![]() |
sporo forumowiczów żegnało go bez żalu ;)
|
Cytat:
|
Cytat:
"Paradoksalnie", odejście Muli, Fernandeza i Igbekeme nie poprawiło wyników. "Paradoksalnie", brak Yeboaha nas pogrążył. Tak naprawdę to logiczne, nie paradoksalne. |
Cytat:
Tak na marginesie: jakiś czas temu nie mogłem zasnąć, więc sobie włączyłem stream z meczem Columbus Crew vs Atalanta. Wnioski mam dwa: 1) obrońców bym stamtąd nie importował :) 2) Yeboah nic się nie zmienił: drybluje, robi dużo wiatru, zdobywa teren, ale co trzecie jego zagranie to jest zagadka dla wszystkich na stadionie, łącznie z jego kolegami z drużyny. |
Cytat:
Paradoksalnie udało się za niego ściągnąć dobrego zmiennika, ale te kilka kolejek za późno (Gio T.) |
Cytat:
|
łysy z przeszłością w Wiśle do Łęcznej (za 1 Liga na X) :)
Górnik Łęczna w grudniu poinformował, że Ireneusz Mamrot nie jest już ich trenerem. Według wiedzy Piotra Koźmińskiego, jego miejsca ma zająć Artur Skowronek. https://www.goal.pl/1-liga/gornik-le...decyzja-klubu/ |
https://transfery.info/aktualnosci/o...a-glika/201514
Rafał Janicki najlepszy w eklasie w ilości zablokowanych strzałów |
Cytat:
https://youtu.be/TSM8PHTyH_I?t=7 |
Cytat:
|
Cytat:
Już nawet nie chce dokładnie analizować tej rundy, zbyt traumatyczne wspomnienia. |
Cytat:
A już pisanie że zastąpił Yeboaha to jakieś jaja. |
Załuska trenerem bramkarzy. Mam wrażenie, że casus Łaciaka nikogo w klubie niczego nie nauczył.:shock:
|
Cytat:
Czytam w Wiki - reprezentacja u20, u19. To mi nic nie mówi. |
Dla mnie sprawa jest prosta, Brożek ostatnio stał w bramce w oldbojach ,a że się bardzo kumplują , to każdy tu wygrywa ,oldboje mają bramkarza a pierwsza drużyna trenera:P Rodzina/znajomi na swoim -kontynuacja :D
|
A jakie kwalifikacje ma Albert, aby być trenerem Wisły?
Z jego CV wynika, że żadnych. A jakie kwalifikacje miał Kiko, aby być trenerem, a potem dyrektorem. Żadnych. Efekty wiadome - negatywne za każdym razem. Nie mówiąc o królu z Holandii. Za wyeliminowanie Polonii Warszawa w pucharach dostał kontrakt życia w Wiśle. Efekty bardzo negatywne. |
Mamy zatem kombinację trenerów, którzy pokazali swoje dobre przygotowanie merytoryczne i prowadzili czołowe zespoły w swoich ligach z tradycyjną kombinacją Kazia Kmiecika plus kilka polskich nazwisk, które ani w trenerce nic nie osiągnęły, ani ich warsztat nawet w teorii nie miał okazji się niczym sprawdzić i wykazać. O ile popieram awansowanie Jopa, który pokazał, że może mieć przed sobą przyszłość i jest pojętnym człowiekiem, o tyle pozostałe ruchy, pozostawiające gro poprzedniego sztabu, do którego było mnóstwo zastrzeżeń są już mocno kontrowersyjne i mało profesjonalne.
Czy naprawdę nie mogą stworzyć dla Kmiecika jakiegoś innego sztucznego stanowiska? Ot, choćby doradcy zarządu czy konsultanta do spraw kibiców lub historii klubu? Albo honorowego czy starszego kitmana? Cokolwiek, skoro już chcą go trzymać dopóki oddycha? Ileż można ciągnąć tą szopkę z nim w roli asystenta? Jak to się dzieje, że ciągle jesteśmy też skazani akurat na takiego fachowca jak Urban czy fachowców od przygotowania fizycznego, które od lat w Wiśle wygląda marnie? Na wszystko znajdują się pieniądze tylko nie na poprawę tej sprawy? Mam nadzieję, że Rude nawiąże do dobrych czasów Wisły, które prawie zawsze przeżywała prowadzona przez zagranicznych trenerów, a nie polską myśl szkoleniową, kiedy to zdobywaliśmy Mistrzostwa Polski czy spokojnie utrzymywaliśmy się w lidze, a piłkarze rozwijali się i grali poukładaną taktycznie piłkę. |
Cytat:
To, co naprawdę przeraża, to to, jak wiele osób nabiera się na ten narzucony schemat, który nie ma wiele wspólnego z tym, co jest rzeczywistym problemem tego klubu. |
Taki Kmiecik niech sobie zostaje do ustawiania pachołków, byle się trenerowi nie wp.... w kompetencje jak to zwykł robić wcześniej. Gorzej ze sztabem medycznym bo oni są całkowicie bez pojęcia a będą mieli wpływ na postawę zespołu.
|
Cytat:
całe szczęście piłka nożna jest na tyle nieprzewidywalna, wróć - nie jest na tyle przewidywalna, żeby już teraz kategorycznie stwierdzić że to nie wypali, ale na pewno ryzykujemy sporo, czy to na to czas i warunki, i czy ktoś tam to racjonalnie ocenił - nie mam zielonego pojęcia |
Cytat:
|
Cytat:
Później przychodzi czas gdzie teoretyzowanie, obiecywanie się kończy. Są mecze i albo się wygrywa albo nie. I wtedy się kończy czas opowiadania bajek i mamienia idiotów przez Królewskiego więc nie ma na czym swoich teorii opierać. Co do zapisów szczegółowych w umowie z inwestorem. Królewski własnie taki jest. On myśli, że sport, życie, to matematyka. Że sobie wszystko binarnie lub niebinarnie pozapisuje, jak napisze 15 punktów na papierku to to się samo zrobi, że rozpisze na papierku umiejętności trenera czy piłkarza i to się sprawdzi, że mu algorytm znajdzie po statystykach najlepsze wybory i nawet akademii piłkarskiej rozpisze jakich zawodników będzie szkolić akademia, co jest wymagane w rozwoju przez x lat i to ma super sens. Wszędzie tylko liczby, statystyki, kompueterek albo kartka i długopis. Super. Fajnie mieć też takie podejście, tylko zupełnie zapomniał, ze się liczy praca, zapierdalanie, nazwijmy to szósty zmysł, talent itd itd. Póki co jeszcze nie zauważył jak sam się (nie)rozwinął przez 5 lat jako własciciel Wisły, jak się nierozwijali Brzeczek, Sobol czy piłkarz Duda. Plany są, statystyki są, liczby są, każdy przecież może się wszystkiego nauczyć od zera, wystarczy, że mu się w komputerze pokaze gdzie ma braki. Tylko jakoś póki co to nic z tego nie wyszło ani razu. I tak samo będzie teraz z trenerem-analitykiem. PS A jakby statystyka była taka super to w najprostszym, można powiedzieć takim statystycznym elemncie gry jakim są SFG byśmy wymiatali i robili awans w powiedzmy 25 kolejek. Bo by wystarczyło żeby statystyki i komputerek rozkminił jak się poustawiać od obrony, jak się ustawić w ataku w SFG żeby mieć najwieksza szanse na zdobyie bramki itd i by efekty były. Tymczasem ani statystyki, komputerki ani osoba Sobolewskiego, fachowca od SFG u Brzęczka, nie pomogły, wręcz ośmieszaliśmy się co jakiś mecz w tej dziedzinie. 1-2 miesiące, 10 meczów i kolejny misterny plan pójdzie w ....u... No ale w sumie zanim to się wysypie za 2 miesiace to póki co jest czas aby 2 miesiace w przerwie brylować. |
Złożona osobowość, ale jej część to. że tj. pajacowaty manipulant, który się ch.ja zna na piłce. W związku z tym jego tzw. analizy są g.. warte.
Jakby pejsaci albo legia mieli takiego pajaca za prezesa to można by się radośnie z nich ponabijać, ale to też do czasu bo to w sumie jest dość smutne. Oczywiście jak mu się uda z nowym trenerem i awansujemy to z przyjemnością przeproszę za niewiarę w jego znajomość piłki i analizy, ale to ewentualnie dopiero w maju. |
Akurat przygotowanie fizyczne( po zmianach) ostatnio wygląda dobrze.
|
Cytat:
|
Bo rok temu przed obozem zmieniliśmy trenera od przygotowania fizycznego i od przygotowania motorycznego. Jak na nas to zawodnicy wyglądają okej.
|
Cytat:
Przykład zza oceanu - Teranoz(?) i automat rzekomo robiący wszystkie badania z kropli krwi. Fachowcy mówili że tak to nie działa, media dostawały orgazmu nad "Jobsem w spódnicy". To tak żeby nie było że to tylko nasi rodacy głupi. Trudno nawet winić Królewskiego, że nawija debilom makaron na uszy, że gra swoim wizerunkiem pociesznego, trochę odklejonego ale jednak - wizjonera, bo taki utrwaliły media. A że finansowo Wisła aktualnie nie tyle jest nad przepaścią, co już wisi w powietrzu i macha łapkami jak Willy E. Coyote (za Ziemkiewiczem), przez kilka sekund sprawiając jeszcze wrażenie że może jednak poleci? To już tylko ciemnogród dupę zawraca. Grawitacja jest zresztą seksistowska i rasistowska. Nie mam puenty poza taką że prawa natury rządzące tym Światem na koniec zawsze upominają się o swoje. P.S. Dla zwolenników aktualnie robiących szoł w sejmie i senacie - nie politykuję, opisuję obiektywną prawdę. W 2016 roku ówczesny RPO, Adam B., uzyskuje potwierdzenie TK że minister nie może jednoosobowo zmieniać zarządu spółki (TVP). W 2023 niejaki Sienkiewicz robi dokładnie to, a ten sam A. Bodnar przejmuje akta śledztwa prokuratorskiego w tej sprawie, tyle że niezgodnie z prawem, bo nie można stać się Prokuratorem Generalnym nie wygaszając mandatu senatora. Fakty, idealnie pasujące do tezy jaką postawiłem, że dla debili narracja jest wszystkim co przyjmują do wiadomości. A takich jest zdecydowana większość. tl;dr W świecie nieustannego jechania na picu, gdzie to co mówisz (w oderwaniu od faktów) jest jedynym kryterium oceny dla większości ludzi, (jak długo mówisz to co chcą usłyszeć, rzecz jasna) egzasperacja że Królewski działa medialnie jak działa jest naiwna. All in, jeśli wygra - przyjaciele będą się ustawiać w kolejce, jeśli jednak (co zdecydowanie bardziej prawdopodobne) karta nie siądzie - i tak ich miał nie będzie. |
Pełna zgoda z Wolfym, Królewski robi to, co jest w jego własnym interesie i mówi to, co aktualnie najbardziej korzystne z jego punktu widzenia. Dużo jest w tym przesady i pijaru. Niemniej, jakąś tam wizję funkcjonowania klubu posiada, może abstrakcyjną, ale jednak jakąś, co i tak jest lepsze niż wizja klubu, którą miał na przykład Kapka. Oczywiście można się z nią nie zgadzać, ale przynajmniej jakiś plan dzisiaj mamy, a nie tylko chaos podsycany przez takich Koalików, czy robienie dobrze polskim menadżerom i zawodnikom, co uwielbia Karherop.
Chcemy się wzorować na tym, co zrobiły niektóre kluby na zachodzie oraz czerpać z ich doświadczeń, co znów oznacza odstawienie od koryta PMS czy myśl sportową, w której tkwią tacy działacze jak Boniek i którą obsługują tacy dziennikarze jak Białoński. Będą więc duże i silne grupy interesów, którym będzie zależało na tym by Królewskiemu i Wiśle nie wyszło. A z nawiązaniami do polityki uważaj :evil:, bo pamiętaj, że mamy tu na forum nawet wielbicieli Jerzego Urbana w osobie wspomnianego Koalika. Będą więc pewnie skutkowały kolejnym rozmywaniem tematu jego chorymi wypowiedziami i manipulacjami w prl-owskim stylu.:>:evil: |
Wolfy nie wiem jak to zrobiłeś że z osoby która tu na forum swego czasu była najbardziej irytująca, wręcz legendarna w poziomie w....ania wszystkich dookoła, na socjalach pisali że przez Ciebie nikt tu nie wchodzi i forum umiera. Teraz stałeś się najbardziej a przynajmniej jednym z najbardziej merytorycznych i racjonalnie bez emocji opisujących rzeczywistość użytkowników na tym forum. Szacunek za posta powyżej, zgadzam się w 100%
|
nic nie zrobił, po prostu akurat teraz jego przekaz jest zbieżny z twoim wiec przestał cie irytować
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:28. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl