Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Ekstraklasa (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7374)

flamengista 16.08.2010 20:38

Po oglądnięciu powtórki:

http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...ski__2_1_.html

widać przede wszystkim, że Cabaj źle ustawił mur. Legioniści ustawili się na końcu muru, Cabaj nie zabezpieczył dokładnie swojej bramki. Pączek strzelił płasko obok muru i piłka wpadła przy słupku.

Ewidentny błąd w ustawieniu muru.

MMTS 16.08.2010 20:39

po prostu następnym razem jak Stefański będzie gwizdał w Krakowie albo będzie mecz z Legią trzeba będzie im głośno policzyć do sześciu...żeby nie zapomnieli przepisów w meczu Wisełki,

chłop żywemu nie przepuści :)

Mateuusz 16.08.2010 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 962575)
Walki to macie na oczach. Dowiedziec sie jakie sa PRZEPISY i policzyc. Hipokryzja na maxa. Starczy? Nie...wiec zajac sie pieleniem truskawek bo pilka nie dla Was. Dziekuje dobranoc. Nikt debilowi nie kazal onanizowac sie z flakiem.

PS: Olalem ten mecz i cale szczescie byl powod :)

truskawki to chyba u was na tym mega nowoczesnym stadionie??:>

Mahazel888 16.08.2010 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 962558)
Nawet jeśli to Cracovia, to mimo wszystko przekręt jest przekręt.

Ten klub powinien być wg przepisów w drugiej lidzie ( przepraszam teraz to w pierwszej ), nie ma większego przekrętu niż ich gra w "ekstraklasie", wiec nich spuszcza łepetynę i dziękują że w ogole ktoś chce z nimi grać.

Proud 16.08.2010 20:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mateuusz (Post 962657)
truskawki to chyba u was na tym mega nowoczesnym stadionie??:>

W sumie kreseq ma rację...niedługo Polska podwoi plantację, zeby na Łazienkowskiej wszystkim starczyło... ;)

PoloniaDumaStolicy 16.08.2010 20:55

Nie dość, że LEgia gra beznadziejnie, wygrywa przy pomocy arbitra, to jeszcze nie zna zasad fair play. Za każdym razem kiedy któryś z pasiaków leżał na murawie i zwijał się z bólu, to Legia kontynuowała grę. Z kolei jeśli Cracovia wybiła piłkę i Legia ją oddawała to oczywiście mocne podania w światło bramki. Pewnie wiedzieli, że Cabaj potrafi puszczać szmaty, więc liczyli, że może coś wpadnie.

szczebrzeszcz 16.08.2010 20:56

żaden przekręt

tak jak wyżej napisano: zgodnie z przepisami ale nie z duchem gry

Cabaj ustawiłby dobrze mur to by nie było bramki i skończyło się remisem
winny jest zawodnik Cracovii, a nie sędzia

a Legia.... miała farta, udało jej się strzelić w ostatniej akcji

i tyle

żadnych teorii spiskowych

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PoloniaDumaStolicy (Post 962672)
Nie dość, że LEgia gra beznadziejnie, wygrywa przy pomocy arbitra, to jeszcze nie zna zasad fair play. Za każdym razem kiedy któryś z pasiaków leżał na murawie i zwijał się z bólu, to Legia kontynuowała grę.

a właśnie, do tego nikt się nie przypieprza?

Elendil 16.08.2010 20:59

przekręt, nie przekręt - kij z tym! oby tych 2. punktów brakło parchatym do utrzymania na koniec sezonu. Należy im się to już od paru dobrych sezonów. W zasadzie w ogóle nie powinni z tej trzeciej ligi wychodzić.

PoloniaDumaStolicy 16.08.2010 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szczebrzeszcz (Post 962673)
żaden przekręt

tak jak wyżej napisano: zgodnie z przepisami ale nie z duchem gry

Cabaj ustawiłby dobrze mur to by nie było bramki i skończyło się remisem
winny jest zawodnik Cracovii, a nie sędzia

a Legia.... miała farta, udało jej się strzelić w ostatniej akcji

i tyle

żadnych teorii spiskowych

Wg weszlo rzut wolny powinien zostac powtorzony, bo pilka po podaniu nie wykonala pelnego obrotu.

rw88 16.08.2010 21:02

Śmierdzi to wszystko strasznie, prawdopodobieństwo przekrętu duże ALE...jestem jak najbardziej ZA takim reagowaniem W KAŻDEJ podobnej sytuacji! Najbardziej w....*ającym mniej faktem w piłce jest właśnie gra na czas, a już nic mnie tak nie grzeje jak wykorzystywanie zasady "fer plej" do takich celów, co zdarza się nagminnie, często od 50 minuty. Jak dla mnie tylko sędzia powinien mieć prawo przerwania gry i oceny, czy w danej sytuacji zaszło poważne ryzyko utraty zdrowia danego piłkarza i trzeba przerwać grę, czy może jednak jest to zwykła taktyczna gierka boiskowego cwaniaka. Kartka dla bramkarza to tak naprawdę placebo i mam nadzieje, że decyzja Stefańskiego będzie w tej kwestii przełomowa, mimo że okoliczności jej podjęcia były hmm niejednoznaczne.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PoloniaDumaStolicy (Post 962672)
Za każdym razem kiedy któryś z pasiaków leżał na murawie i zwijał się z bólu, to Legia kontynuowała grę.

Nie kibicuje Legii, ale mam szczerą nadzieję, że każdy klub i każdy piłkarz naszej ligi będzie tak reagował w podobnych sytuacjach. Nienormalnością jest to, że wszyscy łącznie z sędzią wiedzą, że dany zawodnik gra na czas, a mimo tego piłka za każdym razem zazwyczaj jest wybijana - chora sytuacja, a zasada fair play powinna być stosowana tylko w wymagających tego sytuacjach.

0 22 16.08.2010 21:05

I bardzo dobrze ze kontynuowała gre, dopiero debil Pączek wybił na aut. Trzeba to udawanie wyplenić ze stadionow, moze mecze zaczna lepiej wygladac. Pasiaki lezaly 8-10 razy, za kazdym razem wbiegaly nosze, wynosili faceta za linie, facet wstawal, pil i znowu biegal. Zenada. I to samo napisalbym gdyby z Legii ta ordynarnie udawali. Chociaz w sumie moze niepotrzebnie zarzucam zle intencje. Moze w tym udawaniu (zwijanie sie z bolu - haha) nie chodzi o zabranie kilku minut tylko o stworzenie mozliwosci wypicia wody po mega wysilku (haha).

Generalnie wyleczylem sie dzisiaj z tych gadek o mistrzostwie i o pojechaniu na miekko Cracovii. We Wroclawiu moze byc masakra jak na derbach.

Gol na 2-1 kuriozum w skali swiatowej.

P.S. Ale wydaje mi sie, ze w 40 czy 45 minucie powinien byc karny na Mezendze - tak to wygladalo z perspektywy trybun. Prawda to?

Bez napinki.

szczebrzeszcz 16.08.2010 21:05

Cytat:

Wg weszlo rzut wolny powinien zostac powtorzony, bo pilka po podaniu nie wykonala pelnego obrotu.
i to jest ciekawa teoria, też się zastanawiałem po tym jak komentatorzy w C+ stwierdzili, że musi najpierw zawodnik dotknąć piłki, nie myślałem że wystarczy trzymać na niej nogę,
jeżeli tak jest jak mówisz to błąd sędziego, czy specjalny? nie mam pojęcia, nie wiem gdzie stał i czy o tym(przepisie) ... pamiętał

Cytat:

Moze w tym udawaniu (zwijanie sie z bolu - haha) nie chodzi o zabranie kilku minut tylko o stworzenie mozliwosci wypicia wody po mega wysilku (haha).
albo żeby widowisko było bardziej dramatyczne/medialne haha


PS. i tak uważam że najbardziej winny to jest Cabaj ;P

Buziek_LG 16.08.2010 21:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 962684)
I bardzo dobrze ze kontynuowała gre, dopiero debil Pączek wybił na aut. Trzeba to udawanie wyplenić ze stadionow, moze mecze zaczna lepiej wygladac. Pasiaki lezaly 8-10 razy, za kazdym razem wbiegaly nosze, wynosili faceta za linie, facet wstawal, pil i znowu biegal. Zenada. I to samo napisalbym gdyby z Legii ta ordynarnie udawali. Chociaz w sumie moze niepotrzebnie zarzucam zle intencje. Moze w tym udawaniu (zwijanie sie z bolu - haha) nie chodzi o zabranie kilku minut tylko o stworzenie mozliwosci wypicia wody po mega wysilku (haha).

No to Muchę musiałeś wygwizdywać w co drugim meczu


Jeśli chodzi Ci o zdarzenie z okolic 60 min to nic nie było Mezenga dał się wyprzedzić po czym upadł na murawę

0 22 16.08.2010 21:09

W co drugim nie, ale w Gdańsku odstawił wtedy lipę straszną po ktorej stracilem do niego sporo sympatii.

Chodzi mi o wydarzenia przed przerwą - na pewno przed przerwą, bo to było na bramkę od Łazienkowskiej.

suchyTSW 16.08.2010 21:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 962684)

P.S. Ale wydaje mi sie, ze w 40 czy 45 minucie powinien byc karny na Mezendze - tak to wygladalo z perspektywy trybun. Prawda to?

To było czyste wejście, jak powiedzieli komentatorzy.

0 22 16.08.2010 21:15

Ok, z mojej perspektywy to wyglądało na podobny motyw jak u nas w 4 minucie, gdzie karny się Cracovii należał.

dzieki.



http://www.youtube.com/watch?v=kDLyLuhqkRo

gigant 16.08.2010 21:24

Szkoda że mało kto pamieta, że wolny pośredni to jeszcze nie bramka. Ustawił pajac mur jak pizda, to teraz niech płacze. Ulatowski szybko uwierzył w dolę garbatą i wieczną jebalność mega ucisnionych.

dostuffca 16.08.2010 21:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vashut (Post 962644)
jeśli chciał, mógł dać Cabajowi drugą żółtą i czerwoną za opóźnianie gry, wszedłby wtedy rezerwowy bramkarz za jakiegoś gościa z pola, wybiliby piłkę w trybuny i sędzia skończyłby mecz- proste

Dajmy na to mamy 34'' - za grę na czas (zbyt długie trzymanie piłki w rękach) bramkarz dostaje żółtą kartę, schodzi, pojawia się nowy bramkarz. Kto powinien wybić piłkę, która teraz znajduje się na ziemi? Nowy bramkarz? Raczej nie. Tak czy siak byłby to wolny pośredni.

BANANWAWA 16.08.2010 21:40

"Dziennikarze policzyli, że Cabaj trzymał piłkę zamiast przepisowych sześciu - aż 11 sekund." - tyle w temacie

Gwiaździsty 16.08.2010 21:52

Nie ma co doszukiwać się jakichś przekrętów w tym meczu, sędzia bardzo dobrze sędziował. Pierwszy raz go widziałem i muszę przyznać, że zrobił na mnie wrażenie pewnością siebie i dobrą oceną wydarzeń.
Parchy zagotowały się po meczu bo tradycyjnie wyszli na frajerów (jak wcześniej wykrakał to Matusiak). Prowadzić przez 80 min. i przegrać wygrany mecz to mogą tylko umęczeni i pokrzywdzeni przez los kopacze z ul. Kałuży.
Narazie mają dobry start i właściwe miejsce w tabeli tak przez nich ulubione.
Natomiast spodziewałem się lepszej frekwencji na pierwszym ligowym meczu na nowym stadionie.
16 tys. na kolana nie rzucają.

Arturo Qr2nów 16.08.2010 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gigant (Post 962705)
Szkoda że mało kto pamieta, że wolny pośredni to jeszcze nie bramka. Ustawił pajac mur jak pizda, to teraz niech płacze. Ulatowski szybko uwierzył w dolę garbatą i wieczną jebalność mega ucisnionych.

Otóż to!
Dodam, że mnie tam wygrana Legii cieszy. Gdybyśmy grali swoje nie trzeba byłoby się patrzeć na innych. Poza tym, to dopiero druga kolejka. W sumie też należało się kur* za to, że nie spadli wtedy, kiedy powinni.

0 22 16.08.2010 22:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 962722)
Natomiast spodziewałem się lepszej frekwencji na pierwszym ligowym meczu na nowym stadionie.
16 tys. na kolana nie rzucają.

Ja natomiast jestem pozytywnie zaskoczony, bo myślałem, że będzie gorzej - bo fatalnych ostatnich miesiącach, dramatycznym wyniku derbów i wreszcie meczu w poniedziałek i to z marną Cracovią - spodzieiwałem się max 15 tysięcy, a moim zdaniem bylo ciut wiecej niż 16 (wydaje mi się, że albo legialive bezpiecznie zaniża gdzieś o tysiąc liczbę widzów albo nie ma jeszcze dokładnych danych).

P.S. Nadal czekam na przedstawienie frekwencji Wisły z meczu z Polonią z czasów kiedy na Wasz stadion mogło wejsc 20 tys ludzi - o ile taki mecz był. (mam taki, że na Wisła - Legia było 15 , a pare miesiecy wcześniej na KSP.... 10 tysięcy, ale wtedy chyba kompletem bylo własnie 15 - sądzac po innych Lech (14), Lechia (14.5) etc. W kazdym razie oznaczałoby to, gdzieś 1/3 pustą).

BANANWAWA 16.08.2010 22:04

http://ekstraklasa.tv/ekstraklasa/10...dy_Cabaja.html

Krissu 16.08.2010 22:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BANANWAWA (Post 962713)
"Dziennikarze policzyli, że Cabaj trzymał piłkę zamiast przepisowych sześciu - aż 11 sekund." - tyle w temacie

Cytat:

Jednak... Wolny dla Legii powinien zostać powtórzony. To był wolny pośredni, piłka musi po podaniu przekroczyć odległość równą swoją obwodowi. A Vrdoljak przed strzałem Iwańskiego trącił ją tak, że zrobiła obrotu ćwierć. Przesunęła się o milimetry. Za mało. Przepis jest przepis.
I tak możemy do usranej śmierci. :-)

Dla mnie śmieszna sytuacja. Ok "przepis jest przepis" - tu nie ma co gadać. Ale z drugiej strony zdrowy rozsądek zdrowym rozsądkiem.

Autentycznie nie jestem w stanie sobie przypomnieć, kiedy za coś takiego podyktowano wolny.

Druga (pierwsza) kolejka, a jaka liga ciekawa.

P.S. "Zamiast przepisowych 6 sekund 11." :lol:

BANANWAWA 16.08.2010 22:11

Krissu może i masz rację, ale tego szału co przeżyłem na Żylecie w 94 minucie nikt i nic już mi nigdy nie odbierze :)

Pablooo 16.08.2010 22:17

The indirect free kick: A goal can be scored only if the ball subsequently touches another player before it enters the goal

Nie ma nic o żadnej konieczności przekroczenia odległości równej obwodowi. Bramka prawidłowa.

kpn 16.08.2010 22:19

Nie takie "przewinienia" dytkowano. Bez przesady

rw88 16.08.2010 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 962735)
I tak możemy do usranej śmierci. :-)

Dla mnie śmieszna sytuacja. Ok "przepis jest przepis" - tu nie ma co gadać. Ale z drugiej strony zdrowy rozsądek zdrowym rozsądkiem.

Zdrowym rozsądkiem nazywasz brak reakcji sędziego, czy jego reakcje totalnie nieskuteczne na - za przeproszeniem - sranie w banie w wykonaniu zawodników Craxy przez większość meczu? Czy tolerowanie rażącej gry na czas uwieńczonej podciąganiem getrów Cabaja jest w porządku? Gdyby Craxa z Cabajem na czele tak ostentacyjnie tego nie robiła, wydaje mi się, że sędzia nie zdobyłby się na taką dokładność...Ale bardzo dobrze moim zdaniem, że tak w tej sytuacji zareagował.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Krissu (Post 962735)
Autentycznie nie jestem w stanie sobie przypomnieć, kiedy za coś takiego podyktowano wolny.

I co w związku z tym? Może właśnie najwyższy czas żeby zacząć w takich sytuacjach podobnie reagować? Zaznaczam, zacząć reagować zgodnie z przepisami.

Jaroo1 16.08.2010 22:26

Cytat:

Dla mnie śmieszna sytuacja. Ok "przepis jest przepis" - tu nie ma co gadać. Ale z drugiej strony zdrowy rozsądek zdrowym rozsądkiem.

Autentycznie nie jestem w stanie sobie przypomnieć, kiedy za coś takiego podyktowano wolny.

Druga (pierwsza) kolejka, a jaka liga ciekawa.

P.S. "Zamiast przepisowych 6 sekund 11." :lol:
ok tyko trzeba wziac poprawke na to. Przetrzymywal pilke w doliczonym czasie gry, czyli po prostu zamiast grac to oczywiscie lepiej frajersko trzymac pilke 10 sekund, lepiej udawac ze po zetknieciu sie z rywalem urwalo komus noge, polezec na boisku 30 sekund. Kazda sekundka dobra, a co tam. Stop frajerstu, aktorstwu i oszustwu! Te cioty maja grac a nie kombinowac zeby nie trenowac, nie grac a zarabiac i wygrywac a na koniec to i tak tlyko winny sedzia albo zla urawa. Do tego jeszcze to podciaganie getry heh, moze jeszcze mogl sie odlac trzymajac ta pilke? Cabal zachowal sie jak frajer (zreszta Matusiak dzis byl rownie szczery jak wczoraj Zuraw :D) no to sedzia odgwizdal dla frajera rzut wolny.
Nie rozumiem tego poruszenia, sedzia postapil w tej sytuacji zgodnie z zasdami gry a ze nie czesto mozna taka sytuacje ogladac na boisku to coz.
Miny pilkarzy Cracovii po meczu bezcenne, mysle ze i kibicow Cracovii miny tez bezcenne :D A tak sie cieszyli jak bylo 0:1 uhehehe
Oby Cracovia spadla, oby w koncu dosiegnela ich sprawiedliwosc!

Tacy Cabaje i inni oszusci powinni byc surowo karani bo przez nich gra w pilke to nie gra dla mezczyzn tylko dla oszustow.
Jak sie nie bedzie karac Cabajow i symulantow to pozniej mamy takie cos jak dzis zrobil Cabaj albo:
http://www.youtube.com/watch?v=SRJpQ4rox9g

I to jest moze ok? Cabaj chcial zrobic druzyne przeciwna w ch.. to zrobil w chu.. siebie a przede wszystkim swoj klub. A Busquets jedynie pokazal ze jest .... :)

Jagul 16.08.2010 22:45

Ogólnie rzut wolny przyznany prawidłowo, ale...
Szkoda, że na 100 takich sytuacji jedna zostaje prawidłowo zinterpretowana przez sędziego.
Co do tego, że Legia nie wybijała piłki: myślę, że gra na czas poprzez udawanie ogarnęła cały świat futbolowy. Moim zdaniem Ekstraklasa po spotkaniach powinna analizować takie sytuacje i karać symulantów. Momentalnie wszyscy by się tego oduczyli.
Śmieszne jest to co czasem się dzieje nawet w światowej piłce. Czasem piłkarz dostaje w brzuch, a łapie się za głowę. Tak było nawet na MŚ w meczu Brazylia - WKS. FIFA nawet nie zareagowała chociaż każdy widział jak było. Kompletna kompromitacja. Boją się wprowadzać technikę do samego spotkania ale po meczu sprawdzić parę spornych sytuacji, to chyba nie jest problem, tym bardziej, że dzięki temu futbol mógłby stać się jeszcze piękniejszy.
Tak się trochę rozmarzyłem...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:43.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl