Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Franciszek Smuda byłym trenerem Wisły Kraków - dyskusje, opinie, komentarze! (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9039)

VanBasten 28.08.2013 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michaln (Post 1329603)
Smuda pracując z reprezentacją stał się arogancki i nieznoszący krytyki.

Rozumiem , że w takim razie Mourinho tez jest słabym trenerem bo w tym wzgledzie bije Smude i nie tylko na głowę ?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michaln (Post 1329603)
Zaczął otaczać się piłkarzami bez charakteru, którzy mu nie podskoczą. Nie jestem wielkim miłośnikiem Małego, ale idealnym odzwierciedleniem tego o czym mówię był jego konflikt z ówczesnym selekcjonerem. Jednocześnie Smuda stał się sługusem PZPN-u, który zachowywał się wtedy najgorzej chyba od czasów Dziurowicza.

No to jest akurat powtarzanie "mądrości" po TVN :) To że ktos nie chce w reprezentacji alkoholika który jara jak lokomotywa to nie znaczy że nie chce zawodników z charakterem . Taki "charakter" w spoorcie nie jest potrzebny .Smuda ma zwyczajnie swoje zasady i to na co przymykali oko inni selekcjonerzy u niego nie przechodziło .Moim zdaniem to jest akurat plus dla niego a nie minus .Smuda nie stał się sługusem PZPN tylko był jego pracownikiem i trenerem druzyny narodowej przed Euro .Ostatnie co było mu potrzebne to jakies konflikty z PZPN i psucie atmosfery .Po za tym on jako trener i druzyna wg tego co wiemy mieli super warunki i tu akurat do PZPN nie można sie czepiać . To czego oczekiwałes od trenera . Co on miał zrobic ? O co się czepiać ?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez michaln (Post 1329603)
Po zakończeniu pracy z reprezentacją Smuda zamiast szukać wyzwań, zachował się jak wypalony staruszek i poszedł do tej Ratyzbony, w sytuacji, w której wiedział że nic, kompletnie nic nie ma szansy z tym klubem osiągnąć ( i nie pisz, że chęć zarobku uzasadnia takie postępowanie. To nie jest młody trener na dorobku. W kadrze zarabiał tyle, że mu na emeryturę spokojnie wystarczy) . I już samo to pozwalało podejrzewać, że po przyjściu do Wisły też nie będzie się za bardzo wysilał. Tak się nie stało i chwała mu za to, ale nie zarzucaj sceptykom, że dali się zmanipulować.

Z tego co ja wiem to po reprezentacji chciał odpocząc i nie dziwi mnie to bo takiej nagonce jaką na niego zrobiono cud że w ogole sie zajmuje trenowaniem dalej . Media i kibice wylali na niego takie kubły pomyj i tak szczuli na niego że podziwiam go za to że to wytrzymał . A to że poszedł do Ratyzbony to ponoć na prośbe przyjaciela a nie dla kasy .Dostała amatorską druzyne na ostatnim miejscu i rzeczywiście......majstra z nią nie zdobył czyli jest beznadziejny :) Zrsztą kto wie jakie były ustalenia z Cupiałem ? Przeciez już wtedy mówiło się o jego powrocie do Wisły .Może poszedł tam na przeczekanie ? Tego nie wiemy .Natomiast czynienie z tego zarzutu jest śmieszne albo raczej tragiczne .
Zresztą zauważyłem że jakoś nikt za bardzo nie potrafi merytorycznie nic zarzucić Smudzie jesli chodzi o warsztat trenerski więc stosuje się taką socjotechnike gdzie ciagle się mówi : a bo prostak a bo wysłowić sie nie potrafi a bo zmian nie zrobił . T jest żałosne ! Wszędzie gdzie Franc był trenerem jego druzyny prezentował dobry albo bardzo dobry poziom . W zależności od możliwosci .Bo sam trener to nie wszystko .Musi miec jeszcze piłkarzy , finanse dobrą atmosfere i trochę szczęscia jak to w sporcie . Nawet reprezentacja Smudy grała piłke trzy razy ładniejsza od tego co gra ekipa Edka z poczty ....upsss ....to znaczy Waldemara :) Waldek z taką grą na Euro to nawet by nie pierdnął A smuda zagrała trzy całkiem dobre mecze a tez z Rosją to nawet bardzo dobry . A prawda jest taka że dziennikarze dmuchali tradycyjnie balon do niemożliwości a jak pierdyknął to ...powiesili za to Franka :) A realnie patrząc byliśmy nasłabsza grupą na Euro ale też my byliśmy najsłabsza reprezentacją nie tylko na Euro ale i w tej słabej grupie .Ona była słaba głównie dzieki temu że my tam byliśmy . Ppatrzcie gdzie w rankigach jest Polska a gdzie sa nasi przeciwnicy . A my spodziewalismy sie cudu ...a jak się nie stał to obwiniliśmy Smude .To niepoważne .
Ja cenie w Smudize właśnie to że jest taki zwyczajny i prostolinijny .Nie potzrebuje laptopa żeby się poznac na piłkarzu .Nie chodzi jak Probierz a garniakach od Armaniego i nie udaje Guardioli .....poprostu jest Smudą . A swoj warsztat zna i wie jak ma wyglądać drużyna .To on ustwia zawodnikow po katach a nie oni jego . Zresztą pokażcie mi trenera który w obecnej sytuacji osiagnąłby z Wisłą wiecej i to grając piłke przyjemną dla oka a nie tak jak za jego poprzedników kiedy to zęby bolały jak się na to patrzyło .

masada 28.08.2013 18:50

Oj dobra, "po owocach poznacie". Na razie owoce faktycznie zaskakująco smaczne i soczyste, zobaczymy jak długo utrzymają świeżość.
Dla mnie jeśli Franz wprowadzi tą drużynę do górnej połówki to uznam to za sukces, a puchary to już byłby majstersztyk.

milosz 28.08.2013 18:51

Zanim VanBasten postawisz pomnik Smudzie wpierw popatrz na jego wynik z reprezentacją, następnie na suchy wynik w II lidze niemieckiej, jeśli do tego dorzucimy europejskie konfrontacje z jego udziałem to mamy obraz trenera który mistrzem to bywa tylko na naszym podwórku, no i w sumie na okres przejściowy jest w sam raz. Tyle że jeśli celem ma być długofalowa budowa drużyny na europejski poziom, to juz należałoby zatrudnić trenera z zagranicy dającego szanse takiego poziomu, pewnikiem też wiele innych rzeczy by sie musiało zmienić w naszym klubie, no ale to nie teraz, teraz mamy okres przejściowy i do przeżywania radości trzeba nam niewiele, ot ograć jakąś ligową ekipę którą wcześniej wyeliminowała drużyna z Litwy i jest pełna szczęścia i co więcej i ja też jestem po takim jak ostatnie 2-0 w pełni ukontentowany, tyle że to okres przejściowy, bowiem na Wielka Wisłę to trzeba będzie poczekać z innym trenerem i z inna organizacją klubu.

jova 28.08.2013 19:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1329712)
Zanim VanBasten postawisz pomnik Smudzie wpierw popatrz na jego wynik z reprezentacją, następnie na suchy wynik w II lidze niemieckiej, jeśli do tego dorzucimy europejskie konfrontacje z jego udziałem to mamy obraz trenera który mistrzem to bywa tylko na naszym podwórku

:lol:
Wejście do LM z Widzewem, mecze z leszczykami typu: Parma, Udinese, Barcelona, Inter, z którymi odpadał 1-2 golami różnicy, a na koniec - wyjście z grupy LE.
Powiedziałbym, że nie dość, że kompromitował się w Europie, to jeszcze brak mu doświadczenia!

Grantar 28.08.2013 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1329712)
[...] to mamy obraz trenera który mistrzem to bywa tylko na naszym podwórku [....] Tyle że jeśli celem ma być długofalowa budowa drużyny na europejski poziom, to juz należałoby zatrudnić trenera z zagranicy

Bądźmy mistrzem "na własnym podwórku" bo na razie nam do tego daleko ..... i raczej nam to nie grozi w tym sezonie ....
A myślenie że tylko "śliczny zagraniczny" trener nam zapewni sukcesy jest naiwne. Z resztą kilka przykładów "ślicznych zagranicznych" trenerów mieliśmy w naszej lidze i w naszej Wiśle ..... (czy muszę przypominać miejsce w tabeli i styl Wisły u schyłku Maskanta .. ?? - drużyny i kilka milionów € droższej ........)

dynek.pl 28.08.2013 19:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1329712)
Zanim VanBasten postawisz pomnik Smudzie wpierw popatrz na jego wynik z reprezentacją, następnie na suchy wynik w II lidze niemieckiej, jeśli do tego dorzucimy europejskie konfrontacje z jego udziałem to mamy obraz trenera który mistrzem to bywa tylko na naszym podwórku, no i w sumie na okres przejściowy jest w sam raz.

Nie chce mi się prowadzić tutaj długiej dyskusji ale warto by było żeby niektórzy wypowiadający się w temacie mieli świadomośc, że Smuda ma w CV nie tylko prowadzenie kadry na euro i Jahn Regensburg więc warto by było zapoznać się z wynikami jakie notował zanim powstał opiniotwórczy portal weszło.

O jakich europejskich konfrontacjach mówisz ?
Bo chyba nie o wprowadzeniu Widzewa do LM gdzie m.in w grupie grali jak równy z równym z późniejszym triumfatorem Borussią Dortmund (2:2 w Łodzi i porażka 1:2 na wyjeździe) ?
Bo chyba nie o meczach Wisły ze Smudą na ławce (5:1 z Trabzonsporem, 3:4 z Barceloną na Reymonta, granie jak równy z równym z Interem (0:2,1:0).
Bo chyba nie o meczach Lecha w pucharze UEFA (6:0 z Grasshoppers, 4:2 z Austrią Wiedeń, a potem w grupie 2:2 z Deportivo i awans z grupy po zwycięstwie 1:0 z Feyenoordem na wyjeździe (sezon wcześniej Wisła Okuki grała również o awans w Rotterdamie i przegrała gładko 1:3), na wiosnę odpadnięcie z Udinese po walce (2:2, 1:2).

Tak naprawdę jakby chciało Ci się poszukać to ciężko będzie znaleźć coś na Smudę w wynikach w europejskich pucharach - ma najlepsze ze wszystkich polskich trenerów. Nie ma żadnej kompromitacji (to Kasperczak miał Dinamo Tblisi i Karabach, a Skorża Levadię), a są wyniki, o których teraz można tylko marzyć. Jedyna wtopa jaką zaliczył na arenie międzynarodowej to to 0:6 z Hiszpanią ale to trochę inny poziom.
Także skończcie powtarzać kolejny slogan, że Smuda to trener tylko na ligę polską. Jestem pewien, że gdyby to Smuda wczoraj prowadził Legię to Rumuni nie awansowaliby z taką łatwością.

VanBasten 28.08.2013 20:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1329712)
Zanim VanBasten postawisz pomnik Smudzie wpierw popatrz na jego wynik z reprezentacją, następnie na suchy wynik w II lidze niemieckiej

Ehhhh.....nie mam już siły :) Ale odwróce pytanie .Pokaż mi innego trenera który miał lepsze wyniki w reprezentacji ./ Kaziu Górski już nie zyje więc z nim sobie daj spokój...jego już nie zatrudnimy w Wiśle /
A po za tym nasza reprezentacja moim zdaniem na Euro zagrała na tyle na ile ją stac . Pokaż mi jedną drużynę na Euro która byłaby słabsza od nas . Z kim mielismy tam wygrać ? Przypomnę tylko że nie bez kozery nigdy nie udawało nam się awansowac do Euro . Bylismy za słabi . A teraz dzieki mediom napompowano balon i oczekiwalismy niemożliwego . Jakiś kretyn w TVN ubzdurał sobie że Smuda robił złe zmiany albo ich nie robił i taki przekaz poszedł w Polskę i wszyscy to powtarzaja jak pomyleni . Ale jestem pewien że gdyby te zmiany zrobił efekt byłby ten sam amega mózgi w TVN obwinili by Smudę że zrobił nie potrzebne zmiany .
Ja patrze na Franca przez pryzmat Wisły bo to mnie interesuja najbardziej i nigdy nie powiem na niego złego słowa bo ja pamietam kto zbudował najmocniejsza Wisłę w historii . Bogusia niestety wtedy troche poniosło i śmietankę spijał Kasperczak ale to Franc ta drużyne złożył . Jestem też wdzięczny za to że podjąl sie po raz kolejny podjąć wyzwanie i przyjść do Wisły w sytuacji kiedy jest biednie i kiedy kibice go nie szanują . Nie każdy trener przyszedłby do klubu gdzie nie ma kasy i się pozbywa najlepszych zawodników a kibice go nie lubią . Smuda się podjął i widac że mu bardzo zalezy . I mam tylko nadzieję że Cupiał nie ulegnie takiemu piepszeniu że to trener przejściowy a po tem znowu będzie koelejny eksperyment . Smuda to gośc któremu warto zaufac i dać czas . Jak odchodzil z Wisły pierwszy raz tez na nim wszyscy wieszali pasy a ja pamiętam że bardzo żałowałem i nawet składałem się z garstką kibiców na prezent dla niego w podziekowaniu za to co dla Wisły zrobił . Nie stawiam nikomu pomników ale potrafie być komuś wdzięczny jeśli uważam że zrobił to dobrze i był zaagażowany .

Adam.M79 28.08.2013 20:18

Panowie powiedzcie mi proszę że to żart, albo ktoś źle coś usłyszał, bo jeżeli to prawda to brak mi słów na naszego trenera i przede wszystkim politykę transferową w naszym klubie
http://www.weszlo.com/news/16205-Kto...i_typowy_Smuda

Grantar 28.08.2013 20:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adam.M79 (Post 1329729)
Panowie powiedzcie mi proszę że to żart, albo ktoś źle coś usłyszał, bo jeżeli to prawda to brak mi słów na naszego trenera i przede wszystkim politykę transferową w naszym klubie
http://www.weszlo.com/news/16205-Kto...i_typowy_Smuda

po prostu nie skojarzył nazwiska .... tydzień z nim trenuje ale nie woła na niego Gurrier tylko Donald ....
Banalne .......

milosz 28.08.2013 20:28

Widzę, że po ostatnim występie ligowym Pan Smuda ma już u niektórych pomnik..
Dobrze pamiętam i udane występy w pucharach drużyn Pana Smudy tyle że zawsze należy patrzeć na stan posiadania i efekty sportowe i jakoś dziwnym trafem z podobną ekipą więcej uzyskał Kasperczak i nie wygląda to na przypadek ..Wisła wygrała i z Barceloną, ale czy Skorża gwarantował rozwój naszej drużynie..
Zdania nie zmieniam, ambitny trener z zagranicy, już z jakimiś osiągnięciami, choćby drobnymi, ale na zachodnim terenie..ale to kosztuje więc nie teraz. Teraz mamy Smudę i ok., jeśli będziemy utrzymywać się w czołówce tabeli, na czas przejściowy , dla mnie ok.

Ciastek1 28.08.2013 20:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1329733)
Widzę, że po ostatnim występie ligowym Pan Smuda ma już u niektórych pomnik..
Dobrze pamiętam i udane występy w pucharach drużyn Pana Smudy tyle że zawsze należy patrzeć na stan posiadania i efekty sportowe i jakoś dziwnym trafem z podobną ekipą więcej uzyskał Kasperczak i nie wygląda to na przypadek ..Wisła wygrała i z Barceloną, ale czy Skorża gwarantował rozwój naszej drużynie..
Zdania nie zmieniam, ambitny trener z zagranicy, już z jakimiś osiągnięciami, choćby drobnymi, ale na zachodnim terenie..ale to kosztuje więc nie teraz. Teraz mamy Smudę i ok., jeśli będziemy utrzymywać się w czołówce tabeli, na czas przejściowy , dla mnie ok.

Ale czy trener zza granicy odnajdzie się w naszym polskim piekiełku? Na obecna sytuacje finansowo - sportową Smuda jest idealnym wyborem . Nie można mu odmówić umiejętności w budowaniu drużyny . Każdy kto wchodził po Smudzie do klubu miał bardzo dobrze dobraną kadrę. Nie ma w tym przypadku , że Wisła czy Lech najlepiej grały w pucharach i w lidze zaraz po odejściu Smudy . Być może Smuda ma ten problem , że sam nie odnosi największych sukcesów tylko jego następca. Ale jednego nie można zarzucić Smudzie - że zostawia za sobą spaloną ziemię , wielkie kontrakty nieadekwatne do umiejętności i masa nieprzydatnych grajków co miało miejsce niestety po odejściu Maaskanta . Oczywiście to nie tylko wina trenera , lecz również dyrektora sportowego oraz właściciela ale jest to jakiś jednak kamyczek do ogródka trenera .

jova 28.08.2013 20:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1329733)
Widzę, że po ostatnim występie ligowym Pan Smuda ma już u niektórych pomnik...

Widzę że ktoś tu nie rozumie języka polskiego. Nikt nie wychwala Smudy, nikt nie każe ci go cenić, nikt nie pisze byś zmienił zdanie co do tego, że zagraniczny trener byłby lepszy. Po prostu kilka osób zauważyło, że mijasz się z prawdą (delikatnie rzecz ujmując) pisząc o wynikach Smudy w Europie.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1329733)
To interpretacja tych co widza tylko dobre wyniki Smudy, abstrahując od potencjału drużyn przez niego prowadzonych..dałem przykład porównania wyników Kasperczaka i Smudy z podobna ekipą, i nadal twierdze , ze Smuda wypada tu blado.

Gratuluję obiektywizmu i umiejętności przyznania się do błędu. Z mojej strony to koniec tej rozmowy.

milosz 28.08.2013 21:02

Ciastek1
To o czym piszesz to wyłącznie kamyczek do polityki Pana Cupiała , a nie Maaskanta, czy Valckxa, bo oni dali w pół roku MP i niemal LM, a to co było dalej ..to już gorąca głowa właściciela.
A co do tego co zostawia po sobie Smuda, tu zgoda ..dlatego po nim będzie dobrze, a i na teraz jest dobrym, choć dla mnie przejściowym, rozwiązaniem.
Co do trenera z zagranicy, to czas jest tu ważny, i nie wynik od razu tylko, dwa, trzy lata pracy, ale czy to u nas przy Cupiale jest możliwe, hmm, może będzie w końcu i taka opcja, 2 ,3 lata stabilnej pracy trenera z lepszego piłkarsko świata, ..bo marzenia nic nie kosztują..

jova
To interpretacja tych co widza tylko dobre wyniki Smudy, abstrahując od potencjału drużyn przez niego prowadzonych..dałem przykład porównania wyników Kasperczaka i Smudy z podobna ekipą, i nadal twierdze , ze Smuda wypada tu blado.

Ps. Ja zaś gratuluję Ci umiejętności czytania ze zrozumieniem cudzych tekstów i serdecznie pozdrawiam, tyle.

rookie1906 28.08.2013 22:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1329216)
Czuję się częściowo wywołany.
Smuda faktycznie wyciska z tych grajków wszystkie pokłady ambicji i waleczności.
I to na ligę wystarcza.
Oceniając Smudę jako trenera, zawsze pisałem, że jego praca może na TME wystarczyć.
Jednak to nie z pierwszym lepszym zespołem w Europie, tak układana przez Smudę Wisła przegra, ale z pierwszym lepszym zespołem z TME, który zagra konsekwentnie, taktycznie zamykając grę w drugiej linii wysokim presingiem.
Oczywiście, na razie cieszę się i z gry i z wyników.
Co więcej, uważam, że to Smuda jest najlepsza opcją na Bednarzowy projekt zaciskania pasa, gdy tanimi piłkarzami możemy wrócić do czołowki ligi i zbudowac podwaliny pod silną ekipe prowadzoną w przyszłości przez profesjonalnego trenera z umiejętnościami wyniesionymi nie z polskiej ligi, ale ze szkoleń na poziomie europejskim.

Nie można się nie zgodzić z tym, co piszesz. No może za wyjątkiem ostatniego fragmentu. To, że przy Smudzie zawodnicy nareszcie biegają nie znaczy, że nie można by znaleźć lepszego rozwiązania. Niestety, dla Bednarza to zadanie niewykonalne...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gooro33 (Post 1329272)
Szkoda że prawdziwi kibice nie sypią kasą dla klubu... 18,5 tyś na takim meczu to WSTYD !!!!!!!!

Ci, co nie przyszli na mecz spodziewali się innego meczu ;) w każdym razie nie tak ambitnej gry Wisełki. Ale mi się udało być i bardzo się z tego cieszę, choć teraz pozdrawiam forumowiczów ze słonecznej Turcji :-D



Edit by WISŁAZWE:

Bardzo proszę używać opcji ''edytuj'' aby dopisać kilka linijek do posta a nie tworzyć nowego.

seba_109 28.08.2013 22:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rookie1906 (Post 1329759)
Ci, co nie przyszli na mecz spodziewali się innego meczu ;) w każdym razie nie tak ambitnej gry Wisełki. Ale mi się udało być i bardzo się z tego cieszę, choć teraz pozdrawiam forumowiczów ze słonecznej Turcji :-D

ja Ci powiem i zawsze tak mówie, na stadion przychodzi się dla Wisełki a nie dla przeciwnika!

rookie1906 28.08.2013 23:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krasny (Post 1329295)
Dobrze czy dobrze?
wis.la/vs3k6
(...)

Smuda po spotkaniu z Cupiałem: Wisełka będzie wielka. Zimą kupimy czterech piłkarzy z wyższej półki

Co poprawiać po takim meczu jak z Lechem?

Ten Manuel Sarki… Diablisko. Jak to powiedziałem na niego po meczu – spekulant. On musi się jeszcze dużo nauczyć, a nie udawać, że gra. Powiedziałem mu: jak będziesz grać tak jak ostatnio to dla Ibrahima Sundaya (menedżer Sarkiego–red.) zupki z proszku będziesz gotował. Musi wiedzieć jak się ustawić, jak pomagać zespołowi, a nie wolnoamerykankę uprawiać. (...)

Aż mnie ciarki przechodzą jak czytam takie wypowiedzi. Średniej klasy menedżer, student pierwszego roku zarządzania czy nawet kierownik sklepu spożywczego wie, że negatywne opinie o pracowniku, czy podwładnym nie mogą być upubliczniane, lecz powinny być powiedziane w cztery oczy. W przeciwieństwie do pochwał, które należy dawać publicznie.
Widać dla Smudy po kilkudziesięciu latach trenerki ta wiedza jest zbyt trudna do przyswojenia i trener wypowiada do prasy takie opinie o Sarkim. Franz raczej na posadzie w Biedronce nie ma co liczyć ;)

Trzymaj się Smudziak Cupiała, bo jak Boguś cię wyrzuci to już raczej nie znajdzie się inny naiwny!

Cytat:

Pierwotnie napisane przez seba_109 (Post 1329760)
ja Ci powiem i zawsze tak mówie, na stadion przychodzi się dla Wisełki a nie dla przeciwnika!

pełna zgoda :)



Edit by WISŁAZWE:

Bardzo proszę używać opcji ''edytuj'' aby dopisać kilka linijek do posta a nie tworzyć nowego.

Rob_Zombie 28.08.2013 23:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rookie1906 (Post 1329762)
Aż mnie ciarki przechodzą jak czytam takie wypowiedzi. Średniej klasy menedżer, student pierwszego roku zarządzania czy nawet kierownik sklepu spożywczego wie, że negatywne opinie o pracowniku, czy podwładnym nie mogą być upubliczniane, lecz powinny być powiedziane w cztery oczy. W przeciwieństwie do pochwał, które należy dawać publicznie.
Widać dla Smudy po kilkudziesięciu latach trenerki ta wiedza jest zbyt trudna do przyswojenia i trener wypowiada do prasy takie opinie o Sarkim. Franz raczej na posadzie w Biedronce nie ma co liczyć ;)

Trzymaj się Smudziak Cupiała, bo jak Boguś cię wyrzuci to już raczej nie znajdzie się inny naiwny!

Korona mu z głowy nie spadła...

https://www.youtube.com/watch?v=Bqp64q7kHmw

rookie1906 28.08.2013 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Rob_Zombie (Post 1329764)
Korona mu z głowy nie spadła...

wis.la/lk186

Tak dla porównania co publicznie mówi Sarki o Smudzie:

wis.la/gmw89

Jak oceniasz metody treningowe Smudy?

- Jest wielka różnica między Smudą a Kulawikiem. Ten pierwszy jest starszy i ma dużo większe doświadczenie. Poza tym to prawdziwy profesjonalista. Pracował z reprezentacją Polski. Smuda wie wszystko o taktyce. Wie jak sprawić, by piłkarz prezentował swój najwyższy poziom. Z tym trenerem pracuje mi się lepiej niż z Kulawikiem. Atmosfera w szatni jest zupełnie inna. Teraz to wszystko wygląda "poważniej". Trener na nas "naciska", ciężko pracujemy. Wraz z przyjściem Smudy zaczął się w Wiśle nowy rozdział. Praca tego szkoleniowca wyjdzie wszystkim zawodnikom drużyny na dobre. Będziemy przygotowani zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym.


Jasne, że po wypowiedzi Smudy Sarkiemu korona z głowy nie spadła. Natomiast poziom motywacji do gry i pracy na treningach - z pewnością tak...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grantar (Post 1329732)
po prostu nie skojarzył nazwiska .... tydzień z nim trenuje ale nie woła na niego Gurrier tylko Donald ....
Banalne .......

No właśnie. Przecież nie możemy wymagać od trenera Smudy, aby po kilku dniach pamiętał pełne imię i nazwisko zawodnika, z którym będzie pracować. Ważne, że Smuda rozpoznaje, że to nie bramkarz. Trener Smuda dobrze wie, że bramkarz to ten, który ma rękawice!
Poza tym, czy ktoś pamięta, jak się nazywał Pelé?

ps. może się komuś przyda - Pelé: Edson Arantes do Nascimento




Edit by WISŁAZWE:

Bardzo proszę używać opcji ''edytuj'' aby dopisać kilka linijek do posta a nie tworzyć nowego.

Lukasz 28.08.2013 23:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rookie1906 (Post 1329762)
Aż mnie ciarki przechodzą jak czytam takie wypowiedzi ...

Trzeba się na 'smudasy' uodpornić. Ten typ tak ma.

BTW np. Maaskant pod względem ogłady wysoko zawiesił poprzeczkę i ciężko będzie innym naszym trenerom ją przeskoczyć. Cóż zrobić, trzeba z tym żyć.

forthy 29.08.2013 00:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez milosz (Post 1329733)
Widzę, że po ostatnim występie ligowym Pan Smuda ma już u niektórych pomnik..
Dobrze pamiętam i udane występy w pucharach drużyn Pana Smudy tyle że zawsze należy patrzeć na stan posiadania i efekty sportowe i jakoś dziwnym trafem z podobną ekipą więcej uzyskał Kasperczak i nie wygląda to na przypadek ..Wisła wygrała i z Barceloną, ale czy Skorża gwarantował rozwój naszej drużynie..
Zdania nie zmieniam, ambitny trener z zagranicy, już z jakimiś osiągnięciami, choćby drobnymi, ale na zachodnim terenie..ale to kosztuje więc nie teraz. Teraz mamy Smudę i ok., jeśli będziemy utrzymywać się w czołówce tabeli, na czas przejściowy , dla mnie ok.

Nie porównuj rewanżu o nic z Barceloną do pierwszego meczu (pamiętne 3-4) kiedy Wisła grała ofensywny futbol jak równy z równym przeciw Barcelonie. Tylko że cały skład Franza był znacznie mniej warty niż sam Rivaldo czy Kluivert.

BiałaGwiazda 29.08.2013 00:31

Wiele bym dał,żeby Smuda znów zbudował drużynę taką jak ta:

http://www.youtube.com/watch?v=8-uKFHU2LeY

Aż się łezka w oku kreci..

rookie1906 29.08.2013 06:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez forthy (Post 1329770)
Nie porównuj rewanżu o nic z Barceloną do pierwszego meczu (pamiętne 3-4) kiedy Wisła grała ofensywny futbol jak równy z równym przeciw Barcelonie. Tylko że cały skład Franza był znacznie mniej warty niż sam Rivaldo czy Kluivert.

No może nie cały mecz Wisła grała jak równy z równym, ale pierwszą połowę na pewno. Po przerwie już było widać zdecydowaną różnicę.

funkykoval 29.08.2013 08:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1329724)
Nie ma żadnej kompromitacji (to Kasperczak miał Dinamo Tblisi i Karabach, a Skorża Levadię), a są wyniki, o których teraz można tylko marzyć. Jedyna wtopa jaką zaliczył na arenie międzynarodowej to to 0:6 z Hiszpanią ale to trochę inny poziom.
Także skończcie powtarzać kolejny slogan, że Smuda to trener tylko na ligę polską. Jestem pewien, że gdyby to Smuda wczoraj prowadził Legię to Rumuni nie awansowaliby z taką łatwością.

Zapomniałeś o grze Amiki zaraz po objęciu zespołu przez Smudę w pucharze INTERTOTO przez który również można było dojść do UEFA (3 rundy eliminacyjne) - Amika dostała wtedy baty od Sherifu Tiraspol. Oczywiście Smuda zlekceważył ten wynik (tak samo Legia porażkę z Vetrą Wilno), ale były to eliminacje do Pucharu UEFA.....
Pozdrawiam

martin_6 29.08.2013 08:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1329785)
Zapomniałeś o grze Amiki zaraz po objęciu zespołu przez Smudę w pucharze INTERTOTO przez który również można było dojść do UEFA (3 rundy eliminacyjne) - Amika dostała wtedy baty od Sherifu Tiraspol. Oczywiście Smuda zlekceważył ten wynik (tak samo Legia porażkę z Vetrą Wilno), ale były to eliminacje do Pucharu UEFA.....
Pozdrawiam

Nie przesadzajmy. Chyba nie bylo polskiego klubu, ktory by dobrze wypadl w tych rozgrywkach. Wynikalo to pewnie tez z tego, ze kazdy je olewal.

tas de fleia 29.08.2013 09:14

Kiedyś pamiętam, że nasi pachnący przyjaciele wysoko zaszli, nie wiem czy nie do finału.

wislacki 29.08.2013 09:56

Ekhm, zachwycająca przygoda z europejską piłką dla sąsiadki skończyła się na I rundzie Pucharu Intertoto, więc nie zakłamujmy historii :D Zagrali 2 mecze i oba przegrali z białoruskim Szachtiorem Soligorsk.
Sorry za OT, ale czułem się zobowiązany sprostować :-D

Bóg Trybun (objawion) 29.08.2013 10:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislacki (Post 1329803)
Ekhm, zachwycająca przygoda z europejską piłką dla sąsiadki skończyła się na I rundzie Pucharu Intertoto, więc nie zakłamujmy historii :D Zagrali 2 mecze i oba przegrali z białoruskim Szachtiorem Soligorsk.
Sorry za OT, ale czułem się zobowiązany sprostować :-D

a wszystko przez feralną soligorską windę!

---

a to zmienia postać rzeczy. Chociaż wspominało się miło :-)

tas de fleia 29.08.2013 10:52

Ale nie chodziło mi o dziewczyny z kałuży tylko o chorzowskich. Też sorry za OT.

gypsy 29.08.2013 11:19

Smuda mnie rozwalił tym Guerrierem :D Niby oczywiste jest, że wszyscy do niego mówią Donald i nasz rozgarnięty trenejro mógł nie zajarzyć o kogo chodzi, ale i tak sytuacja wyglądała komicznie. Chluby Franzowi nie przyniosła ;)

kristos 29.08.2013 11:43

No rzeczywiście ,jak można było nie znać tego zawodnika.
Facet przecież jest legendą latynoskiej piłki.
W Ameryce Południowej śpiewają o nim pieśni.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl