Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Mam pytanie.... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=349)

Bambo1906 13.02.2011 20:57

SE Xperia x8 może? mam go i jestem bardzo zadowolony ;)

nero 13.02.2011 21:14

co znaczy w laptopie "klawiatura Standardowa QWERTY - US/IT"
bo np Qwerty UK to wiem, a US/IT ?

WISŁAZWE 13.02.2011 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1050624)
co znaczy w laptopie "klawiatura Standardowa QWERTY - US/IT"
bo np Qwerty UK to wiem, a US/IT ?

Z tego co wiem to różnica jest w niektórych przyciskach inne rozmieszczenie.
Chyba, że się mylę niech ktoś poprawi.

snyrting 13.02.2011 21:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1050624)
co znaczy w laptopie "klawiatura Standardowa QWERTY - US/IT"
bo np Qwerty UK to wiem, a US/IT ?

http://en.wikipedia.org/wiki/Keyboar...-International

podszywacz 13.02.2011 21:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nbp (Post 1050105)
haha, rzeczywiście jest :). Taka mała dziurka, że nie widziałem jej.

Problem może być z konfiguracją, bo kiedyś robił mi to informatyk, bo ja noga jestem w tych sprawach. Ale spróbować nie zaszkodzi.

Dzięki panowie !


===

Chciałbym kupić telefon komórkowy OBOWIĄZKOWO BEZ SYMBIANA !

Zastanawiam się nad motorolami z androidem, np. flipout - ale jednak ma za małe klawisze, więc co radzicie ?

Moje wymagania co do tel:

- wi-fi
- aparat przynajmniej te 3 mpixelie, aczkolwiek może być więcej
- kalendarz ( może i to standard w komórkach teraz, ale nie wiem jak na androidzie to wygląda )
- mp3
- możliwość wgrania darmowej nawigacji !

i to wszystko. Bo czego chcieć więcej ?

Cena - i tak bym brał telefon w jakimś mixie, ale nie więcej niż powiedzmy 500 zł nie chciałbym wydać.

HTC Wildfire? Fajny, dobrze leżący w ręce telefonik dotykowy na Androidzie. HTC bardzo sobie chwalę bo posiadam.

johny96 13.02.2011 22:26

Motorola Milestone ?

mic 13.02.2011 22:34

nbp: rowniez polecam HTC, polecam chociazby Wildfire, napewno spelni Twoje oczekiwania z nawiazka.

nbp 13.02.2011 22:36

@ Johny - ta motka co podałeś jest zbyt droga dla mnie.

A ten HTC WildFire niczego sobie Wam powiem. Przejdę się do salonu i poproszę żeby mi go dali do łapy włączonego.

Dzięki Panowie !


ps. Mam pytanie do tych co jedzą grzybki, wciągają fetę i dają sobie plastry pod jęzory ;

http://vod.onet.pl/wipeout-wymiatacz...7,odcinek.html

Co wzięli prowadzący ? Ich komentarze powodują u mnie nerwice.... oglądam 1 odcinek tego nowego programu bez głosu...

nero 13.02.2011 23:40

Dzięki wszystkim.

Za ile poszła koszulka Żurawskiego, TWSD promowało tą aukcje. Nie potrafię nigdzie znaleźć.

SZYMEK_TSW 14.02.2011 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1050659)
Dzięki wszystkim.

Za ile poszła koszulka Żurawskiego, TWSD promowało tą aukcje. Nie potrafię nigdzie znaleźć.

chyba 500 złotych, ale pewny nie jestem

DominoForza 14.02.2011 01:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nbp (Post 1050647)
@ Johny - ta motka co podałeś jest zbyt droga dla mnie.

A ten HTC WildFire niczego sobie Wam powiem. Przejdę się do salonu i poproszę żeby mi go dali do łapy włączonego.

Dzięki Panowie !


ps. Mam pytanie do tych co jedzą grzybki, wciągają fetę i dają sobie plastry pod jęzory ;

http://vod.onet.pl/wipeout-wymiatacz...7,odcinek.html

Co wzięli prowadzący ? Ich komentarze powodują u mnie nerwice.... oglądam 1 odcinek tego nowego programu bez głosu...

....a ale zalosne,celebryci ? pierwsze slysze o tych ludziach

cos szwankuje mi AQQ nie moge dodawac znajomych (mam najnowsza wersje) ktos zna przyczyne

nero 14.02.2011 01:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SZYMEK_TSW (Post 1050661)
chyba 500 złotych, ale pewny nie jestem

Z dzień przed końcem było z 500, a wiadomo że na koniec najwięcej ludzie licytują.
Nie ma nikt linku do aukcji? szukałem, ale google nic nie znajduje, na TWSD też nie znalazłem a przecież było to nie dawno...

znalazłem. 510 złotych.
http://allegro.pl/koszulka-macieja-z...410835440.html

szprotson 14.02.2011 13:52

zna sie ktoś na drukarkach ?
Posiadam canon pixma mp490 i skonczyl mi sie atrament. Jakie zamienniki do tego mogą byc?

nero 14.02.2011 13:52

Dowiedziałem się, że psom jest strasznie nie na rękę gdy nie przyjmie się mandatu - dużo roboty, papierkowej itp. Chciałem się dowiedzieć jak dużo tej roboty jest? Ile taki pies (ten co wręcza mi mandat) musi poświęcić czasu gdy odmówię przyjęcia. Proszę o odpowiedz kumatą osobę.

OpEnTaNy 14.02.2011 14:08

Mam drobny problem z komputerem , mianowicie posiadam 2 systemy i gdy uruchamiam komputer jest możliwość wybrania który mam zostać uruchomiony niestety ja takiej możliwości nie mam bo moja klawiatrua w ogóle nie reaguje :/ Jaka jest tego przyczyna bo nie mogę wybrać drugiego systemu. Dodam jeszcze że po włączeniu sie tego pierwszego systemu klawiatura działa normalnie co chyba widać :D

spirit 14.02.2011 15:03

Musisz w BIOSie włączyć klawiaturę.

LanceTS 14.02.2011 16:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OpEnTaNy (Post 1050790)
Mam drobny problem z komputerem , mianowicie posiadam 2 systemy i gdy uruchamiam komputer jest możliwość wybrania który mam zostać uruchomiony niestety ja takiej możliwości nie mam bo moja klawiatrua w ogóle nie reaguje :/ Jaka jest tego przyczyna bo nie mogę wybrać drugiego systemu. Dodam jeszcze że po włączeniu sie tego pierwszego systemu klawiatura działa normalnie co chyba widać :D

Czesto nie działają tam klawiatury które są na USB.

OpEnTaNy 14.02.2011 17:00

No właśnie tak myślałem że przez to że to jest usb.
Cytat:

Pierwotnie napisane przez spirit (Post 1050808)
Musisz w BIOSie włączyć klawiaturę.

A powiesz jak to zrobić ? :)

LanceTS 14.02.2011 20:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez OpEnTaNy (Post 1050867)
No właśnie tak myślałem że przez to że to jest usb.

A powiesz jak to zrobić ? :)

Wydaje mi się, że, aby zmienić klawiature w biosie, trzeba najpierw do niego wejść. A żeby wejść potrzebujesz klawiatury ze zwykłą końcówką. Albo z przejściówką z USB.

krzysiek92 14.02.2011 20:45

jakie warunki trzeba spełnić aby móc oddać krew..? mam już 18 plus, wykonałem potwierdzenie grupy krwi (dostałem coś w rodzaju dowodu osobistego tylko, że z własną grupą)

WISŁAZWE 14.02.2011 20:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzysiek92 (Post 1050940)
jakie warunki trzeba spełnić aby móc oddać krew..? mam już 18 plus, wykonałem potwierdzenie grupy krwi (dostałem coś w rodzaju dowodu osobistego tylko, że z własną grupą)

Trzeba mieć 18 lat (można mieć 17 i zgodę rodziców), być zdrowym, nigdy w życiu nie być chorym na żółtaczkę (żadnego typu), a po zabiegach chirurgicznych, tatuażach, przekłuwaniach i porodzie należy odczekać rok. Wszystkie szczegółowe wymagania zawarte są w ankiecie, którą dawca wypełnia na samym początku. Różnica między kobietami a mężczyznami jest tylko w częstotliwości. Mężczyźni mogą oddawać krew co 8 tygodni, a kobiety co 12 tygodni. Dodatkowo kobiety nie mogą oddawać krwi krótko przed, po i w czasie menstruacji.

Co do wieku 18- 65 lat.

przemo 14.02.2011 20:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 1050645)
nbp: rowniez polecam HTC, polecam chociazby Wildfire, napewno spelni Twoje oczekiwania z nawiazka.


Mam pytanie co do tych HTC. Bo jak pracowalem przy spisie rolnym to dali nam HTC PRO Touch 2 i były one co najmniej tragiczne pod względem baterii. Czy to tylko przez program wgrany do spisu czy HTC rzeczywiście ma problemy z bateria? Bo tez chcialem kupić ale ta bateria mnie troche zniecheca;)

I drugie pytanie:
Czy jeśli wytwarzam własnoręcznie różne figurki i chciałbym je sprzedawać na allegro to musiałbym jakoś odprowadzać podatki za to?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1050943)
Trzeba mieć 18 lat (można mieć 17 i zgodę rodziców), być zdrowym, nigdy w życiu nie być chorym na żółtaczkę (żadnego typu), a po zabiegach chirurgicznych, tatuażach, przekłuwaniach i porodzie należy odczekać rok. Wszystkie szczegółowe wymagania zawarte są w ankiecie, którą dawca wypełnia na samym początku. Różnica między kobietami a mężczyznami jest tylko w częstotliwości. Mężczyźni mogą oddawać krew co 8 tygodni, a kobiety co 12 tygodni. Dodatkowo kobiety nie mogą oddawać krwi krótko przed, po i w czasie menstruacji.

Co do wieku 18- 65 lat.

Co do uwarunkowań zdrowotnych to z tego co wiem nie można mieć astmy. Przynajmniej tak mi powiedzieli i niestety nie mogłem zostać dawcą...

Jot 14.02.2011 21:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzysiek92 (Post 1050940)
jakie warunki trzeba spełnić aby móc oddać krew..?

musisz być trzeźwy.

mic 14.02.2011 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez przemo (Post 1050949)
Mam pytanie co do tych HTC. Bo jak pracowalem przy spisie rolnym to dali nam HTC PRO Touch 2 i były one co najmniej tragiczne pod względem baterii. Czy to tylko przez program wgrany do spisu czy HTC rzeczywiście ma problemy z bateria? Bo tez chcialem kupić ale ta bateria mnie troche zniecheca;)

Nie wiem jak w modelach Wildfire czy Touch, ale u mnie w Desire HD jest slabo z bateria. Przy wlaczonym dostepie do netu non stop, ok 10 min rozmow, troche netu i maili to trzyma mi 1,5-2 dni.

WISŁAZWE 14.02.2011 21:26

Mam pytanie wykryłem wirusa na mp3 i teraz tak czy jeżeli zaznaczę opcję USUŃ to usunie to wirusa ?? Czy potrzebny jest jakieś formatowanie, a nie za bardzo chcę to robić.

http://i52.tinypic.com/xl9jm9.jpg

brzydki.brzydal 14.02.2011 21:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krzysiek92 (Post 1050940)
jakie warunki trzeba spełnić aby móc oddać krew..? mam już 18 plus, wykonałem potwierdzenie grupy krwi (dostałem coś w rodzaju dowodu osobistego tylko, że z własną grupą)

I nie możesz być szczepiony na choroby zakaźne na mniej niż 48 godzin przed oddaniem krwi.

przemo 14.02.2011 21:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 1050959)
Nie wiem jak w modelach Wildfire czy Touch, ale u mnie w Desire HD jest slabo z bateria. Przy wlaczonym dostepie do netu non stop, ok 10 min rozmow, troche netu i maili to trzyma mi 1,5-2 dni.

2 dni to i tak jeszcze jest jakis wynik, moj touch podczas pracy przy spisie pracował 0,5 dnia dosłownie ok 6-8 godzin. Ale myślę ze to wina tego oprogramowania, co nie zmienia faktu ze kiepsko z tymi bateriami.

Dzieki wielkie nbp :)

nbp 14.02.2011 21:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez przemo (Post 1050949)
Mam pytanie co do tych HTC. Bo jak pracowalem przy spisie rolnym to dali nam HTC PRO Touch 2 i były one co najmniej tragiczne pod względem baterii. Czy to tylko przez program wgrany do spisu czy HTC rzeczywiście ma problemy z bateria? Bo tez chcialem kupić ale ta bateria mnie troche zniecheca;)

I drugie pytanie:
Czy jeśli wytwarzam własnoręcznie różne figurki i chciałbym je sprzedawać na allegro to musiałbym jakoś odprowadzać podatki za to?



Co do uwarunkowań zdrowotnych to z tego co wiem nie można mieć astmy. Przynajmniej tak mi powiedzieli i niestety nie mogłem zostać dawcą...

co do allegro, to wiadomo ; musisz płacić tym pyrom co miesiąc prowizje OD WYSTAWIENIA AUKCJI ( czyli jaka kategoria przedmiotu, ile zdjęć, czy pogrubiony tytuł aukcji, czy kolory pasek, czy ma być na stronie głównej, czy cena minimalna jest, itd... ) oraz prowizje od sprzedaży. Im więcej zarobisz na danym przedmiocie, tym więcej musisz im zapłacić.

No i jeszcze robisz to na masową skalę, tzn sprzedajesz dużo tego typu rzeczy, to urząd skarbowy może poprosić allegro o Twoje dane osobowe. Wtedy sprawdzają Cię czy prowadzisz własną działalność gospodarczą.

Ja wiem, że to tylko figurki. Ale jeśli zarabiasz na nich, to powinieneś - według fiskusa wystawiać rachunki za te figurki..czyli defacto mieć kasę fiskalną...


Niektórzy mogą mnie wyśmiać, że fiskus o figurki ręcznie robione nie będzie się czepiać. Błąd.
Przyczepiają się do kobiecin które wystawiają na aukcje jakieś 30 koszulek w lumpexie kupionych. A potem jak się tłumaczą że ' miałam za dużo koszulek, to chciałam sprzedać ' . To fiskus chce zobaczyć rachunki za nie - że rzeczywiście kupiła w sklepie.

dostuffca 14.02.2011 21:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic (Post 1050959)
Nie wiem jak w modelach Wildfire czy Touch, ale u mnie w Desire HD jest slabo z bateria. Przy wlaczonym dostepie do netu non stop, ok 10 min rozmow, troche netu i maili to trzyma mi 1,5-2 dni.

albo się kupuje telefon o mocy obliczeniowej trzy razy większej niż playstation 2 i ma się nadzieję na to, że bateria wytrzyma dwa dni (dzień to przeważnie max), albo kupuje się telefon, którego jedną funkcją jest odbieranie i wykonywanie połączeń - wtedy narzeka się gdy bateria nie trzyma 5 dni. Niestety nie można mieć wszystkiego.

elvis11 14.02.2011 22:07

O co chodzi z tym pluciem lechity na jakąś kibickę ? Jest jakiś filmik dajcie linka.

wieczor 14.02.2011 22:11

Gdzie można wziąć dziewczynę by ją mile zaskoczyć ?

TymonPRO 14.02.2011 22:14

Mam pytanie co to za utwór w tym klipie http://www.youtube.com/watch?v=iF2vOtw47sQ

ponury 14.02.2011 22:16

w piwnicy. Tylko powiedz wcześniej że po ogórki idziecie, zdziwi się.
Chłopie no, kto ją zna lepiej niż Ty i wie lepiej co lubi? Troche twórczości...

nbp 14.02.2011 22:21

weź ją do zoo i powiedz żeby zaczekała na Ciebie w tej klatce :D
a Ty po chwili spuścisz się na linie przebrany za tarzana haha ;P

powiedzcie mi proszę Panowie, jakąś robotę dorywczo dla studenta polecacie ?
Nocne rozdawanie ulotek przed klubami odpada, ale szukałem np. oferty tych z gazety METRO. Żeby rozdawać na ulicy, ale nie widzę, żeby się gdzieś ogłaszali. Mają już komplet ?

elvis11 14.02.2011 22:22

do TymonPRO
Two steps from hell -heart of courage Przynajmniej mój" sound hound" tak mówi

TymonPRO 14.02.2011 22:33

Dziękuję to ten utwór :)

Jot 14.02.2011 23:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wieczor (Post 1051002)
Gdzie można wziąć dziewczynę by ją mile zaskoczyć ?

Weź ją na barana.

MatMario 15.02.2011 00:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 1050987)
albo się kupuje telefon o mocy obliczeniowej trzy razy większej niż playstation 2 i ma się nadzieję na to, że bateria wytrzyma dwa dni (dzień to przeważnie max), albo kupuje się telefon, którego jedną funkcją jest odbieranie i wykonywanie połączeń - wtedy narzeka się gdy bateria nie trzyma 5 dni. Niestety nie można mieć wszystkiego.

Dodam do tego że mój pierwszy prawdziwy komputer miał procesor 266 mHz, i 64 ram. I działał na nim WC 98 z wypaśną mgłą.

HTC Desire ma procesor coś koło 500 mHz i ramu ma pewnie też koło 500 MB.

To już nie są telefony. To są komputery i nie ma się co dziwić że bateria pada jak mucha. Po to też te telefony mają wejścia USB lub microUSB żeby je podłączać w każdym możliwym miejscu, czy to na chwilę w pracy, czy w samochodzie, czy podczas pisania na forum.

Takie życie. Są baterie o większej pojemności, tylko niestety telefon jest grubszy, więcej waży, gorzej wygląda.

Plus do tego dochodzą romy, radia, jedne bardziej prądożerne, drugie mniej.

wieczor 15.02.2011 09:26

Jakie są ciekawe miejsca w krakowie ? coś takiego jak oceanarium czy coś

mic 15.02.2011 09:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dostuffca (Post 1050987)
albo się kupuje telefon o mocy obliczeniowej trzy razy większej niż playstation 2 i ma się nadzieję na to, że bateria wytrzyma dwa dni (dzień to przeważnie max), albo kupuje się telefon, którego jedną funkcją jest odbieranie i wykonywanie połączeń - wtedy narzeka się gdy bateria nie trzyma 5 dni. Niestety nie można mieć wszystkiego.

Wdech - wydech ;)

Pisze jakie sa realia a nie narzekam, kolega pytal wiec mu przyblizam jaka jest sytuacja :>


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl