![]() |
Cytat:
Nie zebym bronil kolegi 3rider'a ale chyba zgodzisz sie ze dwie bramki Lobodzinskiego z meczu z Lechia w Gdansku mialy trudne do przecenienia znaczenie w wywalczeniu tytulu.... gdyby wtedy ich nie strzelil to musielibysmy pokonac Slask w ostatnim meczu... a wiemy jak sie gra ciezko pod presja ze trzeba cos wygrac..... |
Cytat:
|
Chcialbym cos jeszcze zauwazyc.... Pisalo tutaj pare osob ze gdyby szczyt formy przypadl na mecze eliminacyjne LM to potem moglisbysmy skonczyc jak Lech (czyli spieprzyc lige)...wszystko to nawet brzmi logicznie gdyby nie to ze jest trener ktory potrafil przygotowac druzyne na 100 % na luty, a potem w maju swietowac MP.. wiecej jaki to trener? i o jaka druzyne chodzi? to Henryk Kasperczak i Wisla Krakow AD 2003
|
Ten sam Kasperczak, który przez dwadzieścia kilka meczy nie potrafił utrzymać Górnika Zabrze w AD 2009 z pilkarzami, którzy spokojnie potafiliby powalczyć o górną część tabeli?
Ps. Akurat w lutym 2003 jak to ująłeś, kiedy przypadł ten 'szczyt formy' odpadaliśmy z Lazio. Kluczowe mecze rozegrane zostały jeszcze w poprzednim cyklu - czyli jesień 2002. |
Najpierw cały stadion wstawia sie za Skorżą półroku temu, a teraz jak się zdarzyłtydzień w którym po części z jego "winy" Piłkarze zagrali jak zagrali połowa forum już zmieniła swoje zdanie. Sama chipokryzja !! To samo z przeświadczeniem o tym że to Pawełek zawalił nam awans <lol> Puszczając gola w ostatnich minutach kiedy i tak byliśmy już za burtą.
Maciej Skorża jest jedym z 4 najlepszych trenerów w naszym zasięgu. Smuda, Zieliński, Janas i Skorża właśnie. Janas ma kontrakt, Zieliński zagrzał ciepłą posadkę, a Smuda choć trenerem jest bardzo dobrym, to jednak potrzebuje czasu żeby coś z drużyny wyciągnąć. Zresztą nawet gdyby przyszedł do nas Smuda to czy łudzicie się że dostanie kupę kasy na transfery wolną rękę w wybieraniu wzmocnień itd. ?? Że dobzi gracze zaczną masowo wybierać Wisłę ?? Smuda wybrzydzał że w Lechu nie am odpowiednich wzmocnień i polityka transferowa mu nie odpowiada. A w tym względzie daleko nam do Lecha tak jak Lechowi do Bayernu. Nie widze innego trenera który utrzymał by się na naszej ławce przez tyle czasu co Maciek. Nie chodzi mi o zatrzymywanie Maćka za wszelką cene na przekur wynikom. Ale właśnie co dopiro obronił się własnymi wynikami, ratując misrzostwo w zeszłym roku w warunkach w jakich Smuda zawinoł by się po 2 kolejkach. Ktoś kto pisze że zdobyliśmy to mstrzostwo fartem ! MUSI być z przeciwnej strony błoń, bo ktokolwiek widział potrzedni sezon, widział że Wisła zdobyła Mistrzostwo na przekur wszystkiemu !, prasie, sędziom, "ekspertom", kontuzjom i nieszczęściom, fartownemu Lechowi który co kolejka ratował punkty w nieprawdopodobnych okolicznościach, w końcu nawet własnej radzie nadzorczej i transferom w klubie ! Ale nie teraz kiedy zawiał inny wiatr horągiewki juz zmieniaja historie i pisza niestworzone historie o tym jak to słabitki Skorża, wymęczył mistrzostwo 2009 W dodatku widać to że Skorża zrzył się z Krakowem i kibicami -nie jesteśmy dla niego kolejnym klubikiem, miejscem odwalania hałdury. W jego działaniach widać autentyczną troskę o dobro Wisełki i widać że robi wszystko dla nas dla kibiców. Tak jak Dziś gdzie widać było że druzyna gryzła trawę i walczyła na całego byle tylko odzyskać stracone zaufanie zmiennych kibiców. Że Lech jak zwykle przyfarcił ?? że zadecydowała loteria i że Piecie i Małemu puściły nerwy ? Chipkryzją było by teraz krytykować za ten mecz. Bo skoro by karne potoczyły się innaczej, sędzia nie odgwizdał nieistniejącego faulu przy bramce Brożka, lub Ćwielong raz w życiu pomylił się i zamiast obok strzelił dla odmiany w brmakę obok bramkarza..., lub w karnych noga omksneła sie piłkarzom Lecha nie naszym, to dziś mówilibyśmy o wspaniałej rechabilitacji. Pokory ! Daleki jestem od dawania Skorży nieograniczonego kredytu zaufania, ale skoro zdołał się wybronić wynikami rok temu dajmy mu czas na rechabilitację i teraz. Może za sezon bedziemy bardziej ostrożni i nowi piłkarze będą gotowi na obóz przygotowawczy, przygotowania rzopoczna się szybciej by piłarze byli w formie, a zespól będzie zdeterminowany do sukcesu w europie. |
Cytat:
Tak wciąż mamy wszyscy w pamięci tą naszą kampanie z Parmą etc i za każdym razem przed startem w pucharach marzymy że akurat w tym roku to się powtórzy. Tą niepowtórzoną przez tyle lat kampanią na Europę Kasperczak wykupił sobie karnet na wiele lat w naszych spragnonych sukcesów Wisełki umysłach. Jednak coraz bardziej skłonny jestem wersji że ta Wielką Wisłę Kasperczaka zbudował jego poprzednik - Smuda, a sam Kasper dołożył Kuźbę i ładnie poskręcał, poukładał i wypaliło. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Dzięki.
Niestety nie wszyscy są tak uprzejmi jak Ty ponieważ nikt mi wcześniej nie odpowiedział na to pytanie. |
Bo trudno, żeby ktoś ci odpowiedział w 33 sekundy, bo ty tak chcesz.
Skorża w wypowiedzi na konferencji stwierdza, że zespół gra coraz lepiej, i że wszystko zmierza w dobrą stronę. Szkoda tylko, że zaznacza iż nie wiadomo, czy będzie on dalej trenował nasz zespół. Wolałbym zamiast przypuszczeń słyszeć stwierdzenie. |
Cytat:
Temat jest o Macku Skorzy, nie o Kasperczaku ale mam nadzieje ze moderatorzy pozwola na "male odchylenie od tematu" jak dobrze pamietasz na odpadniecie Wisly z Lazio mogl miec wplyw fakt przelozenia o tydzien meczu rewanzowego.... ale.... zgodzisz sie chyba ze poziom sportowy owczesnej Wisly jest dla obecnej chyba nieosiagalny..... chodzilo mi tylko o to ze jest realne przygotowanie formy na pierwsze mecze a potem jej utrzymanie w lidze... rozumiem ze kadra jest b. szczupla, nie ma za bardzo kim grac.... ale chyba jednak cos takiego jak hierarchia wartosci musi istniec... dla klubu wydaje sie ze byloby lepiej wypasc jak najlepiej w LM czy LE, "nabic kase" a potem ja rozsadnie inwestowac... po prostu dalej nie potrafie zrozumiec jak trener zawodowiec moze liczyc na to ze przejdziemy jakis zespol bedac nie w pelni przygotowani.... to nie ma nic wspolnego z profesjonalizmem..... |
Cytat:
Dymisja Macieja Skorży jest uzależniona od wpisów internautów! Na oficjalnej stronie Wisły Kraków zostanie przeprowadzona sonda w której to kibice będą mogli postanowić o dalszych losach obecnego szkoleniowca "Białej Gwiazdy". Więcej w profilu Waldus88 :-p |
Cytat:
P.S. To nie Maciek Skorza zlekcewazyl Lewadie. On nie gra na boisku i czasami trener swoje, a pilkarze swoje... |
Mozna z roznej perspektywy patrzec na te sytuacje. Taki Juande Ramos swietnie radzil sobie w lidze z Realem ale w najwaznieszych meczach sezonu Real nawalil. Wisla zdobyla mistrzostwo ale polegla w pucharach mimo ze droba do LM latwiejsza tym razem. Skorza kurczowo trzyma sie JK mimo ze nasi bramkarze nie poczynili zadnych postepow. Inna sprawa ze o transfery to sie nigdy nie doprosil. (poza Kirmem). Zawsze oszczednosci i pilkarze za darmo. Gdyby przeprowadzili wiecej takich transferow i znacznie wzmocnili zespol, a mimo to bylaby lipa to dymisja na bank. Gramy jednak tym co mamy. To starcza na majstra i nie mozemy narzekac ze czasem byl fuks i bramki w koncowce. Gdybysmy mieli mocniejszy zespol o fuksach nie byloby mowy. Z levadia w Tallinie nawet na ciezszych nogach takie sytuacje sie wykorzystuje. Cwielong kompletnie nie nadaje sie nawet na poziom Ekstraklasy, jego inteligencja na boisku ogranicza sie do "biegnij do przodu", Lobodzinski nie potrafi grac 1 na 1 a przyspieszenie ma jak Fiat 126p, Pawelek ma zacme. Broziu nie ma lewej nogi, Jirsak dobrze wykouje tylko rzuty rozne, reszta nie czuje na sobie oddechu konkurentow, wiedza ze i tak zagraja bo nie ma dublerow. Transferowa bryndza. Ja bym dal Skorzy szanse, wzmocnil zespol istotnie i zobaczyl jak w takich komfortowych warunkach by sobie poradzil. Kolejna sprawa Cupial. ezeli prawda jest ze na bankiecie jechal po Skorzy jak po burej suce to jest po prostu jebusem, bo pokazal ze nie ma za grosz szacunku dla trenera, bo powinien z nim w pierwszej kolejnosci pogadac, zjebac go w praywatnej rozmowie a nie zaraz po meczu publicznie.
|
Zwolnienie Skorży byłoby najprostszym rozwiązaniem, bo przecież łatwiej zwolnić jednego trenera, niż w ****u przegonić 20-stu grajków... Nie pieprzmy o złym przygotowaniu zespołu do sezonu, bo prawda jest taka, że - z całym szacunkiem dla tego zespołu - Levadię to Wisła powinna pyknąć nawet jeśliby grała z nimi mecz po miesiącu ciężkich treningów w górach... Odkąd pamiętam, to Wisła zawsze rozkręcała się pomału, za to w środku i pod koniec rozgrywek była nie do zatrzymania... Pewnie tak miało być i teraz, pamiętajcie, że liga gra do grudnia, a w planach były jeszcze puchary...
Wina za odpadnięcie z pucharów leży po stronie zawodników... Tylko i wyłącznie... Myśleli, że mecz im się sam wygra, a oni specjalnie się nie będą musieli przemęczać... A jak widmo klęski zajrzało im w oczy, to łydki się zatrzęsły i kompromitacja gotowa...:-/ Nie wiem, co będzie ze Skorżą, pamiętając to, jak Wisła postępuje z trenerami, to pewnie go wywalą... A szkoda... Owszem, Maciek robi błędy, owszem, nie jest nieomylny... Ale ten się nie myli, co nic nie robi... A narzekanie, że poza dwoma mistrzostwami Polski nic z Wisłą nie wygrał jest śmieszne... Legia, czy Lech za mistrzostwa oddałyby wszystkie te inne drobne trofea, to wam gwarantuje.... Jakiekolwiek będą losy Skorży w Wiśle, ma moje poparcie... I mam nadzieję, że zostanie i wypełni swój kontrakt do końca... Lepszego trenera w Polsce nie znajdziemy... |
Cytat:
|
Cytat:
Wracając do Wisły - późniejsze zawirowania z wszelakimi Liczkami, Engelami, Okukami należy przemilczeć. W międzyczasie pojawił się mocny Petrescu, którego wywalili piłkarze, bo ich poczucie zajebistości było tak wielkie, że przecież zbyt długie pobieganie na treningu powodowało, że nie mieli siły na... 'sprawy prywatne'. W końcu przyszedł Skorża, którego tak strasznie na początku nie chciałem i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zdobyliśmy tytuł, później drugi, ale dla wiecznych malkontentów nadal jest źle. Pokonaliśmy też w międzyczasie Barcelonę, powalczyliśmy z będącym co prawda w słabej formie, ale jednak - Tottenhamem. W Polsce nie było na nas zespołu, ale w Europie niestety znów przyszła czarna rozpacz. Czystkę w polskiej piłce, nie tylko w Wiśle, trzeba zacząć od betonu w PZPN, bo inaczej będziemy staczać się coraz niżej i niżej, aż dojdziemy do takiego poziomu, że kluby z miejsc 40-52 w rankingu będą cieszyć się, iż trafiły na polski klub. |
No to teraz nerwówka do poniedziałku.. chociaż po wypowiedziach Skorży wywnioskować można, że to koniec jego pracy w Wiśle :/ Jeszcze żeby przyszedł ktoś lepszy a my na to nie mamy kasy
Popełnił błąd ale się do niego przyznał i paradoksalnie teraz jest jeszcze lepszym trenerem niż był - człowiek uczy się na błędach, wyciągnie wnioski i będzie jeszcze lepszy. W Polsce nikogo lepszego nie znajdziemy a na dobrych zagranicznych nie ma kasy |
Cytat:
Jak widać wielu liczy na to, że rozmowa BC ze Skorżą w poniedziałek będzie wyglądała mniej więcej tak: BC: Cześć Maciek, siadaj ! MS: Chciałem...przeprosić, za hańbę, którą okryła się Wisła na długie lata stając się obiektem drwin i żartów w całej Polsce, no i za stratę 2 mln. euro za które można byłoby dokonać dobrych transferów. BC: Nie przesadzaj Maciek, nic się nie stało,to nie twoja wina, cygaro ? MS: Yyyy, nie za bardzo wiem jak się posługiwać kalendarzem i przez to zaplanowałem tak trenningi, że zespół nie zdążył się przygotować na mecz z Levadią. BC: Ależ nie bierz sobie tak tego do serca. Levadia to naprawdę znakomity zespół europejski. Niektórzy zawodnicy są tak świetnie opłacani, ze zarabiają nawet 2 tys. euro. miesięcznie. To zrozumiałe,że wynik dwumeczu był jedną wielką niewiadomą. MS: No właśnie, mnie też zaskoczyli i moich zawodników też. BC: Napijesz się whisky ? Tymi straconymi 2 mln. euro też się nie przejmuj. Phi, co to za pieniadze ? Prawda jest taka, ze w tej przegranej jest duża moja zasługa. Na mecze z Levadią nie kupiłem Ci do zespołu Ronaldo czy Teveza, ale ubiegli mnie ci z Realu i MC. MS: No właśnie. Kim miałem grać ? BC: Kupię ci dobry kalendarz z objaśnieniem, popytamy jak sie przygotować na dany termin i będzie dobrze. MS: Czyli rozumiem, ze nadal mam pracować, przegrałem też Superpuchar ? BC: No, oczywiście. Przecież do 100-tki, do której mam zamiar żyć moze w końcu doczekam się jakiegoś europejskiego sukcesu pod Twoim przewodem. Kibice Cię lubią. Gotowi są przez lata oglądać kolejne klęski wieżac, ze mają najlepszego trenera. A wiara jest przecież najważniejsza. A Superpucharem też się nie przejmuj. Nie podobał mi się wcale. Nawet ze srebra nie był. MS: No to biorę się ostro do treningów ! BC: No, nie przesadzaj, że ostro. Bo piłkarze dostaną zadyszki i cię zwolnią sami. |
Smuda czekamy ! Tylko ty jesteś w stanie pokazać ofensywny styl drzemiący w Wiśle! :-)
|
|
Cytat:
|
Smuda?? :D Przecież jego metody szkoleniowe to jakas jebana amplituda z dolu na góre i szybko na pysk bez wyjatku kazdy kto pisze ze Smuda to odpowiedni czlowiek na to stanowisko chyba interesuje sie pilka od kilku lat.......obecne przejecie Wisly przez Franza to gora srodek tabeli zwlaszcza ze wynajmujemy stadion gdzies na peryferiach kraju.....Smuda jest dobry by objal zespol w okresie przygotowawczym przed pucharami potem smialo mozna go wyjebac..
Skorża -ten czlowiek potrafi przygotowac druzyne na dluzszy okres (do rownomiernej gry) bez tego nie mamy szans na Mistrza wiec po co wogole poruszac watek pucharow...wyjebanie Macka spowoduje totalny chaos w tym zespole i nie ma co myslec nawet o LE |
Cytat:
Cupial uczy sie na bledach. Wie po eksperymencie z Liczką ze zmiana trenera ot tak,zeby cos na miesiac zmienc jest bez sensu.Ani to zadna jakosc ,tylko chwilowa wymiana ktora na dluzsza mete wiadomo jak sie z Liczka czy Okuka skonczyła. Skorza to naprawde dobry fachowiec ,i zwyczjnie dobry czlowiek.Zawodnicy napewno sie z nim.My kibcie tez. Wywalic Janasa ,Kaziemrskiego ,nad Bednarzem sie zastanowic. |
Jakie uczy się na błędach? Radze pisać na ten temat za tydzień jak już wszyscy którzy mają polecieć ze stanowisk polecą...
I wtedy ewentualnie że ktoś się uczy lub nie na błędach... |
Cytat:
|
Wydaje mi się, że Skorża już nie dostanie szansy. Chodzi mi o szanse w Europie. Dalej będzie prowadził drużynę. Od wyników będzie zależeć czy zostanie do końca kontraktu, ale nie ma co liczyć, że Cupiał przedłuży kontrakt z Maćkiem.
|
Jak słyszę o powrocie Franza na R22 to mnie krew zalewa od czasu jak żyje ten pan był już u nas 2 razy i jak dla mnie to on nie jest jakiś wybitny jedyne co potrafi i czego mu odmowić nie można to dobre transfery ale po co nam smuda jak nie ma kasy na transfery bez sensu. Franz pokazał z lechem jak sie mistrzostwo zdobywa....
|
W Polsce obecnie nie znajdziemy lepszego na miejsce Skorży... więc... I prawda jest taka, że chyba nikt inny od pamiętnych czasów nie miał u kibiców takiego poparcia.
|
W Polsce nie ale moze trener z zagranicy. Gdzie indziej sie sprawdzaja w innych dyscyplinach. Bo odpadanie z ogorkami sie znudzilo
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:33. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl