Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

Mario Nh 06.04.2011 14:38

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/eks...wiadomosc.html

Fajna sprawa.

Pilsner 07.04.2011 13:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 1073359)
A na Baltic Arena będzie ten sam problem co w Poznaiu z niedostateczną ilością światła padająca na murawę

Problemy moga byc jak na kazdym tego typu obiekcie, niemniej projektant nie powielil tego bledu jaki popelniono na Alianz-Arena (Bayern) budujac jedynie dwa kominy wentylacjne...... jak sie okazalo jest to najwiekszym problemem dla trawy na tamtym obiekcie.
http://www.fussballtempel.net/uefa/G...ianz_Arena.jpg

Na PGE sa cztery kominy wentylacyjne o odpowiedniej droznosci oraz dach z poliwęglanu przepuszczajacy w pewnej dawce promienie UV oraz same swiatlo w 90%.
http://img685.imageshack.us/img685/9744/img1097v.jpg
http://img.naszemiasto.pl/grafika2/n...ecde722_g1.jpg

Jak widac projektanci uwzglednili dodatkowe czynniki aby zwiekszyc zywotnosc murawy wiec jest malo prawdopodobne aby sie kisila/kisla jak w Poznaniu.

studio 07.04.2011 13:24

W Gdansku jest jedna najwazniejsza roznica miedzy tym co mamy w Poznaniu, tam Lechia moze spkojnie grac na Traugutta i sie przeniesc jak murawa juz sie ladnie ukorzeni, u nas to jakas parodia jest w tym punkcie.

Pilsner 07.04.2011 13:47

Na wielu obiektach w Europie wymienia sie trawe kilka razy w roku w trakcie sezonu...przyklad wspomniany Bayern Monachium.
Nigdy nie slyszalem aby za kazdym razem czekano na jakies ukorzenienie, mimo ze tez graja tam dwa zespoly alebowiem dochodzi "1860".
W Poznaniu najwyrazniej nie ma warunkow do zycia.....zreszta ta mgla wskazuje na zla cyrkulacje powietrza.
Faktem jest natomiast, ze murawa w Gdansku bedzie o 50% mniej deptana....to tez czynnik na+.
Rozmawialem z fachowcami o ewentualnym stanie gdanskiej i wszyscy sa spokojni.
Jedna murawa na runde spokojnie wystarczy.
Jedyna zagadka, jak zniesie ew. koncerty lub inne imprezy masowe na niej organizowane.

studio 07.04.2011 14:07

Oczywista oczywistoscia jest ze u nas trzeba podloze wymienic skoro tam jest pelno gruzu i udeptane przez ciezki sprzet;) Na Alianz Arena chyba wymieniaja latem jak jes przerwa?

Baala 07.04.2011 14:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio (Post 1073770)
W Gdansku jest jedna najwazniejsza roznica miedzy tym co mamy w Poznaniu, tam Lechia moze spkojnie grac na Traugutta i sie przeniesc jak murawa juz sie ladnie ukorzeni, u nas to jakas parodia jest w tym punkcie.

Toż macie swoje Wronki.

Pilsner 07.04.2011 14:23

Po ostrej zimie tez wymieniaja,generalnie nie ma reguly ale najczesciej z tego co wiem, dwa do trzech razy w roku.
Poczatkowo sadzono ze wytrzyma caly rok ale ten blad z dwoma kominami wentylacyjnymi oraz ostre zimy sprawily, ze odbywa sie to czesciej anizeli sadzono.
Wklejam cytat jaki powinien Cie interesowac dotyczacy "ukorzeniania"

Cytat:

W czwartek rano na Allianz-Arena nowa murawa była już położona do połowy. Łączny koszt takiej wymiany zamyka się w 100 tysiącach euro. Na 48 godzin przed meczem z Schalke murawa na nowym stadionie Bayernu i TSV 1860 będzie już gładka jak stół. Nowa trawa nie będzie więc miała wiele czasu na "dojrzenie" do niedzielnego meczu. "Dwa dni wystarczą do tego"- zapewnia Peter Kerspe, dyrektor stadionu.

Jaroo1 07.04.2011 14:49

Na Lechii tez moga trenowac na Traugutta zamiast meczyc murawe na nowym stadionie ;)- trzeba pamietac ze w Poznaniu to nie tylko mecze ale i treningi gdzie w Gdansku na nowym stadionie mogloby sie odbywac cale zero treningow

studio 07.04.2011 15:32

Co do treningow to zostal ogloszony przetarg na chyba dwa boiska obok stadionu, niestety wygral ten sam projektant co robil stadion....

Baala, moze dla waszych karnetowcow by to starczylo, ale u nas ciut wiecej je wykupilo.

wiertar 07.04.2011 16:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio (Post 1073835)

Baala, moze dla waszych karnetowcow by to starczylo, ale u nas ciut wiecej je wykupilo.

no nie mów że całe Wronki kupiły karnety?? Fajnie:)

Proud 07.04.2011 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez studio (Post 1073807)
Oczywista oczywistoscia jest ze u nas trzeba podloze wymienic skoro tam jest pelno gruzu i udeptane przez ciezki sprzet;) Na Alianz Arena chyba wymieniaja latem jak jes przerwa?

Dla mnie to jest jakiś mityczny problem.

Po pierwsze z tego co pamiętam, przed wjazdem ciężkiego sprzętu, ułożono na murawie ogromne płyty betonowe. Nie znam wymiarów. Ale zapewne ok 2x4m. A każdy chyba wie, co to jest nacisk jednostkowy.

Po drugie. Głęboka orka ziemi załatwiłaby sprawę spulchnienia gleby.

studio 07.04.2011 16:28

Skoro te plyty rozwalily pol systemu do podgrzewania plyty to jednak nacisk musial byc troszke wiekszy:) Z tych plyt tez troszke sie kruszylo, wysyp sobie gruz przed domem, udeptaj a potem poloz fragment murawy a po 3 dniach biegaj w korkach w kolko :))) Zeby bylo bardziej smieszniej to za wymiane podloza + murawe firmy sobie zycza 5 baniek:)

wasyl 14.04.2011 06:52

http://www.sport.pl/pilka/1,70994,94...azowanego.html

ypeeh 14.04.2011 08:02

Dobry deal Legii, 6 mln PLN rocznie to bardzo dobra kasa. PGE widać mocno przepłaciło za stadion w Gdańsku, od początku ta stawka była przesadzona.

Oldpara 14.04.2011 08:41

Hmm... Pepsi kolorystycznie bardziej pasowowałoby do Wisły :)

LUKAS77 14.04.2011 09:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ypeeh (Post 1077194)
Dobry deal Legii, 6 mln PLN rocznie to bardzo dobra kasa. PGE widać mocno przepłaciło za stadion w Gdańsku, od początku ta stawka była przesadzona.

Nie zapomnij ze PGE to spolka skarbu panstwa a z Gdanska jest Tusk. jaka mamy pewnosc ze to nie zbieg okolicznosci ze wlasnie ta spolka jest Sponsorem tytularnym klubu naszego premiera.

crazykaro 14.04.2011 09:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LUKAS77 (Post 1077211)
Nie zapomnij ze PGE to spolka skarbu panstwa a z Gdanska jest Tusk. jaka mamy pewnosc ze to nie zbieg okolicznosci ze wlasnie ta spolka jest Sponsorem tytularnym klubu naszego premiera.

Kaczyński też i co z tego. Takie komentarze to do politycznego

bridgeburner 14.04.2011 10:56

Jak rozumiem kase za to dostanie Legia?
A u nas bedziemy płacić za wynajem, plus kasa za nazwe od sponsora tytularnego tez pojdzie do miasta?
To w takim tempie za dwa lata beda mieli dwukrotnie wiekszy budżet od nas:-/

joshi 14.04.2011 11:16

a skąd wiadomo, że kasę dostanie Legia? Stadion jest miejski tak jak u nas, prawda?

crazykaro 14.04.2011 11:39

A tymczasem w pyrlandii na stadionie budują most :D
http://stadiony.net/aktualnosci/2011...o_konca_sezonu

Usulovski 14.04.2011 11:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LUKAS77 (Post 1077211)
Nie zapomnij ze PGE to spolka skarbu panstwa a z Gdanska jest Tusk. jaka mamy pewnosc ze to nie zbieg okolicznosci ze wlasnie ta spolka jest Sponsorem tytularnym klubu naszego premiera.

Mało tego, w wieku 17 lat Tusk stał na czele Klubu Kibica Lechii Gdańsk...

http://lechia.gda.pl/artykul/11793/

snyrting 14.04.2011 11:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez joshi (Post 1077248)
a skąd wiadomo, że kasę dostanie Legia? Stadion jest miejski tak jak u nas, prawda?

Na forum Legii powołują się na jakiś wywiad z członkiem zarządu (bodaj Kosmala), w którym mówi on, że środki od sponsora tytularnego zasilą kasę klubu.

Donki 14.04.2011 19:31

http://legionisci.com/news/42323_35_...ie_Slaska.html

studio 14.04.2011 20:21

Ostro, choc pomiedzy tym co pomiesci a tym ile biletow beda dawac to pewnie bedzie spora roznica:) Choc i tak cieszy dobra pojemnosc sektora gosci.

Pilsner 14.04.2011 20:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LUKAS77 (Post 1077211)
Nie zapomnij ze PGE to spolka skarbu panstwa a z Gdanska jest Tusk. jaka mamy pewnosc ze to nie zbieg okolicznosci ze wlasnie ta spolka jest Sponsorem tytularnym klubu naszego premiera.

Zbieg okolicznoisci moze i nie jest przypadkowy, niemniej PGE nie jest sponsorem klubu.
Umowe podpisano z wlascicielem obiektu czyli miastem.
"Lechia operator"jako dzierzawca nie ma z tej umowy zlamanego grosza.

Donki 20.04.2011 12:57

Czy pojemnosc sektora gosci na Legii zmieni sie po oddaniu całego stadionu do uzytku ?

rafil 20.04.2011 14:23

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,77156,t...wiadomosc.html

Blondas 20.04.2011 14:37

Pozostanie taka, jak jest teraz

legion18 20.04.2011 16:27

Dojdzie chyba jeden mały sektor. Łącznie będzie koło 1600-1700

emj10 21.04.2011 12:11

Widzew będzie miał nowy stadion w 2013 roku.
http://www.widzewiak.pl/newsroom/175...adionu-Widzewa!

simone 24.04.2011 14:15

Stadion Narodowy

I pomysleć, że to całe żelastwo wisi centralnie nad boiskiem
http://img571.imageshack.us/img571/246/6resizer.jpg
Polex/SCC

Sieć już jest, brakuje tylko pająka :P
http://img822.imageshack.us/img822/3225/p4220008.jpg
zbieraj/SCC

Schody na promenadę okładane są kamieniem, poziom wykończenia robi wrażenie
http://img862.imageshack.us/img862/3799/p4210103.jpg
zbieraj/SCC

No i krzesełka
http://img14.imageshack.us/img14/3448/p4210076.jpg
zbieraj/SCC

wiertar 24.04.2011 14:18

co do ostatniego zdjęcia czy tylko mi się wydaje że bedzie tam ciasno?? i przejscie do swojego krzesełka będzie sprawiało nie lada problem??

jaszczur90 24.04.2011 14:21

Filozofii żadnej nie ma.. poprostu aby przejść to ludzie muszą wstawać z krzesełek

Wizard 24.04.2011 15:44

A tymczasem w Gdańsku...

http://img815.imageshack.us/img815/1...4239115.th.jpg

http://img607.imageshack.us/img607/9...0905515.th.jpg

http://img710.imageshack.us/img710/8...0905315.th.jpg

Cudeńko, nie mogę się doczekać otwarcia :)

murray 24.04.2011 16:07

Piękny stadion. Zazdroszczę wam bardzo :)
Jak dla mnie najpiękniejszy z tych najnowszych.

orzeu 24.04.2011 16:35

Na Narodowym bedzie ponad 3 tys krzeselek wiecej niz w projekcie. Sa dwie wersje, blad projektowy lub zageszczenie siedzisk, miejsca dla jednej osoby jest mniej niz na R22.

wonski_eNHa 24.04.2011 16:45

^^ gdzieś słyszałem, że to przez zmniejszenie liczby miejsc vipowskich. Ile w tym prawdy, nie wiem.

saklak1906 24.04.2011 17:06

A Ty kolego nie za wczesnie przypisujesz sobie kolejnego mistrza. Zebys potem nie musil plakac, kr... litosci jeszcze 21 pkt do zdobycia i wszystko moze sie zdazyc.

Sory za ot ale nie moglem

simone 24.04.2011 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 1081897)
Na Narodowym bedzie ponad 3 tys krzeselek wiecej niz w projekcie. Sa dwie wersje, blad projektowy lub zageszczenie siedzisk, miejsca dla jednej osoby jest mniej niz na R22.

Ja gdzieś czytałem, że to zależy od modelu krzesełek, a konkretniej jego wymiarów. Może w projekcie założyli taki a nie inny wymiar, w rzeczywistości okazało się że siedziska są węższe i ich po prostu więcej weszło. Ile w tym prawdy to nie wiem także tylko gdybam sobie :P

Donki 24.04.2011 20:05

Dlaczego na narodowym krzesełka na narodowym są szaro czerwone ? ;/


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:22.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl