Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Blaszczu16 04.02.2013 09:43

Ale z naszym stadionem było tak, że pierwsze plany zakładały zupełnie inny projekt - pojemność miała oscylować w okolicach 22 tysięcy, później miało być na 28, a skończyło się na 33 tysiącach, ze względu na chęć rozegrania spotkań EURO przy R22. Gdyby od początku plan budowy zakładał docelowo 33 tysiące i wygląd taki jak teraz, to myślę, że koszty mogłyby być niższe. Zresztą, powinniśmy dziękować Listkiewiczowi i Surkisowi, że załatwili nam EURO, bo gdyby nie to, to moglibyśmy mieć dużo gorszy stadion.

A Narodowy nie jest przepłacony? A poznański blaszak, a płachta Śląska? Każdy ma jakieś wady. Mnie jedynie boli, że przestrzeń wewnątrz trybun nie jest w pełni wykorzystywana no i kiepska gastronomia. Nie dość, że żarcie ubogie, to jeszcze takie drogie, że człowiekowi odechciewa się jeść.

MatMario 04.02.2013 11:42

Takie głupoty jak niektórzy w tym temacie .......ą to naprawdę żal czytać i oczy sobie psuć.

Który z tych stadionów które tu pokazujecie jest zabudowany w 100% pod trybunami? Który jest wybudowany w środku miasta, na podłożu nie przystosowanym do tego typu obiektów a nie na wsiach pod miastem? Która z cen przytoczonych zakładała wyburzenie istniejącego obiektu. ITD ITD

Widzę stadion i cenę i jestem wielkim znawcą budowlanki i ekonomistą.

Stadion jest przepłacony ale rozrywanie nad nim szat dzisiaj jest tak groteskowe jak trans marszałkiem sejmu.

I tak szok że Polonii Bytom tutaj nie przywołaliście jako przykład perełki stadionowej na świecie.

Jak wygląda 600 baniek na stadion w 10 lat do ponad 400 dla nauczycieli w rok? I co będziemy sobie tak wyliczać?

Oldpara 04.02.2013 12:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1297350)
gadasz glupoty.
http://www.weszlo.com/news/4770-Stad...ena_jest_chora

wielkosci podobne a wyglad lepszy a ceny to juz bez porownania mniejsze. I Stadion Miejski w Krakowie budowano 7 lat. Przegiecie.

Łykasz jak indor co ci podsunie faktopodobny portal szukający sensacji, swojego rozumu nie masz? Oni szukają sensacji więc tak zestawiaja fakty, żeby się lepiej sprzedać, a nie żeby być obiektywnym.

Masz tu w artykule powrównanie kosztów budowy stadionów w przeliczeniu na krzeseło w Polsce:
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...2012,id,t.html

Wedlug tego stadion Wisły jest drugi najtańszy, ale z tego co widzę, tam cena Poznańskiego jest niedoszacowana jeszcze bo to stary artykuł a dziennikarz nie umie używać kalkulatora (718 mln na 43 tys widzów nie chce wyjść inaczej niż ok 17 tys/krzesełko)

Z przytoczonego w artykule przykładu wystarczy wiąć pierwszy lepszy stadion...taki Mainz...okazuje sie, że nie kosztował 40 mln EUR, tylko 60 mln EUR i.....uwaga, uwaga....z 34 tys miejsc 14 tys to miejsca stojące! A gdzie zaplecze? Parking podziemny? Pawilon medialny? Zabudowane trybuny? Tego Weszło już nie dopisało, bo po co sobie psuć artykuł....

Każdy kraj ma swoje uwarunkowania, inne ceny robocizny, inne ceny materiałów, inne wymogi środowiskowe i architektoniczne - porównywanie stadionu w Europie do jakiegoś Kazachstanu gdzie beznyzna jest po 50gr, pensja robotnika to 100 USD a grunty zamiast kupować się po prostu nacjonalizuje i ludzi wyrzuca na bruk jest śmieszne i słabo świadczy o porównującym.

Poza tym każdy stadion jest inny, budowany na innym gruncie, w innym otoczeniu - akurat nasz jest na podmokłym terenie i trzeba było robić mega głębokie fundamenty.

Samo budowanie w centrum miasta różni sie tym, że trzeba płacić za "blokowanie strefy ruchu" jak się blokuje jakieś drogi podczas budowy, za opinie architekta, za opienie ekologów, za hałas i uciążliwości, a potem trzeba remontować drogi zniszczone podczas budowy. Jak mniemam w Kazachstanie te wszystko koszty są wliczone? Muhahaha :)

bódyń 04.02.2013 12:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1297372)
Jak wygląda 600 baniek na stadion w 10 lat do ponad 400 dla nauczycieli w rok? I co będziemy sobie tak wyliczać?

Jestes mistrzem demagogii. czyli jesli stadion jest budowany dluzej to wypada na rok taniej. to moze by budowac go nie 7 lat a 20 i by wyszlo ze praktycznie byl za darmo.

Z mojego wczesniejszego linka wychodzi , ze wszystkie sa pod dachem.
A co do gruntu jaki byl to problem sie pojawil pdoczas budowy bo spece nie zbadaly ziemii.

Generalnie wywalenie nadmiarowych 150 mln z panstwowych pieniedzy dla niektorych nie stanowi problemu. Moze do polityki by sie nadawli?

Oldpara 04.02.2013 13:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1297389)
Z mojego wczesniejszego linka wychodzi , ze wszystkie sa pod dachem.

muhahaha.... no przecież...co z tego że stojące?! przecież są pod dachem!

Na tym możemy zakończyć tą bezpłodną dyskusję.

MatMario 04.02.2013 13:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1297389)
Jestes mistrzem demagogii. czyli jesli stadion jest budowany dluzej to wypada na rok taniej. to moze by budowac go nie 7 lat a 20 i by wyszlo ze praktycznie byl za darmo.

Z mojego wczesniejszego linka wychodzi , ze wszystkie sa pod dachem.
A co do gruntu jaki byl to problem sie pojawil pdoczas budowy bo spece nie zbadaly ziemii.

Generalnie wywalenie nadmiarowych 150 mln z panstwowych pieniedzy dla niektorych nie stanowi problemu. Moze do polityki by sie nadawli?

Nie, nie znaczy że lepiej dłużej budować a znaczy tyle że koszt wybudowania stadionu w finansowej polityce długoterminowej takiego podmiotu jak Miasto Kraków TO PRYSZCZ. Stadion będziemy pewnie spłacać przez 20 lat, niech da to sumę z odsetkami... strzelam 1 mld. Na nauczycieli wywalimy w tym czasie 8 mld.

I kto jest demagogiem, ja kibic wytykający taką zależność nauczycielowi, czy nauczyciel z transparentem daliście na stadion a nie ma na szkoły?

Przez to że budowa trwała tak długo wydatek "stadionowy" powinien być jeszcze mniej zauważalny. Niestety warunki makro ekonomiczne są takie jakie są, a nasze wydatki na nauczycieli chciałem podać jako skalę. Rozumiesz?

I co jest problemem? Problemem są wydatki bieżące a nie inwestycje, takie jak stadion. Nawet gdyby on był tańszy o te dajmy na to 200 mln co by to zmieniło? To byłby ratunek finansów?

bódyń 04.02.2013 14:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1297409)
Nie, nie znaczy że lepiej dłużej budować a znaczy tyle że koszt wybudowania stadionu w finansowej polityce długoterminowej takiego podmiotu jak Miasto Kraków TO PRYSZCZ. Stadion będziemy pewnie spłacać przez 20 lat, niech da to sumę z odsetkami... strzelam 1 mld. Na nauczycieli wywalimy w tym czasie 8 mld.

Zadam pytanie: no i?? CO ma jedno z drugim wspolnego? Po prostu z pieniedzy panstwowych wyrzucono 200 mln. Wyrzucono. i tyle. jakby nie liczyc i jakby tego nie obliczac przelcizac gmatwac wyjdzie 200 mln. Np koszt budowy Ronda Ofiar katynia wyniosl ok. 130 mln, tal dla porownania.
Pomijam oczywiscie ile osob korzysta np ze stadioniu i itp

thechris 04.02.2013 18:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Elefant (Post 1297337)
Myślę, że każdy kibic tak powinien ją traktować. O ile jest kibicem.

To idź tam padnij na kolana i módl się do św. Pana Cupiała lub Majchrowskiego lub Obtułowicza lub wszystkich tych świętych naraz.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1297372)

Jak wygląda 600 baniek na stadion w 10 lat do ponad 400 dla nauczycieli w rok? I co będziemy sobie tak wyliczać?

Ja pier... Ty uważasz, że 7 lat budowy to jakiś plus?! Uważasz, że koszty budowy co roku taniały? To nieźle masz... Po za tym przecież jakby wybudowano w 2 lata to przez kolejnych pięć zamiast do niego dokładać to mógłby na siebie zarabiać...

Swoją drogą ciekawe czy kiedykolwiek znajdzie jakiś sponsor tytularny na taki piękny inaczej obiekt... No chyba, że jakaś piramida finansowa typu Herbalife.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1297412)
Zadam pytanie: no i?? CO ma jedno z drugim wspolnego? Po prostu z pieniedzy panstwowych wyrzucono 200 mln. Wyrzucono. i tyle. jakby nie liczyc i jakby tego nie obliczac przelcizac gmatwac wyjdzie 200 mln. Np koszt budowy Ronda Ofiar katynia wyniosl ok. 130 mln, tal dla porownania.
Pomijam oczywiscie ile osob korzysta np ze stadioniu i itp

Właśnie nie wywalone... Ktoś ma tą kasę i się cieszy... Ona nie wyparowała... Gdyby jeszcze wziąć te 200-300 baniek i je spalić... Nie mówię nawet, żeby przeznaczyć na jak szczytny cel. 200-300 baniek... ile dzieciom można by by pomóc... Szkoda ale trudno... niech spalono by tą grubą kasę, która poszła to uj wie kogo, tzn wiadomo, że do nikogo biednego. Wtedy może nie czułbym obrzydzenia kiedy przejeżdżam Reymonta. I jeszcze raz dla tych, którzy mają w dupie ile wydano (wyprowadzono z kasy miasta) na stadion... Dla mnie ma to znaczenie i gdyby wydano o połowę mniej to byłoby okey, nie czułbym już tego wstrętu pomimo, że obiekt dalej by mi się nie do końca podobał. Ale za 600 baniek... to unosi się na tym czymś smrodek, który mnie ciężko wytrzymać. I dlatego zabieram głoś w temacie.


@ down - sorry, źle zrozumiałem Twój post, przeczytałem jeszcze raz i przyznaje, że głupotę napisałem ;) Wywaliłem to.

luke1906 04.02.2013 23:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris
Nie i nie wybieram się. Przejedź się do Astany lub Cluż a nie porównuj 15-tysiącznik z jakiejś polskiej wioski... Ja wiem, żeby pseudostadion za 600 baniek z R22 mógł wygrać rywalizacje z innym to trzeba wybierać stadiony ze 4 razy tańsze ale bez przesady, żeby wybierać 11 razy tańszy... Generalnie mam gdzieś jak wygląda stadion w Kielcach. Twierdzisz, że jest gorszy od tego na R22 i podajesz, że był 11-krotnie tańszy... Fajnie, wierzę Ci na słowo... To naprawdę sukces wydać 11 razy więcej i zbudować coś lepszego.

Człowieku przeczytaj dokładnie post, który cytujesz. I nie wciskaj mi nie moich słów.
Jeszcze do tego chcesz porównywać nasz stadion do budowy w Kazachstanie.

Z tego co widzę na forum to szkoda czasu na jakiekolwiek dyskusje z Tobą. W dupie był, gówno widział, a najwięcej ma do powiedzenia.

Dariook 05.02.2013 04:59

Niech każdy zada sobie podstawowe pytanie. Mianowicie, czy obecny stadion jest stadionem którego oczekiwał i z którego jest zadowolony.
Ja niestety nie tego oczekiwałem, no ale cóż zrobić - jest jaki jest. Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.

MatMario 05.02.2013 06:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1297446)

Ja pier... Ty uważasz, że 7 lat budowy to jakiś plus?! Uważasz, że koszty budowy co roku taniały? To nieźle masz... Po za tym przecież jakby wybudowano w 2 lata to przez kolejnych pięć zamiast do niego dokładać to mógłby na siebie zarabiać...

Chciałem zauważyć że to nie ja płaczę w tym temacie że mi bilety MPK zdrożały bo ktoś stadion postawił, co tezą jest mega po.......oną...

Gdyby był wybudowany w 2 lata to masz rację że koszty były by mniejsze bo bylibyśmy przed bumem budowlanym, stadion miałby 20 pare tysięcy, 4 takie trybuny jak C i G, 3 narożniki puste, w jednym okrąglak i wykończenie trybun w środku jak na koronie kielce.

Ale byś taniej 179 śmigał :D zamiast rondka w okolicach Śląskiej stała by estakada, tak samo jak aleje by były 4 poziomowe... A wszystko to przez stadion, nawet nie przez cały a przez 200 mln które skręcił zły pan sknerus... Może byśmy nawet Euro wygrali.

bódyń 05.02.2013 08:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez thechris (Post 1297446)

Właśnie nie wywalone... Ktoś ma tą kasę i się cieszy... Ona nie wyparowała... Gdyby jeszcze wziąć te 200-300 baniek i je spalić... Nie mówię nawet, żeby przeznaczyć na jak szczytny cel. 200-300 baniek... ile dzieciom można by by pomóc... Szkoda ale trudno... niech spalono by tą grubą kasę, która poszła to uj wie kogo, tzn wiadomo, że do nikogo biednego. .

Niezly belkot. Czyli opiedzielono budzet z kasy na 200 mln a ty mowisz spoko. I nawet wiesz, to kogo trafiono. Bo zakladam , ze skoro wiesz, ze nie do biednego to wiesz do kogo. Po prostu okradli min Ciebie a ty sie cieszysz na zasadzie 'a moze sie komus przyda'. jak z Ciebie taki dobry samarytanim przeslij mi 100 zl. Konto moge podac nie ma problemu.

Wez tez pod uwage, ze jak ty lubisz byc oszukiwany to nie znaczy ze kazdy ma takie podejscie aby byc dawca kapitalu. Niektorzy sie szanuja

thechris 07.02.2013 10:51

Przeczytaj jeszcze raz mój post. Tym razem ze zrozumieniem. I ze dwa poprzednie bo nic a nic nie zrozumiałeś a komentujesz.

szprotson 07.02.2013 11:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 1297476)
. A wszystko to przez stadion, nawet nie przez cały a przez 200 mln które skręcił zły pan sknerus... Może byśmy nawet Euro wygrali.

a wiesz ile meczy za te 200 baniek można by ustawic ...:mysli:
liga mistrzów nasza, i nie tylko ..

bódyń 08.02.2013 14:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Oldpara (Post 1297386)
Łykasz jak indor co ci podsunie faktopodobny portal szukający sensacji, swojego rozumu nie masz? Oni szukają sensacji więc tak zestawiaja fakty, żeby się lepiej sprzedać, a nie żeby być obiektywnym.

Masz tu w artykule powrównanie kosztów budowy stadionów w przeliczeniu na krzeseło w Polsce:
http://www.gazetakrakowska.pl/artyku...2012,id,t.html

Myslenie u Ciebie dziala bez zarzutu. Musze to przyznac. Starasz sie tak bardzo zawezic liczbe stadionow aby wyszlo ze ten stadion jest tani. Podpowiem ci i sie kazdy zgodzi: to jest najtanszy stadion przy Reymonta.
Po drugie okazuje sie, ze mozna zbudowac stadion taniej z w Niemczech czy gdziekolwiek indziej w europie zachodniej. A koszty powinen byc wyzsze przeciez skoro ceny sa wyzsze. Ale glupi Niemcy buduja tanio. jacys dziwni. Ale oczywiscie mozemy poronywac do stadionow w Polsce. Przynajmniej wiemy, ze w innych regionach kraju kradna troche mniej lub troche wiecej Ale w porownaniu z zagranica to liderzy.

Widze, ze dla Ciebie skoro teria nie pasuje do faktow tym gorzej dla faktow. I starasz sie nagiac rzeczywistosc a nie zmienic teorie.
Generalnie:
https://www.youtube.com/watch?v=9KvqWM9VhpA

WiślakMyślenice 08.02.2013 20:31

Dalej ta sama śpiewka. Podsumujmy może fakty:

a) główny architekt (Ś.P.) debiutuje w budowie stadionu
b) stadion był MAKSYMALNIE powiększany, docelowo przed Euro miał mieć niewiele ponad 20 tysięcy.
c) fuszerka, jaką odwalał zikit
d) ślimacze tempo prac na stadionie -> opóźnienia -> dodatkowa kasa utopiona w błoto
e) chmara podwykonawców od poszczególnych części stadionu -> dodatkowa kasa
f) system oddymiania, a raczej jego brak, taki mały "detal", o którym wszyscy zapomnieli -> kolejne opóźnienie

coś jeszcze?

arth_ur 21.02.2013 13:45

Wiadomo już coś czy udało się naprawić dach ?

buczo1985 21.02.2013 15:50

Wszystko OK ;)

http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...a_inauguracje/

arth_ur 21.02.2013 16:51

Ciekawe ile kosztowały naprawy i kogo nimi obciążyli. Projektanta, wykonawcę, miasto czy Wisłę ?

nowak_g 21.02.2013 18:43

projektant nie zyje chyba

grzesiek632 21.02.2013 19:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nowak_g (Post 1300038)
projektant nie zyje chyba

Projektant nie żyje na pewno. Koszta prawdopodobnie poniósł wykonawca. Zależy jak ten "wypadek" zinterpretowano.

pzkwr 21.02.2013 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 1300018)
Ciekawe ile kosztowały naprawy i kogo nimi obciążyli. Projektanta, wykonawcę, miasto czy Wisłę ?

Gdzieś czytałem, że miała zapłacić firma ubezpieczeniowa.

mIcHaL666 21.02.2013 22:03

To, że projektant nie żyje nie znaczy, że jego firma nie działa...

Rafał_TS 21.02.2013 23:57

Ważny krok właściciela Wisły i prezydenta Krakowa

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...3d73cf5e,1,3,5

master777 22.02.2013 15:51

BOSS pojawił się na zgrupowaniu, teraz spotkał z Majchrowskim, kiedy ostatni raz wykazywał podobne zainteresowanie?
Trzeba dotrwać do końca tego sezonu, wyczyścić zespół z wysokich kontraktów, i być może w lecie będzie o Wiśle tak głośno, jak teraz o Legii... Choć prawdę powiedziawszy, zamiast 5 nowych dobrych grajków wolałbym dwa porządne boiska treningowe albo zalążek akademii...

husarmac 23.02.2013 13:10

Zwolennicy stadionu !!!
Zastanowcie sie ile lat trwała i ile kosztowała przebudowa/budowa stadionu Wisły Kraków, a następnie zestawcie to z efektem końcowym...
Prawda jest taka, że stadion kosztował ponad 540 mln (a w załozeniach miał kosztować 400 mln zł)... Efekt jest taki, że za setki mln zł powstał... mało estetyczny, wręcz brzydki obiekt, który dodatkowo jest fantastycznie skonstruowany bo topniejący śnieg potrafi uszkodzić dach...

Bycie fanem Wisły Kraków nie zwalnia od racjonalnego myślenia! Tym bardziej, że pieniądze były podatników czyli nas wszystkich!

Fani naszego stadionu zapewne nie widzą też nic złego w działaniach Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który po 38 latach skończył budować olbrzymi szpital, którego koszt wyniósł zaledwie około miliarda złotych.

Wszyscy jarają się rozmachem szejków arabskich... a prawda jest taka, że szejkowie chowaja sie przy naszym ułańskim rozmachu... szkoda tylko, że w trwonieniu publicznych pieniędzy...

Voin 23.02.2013 13:32

W "Przedsięwzięciach złożonych do banku projektów w ramach naboru organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego do Programów Strategicznych na lata 2014-2020" istnieje pozycja "PROGRAM STRATEGICZNY: „Transport i komunikacja”" punkt 11 "Rozwój bazy parkingów podziemnych w Krakowie"
Cytat:

obejmuje parkingi podziemne:
- „Plac Inwalidów”,
- „Nowy Kleparz",
- „Stadion Wisła"
Parking podziemny przy naszym stadionie? Ktoś wie coś więcej, jakieś projekty były?
Dla zainteresowanych, całość tu: http://bi.gazeta.pl/im/3/13447/m1344...c-fundusze.pdf

zbymak 23.02.2013 15:00

Euro z nowej perspektywy mogą też popłynąć na przedsięwzięcia sportowe i kulturalne. Miasto chciałoby za nie wybudować m.in. centrum rekreacyjne przy ul. Eisenberga, Port Płaszów, a także hale sportowe Cracovii i Wisły Kraków. Miasto powalczy o dotacje na Muzeum PRL, Forum Literatury w Porcie Solnym i dwa nowe projekty Muzeum Historycznego.

arth_ur 01.03.2013 15:46

Najprawdopodobniej Wisła ma przenieść swoją bazę treningową do Myślenić, na obiekty treningowe Dalinu. Stadion na R22 ma być wynajmowany tylko na mecz. Podobno dziś się toczą tozmowy z burmistrzem miasta.

Kociewiak 01.03.2013 15:52

A jak wyglądają te obiekty w Myślenicach? Ile boisk itd?

arth_ur 01.03.2013 15:55

O ile dobrze pamiętam Dalin ma 3 pełnowymiarowe boiska treningowe, w tym jedno ze sztuczną nawierzchnią do tego oświetlone. Jest też hala sportowa z siłownią. Na przeciwko hotel 4 gwiazdkowy.

Kociewiak 01.03.2013 15:56

O to niezły kompleks sportowy.

domin_czyzyny 01.03.2013 16:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 1301669)
Najprawdopodobniej Wisła ma przenieść swoją bazę treningową do Myślenić, na obiekty treningowe Dalinu. Stadion na R22 ma być wynajmowany tylko na mecz. Podobno dziś się toczą tozmowy z burmistrzem miasta.

miejsce WISŁY KRAKÓW jest na R22 !
Siedziba i część boisk sportowych powinna być tutaj. Akademia z internatem to kwestia do dyskusji.

Czyżby czerwony ż.d Majchowski będzie skakał z radości ?

arth_ur 01.03.2013 16:28

Zgodzę się z tym. Oczywiście siedziba klubu nadal na R22. Tylko treningi odbywałyby się w Myślenicach. Większość klubów piłkarkich swoje centra treningowe ma poza swoim macierzystym miastem.

domin_czyzyny 01.03.2013 17:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 1301677)
Zgodzę się z tym. Oczywiście siedziba klubu nadal na R22. Tylko treningi odbywałyby się w Myślenicach. Większość klubów piłkarkich swoje centra treningowe ma poza swoim macierzystym miastem.

Ale my mamy miejsce na kilka boisk na R22. Po co na sile wyjeżdżać 30 km od miasta ?
Te boiska powinny być szczególnie dla dzieci i nastolatków z Krakowa. Bo jesli beda w Myslenicach to większość rodziców będzie wysyłać dzieciaki na Wielicka lub na Suche Stawy.... A tego nie chcemy.

Elefant 01.03.2013 18:16

Jeżeli to prawda, to dalszy ciąg prowizorki. Wynajmujemy boiska od Daliny, za dwa lata kończy się umowa i zostajemy z Błońmi jako bazą,

Pomijam fakt, że wyprowadzenie poza Kraków bazy szkoleniowej nie podoba mi się zupełnie z powodów o któych pisze domin powyżej.

Maciuś 02.03.2013 08:36

Typowe pójście na łatwiznę. Tak samo się robi gdy trzeba zgłosić ileś tam grup młodzieżowych aby dostać licencję na grę w ekstraklasie. Po prostu przejmuje się (wypożycza) cale roczniki z innych klubów.
Broń Boże polską piłkę przed takim myśleniem jak u Cupiała.

tarantulaw2 02.03.2013 09:53

Niby macie rację, że to pójście na łatwiznę, ale z drugiej strony, lepiej, żeby ćwiczyli na porządnych (?) boiskach Dalinu, niż na tym naszym pastwisku.

domin_czyzyny 02.03.2013 10:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tarantulaw2 (Post 1301761)
Niby macie rację, że to pójście na łatwiznę, ale z drugiej strony, lepiej, żeby ćwiczyli na porządnych (?) boiskach Dalinu, niż na tym naszym pastwisku.

Zgodzilbym sie tylko w przypadku gdyby to było na okres budowy nowej bazy na Reymonta22.
Po pierwsze baza w Myslenicach to strzał w stopę wobec młodych z Krakowa, których przejmie ta ży....ka k....a. A po drugie nasz prestiż spadnie jako klubu z Krakowa.

Tak naprawdę te pomysły są groźniejsze niż spadek czy odejście Cupiala!
Wobec tego SKWK powinno być stanowcze. Wisla Kraków to klub z Krakowa i dla mieszkańców Krakowa.

tarantulaw2 02.03.2013 11:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domin_czyzyny (Post 1301766)
Po pierwsze baza w Myslenicach to strzał w stopę wobec młodych z Krakowa, których przejmie ta ży....ka k....a.

Ale mi się wydaję, że tylko pierwsza drużyna (i ew. MESA) będzie ćwiczyć na obiektach Dalinu, a młodziki dalej w Krakowie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:14.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl