Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Boks na świecie (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=5159)

wiesniak842 13.09.2017 15:04

Wilder vs Ortiz, 4-ego listopada. Potwierdzona:pobity:

IncognitoTSW 13.09.2017 15:14

Już za 10 dni walka o pas WBO Parker vs Fury

serek.c2 17.09.2017 07:12

Znakomity boks dzisiejszej nocy, wg mnie nieznaczna wygrana GGG (116-112). Canelo lepszy, dużo lepszy niż sądziłem.

Ps. Sędzina 118-110 dla rudego :D

mitmichael 22.10.2017 08:21

O kurde szybki nokaut na Wlodarczyku, tak szybkiej kleski juz w 3 rundzie nikt sie nie spodziewal, to jego pierwsza porazka przed czasem.

Kocur 13.11.2017 11:11

Polski boks aktualnie leży i kwiczy


Cytat:

Jarrell Miller (20-0-1, 18 KO), pokonał w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu w Uniondale przez techniczny nokaut w dziewiątej rundzie Mariusza Wacha (33-3, 17 KO)

IncognitoTSW 13.11.2017 13:10

Najlepszy z naszych pięściarzy to obecnie Maciej Sulęcki, który świetnie się rozwinął i być może zawalczy o pas i jest szansa, że będzie zadawał ciosy (pozdrowienia dla Krzysztofa Włodarczyka), nie ubije go żaden grubasek (pozdrowienia Ajtuj)

Kocur 16.05.2018 12:10

Adamek wrócił na ring ??


Cytat:

Kapitalną formę na gali Polsat Boxing Night: Noc Zemsty w Częstochowie zaprezentował Tomasz Adamek (53-5, 31 KO). "Góral" w 7. rundzie znokautował niebezpiecznego Joeya Abella 34-10, 32 KO). Dla 41-latka z Gilowic to 53. wygrana w zawodowej karierze.

ps.

Dyrektor TVP Sport potwierdza. 25 maja Narodowa Gala Boksu za darmo w polskiej telewizji!!

Nazwiska przyciągną ludzi :)

Artur Szpilka vs. Dominick Guinn
Izu Ugonoh vs. Fred Kassi
Mariusz Wach vs. Eric Molina
Marcin Najman vs. Artur Binkowski
Rafał Jackiewicz vs. Bethuel Ushon

Kocur 08.11.2018 10:05

10 listopada gala boksu w Gliwicach - pomijając pozostałe walki "najciekawiej" zapowiada się Wach - Szpilka.

Jakieś typy ? ;)

sandomingo 08.11.2018 11:50

Pierwszy raz od kilku miesięcy wybieram się na boks na żywo - właśnie do Gliwic.
Nie powiem, brakowało tego!

Co do typów, to oprócz walki wieczoru typy są raczej jasne:
Sulęcki - KO/TKO
Piątkowska - pkt
Stępień - KO/TKO
Matyja - pkt
Różański KO/TKO
Zyśk - pkt.

Co do walki wieczoru, większość ekspertów typuje Szpilkę na punkty. Ja tam mam nadzieję że Wach i KO choć wiem, że Wiking ma granitową szczenę ale w rękawicach waciaki....

Lepiej napisz Kocurze, jak tam typujesz Główkę z Własowem, bo w walce Usyka z Bomberem raczej niespodzianki nie będzie..
Moim zdaniem jednak minimalnym faworytem Własow.

IncognitoTSW 08.11.2018 12:04

Obawiam się, że Wach się podłoży. Szpilka jest łatwy do pokonania - wystarczy się z nim bić i trochę go zdenerwować. Szczękę ma wyjątkowo słabą, pokazał to Wilder, Kownacki, Jennings, Mollo, Saulsberry - wszyscy, którzy go polożyli.



Bardziej ciekawa jest walka Własowa z Głowackim, Rosjanin to ciekawy rywal, wysoki i szybki, wywodzący się z dużo niższej kategorii ale z sukcesami zadomowił się w cruiser. Trudna walka do typowania, dużo zależy od Główki i jego nastawienia (potrafił przegrać z mającym 6 walk Rabczenką) a potrafił dawać swietne walki jak z Huckiem czy Cunninghamem

sandomingo 08.11.2018 12:16

Akurat o nastawienie mentalne Główki się nie martwię w tej walce. Zastanawiam się tylko, czy on jest w stanie wrócić do poziomu, który pokazywał z Huckiem, Cunnighamem czy Usykiem - od tej ostaniej walki mineły 2 lata.
Przez te dwa lata kontuzje, rozwody i beznadziejna walką z Radczenką (bo o "walce" z Silgado szkoda gadać)...

Jeżeli jest w miarę zdrowy i nawiąże do poziomu j/w to wygra. Tylko że ja w to jednak wątpię.

Wach nie musi się.podkładać Szpilce - wystarczy, że będzie robił to, co zawsze - czyli pacnięcia prawą, brak zdecydowania w ataku i spychania rywala do narożnika. Szpilka będzie tańczyć, trafiał pojedynczymi ciosami, które na Wachu oczywiście nie zrobią wrażenia ale sędziowie dadzą mu te 96:94

Kocur 08.11.2018 12:49

Mam nadzieję że Wach wygra - fakt że przy swoich gabarytach ma cios jak Grażyna po 5 piwach ale mimo wszystko :)

Własow na papierze wygrywa ale gdybym poszedł do buka to obstawiałbym Głowackiego :)

gizmo 26.12.2018 23:01

Joshua 13.04.2019 z kim? Wilder czy rewanż z Whyte?
jak typujecie?

Krissu 27.12.2018 11:09

Pewnie Whyte.

Wilder z Furym. Trochę się Antoni ze swoim promotorem sfrajerzyli. Nie spodziewali się takiej walki Wilder vs Fury, i teraz na rewanż czeka większość świata.

Coglin 02.06.2019 18:18

Takie rzeczy a tutaj cisza.

Andy Ruiz Jr pokonał Anthony'ego Joshuę i odebrał mu pasy mistrzowskie IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej.

Cała walka: https://www.dailymotion.com/video/x7a22iw

W sumie walka nuda, tylko wynik sensacja.

sandomingo 03.06.2019 14:50

No i wyszło ludzkie oblicze AJ-a. Trafił Meksykańca, rzucił się na niego i dostał kontrę, po której był już de facto poza walką.
Niby zawsze się mówi, że to jest waga ciężka, wystarczy jeden cios - ale tutaj to wydarzyło się naprawdę.

Ciekawy jestem jak to się dalej potoczy, bo nienaruszalny wydawałoby się układ w wadze ciężkiej AJ, Wilder Fury pękł.

Jaroo1 04.06.2019 08:46

Trafić to można każdego, mnie dziwi, że ten AJ wcale nie pokazał serca do walki... On po prostu na koniec już wymiękł i miał dość dostawania po łbie, może się nawet bal mocnego KO. Przecież on nie padł po brutalnym KO gdzie już ma takie miękkie nogi, ze nawet jak chce to nie wstanie albo prosto nie przejdzie. On dostawał, dostawał i co raz mniej miał chęci na walkę a na koniec było widać po prostu rezygnację, może połączoną z szokiem, że co tu się odjebało.

Jaroo1 16.06.2019 11:00

https://www.youtube.com/watch?v=QFJMRwmUA_o
Na boksie się nie znam ale dla mnie gościu zawalczył z tym dwumetrowym szwabem, który miał dobry rekord (niepokonany do wczoraj, może nabijany na byle kim no ale 24 walki, o porażek, 16 zwycięstw przed czasem zawsze robi wrażenie) jakby bił dziecko. Walka na zasadzie, pajacuje sobie, ręce trzymam nisko, robię głupię miny ale tylko jak ręką machnę w Twoją stronę to zaboli. Masakra

A walka Głowackiegeo z Briedisem to jakaś farsa. Tu nie ma co komentować, każdy widział i każdy wie co tam się odjebało i nie trzeba się znać na boksie żeby wiedzieć, że z łokcia się nie napierdala albo, że gong kończy rundę.

Kocur 17.06.2019 10:01

Nie widziałem tego ostatniego tylko czytam wszędzie że walka przekręcona i sędziowie dobranie według znajomości - wiadomo że boks żyje własnym życiem ale czy jest szansa że WBO nakaże powtórkę? Bo takie głosy płyną z każdej strony?

sandomingo 19.06.2019 08:17

WBO pogratulowało nowemu mistrzowi tuż po walce:)

Generalnie ta walka to naprawdę.antyreklama boksu...Sam miałem jechać na galę do Rzeszowa ale po tym co się wydarzyło to już nie wiem, czy się wybiorę.

Sauerland jest głównym organizatorem WBSS a jednocześnie promotorem Breidisa, który nota bene został już pociągnięty za uszy przez sędziów w pierwszej walce z Gevorem.
Natomiast w sobotę stały się już rzeczy naprawdę niezwykle: taki cios łokciem jaki zadał Breidis to powinna być dyskwalifikacja, walka bokserska przerodziła się w uliczną...
Ale finalnie - uważam, że wynik zostanie utrzymany

Knopers 23.06.2019 04:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1541052)
Natomiast w sobotę stały się już rzeczy naprawdę niezwykle: taki cios łokciem jaki zadał Breidis to powinna być dyskwalifikacja, walka bokserska przerodziła się w uliczną...
Ale finalnie - uważam, że wynik zostanie utrzymany

Minęło parę dni i wygląda na to, że właśnie tak będzie.
Szkoda Glowackiego, bo charakterny chłop i po tym, co pokazał w walce z Huckiem u mnie chyba do końca będzie miał respekt.
Dla mnie ten łokieć to dq dla Łotysza, ale że to była Łotwa... Do teraz nie mogę uwierzyć w to, co się tam odwaliło.
Cyrk.
Ogólnie po tej walce duże rozczarowanie boksem i spore zniesmaczenie.

Kocur 25.06.2019 09:54

Cytat:

Oficjalna strona internetowa federacji World Boxing Organization opublikowała aktualny ranking pięściarzy. Nowym mistrzem świata w kategorii junior ciężkiej, po pełnej skandalicznych decyzji walce z Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO), zakończonej porażką Polaka, został mianowany Łotysz Mairis Briedis (26-1, 19 KO).

Ale pyta, dobrze że tego nie oglądałem i chyba mnie zniechęcili do kolejnych walk ...

qaro 13.07.2019 08:32

http://sport.tvp.pl/43480320/wolna-s...jterow-szpilki

sandomingo 18.07.2019 09:38

No tak, w sobotę Arczi wraca na salony.
Chisora jest mocno rozbity, ostatnie ciężkie KO od White'a musiało się na nim odbić.

Oczywiście, Szpilka faworytem nie jest ale jeżeli jest świetnie przygotowany kondycyjnie, będzie trzymał się taktyki i utrzyma koncentrację przez całą walkę to może wygrać na punkty.
Ale ponieważ te 3 elementy musiałyby zagrać razem, to szanse nie są jakieś duże

Kocur 21.07.2019 09:31

No to wrócił po zbóju ... Dobrze że odzyskał przytomność. Jak mu błędnika nie uszkodził to jeszcze Taniec z Gwiazdami obskoczy :)

El'kabat 21.07.2019 13:15

Szpila rok pewnie sobie odpocznie i znowu zrobi skok na kasę. Aż go chyba ktoś w końcu zatłucze na tym ringu.

Niech idzie do Ksw, fame mma czy innych wynalazków. Zarobi swoje, a chociaż inwalidą nie zostanie.

Jaroo1 22.07.2019 23:27

On walczy w nie swojej wadze. Ani nie ma szczeki na tę wagę, ani ciosu. Zszedłby niżej to może by gdzieś koło czolówki się kręcił. No ale jemu od dzieciaka zrobiono pranie mózgu i krzywdę, a że jest mało inteligentny to jego chore ambicje albo wyrzadza mu krzywdę fizyczną na przyszłosć, albo się totalnie będzie dalej ośmieszał bo jego każdy lepszy bokser obija a niedługo, a może nawet i już, ta jego szklana psychika ("będę mistrzem świata, kto to jest Adamek, Gołota czy Michalczewski, Michalczewski walczył z samymi kelnerami...") sprawi, że pierwszy lepszy pięściarz go obije. On w ringu ma strach w oczach przed przyjmowaniem mocnych ciosów. Dostaje pierwszą bombę w miarę czysto i się blokuje. A taki był zajebisty ten Ajtuj.

Kocur 05.08.2019 09:04

Wszyscy żyją Ajtujem a tutaj Adaś ma wszystkich w dupie i idzie po swoje:

Adam Kownacki VS Chris Arreola

Po 12 rundach wielkiej wojny, Adam Kownacki pokonał jednogłośnie na punkty Chrisa Arreolę. Dzięki temu zwycięstwu Polak przybliżył się do walki o mistrzostwo świata.

Wygrana Kownackiego przyszła w rekordowym stylu - nikt wcześniej nie wyprowadził tylu ciosów w wadze ciężkiej: w sumie 2172 ciosy, z których do celu doszło 667, w tym 369 Kownackiego.

Jaroo1 05.08.2019 22:12

Adaś dobry chłopak i twardo idzie po swoje ale obawiam się, że ma na tyle słabe te ciosy - jak widać nie potrafił znokautować ani Arreoli ani Martina, a lał ich po łbach ile wlezie, że to będzie jeden z jego mankamentów. To tego technika nie błyszczy, defensywą też nie - ale chociaż widać, że szczekę ma twardą, chociaż jak go trafi Wilder to watpię aby przewalczył z takim 12 rund - no i tego brzuszka też by mógł troche zrzucić zeby być szybszy.

Trochę się obawiam, że w starciu z Wilderem szybko by został pozbawiony marzeń. Fury też myślę za wysoka półka. Ale z resztą myślę, że może konkurować z powodzeniem.

Kocur 28.11.2019 10:24

Mariusz Wach zmierzy się z Dillianem Whyte'em przed walką Anthony Joshua vs Andy Ruiz II

Cytat:

Polskich kibiców boksu czeka nie lada gratka. Mariusz Wach (35-5, 19 KO) i Dillian Whyte (26-1, 18 KO) skrzyżują rękawice 7 grudnia podczas gali Joshua vs Ruiz Jr II w Arabii Saudyjskiej. Transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.

Do walki Polaka z Brytyjczykiem miało dojść już dwa lata temu, ale wtedy ten drugi wycofał się z powodu urazu. Od tamtego momentu Wach poniósł trzy porażki, m.in. z Jarrellem Millerem i Arturem Szpilką, a Whyte osiągnął status obowiązkowego pretendenta do tytułu mistrza świata federacji WBC.

Z ciekawości można rzucić okiem :)

serek.c2 28.11.2019 10:39

To jakiś żart? :D

Jaroo1 28.11.2019 11:19

Dlaczego? Jak dla mnie ten świat bokserski jest na tyle mały, a pasów mistrzowskich jest kilka, że nie ma zbytnio miejsca na rotację stad nie trudno zobaczyć Polaka, który w sumie od czołówki odbiega już sporo a z czołówką się bije - Szpilka, Wach czy Adamek. W ostatnich latach bez formy a mimo to gdzieś tam zawalczyli na dużej gali

Kocur 09.12.2019 10:53

I poszło. Wach wielkich szans nie miał ale i tak chyba zaprezentował sie najlepiej biorąc pod uwagę jego ostatnie występy ;)

Nie wiem czy to wina trenerów czy jego psychiki ale warunki fizyczne i szczękę miał na mistrzostwo. Teraz już niestety emerytura.

Kocur 23.02.2020 10:18

W końcu uczta dla koneserów :)

https://youtu.be/NG6GN2Kar_g


Nowy mistrz świata!!!

Jaroo1 23.02.2020 15:01

Kto by pomyślał, że ktokolwiek może tak zniszczyć Wildera. To była deklasacja. Przed walką myslałem, że wygrać może każdy, ale nigdy bym nie powiedział, że któryś tak zdominuje rywala.

Kocur 25.02.2020 15:11

Coś tam piszą że kontrakt był na 3 walki - zobaczymy...

Albo Fury ma kumpla Panofamixa albo Wilder zapił dzień wcześniej ale różnica była ogromna. Cud że Wilder leżał na dechach tylko raz.

Jaroo1 25.02.2020 22:02

Mówi się, że przegrany ma 30 dni na podjęcie decyzji czy chce rewanżu. Także rewanż raczej będzie.
Generalnie to w pierwszej walce Fury był po 3 letniej przerwie, 2 pojedynkach na przetarcie, przebytej depresji, schodził z wagi 180 kg itd itd więc można powiedzieć, że do życiowej formy mu brakowało, a mimo to już w tej pierwszej walce z Wilderem był blisko pokonania go.
Chociaż jego bilans i liczba walk z KO względem ilości pojedynków nie jest tak imponująca jak liczby Wildera to trzeba przyznać, ze gościu jest jedyny w swoim rodzaju. Chlop jak tur, do tego szybki, balansuje ciałem, może nie ma mega .......nięcia ale sama ilość ciosów i ich siła wywołana masą tez daje piorunujące efekty.
Wilder to w sumie dzikość, plus ta prawa ręka i w wielu pojedynkach on polowal wlaściwie na jedną akcję. łeb też ma mocny i nikt go wczesniej nie naruszył.
W tej drugiej walce wyszło tak, że Fury robił swoje, wyeliminował mocne strony Wildera jakimi sa ta prawa ręka i takie polowanie na jeden cios, wchodził w niego ostro i widać wystarczylo aby go zeszmacic kompletnie. Jedna też co innego jak się bije z Wilderem chłop 190 cm i 110 kg, a chlop jak Fury czyli 206 cm i tam chyba ze 125 kg ważył... Ani takiego łatwo nie jest siegnąć, ani przepchnąć, ani zastopować, ani jednym ciosem rozwalić. No i wyszlo, że wystarczy na Wildera puścić taki czołg, który ciągle napiera i został murzyn bez jednego sztycha w tej walce.

Wiktor_KRK 26.02.2020 12:13

WIlder - Fury
 
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1550570)
Coś tam piszą że kontrakt był na 3 walki - zobaczymy...

Albo Fury ma kumpla Panofamixa albo Wilder zapił dzień wcześniej ale różnica była ogromna. Cud że Wilder leżał na dechach tylko raz.

Były dwa knockdowny, Wilder był liczony dwa razy - raz po prawym w lewe ucho, później po serii zakończonej genialnym lewym na wątrobę.

Kocur 24.08.2020 20:57

White matters :rotfl:

https://niezalezna.pl/347759-potezny...ral-z-whyte39m

Kocur 01.06.2021 09:33

Ktoś jeszcze śledzi "karierę" Arturka ? ;)

Cytat:

W pojedynku wieczoru gali KBN 15 w Rzeszowie Artur Szpilka (24-5, 16 KO) zmierzył się w starciu o pas WBC wagi bridger z Łukaszem Różańskim (14-0, 13 KO). Miały być emocje, miała być zła krew. Było wszystko. Brutalny nokaut w pierwszej rundzie i Różański wygrywa tę walkę.


Od pierwszego gongu było prawdziwe tornado. Pierwszy na deskach wylądował Różański, który przyjął mocne uderzenie. Pięściarz z Rzeszowa zachwiał się, ale później wyprowadził pierwszy potężny prawy sierpowy i Szpilka zaliczył nokdaun. Chwilę później Szpilka ponownie zaliczył deski, ponownie po brutalnym sierpowym z prawej ręki. Były pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej wstał, dostał jeszcze chwilkę czasu na umycie i włożenie szczęki. Kilkanaście sekund później Różański wyprowadził trzeci potężny cios, Szpilka opuścił wcześniej ręce, brodę uniósł do góry i po raz trzeci wylądował na deskach. To był koniec.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:45.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl