Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

QBAS 20.09.2010 23:21

A co Pan Majchrowski na temat tego meczu z Legią powie. Panie Prezydencie, prosimy...

Ela 21.09.2010 07:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 983898)
Ta ciemność na zdjęciach i z perspektywy tv to jest kolejny oczywisty mankament.Tak to już jest jak za stadion biorą się ludzie nie mający o tym pojęcia

Wiadomo jaka firma odpowiada za oświetlenie naszego stadionu ?

Oświetlenie na Legii aranżowało QMAK-SEKOM, które to konsorcjum i u nas wykonuje instalacje teletechniczne.
Z tego co piszą na swojej stronie, umowa obejmuje wykonanie na systemów ochrony pożarowej, w tym: sygnalizacji pożaru, dźwiękowego systemu ostrzegawczego jak również systemów bezpieczeństwa tj. sygnalizacji włamania i napadu czy kontroli dostępu. Dodatkowo obiekt zostanie wyposażony w system nagłośnienia trybun, okablowanie strukturalne i urządzenia aktywne oraz telewizję przemysłową. Realizacja instalacji potrwa od września do grudnia br.

Zastanawia w tej wyliczance brak oświetlenia.
Ale może to tylko niedopatrzenie ?

Ktoś wie ?

Bo firmie tej trudno zarzucić nieprofesjonalizm.

Arapaho 21.09.2010 09:16

Dziwi mnie bardzo taki spokój klubu i kibiców dotyczący sprawy wykończenia trybuny D. Dzień za dniem mija a tu nic - cisza . Żadnego nacisku od strony której powinno zależeć na jak najszybszym odebraniu trybuny.
Cóż każdy wychodzi z założenia : nie ma - to nie ma - można się było spodziewać. Może problem w tym że tak dbają o pasiaków bo jak podejrzewam - jakby tam były takie jaja - to pod magistratem byłyby już z 2-3 demonstracje i zamieszki pokazywane w TV na cała Polske - a z drugiej strony Filipiak by w wierzynku organizował 2 razy w tygodniu obiadki dla J.M i świty (zresztą i tak robi więc to akurat pewnie nie argument)

Marszałek 21.09.2010 10:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 983989)
Dziwi mnie bardzo taki spokój klubu i kibiców dotyczący sprawy wykończenia trybuny D. Dzień za dniem mija a tu nic - cisza . Żadnego nacisku od strony której powinno zależeć na jak najszybszym odebraniu trybuny.
Cóż każdy wychodzi z założenia : nie ma - to nie ma - można się było spodziewać.t)

A to nie jest tak,że klubowi to się w sumie opłaca?Wszak płaci za wynajem stadionu tylko w tej części, którą można użytkować a nie za całość obiektu? Przy takim obrocie sprawy to stadion bardzo długo może nie być oddany w całości do użytku.

PiotrG 21.09.2010 11:47

Nie sądziłem, że tego dożyję, ale jednak!
Cytat:

Przetarg nieograniczony. Znak sprawy: 27/IX/2010


Kraków: Dokończenie modernizacji stadionu Wisły Kraków - trybuna północna.
Numer ogłoszenia: 298898 - 2010; data zamieszczenia: 20.09.2010

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - roboty budowlane
Zamieszczanie ogłoszenia: obowiązkowe.
Ogłoszenie dotyczy: zamówienia publicznego.
SEKCJA I: ZAMAWIAJĄCY
I. 1) NAZWA I ADRES: Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie , ul. Centralna 53, 31-586 Kraków, woj. małopolskie, tel. 012 616 74 19, faks 012 616 74 17.
  • Adres strony internetowej, pod którym dostępne są informacje dotyczące dynamicznego systemu zakupów: www.zikit.krakow.pl
I. 2) RODZAJ ZAMAWIAJĄCEGO: Administracja samorządowa.
SEKCJA II: PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
II.1) OKREŚLENIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
II.1.1) Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Dokończenie modernizacji stadionu Wisły Kraków - trybuna północna.
II.1.2) Rodzaj zamówienia: roboty budowlane.
II.1.3) Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na dokończeniu modernizacji stadionu Wisły Kraków w Krakowie. Roboty dotyczą trybuny północnej.
Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych w następujących branżach: - architektura i konstrukcja, - roboty elektryczne, - wentylacja, - woda lodowa, - wod.-kan., - zabezpieczenie p. pożarowe.
II.1.4) Czy przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: tak.
  • Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówień uzupełniających
  • Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych (do 50% wartości zamówienia podstawowego ). Zostaną one udzielone w przypadku, gdy zaistnieje uzasadniona potrzeba rozszerzenia przedmiotu zamówienia oraz zapewnione zostaną środki finansowe na ten cel.
II.1.5) Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.21.22.00-8, 45.21.22.24-2.
II.1.6) Czy dopuszcza się złożenie oferty częściowej: nie.
II.1.7) Czy dopuszcza się złożenie oferty wariantowej: nie.
II.2) CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA:
Okres w miesiącach: 2.
SEKCJA III: INFORMACJE O CHARAKTERZE PRAWNYM, EKONOMICZNYM, FINANSOWYM I TECHNICZNYM
III.1) WADIUM
Informacja na temat wadium:
Przystępując do przetargu wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przetargowe w wysokości:140.000,00 zł
1)Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
2)Wadium może być wnoszone w pieniądzu, poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym, gwarancjach bankowych, gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158 ze zm.).
3)Wadium wnoszone w pieniądzu należy przelać na konto depozytowe w Banku Pekao S.A. - nr rachunku: 32 1240 4722 1111 0000 4850 3855.
[...]
IV.4.4) Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub ofert: 05.10.2010 godzina 12:00, miejsce: Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, ul. Centralna 53, 31-586 Kraków - sekretariat w budynku B (pok. 118).
http://zikit.krakow.pl/sprawy-urzedo...prawy-27ix2010
W to, że wybudują to w 2 miesiące nie wierzę, ale wreszcie jest nadzieja, że powstanie.

crazykaro 21.09.2010 11:53

A wiec tak. Termin zakończenia przetargu to 5.10.2010, następnie jest 30 dni na uprawomocnienie się zwycięzcy a dopiero później mozna zacząć roboty, które są przewidziane na ok 2 miesiące, tak wiec otwarcie stadioniu nie odbędzie podczas meczu z Legią.

Szczególne podziękowania dla prezydenta, ja również mu "podziękuje" osobiście podczas wyborów

Proud 21.09.2010 11:55

:D

czyli możemy powiedzeć, że prędzej czy później będziemy mieć kompletny stadion.

Też nie wierzę, że zdążą w 2 miesiące, ale myśle, że koło marca możemy dopingować już w liczbie ponad 30tys gardeł. :)

PiotrG 21.09.2010 11:59

Miejmy nadzieję, że przetarg dojdzie do skutku. Później będziemy mogli to powiedzieć.

MatMario 21.09.2010 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 983989)
Dziwi mnie bardzo taki spokój klubu i kibiców dotyczący sprawy wykończenia trybuny D. Dzień za dniem mija a tu nic - cisza . Żadnego nacisku od strony której powinno zależeć na jak najszybszym odebraniu trybuny.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 984017)
A to nie jest tak,że klubowi to się w sumie opłaca?Wszak płaci za wynajem stadionu tylko w tej części, którą można użytkować a nie za całość obiektu? Przy takim obrocie sprawy to stadion bardzo długo może nie być oddany w całości do użytku.

Dodając do tego ułomność ZIKiTu rozwiązaliście koledzy zagadkę czemu to wygląda jak wygląda, nikomu na niczym nie zależy.

Dla Wisły jak by się udało to najchętniej wzięliby dodatkowe trybuny na mecz z Legią a później oddali. :)

Wicked 21.09.2010 12:15

Hmm projekty w dwg, będzie co komentować ;-)

Jest rzut trybuny ze wszystkimi krzesłami, jakby ktoś chciał sobie pofantazjować na temat opraw ;-)

PiotrG 21.09.2010 12:16

Zmienił się projekt wnętrz trybuny, przynajmniej tak wynika z rzutów z dokumentacji...
Tzn zaplecze dla kibiców jest na obu kondygnacjach trybuny, zarówno na parterze jak i piętrze.
Tu i tu są toalety, kioski gastronomiczne. W poprzednim projekcie parter był pusty, a zaplecze znajdowało się wyłącznie na piętrze (toalety + 2 kioski)

ksero87 21.09.2010 12:26

ciekawe czy po kilku dniach nie odwołają przetargu ;) już raz tak zrobili więc nie zdziwię się jeśli znowu to zrobią ;)
ciekawe co majchroski z niedziałkoską powiedzą na "oficjalnym otwarciu stadionu czterema trybunami na meczu z legią" :D

Marszałek 21.09.2010 12:31

Przyjmując realny termin,to na na kwiecień/maj stadion powinien być gotowy.

Wicked 21.09.2010 12:32

ciekawe czy moderator dzisiejszego czatu z Majchrowskim przepuści jakieś pytanie dotyczące tego przetargu i meczu z Legią.

PAC 21.09.2010 12:32

W końcu coś w sprawie trybuny północnej, mam nadzieje że z tym przetargiem już nie będzie większych problemów i na wiosnę młyn będzie na trybunie C.

Hudy 21.09.2010 12:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marszałek (Post 984087)
Przyjmując realny termin,to na na kwiecień/maj stadion powinien być gotowy.

Najgorsze jest to, że jak ktoś piszę jakąś datę zakończenia to trzeba zawsze coś dołożyć przy tej inwestycji.
Ja już widzę zapewnienia pewnie tego samego prezydenta, że na LM 2011 będzie już cały stadion gotowy z elewacją>

medyk 21.09.2010 13:01

jestem zaskoczony ze wogole cokolwiek sie ruszyło w kwestii D

master777 21.09.2010 13:03

Powiedzcie mi, bo zawsze mnie to ciekawiło, ale bałem się zapytać (to prawie tak jak z seksem :) ), jak to jest z tą naszą bazą treningową? Moje obserwacje prowadzą do następujących wniosków i pytań zarazem:

- Mamy stadion, czyli jedno pełnowymiarowe boisko,
- Mamy małe boisko treningowe;
- co z tymi połaciami ziemi, które rozciągają się od stadionu po nasze małe boisko treningowe? Czy tam był kiedyś stary stadion, do kogo to należy, czy nie można tam zrobić boisk treningowych, trzy spokojnie by się zmieściły;
- mamy boisko treningowe w Myślenicach, o dość wątpliwym praktycznym znaczeniu, ale zawsze to coś;
- podejrzewam że w budynku TS są jakieś sale na odnowę biologiczną czy siłownię.

Tyle wiem albo się domyślam. Dopełnicie moją wiedzę?

--> edit: i jak to wygląda ze szkoleniem młodzieży? Jest sobie "szkółka", dzieci przychodzą o ustalonej godzinie na trening, biegają, a potem do domu?

Sylwek1906 21.09.2010 13:06

A ja już widze jak również trybuna główna zostaje oddana do użytku w tym samym terminie co północna :)

Proud 21.09.2010 13:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez master777 (Post 984114)

- Mamy stadion, czyli jedno pełnowymiarowe boisko,
- Mamy małe boisko treningowe;

Po czym wnosisz, że boisko treningowe nie jest pełnowymiarowe? Z tego co wiem, jest w pełni wymiarowe. Wygląda to jednak tak, że takie boiska dla pierwszej drużyny powinny być conajmniej trzy.

Markus 21.09.2010 13:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 984067)
Miejmy nadzieję, że przetarg dojdzie do skutku. Później będziemy mogli to powiedzieć.

Otóż to. Tak jak chociażby poprzedni dotyczący zabezpieczenia p.pożar. trybuny północnej. Oby to nie był tylko kolejny pusty gest pod publiczkę przed wyborami. Dlatego ważne wydaje się pytanie, skąd miasto weźmie te 7 mln zł? To na pewno nie są jedynie "wirtualne pieniądze"?

Za wcześnie na euforię. Nie wierzę Majchrowskiemu ani ZIKiT-owi.

rafal777 21.09.2010 13:17

Piszecie że cały stadion będzie na maj/czerwiec. A teraz zastanówcie sie po co inwestor ma się tak spieszyć? Realnie najwcześniej stadion może być gotowy w maju, ale pytanie po co? Wtedy kończy sie sezon i po co się spieszyć? Nie lepiej na spokojnie dopracowac wszystko na nowy sezon tak aby zainaugurować sezon meczem ze wszystkimi trybunami? Spokojnie w czerwcu i lipcu będą sobie coś dłubac przy dachy, przy krzesełkach. Gdzie tu się spieszyć?? Tak zapewne myśli inwestor więc nie ma się co napalać na wcześniejsze terminy.

Bekas 21.09.2010 13:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 984060)
Nie sądziłem, że tego dożyję, ale jednak!
http://zikit.krakow.pl/sprawy-urzedo...prawy-27ix2010
W to, że wybudują to w 2 miesiące nie wierzę, ale wreszcie jest nadzieja, że powstanie.

Mam takie same odczucia. Nie wierze w to co obiecuje prezydent, ,wiec najwazniejsze jest, ze w koncu to rusza, plusem jest to, że tu obsuwy nie powinno być. Zakres robót nie jest duży i na rundę wiosenną zdążymy.

PiotrG 21.09.2010 13:29

Spieszyć? Ten stadion miał być gotowy 16 czerwca 2010r! 3 miesiące temu!
Najważniejsze jest to, aby stadion był w pełni gotowy na rundę wiosenną. Mało prawdopodobne, ale realne. Trzeba zrobić wszystko, aby dotrzymano tej daty, aby klub mógł w pełni ze stadionu korzystać.

Smok 21.09.2010 13:50

Cytat:

Też nie wierzę, że zdążą w 2 miesiące, ale myśle, że koło marca możemy dopingować już w liczbie ponad 30tys gardeł.
Patrząc, że na mecz otwarcia nie przyszedł komplet, to raczej oprócz meczów TOP to jakieś góra 15k będzie przychodzić na "zwykłe" mecze. A na to wystarczy to, co jest teraz.
Tak, że w tej rundzie Wisła straci jedynie jakieś 350k (10k x 35 zeta średnio od biletu) za kibiców na meczu z Legią
Za to zaoszczędzi na ochronie i czesnym przez pozostały czas, więc myślę, że i tak bedzie finansowo na +.

master777 21.09.2010 14:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 984119)
Po czym wnosisz, że boisko treningowe nie jest pełnowymiarowe? Z tego co wiem, jest w pełni wymiarowe. Wygląda to jednak tak, że takie boiska dla pierwszej drużyny powinny być conajmniej trzy.

Wpatrzyłem się głębiej na mapkę satelitarną, masz rację:) co z pozostałymi obiektami?

PiotrG 21.09.2010 14:01

Cytat:

Patrząc, że na mecz otwarcia nie przyszedł komplet, to raczej oprócz meczów TOP to jakieś góra 15k będzie przychodzić na "zwykłe" mecze. A na to wystarczy to, co jest teraz.
Jaki tam mecz otwarcia. Nie dość, że w piątek, to jedyną atrakcją był mecz z Koroną Kielce i do użytku oddano tylko 2 trybuny, przy braku zaplecza gastronomicznego, telebimów.
Jak zrobią otwarcie w pełnym tego słowa wymiarze, to komplet pojawi się bez problemu. Do tego niezbędna będzie silna akcja marketingowa i poprawa gry Wisły.
Przy całym stadionie na meczach powinno być średnio 20tys widzów. Komplety spodziewane w potyczkach w eliminacjach do europejskich pucharów (miejmy też nadzieję, ze wreszcie i fazy grupowej) oraz na mecze z Lechem, Legią, Lechią i Śląskiem.
Wisła ma w Krakowie i okolicach ogromny potencjał kibicowski, trzeba to tylko wykorzystać odpowiednimi działaniami.

P.S. Z tego co wyczytałem w przedmiarze i opisach robót, to na trybunie północnej wykonają kioski gastronomiczne. Oczywiście bez wyposażenia, za to pojawią się lady, a wnętrza dostaną wykończeniówkę.

AMF 21.09.2010 14:06

przeglądałem te rzuty trybuny. dodadzą jeden rząd krzesełek na samej górze, będzie troche więcej miejsc, no i wyśrodkują ten podest dla kamer.

Arapaho 21.09.2010 14:45

No to Majchrowskiemu już się oficjalnie 3 raz nie udało trafić z obietnicą .W jego przypadku obietnice są chyba wg.reguły do czterech razy sztuka....(16 czerwiec, początek sierpnia, 15 listopad) no i chyba otwarcie nastąpi juz przy innym prezydencie.Mam taką nadzieję.
Jest też dowód że J.Majchrowski to marny zarządca miasta skoro użytkownicy takiego forum byli w stanie rok wcześniej przewidzieć że stadionu nie bedzie w2010 roku - a prezydent miasta majacy tylu doradców , tyle danych,urzędy - w sierpniu tego nie przewidział a do tego się kompromitował kolejnymi obietnicami. Na ile lepiej by wypadł w oczach ludzi jakby w lutym czy w marcu powiedział- Przepraszam ale wyszły pewne problemy stadion bedzie w przyszłym roku. Parę dni by go poszarpali w gazetach i miałby rok spokoju i jeszcze by dotrzymał obietnicy a tak..... wyszedł na nieudacznika który nie umie dotrzymać słowa
p.s. to jeszcze nie koniec bo czeka nas jeszcze opóźnienie z zachodnią.Ciekawy jestem co powie? Trzeba być niezłym "fachowcem" i nieźle bezczelnym żeby umieć wmówić ludziom zewszystko jest ok..hehe.gdzie się podział honor polskich polityków.

PiotrG 21.09.2010 16:26

Na czacie znowu nic niewygodnego nie przepuszczają. Zapytałem się o stosunek prezydenta do wypowiedzi z 18 sierpnia o gotowym stadionie na mecz z Legią, w związku z przetargiem na zaplecze północnej, oczywiście nie przepuścili pytania. Pytania o telebimy na rundę wiosenną też nie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 11:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl