![]() |
Swoją drogą, będzie to chyba jeden z najdłużej powstających stadionów świata. Budowa trybuny E zaczęła się bodaj w 2003 roku, a wg planów ostatne krzesełko zostanie ustawione w 2010. A jak tak dalej będzie szło to w 2011 :). Czyli przy optymistycznym scenariuszu 7 lat! Jak na średniej wielkości stadion to dosyć sporo :)
|
Faktycznie, coś się zaczyna dziać na budowie. Podjechał właśnie pojazd, który będzie chyba wylewał beton (nie znam fachowej nazwy, gruszka? xd ) jest też ruch wśród robotników. Ale myśle, że podsumować ich prace będzie można dopiero pod koniec tygodnia.
|
Panowie tak jak to juz bylo gdzies powiedziane sa bledy a te bledy moga byc tylko i wylacznie z racji zlych projektow ...
Czyli oczywiscie sprawa sie tyczy pana Obtulowicza architekto stulecia,co juz przerabialismy nieraz... widac ze jednak w ostatnich dniach zaczelo sie dziac cos niedobrego co jednak (chociaz nie ejstem znawca)spowolnili ostatnie dni pracy...bo to co jest teraz robione mialo byc zakonczone przed swietami z tego co pamietam.. Zoabczymy jak bedzie... |
http://www.reymonta22.pl/?a=news&b=item&id=10648
A tu potwierdzenie tego, że coś się ruszyło :D |
Cytat:
|
jaką wizytacją UEFy?:)
|
http://sport.onet.pl/0,1260069,1951892,wiadomosc.html
Może i w krakowie nie będzie ale pokazać że się buduję trzeba ;) zdjecia czy coś. |
Zdanie "dozbrajanie płyty" mnie rozbroiło. Przecież od 1,5 miesiąca nic innego nie robią. Nawet Korea nie ma takiej bomby atomowej która ruszyłaby nasze zbrojenie
|
Cytat:
No tez myśle ze w kwestii zbrojenia jestesmy na najwyzszym poziomie wtajemniczenia :lol: A juz bez zartow Jutro zjezdza Platini i reszta smietanki,aoby to nie byl tylko "chwilowy" ruch,ale niech w koncu wezmą sie do pracy. |
No widać że wczoraj aż za bardzo się przemęczyli z tym "ruszaniem" i "dozbrajaniem płyty" bo obecnie nie dzieje się nic :)
|
Jak to nic? Zasuwają jak mrówki :) Może mieli przerwę śniadaniową jak patrzałeś? :D
|
Cytat:
ahh...ta polityka... |
To jest takie gadanie dziennikarzy, a jak widzę wp albo se to wiem co o tym myśleć. Według wyborczej to odpadnie Poznań. Takie gadanie. A wracając do tematu był gdzieś udostępniony szczegółowy plan budowy C? na przykład tydzień po tygodniu?
|
Pewniakiem jak dla mnie jest Wrocław. Warszawa co by się nie działo i tak już jest wybrana. Na trzecim miejscu jest Gdańsk. Stadionu niby tam nie ma, ale inwestycje ruszyły pełną parą w całym Trójmieście, a to jaki kurort z prawdziwego zdarzenia robi Karnowski w Sopocie zasługuje na szacunek.
Jeśli chodzi o "spadkowiczów" to pewniakiem jest moim zdaniem Chorzów. Wybór pomiędzy Poznaniem i Krakowem jest trudny, ale na chwilę obecną niestety daję większe szanse Poznaniakom. |
A niech nam nawet nie przyznają tego Euro (w sensie dla Krakowa) reszta się biła z całych sił bo : nowe piękne(nie ukrywajmy) stadiony,sporo nowych dróg,remonty starszych i przestarzałych lotnisk niż np nasze.
Nam wiele by ta cała organizacja np 3 meczów nie dała,Kraków jest i tak wystarczająco znany w świecie. Z resztą zobaczycie że ktoś z tych "pewniaków"którzy to są tak pewni siebie - stracą,a mówię tutaj o Gdańsku i Wrocławiu,jest po prostu niemożliwe żeby takie miasto jak Kraków nie dostało organizacji chociaż 3 meczów.Ale koniec OT bo bany polecą :P |
Cytat:
Przechodził ktoś dzisiaj Reymana żeby sprawdzić czy faktycznie coś się dziej czy wczoraj posiali tylko propagandę?? |
wystarczy luknąć na kamerkę aby zobaczyć że jednak coś się dzieje....
|
Cytat:
|
Cytat:
|
|
Google naszym przyjacielem jest
http://www.krakow.pl/kamera/wisla/ |
Spoko spoko bez napinki , pisalem że szukałem. PZDR
|
Trzmiel (wiceprezydent Krakowa) powiedział że stadion ma być ukończony 9 czerwca przyszłego roku. Mocno optymistycznie :)
|
Cytat:
Zalezy co przez to rozumiał,bo w sumie mogą ukonczyc kible w D i ot stadion "gotowy" Nie no a bez zartów To mysle nawet teraz widzac na kamerce ze robotnicy są,ruch na budowie jest i najwazniejsze ze to wszytko nie "stoi". Bedzie dobrze |
http://www.matti-c-art.yoyo.pl/index.php?list=9
fajna próba odwzorowania stadionu Wisły :-D i nawet wzór na krzesełkach jest zrobiony według żartu prima aprilisowego :D |
Cytat:
|
|
Pożyjemy zobaczymy. Miejmy nadzieję, że się jednak wyrobią, a jeśli nie to będą bulić karę.Ciekaw jestem kiedy w końcu zaczną ten beton wylewać, bo miał być 3 tygodnie temu.
|
Cytat:
Mistrzostwa Europy to 3 w kolejności najpopularniejsza impreza świata!! Gdy nie wybiorą Krakowa przeokrutnie na tym stracimy. No ale winny temu wszystkiemu będzie Majchrowski i jego kolesiostwo z Obtułowiczem. |
Jak przedstwiaja sie kolejne etapy budowy??
|
Cytat:
Pytam się gdzie ma być ten o ogromny skok gospodarczy,w jakiej dziedzinie ? Stracimy ? co? nowoczesny stadion-nie,nowoczesne drogi? - nie nowoczesne lotnisko - nie. Niektórzy to myślą że jak Kraków zorganizuje te 2-3 meczyki jakiś ogórków to od razu miliard turystów przyjedzie i dutki będą wydawać na umór,a znając nasze władze to nawet gdybyśmy organizowali finał Euro 2012 nie byli by w stanie tego miasta wypromować i zadbać o najważniejsze inwestycje. Może przesadzam że nic byśmy nie zyskali,bo tam kilkaset tyś osób więcej rocznie na pewno byśmy zyskali,ale bajeczki o tym jak to Polska i miasta organizatorzy będą wyglądały tuż przed i po euro można przenieść do czasu na śmiech,bo od dawna wiadomo ze 70%zapowiadanych inwestycji nie będzie miało miejsca.pozdro. P.S Proszę moderatora o przeniesienie może tych postów do działu o Euro 2012 |
Kto skorzysta?:
1.Hotelarze. 2.Lotnisko Balice. 3.Handlowcy. 4.Miasto-Wzrost ruchu turystycznego= większe pieniądze do budżetu. 5.Ciągła motywacja do tego, by coś jeszcze zrobić przez te 2 lata.Jaką masz pewność, że stadion w ogóle zostanie dokończony w najbliższym czasie, bądź projekt nie zostanie w dużej częsci "okrojony". 6.Niewyobrażalna promocja Krakowa na świecie, co może przyczynić się do ściągnięcia powaznych inwestorów. 7.Kraków może się ubiegać z budżetu centalnego o dofinansowania w ramach programu Euro2012.Po wykreśleniu Krakowa wiele inwestycji może się przesunąć w czasie. Innymi słowy Kraków zyska przedewszystkim przez promocje.To najlepsza możliwa reklama.Przybędzie go w dziennikach telewizyjnych, internecie, gazetach. |
A Wy myślicie czemu nie ma rozbiórki A i B ...? jeszcze w dobie kryzysu firm budowlanych którym powinno zależeć na szybkim kończeniu inwestycji.....
Jak nie będzie Euro w Krakowie inwestycje na naszym stadionie będą okrojone.A na ile to wie tylko parę osób w Krakowie , ale do końca maja ( w razie braku E2112) wszystko będzie wiadome |
Może jednak stadion nie będzie "okrojony".
Kraków pewniakiem! http://www.euroraport.pl/content/view/1908/86/ |
Cytat:
|
A ty człowieku jak jesteś taki kumaty i wszystko wiesz to się podziel informacjami a nie pouczaj innych. Tylko przy tym nie pisz, że gdzieś słyszałeś, albo przeczytałeś ale nie wiesz gdzie. Powiedz co wiesz albo lepiej zamilcz.
W chwili kiedy przeciętny kibic nie wie czemu nie ma rozbiórki A i B, teza, którą zaproponował Arapaho jest bardzo prawdopodobna. |
Koleżko Dannato coś ci chyba ciśnienie skoczyło albo się upaliłeś. Twoje 2 zdania wiele nie wniosły .Chyba że sugerujesz że coś wiesz ale nie powiesz, hehe.
A pożyjemy zobaczymy kto ma rację- choć mam nadzieję że decyzja będzie na + dla Krakowa i nie będzie trzeba tego sprawdzać. Już ponad rok temu pisałem że budowa się nie zacznie w terminie bo są opóżnienia w projektach a Obtułowicz zobowiązał się do nierealnych terminów to kumate kumy takie jak ty mnie tu zjadły. I co ....opóźnienie było znaczne mimo zapewnień pani Janik że jesteśmy w terminie :) , a potem mieliśmy zapchajdziurę (czytaj: budowę ścianki szczelinowej) bo reszta dokumentacji była niegotowa. I chyba nawet największe kumy nie wierzą w nową C na koniec tego roku.Jak będzie za rok to będzie super. |
ogladalas ktos ten film tam? ten sam co na stronie Euro czy jakis nowy?
|
Cytat:
Nie można sobie tego ot tak anulować, bo firma budowlana (Polimex) mogłaby rządząć (i sąd pewnie by się do tego przychylił) setek milionów zadośćuczynienia... Także nie opowiadaj głupot, nie żyjemy w Kongo... |
nie żyjemy w Krakowie ale pewnie za krótko żyjesz
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:31. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl