![]() |
biednemu zawsze wiatr (ze śniegiem) w oczy wieje....
|
Miejmy nadzieje, że jest to tak jak opisują niektóre źródła tj. zawalają sie pleksy w narożnikach, gdzie nie ma ogrzewanego dachu.
Czyli jest to błąd konstrukcyjny i sprawa jest po stronie miasta. Jeżeli jednak jest to trybuna południowa i ktoś z oszczędności (z Wisły) nie włączył podgrzewania dachu to naprawy nie zobaczymy przez najbliższe 10 lat. |
Ponoć zawaliła się część dachu na stadionie Wisły. Ktoś "coś" widział, ktoś ma jakieś zdjęcia? O ppołudniową trybunę chodzi.. http://d.naszemiasto.pl/k/r/1b/58/5107ef3b80c19_g1.jpg |
To pewnie jakiś kolejny amator, którego miał testować Bednarz. Łysy nie zapłacił za bilet lotniczy z Kambodży i facet musiał przylecieć nad Kraków balonem, po czym wyskoczył na spadochronie, który się nie otworzył.
Teraz Bednarz będzie pieprzył, że to snieg. |
Mnie to nie dziwi...pamiętam całą "otoczkę" budowy stadionu...wybór ś.p. Obtułowicza jako projektanta stadionu (a na tym znał się On jak na fizyce kwantowej czyli mniej niż zero)...paradoksy np. po co robić 2 szatnie jak oszczędniej można jedną dużą...przedłużanie się budowy bo jak kierownik budowy z resztą budowlańców patrzyli na projekt to umierali ze śmiechu i wracał dokument do poprawki...i tak w kółko....i tłumaczenie cudownej bryły stadionu, że to sztuka...prymitywizmu na pewno...ukłon dla Nikifora....zrobił by to za darmochę....
a tak na marginesie..podobno chcemy organizować zimową olimpiadę...chyba w cymbergaja... |
To zarówno żałosne jak i śmieszne, że taki klub jak Wisła Kraków ma taki bubel, a nie porządny stadion. I to w skali krajowej, nie mówiąc o europejskiej.
Wstyd dla całego miasta. |
Tylko niestety obecna Wisla jako klub i druzyna jest wlasnie jak ten stadion.
|
jak zobaczył Robaka w ataku z Sikorskim to się ZAŁAMAŁ
|
Fagasy,które odpowiadają za tą sprawę brać łopatę i zapierdalać odśnieżać pozostałe trzy,żeby większych jaj nie było :rotfl:
Bednarz też idź,na zdrowie Ci wyjdzie. Edit Zwitter to czysta szydera a nie poważne gadanie,żeby tam ktoś wchodził :) |
Cytat:
Podobno ten dach ma jakieś urządzeni, które powoduje topnienie śniegu. Jak z tym jest? |
Jeśli ma to z powodu oszczędności nie działa... Trzeba być oszczędnym... A chytry dwa razy traci...
|
Z tym zawaleniem to chyba ktoś przesadził:
- Kawałek lodu, który spadł z dachu trybuny wschodniej uszkodził fragment znajdującego się niżej zadaszenia trybuny południowej na stadionie "To nie jest tak, że się zawalił dach. Został tylko uszkodzony niewielki jego fragment" - dodał Pyclik. - z interia |
Tytuły artykułów musiały być krzykliwe...
|
Nie wiadomo kto odpowiada za usterkę... zapewne teraz będzie sprawa sądowa kto ma zapłacić i przez najbliższy rok albo dwa będzie dziura w dachu..
|
Odpadlo kilka plytek (z kilku tysiecy ?) i zawalil sie dach ehhh... Z drugiej strony ten lod mogl spasc na kogos i wtedy byl by problem....
|
dobra, nie przezywajcie juz.. jakis kawalek sie oderwal i tyle
a afera jakby dach sie zawalil nie na pierwszym i nie na ostatnim stadionie dzieja sie takie rzeczy, kurewska zima, w .... sniegu, moze sie tak zdarzyc, chocby na najbardziej zajebistym stadionie portale sie omal nie zesraly z podniety, afere kreca a nic sie wielkiego nie stalo. |
Media a szczególnie Gowno Wybiorcze zrobiło z tego aferę jakby conajmniej katastrofa budowlana sie wydarzyła...
Szkoda na nich słów... |
czyżbyśmy byli pod wpływem klątwy Jacka?
|
a tam śnieg i lód, przecież wiadomo czyja to sprawka :D
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...89420720_n.jpg |
To nie klatwa Jacka, Okazuje sie ze Jacek B, oprocz tego ze ni eumie kupowac pilkarzy to przynosi pecha. Po co nam czlowiek co przynosi pecha.
I dobrze, ze zrobili afere w GW, obiekt za 500 mln a usterki jak buda u soltysa stawiana z Panem Kazkiem |
Cytat:
nie my pierwsi i nie my ostatni.Portale internetowe niepotrzebnie rozdmuchały całą aferę a tak naprawdę nic wielkiego sie nie stało |
Ale to jest trochę dziwne ze "kawałek" lodu od razu narusza konstrukcje dachu. Tych płyt co tam są.. Widać jak ten stadion jest przygotowany na warunki atmosferyczne;/
|
Stawiam ze czpa lodowo-sniegowa z dachu naroznika F spadla na dach G i przeszla przez poliweglan. Moglo to byc kilkanascie czy nawet kilkadziesiat kilo puszczone na niezbyt gruba warstwe dachu z kilku metrow to przeszlo jak przez maslo.
|
Na stadionie Wisły zawaliła się część dachu na trybunie południowej
Konstrukcja nie wytrzymała obciążenia topniejącego śniegu i zawaliła się. http://www.stadionowioprawcy.net/ind...ge=news&id=259 |
O Boże nie!
taki piękny dach co za cios w brutalizm "to policzek wymierzony w twarz całej ekipy!" |
Cytat:
:mysli: Ty chyba solidnej zimy w życiu nie widziałeś... Zima jak zima, opady śniegu też umiarkowane, żadnych śnieżyc. Ja się boje co się może wydarzyć, jak rzeczywiście solidnie sypnie... A tak BTW - takiego dachu się jakoś nie odśnieża? Tak z ciekawości pytam, bo się na tym kompletnie nie znam. |
Cytat:
|
Zaraz nam jeden forumowicz napisze że tych systemów nie można włączać bo się dach zepsuje ...
Podobnie jak ogrzewana murawa ... |
Cytat:
Może nie można włączać jak jest za dużo śniegu... Polska...:lol: |
Albo miesiąc styczeń w instrukcji jest zaznaczony jako taki w którym system nie działa. Albo działa tylko w miesiące parzyste :)
|
|
Nieźle całe szczęście że ten dach składa się z oddzielonych od siebie segmentów bo pewnie znów byłoby pół dachu do wymiany... Tragedii nie ma na oko 50 tyś za naprawę ;]
|
Wątpię żeby akurat ta część dachu była podgrzewana. Raczej nikt tego nie przewidział bo założył że akurat na tym odcinku nie będzie się osadzał śnieg tylko spadał. Niestety nie przewidział poniedziałku tydzień temu. Jak było tam tyle lodu co na autach to musiało tak się skończyć. Lud wczoraj przy odwilży pojechał i mamy to co mamy. Co do informacji w mediach żenada.
|
http://www.dziennikpolski24.pl/pl/re...ion-wisly.html
Cytat:
|
Ogólnie to rozwiązanie architektoniczne, gdzie okap dachu umożliwia spad śniegu na drugi dach jest genialne. Myślę, że architekt powinien za tak nowatorskie i wizjonerskie podejście do tematu dostać konkretną nagrodę.
Kto wydał pozwolenie na budowę przy takim projekcie, jest dla mnie nieodgadnioną zagadką. |
Cytat:
Ciekawe co tam jeszcze jest z.ebane... Oby się np. nic nie zapaliło samo z siebie jak będzie +30st. |
Cytat:
- nie "zachodziły" na siebie (co nie bedzie powodować spadania śniegu na dach poniżej tylko miedzy nie) - jednocześnie będą chronić przed opadami kibiców poniżej na obu trybunach? Prawda? |
|
Tak dla rozluźnienia tematu wytrzymałości dachu. Kiedyś słyszałem dobrą anegdotę na ten temat.
Była w Polsce południowej konstrukcja dachu który podtrzymywany był przez grube stalowe liny (taki dach wiszący). Wytrzymałość lin była zgodna z obliczeniami, dopóki któryś z urzędników nie przekwalifikował obszaru na którym jest budynek do innej 'strefy' klimatycznej gdzie statystycznie jest inna ilość opadów śniegu rocznie. Powstał problem bo w nowej strefie liny nie spełniały wymaganych warunków eksploatacyjnych - statystycznie wzrosła waga śniegu który dach powinien udźwignąć i mimo że liny maja ok 10-12 krotny margines bezpieczeństwa to jednak na papierze były już zbyt mało wytrzymałe. Problemem podniesienia wytrzymałości lin zaczęli zajmować się naukowcy, był to temat licznych artykułów i dyskusji. Wymiana lin była kosztowna więc szukano innego rozwiązania, niestety wszelkie sposoby podniesienia wytrzymałości zamontowanych już lin okazywały się być również kosztowne. Nikt nie miał pomysłu co zrobić aż ktoś na miejscu wpadł na takowy. Przymocował metrowy patyk do dachu i kazał aby, za każdym razem gdy śnieg napada i nie będzie widać patyka, wejść na dach i zrzucić jego nadmiar. I problem znikł. |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:26. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl