![]() |
Ale z naszym stadionem było tak, że pierwsze plany zakładały zupełnie inny projekt - pojemność miała oscylować w okolicach 22 tysięcy, później miało być na 28, a skończyło się na 33 tysiącach, ze względu na chęć rozegrania spotkań EURO przy R22. Gdyby od początku plan budowy zakładał docelowo 33 tysiące i wygląd taki jak teraz, to myślę, że koszty mogłyby być niższe. Zresztą, powinniśmy dziękować Listkiewiczowi i Surkisowi, że załatwili nam EURO, bo gdyby nie to, to moglibyśmy mieć dużo gorszy stadion.
A Narodowy nie jest przepłacony? A poznański blaszak, a płachta Śląska? Każdy ma jakieś wady. Mnie jedynie boli, że przestrzeń wewnątrz trybun nie jest w pełni wykorzystywana no i kiepska gastronomia. Nie dość, że żarcie ubogie, to jeszcze takie drogie, że człowiekowi odechciewa się jeść. |
Takie głupoty jak niektórzy w tym temacie .......ą to naprawdę żal czytać i oczy sobie psuć.
Który z tych stadionów które tu pokazujecie jest zabudowany w 100% pod trybunami? Który jest wybudowany w środku miasta, na podłożu nie przystosowanym do tego typu obiektów a nie na wsiach pod miastem? Która z cen przytoczonych zakładała wyburzenie istniejącego obiektu. ITD ITD Widzę stadion i cenę i jestem wielkim znawcą budowlanki i ekonomistą. Stadion jest przepłacony ale rozrywanie nad nim szat dzisiaj jest tak groteskowe jak trans marszałkiem sejmu. I tak szok że Polonii Bytom tutaj nie przywołaliście jako przykład perełki stadionowej na świecie. Jak wygląda 600 baniek na stadion w 10 lat do ponad 400 dla nauczycieli w rok? I co będziemy sobie tak wyliczać? |
Cytat:
Masz tu w artykule powrównanie kosztów budowy stadionów w przeliczeniu na krzeseło w Polsce: http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...2012,id,t.html Wedlug tego stadion Wisły jest drugi najtańszy, ale z tego co widzę, tam cena Poznańskiego jest niedoszacowana jeszcze bo to stary artykuł a dziennikarz nie umie używać kalkulatora (718 mln na 43 tys widzów nie chce wyjść inaczej niż ok 17 tys/krzesełko) Z przytoczonego w artykule przykładu wystarczy wiąć pierwszy lepszy stadion...taki Mainz...okazuje sie, że nie kosztował 40 mln EUR, tylko 60 mln EUR i.....uwaga, uwaga....z 34 tys miejsc 14 tys to miejsca stojące! A gdzie zaplecze? Parking podziemny? Pawilon medialny? Zabudowane trybuny? Tego Weszło już nie dopisało, bo po co sobie psuć artykuł.... Każdy kraj ma swoje uwarunkowania, inne ceny robocizny, inne ceny materiałów, inne wymogi środowiskowe i architektoniczne - porównywanie stadionu w Europie do jakiegoś Kazachstanu gdzie beznyzna jest po 50gr, pensja robotnika to 100 USD a grunty zamiast kupować się po prostu nacjonalizuje i ludzi wyrzuca na bruk jest śmieszne i słabo świadczy o porównującym. Poza tym każdy stadion jest inny, budowany na innym gruncie, w innym otoczeniu - akurat nasz jest na podmokłym terenie i trzeba było robić mega głębokie fundamenty. Samo budowanie w centrum miasta różni sie tym, że trzeba płacić za "blokowanie strefy ruchu" jak się blokuje jakieś drogi podczas budowy, za opinie architekta, za opienie ekologów, za hałas i uciążliwości, a potem trzeba remontować drogi zniszczone podczas budowy. Jak mniemam w Kazachstanie te wszystko koszty są wliczone? Muhahaha :) |
Cytat:
Z mojego wczesniejszego linka wychodzi , ze wszystkie sa pod dachem. A co do gruntu jaki byl to problem sie pojawil pdoczas budowy bo spece nie zbadaly ziemii. Generalnie wywalenie nadmiarowych 150 mln z panstwowych pieniedzy dla niektorych nie stanowi problemu. Moze do polityki by sie nadawli? |
Cytat:
Na tym możemy zakończyć tą bezpłodną dyskusję. |
Cytat:
I kto jest demagogiem, ja kibic wytykający taką zależność nauczycielowi, czy nauczyciel z transparentem daliście na stadion a nie ma na szkoły? Przez to że budowa trwała tak długo wydatek "stadionowy" powinien być jeszcze mniej zauważalny. Niestety warunki makro ekonomiczne są takie jakie są, a nasze wydatki na nauczycieli chciałem podać jako skalę. Rozumiesz? I co jest problemem? Problemem są wydatki bieżące a nie inwestycje, takie jak stadion. Nawet gdyby on był tańszy o te dajmy na to 200 mln co by to zmieniło? To byłby ratunek finansów? |
Cytat:
Pomijam oczywiscie ile osob korzysta np ze stadioniu i itp |
Cytat:
Cytat:
Swoją drogą ciekawe czy kiedykolwiek znajdzie jakiś sponsor tytularny na taki piękny inaczej obiekt... No chyba, że jakaś piramida finansowa typu Herbalife. Cytat:
@ down - sorry, źle zrozumiałem Twój post, przeczytałem jeszcze raz i przyznaje, że głupotę napisałem ;) Wywaliłem to. |
Cytat:
Jeszcze do tego chcesz porównywać nasz stadion do budowy w Kazachstanie. Z tego co widzę na forum to szkoda czasu na jakiekolwiek dyskusje z Tobą. W dupie był, gówno widział, a najwięcej ma do powiedzenia. |
Niech każdy zada sobie podstawowe pytanie. Mianowicie, czy obecny stadion jest stadionem którego oczekiwał i z którego jest zadowolony.
Ja niestety nie tego oczekiwałem, no ale cóż zrobić - jest jaki jest. Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda. |
Cytat:
Gdyby był wybudowany w 2 lata to masz rację że koszty były by mniejsze bo bylibyśmy przed bumem budowlanym, stadion miałby 20 pare tysięcy, 4 takie trybuny jak C i G, 3 narożniki puste, w jednym okrąglak i wykończenie trybun w środku jak na koronie kielce. Ale byś taniej 179 śmigał :D zamiast rondka w okolicach Śląskiej stała by estakada, tak samo jak aleje by były 4 poziomowe... A wszystko to przez stadion, nawet nie przez cały a przez 200 mln które skręcił zły pan sknerus... Może byśmy nawet Euro wygrali. |
Cytat:
Wez tez pod uwage, ze jak ty lubisz byc oszukiwany to nie znaczy ze kazdy ma takie podejscie aby byc dawca kapitalu. Niektorzy sie szanuja |
Przeczytaj jeszcze raz mój post. Tym razem ze zrozumieniem. I ze dwa poprzednie bo nic a nic nie zrozumiałeś a komentujesz.
|
Cytat:
liga mistrzów nasza, i nie tylko .. |
Cytat:
Po drugie okazuje sie, ze mozna zbudowac stadion taniej z w Niemczech czy gdziekolwiek indziej w europie zachodniej. A koszty powinen byc wyzsze przeciez skoro ceny sa wyzsze. Ale glupi Niemcy buduja tanio. jacys dziwni. Ale oczywiscie mozemy poronywac do stadionow w Polsce. Przynajmniej wiemy, ze w innych regionach kraju kradna troche mniej lub troche wiecej Ale w porownaniu z zagranica to liderzy. Widze, ze dla Ciebie skoro teria nie pasuje do faktow tym gorzej dla faktow. I starasz sie nagiac rzeczywistosc a nie zmienic teorie. Generalnie: https://www.youtube.com/watch?v=9KvqWM9VhpA |
Dalej ta sama śpiewka. Podsumujmy może fakty:
a) główny architekt (Ś.P.) debiutuje w budowie stadionu b) stadion był MAKSYMALNIE powiększany, docelowo przed Euro miał mieć niewiele ponad 20 tysięcy. c) fuszerka, jaką odwalał zikit d) ślimacze tempo prac na stadionie -> opóźnienia -> dodatkowa kasa utopiona w błoto e) chmara podwykonawców od poszczególnych części stadionu -> dodatkowa kasa f) system oddymiania, a raczej jego brak, taki mały "detal", o którym wszyscy zapomnieli -> kolejne opóźnienie coś jeszcze? |
Wiadomo już coś czy udało się naprawić dach ?
|
|
Ciekawe ile kosztowały naprawy i kogo nimi obciążyli. Projektanta, wykonawcę, miasto czy Wisłę ?
|
projektant nie zyje chyba
|
Cytat:
|
Cytat:
|
To, że projektant nie żyje nie znaczy, że jego firma nie działa...
|
Ważny krok właściciela Wisły i prezydenta Krakowa
http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...3d73cf5e,1,3,5 |
BOSS pojawił się na zgrupowaniu, teraz spotkał z Majchrowskim, kiedy ostatni raz wykazywał podobne zainteresowanie?
Trzeba dotrwać do końca tego sezonu, wyczyścić zespół z wysokich kontraktów, i być może w lecie będzie o Wiśle tak głośno, jak teraz o Legii... Choć prawdę powiedziawszy, zamiast 5 nowych dobrych grajków wolałbym dwa porządne boiska treningowe albo zalążek akademii... |
Zwolennicy stadionu !!!
Zastanowcie sie ile lat trwała i ile kosztowała przebudowa/budowa stadionu Wisły Kraków, a następnie zestawcie to z efektem końcowym... Prawda jest taka, że stadion kosztował ponad 540 mln (a w załozeniach miał kosztować 400 mln zł)... Efekt jest taki, że za setki mln zł powstał... mało estetyczny, wręcz brzydki obiekt, który dodatkowo jest fantastycznie skonstruowany bo topniejący śnieg potrafi uszkodzić dach... Bycie fanem Wisły Kraków nie zwalnia od racjonalnego myślenia! Tym bardziej, że pieniądze były podatników czyli nas wszystkich! Fani naszego stadionu zapewne nie widzą też nic złego w działaniach Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który po 38 latach skończył budować olbrzymi szpital, którego koszt wyniósł zaledwie około miliarda złotych. Wszyscy jarają się rozmachem szejków arabskich... a prawda jest taka, że szejkowie chowaja sie przy naszym ułańskim rozmachu... szkoda tylko, że w trwonieniu publicznych pieniędzy... |
W "Przedsięwzięciach złożonych do banku projektów w ramach naboru organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego do Programów Strategicznych na lata 2014-2020" istnieje pozycja "PROGRAM STRATEGICZNY: „Transport i komunikacja”" punkt 11 "Rozwój bazy parkingów podziemnych w Krakowie"
Cytat:
Dla zainteresowanych, całość tu: http://bi.gazeta.pl/im/3/13447/m1344...c-fundusze.pdf |
Euro z nowej perspektywy mogą też popłynąć na przedsięwzięcia sportowe i kulturalne. Miasto chciałoby za nie wybudować m.in. centrum rekreacyjne przy ul. Eisenberga, Port Płaszów, a także hale sportowe Cracovii i Wisły Kraków. Miasto powalczy o dotacje na Muzeum PRL, Forum Literatury w Porcie Solnym i dwa nowe projekty Muzeum Historycznego.
|
Najprawdopodobniej Wisła ma przenieść swoją bazę treningową do Myślenić, na obiekty treningowe Dalinu. Stadion na R22 ma być wynajmowany tylko na mecz. Podobno dziś się toczą tozmowy z burmistrzem miasta.
|
A jak wyglądają te obiekty w Myślenicach? Ile boisk itd?
|
O ile dobrze pamiętam Dalin ma 3 pełnowymiarowe boiska treningowe, w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią do tego oświetlone. Jest też hala sportowa z siłownią. Na przeciwko hotel 4 gwiazdkowy.
|
O to niezły kompleks sportowy.
|
Cytat:
Siedziba i część boisk sportowych powinna być tutaj. Akademia z internatem to kwestia do dyskusji. Czyżby czerwony ż.d Majchowski będzie skakał z radości ? |
Zgodzę się z tym. Oczywiście siedziba klubu nadal na R22. Tylko treningi odbywałyby się w Myślenicach. Większość klubów piłkarkich swoje centra treningowe ma poza swoim macierzystym miastem.
|
Cytat:
Te boiska powinny być szczególnie dla dzieci i nastolatków z Krakowa. Bo jesli beda w Myslenicach to większość rodziców będzie wysyłać dzieciaki na Wielicka lub na Suche Stawy.... A tego nie chcemy. |
Jeżeli to prawda, to dalszy ciąg prowizorki. Wynajmujemy boiska od Daliny, za dwa lata kończy się umowa i zostajemy z Błońmi jako bazą,
Pomijam fakt, że wyprowadzenie poza Kraków bazy szkoleniowej nie podoba mi się zupełnie z powodów o któych pisze domin powyżej. |
Typowe pójście na łatwiznę. Tak samo się robi gdy trzeba zgłosić ileś tam grup młodzieżowych aby dostać licencję na grę w ekstraklasie. Po prostu przejmuje się (wypożycza) cale roczniki z innych klubów.
Broń Boże polską piłkę przed takim myśleniem jak u Cupiała. |
Niby macie rację, że to pójście na łatwiznę, ale z drugiej strony, lepiej, żeby ćwiczyli na porządnych (?) boiskach Dalinu, niż na tym naszym pastwisku.
|
Cytat:
Po pierwsze baza w Myslenicach to strzał w stopę wobec młodych z Krakowa, których przejmie ta ży....ka k....a. A po drugie nasz prestiż spadnie jako klubu z Krakowa. Tak naprawdę te pomysły są groźniejsze niż spadek czy odejście Cupiala! Wobec tego SKWK powinno być stanowcze. Wisla Kraków to klub z Krakowa i dla mieszkańców Krakowa. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:14. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl