![]() |
Po oglądnięciu powtórki:
http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ski__2_1_.html widać przede wszystkim, że Cabaj źle ustawił mur. Legioniści ustawili się na końcu muru, Cabaj nie zabezpieczył dokładnie swojej bramki. Pączek strzelił płasko obok muru i piłka wpadła przy słupku. Ewidentny błąd w ustawieniu muru. |
po prostu następnym razem jak Stefański będzie gwizdał w Krakowie albo będzie mecz z Legią trzeba będzie im głośno policzyć do sześciu...żeby nie zapomnieli przepisów w meczu Wisełki,
chłop żywemu nie przepuści :) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Nie dość, że LEgia gra beznadziejnie, wygrywa przy pomocy arbitra, to jeszcze nie zna zasad fair play. Za każdym razem kiedy któryś z pasiaków leżał na murawie i zwijał się z bólu, to Legia kontynuowała grę. Z kolei jeśli Cracovia wybiła piłkę i Legia ją oddawała to oczywiście mocne podania w światło bramki. Pewnie wiedzieli, że Cabaj potrafi puszczać szmaty, więc liczyli, że może coś wpadnie.
|
żaden przekręt
tak jak wyżej napisano: zgodnie z przepisami ale nie z duchem gry Cabaj ustawiłby dobrze mur to by nie było bramki i skończyło się remisem winny jest zawodnik Cracovii, a nie sędzia a Legia.... miała farta, udało jej się strzelić w ostatniej akcji i tyle żadnych teorii spiskowych Cytat:
|
przekręt, nie przekręt - kij z tym! oby tych 2. punktów brakło parchatym do utrzymania na koniec sezonu. Należy im się to już od paru dobrych sezonów. W zasadzie w ogóle nie powinni z tej trzeciej ligi wychodzić.
|
Cytat:
|
Śmierdzi to wszystko strasznie, prawdopodobieństwo przekrętu duże ALE...jestem jak najbardziej ZA takim reagowaniem W KAŻDEJ podobnej sytuacji! Najbardziej w....*ającym mniej faktem w piłce jest właśnie gra na czas, a już nic mnie tak nie grzeje jak wykorzystywanie zasady "fer plej" do takich celów, co zdarza się nagminnie, często od 50 minuty. Jak dla mnie tylko sędzia powinien mieć prawo przerwania gry i oceny, czy w danej sytuacji zaszło poważne ryzyko utraty zdrowia danego piłkarza i trzeba przerwać grę, czy może jednak jest to zwykła taktyczna gierka boiskowego cwaniaka. Kartka dla bramkarza to tak naprawdę placebo i mam nadzieje, że decyzja Stefańskiego będzie w tej kwestii przełomowa, mimo że okoliczności jej podjęcia były hmm niejednoznaczne.
Cytat:
|
I bardzo dobrze ze kontynuowała gre, dopiero debil Pączek wybił na aut. Trzeba to udawanie wyplenić ze stadionow, moze mecze zaczna lepiej wygladac. Pasiaki lezaly 8-10 razy, za kazdym razem wbiegaly nosze, wynosili faceta za linie, facet wstawal, pil i znowu biegal. Zenada. I to samo napisalbym gdyby z Legii ta ordynarnie udawali. Chociaz w sumie moze niepotrzebnie zarzucam zle intencje. Moze w tym udawaniu (zwijanie sie z bolu - haha) nie chodzi o zabranie kilku minut tylko o stworzenie mozliwosci wypicia wody po mega wysilku (haha).
Generalnie wyleczylem sie dzisiaj z tych gadek o mistrzostwie i o pojechaniu na miekko Cracovii. We Wroclawiu moze byc masakra jak na derbach. Gol na 2-1 kuriozum w skali swiatowej. P.S. Ale wydaje mi sie, ze w 40 czy 45 minucie powinien byc karny na Mezendze - tak to wygladalo z perspektywy trybun. Prawda to? Bez napinki. |
Cytat:
jeżeli tak jest jak mówisz to błąd sędziego, czy specjalny? nie mam pojęcia, nie wiem gdzie stał i czy o tym(przepisie) ... pamiętał Cytat:
PS. i tak uważam że najbardziej winny to jest Cabaj ;P |
Cytat:
Jeśli chodzi Ci o zdarzenie z okolic 60 min to nic nie było Mezenga dał się wyprzedzić po czym upadł na murawę |
W co drugim nie, ale w Gdańsku odstawił wtedy lipę straszną po ktorej stracilem do niego sporo sympatii.
Chodzi mi o wydarzenia przed przerwą - na pewno przed przerwą, bo to było na bramkę od Łazienkowskiej. |
Cytat:
|
Ok, z mojej perspektywy to wyglądało na podobny motyw jak u nas w 4 minucie, gdzie karny się Cracovii należał.
dzieki. http://www.youtube.com/watch?v=kDLyLuhqkRo |
Szkoda że mało kto pamieta, że wolny pośredni to jeszcze nie bramka. Ustawił pajac mur jak pizda, to teraz niech płacze. Ulatowski szybko uwierzył w dolę garbatą i wieczną jebalność mega ucisnionych.
|
Cytat:
|
"Dziennikarze policzyli, że Cabaj trzymał piłkę zamiast przepisowych sześciu - aż 11 sekund." - tyle w temacie
|
Nie ma co doszukiwać się jakichś przekrętów w tym meczu, sędzia bardzo dobrze sędziował. Pierwszy raz go widziałem i muszę przyznać, że zrobił na mnie wrażenie pewnością siebie i dobrą oceną wydarzeń.
Parchy zagotowały się po meczu bo tradycyjnie wyszli na frajerów (jak wcześniej wykrakał to Matusiak). Prowadzić przez 80 min. i przegrać wygrany mecz to mogą tylko umęczeni i pokrzywdzeni przez los kopacze z ul. Kałuży. Narazie mają dobry start i właściwe miejsce w tabeli tak przez nich ulubione. Natomiast spodziewałem się lepszej frekwencji na pierwszym ligowym meczu na nowym stadionie. 16 tys. na kolana nie rzucają. |
Cytat:
Dodam, że mnie tam wygrana Legii cieszy. Gdybyśmy grali swoje nie trzeba byłoby się patrzeć na innych. Poza tym, to dopiero druga kolejka. W sumie też należało się kur* za to, że nie spadli wtedy, kiedy powinni. |
Cytat:
P.S. Nadal czekam na przedstawienie frekwencji Wisły z meczu z Polonią z czasów kiedy na Wasz stadion mogło wejsc 20 tys ludzi - o ile taki mecz był. (mam taki, że na Wisła - Legia było 15 , a pare miesiecy wcześniej na KSP.... 10 tysięcy, ale wtedy chyba kompletem bylo własnie 15 - sądzac po innych Lech (14), Lechia (14.5) etc. W kazdym razie oznaczałoby to, gdzieś 1/3 pustą). |
|
Cytat:
Cytat:
Dla mnie śmieszna sytuacja. Ok "przepis jest przepis" - tu nie ma co gadać. Ale z drugiej strony zdrowy rozsądek zdrowym rozsądkiem. Autentycznie nie jestem w stanie sobie przypomnieć, kiedy za coś takiego podyktowano wolny. Druga (pierwsza) kolejka, a jaka liga ciekawa. P.S. "Zamiast przepisowych 6 sekund AŻ 11." :lol: |
Krissu może i masz rację, ale tego szału co przeżyłem na Żylecie w 94 minucie nikt i nic już mi nigdy nie odbierze :)
|
The indirect free kick: A goal can be scored only if the ball subsequently touches another player before it enters the goal
Nie ma nic o żadnej konieczności przekroczenia odległości równej obwodowi. Bramka prawidłowa. |
Nie takie "przewinienia" dytkowano. Bez przesady
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Nie rozumiem tego poruszenia, sedzia postapil w tej sytuacji zgodnie z zasdami gry a ze nie czesto mozna taka sytuacje ogladac na boisku to coz. Miny pilkarzy Cracovii po meczu bezcenne, mysle ze i kibicow Cracovii miny tez bezcenne :D A tak sie cieszyli jak bylo 0:1 uhehehe Oby Cracovia spadla, oby w koncu dosiegnela ich sprawiedliwosc! Tacy Cabaje i inni oszusci powinni byc surowo karani bo przez nich gra w pilke to nie gra dla mezczyzn tylko dla oszustow. Jak sie nie bedzie karac Cabajow i symulantow to pozniej mamy takie cos jak dzis zrobil Cabaj albo: http://www.youtube.com/watch?v=SRJpQ4rox9g I to jest moze ok? Cabaj chcial zrobic druzyne przeciwna w ch.. to zrobil w chu.. siebie a przede wszystkim swoj klub. A Busquets jedynie pokazal ze jest .... :) |
Ogólnie rzut wolny przyznany prawidłowo, ale...
Szkoda, że na 100 takich sytuacji jedna zostaje prawidłowo zinterpretowana przez sędziego. Co do tego, że Legia nie wybijała piłki: myślę, że gra na czas poprzez udawanie ogarnęła cały świat futbolowy. Moim zdaniem Ekstraklasa po spotkaniach powinna analizować takie sytuacje i karać symulantów. Momentalnie wszyscy by się tego oduczyli. Śmieszne jest to co czasem się dzieje nawet w światowej piłce. Czasem piłkarz dostaje w brzuch, a łapie się za głowę. Tak było nawet na MŚ w meczu Brazylia - WKS. FIFA nawet nie zareagowała chociaż każdy widział jak było. Kompletna kompromitacja. Boją się wprowadzać technikę do samego spotkania ale po meczu sprawdzić parę spornych sytuacji, to chyba nie jest problem, tym bardziej, że dzięki temu futbol mógłby stać się jeszcze piękniejszy. Tak się trochę rozmarzyłem... |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:43. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl