![]() |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
Zresztą zauważyłem że jakoś nikt za bardzo nie potrafi merytorycznie nic zarzucić Smudzie jesli chodzi o warsztat trenerski więc stosuje się taką socjotechnike gdzie ciagle się mówi : a bo prostak a bo wysłowić sie nie potrafi a bo zmian nie zrobił . T jest żałosne ! Wszędzie gdzie Franc był trenerem jego druzyny prezentował dobry albo bardzo dobry poziom . W zależności od możliwosci .Bo sam trener to nie wszystko .Musi miec jeszcze piłkarzy , finanse dobrą atmosfere i trochę szczęscia jak to w sporcie . Nawet reprezentacja Smudy grała piłke trzy razy ładniejsza od tego co gra ekipa Edka z poczty ....upsss ....to znaczy Waldemara :) Waldek z taką grą na Euro to nawet by nie pierdnął A smuda zagrała trzy całkiem dobre mecze a tez z Rosją to nawet bardzo dobry . A prawda jest taka że dziennikarze dmuchali tradycyjnie balon do niemożliwości a jak pierdyknął to ...powiesili za to Franka :) A realnie patrząc byliśmy nasłabsza grupą na Euro ale też my byliśmy najsłabsza reprezentacją nie tylko na Euro ale i w tej słabej grupie .Ona była słaba głównie dzieki temu że my tam byliśmy . Ppatrzcie gdzie w rankigach jest Polska a gdzie sa nasi przeciwnicy . A my spodziewalismy sie cudu ...a jak się nie stał to obwiniliśmy Smude .To niepoważne . Ja cenie w Smudize właśnie to że jest taki zwyczajny i prostolinijny .Nie potzrebuje laptopa żeby się poznac na piłkarzu .Nie chodzi jak Probierz a garniakach od Armaniego i nie udaje Guardioli .....poprostu jest Smudą . A swoj warsztat zna i wie jak ma wyglądać drużyna .To on ustwia zawodnikow po katach a nie oni jego . Zresztą pokażcie mi trenera który w obecnej sytuacji osiagnąłby z Wisłą wiecej i to grając piłke przyjemną dla oka a nie tak jak za jego poprzedników kiedy to zęby bolały jak się na to patrzyło . |
Oj dobra, "po owocach poznacie". Na razie owoce faktycznie zaskakująco smaczne i soczyste, zobaczymy jak długo utrzymają świeżość.
Dla mnie jeśli Franz wprowadzi tą drużynę do górnej połówki to uznam to za sukces, a puchary to już byłby majstersztyk. |
Zanim VanBasten postawisz pomnik Smudzie wpierw popatrz na jego wynik z reprezentacją, następnie na suchy wynik w II lidze niemieckiej, jeśli do tego dorzucimy europejskie konfrontacje z jego udziałem to mamy obraz trenera który mistrzem to bywa tylko na naszym podwórku, no i w sumie na okres przejściowy jest w sam raz. Tyle że jeśli celem ma być długofalowa budowa drużyny na europejski poziom, to juz należałoby zatrudnić trenera z zagranicy dającego szanse takiego poziomu, pewnikiem też wiele innych rzeczy by sie musiało zmienić w naszym klubie, no ale to nie teraz, teraz mamy okres przejściowy i do przeżywania radości trzeba nam niewiele, ot ograć jakąś ligową ekipę którą wcześniej wyeliminowała drużyna z Litwy i jest pełna szczęścia i co więcej i ja też jestem po takim jak ostatnie 2-0 w pełni ukontentowany, tyle że to okres przejściowy, bowiem na Wielka Wisłę to trzeba będzie poczekać z innym trenerem i z inna organizacją klubu.
|
Cytat:
Wejście do LM z Widzewem, mecze z leszczykami typu: Parma, Udinese, Barcelona, Inter, z którymi odpadał 1-2 golami różnicy, a na koniec - wyjście z grupy LE. Powiedziałbym, że nie dość, że kompromitował się w Europie, to jeszcze brak mu doświadczenia! |
Cytat:
A myślenie że tylko "śliczny zagraniczny" trener nam zapewni sukcesy jest naiwne. Z resztą kilka przykładów "ślicznych zagranicznych" trenerów mieliśmy w naszej lidze i w naszej Wiśle ..... (czy muszę przypominać miejsce w tabeli i styl Wisły u schyłku Maskanta .. ?? - drużyny i kilka milionów € droższej ........) |
Cytat:
O jakich europejskich konfrontacjach mówisz ? Bo chyba nie o wprowadzeniu Widzewa do LM gdzie m.in w grupie grali jak równy z równym z późniejszym triumfatorem Borussią Dortmund (2:2 w Łodzi i porażka 1:2 na wyjeździe) ? Bo chyba nie o meczach Wisły ze Smudą na ławce (5:1 z Trabzonsporem, 3:4 z Barceloną na Reymonta, granie jak równy z równym z Interem (0:2,1:0). Bo chyba nie o meczach Lecha w pucharze UEFA (6:0 z Grasshoppers, 4:2 z Austrią Wiedeń, a potem w grupie 2:2 z Deportivo i awans z grupy po zwycięstwie 1:0 z Feyenoordem na wyjeździe (sezon wcześniej Wisła Okuki grała również o awans w Rotterdamie i przegrała gładko 1:3), na wiosnę odpadnięcie z Udinese po walce (2:2, 1:2). Tak naprawdę jakby chciało Ci się poszukać to ciężko będzie znaleźć coś na Smudę w wynikach w europejskich pucharach - ma najlepsze ze wszystkich polskich trenerów. Nie ma żadnej kompromitacji (to Kasperczak miał Dinamo Tblisi i Karabach, a Skorża Levadię), a są wyniki, o których teraz można tylko marzyć. Jedyna wtopa jaką zaliczył na arenie międzynarodowej to to 0:6 z Hiszpanią ale to trochę inny poziom. Także skończcie powtarzać kolejny slogan, że Smuda to trener tylko na ligę polską. Jestem pewien, że gdyby to Smuda wczoraj prowadził Legię to Rumuni nie awansowaliby z taką łatwością. |
Cytat:
A po za tym nasza reprezentacja moim zdaniem na Euro zagrała na tyle na ile ją stac . Pokaż mi jedną drużynę na Euro która byłaby słabsza od nas . Z kim mielismy tam wygrać ? Przypomnę tylko że nie bez kozery nigdy nie udawało nam się awansowac do Euro . Bylismy za słabi . A teraz dzieki mediom napompowano balon i oczekiwalismy niemożliwego . Jakiś kretyn w TVN ubzdurał sobie że Smuda robił złe zmiany albo ich nie robił i taki przekaz poszedł w Polskę i wszyscy to powtarzaja jak pomyleni . Ale jestem pewien że gdyby te zmiany zrobił efekt byłby ten sam amega mózgi w TVN obwinili by Smudę że zrobił nie potrzebne zmiany . Ja patrze na Franca przez pryzmat Wisły bo to mnie interesuja najbardziej i nigdy nie powiem na niego złego słowa bo ja pamietam kto zbudował najmocniejsza Wisłę w historii . Bogusia niestety wtedy troche poniosło i śmietankę spijał Kasperczak ale to Franc ta drużyne złożył . Jestem też wdzięczny za to że podjąl sie po raz kolejny podjąć wyzwanie i przyjść do Wisły w sytuacji kiedy jest biednie i kiedy kibice go nie szanują . Nie każdy trener przyszedłby do klubu gdzie nie ma kasy i się pozbywa najlepszych zawodników a kibice go nie lubią . Smuda się podjął i widac że mu bardzo zalezy . I mam tylko nadzieję że Cupiał nie ulegnie takiemu piepszeniu że to trener przejściowy a po tem znowu będzie koelejny eksperyment . Smuda to gośc któremu warto zaufac i dać czas . Jak odchodzil z Wisły pierwszy raz tez na nim wszyscy wieszali pasy a ja pamiętam że bardzo żałowałem i nawet składałem się z garstką kibiców na prezent dla niego w podziekowaniu za to co dla Wisły zrobił . Nie stawiam nikomu pomników ale potrafie być komuś wdzięczny jeśli uważam że zrobił to dobrze i był zaagażowany . |
Panowie powiedzcie mi proszę że to żart, albo ktoś źle coś usłyszał, bo jeżeli to prawda to brak mi słów na naszego trenera i przede wszystkim politykę transferową w naszym klubie
http://www.weszlo.com/news/16205-Kto...i_typowy_Smuda |
Cytat:
Banalne ....... |
Widzę, że po ostatnim występie ligowym Pan Smuda ma już u niektórych pomnik..
Dobrze pamiętam i udane występy w pucharach drużyn Pana Smudy tyle że zawsze należy patrzeć na stan posiadania i efekty sportowe i jakoś dziwnym trafem z podobną ekipą więcej uzyskał Kasperczak i nie wygląda to na przypadek ..Wisła wygrała i z Barceloną, ale czy Skorża gwarantował rozwój naszej drużynie.. Zdania nie zmieniam, ambitny trener z zagranicy, już z jakimiś osiągnięciami, choćby drobnymi, ale na zachodnim terenie..ale to kosztuje więc nie teraz. Teraz mamy Smudę i ok., jeśli będziemy utrzymywać się w czołówce tabeli, na czas przejściowy , dla mnie ok. |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Ciastek1
To o czym piszesz to wyłącznie kamyczek do polityki Pana Cupiała , a nie Maaskanta, czy Valckxa, bo oni dali w pół roku MP i niemal LM, a to co było dalej ..to już gorąca głowa właściciela. A co do tego co zostawia po sobie Smuda, tu zgoda ..dlatego po nim będzie dobrze, a i na teraz jest dobrym, choć dla mnie przejściowym, rozwiązaniem. Co do trenera z zagranicy, to czas jest tu ważny, i nie wynik od razu tylko, dwa, trzy lata pracy, ale czy to u nas przy Cupiale jest możliwe, hmm, może będzie w końcu i taka opcja, 2 ,3 lata stabilnej pracy trenera z lepszego piłkarsko świata, ..bo marzenia nic nie kosztują.. jova To interpretacja tych co widza tylko dobre wyniki Smudy, abstrahując od potencjału drużyn przez niego prowadzonych..dałem przykład porównania wyników Kasperczaka i Smudy z podobna ekipą, i nadal twierdze , ze Smuda wypada tu blado. Ps. Ja zaś gratuluję Ci umiejętności czytania ze zrozumieniem cudzych tekstów i serdecznie pozdrawiam, tyle. |
Cytat:
Cytat:
Edit by WISŁAZWE: Bardzo proszę używać opcji ''edytuj'' aby dopisać kilka linijek do posta a nie tworzyć nowego. |
Cytat:
|
Cytat:
Widać dla Smudy po kilkudziesięciu latach trenerki ta wiedza jest zbyt trudna do przyswojenia i trener wypowiada do prasy takie opinie o Sarkim. Franz raczej na posadzie w Biedronce nie ma co liczyć ;) Trzymaj się Smudziak Cupiała, bo jak Boguś cię wyrzuci to już raczej nie znajdzie się inny naiwny! Cytat:
Edit by WISŁAZWE: Bardzo proszę używać opcji ''edytuj'' aby dopisać kilka linijek do posta a nie tworzyć nowego. |
Cytat:
https://www.youtube.com/watch?v=Bqp64q7kHmw |
Cytat:
wis.la/gmw89 Jak oceniasz metody treningowe Smudy? - Jest wielka różnica między Smudą a Kulawikiem. Ten pierwszy jest starszy i ma dużo większe doświadczenie. Poza tym to prawdziwy profesjonalista. Pracował z reprezentacją Polski. Smuda wie wszystko o taktyce. Wie jak sprawić, by piłkarz prezentował swój najwyższy poziom. Z tym trenerem pracuje mi się lepiej niż z Kulawikiem. Atmosfera w szatni jest zupełnie inna. Teraz to wszystko wygląda "poważniej". Trener na nas "naciska", ciężko pracujemy. Wraz z przyjściem Smudy zaczął się w Wiśle nowy rozdział. Praca tego szkoleniowca wyjdzie wszystkim zawodnikom drużyny na dobre. Będziemy przygotowani zarówno pod względem fizycznym, jak i mentalnym. Jasne, że po wypowiedzi Smudy Sarkiemu korona z głowy nie spadła. Natomiast poziom motywacji do gry i pracy na treningach - z pewnością tak... Cytat:
Poza tym, czy ktoś pamięta, jak się nazywał Pelé? ps. może się komuś przyda - Pelé: Edson Arantes do Nascimento Edit by WISŁAZWE: Bardzo proszę używać opcji ''edytuj'' aby dopisać kilka linijek do posta a nie tworzyć nowego. |
Cytat:
BTW np. Maaskant pod względem ogłady wysoko zawiesił poprzeczkę i ciężko będzie innym naszym trenerom ją przeskoczyć. Cóż zrobić, trzeba z tym żyć. |
Cytat:
|
Wiele bym dał,żeby Smuda znów zbudował drużynę taką jak ta:
http://www.youtube.com/watch?v=8-uKFHU2LeY Aż się łezka w oku kreci.. |
Cytat:
|
Cytat:
Pozdrawiam |
Cytat:
|
Kiedyś pamiętam, że nasi pachnący przyjaciele wysoko zaszli, nie wiem czy nie do finału.
|
Ekhm, zachwycająca przygoda z europejską piłką dla sąsiadki skończyła się na I rundzie Pucharu Intertoto, więc nie zakłamujmy historii :D Zagrali 2 mecze i oba przegrali z białoruskim Szachtiorem Soligorsk.
Sorry za OT, ale czułem się zobowiązany sprostować :-D |
Cytat:
--- a to zmienia postać rzeczy. Chociaż wspominało się miło :-) |
Ale nie chodziło mi o dziewczyny z kałuży tylko o chorzowskich. Też sorry za OT.
|
Smuda mnie rozwalił tym Guerrierem :D Niby oczywiste jest, że wszyscy do niego mówią Donald i nasz rozgarnięty trenejro mógł nie zajarzyć o kogo chodzi, ale i tak sytuacja wyglądała komicznie. Chluby Franzowi nie przyniosła ;)
|
No rzeczywiście ,jak można było nie znać tego zawodnika.
Facet przecież jest legendą latynoskiej piłki. W Ameryce Południowej śpiewają o nim pieśni. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl