przepłaciło za stadion w Gdańsku, od początku ta stawka była przesadzona.
|
Hmm... Pepsi kolorystycznie bardziej pasowowałoby do Wisły :)
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Jak rozumiem kase za to dostanie Legia?
A u nas bedziemy płacić za wynajem, plus kasa za nazwe od sponsora tytularnego tez pojdzie do miasta? To w takim tempie za dwa lata beda mieli dwukrotnie wiekszy budżet od nas:-/ |
a skąd wiadomo, że kasę dostanie Legia? Stadion jest miejski tak jak u nas, prawda?
|
A tymczasem w pyrlandii na stadionie budują most :D
http://stadiony.net/aktualnosci/2011...o_konca_sezonu |
Cytat:
http://lechia.gda.pl/artykul/11793/ |
Cytat:
|
|
Ostro, choc pomiedzy tym co pomiesci a tym ile biletow beda dawac to pewnie bedzie spora roznica:) Choc i tak cieszy dobra pojemnosc sektora gosci.
|
Cytat:
Umowe podpisano z wlascicielem obiektu czyli miastem. "Lechia operator"jako dzierzawca nie ma z tej umowy zlamanego grosza. |
Czy pojemnosc sektora gosci na Legii zmieni sie po oddaniu całego stadionu do uzytku ?
|
|
Pozostanie taka, jak jest teraz
|
Dojdzie chyba jeden mały sektor. Łącznie będzie koło 1600-1700
|
Widzew będzie miał nowy stadion w 2013 roku.
http://www.widzewiak.pl/newsroom/175...adionu-Widzewa! |
Stadion Narodowy
I pomysleć, że to całe żelastwo wisi centralnie nad boiskiem http://img571.imageshack.us/img571/246/6resizer.jpg Polex/SCC Sieć już jest, brakuje tylko pająka :P http://img822.imageshack.us/img822/3225/p4220008.jpg zbieraj/SCC Schody na promenadę okładane są kamieniem, poziom wykończenia robi wrażenie http://img862.imageshack.us/img862/3799/p4210103.jpg zbieraj/SCC No i krzesełka http://img14.imageshack.us/img14/3448/p4210076.jpg zbieraj/SCC |
co do ostatniego zdjęcia czy tylko mi się wydaje że bedzie tam ciasno?? i przejscie do swojego krzesełka będzie sprawiało nie lada problem??
|
Filozofii żadnej nie ma.. poprostu aby przejść to ludzie muszą wstawać z krzesełek
|
A tymczasem w Gdańsku...
http://img815.imageshack.us/img815/1...4239115.th.jpg http://img607.imageshack.us/img607/9...0905515.th.jpg http://img710.imageshack.us/img710/8...0905315.th.jpg Cudeńko, nie mogę się doczekać otwarcia :) |
Piękny stadion. Zazdroszczę wam bardzo :)
Jak dla mnie najpiękniejszy z tych najnowszych. |
Na Narodowym bedzie ponad 3 tys krzeselek wiecej niz w projekcie. Sa dwie wersje, blad projektowy lub zageszczenie siedzisk, miejsca dla jednej osoby jest mniej niz na R22.
|
^^ gdzieś słyszałem, że to przez zmniejszenie liczby miejsc vipowskich. Ile w tym prawdy, nie wiem.
|
A Ty kolego nie za wczesnie przypisujesz sobie kolejnego mistrza. Zebys potem nie musil plakac, kr... litosci jeszcze 21 pkt do zdobycia i wszystko moze sie zdazyc.
Sory za ot ale nie moglem |
Cytat:
|
Dlaczego na narodowym krzesełka na narodowym są szaro czerwone ? ;/
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:22. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl