Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

FraMat 29.01.2013 17:42

biednemu zawsze wiatr (ze śniegiem) w oczy wieje....

Elefant 29.01.2013 17:48

Miejmy nadzieje, że jest to tak jak opisują niektóre źródła tj. zawalają sie pleksy w narożnikach, gdzie nie ma ogrzewanego dachu.
Czyli jest to błąd konstrukcyjny i sprawa jest po stronie miasta.

Jeżeli jednak jest to trybuna południowa i ktoś z oszczędności (z Wisły) nie włączył podgrzewania dachu to naprawy nie zobaczymy przez najbliższe 10 lat.

farben 29.01.2013 17:50




Ponoć zawaliła się część dachu na stadionie Wisły. Ktoś "coś" widział, ktoś ma jakieś zdjęcia? O ppołudniową trybunę chodzi..

http://d.naszemiasto.pl/k/r/1b/58/5107ef3b80c19_g1.jpg

Revolver 29.01.2013 17:53

To pewnie jakiś kolejny amator, którego miał testować Bednarz. Łysy nie zapłacił za bilet lotniczy z Kambodży i facet musiał przylecieć nad Kraków balonem, po czym wyskoczył na spadochronie, który się nie otworzył.

Teraz Bednarz będzie pieprzył, że to snieg.

yahus 29.01.2013 18:11

Mnie to nie dziwi...pamiętam całą "otoczkę" budowy stadionu...wybór ś.p. Obtułowicza jako projektanta stadionu (a na tym znał się On jak na fizyce kwantowej czyli mniej niż zero)...paradoksy np. po co robić 2 szatnie jak oszczędniej można jedną dużą...przedłużanie się budowy bo jak kierownik budowy z resztą budowlańców patrzyli na projekt to umierali ze śmiechu i wracał dokument do poprawki...i tak w kółko....i tłumaczenie cudownej bryły stadionu, że to sztuka...prymitywizmu na pewno...ukłon dla Nikifora....zrobił by to za darmochę....

a tak na marginesie..podobno chcemy organizować zimową olimpiadę...chyba w cymbergaja...

Wizard 29.01.2013 18:13

To zarówno żałosne jak i śmieszne, że taki klub jak Wisła Kraków ma taki bubel, a nie porządny stadion. I to w skali krajowej, nie mówiąc o europejskiej.

Wstyd dla całego miasta.

vabanq 29.01.2013 18:22

Tylko niestety obecna Wisla jako klub i druzyna jest wlasnie jak ten stadion.

siara 29.01.2013 18:25

jak zobaczył Robaka w ataku z Sikorskim to się ZAŁAMAŁ

El'kabat 29.01.2013 18:26

Fagasy,które odpowiadają za tą sprawę brać łopatę i zapierdalać odśnieżać pozostałe trzy,żeby większych jaj nie było :rotfl:
Bednarz też idź,na zdrowie Ci wyjdzie.

Edit

Zwitter to czysta szydera a nie poważne gadanie,żeby tam ktoś wchodził :)

Zwitter 29.01.2013 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez El'kabat (Post 1296593)
Fagasy,które odpowiadają za tą sprawę brać łopatę i zapierdalać odśnieżać pozostałe trzy,żeby większych jaj nie było :rotfl:
Bednarz też idź,na zdrowie Ci wyjdzie.

Wszedłbyś na taki dach, na którym zalega śnieg i który częściowo się zawalił?
Podobno ten dach ma jakieś urządzeni, które powoduje topnienie śniegu. Jak z tym jest?

KrzychooR 29.01.2013 18:43

Jeśli ma to z powodu oszczędności nie działa... Trzeba być oszczędnym... A chytry dwa razy traci...

kolarz90 29.01.2013 18:46

Z tym zawaleniem to chyba ktoś przesadził:
- Kawałek lodu, który spadł z dachu trybuny wschodniej uszkodził fragment znajdującego się niżej zadaszenia trybuny południowej na stadionie
"To nie jest tak, że się zawalił dach. Został tylko uszkodzony niewielki jego fragment" - dodał Pyclik. - z interia

piotrek06 29.01.2013 18:52

Tytuły artykułów musiały być krzykliwe...

KrzychooR 29.01.2013 19:00

Nie wiadomo kto odpowiada za usterkę... zapewne teraz będzie sprawa sądowa kto ma zapłacić i przez najbliższy rok albo dwa będzie dziura w dachu..

OpEnTaNy 29.01.2013 19:34

Odpadlo kilka plytek (z kilku tysiecy ?) i zawalil sie dach ehhh... Z drugiej strony ten lod mogl spasc na kogos i wtedy byl by problem....

aNouc 29.01.2013 19:36

dobra, nie przezywajcie juz.. jakis kawalek sie oderwal i tyle

a afera jakby dach sie zawalil

nie na pierwszym i nie na ostatnim stadionie dzieja sie takie rzeczy, kurewska zima, w .... sniegu, moze sie tak zdarzyc, chocby na najbardziej zajebistym stadionie


portale sie omal nie zesraly z podniety, afere kreca a nic sie wielkiego nie stalo.

domin_czyzyny 29.01.2013 19:38

Media a szczególnie Gowno Wybiorcze zrobiło z tego aferę jakby conajmniej katastrofa budowlana sie wydarzyła...
Szkoda na nich słów...

szprotson 29.01.2013 19:43

czyżbyśmy byli pod wpływem klątwy Jacka?

KoPer 29.01.2013 19:51

a tam śnieg i lód, przecież wiadomo czyja to sprawka :D

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.n...89420720_n.jpg

bódyń 29.01.2013 19:52

To nie klatwa Jacka, Okazuje sie ze Jacek B, oprocz tego ze ni eumie kupowac pilkarzy to przynosi pecha. Po co nam czlowiek co przynosi pecha.
I dobrze, ze zrobili afere w GW, obiekt za 500 mln a usterki jak buda u soltysa stawiana z Panem Kazkiem

piotrek06 29.01.2013 19:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bódyń (Post 1296624)
To nie klatwa Jacka, Okazuje sie ze Jacek B, oprocz tego ze ni eumie kupowac pilkarzy to przynosi pecha. Po co nam czlowiek co przynosi pecha.
I dobrze, ze zrobili afere w GW, obiekt za 500 mln a usterki jak buda u soltysa stawiana z Panem Kazkiem

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...wiadomosc.html
nie my pierwsi i nie my ostatni.Portale internetowe niepotrzebnie rozdmuchały całą aferę a tak naprawdę nic wielkiego sie nie stało

jendrus 29.01.2013 20:09

Ale to jest trochę dziwne ze "kawałek" lodu od razu narusza konstrukcje dachu. Tych płyt co tam są.. Widać jak ten stadion jest przygotowany na warunki atmosferyczne;/

MatMario 29.01.2013 20:36

Stawiam ze czpa lodowo-sniegowa z dachu naroznika F spadla na dach G i przeszla przez poliweglan. Moglo to byc kilkanascie czy nawet kilkadziesiat kilo puszczone na niezbyt gruba warstwe dachu z kilku metrow to przeszlo jak przez maslo.

Ezekiel 29.01.2013 21:11

Na stadionie Wisły zawaliła się część dachu na trybunie południowej
Konstrukcja nie wytrzymała obciążenia topniejącego śniegu i zawaliła się.
http://www.stadionowioprawcy.net/ind...ge=news&id=259

Bóg Trybun (objawion) 30.01.2013 00:43

O Boże nie!
taki piękny dach

co za cios w brutalizm

"to policzek wymierzony w twarz całej ekipy!"

wolfy 30.01.2013 01:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1296616)
nie na pierwszym i nie na ostatnim stadionie dzieja sie takie rzeczy, kurewska zima, w .... sniegu, moze sie tak zdarzyc, chocby na najbardziej zajebistym stadionie

??

:mysli:
Ty chyba solidnej zimy w życiu nie widziałeś...
Zima jak zima, opady śniegu też umiarkowane, żadnych śnieżyc. Ja się boje co się może wydarzyć, jak rzeczywiście solidnie sypnie...

A tak BTW - takiego dachu się jakoś nie odśnieża? Tak z ciekawości pytam, bo się na tym kompletnie nie znam.

DAVE 30.01.2013 08:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1296658)
A tak BTW - takiego dachu się jakoś nie odśnieża? Tak z ciekawości pytam, bo się na tym kompletnie nie znam.

Są tam zamontowane jakieś systemy ogrzewające które roztapiają śnieg... tak mi się wydaje...

Kocur 30.01.2013 08:52

Zaraz nam jeden forumowicz napisze że tych systemów nie można włączać bo się dach zepsuje ...

Podobnie jak ogrzewana murawa ...

arti 30.01.2013 09:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1296669)
Zaraz nam jeden forumowicz napisze że tych systemów nie można włączać bo się dach zepsuje ...

Podobnie jak ogrzewana murawa ...

Niewątpliwymi zaletami stadionu są duże, jednoczęściowe trybuny za bramkami które korzystnie wpływają na jakość dopingu i możliwość robienia opraw meczowych przez kibiców, a także dużo przestrzeni komercyjnej wewnątrz trybun . Plusem projektu jest także zadaszenie, na którym znajduje się instalacja automatycznie stapiająca śnieg, a także transparentność tworzywa z którego jest wykonany, przez co pozytywnie wpływa na stan murawy.(wiki)

Może nie można włączać jak jest za dużo śniegu... Polska...:lol:

cfa 30.01.2013 09:20

Albo miesiąc styczeń w instrukcji jest zaznaczony jako taki w którym system nie działa. Albo działa tylko w miesiące parzyste :)

arth_ur 30.01.2013 10:08

http://i.iplsc.com/-/00020BZS238X071J-C116.jpg

Tragedii nie ma.

KrzychooR 30.01.2013 10:10

Nieźle całe szczęście że ten dach składa się z oddzielonych od siebie segmentów bo pewnie znów byłoby pół dachu do wymiany... Tragedii nie ma na oko 50 tyś za naprawę ;]

JacekFan 30.01.2013 10:16

Wątpię żeby akurat ta część dachu była podgrzewana. Raczej nikt tego nie przewidział bo założył że akurat na tym odcinku nie będzie się osadzał śnieg tylko spadał. Niestety nie przewidział poniedziałku tydzień temu. Jak było tam tyle lodu co na autach to musiało tak się skończyć. Lud wczoraj przy odwilży pojechał i mamy to co mamy. Co do informacji w mediach żenada.

it 30.01.2013 10:32

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/re...ion-wisly.html


Cytat:

W klubie usłyszeliśmy natomiast, że na problemy z odmrażaniem dachów trybun przedstawiciele Wisły zwracali uwagę ZIKiT-owi już wcześniej. Informowali nas, że dach jest odśnieżany poprzez system, który go podgrzewa. Jednak problem polega na tym, że na końcach zadaszenia nie działa i śnieg, albo lód, nie jest rozmrażany. To właśnie mogło doprowadzić do zniszczenia części dachu trybuny południowej.

fialo 30.01.2013 10:52

Ogólnie to rozwiązanie architektoniczne, gdzie okap dachu umożliwia spad śniegu na drugi dach jest genialne. Myślę, że architekt powinien za tak nowatorskie i wizjonerskie podejście do tematu dostać konkretną nagrodę.

Kto wydał pozwolenie na budowę przy takim projekcie, jest dla mnie nieodgadnioną zagadką.

arti 30.01.2013 10:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1296685)
Ogólnie to rozwiązanie architektoniczne, gdzie okap dachu umożliwia spad śniegu na drugi dach jest genialne. Myślę, że architekt powinien za tak nowatorskie i wizjonerskie podejście do tematu dostać konkretną nagrodę.

Kto wydał pozwolenie na budowę przy takim projekcie, jest dla mnie nieodgadnioną zagadką.

Ktoś kto zapewne spędził potem fajne wakacje w ciepłych krajach albo kupił sobie dobre wyposażenie do domu albo...
Ciekawe co tam jeszcze jest z.ebane... Oby się np. nic nie zapaliło samo z siebie jak będzie +30st.

sandbender 30.01.2013 11:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez fialo (Post 1296685)
Ogólnie to rozwiązanie architektoniczne, gdzie okap dachu umożliwia spad śniegu na drugi dach jest genialne. Myślę, że architekt powinien za tak nowatorskie i wizjonerskie podejście do tematu dostać konkretną nagrodę.

Kto wydał pozwolenie na budowę przy takim projekcie, jest dla mnie nieodgadnioną zagadką.

Ale na pewno istnieje sposób (wyjąwszy usunięcie feralnego okapu ) aby dwa niezależne dachy umieszczone na dwoch róznych poziomach:
- nie "zachodziły" na siebie (co nie bedzie powodować spadania śniegu na dach poniżej tylko miedzy nie)
- jednocześnie będą chronić przed opadami kibiców poniżej na obu trybunach?

Prawda?

Krzysztof 30.01.2013 15:18

Uszkodzony dach stadionu - ZDJĘCIA

http://www.sportowefakty.pl/pilka-no...u-wisly-krakow

Lukasz 30.01.2013 15:52

Tak dla rozluźnienia tematu wytrzymałości dachu. Kiedyś słyszałem dobrą anegdotę na ten temat.

Była w Polsce południowej konstrukcja dachu który podtrzymywany był przez grube stalowe liny (taki dach wiszący). Wytrzymałość lin była zgodna z obliczeniami, dopóki któryś z urzędników nie przekwalifikował obszaru na którym jest budynek do innej 'strefy' klimatycznej gdzie statystycznie jest inna ilość opadów śniegu rocznie. Powstał problem bo w nowej strefie liny nie spełniały wymaganych warunków eksploatacyjnych - statystycznie wzrosła waga śniegu który dach powinien udźwignąć i mimo że liny maja ok 10-12 krotny margines bezpieczeństwa to jednak na papierze były już zbyt mało wytrzymałe. Problemem podniesienia wytrzymałości lin zaczęli zajmować się naukowcy, był to temat licznych artykułów i dyskusji. Wymiana lin była kosztowna więc szukano innego rozwiązania, niestety wszelkie sposoby podniesienia wytrzymałości zamontowanych już lin okazywały się być również kosztowne. Nikt nie miał pomysłu co zrobić aż ktoś na miejscu wpadł na takowy. Przymocował metrowy patyk do dachu i kazał aby, za każdym razem gdy śnieg napada i nie będzie widać patyka, wejść na dach i zrzucić jego nadmiar. I problem znikł.

Matejas_ 30.01.2013 18:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 1296694)
Ale na pewno istnieje sposób (wyjąwszy usunięcie feralnego okapu ) aby dwa niezależne dachy umieszczone na dwoch róznych poziomach:
- nie "zachodziły" na siebie (co nie bedzie powodować spadania śniegu na dach poniżej tylko miedzy nie)
- jednocześnie będą chronić przed opadami kibiców poniżej na obu trybunach?

Prawda?

Kupy dupy się nie trzyma to awykonalne założenie architektoniczne... jak może nie padac na ludzi jeśli dachy mają na siebie nie zachodzic? To tak jakbyś miał przejśc w ulewnym deszczu między dwoma parasolami oddalonymi od siebie o kilka metrów! Przejdziesz suchą stopą? Problemem nie jest tu zachodzenie na siebie dachów, a czołowe części dachów trybun wschodniej i zachodniej. Gdyby te elementy były skierowane pionowo w dół albo zdemontowane zupełnie nad dachami trybun północnej i południowej uszkodzenie dachu nie miało by miejsca.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:26.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl