![]() |
Cytat:
=========================== Jakiekolwiek publiczne rozważanie przez osoby publiczne możliwości legalnego kandydowania Kwaśniewskiego jest kpiną z prawa, języka i narodu polskiego. Znaczenie słowa "ponownie" nie jest tożsame z "drugi raz pod rząd". |
Cytat:
|
Cytat:
o tym sza to sa realne, gigantyczne straty, a nie pieprzenie o tym ze "przez polityke Kaczynskich tracimy w oczach swiata" |
Cytat:
|
Cytat:
i ta demagogia w styu Leppera - kolego - to Ty uprawiasz te demagogię |
Cytat:
|
Cytat:
kolejny interlokutor urwany z forum onetu |
Cytat:
|
Cytat:
Rozumiem, dzieci starsze nie interesuja sie kasą czy realnymi problemami tylko tym kto co powiedzial i jak sie lansuje. Kazdy wiek ma swoje prawa. Szkoda że niestety i wyborcze. |
Cytat:
|
Rosja w długach, pieniędzy nie ma nawet Gazprom.
W ratowanie rosyjskiej gospodarki angażuje się już nie tylko rząd, i parlament, ale także samorządy. Władze Moskwy chcą odkupić od deweloperów mieszkania o łącznej powierzchni 0,5 mln mkw. (jedna czwarta całego rocznego budownictwa stolicy). Ma to uratować branżę budowlaną przed narastaniem niespłaconych długów i bankructwami. Władze rosyjskiej stolicy stawiają jednak twarde warunki. Wykup ma dotyczyć tylko firm, które budują w standardzie ekonomicznym, czyli dla najbiedniejszych. Samorządowcy oczekują ponadto, że deweloperzy sprzedadzą lokale taniej o co najmniej 30 proc. I tak koszt całej operacji wyniósłby ok. 2 mld dolarów. – Moskiewscy deweloperzy przegrzali rynek kosmicznymi cenami. Teraz stoją pod ścianą, bo kredyty drożeją, a klientów jest o 70 – 80 proc. mniej – tłumaczy „Rz” Dmitrij Iwanow z moskiewskiego biura nieruchomości Agent 002. Cała rosyjska gospodarka zmaga się z brakiem pieniędzy. – Problemy z płynnością mogą się pogłębić w związku z koniecznością spłat zagranicznych zobowiązań. Wynoszą one dla rosyjskich banków i korporacji odpowiednio 171 mld dol. i 265 mld dol. Tylko w IV kwartale muszą one spłacić odpowiednio 15 mld i 24 mld dol. – dowodził prezydent Stowarzyszenia Rosyjskich Banków Garegin Tosunian. Coraz większe kłopoty ma rosyjski przemysł. O kredyty na spłatę zagranicznych długów wystąpiły do rządu trzy największe koncerny naftowe – Gazprom, Łukoil i Rosnieft. Magnitogorski Kombinat Metalurgiczny obniżył produkcję o 15 proc. w związku ze spadkiem zamówień o 40 proc. i zwolnił 3000 osób (10 proc. załogi). Do piątku wstrzymano produkcję samochodu Łada Gazela koncernu Gaz. Największy producent ciężarówek Kamaz (59 tys. osób) pracuje tylko cztery dni w tygodniu. We wrześniu produkcja ciężarówek spadła o 23 proc. rok do roku. Duma przyjęła wczoraj część rządowego pakietu antykryzysowego. Między innymi podwyższono gwarancję depozytów bankowych z 400 tys. do 700 tys. rubli (27,5 tys. dol). Banki komercyjne będą mogły zaciągać niskooprocentowane kredyty na spłatę zagranicznego zadłużenia. Na ten cel Bank Rosji ma wyłożyć 50 mld dol. 436 mld dol. wynosi zagraniczne zadłużenie rosyjskich banków i firm. A tak swoją droga, nasze zadłużenie w ostatnim półroczu wzrosło o 11 mld dolarów. |
Po co zmieniać konstytucje?Wystarczy się do niej zastosować.
Cytat:
|
Cytat:
To jest polityka nastawiona na wieczny konflikt z Rzadem ,przeszkadzanie mu i podkladanie mu nóg ,tak zeby brat blizniak wrocil do wladzy..Taka jest intencja i cytowanie tu Konstytucji nie ma sensu,bo wszystkie dzialania prezydenta dążą do obalenia rzadu. |
Zbychu - nie baw się w konstytucjonalistę - prowadzenie polityki zagranicznej to nie jest to samo co współdziałanie w zakresie wyjazdów na szczyty.
Zanim coś napiszesz to pomyśl nad tym co chcesz napisać. Głównym problemem tego szczytu jest Traktat Lizboński i o ile Traktat jak traktat - chce go i Kaczor i Tusk o tyle polecenia pani cesarzowej Merkel wydaja się dla potomka żołnierza z wehrmachtu priorytetowe i wiążące. Cały zgiełk jest zasłona dymną. |
sambo,
Nie bawie się w konstytucjonaliste,chociaż de facto ustawa zasadnicza jest ostatnio przedmiotem mojej analizy. Wyraziłem tylko swoje zdanie (z pozycji zwykłego internauty) nie uważam abym napisał coś bezsensownego itp., tak więc nie wiem skąd Twoja złośliwa uwaga sugerująca iż nie myśle nad czym pisze. |
Cytat:
A tak ogólnie - ta nasza ustawa zasadnicza to bubel jakich mało. |
Cytat:
|
Cytat:
Owszem współdziałanie nie oznacza podlegania . Jednak spoglądając do rozdziału o RM w art 146 pkt pierwszy , jest napisane ,,Rada Ministrów prowadzi politykę wewnętrzną i zagraniczną Rzeczypospolitej Polskiej." , co oznacza iż to RM jest dyrygentem w tej kwestii a nie Prezydent . Prezdydent owszem może mieć swoje zdanie w kwestiach dotyczących polityki międzynarodowej , jednak jej realizacja i ostatnie słowo co do jej kształtu należy do RM . |
Cytat:
|
MWUAHAHAHAHAHAHAAaaaa! Diaboliczny smiech Donlada slychac bylo na calym terminalu im Fryderyka Chopina, i to mimo tego ze samolot wystartowal juz pare minut temu. Niektorzy mowili potem ze widzieli premiera w oknie Tupolewa z reka zlamana w lokciu i nadgarstkiem drugiej reki pomiedzy przedramieniem a miesniem dwuglowym lewej reki. Donald smial sie jeszcze wtedy gdy zgasla sygnalizacja "zapiac pasy" i personel pokladowy rozpoczynal podawanie kolacji. Donald jadl tego wieczoru bardzo krwisty stek.
Tymczasem w Warszawie mezczyzna rozmawia z kims przez komorke, wyraznie zrozpaczony: -Jarus! Jarus no widziales co on mi zrobil? Jak on mogl? Ten lajdak jeden okrutny, niewdziecznik! Wczoraj wypil mi znow 2 butelki dobrego wina i to w 25 minut! Ty wiesz ile to moja kancelarie kosztuje?? Jarus no zrob cos, ty przeciez masz kontakty! No mowie ci tego mu nie mozemy popuscic! Bede wetowac, wetowac i wetowac. Zawetuje chocby jutrzejszy wschod slonca!! Jarus, ja ci mowice, jutro musze jechac do jakiejs jednostki wojskowej. Pokaze sie w jakim mundurze, ogladne manewry. O tak.... Ludzie zobacza mnie w mundurze jak strzelam swoim malym pistolecikiem takim jak ty masz. Oni uwierza... Musza... Prawda ze musza??? Jarus? Jarek??? Czy ty mnie sluchasz?? |
Żałosna to jest ta cała sytuacja... Choroba pilota, samolot nie wróci, Donal nie ustąpi, a wszysko ku uciesze gawiedzi zachwyconej twardą postawą premiera. Jak to dobrze dokopać Kaczorom, ch.j, że to prezydent... Zero szacunku do własnego państwa, paranoja :/
|
Cytat:
|
Żałośni to są oni obaj. Wynik z tego taki, że przy stole nie będzie jedynej osoby kompetentnej,czyli ministra. Przynajmniej Prezydent z Premierem nie zrobią wiochy, bo nie będą się do siebie odzywać :rotfl:
|
A ja się tak zapytam. Po co tam Kaczyński?
Co on sobą zaprezentuje? Po raz kolejny zbłaźni w idiotyczny sposób Polskę? Tam powinien polecieć jedynie Premier, Minister Finansów i Spraw Zagranicznych. P.S. Odliczam dni do końca tej śmiesznej Kaczoriady, chociaż z drugiej strony nie ma odpowiedniego jak narazie kandydata na Prezydenta. |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Dodatkowo w TVP trwa od 3 lat "reanimacja" PISu i prezydenta tak wiec do boju ! |
Ciekawą rzecz właśnie Giertych powiedział na temat szczytu. Ważyć się tam mają losy naszych oszczędności, gdyż zachodnie rządy chcą, by banki będące właścicielami oddziałów tychże banków w Polsce mogły zabrać od nas kapitał, krótko mówiąc oznaczałoby to krach w Polsce.
|
jeden gorszy od drugiego :/
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos..._premiera.html Cytat:
Cytat:
|
Prezydent ma prawo jechać, tym bardziej, że został zaproszony. Tusk nie ma prawa mu tego zabronić i zachowuje się jak pajac. Cała ta sytuacja jest absurdalna, a przypomne, że jeszcze niedawno Donald mówił "jeśli prezydent będzie chciał lecieć to poleci i będize szefem delegacji - to oczywiste". Szybko zmienił zdanie?
Mareq'u - Czy gdyby prezydent poleciał (bez tej całej otoczki medialnej i kłutni) to czy ta wizyta wpłynęłaby na poprawe jego wizyrunku? Latał już wielokrotnie i wątpie żeby ktokolwiek traktował to jako element PRu lub żeby mu to wyszło na + w sondażach. Cała sprawa wynika z tego, że Tusk nagle stwierdził, że prezydent będzie "przeszkadzać" i postanowił pokazać "kto tu jest bossem". Swoją droga Kaczor mógłby ustąpić, ale jeśli raz się wprowadzi taki precedens to co będzie w przyszłości? Nie pasuje nam prezydent to powiemy, że pilot jest chory - normalka. Poza tym słowo WSPÓŁdziałać samo w sobie dotyczy obu stron. Zacznijcie myśleć w kategoriach dobra wspólnego, a nie sympatii politycznych... Stanie się coś jak poleci? Polska na tym straci? Kto jest głową państwa polskiego? Zagrywki jak ta z samolotem są ŻAŁOSNE |
mają tylko 3 wejściówki, LKacz dosatłby za MG Rostowskiego
PS. wejściówki jak na bal :) |
Polska nie jest ustrojowo takim krajem jak Francja czy Finlandia , a to że nasz Prezydent próbuje swoimi dzialaniami coś w tej kwestii zmienić ma nic do rzeczy .
Jest osoba odpowiedzialna za politykę fiansową , za politykę zagraniczną , oraz za całokształt działań rządu . Po kiego grzyba jeszcze Prezydent ? Oczywiście , że jest to w tej chwili także gra polityczyna , ale prowadzona przez Obydwie stron i każda z nich posługuje się momentami dosyć śmieszną i mało prawdziwą retoryką . |
Cytat:
ciekawe, że w innych w kwestiach mniej medialnych takich jak na przykład zwiększający się dług publiczny są zgodni i można by nawet powiedzieć, że w pewnym sensie współdziałają :evil: demokracja i demokratyczni politycy... Pytanie, jakie banki(instytucje finansowe) wykupiły/wykupywały od nas długi publiczne od 89 roku ?? Z góry dziękuje za odpowiedź. Cytat:
poważnie uważasz, że w tej całej sytuacji ktoś jest lepszy a ktoś gorszy ?? obaj są zajęci kampanią prezydencką przecież to widać gołym okiem, obaj są groteskowi w najlepszym razie |
Cytat:
popatrzcie na kraje zachodnie tam jest albo sysytem prezydencki(USA, Francja) albo premierowski (Niemcy) a u nas pół na pół :/ |
Cytat:
Sytuacja jest oczywista.Temat tej Rady Europejskiej (zreszta jak i kazdej innej) lezy w kompetencjach rzadu !KAczynski nie ma po co tam leciec ,bo nie ma merytorycznych danych na temat sytuacji finansowej , zabranie tam glosu przez niego nie ma zadnego znaczenia ,bo jesli oglosi jakies zoobowiazania to i tak te zoobowiazania musialb wykonac rzad. No chyba ze Nasz prezydent nie chce respektowac prawa i za niedlugo oglosi sie królem Polski albo bedzie jednoczesnie prezydentem ,marszalkiem i premeirem? Nie zdziwie sie tak ze ,ze wogole dzis nie poleci ,a ta cala hucpa 2 tygodniowabylo po to zeby ciagle znajdowac sie we fleszach aparatow |
Zapominacie o jednym.
Na tym szczycie - temat kryzysu jest tylko jednym z... - i to moim zdaniem jest kluczowe w całej sprawie. Kryzys Tuska nie obchodzi, media sprawnie wywołując akcję z lotem i innymi pierdołami działają na froncie Herr Tuska. Tusk ostrzy zęby na reszcie tematów a tu Kaczor moze mieć dużo do powiedzenia. Po drugie - prezydentowi jako głowie państwa przysługuje prawo do uczestniczenia we wszelkich zlotach, zjazdach, ogniskach i grillach - ale nie to jest ważne. Ważne jest to, że wykształciuszki elegancko łykneły haczyk i czują sie obecnie jak ryba w wodzie. Po roku nicnierobienia przez Tuska obecnie maja pole do popisu. To jest wasze 5 minut. MOże cie wreszcie przymknąć przyłbicę i walczyć na nowo o lepszą Polskę. Sęk w tym, że po drodze - Komorowski najprawdopodobniej złożył fałszywe zeznania w prokuraturze. Województwa - a więc jednostki do których miało trafić najwiecej unijnych pieniędzy nie wykorzystają miliardów euro z powodu niekompetencji Tuska. Ekipa Tuska zbiera sie do kręcenia lodów na ustawie odralniające ziemię - już w samym Krakowie p. S. - człowiek bez kompetencji z ramienia PO piastujący zaszczytne miejsce w pewnej agencji posiadajacej sporo ziemi zaciera rączki i wyczekuje tej chwili. itd itp |
Cytat:
Kilka postow wyzej zarzuciles mi ze reprezentuje "Poziom Onetu"..jak to czytam to mam wrazenie ze ty jestes Onetwym antkiem_emigrantem... Ja mysle ,ze prezydent jest w tak dobrym humorze ostatnio ,bo leci na ten szczyt i nie musi byc wogole merytorycznie przygotowany.Wczoraj jeszcze z Brudzinskim robili zjazd w Szczecinie i z wielkim namaszczeniem przechadzali sie po miescie.Dzis poleci na wycieczke do Brukseli po to tylko zeby napsuc krwi Tuskowi. |
ok.
1. http://wybranowski.salon24.pl/97363,index.html 2. http://www.money.pl/gospodarka/fundu...,0,376132.html 3. http://biznes.interia.pl/nieruchomos...a,1194099,4206 masz coś do powiedzenia chłopczyku? Tusk cos zrobił przez ten rok? Słucham.... |
1.O tym czy Komorowski skladal falszywe zeznania wolałbym sie dowiedziec oficjlanie od rzecznika prokorutaury a nie od jakiegos dziennikarza...
2. Dziennik wyjaśnia, że kłopoty w regionach spowodowane są przede wszystkim niedostosowaniem polskiego prawa o ochronie środowiska do dyrektyw unijnych. Brakuje też rozporządzeń Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, dotyczących udzielania pomocy publicznej. W tej sytuacji samorządy nie mogą podpisywać umów z inwestorami. Glownym problemem Polski jest biurokracja ,ktora nie jest w stanie przerobic tylu wniosków ,o czym masz posrednio napisane w ostatnim akapicie tego artykulu 3. Jak ktos zmniejsza ta biurokracje czyli tak jak w tym artykule"koniec z uciazliwa procedura odrolnienia" to ja nie wiem w czym tkwi problem ,chyba sie pwoinienes z tego cieszyc |
ej chłopie - czarno na białym masz napisane i udajesz, że tego nie widzisz.
1. - świetne wytłumaczenie, jestem ciekaw, czy za czasów wstrętnego PISU śpiewałbys tak samo 2. biurokracja - świetne wytłumaczenie. Od czego jest ten Tusk jeśli nie od biurokracji - każde zdanie w tym przytoczonym akapicie wynik z błędów i niekompetencji Tuska - niedostosował poslkiego do unijnego prawa - nie wydał rozporządzeń. 3. heh - oczywiscie że sie cieszy... pan Stawowy najbardziej kompetentna osoba na swoim stanowisku niby takie oczywiste a nieoczywiste PS- dowiem sieco zrobił ten Tusk przez ten rok? |
Gruzja, traktat, kryzys - we wszystkich tych sprawach większą wiedze ma prezydent. Czy w ogóle jest taka dziedzina (oprócz PRu), w której większą wiedze ma mgr Tusk? On nawet pisząć ksiązke o swojej rodzinie pominął ważne, historyczne fakty - taki to z niego historyk wyrywkowy.
Snakes przypomnij mi co przez ten niecały rok zrobiło PO aby Tobie się żyło lepiej? Pracują ciężko... oj ciężko |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:32. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl