![]() |
Warto zwrócić uwagę na Cetnarskiego oraz Nowaka w BOT oraz Pawłowskiego w KGHM. Te kluby niedługo zostaną odcięte od kasy.
|
Cytat:
|
stoper glik i bramkarz kasprzik z piasta -mam nadzieje że znajdą się w kregu zainteresowania naszego klubu. Glik praktycznie cały sezon prezentuje równą wysoka formę i podobnie jak kasprzik ma niewiele ponad 20 lat
|
Cytat:
za obu trzeba zapłacić Kasprzika chce Lech resztę możesz sobie dośpiewać |
Można sobie zwracać uwagę na tego i owego, a kiedy Wisła ostatnio kogoś kupiła za pieniądze z polskiej ligi?
Dudke czy Gołosia? |
Cytat:
z dawnej III ligi |
Chodziło mi o extraklase, lepiej się nie łudzić. Aha Łobo przecierz! Ale to taki Dawidopwski czy Niedzielan tyle że niekontuzjowany...
|
Po co nam Kasprzik? nie jest wiele lepszy od Pawełka...sprawdza się w Piaście, ale tam po prostu ma dużo rzeczy do roboty, a w tej rundzie gra kiepsko, pomimo świetnej pierwszej.
Glik? Bo co? Mamy Kowalskiego, który prezentuje podobne umiejętności. |
Oglądałem przed chwilą "Kronikę Sportową" na TVP Kraków. Była relacja z meczu Przebój Wolbrom - ŁKS Łomża (5-0)
W Przeboju zagrał Japończyk Nagaoka (czy jakoś tak podobnie), przeprowadził rajd w stylu Błaszczykowskiego. Gracz meczu. Potem wypowiadał się trener Przeboju, że gość niedawno sprowadzony i wiążą z nim nadzieje bo ma niezłą technikę. Co ciekawe był także wywiad z tym Japońcem i koleś nawet nieźle mówi po Polsku, biorąc pod uwagę ze jest tutaj ze 2-3 miesiące... Warto mu się przyglądnąć dokładniej... |
Jest gdzieś na necie pokazany ten Japończyk jak tak to niech ktoś poda linka
|
Ten Nagaoka ma 25 lat już więc za stary biorąc pod uwagę że w sumie w innych zespołach kariery nie robił... I większych postępów nie zrobi. Chociaż kto wie, jakby był za darmo to może Jacuś się nim zainteresuje.
Moglibyśmy się zainteresować Glikiem z Piasta. Rocznik 1988, a prezentuje się całkiem dobrze. Wydaje mi się że lepiej od Kowalskiego. Niestety, ale chyba właśnie takimi piłkarzami musimy się interesować bo na poważniejsze transfery to chyba nie ma co liczyć niestety... Chyba że na darmowe sprowadzenie Golińskiego, co by było dobrym ruchem. Ja jednak boję się że najlepszych piłkarzy zgarnie Nam Lech, który na pewno będzie chciał się wzmocnić. |
Kowalski z lechem zagrał dużo słabiej od Glika. To były gracz Castilli prezentuje się lepiej
Niestety Kasprzik popelnia jeszcze sporo bledow, u Glikiewicza tych nie ma tak dużo i ja jestem zwolennikiem kupna gracza Jagi |
Mozna spróbować ściągnąć młodych ze słabszych klubów
-Glikiewicz -Wilczek -Kujawa A z I ligi ściągnąć Micańskiego, dać im Niedzielana i Cantoro jak będzie za drogi! |
Cytat:
dobrze, że nie jestes na miejscu Bednarza |
Prawda jest taka ze z polskiej ligi tylko bramkarz moze wejsc u nas do 1 skladu, reszta pilkarzy nie jest w naszym zasiegu (nowak za drogi, reszta z legii i lecha odpada), nie oceniajcie pilkarzy po 1 rundzie, gdyz teraz duzo pilkarzy gra slabiej niz pol roku temu (ostrowski w legii, gancarczyk, malkowski, bak w ogole nie gra)
|
Ostrowski zawsze był słaby, to gośc, który ma 27 lat, wcześniej ledwo, ledwo łapał się do 2-ligowego Śląska. Nawet w tej rundzie jesiennej nie grał jakoś genialne, tyle tylko, że wyszła mu piękna bramka z Wisłą i większość kibiców z tego właśnie gola go kojarzy.
Ale jak najbardziej się zgodze, że nie wiem, czy ktokolwiek oprócz Nowaka i Garguły(który w końcu kontrakt z nami podpisał- gorzej, że złapał kontuzję) może realnie WZMOCNIĆ Wisłę. Ale dla mnie Nowak może być zastępcą Brożka w Wiśle. Szkoda tylko, że jakoś często łapie kontuzje. I ciekawe ile sobie Bełchatów za niego by życzył. |
Nowak ma ważny kontrakt z Bełchatowem do 30.06.2010 więc do końca tego roku mogą zarobić na sprzedaży tego piłkarza, a nauczeni doświadczeniami z Gargułą za którego nie wzięli nawet złotówki, nie powinni stawiać wygórowanych żądań. Choć wiadomo aktualnie jest siłą napędową tego zespołu, więc na dzień dzisiejszy łatwo go nie puszczą.
Myślę, że jakby Guła go przekonał do przyjścia pod Wawel było by ciekawie w naszym ataku :) |
Cytat:
Napiszę to tylko raz, specjalnie dla pomysłodawców niewydarzonych transferów typu Garguła lub Nowak, argumentujących w stylu "Nikogo lepszego w naszej lidze nie widzę" (a w szczególności dla Eustachego). W Polsce szkolenie młodych piłkarzy na profesjonalnym poziomie praktycznie nie istnieje. Poza oczywistymi względami, takimi jak braki w wyszkoleniu i wytrzymałości, niesie to za sobą jeszcze jeden poważny problem - do profesjonalnej piłki trafiają u nas chłopcy, których nie przyjęto by do żadnej zachodniej szkółki piłkarskiej. Z powodów zdrowotnych. Na zachodzie (o czym mówił już m.in. Skorża) każdego dzieciaka chcącego wstąpić do szkółki prześwietla się bardzo dokładnie. Eliminuje się w ten sposób nie tylko osoby z wadami wrodzonymi serca i układu krążenia (często być może ratując im życie), ale również - z wadami zwiększającymi ryzyko kontuzji. U nas badania juniorów to zwykła farsa, a niech świadectwem tego będzie choćby fakt, że dopiero w Wiśle wykryto wadę serca Konrada Gołosia. On akurat miał szczęście, wada nie przeszkadzała w profesjonalnym uprawianiu sportu, ale kilka przypadków śmierci młodych zawodników podczas meczów już mieliśmy w niższych ligach. Oczywiście, większość kopiących półprofesjonalnie piłkę dzieciaków to zdrowi chłopcy. Dochodzi do tego też "selekcja naturalna", mówiąc brutalnie - większość juniorów z wadami kończy karierę z powodu kontuzji, które później rzutują poważnie na ich dalsze życie. Znamy wielu młodych, świetnie zapowiadających się zawodników, których karierę zniszczyły kontuzje, prawda? W niskich ligach takich chłopców jest na pęczki. Nie wiecie o nich, ponieważ przygodę z piłką kończą, zanim ktokolwiek o nich usłyszy. Dlatego też, jeżeli młody zawodnik łapie trzecią(czwartą) poważną kontuzję kolan, to niekoniecznie przyczyną muszą być złe treningi lub pech. Zresztą, dla mnie żaden obecnie polski zawodnik nie jest wart podejmowania takiego ryzyka. Jeżeli mamy kupować kogoś z naszej ligi, to niech będzie to zawodnik bez rozległej historii kontuzji. |
Cytat:
Gdybys w swojej wspanialomyslnosci zechcial zauwazyc, to byl to jeden z wielu argumentow, ktore przedstawilem. Uwazam, ze tak samo dobry jak pozostale. To, ze ty reagujesz niczym przypalany goracym zelazem, za kazdym razem gdy ktos zaproponuje do Wisly Nowaka, to juz twoja sprawa. Moglbys przynajmniej wyjsc z jakas inna propozycja napastnika spelniajacego twoje wymagania i oczekiwania i wtedy ewentualnie sprobujemy ocenic, czy to co ty proponujesz Wisle jest lepsze. No chyba, ze zadowalasz sie wylacznie krytykowaniem pomyslow innych osob. Co do Nowaka, to uwazam ze warto bedzie wrocic do dyskusji dopiero w kolejnym sezonie, kiedy ten bedzie strzelal (lub nie) bramki juz dla Wisly badz Legii czy tez Lecha. |
Cytat:
Nie będę się z Tobą bawił w podchody, ponieważ nie zadałeś sobie nawet trudu merytorycznego odpowiedzenia na mój post. Krótka piłka - czy możesz mi zarzucić, że napisałem nieprawdę? Zdobędziesz się na napisanie wprost - "Nie, wolfy nie ma racji, polscy piłkarze przechodzą przez odpowiednio gęste sito szkoleniowe w młodym wieku i są właściwie przygotowywani od najmłodszych lat do wykonywania swojego zawodu"? Albo nawet prościej - wskaż, gdzie się z prawdą mijam. |
wolfy
Nie przecze, ze masz duzo racji . Szkolenie jak i wiele innych rzeczy w Polsce lezy. Nie mozna jednak wrzucac 100 % pilkarzy do tego samego worka, bo przykladowo taki Zurawski czy Baszczynski wywodza sie z tegoz samego systemu szkoleniowego, a mimo to w trakcie jakze dlugiej i owocnej wislackiej kariery, opuscili zaledwie kilka spotkan. Wracajac do kontuzjogennosci Nowaka, to warto ja w miare mozliwosci zdefiniowac. Na czym ona polega ? Czy mowimy tu o trwalych uszkodzeniach kolan (ja bynajmniej o takich nie slyszalem), czy sa to dosc czeste, lecz drobne urazy. Mowiac inaczej, czy jest to wzorzec przypadlosci Dawidowskiego, czy raczej odpowiada charakterystyce kontuzjogennosci Glowackiego badz Szymkowiaka ? Bo jesli mamy do czynienia z tym drugim przypadkiem jak sadze, gdyz Nowak podobnie jak wymienieni przez mnie pilkarze w bardzo niedlugim czasie dochodzi do dobrej formy, to mowimy tu o ryzyku, ktore najprawdopodobniej warto podjac. Bo coz jest lepsze, zdrowy jak byk Beto z Cwielongiem z zerowym kontem bramkowym, czy Nowak rozgrywajacy w sezonie 20 na 30 spotkan z domniemana iloscia kilkunastu bramek ? Sprawa oczywista jest koniecznosc przebadania takiego pilkarza w sposob szczegolny z uwzglednieniem przeprowadzenia wywiadu srodowiskowego jesli to ma pomoc. Gdyby Nowak kosztowal 2 miliony euro, to bylbym pierwszy, ktory mowi ze ryzyko jest zbedne, bo za te same pieniadze mozna sciagnac kogos zdrowszego i lepszego z zagranicy. Niestety z tego co niegdys wyjawil Bednarz, po sondazu jaki przeprowadzil na rynku balkanskim, za wyrozniajacego sie napastnika trzeba tam wylozyc +/- 3 mln euro. Za to napastnikow za darmo przerabiamy juz od dawna i przez te kilka lat niestety stracilismy czas, pieniadze i do tego jeszcze sportowo. Z perspektywy czasu, chyba kazdy przyzna, ze lepiej bylo kupic Jelenia za 1 mln, a Lewandowskiego za 380 tys , po czym zarobic na nich niemalo, a w miedzyczasie nie stracic mistrza na rzecz Legii i nie zajac 8 miejsca w tabeli, co kosztowalo nas wiecej niz zakup klasowego napastnika. |
Może poczekajmy na jeszcze kilka takich występów Japończyka. Bo jeden rajd to i Gołoś przeprowadził.
|
Cytat:
bramkę z 40 metrów strzelił |
Cytat:
Żurawski i Jeleń nigdy nie łapali poważnych kontuzji, więc przykład mocno chybiony. |
Cytat:
moim zdaniem to typ Nowakopodobny choć o klasie piłkarskiej jednak znacznie wyższej |
Cytat:
Broń boże nie mówię - testujmy go! |
Cytat:
ps Nowak chyba nie ma poważnej kontuzji. |
Banaś z Górnika to świetna alternatywa na odejście Marcelo.
Ma 26 lat, dzięki niemu Górnik jeszcze ma szanse na utrzymanie |
Cytat:
Dzięki Edsonowi Legia takowego mistrza zdobyła. A ty proponujesz Banasia? Który jest znany tylko dzięki indolencji strzeleckiej wielkich napiastników Górnika.W tym superhiper Dawida Jarki. Glik to jest alternatywa..albo Kowalski. A może Kujawa, bo też strzela dla ŁKS.... Btw, a może ktoś zaraz wyskoczy z Magierą? Albo Łukasiewiczem... |
szprotson i tacy już tu byli :D
chociaz jedna trzezwo myslaca osoba .. chyba ze kolega chce, zebysmy my rowniez walczyli o utrzymanie , a Banas ma nam w tym pomoc, wkońcu to top10 talent 26 letni wg C+ hahah.. |
Jak dla mnie wzmocnieniem mógłby być Dawid Nowak z GKS-u.
Gdyby nie ta jego podatność na kontuzje. a może jakaś perełka z niższej ligi w stylu Błaszczykowskiego?? |
Cytat:
Faktycznie forma Nowaka robi wrażenie i jest to pod względem umiejętności jeden z czołowych napastników naszej ligi.... Niestety jak wszyscy wiemy, takze jeden z najbardziej kontuzjogennych.:-/ :-/ |
Dzis w Ekstraklasa Raport na Orange Sport redaktor Godlewski z Piłki Nożnej powiedział, że pójdzie bańka euro albo z Wisły, albo z Lecha na Nowaka :P
|
Cytat:
|
Cytat:
my już mamy Dawida, Niedzielana.... i Gułę... |
Jest kilku polskich zawodników lepszych od Nowaka.
1)Piszczek - za bardzo mu się w Hercie nie wiedzie, może z powodzeniem również grać na skrzydle 2)Grosicki - młodszy, niekontuzjogeny, też może grać na skrzydle 3)Janczyk - CSKA znowu jakiegoś Nigeryjczyka sprowadziło, raczej nie ma tam już miejsca dla Polaka Jak już bańkę wydawać to na któregoś z tej 3. |
Piszczek? Za duzy potencjal zeby go Hertha puscila.
Grosicki? Z hazardu nie mozna sie wyleczyc. |
Cytat:
Lewandowski Mucha Murawski powiedzmy że Majewski ale w formie sprzed 1,5 roku a z bardzo młodych i nieogranych jeszcze np. Cetnarski choć w chwili obecnej to melona to raczej nie kosztuje chyba że PLN Grosicki ?? nie dziękuję... siano we łbie i kiełbie |
Cytat:
Grosicki czysto pilkarskie walory ma calkiem spore, jednak skutecznosc nigdy nie byla jego mocna strona delikatnie mowiac. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:16. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl