Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w europejskich pucharach 11/12 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=8092)

Marszałek 14.07.2011 19:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rnandez (Post 1126557)
Pelna koncentracja i jest ogromna szansa na LE , ale pamietajcie, ze celem jest LM

daruj sobie tą szyderę.

Slovan,Litex,Maribor, bardzo ciężkie dla nas ekipy. Patrząc na naszą obronę, potencjał,gre, nie będzie to takie proste. W każdym razie w/w zespoły a nasza ekipa to porównywalna siła.

Martinez 14.07.2011 20:09

HJK też sobie nieźle radzi w lidze w tym sezonie... wydaje mi się że na tym etapie drużyny prezentują podobny poziom i nie ma na co liczyć, że trafimy na drużynę klasy Skonto.

Angmir 14.07.2011 20:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Martinez (Post 1126624)
HJK też sobie nieźle radzi w lidze w tym sezonie... wydaje mi się że na tym etapie drużyny prezentują podobny poziom i nie ma na co liczyć, że trafimy na drużynę klasy Skonto.

Shamrock i Maribor to drużyny o pół klasy lepszy - to znaczy że są klasy podobnej do Podbeskidzia/ŁKS.

To znaczy ze jest to rywal na którego trzeba się będzie skoncentrować i wypocić, ale taki którego obowiązek przejścia jednak na nas spoczywa.

Dalej HJK i Slovan to przyrównujac do polskiej ligi poziom Jagielloni albo Lechii Gdańsk - tj może być ciężko ale faworytem jesteśmy jak najbardziej.

Litex to już Śląsk albo Legia ( w jako takiej formie) - to znaczy jesteśmy faworytem ale tylko iluzorycznym

(porównania do polskiej ligi - wiadomo są niedokońca właściwe i miarodajne - ale mam nadzieje dobrze oddają polskiemu kibicowi różnice poziomów)

Lysy 14.07.2011 20:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez HEDu (Post 1126324)
lepszy Jirsak niz Sobol + Wilk. Bo kto inny? Garguła? No comments. Lepiej Nunez. Więc są dwa wyjscia. Jirsak i Nunez za jednego z DP i tyle. Jirsak jest ŚP a wszyscy ciągle oczekują od niego by był OP jak Melikson.

Ja rozumiem, że to Twój idol (sądząc po awatarze) ale bez przesady, trochę obiektywizmu. Jirsak w minionym sezonie rozegrał jeden świetny mecz z Ruchem Chorzów gdzie wszedł z ławki w 46 minucie i zaliczył bramkę + asystę - i to by było na tyle dobrych występów. Później już było coraz gorzej. Kulminacją złej postawy i ustawienia drużyny były mecze z Śląskiem Wrocław i Górnikiem Zabrze (oba przegrane 2:0) Tomas nie wpływał na grę ofensywną na tyle by gwarantować bramki i asysty (na 19 meczów w ekstraklasie ma 1 bramkę i 3 asysty , co jest wynikiem kiepskim) grał bardzo asekurancko i bojaźliwie, nie wychodząc do gry, nie rozgrywając piłek. Defensywny pomocnik Cezary Wilk ma 3 gole i 1 asystę w 22 meczach ekstraklasy. Jak widać już zapomnieliście ile znaczy zagęszczenie środka pola, sam Sobolewski w tym wieku nie jest już w stanie zagwarantować, iż Wisła będzie wygrywała pojedynki w tym rejonie boiska.

Ja nie mówię , że źle byłoby zagrać dwoma ofensywnymi pomocnikami w środku pola, ale na litość Boską niech drugi zawodnik obok Meliksona prezentuje jakiekolwiek walory ofensywne, bo z Jirsakiem będzie się kończyć jak ze Śląskiem czy Górnikiem .

Sami 14.07.2011 20:32

Na oficjalnej stronie Slovana w komentarzach:

"nikozia a krakov su asi najslabsie tymi tam" - Nikozja i Kraków są tam najsłabszymi drużynami
"Myslim si že všetci su prechodny." - Myślę, że wszyscy są do przejścia.

:D

WhiteStarDvisionTheBest 14.07.2011 20:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sami (Post 1126646)
Na oficjalnej stronie Slovana w komentarzach:

"nikozia a krakov su asi najslabsie tymi tam" - Nikozja i Kraków są tam najsłabszymi drużynami
"Myslim si že všetci su prechodny." - Myślę, że wszyscy są do przejścia.

:D

I dobrze,że tak myślą ;)

Mam cichą nadzieje,że w rewanżu zamiast Małeckiego zagra Kirm o ile sie wyleczy a za Sobola lub Wilka Garguła,chyba,że Kirm się nie wykuruje to Melikson w miejsce Małeckiego na skrzydło a Garguła w miejsce Mliskona-Małecki ławka ;).

murray 14.07.2011 20:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sami (Post 1126646)
Na oficjalnej stronie Slovana w komentarzach:

"nikozia a krakov su asi najslabsie tymi tam" - Nikozja i Kraków są tam najsłabszymi drużynami
"Myslim si že všetci su prechodny." - Myślę, że wszyscy są do przejścia.

:D

Oczywiście, chciałbym by nasi południowi sąsiedzi się pomylili, ale zalecam powściągliwość w osądach.
Przede wszystkim odwróćmy sytuację. Przecież my też uważamy, że potencjalni przeciwnicy są do przejścia. Ale są to drużyny w okolicach naszego poziomu, więc z ich perspektywy również i my jesteśmy zespołem "do przejścia".
Koszyk przyjmuję z umiarkowanym optymizmem, uniknięto gry z najtrudniejszymi przeciwnikami, jednak w tym momencie priorytetem jest Skonto, a potem będziemy się zastanawiać nad grą chociażby ze Slovanem.

fcb4 14.07.2011 21:03

Ja mam nadzieję że panowie się rozkręcą widać żę fizycznie są bardzo dobrze przygotowanie i jak wróci im świeżosc to biedzie pod tym względem cool.

Jedną rzeczą jaką zauważyłem w ostatnich latach że w Polskich klubach atak pozycyjny jest na niskim poziomie.Przykład Jagiellonia-Irtysz,Wisła-Skonto,Śląsk-Dundee.Zawsze mamy posiadanie piłki do pola bramokowego a potem mamy już mega trudnosci żeby się przebić i przez to nie możemy strzelić więcej niż 1-2 gole.Ktoś może mi napisać że nie jestesmy Realem,Barceloną oki ale czemu taki Mistrz Izralena może aplikowac 5 bramek w meczu z rywalem lepszym niż nasz (Skonto) alebo Partizan zarówno na wyjezdzie jak i u siebie daje przykład poprzednich lat? Atak pozycyjny Atak pozycyjny i jeszcze raz Atak pozycyjny szwankuje.

Chciałbym abyśmy wylosowalnie HJK Helsinki,Lotex albo Slovana potrzebne nam jest solidne przetarcie przez IV rudna kwalifikacji :D

AYALA 14.07.2011 21:04

trafic na Shamrock Rovers to tak jakby miec zagwarantowany udział przynajmniej w LE.To chyba taki plan minimum.

Edson 14.07.2011 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Enrico2000 (Post 1126580)
Podziwiam spokój niektórych, szczególnie po wczorajszym meczu.

Wyluzuj, myślę, że najwięksi hurraoptymiści z Poznania nie przewidywali, że po "fenomenalnym" dwumeczu z Inter Baku ich zespół będzie w stanie wygrać z Manchesterem City i wyelimować Juventus. Uważam, że na papierze mamy silniejszą kadrę od Lecha z ubiegłego sezonu. Grunt, żeby kluczowi zawodnicy naszej drużyny byli w formie, bo jeden Maor Ligi Mistrzów nie czyni.

_ukoL 14.07.2011 21:22

Powiem Wam szczerze, że dziwnie ale jestem pełen optymizmu w tym roku. Wszystko układa się gdzieś po Wiślackiej myśli. Najpierw losowanie normalne i Skonto, a nie jakieś pogranicze Azji i Europy. Teraz też w tej III rundzie rywale bardzo sensowni i wierzę głęboko w Slovan Bratysława albo właśnie Shamrock Rovers i szansa wielka na IV rundę. Czuję, że to wreszcie koniec pecha i nadchodzi wreszcie czas Wisełki na pokazanie się w Europie, bo od 2002/2003 minęło już bardzo dużo czasu!

kro91 14.07.2011 21:22

Shamrock wygrało tylko 1:0 wiec ja licze ze Flora u siebie da rade i bedzie powtorka z rozrywki ;d ale tym razem z innym talinskim klubem ;) Stawiam na Flore w losowaniu ;d

kriswisla 14.07.2011 21:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1126670)
trafic na Shamrock Rovers to tak jakby miec zagwarantowany udział przynajmniej w LE.To chyba taki plan minimum.

mieszkam w Irlandii i nie bagatelizowal bym tej ekipy i Shamrock i flora sa w czasie rozgrywek,irole wiadomo styl angielski ale wybiegani i to juz nie tacy kelnerzy do ogrywania,teraz nie ma łatwych druzyn trzeba zawsze sie troche wysilic albo wiecej niz trochę adla wszystkich ekip grajacych juz w trzeciej rundzie ewentualny awans do 4 rundy to juz dobra kasa.Kibicowsko to byłby dobry wyjazd .Masa chlopakow z Wisły ,Slaska czy Lechii przebywa w irlandii a pewno i z wysp brytyjskich by troche dotarło takze byloby ciekawie:-D:-D

Kris Dee 14.07.2011 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kriswisla (Post 1126687)
mieszkam w Irlandii i nie bagatelizowal bym tej ekipy i Shamrock i flora sa w czasie rozgrywek,irole wiadomo styl angielski ale wybiegani i to juz nie tacy kelnerzy do ogrywania,teraz nie ma łatwych druzyn trzeba zawsze sie troche wysilic albo wiecej niz trochę adla wszystkich ekip grajacych juz w trzeciej rundzie ewentualny awans do 4 rundy to juz dobra kasa.Kibicowsko to byłby dobry wyjazd .Masa chlopakow z Wisły ,Slaska czy Lechii przebywa w irlandii a pewno i z wysp brytyjskich by troche dotarło takze byloby ciekawie:-D:-D

Bardzo chętnie bym przyjechał z Belfastu na meczyk Wisełki do Dublina.

dulli78 14.07.2011 21:42

Żadnego z naszych potencjalnych przeciwników nie można bagatelizować - trzeba zagrać w pełni skoncentrowanym na maxa i tyle. Niektórzy cieszą się, że nie będzie dalekiego wyjazdu - a co jeśli kazachski Toboł wyeliminuje Slovan? Uważacie, że to jest SF? Jak tak to sobie poczytajcie o ich pucharowych potyczkach i kogo już eliminowali:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tobo%C5%82_Kostanaj

Blaszczu16 14.07.2011 22:00

Byle pierwszy mecz wylosować na wyjeździe.

Thaboreth 14.07.2011 22:03

Wczoraj miałem sen że gramy z Florą Tallin, a tu proszę jest szansa na nich :D.

TymonPRO 14.07.2011 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 1126712)
Byle pierwszy mecz wylosować na wyjeździe.

Dokładnie,bo nawet jak powinie się nam noga że wtopimy 1 bramką to na Reymonta Wisła to jest kilka poziomów wyżej,zaryzykuje stwierdzenie że na Reymonta zazwyczaj gramy jak na ligę mistrzów,rzadko jaki przeciwnik potrafi nas zdominować na naszym obiekcie

kriswisla 14.07.2011 22:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Thaboreth (Post 1126715)
Wczoraj miałem sen że gramy z Florą Tallin, a tu proszę jest szansa na nich :D.

stary nie odbieraj nadzieji tym setkom kibicow na wyspach ktorzy po cichu licza na wystep Wisełki tutaj.Pamietasz jak Wisla przyleciała na wyspew ramach promocji?na towarzyskim meczu było około 1500do 2000 kibicow nie tylko czysto Wislackich ale tez tych chociaż trochę sympatyzujacych z Wisłą,to pomysl sobie jakby Wisła tu sciagnela na mecz o stawke ,byłaby podobna sytuacja jak z tottenhamem i podejrzewam ze musieliby zmienic miejsce rozgrywania meczu ze wzgledu na zainteresowanie moze na avivie??:D:D

WislaOnly 14.07.2011 22:51

Ważne jest losowanie III rundy, gdyż tutaj się wszystko rozstrzygnie. Jeśli trafimy na mocnego rywala, chociaż nie ma w naszej grupie żadnego i przegramy z nim awans, to w IV rundzie el. LE nie mamy czego szukać. Nasz ranking nie daje nam rozstawienia, więc sami zobaczcie jakie zespoły są rozstawione: http://www.90minut.pl/news/156/news1...symulacja.html Nie ma kurde szans. Śmiem twierdzić że większość tych zespołów prezentuje wyższy poziom niż nasi ewentualni przeciwnicy w IV rundzie el. LM. Dlatego jeśli chcemy zaistnieć to musimy wiedzieć, że łatwiej już nie będzie. Nie ważne na kogo trafimy w III rundzie- ŁATWIEJ NIE BĘDZIE!
P.S A z tym Genkiem to już w ogóle są jaja, UEFA nas rozpieszcza i chroni ile się da! Nie zmarnujmy tego!! :)

Angmir 14.07.2011 22:59

Fakt prostszej drogi do grupy LE nie było nigdy - i moze nigdy nie być - jak sie teraz nie zakwalifikujemy przynajmniej tam to można tylko zacytować Grzegorza Skwarę. tj "Jesteśmy Dziadami".

1q2 14.07.2011 23:05

A u mnie ekscytacja pucharami ,po wczorajszym występie osłabła.I to nawet nie chodzi o zawodników a o myśl taktyczną która wydaj się być u Maaskanta coraz bardziej zachowawcza
Nie wiem czy jest sens się do jakiejś grupy pchać po to by potem się skompromitować

A los się znów uśmiechnął.Nie ma 3 najbardziej nieprzyjemnych zespołów.
Z tej grupy najbardziej chciał bym Slovan -świetny wyjazd a i przeciwnik z którym coś trzeba grać by wygrać.
Nie chciał bym jedynie HJK - nie przyjemny przeciwnik a i wyjazd średnio ciekawy.Reszta może być, tak więc liczę na Slovan albo Maribor.

WislaOnly 14.07.2011 23:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1126761)
A u mnie ekscytacja pucharami ,po wczorajszym występie osłabła.I to nawet nie chodzi o zawodników a o myśl taktyczną która wydaj się być u Maaskanta coraz bardziej zachowawcza
Nie wiem czy jest sens się do jakiejś grupy pchać po to by potem się skompromitować

A los się znów uśmiechnął.Nie ma 3 najbardziej nieprzyjemnych zespołów.
Z tej grupy najbardziej chciał bym Slovan -świetny wyjazd a i przeciwnik z którym coś trzeba grać by wygrać.
Nie chciał bym jedynie HJK - nie przyjemny przeciwnik a i wyjazd średnio ciekawy.Reszta może być, tak więc liczę na Slovan albo Maribor.

Ty patrz w przyszłość, to szansa do rozwoju klubu...:foch:

Wojtas 14.07.2011 23:13

To co nam los zabierał ,powodujac nieszczesne kompromitacje,w tym roku powoli oddaje.Juz wczoraj mozna by powiedziec "mogla byc wtopa albo remis a jest wygrana"-do tego jestem pewien ze u siebie po tyg odpoczynku i regeneracjii i przy wsparciu trybun to bedzie inny zespol.

Teraz juz przechodząc rywala z ktorym absoluntnie mozna wygrac ,gwarantujemy sobie udzial w grupie Le-czyli nas cel-nie mydlac oczu .

Chcialbym Slovan bo bylby ciekawy kibicowsko najazd ew Shamrock.Wazne ze wypadaja wszystkie atrakcje kibicowskie-typu Gruzja,czy Azerbejdzan.

skeba 14.07.2011 23:56

Widać już wszyscy są w 100% pewni, że Wisła awansowała. Widać to po wypowiedziach. Żeby się nie odbiło czkawką.

rozarian 15.07.2011 00:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1126761)
Nie chciał bym jedynie HJK - nie przyjemny przeciwnik

Nooo,

pewnie Iliev by się z Tobą nie zgodził.Już sama obecność Ivicy byłaby dla Finów takim straszakiem,że sraczka niewykluczona.Po tym,co z nimi rok temu wyprawiał w kw.do LM w Belgradzie,to dobrze im się wrył w pamięć.Widziałem ten mecz i powiem krótko: była jesień średniowiecza z 4 liter.

tommiyacht 15.07.2011 05:50

nie ma sie co ludzic - ta rozkmina co tu sie odbywa czyli na kogo najlepiej trafic... powiem tak, z drugiej strony barykady najbardziej licza na nas

Mario Nh 15.07.2011 07:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tommiyacht (Post 1126804)
nie ma sie co ludzic - ta rozkmina co tu sie odbywa czyli na kogo najlepiej trafic... powiem tak, z drugiej strony barykady najbardziej licza na nas

A właśnie, kogo nasi potencjalni rywale mogą wylosować oprócz nas rzecz jasna?

Cichy 15.07.2011 07:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1126812)
A właśnie, kogo nasi potencjalni rywale mogą wylosować oprócz nas rzecz jasna?

FC Kopenhaga, Maccabi Hajfa, Dinamo Zagrzeb, APOEL. Najprawdopodobniej bo tylko Kopenhaga nie gra w drugiej rundzie, ale awans pozostałych raczej pewny.

sportnh 15.07.2011 08:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dulli78 (Post 1126694)
Żadnego z naszych potencjalnych przeciwników nie można bagatelizować - trzeba zagrać w pełni skoncentrowanym na maxa i tyle. Niektórzy cieszą się, że nie będzie dalekiego wyjazdu - a co jeśli kazachski Toboł wyeliminuje Slovan? Uważacie, że to jest SF? Jak tak to sobie poczytajcie o ich pucharowych potyczkach i kogo już eliminowali:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tobo%C5%82_Kostanaj




:rotfl::rotfl::rotfl: haha gosciu, wrzuc na luz
no wyeliminowali w pucharach w calej historii OFI KRETA, Zestaponi i Slovana, a takze St Truiden i POLONIE WWA

no i co? mamy sie bac tego :D ?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl